PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد بیماری ام اس

sanaz.joon
22-08-2011, 13:20
من حدود 1 ماه پیش یه استرس شدید بهم وارد شد حالا چند هفتس بعضی روزا سمت چپ بدنم تیر میکشه کف دست و پام سوزن سوزن میشه میخواستم بدونم اینا علایم بیماری ام اس هست و برای تشخیص باید به چه متخصصی مراجعه کنم؟

Alamate Soal
22-08-2011, 13:24
اینا علایم هزاران بیماری میتونن باشن

از نظر بینایی دچار تاری دید نشدین ؟ در تکلمتون اشکالی پیش نیومده ؟ مشکل حفط تعادل ندارین ؟ ضعف قدرت بدنی پیدا نکردین ؟

morsadr
22-08-2011, 13:59
من حدود 1 ماه پیش یه استرس شدید بهم وارد شد حالا چند هفتس بعضی روزا سمت چپ بدنم تیر میکشه کف دست و پام سوزن سوزن میشه میخواستم بدونم اینا علایم بیماری ام اس هست و برای تشخیص باید به چه متخصصی مراجعه کنم؟

همانطور که دوستمون اشاره کردن اینها علائم بسیاری از بیماریها می تونه باشه خصوصا استرس ! بهتره که در صورت تداوم علائم به یک پزشک نورولوژ ( متخصص مغز و اعصاب ) مراجعه کنید .

sanaz.joon
22-08-2011, 14:43
از نظر بینایی دچار تاری دید نشدین ؟

چرا بعضی وقتا یه خورده دچار تاری دید خفیف میشم اما بقیه چیزا رو که گفتین ندارم قدرت بدنیم خوبه مشکل شنوایی هم ندارم البته وقتی نوشابه مصرف میکنم بیشتر اینجوری میشم العان که دارم تایپ میکنم خیلی بهترم وقتی دارویی مثل کلونازپام مصرف میکنم هیچ کدوم از این علایم رو ندارم وقتی قلیون میشکم یا داروی ضد افسردگی مصرف میکنم این حالت شدیدتر میشه

Alamate Soal
23-08-2011, 08:44
خب پس شما ام اس ندارین احتمالا
ولی بازم هم به متخصص اعصاب مراجعه کنین

sanaz.joon
23-08-2011, 11:38
خب پس شما ام اس ندارین احتمالا
ولی بازم هم به متخصص اعصاب مراجعه کنین

منظورتون متخصص اعصاب و روان هست؟بعدش ام اس قابل تشخیص هست؟
و یه نکته مهم وقتی خبر بدی میشنوم یا استرس بهم وارد میشه این تیر کشیدن و سوزن سوزن شدن کف دست پام بدتر میشه

shabnam1986
23-08-2011, 11:40
ام اس آخرش به مرگ ختم میشه؟

Alamate Soal
23-08-2011, 17:07
منظورتون متخصص اعصاب و روان هست؟بعدش ام اس قابل تشخیص هست؟
و یه نکته مهم وقتی خبر بدی میشنوم یا استرس بهم وارد میشه این تیر کشیدن و سوزن سوزن شدن کف دست پام بدتر میشه
به متخصص بیماری های اعصاب مراجعه کنین ( اگه آشنا ندارین از یه داروخونه یا یه پرستار تو شهرتون بپرسین )
ام اس به وسیله ام آر آی و آزمایش مایع نخاعی و ... قابل تشخیص هست . ( البته در برخی موارد تشخیص قعی نیست )
به نظر میاد مشکل شما ؛ مشکلات عصبی دیگه باشه تا ام اس . چون اگه ام اس به این مرحلش رسده باشه قطعا مشکلات حفظ تعادل شدید براتون پیش میومد .

خیر

a.z.p.z
23-08-2011, 17:51
منم مدتی پیش همین علائم رو داشتم دکتر رفتم حتما دکتر برید ضرر نداره بعدشم یه MRI کامل از مغز و نخاع گرفت برای اطمینان که چیزی نبود مشکلاتی هم که داشتم به خاطر عصبی بودن و کم خوابی و کمی هم به خاطر غلظت خون بود .
ولی دکتر رو برید که خیالتون راحت بشه .

sanaz.joon
23-08-2011, 23:39
چون اگه ام اس به این مرحلش رسده باشه

خوب امکان داره منم اولش باشم؟

کمی هم به خاطر غلظت خون بود

یه چیزی هم که واسه خودم عجیبه وقتی قلیون یا سیگار میکشم یا نوشابه گازدار میخورم بدتر میشم

Alamate Soal
24-08-2011, 16:39
خوب امکان داره منم اولش باشم؟

یه چیزی هم که واسه خودم عجیبه وقتی قلیون یا سیگار میکشم یا نوشابه گازدار میخورم بدتر میشم

بیماری ام اس در اوایلش خودش رو معمولا با ضعف اندام فوقانی و تاری دید نشون میده و بعد از اون بسته به اینکه میلین های نورون های کدوم بخش از دستگاه عصبی آسیب ببینن ؛ پیشرفت میکنه
به نظر من بعیده شما دچار این بیماری شده باشید ولی بهتره همین الان از یه پزشک خوب وقت بگیرین

sanaz.joon
24-08-2011, 21:18
بیماری ام اس در اوایلش خودش رو معمولا با ضعف اندام فوقانی و تاری دید نشون میده و بعد از اون بسته به اینکه میلین های نورون های کدوم بخش از دستگاه عصبی آسیب ببینن ؛ پیشرفت میکنه

تاری دید دایمی هست یا بعضی وقتا اتفاق می افته؟از نظر نیروی جسمانی مشکلی ندارم تنها چیزی که العان آزارم میده تیر کشیدن نوک انگشتان دست و پای سمت چپ بدنم هست البته دایم نیست

ولی بهتره همین الان از یه پزشک خوب وقت بگیرین

'گلم وقتی این بیماری درمان نداره به نظرتون دکتر رفتن فاییده ای داره؟

Alamate Soal
25-08-2011, 10:23
'گلم وقتی این بیماری درمان نداره به نظرتون دکتر رفتن فاییده ای داره؟

اولا که من گفتم شما احتمالا ام اس ندارین و به احتمال زیاد شما مشکلات عصبی دیگه ای دارین که باید درمان بشن و دکتر باید اینکار رو انجام بده
ثانیا دکتر رفتن فایده نداره ولی اونوقت دکتر نرفتن فایده داره ؟ اگه به فرض ام اس داشته باشین و از الان به دکتر مراجعه کنین میتونه کاریکنه که علایمش خفیف تر بشن و یا برخی از عوارضش در آینده اتفاق نیافته
======

موفق باشین

sanaz.joon
25-08-2011, 12:23
ثانیا دکتر رفتن فایده نداره ولی اونوقت دکتر نرفتن فایده داره ؟ اگه به فرض ام اس داشته باشین و از الان به دکتر مراجعه کنین میتونه کاریکنه که علایمش خفیف تر بشن و یا برخی از عوارضش در آینده اتفاق نیافته

من واقعا گیج شدم به خدا ترس از این بیماری داغونم کرده میشه راهنماییم کنین باید به چه متخصصی مراجعه کنم؟

Alamate Soal
25-08-2011, 13:31
متخصص مغز و اعصاب

sanaz.joon
27-08-2011, 11:50

نه به مرگ ختم نمیشه اما مرگ شرف داره به زندگی با این بیماری

sanaz.joon
28-08-2011, 11:44
یه چیزی که برام عجیبه اینه که من قبلا حدود یک سال داروی ضد افسردگی مصرف میکردم اما العان وقتی ضد افسردگی مصرف میکنم این تیر کشیدن سمت چپ بدنم بدتر میشه و به خاطر این عوارض مجبورم قطعش کنم چند مدل ضد افسردگی امتحان کردم با همشون اینجوری بودم

hasti rs
31-08-2011, 15:58
سوزن سوزنی شدن دستها از علائم بیماری ام اس هست ؟؟

sanaz.joon
01-09-2011, 12:06
سوزن سوزنی شدن دستها از علائم بیماری ام اس هست ؟؟

عزیزم جوری که من تحقیق کردم متخصص هم بعد از کلی رادیو گرافی و آزمایش هنوز نمیتونه ام اس رو تشخیص بده نمیشه با یه علامت بگین دچار ام اس شدین البته این بیماری تو خانوما دو برابر مرداس

nightvision
01-09-2011, 12:24
بیماری ام اس در حالت پیشرفته باعث وابسته شدن فرد به ویلچر میشه و بعد مرگ
دوست عزیز علایم یکطرفه جز ام اس نیست.ام اس 2 طرفه است

sanaz.joon
01-09-2011, 13:15
دوست عزیز علایم یکطرفه جز ام اس نیست.ام اس 2 طرفه اس

میشه بیشتر توضیح بدین؟

nightvision
01-09-2011, 16:06
میشه بیشتر توضیح بدین؟

علایم 1 طرفه یعنی یک نیمه بدن درگیر باشه مثلا دست راست و پای راست
توی ام اس چنین حالتی نداریم معمولا 2طرفه است مثلا دست راست و دست چپ هردو درگیر هستن
در ضمن در مواردی که یکم از بیماری گذشته باشه توی MRI مغز میشه علایم ام اس رو دید .خودم توی یه دختر 18 ساله اینو دیدم

mokafati
01-09-2011, 17:19
متاسفانه من نتونستم ازمایش ام ار ای کامل بگیرم 10ثانیه اخر سرم بشدت گیج شد و دست و پا میزدم و به هیچ عنوان حاضر نیستم دوباره ازمایش بدم ایا راهی غیر از ام ار ای هست:41:

F l o w e r
01-09-2011, 19:11
متاسفانه من نتونستم ازمایش ام ار ای کامل بگیرم 10ثانیه اخر سرم بشدت گیج شد و دست و پا میزدم و به هیچ عنوان حاضر نیستم دوباره ازمایش بدم ایا راهی غیر از ام ار ای هست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بهترین و مطمئین ترین راه تشخیصش همین مراجعه به یک متخصص مغز و اعصاب و انجام ام آر آی هست.

mokafati
01-09-2011, 22:06
بهترین و مطمئین ترین راه تشخیصش همین مراجعه به یک متخصص مغز و اعصاب و انجام ام آر آی هست.

من سری قبل رفتم وحشتناک بود انگار جهنم بودم بدون ماسک رفتم تا یکسال هنوز خوب نشدم پس باید بسوزیم و بسازیم:41::41::41:

sanaz.joon
02-09-2011, 20:08
علایم 1 طرفه یعنی یک نیمه بدن درگیر باشه مثلا دست راست و پای راست
توی ام اس چنین حالتی نداریم معمولا 2طرفه است مثلا دست راست و دست چپ هردو درگیر هستن
در ضمن در مواردی که یکم از بیماری گذشته باشه توی MRI مغز میشه علایم ام اس رو دید .خودم توی یه دختر 18 ساله اینو دیدم

نه من کف پای چپم با نوک انگشتای سمت چپ بدنم تیر میکشید شکر خدا العان که دارم اینو تایپ میکنم خیلی خوبم
بعدش چرا سیاهپوستا به ندرت دچار ام اس میشن؟
و اینکه چرا خانوما دوبرابر مردا به این بیماری دچار میشن

mokafati
02-09-2011, 20:32
نه من کف پای چپم با نوک انگشتای سمت چپ بدنم تیر میکشید شکر خدا العان که دارم اینو تایپ میکنم خیلی خوبم

شاید چون سیستم بدنی زنان نسبت به مردان فرق داره خواهرم وقتی میترسه یا سردرد میشه بعضی وقتها گریه و داد و بیداد میکنه بیشتر دخترها فعالیت بدنی زیاد ندارند و اکثرا بدنشون ظریف هم هست

soorakh
02-09-2011, 21:42
خانوم شما حرف عمو محسن گوش کن و برو دکتر
چرا انقد حاشیه میری
یا چیزیت نیست و ملتو سرکار گذاشتی
یا .............................
عجب!!!؟...:13:

sanaz.joon
02-09-2011, 21:48
خانوم شما حرف عمو محسن گوش کن و برو دکتر
چرا انقد حاشیه میری
یا چیزیت نیست و ملتو سرکار گذاشتی
یا .............................
عجب!!!؟...

گلم اگه پستای قبلی منو بخونی میفهمی چی گفتم
باور کن میترسم برم دکتر اگه بهم بگه ام اس داری چیکار کنم؟به خدا از غصه سر یه ماه دق میکنم می میرم
در ضمن بیمه نیستم و ته جیبم هم خالی تر از همیشه هست واسه دکتر و ازمایش دادن

soorakh
02-09-2011, 21:51
در ضمن بیمه نیستم و وضعیت مالیم هم خیلی ضعیفه واسه دکتر و ازمایش دادنشما بجای چرخیدن تو اینترنت و هدر دادن پولات واسه دنیای مجازی پولاتو جمع کن برو آزمایش بده!:13:

nightvision
02-09-2011, 21:55
این بیماری در سفیدپوستان بیشتر دیده میشه که دلیلش رعایت بهداشت بیشتر ذکر شده
خانومها به دلیل قدرت بالاتر سیستم ایمنی بیشتر گرفتار این بیماری میشوند

مردم تا تایپش کردم کیبوردم فارسی نداشت:18::18::18:

F l o w e r
02-09-2011, 23:29
نه من کف پای چپم با نوک انگشتای سمت چپ بدنم تیر میکشید شکر خدا الان که دارم اینو تایپ میکنم خیلی خوبم
گلم اگه پستای قبلی منو بخونی میفهمی چی گفتم
باور کن میترسم برم دکتر اگه بهم بگه ام اس داری چیکار کنم؟به خدا از غصه سر یه ماه دق میکنم می میرم
در ضمن بیمه نیستم و ته جیبم هم خالی تر از همیشه هست واسه دکتر و ازمایش دادن فکر نمی کنم ام اس باشه چون این علائم رو فقط سمت چپ بدنتون دارین .. ایشالا که چیزی نیست : ) ولی در اولین فرصتی که تونستین دکتر برین .. اینطوری خیالتون راحت میشه..
شایع ترین نوع ام اس اینطوریه که به صورت ناگهانی بخش‌‌هايي از بدن رو درگير مي‌کنه ( اغلب مدت زمان عود بيماري 24 تا 48 ساعته ) و بعد از مدتي فروکش میکنه .. حمله ی بعدی بیماری هم امکان داره بعد از مدت کمی باشه یا حتی بعــد از سال هــا !

hes25
03-09-2011, 11:21
سلام بچه ها
یه سوال مهم در باره این بیماری دارم می خواستم دلیل بروزش و بدونم

من یه خونواده ای رو میشناسم که مسیحی هستن پسرشون موقع جنگ رفته بود جبهه شهید شد!...خب

بعد از یه مدتی هم پدر و هم مادر و خواهرش هر سه تا شون دچار بیماری های بدی شدن مثلا مادره فلج شد فک کنم پدره سکته کرد ،خواهرش هم به بیماری ام اس مبتلا شد!! چــــرا؟ کسی اینجا هست بدونه که برای چی این طور شد ؟

F l o w e r
03-09-2011, 11:36
ام اس در اثر تخريب سلول‌هاي عصبي ایجاد میشه
دلیلش هم به طور قطعی ثابت نشده ..
میتونه به وضعيت سيستم ايمنی / وراثت/ عوامل محيطی مثه عفونت‌های ويروسی / موقعيت جغرافيايی/ تاثير بعضی از هورمون‌ها ربط داشته باشه ..

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sanaz.joon
03-09-2011, 12:19
شما بجای چرخیدن تو اینترنت و هدر دادن پولات واسه دنیای مجازی پولاتو جمع کن برو آزمایش بده!

عزیزم دیگه ماهی ده هزار تومن پول اینترنت چه دردی از من دوا میکنه؟

---------- Post added at 01:19 PM ---------- Previous post was at 01:16 PM ----------

بعد از یه مدتی هم پدر و هم مادر و خواهرش هر سه تا شون دچار بیماری های بدی شدن مثلا مادره فلج شد فک کنم پدره سکته کرد ،خواهرش هم به بیماری ام اس مبتلا شد!! چــــرا؟ کسی اینجا هست بدونه که برای چی این طور شد ؟

خوب غم غصه زیاد خوردن دیگه یکی از دلایل ام اس استرس زیاده

babelirani
03-09-2011, 22:25
سلام خدمت شما دوست عزیز

من خودم 8 ماه پیش دچار این بیماری شدم خیلی عجیب و غریب نبود . من اولین اندامی که درگیر شد کمرم بود من علائم عود و فروکش رو ندارم ولی خوب میگن توی 3/4 افراد علائم یکدفه عود میکنه بعد فروکش میکنه ولی خوب من کامل عود میکنه زمانی هست که بیش از 4 روز درد شدیدی دارم که واقعا" زندگی رو واسم مختل میکنه .

علامت مهمش میتونه دردی باشه شدید و بدون هیچ دلیل مثل خود من که یدفه قبل خواب کمرم واسه چند ساعت مثل چوب خشک شد اول بهش توجه نکردم ولی نزاشت تا صبح بخوابم واسه همینم رفتم دکتر و MRI دادم که متاسفانه پلاک ها توی کمر و گردنم پیدا شد الان تحت درمانم ولی زندگی میکنم

به شمام یه پیشنهاد میکنم البته اول امیدوارم چیزی نباشه ولی بهتون میگم سعی کنید در اولین فرصت برید خدایی نکرده اگه بیمار بودید قبل از اینکه بیماریتون پیشرفت کنه

همچنین از لحاظ روحی اگرم مریض بودید به خودتون فشار نیارید واقعا" روحتون میتونه تاثیرش از هر دارویی بیشتر باشع

البته بگم چون شما از MS خیلی ترسیدید شاید این فقط یه تلقین شدید باشه تلقین واقعا" مشکل سازه

پس برید دکتر ایشالا چیزی نیست

یا حق

sanaz.joon
03-09-2011, 23:16
علامت مهمش میتونه دردی باشه شدید و بدون هیچ دلیل مثل خود من که یدفه قبل خواب کمرم واسه چند ساعت مثل چوب خشک شد اول بهش توجه نکردم ولی نزاشت تا صبح بخوابم واسه همینم رفتم دکتر و MRI دادم که متاسفانه پلاک ها توی کمر و گردنم پیدا شد الان تحت درمانم ولی زندگی میکنم

دچار استرس شدید شدین که اینجوری شدین؟
من نوک انگشت و کف پای چپم تیر میکشید که البته العان چند روزیه خیلی کمتر شده
به نظرتون میتونه ام اس باشه؟

babelirani
04-09-2011, 00:45
دچار استرس شدید شدین که اینجوری شدین؟
من نوک انگشت و کف پای چپم تیر میکشید که البته العان چند روزیه خیلی کمتر شده
به نظرتون میتونه ام اس باشه؟
این علائم اصلا" ربطی به استرس نداره اگه از استرس شدید باعث اینه علامت ها شده من 99% میگم MS نیست
نوک انگشت پات و کف پات یدفه درد شدیدی دارهع یا نه تدریجی بالا میره ؟

taia
04-09-2011, 08:31
عذر می خوام از محضر دوستان، ولی یک مطلب رو باید بگم. حتی در فروم های تخصصی پزشکی هم اولین جمله این هست که اینجا فقط محلی برای اطلاع بدست آوردن هست و نه محلی برای تشخیص و درمان!
دوست عزی sanaz.joon شما می تونید در این انجمن اطلاعات کلی در مورد بیماری ام اس پیدا کنید، ولی این اطلاعات به هیچ وجه به معنی تشخیص بیماری شما نیست! تنها راه تشخیص رجوع به پزشک و انجام آزمایشات مربوطه هست.

در مورد اینکه گفتید از مراجعه به پزشک می ترسید، ببینید دوست عزیز، بدن انسان، مانند خودرو نیست، که اگر ازش صدایی بلند شد بگید حالا که راه میره، هر وقت از راه رفتن افتاد می برمش تعمیرگاه و فوقش قطعه رو عوض می کنم!
اولین نشانه ی بیماری حتی اگر یک درد کوچک در دست شما باشه باید پیگیری بشه! چه بسا خیلی از بیماریها حتی سرطان ها کشنده شده اند چون بیماران زمانی مراجعه می کنند که دیر شده!
ضمن اینکه در این دنیا خیلی از بیماری ها راه درمان ندارند! ولی راه کنترل دارند!
ام اس و هر بیماری هم به همین منوال، هرچه زودتر شناسایی بشوند، راحت تر و کارامدتر میشه کنترلشون کرد و چه بسا حتی اگر شما بیماری بدی داشته باشید با کنترل بیماری عمری عادی کنید!
پس سرتون را از زیر برف بیرون بیارید و به پزشک مراجعه کنید :46:

sanaz.joon
04-09-2011, 12:48
نوک انگشت پات و کف پات یدفه درد شدیدی دارهع یا نه تدریجی بالا میره ؟

نه یه دفعه تیر میشکه البته شدید نیست فقط سمت چپ بدنه بعد توی خواب هیچ دردی ندارم وقتی هم سرگرمم دردی ندارم اما وقتی بهش فکر میکنم و تنها میشم حس میکنم دوبار تیر میشکه کلا وقتی ام اس درمانی نداره دکتر رفتن فاییده ای نداره

babelirani
04-09-2011, 13:58
نه یه دفعه تیر میشکه البته شدید نیست فقط سمت چپ بدنه بعد توی خواب هیچ دردی ندارم وقتی هم سرگرمم دردی ندارم اما وقتی بهش فکر میکنم و تنها میشم حس میکنم دوبار تیر میشکه کلا وقتی ام اس درمانی نداره دکتر رفتن فاییده ای نداره

ولی درد هایی که در ام اس شما میکشید دردهایی هست که توی همه ی حالت حالا چه تو خواب چه بیداری چه سرگرم باشید یا نباشید و درد هایم هستش که کلا" اختیار رو از شما میگیره و بعضا" غیر قابل تحمل
در مورد اینم که شما درد دارید من احتمال 99 درصد میدم که شما از مشکل روحی شدیدی رنج میبرید که اینجوری میشید .

بعدشم شما چه منبعی داری که میگی درمان نمیشه ؟
من خودم چندین نفر رو دیدم که ام اس رو درمان کردن و هیچ مشکلیم واسشون پیش نیومده من خودم 2 ماه پیش روی تخت بیمارستان بودم حالا پریروز رفتم کوهنوردی ولی اینم درسته دارو های ام اس بیشتر کمک میکنن که شما مریضیت از اینی که هست بیشتر جلو نره و حملات کمتری رو تجربه کنید چون اولین گام واسه درمان کم کردن حملات هستش

mokafati
04-09-2011, 14:04
راستش قبلا برای سرگیجه مدام میرفتم دکتر همه جا قرص ماشین میدادند همیشه سرگیجه داشتم بعد اتفاقی چند تا کتاب خوندم تصمیم گرفتم دیگه قرص نخورم و مثبت اندیش باشم از اونموقع خیلی کم سرگیجه میشم هیچ دکتری حاضر نیست چند تا کتاب معرفی کنه زیرا کتابها دشمن دکترها هستند:21:

babelirani
04-09-2011, 14:14
راستش قبلا برای سرگیجه مدام میرفتم دکتر همه جا قرص ماشین میدادند همیشه سرگیجه داشتم بعد اتفاقی چند تا کتاب خوندم تصمیم گرفتم دیگه قرص نخورم و مثبت اندیش باشم از اونموقع خیلی کم سرگیجه میشم هیچ دکتری حاضر نیست چند تا کتاب معرفی کنه زیرا کتابها دشمن دکترها هستند:21:

سلام والا کتاب دشمن دکتر ها یا دکتر دشمن کتاب نیستن چون کار دکتر ها این نیست که کتاب یا چیزی به شما معرفی کنن اونا کارشون اینه که دارو ها و روش هایی درمانی که بلد هستن رو برای شما تجویز کنن ولی در بیماری ام اس بیشترین کار رو روحیه شما برای درمان انجام میده

یا حق

sanaz.joon
04-09-2011, 14:38
من احتمال 99 درصد میدم که شما از مشکل روحی شدیدی رنج میبرید که اینجوری میشید .

افسردگی رو سالهاست که دارم داروهای ایرانی رو هم خیلی مصرف کردم اما جوابگو نیست قشر ضعیف مثل من هم که نمیتونن داروهای ضد افسردگی خارجی بخرن
کلا من از مردن اصلا نمیترسم چون مردن یکباره اما از خونه نشین شدن میترسم چون یه عمره و کسی رو ندارم ازم پرستاری کنه
خدا وکیلی این دوره کی از یه بیمار پرستاری میکنه؟حتی خانواده ادمم اینکارو نمیکنن

babelirani
04-09-2011, 16:07
افسردگی رو سالهاست که دارم داروهای ایرانی رو هم خیلی مصرف کردم اما جوابگو نیست قشر ضعیف مثل من هم که نمیتونن داروهای ضد افسردگی خارجی بخرن
کلا من از مردن اصلا نمیترسم چون مردن یکباره اما از خونه نشین شدن میترسم چون یه عمره و کسی رو ندارم ازم پرستاری کنه
خدا وکیلی این دوره کی از یه بیمار پرستاری میکنه؟حتی خانواده ادمم اینکارو نمیکنن

افسردگی تا اونجایی که به رشته ی من مربوط میشه داروی خواصی نداره ربطیم به قشر توانا و ناتوان نداره بیشتر به روحیه ربط داره من کسایی رو میشناسم که خیلیم توانا هستن ولی از افسردگی شدید سال هاست مه رنج میبرن شمام باید روحیه خودتو بدست بیاری به زندگی امیدوار باش من با بیمار بونم غیر ام اس بیماری دیگه ای هم دارم ولی هیچقوت رحیم رو نباختم
مطمئن باش مراقبت میکنن من تجربه کردم

mokafati
04-09-2011, 18:22
به هر حال دکتر خوب کم پیدا میشه هر کسی به فکر منافع خودشه مخصوصا روان شناسها بجای روان درمانی از قرصهای خطرناک توهم تجویز میکنند داداشم را دکترها روانیتر کردند:19:

babelirani
04-09-2011, 20:08
به هر حال دکتر خوب کم پیدا میشه هر کسی به فکر منافع خودشه مخصوصا روان شناسها بجای روان درمانی از قرصهای خطرناک توهم تجویز میکنند داداشم را دکترها روانیتر کردند:19:

قصد جسارت ندارم ولی دکتر روانشناس حق دادن هیچ نوع دارویی رو نداره

sanaz.joon
04-09-2011, 20:37
من احتمال 99 درصد میدم که شما از مشکل روحی شدیدی رنج میبرید که اینجوری میشید .

میشه بگین قبل از بیماری چه علایمی داشتین؟
بعدش این داروهای ضد ام اس دیگه نمیذارن بیماری از اینی که هست پیشرفت کنه؟

babelirani
04-09-2011, 20:51
میشه بگین قبل از بیماری چه علایمی داشتین؟
بعدش این داروهای ضد ام اس دیگه نمیذارن بیماری از اینی که هست پیشرفت کنه؟

والا هیچ علامتی مربوط به بیماری نداشتم و یکی از نشانه های بیماری ام اس این است که بدون علامت هشدار دهنده هست یدفه با درد شدید شروع میشه

دارو ها روند نابودی عصب رو کندتر میکنه و تعداد حملات رو کندتر میکنه پیشرفت بیماری به چند عامل مربوط میشه
1. تعداد حملات 2. روحیه 3.شدت حمله 4. نواحی درگیر شده 5.تعداد پلاک ها

mokafati
05-09-2011, 01:16
قصد جسارت ندارم ولی دکتر روانشناس حق دادن هیچ نوع دارویی رو نداره

اون دکترهای اعصاب و روان چی هستند هر دکتری بری پر و بالت قرص میزاره:31: شما منظورت کدوم دکتر یعنی واقعا دکتری پیدا میشه قرص تجویز نکنه

babelirani
05-09-2011, 11:35
اون دکترهای اعصاب و روان چی هستند هر دکتری بری پر و بالت قرص میزاره:31: شما منظورت کدوم دکتر یعنی واقعا دکتری پیدا میشه قرص تجویز نکنه

دوست عزیز اونی که شما میگید دکتر روانپزشکه که قرص تجویز میکنه نه روان شناس

sanaz.joon
05-09-2011, 11:41
من وقتی داروی های ضد افسردگی مصرف میکنم حالم بدتر میشه یعنی کف دست پام سمت چپ سوزن سوزن میشه

babelirani
05-09-2011, 12:11
من وقتی داروی های ضد افسردگی مصرف میکنم حالم بدتر میشه یعنی کف دست پام سمت چپ سوزن سوزن میشه

ارتباطی بین دارو های ضد افسردگی با بیماری ام اس وجود داره . ولی این در صورتی هستش که شما دارای روحیه بدی باشید ولی اینکه شما بگید من با خوردن داروی افسردگی دردم بیشتر میشه اصلا" دلیل وجود بیماری ام اس نیست چون داروهای ضد افسردگی در بسیاری از موارد عوارض شدیدی دارن و احتمالم داره که این سوزن سوزن شدن عوارض دارو هاتون باشه

sanaz.joon
05-09-2011, 12:23
رتباطی بین دارو های ضد افسردگی با بیماری ام اس وجود داره . ولی این در صورتی هستش که شما دارای روحیه بدی باشید ولی اینکه شما بگید من با خوردن داروی افسردگی دردم بیشتر میشه اصلا" دلیل وجود بیماری ام اس نیست چون داروهای ضد افسردگی در بسیاری از موارد عوارض شدیدی دارن و احتمالم داره که این سوزن سوزن شدن عوارض دارو هاتون باشه

من یه سال فلوکسیتن مصرف کردم برام هیچ عوارضی نداشت 6 ماه قطعش کردم بعد که دوباره مصرفش رو شروع کردم این علایم درد و سوزن سوزن شدن سراغم اومد بعد از قطع کردن فلوکستین دیگه دردی ندارم اما چیزی که برام عجبیه اینه که قبلا مصرف میکردم برام عوارضی نداشت

babelirani
05-09-2011, 12:33
من یه سال فلوکسیتن مصرف کردم برام هیچ عوارضی نداشت 6 ماه قطعش کردم بعد که دوباره مصرفش رو شروع کردم این علایم درد و سوزن سوزن شدن سراغم اومد بعد از قطع کردن فلوکستین دیگه دردی ندارم اما چیزی که برام عجبیه اینه که قبلا مصرف میکردم برام عوارضی نداشت

بسیاری از داروها عوارضشون رو در دراز مدت نشون میدن . شما فلوکستین رو پزشک براتون تجویز کرده ؟

sanaz.joon
05-09-2011, 13:29
بسیاری از داروها عوارضشون رو در دراز مدت نشون میدن . شما فلوکستین رو پزشک براتون تجویز کرده ؟

