PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا نیومدن نوت بوک

The Oracle
26-08-2011, 13:59
سلام، من 6 ماه پیش یه نوت بوک Asus مدل a42jp خریدم...
تو این مدت خیلی روشن بوده و بعضی شبا هم واسه دانلود روشن می مونه از ساعت 1 تا ساعت 6 که خودش شات دان میشه...
اما امروز صبح که اومدم روشنش کنم نیومد بالا. یعنی روشن شد اما lcd سیاه موند و بعد از 10 ثانیه یه دفعه فنش با یه سرعت خیلی بالایی شروع کرد به کار کردن و همینجور باقی موند...
نمی دونم مشکل از کجاس...
کمکم کنین...

lida
26-08-2011, 18:28
به یه مانیتور وصل کن ببین تصویر داره یا نه یا صفحه اول واست بال میاد اونجا که ایسوس مینویسه

The Oracle
26-08-2011, 20:44
هیچ تصویری نمیاد... اون صفحه ی اول که لوگوی Asus رو نشون میده هم نمیاد...

biostar
26-08-2011, 23:33
هیچ تصویری نمیاد... اون صفحه ی اول که لوگوی Asus رو نشون میده هم نمیاد...

احتمالا از گرافیکش هست.
باید تعمیر بشه ، خوت هم کاری از دستت بر نمیاد !

The Oracle
26-08-2011, 23:48
طبق چیزی که تو دفترچه راهنما نوشته بود اینجوری فهمیدم که مشکل ممکنه از هار دیسک یا MB یا NB باشه... این 2 تای آخری رو نمی دونم چیه... ولی در نهایت باید از مادیران بیان ببیننش...

lida
27-08-2011, 15:23
اره دس بش نزن ببر گارانتی

mehrdad8086
29-08-2011, 09:53
اگر مشخصات دستگاه رو بنویسی راحتتر می شه کمک کرد.

این مشکل معمولا" به کارت گرافیک بر میگرده.البته مشاهده شده با جابجا کردن ماژول رم نیز ایراد رفع شده که البته احتمالش کمه.:41:

hamid.7003
30-08-2011, 12:49
چون فن تو با دور بالا کار میوفته یا از گرافیکه یا بایوس
احتمال اینکه بایوس باشه زیاده و باید فلش بشه و چون سیستم بالا نمیاد کاری از دست خودت ساخته نیست و باید ببری تعمیرگاه با پروگرامر فلش کنن واست

mahmood.ariaee
07-09-2011, 10:08
سلام دوستان
برا من هم تقريبا اتفاق مشابهي افتاده. البته مال من بيشتر از دو سال بود داشتمش و يه سال بيشتر هست كه adsl گرفته بودم و ميذاشتم روشن باشه برا دانلود البته شب و روز چون اينترنتم نامحدود بود. خلاصه دو هفته پيش شب تا ساعت دو داشتم باهاش كار مي كردم و خاموشش كردم ولي صبح كه اومدم روشن كنم مثل همين دوستمون روشن شد ولي صفحه سياه بود و حتي آرم اچ پي هم بوت نمي شد كه معلوم ميشد بايوس مشكل داره اما فن به آرومي كار مي كرد و مثل اين دوستمون يه دفه تند كار نمي كرد و ديگه هيچ خبري نمي شد. از شانس من 40 روز قبل گارانتيش تموم شده بود. فرستادم براي تعمير ميگن هم كارت گرافيك مشكل داره و هم يونيت دستگاه. نمي دونم اين يونيت ديگه چيه و وظيفه اش چيه؟ علت خراب شدنش معمولا چيه؟ آخرين باري هم كه داشتم با لپ تاپ كار مي كردم به برق وصل بود ولي باطريش هم روش بود يعني ممكنه نوسان برق باعث شده باشه؟دوستان اگه كسي اطلاع داره يه كمك كنه. 250 تومني خرج تعمير رو دستم ميزاره. لپ تاپم هم اچ پي تاچ اسمارت هست. سي پي يو amd داره با رم 4 گيگ.

mehrdad8086
08-09-2011, 10:48
سلام دوستان
برا من هم تقريبا اتفاق مشابهي افتاده. البته مال من بيشتر از دو سال بود داشتمش و يه سال بيشتر هست كه adsl گرفته بودم و ميذاشتم روشن باشه برا دانلود البته شب و روز چون اينترنتم نامحدود بود. خلاصه دو هفته پيش شب تا ساعت دو داشتم باهاش كار مي كردم و خاموشش كردم ولي صبح كه اومدم روشن كنم مثل همين دوستمون روشن شد ولي صفحه سياه بود و حتي آرم اچ پي هم بوت نمي شد كه معلوم ميشد بايوس مشكل داره اما فن به آرومي كار مي كرد و مثل اين دوستمون يه دفه تند كار نمي كرد و ديگه هيچ خبري نمي شد. از شانس من 40 روز قبل گارانتيش تموم شده بود. فرستادم براي تعمير ميگن هم كارت گرافيك مشكل داره و هم يونيت دستگاه. نمي دونم اين يونيت ديگه چيه و وظيفه اش چيه؟ علت خراب شدنش معمولا چيه؟ آخرين باري هم كه داشتم با لپ تاپ كار مي كردم به برق وصل بود ولي باطريش هم روش بود يعني ممكنه نوسان برق باعث شده باشه؟دوستان اگه كسي اطلاع داره يه كمك كنه. 250 تومني خرج تعمير رو دستم ميزاره. لپ تاپم هم اچ پي تاچ اسمارت هست. سي پي يو amd داره با رم 4 گيگ.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

The Oracle
14-09-2011, 21:19
نوت بوک رو بردم گارانتی. دفعه ی اول که بردم بهم گفتن هیچ مشکلی نداره و جلوی اونا روشن شده...
آوردمش خونه چند روز باهاش کار کردم. بازم همون مشکل رو داشتم اما خودم فهمیدم دردش کجاست. چیپست مادربرد نیم سوز شده بود...
وقتی مدت زیادی روشن نگهش می داشتم بعد خاموشش می کردم دیگه روشن نمی شد... اما وقی با سشوار خنکش می کردم بلافاصله روشن می شد... دوباره بردمش مادیران مشکلو بهشون گفتم...
خلاصه مادربردش رو عوض کردن...

mjsalehi
28-09-2011, 10:59
منم همین سه-چهر روز پیش همین مشکل رو پیدا کردم.
مدل مال من دل-وسترو 3500 هست .
متاسفانه دقیقا مثل دوستمون منم 17 روز پیش گارانتی اش تموم شده بود که بردم تعمیرگاه گفت از چیپ ست شمالیه.
حدود 160-170 تومن هم خرج گذاشت رو دستم...
الکی الکی
کاش یکی بگه چیکار کنیم تا دوباره اینطوری نشه

goo.goo
28-09-2011, 22:10
سلام

بنده و دوستمون بعضی اوقات لپ تاپمون اینجوری میشه
من مجبور میشم رو پاورش چند ثانیه نگه دارم تا خاموش بشه و مجداا اون رو روشن کنم
اوایل این طور نبود .. دلیلش همچنان برام مشخص نیست .. :41: