PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید سیستم

PrinceEmir
18-08-2011, 14:19
با سلام،
اول اینو بگم که خیلی خوشحال تونستم یه همچین فروم تخصصی پیدا کنم با این همه کاربر متخصص و فعال.

راستش من اطلاعات سخت افزاریم زیاد نیست واسه همین یه مدت بود واسه سی پی یو و کارت گرافیک از سایتهای ریویو تحقیق میکردم. الانم یه سیستم میخوام بخرم. در مورد این دو قطعه هم یه انتخابی کردم باز میخوام نظر دوستان رو هم بدونم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
میخوام حدالمقدور باصرفه باشه و تا ممکنه قیمت پایین باشه چون جنبه اقتصادیش خیلی برام مهمه. من رشتم عمران هست و واسه اتوکدم استفاده خواهم کرد ولی بیشتر میخوام سیستمی که میگیرم واسه گیم هم قدرتمند باشه و هم تا چند سال خوب جواب بده، نهایتش بعد یکی دو سال یه رم و یا قطعه ی دیگشو ببرم بالا.

cpu: AMD phenom II X6 1090T
graphic card: Geforce GTX 465
این دو رو با توجه به پرفورمنس و قیمتهای مناسب جهانیشون انتخاب کردم، البته واسه کارت گرافیک بعد از این مدل، مدلهای GTX 460 و GTX550Ti رو هم در نظر گرفتم که اولویت اولم همون GTX465 هستش.
لطفا در مورد این دو انتخابم راهنمایی کنید که برای منظوری که میخوام خوب جواب میدن یا نه، قیمتهاشونم اگه بگین ممنون میشم.
بعد در مورد رم یه گشت کوچیک که زدم به نظرم این مارک هم ارزون و هم قوی بود apacer DDRIII 4 GB 1333
ولی در کل اطلاعات زیادی در مورد رم ندارم، 4 گیگ واسه بازیای امروزی کافیه یا بیشتر میخواد به نظرتون
باز رم هم یه گزینه که هم ارزون باشه و هم قدرتمند بگین و مادربوردم که خیلی مهمه ولی نمیدونم چه مادربوردی میتونه مناسب این قطعات باشه، ماردبوردی میخوام که ضمن مناسب بودن قیمتش قدرت و امکانات خوبی داشته باشه و فردا هم اگه خواستم بعضی قطعاتو آپگرید کنم ساپورتشون کنه.
باز بررسی این قطعات و همچنین قطعات پیشنهادی خودتون رو لطفا بهم بگین.
با تشکر

H.A.M.E.D
18-08-2011, 14:30
سلام
سقف بودجه؟
سیستم کامل یا فقط کیس؟

PrinceEmir
18-08-2011, 15:28
1 میلیون تا 1.200 ولی اگه از یک میلیون هرچقدر کمتر بشه برام خیلی بهتره. کلا میگم سیستم قوی همراه با هزینه کم میخوام این دو قطعه رو هم دقیقا با همین ملاکها از بین انواع مختلفشون انتخاب کردم که البته باز شما بهتر میدونین کدوم بهتره.
کلا میخوام یه سیستم جدید بخرم،‌ شامل همه چی.

ali1323
18-08-2011, 16:17
MB ASUS P8H67 = 155
CPU CI5 2500 = 240
RAM 2*2G DDR3 1333 KINGMAX = 36
HARD 1TERA SEAGATE 7200RPM = 65
CASE GREEN PARS = 34
POWER Thermaltak 600W = 76
DVD-RW SONY 24X = 25
VGA 465 GTX MSI = 300
ALL = 931
بقیه بودجه را هم به دلخواه مانیتور و موس ..... انتخاب کنید

jonerex
18-08-2011, 16:20
CPU=Intel Core i5-2400=230
MB=ASUS P8H67 b3=155

Lcd= ASUS 22" VH222T=230
Ram= APACER RAM DDRIII 1333 4GB=37
HDD= SAMSUNG 500GB =45
DVD= SONY sata=25
Case= Magnum2=45

SPEAKER=Logitech S-220=35
K+M=A4TECH =20
POWER= GP535B-US=85

VGA= Gainward GeForce GTX 560 1GB=230

ALL=1137

CPU=AM3 Phenom II X6 1090T 3.2GHz=215
MB=GIGABYTE=GA-970A-D3=145

مانیتور این چند مدل هست که همشون FULL HD با رزولیشن بالا

SAMSUNG 22" B2245 Plus=230

SAMSUNG 23" B2355 Plus=235

high-end
18-08-2011, 16:30
مانیتور این چند مدل هست که همشون FULL HD با رزولیشن بالا

SAMSUNG 22" B2245 Plus=230
SAMSUNG 23" B2355 Plus=235

هر دو این مانیتور ها زمان تاخیر 5ms دارن که برای صاحب تاپیک که گیم دارن مانیتور 2ms بهتره.
برای مانیتور من این مدل رو پیشنهاد میدم.
lg 2261vp=230

PrinceEmir
18-08-2011, 16:47
از همتون ممنونم
فقط یکی اینکه شما قیمت GTX465 msi رو 300 تومن گفتید، که این برای من یکم زیاده، من قیمت مارکهای مختلف این مدل رو حدود 129.99$ دیدم، البته میدونم مارک به مارک فرق میکنه و ام اس آی هم معمولا برند گرونی هست. آیا این مارک دیگه ای واسه GTX465 سراغ ندارین. من عملکرد و قیمتش برام توام مهم بود.
قیمت GTX550i و GTX460 رو هم اگه بگید ممنون میشم.
راستی نظرتون رو راجع به Phenom II X6 1090T نگفتین به نظرتون خوب نیست؟ از Intel Core i5-2400 چی؟ بهتر نیست؟
رم APACER RAM DDRIII 1333 4GB رو صلاح میدونین؟ از این رم بهتر و باصرفه تر سراغ ندارین؟ با صرفه تر منظورم لزوما ارزون تر نیست مثلا اگه یه رم 8 گیگ یا هرچی که فکر میکنید خیلی بهتره و یه خورده مثلا 10-20 تومن از این گرونتره هم برام فرقی نمیکنه.

high-end
18-08-2011, 17:03
از همتون ممنونم
فقط یکی اینکه شما قیمت GTX465 msi رو 300 تومن گفتید، که این برای من یکم زیاده، من قیمت مارکهای مختلف این مدل رو حدود 129.99$ دیدم، البته میدونم مارک به مارک فرق میکنه و ام اس آی هم معمولا برند گرونی هست. آیا این مارک دیگه ای واسه GTX465 سراغ ندارین. من عملکرد و قیمتش برام توام مهم بود.
راستی نظرتون رو راجع به Phenom II X6 1090T نگفتین به نظرتون خوب نیست؟ از Intel Core i5-2400 چی؟ بهتر نیست؟
رم APACER RAM DDRIII 1333 4GB رو صلاح میدونین؟ از این رم بهتر و باصرفه تر سراغ ندارین؟ با صرفه تر منظورم لزوما ارزون تر نیست مثلا اگه یه رم 8 گیگ یا هرچی که فکر میکنید خیلی بهتره و یه خورده مثلا 10-20 تومن از این گرونتره هم برام فرقی نمیکنه.

کلا gtx 465 ارزش خرید نداره چون gtx 460 علاوه بر خنک تر بودن و کم مصرف تر بودن قابلیت اور بیشتری هم داره.و در حالت رفرنس هم احتلاف خیلی کمی دارن.

gtx 550ti هم با توجه به قیمتش کارت خوبی نیست و اون هم ارزش خرید نداره.این کارت حدود 190 تومن هست.(قیمت حدودی هست قیمت روز رو ندارم)

قیمت gtx460 حدود 220 هست که تو این رنج قیمتی gainward gtx 560 با قیمت 230 انتخاب خیلی بهتری هست.

2400 از 1090 خیلی بهتر هست به خصوص در گیم.در گیم 1090 حتی از i3 2100 هم ضعیفتره.

همون رم apacer برای شما کافی هست و احتیاجی به خرج اضافه نیست.

jonerex
18-08-2011, 17:10
از همتون ممنونم

465 گیگا 230 هزار تومان هست رم هم میتونید از همین 4 گیگ یکی دیگه اضافه کنید رم خوبی هست و با گارانتی بقیه موارد دوستمون بالا توضیح دادن

ali1323
18-08-2011, 17:28
درسته گرافیکهای msi معمولا گرونتر از بقیه است
گرافیک 465چیز ارزونتر سراغ ندارم که قبولش داشته باشم
GAINWARD GTX 550 TI 1Gb DDR3 = 180
GAINWARD Geforce GTX 460 1Gb DDR5 =240
در مورد Phenom II X6 1090T اینکه به پای 2400 نمیرسه و معمولا یه چیزی تو مایه های I3 2100 هست البته یه کم قویتر در نرم افزار هایی که کارایی اونها بسته به تعداد هسته CPU داره . سته به شرایط و کاری که از اون میخوای تفاوت داره اما مطمعنا CI5 2400 قویتره
APACER با گارانتی سازگار خوبه و بسته به نوع کارایی و بودجه می تونی 1600 بگیری به جای 1333
اگه مادربردی که انتخاب میکنی 2 تا اسلات برای رم داره و قصد داری بعدا رم اضافه کنی یه دونه 4 بگیر
ولی اگه 4 تا اسلات داری می تونی 2 تا 2 گیگ بگیری که بهتره
KINGMAX هم خوب مارکی هست با گارانتی آواژنگ
بهتر می خوای CORSIER

PrinceEmir
18-08-2011, 18:50
نمیدونم میتونم بیشتر سوال بپرسم یا ممکنه با این کار خستتون کنم.
در مورد رم، باس 1333 به نظرتون الان مناسبه؟
یه سوالم در مورد اورکلاک دارم، اور کلاک به معنی اینه که سی پی یو و یا کارت گرافیک رو تو قدرتی بالاتر از توان معمولیش تنظیم کنیم تا قدرتش بالاتر بره درسته؟ اگه اینطوره آیا اور کردن به ضرر قطعه نیست و فشار نمیاره بهش؟ و آیا بهتر نیست کلا اور نکنیم؟ دلیلشو نمیدونم چرا محبوبیت داره اور؟
با توجه به حرفهای شما به نظر میرسه من اشتباه میکردم و باید دوباره برم سراغ اینتل!
قیمت intel corei5-2500k@3.30GHz رو هم بگین ممنون میشم.
میتونم هم بپرسم که 2500k با 2500 چه فرقی داره و اون k نشانگر چیه؟
سایتی میشناسین که سی پیو و کارت گرافیک ها رو واسه اجرای بازیها بر اساس نمودار و یا مقایسه ای رده بندی کنه؟
از راهنماییهاتون یه دنیا ممنونم

jonerex
18-08-2011, 21:04
نمیدونم میتونم بیشتر سوال بپرسم یا ممکنه با این کار خستتون کنم.
در مورد رم، باس 1333 به نظرتون الان مناسبه؟
یه سوالم در مورد اورکلاک دارم، اور کلاک به معنی اینه که سی پی یو و یا کارت گرافیک رو تو قدرتی بالاتر از توان معمولیش تنظیم کنیم تا قدرتش بالاتر بره درسته؟ اگه اینطوره آیا اور کردن به ضرر قطعه نیست و فشار نمیاره بهش؟ و آیا بهتر نیست کلا اور نکنیم؟ دلیلشو نمیدونم چرا محبوبیت داره اور؟
با توجه به حرفهای شما به نظر میرسه من اشتباه میکردم و باید دوباره برم سراغ اینتل!
قیمت intel corei5-2500k@3.30GHz رو هم بگین ممنون میشم.
میتونم هم بپرسم که 2500k با 2500 چه فرقی داره و اون k نشانگر چیه؟
سایتی میشناسین که سی پیو و کارت گرافیک ها رو واسه اجرای بازیها بر اساس نمودار و یا مقایسه ای رده بندی کنه؟
از راهنماییهاتون یه دنیا ممنونم

بله باس رم کافیه حجم رم بیشتر اهمیت داره تا باس
بله اورکلاک به نظر من همیشه ضرر داره باعث خیلی چیزها مثل از کار افتادن USB LAN و... میشه البته سیستم های قبلی خودم این مشکلات برام بیش اومد بعد اورکلاک کردن ولی الان CPU و مادربرد مخصوص اورکلاک هست و مسکلی نداره اورکلاک سیستم شما خیلی محدود هست باشه چند سال دیگه که ضعیف شد
قیمت 255 تومان K یعنی قابلیت اورکلاک که مادربرد شما نداره که بتونه از K استفاده کنه فقط از گرافیک مجتمع استفاده میکنه که گرافیک
3000

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Erfan.
18-08-2011, 21:20
البته آورکلاک به اصطلاح Safe و مطمئن اصلا مشکلی به وجود نمیاره...

PrinceEmir
19-08-2011, 12:42
بله باس رم کافیه حجم رم بیشتر اهمیت داره تا باس
بله اورکلاک به نظر من همیشه ضرر داره باعث خیلی چیزها مثل از کار افتادن USB LAN و... میشه البته سیستم های قبلی خودم این مشکلات برام بیش اومد بعد اورکلاک کردن ولی الان CPU و مادربرد مخصوص اورکلاک هست و مسکلی نداره اورکلاک سیستم شما خیلی محدود هست باشه چند سال دیگه که ضعیف شد
قیمت 255 تومان K یعنی قابلیت اورکلاک که مادربرد شما نداره که بتونه از K استفاده کنه فقط از گرافیک مجتمع استفاده میکنه که گرافیک
3000

پس اینکه اوکلاک ضرر نداشته باشه باید سی پی یو و مادربورد امکان اور داشته باشن درسته؟ یعنی در این حالت مشکلی پیش نمیاد؟ اورکلاک چه زمانی توصیه میشه،‌ فقط زمانی که سیستم جواب نمیده مثلا واسه اجرای یه گیم که سیستم اجراش نمیکنه باید این کارو کرد؟
اینکه گفتید مادربورد من قابلیت اورکلاک نداره، منظورتون همون مادربوردی بود که پیشنهاد داده بودین؟
من یه بار یه مقاله میخوندم در مورد سی پی یو های sandy bridge، گفته شده بود یه دوره که حتما شما هم میدونید سی پی یو های sandy bridge دچار مشکل شدن و اینتل مجبور شد تمام سی پی یوهای این مدل رو جمع آوری کنه بعد همشونو رفع عیب کردن و دوباره به بازار دادن و آخر اسم سی پی یو هایی که رفع عیب شده بودن یه حرفی اضافه کردن که دقیقا یادم نیست k بود یا یه چیز دیگه، بعدها هم که دیگه همچین چیزی نمینوشتن چون نیازی نبود. به خاطر همین پرسیدم.
حالا که صحبتهای شما و سایر دوستان رو دیدم فکر میکنم به کل باید phenom رو بی خیال بشم.
پس مجبورم یه کم اضافه خرج کنم تا یه سیستم قدرتمند بخرم. میشه حالا یه مادربورد برای این مشخصات که بگید:
cpu: intel corei5-2500k@3.30GHz
VGA: geforcce gtx 560
ram: Apacer DDRIII 1333 4GB
مادربوردی میخوام که قابلیت SLI داشته باشه،‌ تا چهار تا رم بخوره و قابلیت اورکلک داشته باشه (البته اگه این ویژگیها باعث افزایش قیمت خیلی زیادی نمیشن) و کلا امکانات خوبی داشته باشه و بعد یه مدت اگه خواستم بعضی قطعات رو آپگرید کنم ساپورت خوب و بالایی داشته باشه. یه مادربورد مطمئن با قابلیتهای زیاد میخوام که قیمتش هم اگه از 200 تومن کمتر باشه و یا نهایتش دوروبر این قیمتا خیلی بهتره.

راستی اون سایتی که معرفی کردین خیلی کمک کرد، ممنونم.

----------------------------------------------------------------------
(تا کی پستهای من باید تایید بشن بعد نشون داده بشن؟ به نظرم زیاد خوب نیست این قانون یا حداقل دورش کمتر بشه بهتره)

high-end
19-08-2011, 13:24
پس اینکه اوکلاک ضرر نداشته باشه باید سی پی یو و مادربورد امکان اور داشته باشن درسته؟ یعنی در این حالت مشکلی پیش نمیاد؟ اورکلاک چه زمانی توصیه میشه،‌ فقط زمانی که سیستم جواب نمیده مثلا واسه اجرای یه گیم که سیستم اجراش نمیکنه باید این کارو کرد؟اگه پردازنده و مین قابلیت اور نداشته باشن اصلا نمیشه اور کرد!
مثلا برای اجرای گیم اگه پردازنده برای کارت گرافیک محدودیت ایجاد کنه با اور میشه اون محدودیت رو برداشت.

اینکه گفتید مادربورد من قابلیت اورکلاک نداره، منظورتون همون مادربوردی بود که پیشنهاد داده بودین؟در سری k پردازنده های سندی بریج مالتی پلیر باز هست و مین های با چیپ p67 و z68 این قابلیت رو ساپورت میکنن.

من یه بار یه مقاله میخوندم در مورد سی پی یو های sandy bridge، گفته شده بود یه دوره که حتما شما هم میدونید سی پی یو های sandy bridge دچار مشکل شدن و اینتل مجبور شد تمام سی پی یوهای این مدل رو جمع آوری کنه بعد همشونو رفع عیب کردن و دوباره به بازار دادن و آخر اسم سی پی یو هایی که رفع عیب شده بودن یه حرفی اضافه کردن که دقیقا یادم نیست k بود یا یه چیز دیگه، بعدها هم که دیگه همچین چیزی نمینوشتن چون نیازی نبود. به خاطر همین پرسیدم.نه مشکل از مادربرد بود که مشکل ساتا داشتن و حل شد.

حالا که صحبتهای شما و سایر دوستان رو دیدم فکر میکنم به کل باید phenom رو بی خیال بشم.دقیقا!!!

پس مجبورم یه کم اضافه خرج کنم تا یه سیستم قدرتمند بخرم. میشه حالا یه مادربورد برای این مشخصات که بگید:
cpu: intel corei5-2500k@3.30GHz
VGA: geforcce gtx 560
ram: Apacer DDRIII 1333 4GB
مادربوردی میخوام که قابلیت SLI داشته باشه،‌ تا چهار تا رم بخوره و قابلیت اورکلک داشته باشه (البته اگه این ویژگیها باعث افزایش قیمت خیلی زیادی نمیشن) و کلا امکانات خوبی داشته باشه و بعد یه مدت اگه خواستم بعضی قطعات رو آپگرید کنم ساپورت خوب و بالایی داشته باشه. یه مادربورد مطمئن با قابلیتهای زیاد میخوام که قیمتش هم اگه از 200 تومن کمتر باشه و یا نهایتش دوروبر این قیمتا خیلی بهتره.
asrock p67 extreme4=245
asus p8p67 pro=240
اینا ارزون ترین مادربرد هایی هستن که sli رو ساپورت میکنن.

PrinceEmir
19-08-2011, 13:55
فقط این مسئله که میگید مالتی پلیر باز هست، میشه یه توضیح مختصر بدین چون من الان نمیدونم معنیش چیه و آیا مزیت محسوب میشه یا عیب.
این مادربوردا که گفتین قابلیت 4 رم و اورکلاکم دارن؟
میتونم نظرتون رو راجع به این موضوع بپرسم، به نظرتون قابلیت sli اینقدر ارزش داره یا به هزینش نمی ارزه و بهتره یه مادربورد دیگه بردارم که برام زیادم هزینه نشه چون میگم هزینه هم برام مهمه. ولی از طرفی هم مادربورد به نظرم باید یه مدل خوب و با پشتیبانی امکانات خوب بردارم به نظرتون حساس بودن رو مادربورد خوبه یا اینقدرا هم مهم نیست؟
قابلیت 4 رم خور بودن هم تو قیمت مادربورد زیاد تاثیر میذاره؟ میتونم هم ازتون خواهش کنم یه مادربورد با قابلیت اورکلاک(و بدون sli) بهم معرفی کنین؟ یکی که خودتونم میپسندینش و هم قابلیتها و هم قیمتش مناسب باشه. و آیا سایت ریویوی مادربوردم سراغ دارین؟
سوال آخرم این قیمتها که میگید معمولا تو شهرستانها هم میشه با این قیمتها خرید یا اگه تو شهرستانها قیمتها بیشتر میشن چقدر بیشتر معمولا؟
شرمنده من این همه سوال میپرسم

با تشکر

high-end
19-08-2011, 15:35
فقط این مسئله که میگید مالتی پلیر باز هست، میشه یه توضیح مختصر بدین چون من الان نمیدونم معنیش چیه و آیا مزیت محسوب میشه یا عیب.وقتی مالتی پلیر باز باشه شما خیلی راحت میتونید پردازنده رو اورکلاک کنید.

این مادربوردا که گفتین قابلیت 4 رم و اورکلاکم دارن؟بله.

میتونم نظرتون رو راجع به این موضوع بپرسم، به نظرتون قابلیت sli اینقدر ارزش داره یا به هزینش نمی ارزه و بهتره یه مادربورد دیگه بردارم که برام زیادم هزینه نشه چون میگم هزینه هم برام مهمه. ولی از طرفی هم مادربورد به نظرم باید یه مدل خوب و با پشتیبانی امکانات خوب بردارم به نظرتون حساس بودن رو مادربورد خوبه یا اینقدرا هم مهم نیست؟بستگی داره که در آینده بخواید sli بکنید یا نه.اگه قصد این کار رو دارید خوب حتما باید الان یه مین که sli ساپورت کنه بخرین تا در آینده به مشکل نخورین.البته برای sli یه پاور قوی هم احتیاج دارید.ولی اگه قصد این کار رو ندارین میتونین مادربرد های ارزونتر مثل asrock p67 pro3 که 180 تومنه و امکانات خوبی هم داره بخرین.

قابلیت 4 رم خور بودن هم تو قیمت مادربورد زیاد تاثیر میذاره؟ میتونم هم ازتون خواهش کنم یه مادربورد با قابلیت اورکلاک(و بدون sli) بهم معرفی کنین؟ یکی که خودتونم میپسندینش و هم قابلیتها و هم قیمتش مناسب باشه. و آیا سایت ریویوی مادربوردم سراغ دارین؟الان دیگه اکثر مادربرد ها 4 تا اسلات رم دارن و خیلی تو قیمت تاثیری نداره.
asrock p67 pro3=180
البته من پست قبلی یه مادربرد رو جا انداختم که sli ساپورت هست.
220=biostar TP67XE
سایت ریویو هم زیاده ولی بهترین ها اینا هستن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفعلا همینا تو ذهنم بود.

سوال آخرم این قیمتها که میگید معمولا تو شهرستانها هم میشه با این قیمتها خرید یا اگه تو شهرستانها قیمتها بیشتر میشن چقدر بیشتر معمولا؟معمولا تو شهرستان از تهران گرونتره از 10 تومن به بالا هم متغیر هست که دیگه باید دید انصاف فروشنده چقدره!