اره دکتر برام تجویز کرد و جوری که گفت باید حداقل چند سال مصرف کنی تا بهبود پیدا کنی اما من بعد از یه سال سرخود قطع کردم و دوباره علایم افسردگیم برگشت بعدش اومدم دوباره مصرف کنم که اونجوری شدم که قطعش کردم

babelirani
05-09-2011, 13:36
اره دکتر برام تجویز کرد و جوری که گفت باید حداقل چند سال مصرف کنی تا بهبود پیدا کنی اما من بعد از یه سال سرخود قطع کردم و دوباره علایم افسردگیم برگشت بعدش اومدم دوباره مصرف کنم که اونجوری شدم که قطعش کردم
پس شما اصلا" ام اس نداری

بهتره داروی روحی اصلا" مصرفش نشه

mokafati
06-09-2011, 00:48
بهترین مجتمع روانشناسی در مشهد بود که داداشم رفت اونجا قرار شد 2 ماه بستری و روان درمانی بشه اما اونجا بهش سه رقم قرص دادند این خیلی نامردیه ایران قانون نداره

sanaz.joon
06-09-2011, 12:31
بهتره داروی روحی اصلا" مصرفش نشه

کلا یعنی داروهای ضد افسردگی حملات ام اس رو بیشتر نمیکنن؟چون من ضد افسردگی از خانواده SSRI مصرف میکنم حملاتم شروع میشه

babelirani
06-09-2011, 17:39
کلا یعنی داروهای ضد افسردگی حملات ام اس رو بیشتر نمیکنن؟چون من ضد افسردگی از خانواده SSRI مصرف میکنم حملاتم شروع میشه

به صورت مستقیم نه هیچ دارویی حملات ام اس رو تشدید نمیکنه بیتشر اثر غیر مستقیم داره .

بعد شما اول برید ببنید بیمار هستید بعدش بگید حملاتم شروع میشه .

شما افسردگی شدید دارید که خانواده SSRI مصرف میکنید ؟

hasti rs
06-09-2011, 22:11
دوست عزیز

babelirani
کسی که ام اس داره دست و پاش سوزن سوزنی هم میشه ؟

sanaz.joon
06-09-2011, 23:18
به صورت مستقیم نه هیچ دارویی حملات ام اس رو تشدید نمیکنه بیتشر اثر غیر مستقیم داره .

بعد شما اول برید ببنید بیمار هستید بعدش بگید حملاتم شروع میشه .

شما افسردگی شدید دارید که خانواده SSRI مصرف میکنید ؟

بله من افسردگی دارم هنوزم همیشه میترسم به بیماری های خطر ناک مبتلا بشم خودم میدونم اثر افسردگی هست مثلا یه بار تو آرایشگاه صورتم یه خراش کوچیک برداشت تو یه سال حدود 6 تا تست بیماری های عفونی رو دادم که همه منفی بود به قول دکتر ازمایشگاه گفت ویروس اصلی تو مغزته
کلا میترسم دکتر برم دوست دارم اگه هم دارم نفهمم

تشخیص ام اس فقط با رادیو گرافی انجام میشه هیچ معاینه دیگه ای نمیتونه ام اس رو تشخیص بده

mokafati
07-09-2011, 02:34
یادمه از 7 سالگی هر سال تو گرما یا سرما سرگیجه میشدم تابستون یا موقع امتحانات اخر سال سرگیجه میشدم تا یک ماه استراحت میکردم 10 روز اول نمیتونستم بلند شم میترسیدم سرگیجه بدتر بشه بعد گفتم هر سال سرگیجه میشیم این تلقین و ترس باعث تشدید سرگیجه شد از وقتی کتابهای انتونی رابینز رو خوندم دیگه سرگیجه هر ساله سراغم نیومد:8:

babelirani
07-09-2011, 10:42
بله من افسردگی دارم هنوزم همیشه میترسم به بیماری های خطر ناک مبتلا بشم خودم میدونم اثر افسردگی هست مثلا یه بار تو آرایشگاه صورتم یه خراش کوچیک برداشت تو یه سال حدود 6 تا تست بیماری های عفونی رو دادم که همه منفی بود به قول دکتر ازمایشگاه گفت ویروس اصلی تو مغزته
کلا میترسم دکتر برم دوست دارم اگه هم دارم نفهمم

خوب شما کلا" حساسیت شدیدیی دارید اگه پیش راون شناس برید خیلی کمک میکنن

از علائم مشخص کننده ام اس نیست ولی به سوزن سوزنی میشه ولی این دلیلی واسه ام اس داشتن نیست