PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افزايش سرعت اینترنت همراه به 336 مگابیت بر ثانیه

wichidika
29-09-2011, 11:56
دنیای موبایل و کامپیوتر؛
افزايش سرعت اینترنت همراه به 336 مگابیت بر ثانیه
خبرگزاری فارس: با از راه رسیدن فناوری نسل چهارم تلفن همراه سرعت دسترسی کاربران به اینترنت بر روی گوشی ، تبلت ، نوت بوک مرزهای جدیدی را پشت سر خواهد گذاشت.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش فارس به نقل از آی دی جی، نوکیا زیمنس با ارتقای فناوری آنتن دهی خود سرعت بارگذاری اطلاعات از طریق شبکه همراه مبتنی بر فناوری HSPA یا (High-Speed Packet Access) را به 336 مگابیت در ثانیه ارتقا داده که بسیار سریع تر از فناوری هایی مانند ADSL است.
نمونه ای ازمایشی از تجهیزات دسترسی به این سرعت در نمایشگاه PT/Expo Comm در شهر پکن به نمایش گذاشته شده است. یکی از مزایای این فناوری آن است که در صورت استفاده همزمان تعداد زیادی کاربر سرعت بارگذاری اطلاعات کاهش چشمگیری پیدا نمی کند و پیش بینی های لازم در این زمینه به عمل آمده است.
نوکیا زیمنس امیدوار است استفاده عمومی از این فناوری از اواخر سال 2012 ممکن شود.
سال گذشته زمانی که اولین بار فناوری HSPA به کار گرفته شد، سرعت بارگذاری دیتا از طریق آن تنها 1.8 مگابیت در ثانیه بود و بعد از مدتی این سرعت به طور متوسط به 42 مگابیت در ثانیه افزایش یافت و حال از مرز 336 مگابیت در ثانیه گذشته است.
به صورت تئوریک و بر روی کاغذ می توان این سرعت را تا 650 مگابیت در ثانیه هم افزایش داد. آمریکا، برخی کشورهای اروپای غربی و شرق آسیا از جمله اولین کشورهایی هستند که می گویند در تلاش هستند استفاده از این فناوری را ترویج کنند.
انتهای پیام/ح

Rahpooyan
29-09-2011, 13:17
متاسفانه این خبر در حوزه کشور ما قرار نمی گیره و رواج اینمگونه اخبار تنها بر یاس کاربران داخلی می افزاید .
من فعلا تنها ارزویم این است محدودیت 128 کلا برداشته شود یبا حداقل تا 512 مجاز شود . و به سرعت های بالاتر فعلا نمی توان دل خوش کرد .

Aminmeshki1
03-10-2011, 15:11
آرزوی من که فقط اینه مرورگرهای گوشی رو دوباره باز کنند!!! فقط همین!!! اگه ‏V P N‏ رو هم مثل چند روز قبل بکنند که عالی میشه!!!
اصلا سرعت زیاد همیشه دردسر ساز و خطرآفرینه!!! همیشه آهسته برانید ولی مطمئن !!! همین سرعت رانندگی! ببخشید ‏‎ ‎سرعت اینترنت از سرمون هم زیاده!!! اصلا چه معنی داره سرعت اینترنت گوشی اینقدر زیاد باشه؟؟؟ خارجی های ................!!!!

italia88
07-10-2011, 19:34
این خبر برای از ما بهترونه!
برای ما که یه اپراتور سرعتش در حد دایالاپم نیست و اون یکی اپراتورم که همش قطعی داره و نصف سایتارم نمیاره! اون سومی هم که هنوز نیومده داره بهونه میاره که تحریمیم وگرنه الان ترکونده بودیمو ...
و فعلا هم دنبال این هستیم که چطور ‏ADSLمون سرعتش نصف سرعتی هم نیست که پولشو دادیم!
بی خیال! ما فعلا بریم سراغ اینترنت ذغالی خودمون...

IRAN_KING
07-10-2011, 20:21
بیان همین افت سرعت و حجم و قطعی ها رو درست کنن سرعت بیشتر برای عمه هاشون..!

Kaptian Black
07-10-2011, 22:46
چرا باید جوری بشه که تا از اینجور تایپیکا میخونیم اولین چیزی که به ذهنمون میاد این باشه عمرا به دستمون برسه و کلا بدبختیامون بیاد جلو چشممون ! .... هر روز داریم اونایی رو که داشتیم هم از دست میدیم تا کی آخه

saeedkhaledian
11-10-2011, 01:52
پستای بچه چقدر توش نشاط داره!
اره تا این فناوری به مابرسه دیگه دارفانی رو وداع گفتیم.

mohmrg
11-10-2011, 12:07
من الان دو هفته است که دارم تلاش میکنم اینترنتم رو از 128 بکنم 256 ...نمیشه که نمیشه :41:

اونا با اینترنتشون که فیلم دانلود نمیکنن حداقل توی امریکا که جریمه داره اونه سرعتشون زیاده

ماشالله انقدر ما بی جنبه بازی دراوردیم سر gprs نامحدود ایرانسل که 32 کیلوبایت بر ثانیه دانلود میکرد ... زدیم پهنای باند کشور رو نابود کردیم :31:

The Dreadnaught
11-10-2011, 12:30
من الان دو هفته است که دارم تلاش میکنم اینترنتم رو از 128 بکنم 256 ...نمیشه که نمیشه :41:

اونا با اینترنتشون که فیلم دانلود نمیکنن حداقل توی امریکا که جریمه داره اونه سرعتشون زیاده

ماشالله انقدر ما بی جنبه بازی دراوردیم سر gprs نامحدود ایرانسل که 32 کیلوبایت بر ثانیه دانلود میکرد ... زدیم پهنای باند کشور رو نابود کردیم :31:

فیلم دانلود نمیکنن ؟ خوب کار خفن تری میکنن : دی
طرف میشینه از طریق اینترنت به صورت Online فیلم Full HD تماشا میکنه !

دوست عزیز لطفا جنایت اینها رو نندازید گردن مردم ، بی جنبه بازی چیه آخه ! دولت هر کشوری موظف هست اینترنت با کیفیت و قیمت معقول در اختیار شهروندان قرار بده.

Hadi King
12-10-2011, 05:19
سلام دوسـتان , بحث و چـت روم نشـه که مجبورم همین چنـد تا پسـت رو هم حـذف کنــم .. !
خـب حالا اگه به من تـو نرسـه به دو تـا مسلمون دیگــه میرسـه و استفـاده میکنـــه .
همه چیـز که نباید تو دوره ای که خودمون هستیــم فعال بشــه .
موفق باشید!:40: