PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب نشدن ویندوز

morsadr
17-07-2011, 09:06
با سلام به دوستان گرامی .
من یک لپ تاپ کمی قدیمی ( 2006) دارم که چون مشکل نرم افزاری و اجرای نرم افزار پیدا کرده بود و بسیار کند شده بود تصمیم به تعویض ویندوز را گرفتم . در نصب ویندوز فایلها روی سیستم کپی می شوند ولی بعد از آن که باید ویندوز نصب شود این کار انجام نمی شود و ارور می دهد . البته ویندوز قبلی اوریجینال بوده و و به درستی هم آپدیت می شده است . این ویندوز قدیمی روی درایو C بوده است و اکنون برای نصب ویندوز روی همین درایو مشکل وجود دارد . حتی درایو c را Quik Format هم کردم ولی باز هم ویندوز نصب نشد . ولی در کمال تعجب ویندوز بدرستی روی درایو D نصب شد . بعد از نصب می بینم که در درایو c پوشه ویندوز وجود دارد و این درایو قابل فرمت شدن هم نیست .
حال سوال بنده این است که من چگونه می توانم درای c ر ا کاملا فرمت کنم و مجددا ویندوز را روی آن نصب کنم ؟ لازم به ذکر است سیستم نباید ویروس داشته باشد چون تا روز آخر کاسپر 2011 آپدیت روی آن نصب بوده است .
با تشکر .:11:

pcsoft
17-07-2011, 09:11
سلام دوست عزیز.
شما درایو C رو با یکی از نرم افزارهای مدیریت پارتیشن فرمت کنید(مانند Acronis Disk Director)
اگر فرمت نشد پارتیشن را Delete کنید و بعد یک پارتیشن جدید بسازید.
در مورد درایو D هم می توانید با Acronis قسمت Letter را یعنی همان D را به C تغییر دهید.
اگر توضیح بیشتری نیاز داشتید بفرمایید تا تصویری توضیح دهم.
سوالی بود در خدمتم.
موفق باشید.

morsadr
17-07-2011, 11:02
سلام دوست عزیز.
شما درایو C رو با یکی از نرم افزارهای مدیریت پارتیشن فرمت کنید(مانند Acronis Disk Director)
اگر فرمت نشد پارتیشن را Delete کنید و بعد یک پارتیشن جدید بسازید.
در مورد درایو D هم می توانید با Acronis قسمت Letter را یعنی همان D را به C تغییر دهید.
اگر توضیح بیشتری نیاز داشتید بفرمایید تا تصویری توضیح دهم.
سوالی بود در خدمتم.
موفق باشید.

ممنون از توضیح خوبتون .:11:
این نرم افزار را از کجا میتونم دانلود کنم ؟ رایگانه ؟
پس با این حساب بنده اول باید با این نرم افزار از روی ویندوزی که روی درایو D دارم درایو C را فرمت کنم و سپس مجددا یک ویندوز روی درایو C نصب کنم ؟
چطوریه که با خود سی دی ویندوز نمیشه فرمت کرد ؟ مشکل از کجاست ؟

pcsoft
17-07-2011, 12:18
ممنون از توضیح خوبتون .:11:
این نرم افزار را از کجا میتونم دانلود کنم ؟ رایگانه ؟
پس با این حساب بنده اول باید با این نرم افزار از روی ویندوزی که روی درایو D دارم درایو C را فرمت کنم و سپس مجددا یک ویندوز روی درایو C نصب کنم ؟
چطوریه که با خود سی دی ویندوز نمیشه فرمت کرد ؟ مشکل از کجاست ؟
خواهش می کنم.
با یک جستجو در گوگل می توانید لینک دانلود را پیدا کنید.
نرم افزار با یک سریال ساده رجیستر می شود.
شما ابتدا نرم افزار را نصب می کنید و بعد در داخل نرم افزار روی درایو موردنظر را کلیک راست می کنید و گزینه Format را می زنید و یک نام برای درایو انتخاب می نمایید و دکمه Ok را می زنید.
دقت کنید که در این نرم افزار هر کاری را که انجام دهید تا زمانی که روی دکمه بزرگ Commit در محیط اصلی برنامه کلیک و دکمه Proceed را نزنید کاری را انجام نمی دهد.
اگر فرمت انجام شد که هیچ.
اگر انجام نشد روی درایو موردنظر کلیک راست کرده و گزینه Delete را کلیک کنید و OK کرده و مراحل دکمه Commit را طی کنید.

Dreamland
17-07-2011, 12:31
این نرم افزار را از کجا میتونم دانلود کنم ؟
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

morsadr
18-07-2011, 14:19
خواهش می کنم.
با یک جستجو در گوگل می توانید لینک دانلود را پیدا کنید.
نرم افزار با یک سریال ساده رجیستر می شود.
شما ابتدا نرم افزار را نصب می کنید و بعد در داخل نرم افزار روی درایو موردنظر را کلیک راست می کنید و گزینه Format را می زنید و یک نام برای درایو انتخاب می نمایید و دکمه Ok را می زنید.
دقت کنید که در این نرم افزار هر کاری را که انجام دهید تا زمانی که روی دکمه بزرگ Commit در محیط اصلی برنامه کلیک و دکمه Proceed را نزنید کاری را انجام نمی دهد.
اگر فرمت انجام شد که هیچ.
اگر انجام نشد روی درایو موردنظر کلیک راست کرده و گزینه Delete را کلیک کنید و OK کرده و مراحل دکمه Commit را طی کنید.

ممنون دوست عزیز . البته مجددا در فرمت کردن مشکل داشت . ظاهرا فرمت شد ولی باز ویندوز درایو بدنبال این فرمت کردن بالا نیومد و مجبور به نصب مجدد ویندوز شدم . بعد از نصب مجدد سعی در تغییر حرف درایو از D به C کردم ولی بعد از ری استارت مجددا ویندوز بالا نیومد و دوباره از اول روی درایو D نصب کردم . خلاصه که درست و حسابی کلافم کرده :19:

jafarian
18-07-2011, 14:24
شمابابوت ویندوز XPاول بالا بیاین بعدش درایوهای C با D رو کامل پاک کنید فقط همین دو تا بعدش با همون بوت XP ازنوع درایوهای C با D روبسازین حجم درایور C رو یکم بیشتر بدین ازآخرم ویندوز روی درایو C نصب کنید و موقه نصبم فرمت سریع رو انتخاب نکنید پارتیشن درایو C رو برای فرمتم FAT 32 انتخاب کنید:20:

MrGee
18-07-2011, 17:12
و موقه نصبم فرمت سریع رو انتخاب نکنید پارتیشن درایو C رو برای فرمتم FAT 32 انتخاب کنیدچرا FAT 32؟

ویندوز فایلها روی سیستم کپی می شوند ولی بعد از آن که باید ویندوز نصب شود این کار انجام نمی شود و ارور می دهد .
سلام آقاي دكتر :happy:

چه اروري مي ده؟ چي مي گه؟

morsadr
20-07-2011, 15:44
شمابابوت ویندوز XPاول بالا بیاین بعدش درایوهای C با D رو کامل پاک کنید فقط همین دو تا بعدش با همون بوت XP ازنوع درایوهای C با D روبسازین حجم درایور C رو یکم بیشتر بدین ازآخرم ویندوز روی درایو C نصب کنید و موقه نصبم فرمت سریع رو انتخاب نکنید پارتیشن درایو C رو برای فرمتم FAT 32 انتخاب کنید:20:

ببنید مشکل اینجاست که درایو C فرمت نمیشه و روی 0% باقی میمونه و فقط فرمت سریع میشه .
من فقط همین 2 تا درایو را دارم . ( گفتم که لپ تاپه ) . من فکر می کنم که مشکل از هاردم باشه . من نمیدونم آیا بد سکتور باعث این مطلب میشه یا نه و باید چکار کرد ؟

morsadr
20-07-2011, 16:05
چرا FAT 32؟

سلام آقاي دكتر :happy:

