PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تخلیه روحی روانی

مهرسا1
05-06-2011, 12:52
سلام
همونطوری که میدونین ما ادم ها(خودمو میگم هااا) پر از عقده ها - رنجش ها - و آرزوی های دست نیافته هستیم
هر کسی یه جوری خودشو تخلیه میکنه
یکی میره مواد مصرف میکنه
یکی با بی بند باری خودشو به فراموشی میسپاره
خلاصه هر کس به طریقی
من میخوام ازتون مشاوره بگیرم چجوری خودمون رو درست تخلیه کنیم از این فشار ها و عقده ها
و یه سوا دیگه داشتم شنیدم شوک درمانی خیلی موثره نظرتون چیه؟
ممنون میشم

mokafati
05-06-2011, 13:57
با تنفس عمیق باید نفستو تا جایی که میتونی نگه داری بعد اهسته بدی بیرون هر چی بیشتر بهتر وقتی راه میری انگار داری پرواز میکنی :18:

pesilium
05-06-2011, 20:58
با تنفس عمیق باید نفستو تا جایی که میتونی نگه داری بعد اهسته بدی بیرون هر چی بیشتر بهتر وقتی راه میری انگار داری پرواز میکنی :18:

منظورتون ورزشهایی مثل یوگاست؟

hamid_diablo
05-06-2011, 21:22
موسیقی راک بزار .ولوم رو هم تا اخرش ببر بالا
.
.
.
حالا بپر بالا پائین............

mokafati
05-06-2011, 23:03
منظورتون ورزشهایی مثل یوگاست؟

اره فکر کنم تمرینات مختلفی داره ولی ساده ترین روشش همینه بعضی روشها باید از دست و پا کمک بگیری

مهرسا1
05-06-2011, 23:13
به جز یوگا راهی دیگه هم هست

- Saman -
05-06-2011, 23:31
سلام !

چه بسا انسانها نمي دانند كه چرا به دنيا آمده اند . چرا زندگي مي كنند و چرا ميميرند !

از نظر من رسيدن به آرامش دروني خيلي مي تونه موثر باشه . تنها با ياد خدا و دعا كردن . سعي به شناختن خود ...

ولي راه هاي ديگه هم :‌ ورزش كردن . ورزش هاي هوازي مثل دويدن در فضاي آزاد . شنا . دوچرخه سواري . مصا حبت با دوستان قديمي . بيشتر خودنون رو با چيزي كه بهش خيلي علاقه دارين ( البته مفيد !‌ ) مشغول كنيد

در مورد شوك درماني يه شخصه توصيه نميشه . خالي كردن عقده هاي دروني و رسيدن به آرزوهاي محا ل . زندگي كردن در رويا . چيزي نيست كه بشه اينطور درمان بشه ...

موفق باشيد - سامان

mokafati
06-06-2011, 00:52
راستی شوک درمانی فکر نکنم مفید باشه

بزرگترین اشتباه پزشکان آن است که می کوشند

بدون درمان ذهن - بدن را درمان کنند - اما ذهن و بدن

یکی هستند و نباید جداگانه درمان شوند .
افلاطون

mokafati
06-06-2011, 01:02
هر روز - زندگی جدیدی برای یک انسان خردمند است.

روز به روز زندگی کردن چندان سخت نیست .

دیروز ها را فراموش کنیم و به فردا ها نیندیشیم .

دیل کارنکی

---------- Post added at 02:02 AM ---------- Previous post was at 01:57 AM ----------

شادی حالت طبیعی ذهن ماست .

این نفس ماست که می گوید حقیقت دقیقا خلاف

این مطلب است .

نفس ما را تشویق می کند شادی را در دنیای بیرون

بجوییم . ما هر اندازه هم سخت بکوشیم - هیچگاه

نمی توانیم شادی پایدار را در دنیای بیرون بیابیم .

وقتی که شاد نیستیم - می توانیم نتیجه بگیریم

هدف نادرستی را برگزیده ایم. وقتی اندوهگین هستیم

یعنی از نفسمان پیروی کرده ایم .

شادی یک انتخاب درونی است .

دکتر جراد جمپالسکی

aligol172
06-06-2011, 01:08
افلاطون
دیل کارنکی
جراد جمپالسکیتاپیک سخنان کوتاه از بزرگان جهان:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

- Saman -
06-06-2011, 10:58
همچنين تو صيه مي كنم با در نظر گرفتن و توجه به مو قيعت و شرايط خودتون در صورت امكان به روانپزشك مرا جعه كنيد ...

ار نظر من مواد مخدر و مشروبات الكلي و امثالهم . براي كساني كه استفاده مي كنند نه تنها دردي از دردها دوا نمي كنه بلكه مشكلاتشون را هم بيشتر مي كنه ...