PrinceEmir
22-08-2011, 17:01
می بخشید یکی از دوستان در اول به من از مادربوردای h67 پیشنهاد داد، من مقاله ای که میخونم گفته بود واسه سی پی یوهای سندی بریج از جمله core i5 2500k مادربورهای مدل p67 بگیرید و گفته بود h67 نگیرین.
کلا سایتهای ریویو .واسه این سی پی یو ظاهرا یکی p67 رو خوب دونستن یکی هم z68 ، که میگن z68 امکانات زیادی هم داره و البته این دو مادربورد رو یکی از دوستان هم قبلا اینجا بهم گفتن،
میخواستم در کل بدونم آیا نظر شما هم اینه z68 بهتره واسه این سی پی یو؟ و اینکه آیا مینبوردهای سری z68 ایران هست اگه هست لطفا یکی دو نمونه (زیادم گرون نباشه) با قیمتاش لطف کنید. این دو تا هم پیدا کردم نمیدونم هستن یا نه به هر حال اگه هست لطفا قیمتاشونو بگید، نظرتونم راجع بشون بگید ممنون میشم.
Asus p8z68-v pro LGA
GiGABYTE GA - Z68A-D3H-B3 LGA
واسه اورکلاک کردن cooler هم لازمه؟ کوولر فکر میکنم فقط واسه اورکلاک کاربرد داره درسته؟ لطفا یه کولر خوبم بهم معرفی کنید.
یکیم این مدل core i5 2500k ظاهرا HTT نداره این مسئله ی مهمی نیست؟ (میدونم HTT چیه فقط میخوام بدونم مشکلی ایجاد میکنه یا نه)
یه جا هم میخونم گفته بود واسه مادربوردهای p67 مشکلات بوت و ارتباط هارد دیسک از این مشکلات موارد زیادی گزارش شده ولی واسه z68 ها نه از این مورد اطلاعی دارین؟‌ چون الان با کمک شما سی پی یو و کارت گرافیکم رو انتخاب کردم و حالا دیگه بیشتر نگران مادربوردمم، میخوام مینبوردی بخرم که هم کارایی خوبی با سی پی یوم داشته باشه و هم مطمئن باشه.
سوال آخرم در مورد رمه یه جا دو تا رم 2 گیگ رو به صورت 2*2Gb رو با 4 تا رم به صورت 4*4Gb مقایسه کرده بود و گفته بود دو تا رم دو گیگ از 4 تا رم 4 گیگ عملکرد بهتری دارن. این درسته؟ اگه اینطور باشه 4 تا رم هیچ وقت خوب جواب نمیده که. ؟؟
با تشکر

jonerex
22-08-2011, 23:18
می بخشید یکی از دوستان در اول به من از مادربوردای h67 پیشنهاد داد، من مقاله ای که میخونم گفته بود واسه سی پی یوهای سندی بریج از جمله core i5 2500k مادربورهای مدل p67 بگیرید و گفته بود h67 نگیرین.
کلا سایتهای ریویو .واسه این سی پی یو ظاهرا یکی p67 رو خوب دونستن یکی هم z68 ، که میگن z68 امکانات زیادی هم داره و البته این دو مادربورد رو یکی از دوستان هم قبلا اینجا بهم گفتن،
میخواستم در کل بدونم آیا نظر شما هم اینه z68 بهتره واسه این سی پی یو؟ و اینکه آیا مینبوردهای سری z68 ایران هست اگه هست لطفا یکی دو نمونه (زیادم گرون نباشه) با قیمتاش لطف کنید. این دو تا هم پیدا کردم نمیدونم هستن یا نه به هر حال اگه هست لطفا قیمتاشونو بگید، نظرتونم راجع بشون بگید ممنون میشم.
Asus p8z68-v pro LGA
GiGABYTE GA - Z68A-D3H-B3 LGA
واسه اورکلاک کردن cooler هم لازمه؟ کوولر فکر میکنم فقط واسه اورکلاک کاربرد داره درسته؟ لطفا یه کولر خوبم بهم معرفی کنید.
یکیم این مدل core i5 2500k ظاهرا HTT نداره این مسئله ی مهمی نیست؟ (میدونم HTT چیه فقط میخوام بدونم مشکلی ایجاد میکنه یا نه)
یه جا هم میخونم گفته بود واسه مادربوردهای p67 مشکلات بوت و ارتباط هارد دیسک از این مشکلات موارد زیادی گزارش شده ولی واسه z68 ها نه از این مورد اطلاعی دارین؟‌ چون الان با کمک شما سی پی یو و کارت گرافیکم رو انتخاب کردم و حالا دیگه بیشتر نگران مادربوردمم، میخوام مینبوردی بخرم که هم کارایی خوبی با سی پی یوم داشته باشه و هم مطمئن باشه.
سوال آخرم در مورد رمه یه جا دو تا رم 2 گیگ رو به صورت 2*2Gb رو با 4 تا رم به صورت 4*4Gb مقایسه کرده بود و گفته بود دو تا رم دو گیگ از 4 تا رم 4 گیگ عملکرد بهتری دارن. این درسته؟ اگه اینطور باشه 4 تا رم هیچ وقت خوب جواب نمیده که. ؟؟
با تشکر

میتونید p67 بگیرید ولی با هزینه شما جور در نمیاد و اون مقاله که خوندین منظور این بوده که p67 چون اورکلاک میشه بهتر ه z68 ترکیب p67 , h67 هست و با امکاناتی دیگر کلا عالی هست ولی هزینه بیشتر از 50 تا 100 تومان داره
رم همه عملکرد بهتری نداره چون بازی ها و برنامه های کاربردی از 4 گیگ بیشتر نمیتونن استفاده کنن برنامه های حرفه ای از 8 گیگ رم بیشر 8 گیگ اضافه و بلااستفاده هست

PrinceEmir
23-08-2011, 14:23
میتونید p67 بگیرید ولی با هزینه شما جور در نمیاد و اون مقاله که خوندین منظور این بوده که p67 چون اورکلاک میشه بهتر ه z68 ترکیب p67 , h67 هست و با امکاناتی دیگر کلا عالی هست ولی هزینه بیشتر از 50 تا 100 تومان داره
رم همه عملکرد بهتری نداره چون بازی ها و برنامه های کاربردی از 4 گیگ بیشتر نمیتونن استفاده کنن برنامه های حرفه ای از 8 گیگ رم بیشر 8 گیگ اضافه و بلااستفاده هست
نه واسه چند تومن اختلاف نمیخوام یه جنس یا مدل پایینتر بخرم،‌ کلا ترجیح میدم واسه قطعات اصلی یه خورده بیشتر هم اگه بشه خرج کنم ولی یه قطعه خوب بگیرم. واسه مادربوردم میخوام طوری باشه بعدها سی پی یو و یا رم و کلا هرچی خواستم آپگرید کنم ساپورت کنه و از نظر کارایی و مارک و ساپورت مطمئن باشه.
میشه یه کم بیشتر توضیح بدین آخه من هنوزم جوابمو نگرفتم کلا واسه core i5 2500k مادربورد p67 بهتره یا z68 ؟
لطفا هرکدوم که میگید خوبه یه نمونه ی مناسب و خوبشو که میدونید تو بازارم هست و خودتون صلاح میدونید بهم معرفی کنید.
جواب بقیه ی سوالاتمم میشه بدید؟
یکی قیمت GiGABYTE GA - Z68A-D3H-B3 LGA رو خواسته بودم.
در مورد مشکلات p67 که عرض کردم گزارش شده آیا اطلاعی دارین؟
آخرین سوالم در مورد cpu ی core i5 2500k اینکه HTT ندارن بد نیست به نظرتون؟ این مطلبو در مورد مزیتها و معایب همین سی پی یو نوشته بود:

Cons Does not support Hyper-Threading. Onboard video lacks DirectX 11 support, power of discrete video cards. Requires new motherboard

اینجا منظورش اینه که کارت گرافیک آنبورد DirectX 11 رو ساپورت نمیکنه؟ سی پی یو core i5 2500k که مشکلی با دایرکت ایکس 11 نداره؟ چون کلا مطلب فقط مربوط به core i5 2500k بود و ربطی نداشت بخواد کارت گرافیک رو مطرح کنه. اگه خواستید کل مطلبشو که سه بند کوچیک هست بذارم.
بازم ممنون