PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل تاریخ و ساعت ویندوز و یک مشکل دیگه تو ویندوز

Ghaioom
27-09-2011, 11:59
با سلام

نمیدونم چرا تاریخ و ساعت ویندوز مشکل پیدا کرده. سرویس windows time نمیدونم چرا خود به خود stop میشه. وقتی که میخوای تاریخ و ساعت ویندوز رو آپدیت کنی خطای An error occurred getting the status of the last synchronization. The RPC Server is unavailable. رو میده مشکل اینه که همش سرویس windows time استپ میشه! تو نت که گشتم زیاد بود ولی اون کارا رو هم کردم درست نشد!
ویندوز رو repair هم کردم نشد.

و یه سوال دیگه این که امروزه چرا این صفحه گاهی وقتا خود به خود میاد. don't send رو بزنم میره ولی بعد از چند ثانیه دوباره میاد اگه نزنم همینجوری میمونه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون

golmohammadi
27-09-2011, 13:03
فکر کنم بایستی ویندوزو عوض کنی

A M ! N
27-09-2011, 23:46
با سلام

نمیدونم چرا تاریخ و ساعت ویندوز مشکل پیدا کرده. سرویس windows time نمیدونم چرا خود به خود stop میشه. وقتی که میخوای تاریخ و ساعت ویندوز رو آپدیت کنی خطای An error occurred getting the status of the last synchronization. The RPC Server is unavailable. رو میده مشکل اینه که همش سرویس windows time استپ میشه! تو نت که گشتم زیاد بود ولی اون کارا رو هم کردم درست نشد!
ویندوز رو repair هم کردم نشد.

و یه سوال دیگه این که امروزه چرا این صفحه گاهی وقتا خود به خود میاد. don't send رو بزنم میره ولی بعد از چند ثانیه دوباره میاد اگه نزنم همینجوری میمونه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون
با عرض سلام...
به نظرم چون IE شما مشکل داره متقابلا Windwos time شما هم به مشکل بر میخوره، یک ورژن دیگه IE نصب کنین روی کامپیوترتون اگه جواب نداد پایین رو بخونین!
repair کردن تاثیر نصب ویندوز رو نداره !

Ghaioom
28-09-2011, 11:42
با عرض سلام...
به نظرم چون IE شما مشکل داره متقابلا Windwos time شما هم به مشکل بر میخوره، یک ورژن دیگه IE نصب کنین روی کامپیوترتون اگه جواب نداد پایین رو بخونین!
repair کردن تاثیر نصب ویندوز رو نداره !
IE که تازه اینطوری شده! اون از قبل اینکه IE به مشکل بر بخوره مشکل داشت. حالا IE 8 رو پاک کردیم بازم با IE6 هم این خطا میاد. دوباره IE8 نصب کردم بازم میاد نمیره!!

نمیدونیم چرا این سرویس ویندوز تایم چرا می ایسته و خطاهای عجیب و غریبی که میده.
دوستان راهنمایی بفرماین.

A M ! N
28-09-2011, 14:37
IE که تازه اینطوری شده! اون از قبل اینکه IE به مشکل بر بخوره مشکل داشت. حالا IE 8 رو پاک کردیم بازم با IE6 هم این خطا میاد. دوباره IE8 نصب کردم بازم میاد نمیره!!

نمیدونیم چرا این سرویس ویندوز تایم چرا می ایسته و خطاهای عجیب و غریبی که میده.
دوستان راهنمایی بفرماین.
اگه کلا تایمت مشکل داره که یه چکی روی باطری مادر بورد بزن شاید تموم شده باشه و دیگه تایمت درست کار نمیکنه.
موفق و موئید باشین:11:

Erfan.B
28-09-2011, 14:55
دوست عزیز این دستور رو توی run اجرا کن ببین مشکلت حل می شه یا نه : sfc /scannow

jafarian
28-09-2011, 15:38
------ سیستم خودتون فعال کنید ببینید میتونید ساعت ویندوزتون آپدیت کنید یا که طبق سایت پایین برین که با شکل توضیح داده اگر بازم درست نشد برای تنظیم ساعت سیستم خودتون از سایت دوم استفاده کنید:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Ghaioom
29-09-2011, 15:20
اگه کلا تایمت مشکل داره که یه چکی روی باطری مادر بورد بزن شاید تموم شده باشه و دیگه تایمت درست کار نمیکنه.
موفق و موئید باشین:11:
چک کردم ولی یه باتری دیگه تست نکردم. به نظر من از باتری نیست چون مشکل ویندوزه. من که فکر کنم اگه باتری تموم شده باشه آپدیت که باید بشه نه؟ این کلا از بیخ خطا میده.

دوست عزیز این دستور رو توی run اجرا کن ببین مشکلت حل می شه یا نه : sfc /scannow
اینا که فک کنم نشه ولی تست کردم همش سی دی ویندوز خواست من که سی دی رو تو کیس گذاشتم!!

------ سیستم خودتون فعال کنید ببینید میتونید ساعت ویندوزتون آپدیت کنید یا که طبق سایت پایین برین که با شکل توضیح داده اگر بازم درست نشد برای تنظیم ساعت سیستم خودتون از سایت دوم استفاده کنید:20:

------ منظورت همون چیز شکن یا وی پی ان هست؟
با اینا نمیشه. فکر کنم ریشه مشکل از سرویس windows time هست. چون وقتی روی آپدیت ساعت کلیک میکنم اون متوقف میشه. گاهی وقتا هم از قبل متوقفه فک کنم.
بیشتر جاها نوشته شده NTP این واسه چیه؟ نکنه باید یه جایی ثبتش کنم تو ویندوز؟ لطفا راهنمایی کنید.

jafarian
29-09-2011, 15:51
طبقاون سایتی که گذاشتم یک روش گذاشته بود عمل کردین واسه تنظیم ساعت هم از سایت دوم یا که برنامه Atomic Time Synchronizer میتونید استفاده کنید منظور از چیزشکن هم همون v p n هست.

ask_bl
02-10-2011, 00:03
سلام
روی ساعت دوبار کلیک کنین و تب Internet Time کلیک کنین روبه روی Server بنویسین : time-b.nist.gov
و اوکی کنین و تایم رو آپدیت کنین.

Ghaioom
02-10-2011, 15:38
مشکل اینا نیست من اینارو چک کردم. دستی که درست کنی بازم تاریخ و ساعت عوض میشه.
سرورهاشو هم عوض کردم چند تا لینک دیگه تست کردم آپدیت نمیشه. مشکل از سرویس ویندوز تایم هست. همش غیرفعال میشه نباید غیرفعال بشه. الان هم تو قسمت سرویس غیبش زده!!!! چیکار کنم تا برگردونمش؟

jafarian
02-10-2011, 15:41
پنجره cmd ویندوز بازکنید این فرامین که پایین قرارمیدم داخلش تایپ کنید بعدش اینترکنید .

1. net stop w32time
2. w32tm /unregister [ignore error message]
3. w32tm /unregister
4. w32tm /register
5. net start w32time

A M ! N
02-10-2011, 15:52
همچنین میتونی از وضعیت Windows Time service هم در ویندوزت مطلع بشی و تغییر بدی حالتشو:
control panel>Performance and maintenance>Administrative Tools>services
و در سمت راست هم سرویست رو پیدا میکنی که نوشته : Windows Time
شاید stop شده باشه ، البته همین کد پایین که آقای جعفریان دادن درستش میکنه.
موفق و :11:موئید باشین

Ghaioom
02-10-2011, 16:46
پنجره cmd ویندوز بازکنید این فرامین که پایین قرارمیدم داخلش تایپ کنید بعدش اینترکنید .

1. net stop w32time
2. w32tm /unregister [ignore error message]
3. w32tm /unregister
4. w32tm /register
5. net start w32time
الان درست شد.
اول اینکه کلا Windows Time رفته بود الان که w32tm /unregister رو زدم بعدش w32tm /register رو زدم و net start w32time رو زدم شروع به استارت شدن کرد. فکر کنم با اون unregister و register اومد.
قبلا هم فکر کنم رفته بود انقد تو نت سرچ کردم دربارش و هی آزمایش میکردم برای درست کردنش یهو رفته بود بعدشم دوباره اومد. الان رفته بود با این چیزایی که گفتم دوباره اومد و روشن شد الان دیگه stop نمیشه سرویسش! آپدیت ساعت رو هم میزنی آپدیت میکنه خطا هم نمیده قبلا اون خطایی که گفتم رو میداد.

اون خطای IE امروزه نمیاد مثل اینکه خسته شده رفته! :31:

جوینده یابنده است. اگه دست نشده بود شاید ویندوز رو عوض میکردم ولی نمیخواستم هر طوری که شده عوض کنم. چون نزدیکه 3 ساله فک کنم نصبه. دلم نیومد عوض کنم. :31:الان میخواستم دقیق بدونم چند سال و چند ماه شده ولی orginal install date تازه شده چون ویندوز رو repair کردم ولی نزدیک سه سال میشه ویندوز رو نصب کردم.

ممنون از دوستان.

Ghaioom
04-10-2011, 13:49
با سلامی دوباره
مشکل دوباره شروع شد!! :31:

میدونید چیکار کردم؟
سرویس Windows Time رو کلا حذف کردم با دستور زیر در command prompt
w32tm /unregister

دیگه کلا ساعتو تنظیم هم کنم خراب نمیشه. آپدیت رو ولش خودمون دستی آپدیتش میکنیم اینجوی راحت تره :31:

ویرایش: اینکارو هم کردم نشد. ولش ساعت رو همینجوری میزارم :31:

Ghaioom
15-01-2012, 20:28
با سلامی دوباره من دوباره اومدم با مشکل حل شده! :31:

من بعد از اون که نتونستم ساعت ویندوز رو درست کنم با نرم افزاری که تو صفحه قبل گذاشته شده رو نصب کردم خودش درست می کرد.
بعدش تازگیا باطری مادربورد رو عوض کردم که انقضا شده بود. بعد از اینکه اینو زدم کار نکرد بازم همون خطایی که صفحه اول گذاشتم رو میداد ولی بعد از چند روز اون برنامه که خودش اتومات ساعت ویندوز رو درست می کرد اونو غیر فعال کردم بعد کامپیوتر رو خاموش کردم بعد روشن کردم دیدم کار میکنه!! خوب از این به بعد اون نرم افزار رو هم پاک کردم دیگه خطایی هم در کار نیست همه چی حله.

اینو از اونجا فهمیدم که دو تا سیستم بود که هر دو تاش باطریش قدیمی بود بعد اون سیستم هم یه مشکلاتی داشت گفتم هر دو تا رو عوض کنم باطریشونو بعد بار اول که اون سیستم روشن کردم اونم همون خطای ساعت رو میداد نمیتونست ساعتشو آپدیت کنه. بعداً که دوباره همین سیستم رو روشن کردم مشکل حل شده بود! بعدش فهمیدم اون سیستم اصلی که ساعتش همون خطا رو میداد هم اینجوری بوده که بعد از خاموش روشن به کلی مثل اینکه درست میشده.

پس نتیجه می گیریم مشکل از باطری بوده!! :31: