PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از سیستم عاملهای خاص روی سیستم های معمولی

milad_gta
13-09-2011, 12:32
سلام دوستان

من یک سوالی برام پیش اومده : استفاده از سیستم عاملی که برای سیستم خاصی طراحی شده مثلا مک که برای سیستم های اپل هست یا آندروئید که برا موبایل هست روی سیستم های معمولی بهش صدمه وارد میکنه ؟

نظر من اینکه این os ها جوری طراحی شدن که بهترین کارایی رو سخت افزار مورد نظر خودشون داشه باشند ( برا اونا در نظر گرفته شدن نه سخت افزار معمولی ) و ممکنه رو سخت افزار دیگه عملکرد رو دچار اختلال کنند و به مرور به سیستم صدمه وارد کنند . حالا این فرضیه من درسته یا اشتباه ؟ :23:

hosseingrami
13-09-2011, 13:19
سلام دوستان

من یک سوالی برام پیش اومده : استفاده از سیستم عاملی که برای سیستم خاصی طراحی شده مثلا مک که برای سیستم های اپل هست یا آندروئید که برا موبایل هست روی سیستم های معمولی بهش صدمه وارد میکنه ؟

نظر من اینکه این os ها جوری طراحی شدن که بهترین کارایی رو سخت افزار مورد نظر خودشون داشه باشند ( برا اونا در نظر گرفته شدن نه سخت افزار معمولی ) و ممکنه رو سخت افزار دیگه عملکرد رو دچار اختلال کنند و به مرور به سیستم صدمه وارد کنند . حالا این فرضیه من درسته یا اشتباه ؟ :23:

سلام داش میلاد کار خوبی کردی تاپپیک زدی.این موضوع هم جای بحث داره.
من همون طور که تو اون تاپیک گفتم سیستم عاملی که برای یه شرکت خاص استفاده میشه قطعات خاصی هم میخواد ولی این بستگی به شرکت و نوع سیستم عامل نصب شده داره.
مثلا همین مک او اس رو اگه مثال بزنم خود سیستم عامل اصلا رو سیستم های عادی نصب نمیشه که باز آسیب برسون یا نه.این نسخه هم که نصب میشه نسخه ه.ک شده است که در این صورت شاید آسیبی به یه جایی وارد هم بشه..
نوع دیگر سیستم عامل که نمونش هم همین اندروید یا کروم او اس هست.اگه خودت به زور با شرایط ه.ک و در کل غیر عادی نصب بشه شاید مشکلی پیش بیاد ولی به صورت رسمی بعیده مشکلی برا سیستم عامل و یا سخت افزار و یا جای دیگه پیش بیاد..
حالا من که حرفه ای نیستم ولی دوستان پروفشنال لطف کنند در این زمینه نظر بدند..
:10::11:

milad_gta
13-09-2011, 14:00
نسخه های اصلی که به صورت مستقیم نصب نمیشن و باید یک بلایی سرشون آورد همین بلا باعث میشه عملکرد معمولی سیستم عامل دچار اختلال بشه که این اختلال از نظر من ممکنه به سیستم صدمه بزنه ، حالا فرضا یک Mac به بهترین شکل ویرایش میشه برای سیستم های معمولی ولی بازم نظر من این هست که هسته این سیستم فقط با قطعات خودش ست هست و کارایی خودش رو داره وقتی ما رو سیستم عادی نصبش کنیم یعنی سخت افزار رو داریم وادار میکنیم جوری کار کنه که برای اون ساخته نشده ...

حالا باید منتظر سایر دوستان باشیم .

joe_satriani
13-09-2011, 20:07
با سلام
شما باید ببینید چه سخت افزاری روی سیستم دارید.
گاهی معماری بعضی از سی پی یو ها طوری هست که روی فقط ویندوز XP رو قبول میکنن.
به طور کلی یعنی اون ویندوز برای اون طرح از سی پی یو نوشته و طراحی شده.

موفق باشید.

milad_gta
13-09-2011, 21:33
خوب سوال من اینجاست که مثلا ما به زور یه os نصب میکنیم ، و سیستم رو مجبور به اجراش میکنیم این مشکل ساز نمیشه ؟

یعنی شما میگید اگر os ای سازگاری نداشته باشه اجرا نمیشه و اجرا شدن دلیل بر سازگاری هست ؟ ( برداشت من این بود )

hosseingrami
13-09-2011, 21:50
به نظر من بستگی به زورمون داره.یعنی اینکه چه جوری اون کدا ویرایش شند که توسط معماری اون سی پی یو اجرا شند.
اگه درست کد نویسی شده باشه اوکیه واگه خراب خوب خرابه دیگه

joe_satriani
13-09-2011, 22:08
خوب سوال من اینجاست که مثلا ما به زور یه os نصب میکنیم ، و سیستم رو مجبور به اجراش میکنیم این مشکل ساز نمیشه ؟

یعنی شما میگید اگر os ای سازگاری نداشته باشه اجرا نمیشه و اجرا شدن دلیل بر سازگاری هست ؟ ( برداشت من این بود )

با سلام
تقریبا آره. اما نه همیشه . مثلا شما یه ویندوز 7 رو نمیتونید روی یه سی پی یو ی پنتیوم 2 نصب کنید.
اما میتونید همون ویندوز 7 رو روی یه سی پی یو ی ضعیفه پنتیوم 4 نصب کنید اما بازدهی ویندوز میاد پایین. و مطمئنا واسه ی سخت افزار هم مشکل پیش میاد. مثه بالا رفتن حرارت بیش از حد سخت افزار که مهمترین و بزرگترین عامل خرابی قطعات کامپیوتری داغی هست میشه.

موفق باشید.

milad_gta
13-09-2011, 22:25
آخه حسین os از پایه برا یه چیز دیگه ساخته شده :دی بشینیم از اول بنویسیمش :21:

همینه ، منظورم تا حدی همین هست ، حالا بحث اصلیم رو Mac هست ، Mac قطعات خاص خودش رو میخواد ، به نظر من نصبش رو سستم معمولی باعث میشه قطعات جوری کار کنند که برای اون نوع کارکرد طراحی نشدن و بهشون آسیب وارد میشه !؟ این فکرم اشتباهه ؟

hosseingrami
14-09-2011, 11:10
آخه حسین os از پایه برا یه چیز دیگه ساخته شده :دی بشینیم از اول بنویسیمش :21:

همینه ، منظورم تا حدی همین هست ، حالا بحث اصلیم رو Mac هست ، Mac قطعات خاص خودش رو میخواد ، به نظر من نصبش رو سستم معمولی باعث میشه قطعات جوری کار کنند که برای اون نوع کارکرد طراحی نشدن و بهشون آسیب وارد میشه !؟ این فکرم اشتباهه ؟

حرفت درسته.ولی یه چیزی بت بگم.اینکه میدونی دلیل موفقیت وین سون چی بود ولی وین ویستا این موفقیت رو نداشت..
دلیل اصلیش این نیست ولی یکی از دلایل اینه که وین سون تقریبا از روی وین ایکس پی ساخته شده یعنی ماکروسافت اومده یه ویرایش ایکس پی رو کرده یا بهتره بگم ترکیب وین ویستا و ایکس پی انجام داده......
در کل نیومدند از اول کدنویسی کنند بلکه تو ورژن جدید همه نرم افزار ها اول میان کدای اصلیشون دستکاری میکنند و در ادامه...
حالا بحث لینوکس بیس ها یه چیز دیگست.مک هم همینطور...

hosseingrami
20-09-2011, 16:52
خوب دوستان پس نتیجه چی شد؟
به نظر من آدم یک یا چند سیستم عامل رو که لازم داره عادی نصب کنه ولی بقیه سیستم عاملا که فقط جهت تجربه و تست هست رو به صورت مجازی استفاده و یا تست کنه.نظر شما چیه؟؟؟

milad_gta
20-09-2011, 18:50
به نظر من هر سیستم عامل رو اگر بخوایم استفاده کنیم بهتره رو قطعاتی باشه که برای اون تهیه شده اگر هدف فقط تست هست که به صورت مجازی ...

tajrobenik
21-09-2011, 09:56
بستگی به نوع کرک داره .. و نوع ه‍ک داره ....
اگر اون سیستم عامل به درستی -- شده باشه مشکلی ایجاد نمی‌کنه ...
همون طور که گروه هایی هستن و سیستم عامل رو می‌نویسن و .. گروه هایی هم هستن که سیستم عامل رو -- می کنن ...
این فرضیه شما هم که می‌گین امکان داره به سیستم صدمه بزنه ...
خوب یک نرم افزار یا یک سیستم عاملی که بد برنامه نویسی شده باشه هم می‌تونه این صدمه رو بزنه ...

milad_gta
21-09-2011, 10:30
میدونید چرا میگم ممکنه صدمه بزنه ( یعنی نظرم اینه ؟ ) فرضا ویندوز !؟ کلا برای PC هست ، یعنی جوری ساخته شده از pc بهینه استفاده کنه حالا ک-رک شدنش تنها محدودیت ها رو بر میداره و اجازه استفاده میده ، فرضا بد کرک شده باشه و به سیستم صدمه بزنه . اما مک برا سیستم های Apple ساخته شده کلا به نظرم به pc صدمه میزنه چون قطعات رو جوری به کار میگیره که برای اون کار ساخته نشدن ، ه-ک شدنش هم تنها قابلیت نصب رو pc رو بهش اضافه میکنه ، ساختارش رو که تعویض نمیکنه !

hosseingrami
21-09-2011, 12:17
بستگی به نوع کرک داره .. و نوع ه‍ک داره ....
اگر اون سیستم عامل به درستی -- شده باشه مشکلی ایجاد نمی‌کنه ...
همون طور که گروه هایی هستن و سیستم عامل رو می‌نویسن و .. گروه هایی هم هستن که سیستم عامل رو -- می کنن ...
این فرضیه شما هم که می‌گین امکان داره به سیستم صدمه بزنه ...
خوب یک نرم افزار یا یک سیستم عاملی که بد برنامه نویسی شده باشه هم می‌تونه این صدمه رو بزنه ...

سلام داداش منم منظورم همینه و کاملا تایید میکنم

hosseingrami
21-09-2011, 12:23
میدونید چرا میگم ممکنه صدمه بزنه ( یعنی نظرم اینه ؟ ) فرضا ویندوز !؟ کلا برای PC هست ، یعنی جوری ساخته شده از pc بهینه استفاده کنه حالا ک-رک شدنش تنها محدودیت ها رو بر میداره و اجازه استفاده میده ، فرضا بد کرک شده باشه و به سیستم صدمه بزنه . اما مک برا سیستم های Apple ساخته شده کلا به نظرم به pc صدمه میزنه چون قطعات رو جوری به کار میگیره که برای اون کار ساخته نشدن ، ه-ک شدنش هم تنها قابلیت نصب رو pc رو بهش اضافه میکنه ، ساختارش رو که تعویض نمیکنه !

خوب ببین همین مثلا لبتاب مک بوک ایر رو در نظر بگیر همون سی پی یوی دوال کور اینتل رو داره و دیگر تجهیزات رو که لبتاب ها دارند رو به صورت عادی داره ولی تنها فرقش اینه که مال اپله و اپلم که انحصاری کلا فکر میکنمه خوب معلومه این رو فقط برا خودش قابل احرا میکنه.ولی این دلیل نمیشه که کلا قابل نصب باشه و یا نصب بشه ضرری بزنه.
اینا بیشتر نرم افزاری قلف دارن

milad_gta
21-09-2011, 14:26
آره اینم هست ...

ea2220
25-09-2011, 14:58
هیچ نرم افزاری نمی تونه مشکل سخت افزاری ایجاد کنه . اگه می شد خیلی زودتر از شما ویروسا سیستمو می ترکوندن .

ولی نرم افزاری که با سخت افزار مچ نباشه به درستی نمی شه ازش کار کشید .
مثلا اگه mac os رو روی pc بریزی نه گرافیک داره ، نه صدا داره و .....

پس خودتونو تو دردسر نندازید .

shabnam1986
29-09-2011, 12:08
ببخشین من زیاد وارد نیستم مبشه بگین تفاوت های ست افزاری اپل و ویندوز چیه؟

میشه سیستم ویندوز رو به مک تبدیل کرد؟