PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین راه برای به اشتراک گذاشتن اینترنت در این وضعیت

reza41
20-06-2011, 22:54
سلام
من یه مودم وایرلس دارم که چهار تا پورت شبکه هم داره. مودم من خراب شده و نمی تونم از قابلیت pppoe که خودکار به اینترنت وصل میشه استفاده کنم بنابراین باید بی خیال وایرلس هم بشم.
خوب وقتی مودم رو طوری تنظیم می کنم که با کانکشن به اینترنت وصل بشم روی یک سیستم کامل کار میکنه.
من میخوام لپ تاپم رو با دسکتاپم شبکه کنم و اینترنت رو بین اونها به اشتراک بذارم. روی دسکتاپ ویندوز ایکس پی نصب هست و روی لپ تاپ ویندوز 7 نصب شده.
من کانکشن اینترنتم رو در ویندوز ایکس پی به اشتراک گذاشتم ولی باز هم نمی تونم در لپ تاپ از اینترنت استفاده کنم. لپ تاپ به شبکه وصل شده اما به اینترنت وصل نمیشه. البته یکی دو بار اتفاقی به اینترنت هم وصل شد ولی نمی دونم چرا بعدش قطع شد و دیگه هم وصل نمیشه.
لطفا راهنمایی کنید بهترین راه حلی که به ذهنتون میرسه برای حل مشکل من چیه
ممنون

reza41
21-06-2011, 16:33
سلام.
من خیلی گشتم چه سایت های فارسی و چه سایت های انگلیسی ولی هیچ راه عملی که ارائه شده باشه و کار کنه پیدا نکردم خواهش می کنم اگر دوستان چیزی می دونن بگن.
ممنون

masood.ashoori789
21-06-2011, 16:53
مراحل کاری که انجام دادیو توضیح بده . شبکه کردن با آی پی دادن به دو تا سیستم انجام شده ؟ رابط شبکه چیه ؟ از چه نوع کابلی استفاده کردی برای ارتباط با مودم ؟ چه کابلی برای شبکه بین دو کامپیوتر ؟ فایر وال و آنتی ویروس ها رو هم غیر فعال کن . تاثیر خیلی زیادی روی کار داره . منتظر جواب هستم .

reza41
21-06-2011, 19:29
مراحل کاری که انجام دادیو توضیح بده . شبکه کردن با آی پی دادن به دو تا سیستم انجام شده ؟ رابط شبکه چیه ؟ از چه نوع کابلی استفاده کردی برای ارتباط با مودم ؟ چه کابلی برای شبکه بین دو کامپیوتر ؟ فایر وال و آنتی ویروس ها رو هم غیر فعال کن . تاثیر خیلی زیادی روی کار داره . منتظر جواب هستم .

سلام
مراحل کار این طوره که مودم رو روی bridged 1483 تنظیم کردم. دو تا سیستم رو هم با کابل شبکه به مودم متصل کردم.
برای آی پی دادن هم DHCP‌ رو روی مودم فعال کردم تا خودش آی پی بده. البته آی پی دستی رو هم تست کردم جواب نداد.
از نظر فایر وال و آنتی ویروس هم روی هر دو تا نورتون نصبه.
لازمه بگم که هر دو تا از نظر اتصال به شبکه کاملا درست هستن و من به فایل ها و فولدر های به اشتراک گذاشته شده روی هر دو تا سیستم دسترسی دارم. فقط مشکل اینترنت هست.

masood.ashoori789
21-06-2011, 23:34
مودم USB نداره ؟ آنتی ویروس هارو غیر فعال کردی ؟ بذار خودم امتحان کنم ببینم چی میشه .

reza41
22-06-2011, 08:38
مودم USB نداره.
گفتم که به شبکه ها دسترسی کامل دارم پس نمی تونه مشکل از آنتی ویروس باشه.
از راه های مختلف چک کردم بعضی وقتها که سیستم ایکس پی رو به عنوان GATWAY می شناسه به اینترنت هم دسترسی داره ولی نمی دونم چرا بعضی وقتها این طوری نیست و بعضی وقتها این طوری هست.

masood.ashoori789
23-06-2011, 00:39
شما 7 رو سرور کن . آی پیشو بذار getway سیستم XP . این که میگم آنتی ویروس رو خاموش کن 10 سال تجربه خوابیده پشتش عزیز . از یه مهندس پرسیدم . گفت احتمال اینکه بشه با پورت های خود مودم شبکه راه بندازی ضعیفه . با یه سوییچ انجام بده ببین میشه . چون لن با مودم halfduplex میشه . منم بعید میدونم جواب بده .

reza41
24-06-2011, 00:00
دیشب تست کردم. ایکس پی وصل به به اینترنت و 7 رو روش تنظیم کردم. فعلا که جواب داد امیدوارم پایدار باشه.

masood.ashoori789
24-06-2011, 14:48
دیشب تست کردم. ایکس پی وصل به به اینترنت و 7 رو روش تنظیم کردم. فعلا که جواب داد امیدوارم پایدار باشه.

عزیز سیستم مکانیکی که نیست خراب شه :دی کار میکنه ایشالا . موفق باشی . :20:

reza41
24-06-2011, 20:07
متاسفانه باز هم ارتباط پایدار نبود. و بعد از یک بار خاموش کردن لپ تاپ و روشن کردن مجدد باز هم مشکل برگشت.

masood.ashoori789
24-06-2011, 23:21
وقتی یه کانکشن رو شیر میکنی آی پی کارت شبکه ای که به اون شیر شده تغییر میکنه ها . دوباره اونو درست کردی؟ الان که امتحان کردی 7 رو سرور کردی؟ کدومشون به اینترنت وصل نمیشه ؟ xp ؟ یعنی 7 مشکلی نداره ؟

reza41
25-06-2011, 18:30
من چون ایکس پی رو سیستم خونه نصبه با اون وصل به اینترنت میشم. و نمی خوام لپ تاپم که روش 7 نصبه سرور باشه چون همیشه که با لپ تاپ کار نمی کنم.
ولی مشکل وجود داره هنوز. یعنی یه بار می بینی ارتباط دو تا سیستم با هم کاملا برقراره و دسترسی به اینترنت هم هست. و یه بار می بینی اصلا ارتباطشون با هم برقرار نیست. نمی دونم چرا؟