چه اروري مي ده؟ چي مي گه؟

سلام دوست عزیز :11:
بعد از نصب فایلهای لازم کامپیوتر باید ری استارت بشه و صفحه اصلی نصب ویندوز بالا بیاید ( همون صفحه اعصاب خرد کن که اولش میگه 39 دقیقه مانده تا نصب کامل :19: ) ولی در مورد بنده وقتی که درایو C را انتخاب می کنم این صفحه بالا نمی آید و کامپیوتر یا مدام ری استارت میشه و یا هنگ می کنه .

saeed774
20-07-2011, 16:38
شما با برنامه های پارتیشن بندی در محیط داس ، چک کن ببین چندتا درایو داری؟ من احتمال میدم شما یه درایو مخفی هم داری که Hidden هست و داخلش فایل های ریکاوری مربوط به ویندوز هست و میتونی ویندوز xp رو ریکاوری کنی . درایو C هم چون قفل شده هست نشون از ریکاروی کردن ویندوز رو میده .

---------- Post added at 04:38 PM ---------- Previous post was at 04:33 PM ----------

اگه درایو مخفی داشته باشی باید به اینصورت عمل کنی : درایو C رو که ویندوز فعلی روش نصب هست رو از حالت Active بودن خارج کنی و پارتیشن مخفی رو هم Active هم UnHidden بکنی ، در این حالت درایو C چون Primary دوم محسوب میشه بطور اتومات بصورت Hidden در میاد . وقتی ریست کنی سیستم از طریق پارتیشن اکتیو شده یعنی پارتیشن مخفی بوت خواهد شد و فایل های مربوط به ریکاوری ظاهر خواهند شد . باز دو حالت وجود داره : یکی اینکه کل ویندوز بپره و مثله ویندوز اورجینال موقع خرید لپ تاپ بشه و دیگر اینکه همه نرم افزارت باقی بمونند و فقط ویندوز تصحیح بشه.

MrGee
20-07-2011, 18:42
الان شما یه لپتاب داری که دوتا درایو داره یکی c و یکی هم d
حالا وقتی ویندوز رو با درایو d نصب می کنی و بالا میاری همه چیز درسته ولی وقتی که تو ستاپ ویندوز می خوای درایو c رو به صورت معمولی فرمت کنی و ویندوز رو روش نصب کنی فرمت تو همون 0 درصد می مونه و وقتی که می خوای با فرمت سریع نصب کنی بعد از فرمت و کپی فایلها و ریستارت قسمت دوم نصب اجرا نمی شه و مدام ریست می شه درسته؟؟

خب حالا شما وقتی که ویندوز مدام ریست می شه موقع بوت کلید f8 رو بزن و از اونجا گزینه disable automatic restart on system failed رو بزن و شماره اروری رو که می ده اینجا بزار

شما همچنین می تونی هارد رو از اول پارتیشن بندی کنی
یا حتی می تونی کارهایی مثل low level format یا تست سالم بودن و نداشتن بد سکتور هارد رو انجام بدی

morsadr
21-07-2011, 14:02
شما با برنامه های پارتیشن بندی در محیط داس ، چک کن ببین چندتا درایو داری؟ من احتمال میدم شما یه درایو مخفی هم داری که Hidden هست و داخلش فایل های ریکاوری مربوط به ویندوز هست و میتونی ویندوز xp رو ریکاوری کنی . درایو C هم چون قفل شده هست نشون از ریکاروی کردن ویندوز رو میده .

---------- Post added at 04:38 PM ---------- Previous post was at 04:33 PM ----------

اگه درایو مخفی داشته باشی باید به اینصورت عمل کنی : درایو C رو که ویندوز فعلی روش نصب هست رو از حالت Active بودن خارج کنی و پارتیشن مخفی رو هم Active هم UnHidden بکنی ، در این حالت درایو C چون Primary دوم محسوب میشه بطور اتومات بصورت Hidden در میاد . وقتی ریست کنی سیستم از طریق پارتیشن اکتیو شده یعنی پارتیشن مخفی بوت خواهد شد و فایل های مربوط به ریکاوری ظاهر خواهند شد . باز دو حالت وجود داره : یکی اینکه کل ویندوز بپره و مثله ویندوز اورجینال موقع خرید لپ تاپ بشه و دیگر اینکه همه نرم افزارت باقی بمونند و فقط ویندوز تصحیح بشه.

ممنون .
من با نرم افزار Acronis هارد رو ک کردم . همون 2 تا درایو را نشون میده . در این نرم افزار درایو C را Primary و درایو D زا logical نشون میده و ظاهرا میگه هر دو سالم هستند . البته من با نرم افزار دیگری هم هارد را چک کردم که تعداد زیادی بد سکتور داشت که اصلاح کرد . البته تعدادی زیادی هم قابل اصلاح نبود . هیچکدام نشانی از درایو مخفی نداشتند .
شما نرم افزار خاصی برای این کار می تونید معرفی کنید ؟

---------- Post added at 03:02 PM ---------- Previous post was at 02:57 PM ----------

الان شما یه لپتاب داری که دوتا درایو داره یکی c و یکی هم d
حالا وقتی ویندوز رو با درایو d نصب می کنی و بالا میاری همه چیز درسته ولی وقتی که تو ستاپ ویندوز می خوای درایو c رو به صورت معمولی فرمت کنی و ویندوز رو روش نصب کنی فرمت تو همون 0 درصد می مونه و وقتی که می خوای با فرمت سریع نصب کنی بعد از فرمت و کپی فایلها و ریستارت قسمت دوم نصب اجرا نمی شه و مدام ریست می شه درسته؟؟

خب حالا شما وقتی که ویندوز مدام ریست می شه موقع بوت کلید f8 رو بزن و از اونجا گزینه disable automatic restart on system failed رو بزن و شماره اروری رو که می ده اینجا بزار

شما همچنین می تونی هارد رو از اول پارتیشن بندی کنی
یا حتی می تونی کارهایی مثل low level format یا تست سالم بودن و نداشتن بد سکتور هارد رو انجام بدی

با تشکر از شما
همانطور که گفتم من هارد را برای بررسی بد سکتور چک کردم و حدود 1100 سکتور معیوب داشت که حدود 1000 آنها را اصلاح کرد ولی نتونست بقیه را درست کند .
این Low level format تا چه حد فرمت می کنه و چجوری میتونم انجامش بدم ؟

jafarian
21-07-2011, 14:02
اگرهارد شما بدسکتورداره بهترین برنامه نرم افزاری یکی HDD Regenerator 2011 اون یکی هم HDDScan-3.3 هست که جفت اینا یکسری بدسکتور میتونن ترمیم اگرخیلی حاد باشه نمیتونن مرمت کنن.

saeed774
21-07-2011, 14:10
شما نرم افزار خاصی برای این کار می تونید معرفی کنید ؟
برای از بین بردن بدسکتور؟ نرم افزار Hdd Regenerator هم معتبره .

HDD Regenerator 2011 v11.0011

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

---------- Post added at 02:10 PM ---------- Previous post was at 02:05 PM ----------

این Low level format تا چه حد فرمت می کنه و چجوری میتونم انجامش بدم ؟

در حد سکتور به سکتور همانند هارد خارج شده از کارخونه ! البته اگه بدسکتورهای باقی مونده ، فیزیکی باشند یعنی آسیب فیزیکی به هارد خورده باشه نمیشه کاریش کرد و بهترین روش همون استفاده از نرم افزار بالاست تا بدسکتورها رو Ignore کنه و کنار بزنه . اگه در این حالت فرمت سطح پایین کنین ممکنه هاردتون از کار بیوفته . پس بهترین گزینه شما فعلا استفاده از نرم افزار معرفی شده هست .

morsadr
23-07-2011, 15:14
برای از بین بردن بدسکتور؟ نرم افزار Hdd Regenerator هم معتبره .

