PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : macbook air ؟؟؟؟؟

queeneye
24-08-2011, 16:11
با سلام ، من یه لپ تاپ vaio دارم الان زیادم وارد نیستم که مشخصاتش چجوریه فقط یه برچسب روش هست که این مشخصات رو نوشته :
Intel Core 2 Duo Processor P8700 2.52 GHz
Hard Disk Drive 320 GB
Memory 4 GB

حالا می‌خوام یه لپ تاپ جدید بخرم که هم سبک باشه و هم از نظر ظاهری زیبا خیلی‌ از macbook air خوشم اومده خواستم ببینم با توجه به مشخصات لپ تاپی که الان دارم و اینکه همیشه از ویندوز استفاده کردم با خرید macbook air پشیمون میشم یا نه ، کلا به نظرم محصولات اپل یه کلاس خاصی‌ دارن .... :11:

mehdi666lp
24-08-2011, 17:00
اپل خوبه....اما سخت افزار و نرم افزارش طراحی شدن واسه اون سیستم عامل (مکینتاش) ....اگه میخوای Apple بخری که ویندوز نصب کنی و بازی کنی و خلاصه ویندوز کار کنی بهتره اپل نخری(البته اپل ویندوز رو هم راحت جواب میده راحت میتونی نصب کنی)....اما اگه میخوای سیستم عامل جدید کار کنی و بری دنیای مک بهتره اپل بخری...اپل همه چیش باهم مچه.....کیفیتش هم عالیه....اما اگه میخوای فقط مک کار کنی یه لپ تاپ معمولی بخر روش مک نصب کن(هکینتاش= -- شده مکینتاش واسه PC و لپ تاپ معمولی)عین خود مک نمیشه اما خوب خوبه یکم نصبش دردسر داره.............اپل کلاس داره...زیبا هست.....محبوب خیلی ها هم هست اما متاسفانه یه کار کردن تو ایران کسی از قیمت بالا سمتش نره

queeneye
24-08-2011, 17:31
حالا کلا مک بهتره یا ویندوز ؟

aliaqua
24-08-2011, 17:59
حالا کلا مک بهتره یا ویندوز ؟

سلام دوست عزیز

این سوال شما اصلا درست نیست. طبق چه معیاری؟ این دو سیستم عامل هستن که هرکدومشون یه دنیای جدا و متفاوت دارن. باید نیاز های خودت رو بسنجی بعد ببینی کدومش بهتره برای شما.

به نظر من چندتا عامل هستش که می تونه ویندوز انتخابت باشه. یکی اینکه نرم افزاری استفاده می کنی که یا نسخه ی مک نداره یا جایگزینی روی مک براش نیست. مثل نرم افزار های تخصصی. دو اینکه وقت یادگیری یه سیستم عامل جدید رو نداری. شاید اولش باحال به نظر بیاد یه سیستم عامل جدید و تو کارهای ساده به مشکل بر نخوری. ولی وقتی صحبت به کارهای تخصصی هستش مطمئنا یاد گرفتن یه سیستم عامل جدید به همراه کارهای تخصصی خیلی سخت تر از یادگیری سیستم عاملی هست که باهاش کار کردی و در سطح متوسط بلدی بعد بخوای تنظیمات تخصصی توش انجام بدی. سه بازی. چه بخواییم چه نخواییم یکه تاز سیستم عامل برای بازی ها ویندوز هستش. پس اگر بازی برات خیلی خیلی مهم هست بهتره رو ویندوز بمونی. نه اینکه مک بازی نداره. اتفاقا داره. برخی از بازی های جدید هم ورژن مک دارن ولی خوب خیلی از بازی های جدید و خوب هم ورژن مک ندارن.

برای انتخاب مک هم چندتا دلیل می تونه وجود داشته باشه. یک زیبایی و ظاهر قشنگش. دو طراحی بسیار زیبای لپ تاپ های اپل و... ( البته بگم چون با مک کار نکردم نمی تونم زیاد برا انتخاب کردنش کمکت کنم ولی خوب این چیزهایی هست که می دونم راجع به مک)

حالا به نظرت کدومش بهتره؟

queeneye
24-08-2011, 18:37
مطمئناً ویندوز ولی‌ خوب روی مکبوک ایر هم می‌شه ویندوز رو نصب کرد پس می‌شه جفتشو آدم داشته باشه نه ؟

F R E E M A N
24-08-2011, 18:47
یکی از دوستان من پارسال macbook air خرید فقط بخاطر ظاهر و سبکیش ولی خیلی زود پشیمون شد
الان 6 ماهه میخواد عوضش کنه هر جا رفته گفتن صاحب اول و آخرش خودتی!
من خودم با این لپ تاپ کار کرده ام و از نظر من این معایب را داره:
- مشکل در نصب درایورهای ویندوز
- cpu باسرعت پائین 1.7 ghz
- نمایشگر کوچک 13 اینچی
- گرافیک ضعیف intel 3000
- نداشتن lan , dvd drive
- فقط 2 پورت usb2 داره
از اینها گذشته قیمت خیلی بالاش در ایرانه (در مقایسه با قیمتش در سایت اپل)

Shayan AW
24-08-2011, 19:19
دوست عزیز همه چیز فقط زیبایی نیست بلکه استفاده شما از اون کامپیوتر هست . بنده خودم خیلی وقته کاربر مک هستم و با توجه به اینکه شما ترجیح میدید ویندوز داشته باشید من میگم که یک نوت بوک دیگه بگیرید . البته روی مک هم ویندوز نصب میشه اما این مساوی هست با پول بیشتر که با همین پول میشه یک نوت بوک خیلی مناسب گرفت

توجه داشته باشید که کارت گرافیک MacBook Air هم ضعیفه

rahimism
24-08-2011, 19:28
میتونید پارالل دسکتاب یا وی ام ویر نصب کنید و در حالی که در محیط مک هستید، همزمان با ویندوز ایکس پی یا ویندوز 7 و ... کار کنید. اما به نظر من اگر تا این حد نازک بودن ابعاد براتون مهم نیست مک بوک پرو بهتر هست.

queeneye
24-08-2011, 19:52
وای دوستان مرسی‌ واقعا از راهنمائیتون پس فکر کنم با این تفاسیر اصلا نرم طرف مکبوک ایر :دی

mehdi666lp
25-08-2011, 10:46
وای دوستان مرسی‌ واقعا از راهنمائیتون پس فکر کنم با این تفاسیر اصلا نرم طرف مکبوک ایر :دی

.
.
.
الان اگه بخوای یه 15 اینچ MackBook Pro خوب بخری که گرافیک و Cpu درست درمون داشته باشه (مدل 723) حدود....2.750.000 فکر کنم باید پول بدی...با این پول برو ASUS VX7 بخر یا ASUS G53SW 3D .....غیر اینه؟؟؟؟؟

3mm3
25-08-2011, 12:30
مک بهتره کار باهاش از زمین تا آسمون با ویندوز فرق می کنه فقط برنامه هاش تو ایران گیر نمیاد یعنی میاد کمه و گروون!
اگه اینترنت نامحدود وضع مالی توپ داری مک بگیر غیر این صورت بدردت نمی خوره

queeneye
25-08-2011, 16:15
مک بهتره کار باهاش از زمین تا آسمون با ویندوز فرق می کنه فقط برنامه هاش تو ایران گیر نمیاد یعنی میاد کمه و گروون!
اگه اینترنت نامحدود وضع مالی توپ داری مک بگیر غیر این صورت بدردت نمی خوره

خوب برنامه هاشو کرک شده نمی‌شه دانلود کرد ؟

pesartala2001
25-08-2011, 16:33
من الان ۲ ساله مک بوک پرو دارم و تا الان هر نرم افزاری لازم داشتم تو اینترنت بوده یا کرک شده و یا با سریال به جرات میتوانم بگم من دیگه عمرا به ویندوز برگردم

Sent from my iPhone using Tapatalk

queeneye
25-08-2011, 19:00
مکبوک پرو سنگین نیس ؟؟ این لپ تاپی که من الان دارم ۱ کیلو نیم وزنشه می‌خوام یه چیزی بگیرم که سبکتر باشه ...

Xilevens
25-08-2011, 21:22
مکبوک پرو سنگین نیس ؟؟ این لپ تاپی که من الان دارم ۱ کیلو نیم وزنشه می‌خوام یه چیزی بگیرم که سبکتر باشه ...

مومن کشتی همه رو که
ایر کم وزن حد اقل 1.2 هست فکر نکن قراره لپتاپ 500 گرمی بخری

queeneye
26-08-2011, 21:18
هاها بابا دارم پول میدم می‌خوام چیز خوب بخرم پشیمون نشم :دی

Xilevens
27-08-2011, 10:59
هاها بابا دارم پول میدم می‌خوام چیز خوب بخرم پشیمون نشم :دی

ببین عزیز چندتا بحث این وسط هست
یکی راه اومدن با مک
که مشکلی نیست اگه خیلی با نرم افزاری مواجه بشی که مکش نباشه ویندوز رو نصب میکنی و ادامه قضایا
ویندوز سخت افزار رو بیشتر مک درگیر میکنه
ایرها تو ویندوز نسبت به مک بیشتر داغ میکنن (اینو هم در نظر بگیر)

یکی دیگه هم کاربرد
چون کلا مک بوک ها جز چند مدل سنگین پرو بقیه کانفیگشون نسبتا پایینه یعنی خیلی نه
تنها موردی که تفاوتشون خیلی زیاده گرافیکه که خیلی پایینه
میتونی با این مورد کنار بیای؟

یکی دیگه هم وزن و اندازه هست
خب من خیلی ایر رو دوست دارم
ولی در چه صورت مثلا؟
مثلا من پول دارم زیاد
یه لپ تاپ سنگین قوی میگیرم
با یه مک بوک ایر خیلی ساده و کوچیک واسه حمل و نقل بیشتر
مگه اینکه کلا کسی که میخواد باهاش کار کنه هدفش دیدن فیلم و نت و کار کردن با چند نرم افزار سطح معمولی باشه
شما اگه مک بوک پرو واست سنگینه
مدلهایی با اندازه کوچیکتر هم هست
ولی یه چیزی
هر انتخابی خواستی بکنی خودت بکن
موفق باشی

Mr.World.Wide
27-08-2011, 11:08
عزیز من اشتباه نکن
برو مک بوک ایر بگیر
برنامه هاش تو بازار زیاده مخصوصا امسال
کار باهاش خیلی لذت داره.
ویندوز 7 رو خیلی راحت مثل یه اپلیکیشن تو خود مک اجرا میکنه.
یعنی یه آیکون میاد روش کلیلک میکنی میره تو ویندوز 7

privatedlove
27-08-2011, 11:48
من خودم چند ماه اير داشتم
اول اينكه خيلي زياد داغ ميكنه
دوم اينكه مك فقط واسه نت مناسبه و واسه ما كه اكثر نرم افزار هامون تحت ويندوز هست كاربرد خاصي نداره.
همونطور كه بچه ها گفتن سي پي يو و رم و دي وي دي درايو و اين مسائل هم جز نكات منفيش هستن
بنظرم اگه مكبوك پرو يا مكبوك بگيري بهتره.چون كانفيگ هاي بهتري پيدا ميكني
اما اگه از من ميپرسي و دنبال لپتاپ سبك هستي
برو سمت سري زد سوني
پورتج توشيبا
يا asus u36
درسته اپل با كلاسه اما من يكي خودم از داشتن اير پشيمون شدم و فروختمش به نزديكان
دوتا يو اس بي داره
شارژرش 130-140 تومنه
دي وي دي درايوش 120
ماوس 105
شيلد محافظ 40 به بالا
كيت تاندربولت هم كه....
يو اس بي 2 تا
در كل به نظر من بيخيال اير شو

queeneye
03-09-2011, 13:52
تصمیم گرفتم هموم مک بوک پرو بگیرم اونی‌ که کانفیگش از همه بالاتره ۱۳ اینچ دیگه خدا رحم کنه :دی

Mr.Mazmamfi
03-09-2011, 18:23
تصمیم گرفتم هموم مک بوک پرو بگیرم اونی‌ که کانفیگش از همه بالاتره ۱۳ اینچ دیگه خدا رحم کنه :دی

اِنّا لله وَ اِنّا اِلَیهِ راجِعُون
بازگشت همه به سوی اوست .

:46::46::46::46::46:

mac_world
03-09-2011, 18:26
اِنّا لله وَ اِنّا اِلَیهِ راجِعُون
بازگشت همه به سوی اوست .

:46::46::46::46::46:

چرا دوست عزیز مگه بده؟

Mr.Mazmamfi
03-09-2011, 18:55
چرا دوست عزیز مگه بده؟