PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه ای برای محاسبات هندسی و ریاضی

ramtin329
22-06-2006, 17:56
من یک برنامه میخوام که با دادن شکل هندسی و اندازه اضلاع آن مساحت را حساب کند . مثلا یک مستطیل که 2 تا لوزی هم داخلش باشه . من مساحت هر کدام را جداگانه میخوام . یک گفت "اتوکد" این کار را میکنه !! درسته ؟

Monica
23-06-2006, 08:49
بله دوست عزیز.
اصلا کار اتوکد همینه. من نمی دونم کار باهاشو تجربه کردید یا نه؟!
اما به طور خیلی مختصر و ابتدایی می تونم بگم که هر شکل که داشته باشی باید به صورت چند تا تقطه در اتوکد تعریفش کنی. مثلا اگه بخوای مساحت یک دایره رو از راهی به غیز از فرمول پیدا کنی می تونی در کذ نقاطی رو مشخص کنی ، خب طبیعتا آخرین نقطه باید روی اولی قرار بگیره تا شکل دایره باشه بعد کد برات مساحتو حساب می کنه. این کارو می تونی برای هر شکلی انجام بدی مستطیل ، دایره، 20 تا نقطه که هیچ شکل خاصی ندارن، آمیب و....
در مورد مثالی هم که خودتون زدید : اون کارو براتون در سه مرحله انجام می ده. مرحله ی اول باید نقاطی رو که مستطیل رو به وجود آورده به براش مشخصی کنی تا مساحت مستطیلو بده. مرحله ی بعد نقاطه مشخص شده ی لوزی شماره 1 و در نهایت لوزی شماره 2. کد هر یک از این اشکال رو جداگانه براتون مساحت گیری می کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته چون نمی دونستم با کد کار کردید یا نه خیلی ساده و ابتدایی و نسبتا ناکامل گفتم. اگه دیدی برای کاری که می خواید انجام بدید این نرم افزار مفیدهبگید تا دقیق ترشو و در واقع مو به موشو براتون توضیح بدم..
MErC & BYe [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ramtin329
23-06-2006, 21:29
من برنامه را نصب کردم ..... حالا میشه بگید از کدام دستور برای محاسبه مساحت استفاده کنم .در ضمن من میخوام مقادیر اضلاع را هم خودم بدم ! اون هم به متر !ممنون میشم