HDD Regenerator 2011 v11.0011
بنده هم از همین نرم افزار استفاده کردم و 1100 بد سکتور پیدا کرد ولی 100 تاش را نتونست درست کنه . حالا همین بد سکتور ها میتونن علت مشکل بنده باشند ؟

MrGee
23-07-2011, 16:23
بنده هم از همین نرم افزار استفاده کردم و 1100 بد سکتور پیدا کرد ولی 100 تاش را نتونست درست کنه . حالا همین بد سکتور ها میتونن علت مشکل بنده باشند ؟

شما دوباره اسکن کن و بعد
با برنامه HDDScan یه بار دیگه امتحان کن

saeed774
23-07-2011, 20:37

شما بعد از اینکه 1000 بدسکتور درست شدند ، امتحان کردی ببینی درایو فرمت میشه ؟ بله مشکل شما میتونه از بدسکتور باقی مونده باشه . یه بار فول فرمت کن نه Quick ، تا 100 بدسکتور هم رفع بشه .

morsadr
24-07-2011, 11:19
شما بعد از اینکه 1000 بدسکتور درست شدند ، امتحان کردی ببینی درایو فرمت میشه ؟ بله مشکل شما میتونه از بدسکتور باقی مونده باشه . یه بار فول فرمت کن نه Quick ، تا 100 بدسکتور هم رفع بشه .

با خود ویندوز که فرمت نشد . ولی هنوز نرسیده که با سی دی ویندوز ببینم فرمت میشه یا نه . انجام میدم و خبرش را اینجا میزارم . ممنون :11:

---------- Post added at 12:19 PM ---------- Previous post was at 12:18 PM ----------

شما دوباره اسکن کن و بعد
با برنامه HDDScan یه بار دیگه امتحان کن

این برنامه HDD Scan چه فرقی با اون HDD Regenerator داره و از کجا میتونم پیداش کنم ؟
یک مشکل دیگه هم اینه که برای اسکن و اصلاح بد سکتور بار اول بیشتر از 24 ساعت زمان برد :18: . دیگه داشت کلافم می کرد . نرم افزار دیگه ای نیست که سریع تر این کار را بکنه ؟

MrGee
24-07-2011, 22:56
من تا به حال از برنامه HDD Scan استفاده نکردم ولی چون تو پست 14 معرفی شد من هم گفتم شما با این برنامه تست کن

درمورد زمان مورد نیاز برای اسکن هم اصلا ناراحت نباش
فکر کن که هر چی زمان بیشتری طول بکشه هاردت بیشتر درست می شه و سر حال میاد

قرار هم نیست که فقط با خود ویندوز فرمت کنی برنامه هایی که تو cd هایرن هستند می تونند قدرتمندتر از فرمت ویندوز عمل کنند و یه سری مشکلات رو که خود ویندوز نمی تونه حل کنه حل کنند

morsadr
26-07-2011, 14:39
با این نرم افزار هم هارد را چک کردم و با حدود 90 تا بد سکتور پیدا کرد .
حالا یک مشکل جدید دیگه پیدا کردم . وقتی که کامپیوتر را روشن می کنم درست در ابتدا یک پیغام ارور بصورت زیر می دهد :
SMART Failure predicted on hard disk 0 : Toshiba.
Warning : Immediately back-up your data and Replace your hard disk drive.
A failure may imminent .
البته با دکمه f1 سیستم بالا می آید
من معنی کلی ارور را متوجه شدم ولی نمی دانم مشکل از کجاست . آیا هاردم دیگه خلاص شده ؟ میتونم کاری کنم دیگه این ارور را نشان ندهد ؟ البته این را هم بگم با نرم افزارهایی که هارد را بررسی می کنند مانند HDD Scan هارد را Helthy گزارش کرد !

MrGee
26-07-2011, 15:22
SMART یه جور تکنولوژی هست که قبل از خراب شدن هارد به شما اطلاع می ده

توصیه می کنم شما از اطلاعات هاردت پشتیبان بگیری و بعد هارد رو یه فرمت سطح پایین بکنی تا شاید درست بشه
همچنین با چندتا برنامه دیگه که اطلاعات هارد رو نشون می دن هارد چک و اسکن بکن شاید نتایج متفاوت بود

saeed774
26-07-2011, 15:47
چون هادرت توشیبا هست پیشنهاد میکنم از مجموعه Hirens Boot CD استفاده کنی که برای انواع هارد با برندهای مختلف نرم افزارهای متفاوتی برای هارد دیسک داره . اگر هم خواستی LLF کنی برای هارد توشیبا برنامه مخصوص داخل این مجموعه هست

morsadr
26-07-2011, 17:08
SMART یه جور تکنولوژی هست که قبل از خراب شدن هارد به شما اطلاع می ده

توصیه می کنم شما از اطلاعات هاردت پشتیبان بگیری و بعد هارد رو یه فرمت سطح پایین بکنی تا شاید درست بشه
همچنین با چندتا برنامه دیگه که اطلاعات هارد رو نشون می دن هارد چک و اسکن بکن شاید نتایج متفاوت بود

اطلاعاتی روی هارد ندارم . دیشب هارد را کلا فرمت و پارتیشن بندی جدید کردم و مجددا ویندوز روی آن نصب کردم . هنگام فرمت کردن در 10% اول مشکل داشت و دیگه فرمت ادامه پیدا نمی کرد لذا من 10 درصد اول را کردم یک درایو (C) و خالی گذاشتم و بقیه را کردم یک درایو دیگر (D ) و ویندوز را روی آن نصب کردم و فعلا که مشکلی هم نیست و فقط همین اروری که میگم میده ولی با f1 بخوبی بالا میاد .
البته من بتازگی متوجه شدم که لپ تابپ اخیرا یک ضربه داشته است :19: آیا ممکنه که هارد آسیب فیزیکی دیده باشه و آیا این آسیب اصلاح پذیره یا نه ؟

---------- Post added at 06:08 PM ---------- Previous post was at 06:04 PM ----------

چون هادرت توشیبا هست پیشنهاد میکنم از مجموعه Hirens Boot CD استفاده کنی که برای انواع هارد با برندهای مختلف نرم افزارهای متفاوتی برای هارد دیسک داره . اگر هم خواستی LLF کنی برای هارد توشیبا برنامه مخصوص داخل این مجموعه هست

این مجموعه را از کجا میشه دانلود کرد ؟

MrGee
26-07-2011, 17:17
بله به احتمال زیاد مشکل از همون ضربه هست

اگه این جوریه شما برو تو بایوس و توش یه گزینه با نام SMART و مربوط به هارد پیدا کن و اون رو غیر فعال کن ببین اون ارور دوباره میاد یا نه

---------- Post added at 05:17 PM ---------- Previous post was at 05:13 PM ----------

این مجموعه را از کجا میشه دانلود کرد ؟

از همه جا
کافیه فقط یه سرچ تو گوگل بزنی
تو همین انجمن هم تاپیکش موجوده

saeed774
26-07-2011, 21:42
بد سکتورهای فیزیکی اصولا قابل اصلاح نیستند و کاری نمیشه کرد. نرم افزار HDD Regenator هم باید قائدتا کاری میکرد تا کنار گذاشته بشن . پیشنهاد میکنم شما فرمت سطح پایین انجام ندین چون هارد آسیب فیزیکی دیده احتمال اینکه برنامه نتونه به کارش ادامه بده خیلی زیاده . در اینصورت هارد ممکنه پر!!!

شما که الان مشکلت رو با روش خودت حل کردی عالیه و اون پیغام رو هم به روشی که Mr Cracker عزیز اشاره کردن محو کن .

morsadr
27-07-2011, 15:06
بله به احتمال زیاد مشکل از همون ضربه هست

اگه این جوریه شما برو تو بایوس و توش یه گزینه با نام SMART و مربوط به هارد پیدا کن و اون رو غیر فعال کن ببین اون ارور دوباره میاد یا نه

---------- Post added at 05:17 PM ---------- Previous post was at 05:13 PM ----------

بسیار ممنون . حالا بفرمایید که من چطور برم تو بایوس ؟ من تو تنظیمات اولیه رفتم ولی همچین گزینه ای نداشت . چطور میتونم بهش دسترسی داشته باشم ؟