PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید از بین 4750 و 5750 ایسر

javad 61
03-07-2011, 20:44
سلام.دوستان بنده پس از بررسی بسیار و مشورت با چند نفر از دوستان سرانجام به دو گزینه 5750 و 4750_core i5 رسیدم و قصد دارم تا 2 3 روز آینده گزینه نهایی را خریداری کنم.
بودجه من 850 و کاربری اصلی نیز اینترنت برنامه های آفیس چند نرم افزار مهندسی و نرم افزارهای گرافیکی فتوشاپ و کورل است.در ضمن اهل بازی هم نیستم اما بدم نمیاد به عنوان تفریح هر چند صباحی بازی هم بکنم.
حالا با توجه به سوالات زیر و با کمک شما دوستان عزیز قصد دارم گزینه نهایی را انتخاب کنم.البته اینم بگم به علت مسافت طولانی کارم و سبکی 4750 , ترجیحم به این مدل بیشتر است.اما سوالات :

1. چون در ابتدا قصدم 5750 بود به همین علت این مدل را از نزدیک چند بار دیدم اما 4750 را فقط در صفحات وب دیدم.آیا تفاوتی از نظر ظاهری بین این دو مدل است؟(هر چند کوچک)
2. آیا 4750 نیز دارای دو بلندگو استریو مثل 5750 است؟بلندی صدا بلندگو در حد مطلوب است؟
3. شنیدم این دو مدل با اینکه دارای گرافیک قدرتمندی هستند اما در بازیها اذیت و به اصطلاح بازی را با لگ اجرا میکنند.آیا این موضوع صحیح است؟
4. در صورتی که 4750 بگیرم آیا این امکان هست که 4g رم نیز به آن اضافه کنم؟هزینه این رم اضافی چقدر میشه؟
5. اینکه برخی دوستان میگن wifi این دو مدل قوی نیست تا چقدر درست میباشد؟
6. جنس بدنه ایسر و خصوصا این دو مدل در چه حد است؟چرا اینقدر از بدنه و طراحی ایسر ایراد میگیرن؟
7. کیفیت صفحه نمایش ایسر آیا در حد مدلهای معمول بازار است؟زاویه دید چطور؟
8. تفاوت خاصی چه از نظر ظاهر و چه از نظر سخت افزار بین این دو مدل است؟
9. یک موضوع جالبی که هست توی سایت chare.ir که سایت معتبری هم هست قیمت این دو مدل به طرز جالبی پایینتر از رنج بازار است.4750 819 تومان و 5750 799 تومان با گارانتی سازگار.امروز زنگ زدم چک کردم همه چیز دقیق و درسته.خرید بصورت اینترنتی در مورد لپتاب توصیه میشه؟مخاطره آمیز نیست؟
و در پایان نظر خودتون هم در مورد اینکه کدوم یک از این لپتاپها مناسب کاربری بنده است را هم بیان کنید ممنون میشم

kiuq
04-07-2011, 11:25
1. چون در ابتدا قصدم 5750 بود به همین علت این مدل را از نزدیک چند بار دیدم اما 4750 را فقط در صفحات وب دیدم.آیا تفاوتی از نظر ظاهری بین این دو مدل است؟(هر چند کوچک
5750 -15 اینچ و 4750 - 14 اینچ هست .. . مهمترین تفاوتشون همینه

3. شنیدم این دو مدل با اینکه دارای گرافیک قدرتمندی هستند اما در بازیها اذیت و به اصطلاح بازی را با لگ اجرا میکنند.آیا این موضوع صحیح است؟
نه هیچ مشکلی ندارن ..

4. در صورتی که 4750 بگیرم آیا این امکان هست که 4g رم نیز به آن اضافه کنم؟هزینه این رم اضافی چقدر میشه؟
بله امکانش هست . .. حدود 60

این جور حرفا مفته دوست عزیز

6. جنس بدنه ایسر و خصوصا این دو مدل در چه حد است؟چرا اینقدر از بدنه و طراحی ایسر ایراد میگیرن؟
خب همه چیز رو نمیشه با هم داشت اونم با قیمت پایین . . .کیفیت بدنه متوسطه . .

کلا هرکدوم از این دو مدل رو بگیری سود بردی چون ارزش دارن . .
خرید اینترنتی هم در صورتی که تهران نیستید پیشنهاد میشه . . . از سایتهای معتبر البته

4750 بهتره با توجه به اینکه حمل راحتتری داره

javad 61
04-07-2011, 16:03
با تشکر از دوست خوبم.یعنی شما خرید از سایت چاره را توصیه نمیکنید.من تهران هستم اما این سایت قیمت مناسبی داره 4750 را 819 تومان میده در حالیکه در بازار با گارانتی سازگار زیر 830 تومان نیست.
از دوستان کسی دیگه ای جوابی برای سوالات من نداره؟

Mr.Mazmamfi
05-07-2011, 14:58
سلام.دوستان بنده پس از بررسی بسیار و مشورت با چند نفر از دوستان سرانجام به دو گزینه 5750 و 4750_core i5 رسیدم و قصد دارم تا 2 3 روز آینده گزینه نهایی را خریداری کنم.
بودجه من 850 و کاربری اصلی نیز اینترنت برنامه های آفیس چند نرم افزار مهندسی و نرم افزارهای گرافیکی فتوشاپ و کورل است.در ضمن اهل بازی هم نیستم اما بدم نمیاد به عنوان تفریح هر چند صباحی بازی هم بکنم.
حالا با توجه به سوالات زیر و با کمک شما دوستان عزیز قصد دارم گزینه نهایی را انتخاب کنم.البته اینم بگم به علت مسافت طولانی کارم و سبکی 4750 , ترجیحم به این مدل بیشتر است.اما سوالات :

1. چون در ابتدا قصدم 5750 بود به همین علت این مدل را از نزدیک چند بار دیدم اما 4750 را فقط در صفحات وب دیدم.آیا تفاوتی از نظر ظاهری بین این دو مدل است؟(هر چند کوچک)
2. آیا 4750 نیز دارای دو بلندگو استریو مثل 5750 است؟بلندی صدا بلندگو در حد مطلوب است؟
7. کیفیت صفحه نمایش ایسر آیا در حد مدلهای معمول بازار است؟زاویه دید چطور؟
8. تفاوت خاصی چه از نظر ظاهر و چه از نظر سخت افزار بین این دو مدل است؟
9. یک موضوع جالبی که هست توی سایت chare.ir که سایت معتبری هم هست قیمت این دو مدل به طرز جالبی پایینتر از رنج بازار است.4750 819 تومان و 5750 799 تومان با گارانتی سازگار.امروز زنگ زدم چک کردم همه چیز دقیق و درسته.خرید بصورت اینترنتی در مورد لپتاب توصیه میشه؟مخاطره آمیز نیست؟
و در پایان نظر خودتون هم در مورد اینکه کدوم یک از این لپتاپها مناسب کاربری بنده است را هم بیان کنید ممنون میشم
سلام
والا من نظرمو قبلا داده بودم بخاطر همین سوالهای جدیدو جواب میدم.
ج 3 : گرافیک این دوتا لپ تاپ جیفورس 540 هست وبا گرافیک 5742 یکی هست و چون 2 تا گرافیک داره بعضی بازی های گرافیک اولو میشناختن و بخاطر همین به مشکل برمیخورد که با روش های خاص میشه این مشکل(که البته مشکل از برند نیست بلکه مشکل از بار علمی کاربرا هست) رو برطرف کرد.
ج 4 : اصلا ارزش نداره این کارو بکنی چون 4 گیگ خودش داره و اضافه کردن 4 گیگ دیگه بی مورده.
ج 5 : مشکل ما ایرانیها اینه که هر کدوممون یه کارشناس محسوب میشیم (یعنی تو ایران 70 میلیون کارشناس داریم) و هر کسی که تو زمینه لپ تاپ وارد نیست میاد از خودش تِز میده . باید ببنیم حرف از دهان کی بیرون میاد
اون کسی که میگه Wi-Fi این دو مدل قوی نیست چیکارس ؟
اصلا چیزی از لپ تاپ میفهمه ؟(طرف کاربر معمولی هستش و یه بار میاد با Wi-Fi کار کنه میبینه وصل نمیشه ویا قطعی زیاد داره بعد میگه وای -فای این مدل خوب نیست در صورتی که قطغ و وصلی اینترنت چندین دلیل داره که نمیدونه(بارها رفیقای خودمم اینجوری شدن و وقتی قضیه رو بهشون توضیح دادم تازه فهمیدن که چه اشتباهی میکردن))
ج 7 :کیفیت صفحه نمایشش تقریبا پایین تر از برند های دیگه هست ولی بد نیست وزاویه دیدشم مثل برند های دیگس(باید خودت از نزدیک ببینیی)
ج 9 : 100% حضوری خرید کنید (اینترنتی اصلا توصیه نمیشه)

milligator
05-07-2011, 15:11
سلام
صحبت از wifi شد.من خودم از 5741g استفاده کردم.هم بلوتوثش سرعت پایینی داشت و هم wifi .که wifi اون 11mbps بود نه 54 mbps.
البته شاید مشکل عمومی نباشه و فقط مال من این مشکلو داشت..
نمیدونم چرا acer aspir کیبورداشو اینقدر زشت طراحی میکنه.یکی دیگه از دلایلی که فروختمش هم کیبوردش بود که خیلی تو ذوقم زد.
وگرنه از همه لحاظ خوب بود.هم قیمتی و هم کارایی

javad 61
05-07-2011, 20:36
من از همه دوستان متشکرم بخصوص از جناب mrmazmamfi که همیشه مزاحمشون بودم و ایشان در کمال حوصله به تمامی سوالاتم جواب دادند.
تصمیمم برای خرید 4750 قطعی شد.

italia88
08-07-2011, 18:49
من از همه دوستان متشکرم بخصوص از جناب mrmazmamfi که همیشه مزاحمشون بودم و ایشان در کمال حوصله به تمامی سوالاتم جواب دادند.
تصمیمم برای خرید 4750 قطعی شد.

در صورتی که 4750 رو خریداری کردید کمی درباره قیمت قطعی و کانفیگی که تهیه کردید صحیت کنید

persianhacker
29-09-2011, 08:55
ج 7 :کیفیت صفحه نمایشش تقریبا پایین تر از برند های دیگه هست[/COLOR] ولی بد نیست وزاویه دیدشم مثل برند های دیگس(باید خودت از نزدیک ببینیی)
ج 9 : 100% حضوری خرید کنید (اینترنتی اصلا توصیه نمیشه)
[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR]

آیا توی رنج قیمت 800 تومن چیز دیگه ای پیشنهاد میکنید که کیفیت صفحه نمایش بهتری داشته باشه؟ زاویه دید هم برام مهمه. 14 اینچ باشه

mehdi666lp
29-09-2011, 09:05
آیا توی رنج قیمت 800 تومن چیز دیگه ای پیشنهاد میکنید که کیفیت صفحه نمایش بهتری داشته باشه؟ زاویه دید هم برام مهمه. 14 اینچ باشه.
.
.
.
همین مدل Acer رو بخر.....کیفت تو این رنج قیمت در همین سطحه....یا HP سری G بخر