فعلا

مهرسا1
06-06-2011, 12:57
با این جوابای دوستان بدتر عقده ای شدم خوب
یه راهکار توپ بدین خوب

- Saman -
06-06-2011, 13:37
راهکار توپ : تو يه جاي خلوت بريد و تا جايي كه مي تونيد فريا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا د بكشيد . طوري كه انگار خودتون رو مي خواهيد آزاد كنيد . رها . بي قيد و شرط از دنياي اطراف ...

morsadr
06-06-2011, 13:48
سلام
همونطوری که میدونین ما ادم ها(خودمو میگم هااا) پر از عقده ها - رنجش ها - و آرزوی های دست نیافته هستیم
هر کسی یه جوری خودشو تخلیه میکنه
یکی میره مواد مصرف میکنه
یکی با بی بند باری خودشو به فراموشی میسپاره
خلاصه هر کس به طریقی
من میخوام ازتون مشاوره بگیرم چجوری خودمون رو درست تخلیه کنیم از این فشار ها و عقده ها
و یه سوا دیگه داشتم شنیدم شوک درمانی خیلی موثره نظرتون چیه؟
ممنون میشم

یکی از بهترین کارها تخلیه با صحبت کردن می باشد که به ventilation معروف می باشد . به این معنی که نزد یک پزشک و یا مشاور مورد اعتماد و غریبه مراجعه کنید و درد دل بفرمایید و ایشون هم با روشهای علمی بتونن مسائل و مشکلات ذهنی شما را پیدا کرده و در حل آنها شما را یاری کنند .البته ممکن است این کار نیاز به مداومت و تکرار داشته باشد . کلا روشهای روان شناسان در این زمینه می تواند مفید باشد .
شوک از درمانهای افسردگی شدید می باشد و در این مورد که شما می گوئید کاربرد ندارد .

milad_takjoo
06-06-2011, 18:33
به نظرم واسه هر ادم راه تخلیه فرق داره..مهم اینکه خودت بتونی اون راه رو پیدا کنی...من خودم با موسیقی تخلیه میشم...:8:

مهرسا1
10-06-2011, 11:29
به نظرم واسه هر ادم راه تخلیه فرق داره..مهم اینکه خودت بتونی اون راه رو پیدا کنی...من خودم با موسیقی تخلیه میشم...

میشه بیشتر توضیح بدی گلم

مهرسا1
08-07-2011, 19:55
کلا من خیلی تو زندگی تنهام چجوری این خلا و تنهایی رو پر کنم یه راه به جز ازداوج بدین

morsadr
09-07-2011, 14:03
کلا من خیلی تو زندگی تنهام چجوری این خلا و تنهایی رو پر کنم یه راه به جز ازداوج بدین

دوستان خوب . کار مناسب و سرگرمی های غیر کاری و سالم مانند ورزش .

مهرسا1
09-07-2011, 23:33
دوستان خوب . کار مناسب و سرگرمی های غیر کاری و سالم مانند ورزش .

ببخشین شاید حرفام براتون عجیب باشه
مثلا دوستای من باید با دیگران فرق کنن مثلا دوست دارم دوستام اهل مواد مخدر باشن با ادمای سالم نمیتونم صمیمی باشم(البته خودم حتی سیگار هم نمیکشم)
سرگرمی های که برای دیگران جذابیت داره واسه من جذابیت خاصی نداره
میشه بیشتر راهنماییم کنین

aligol172
10-07-2011, 02:18
مهرسا جان اگه تو "تاپیک جامع پرسش و پاسخ در رابطه با مسایل، مشکلات و اختلالات روحی و روانی" ادامه بدی خیلی بهتره/:46:

W-1
10-07-2011, 07:33
درود.
مهرسا1 جان ب این حرفایی که زدید اینها به ذهنم میرسه:
این که فکر میکنم شاید از تکرار و روز مرگی خسته شدید از کلیشه ها و تکرار ها...
و این که تنها کسی که میتونه به آدم کمک کنه خودش هست . کسی بهتر از خودمون ما رو بهتر نمیشناسه به فکرهامون آگاهی نداره و... بایست خودمون رو بشناسیم باید ببینیم چی میخواییم و چی نه..ارزش ها و علاقه ها و هر چیز دیگه ای...
البته نه به این پیچیدگی که بنظر میرسه! فقط اون کاری رو کن که میبینی با انجامش احساس بهتری بهت دست میده...
من همیشه میگم ؛ به هر چیزی بیشتر فکر کنی بیشتر میشه! زیاد به این حالت ها فکر نکن به نظر من .
(Sry اگه کلا بی ربط بود:دی اما نتونستم از نوشتهاتون چیز زیادی بفهمم)

morsadr
10-07-2011, 09:55
مثلا دوستای من باید با دیگران فرق کنن مثلا دوست دارم دوستام اهل مواد مخدر باشن با ادمای سالم نمیتونم صمیمی باشم(البته خودم حتی سیگار هم نمیکشم)

در تخصص من نیست که بیشتر راهنماییتون کنم . ولی به نظر من شاید کار و یا مطالعه آزاد و یا ورزش میتونه خیلی کمک کننده باشه .

mokafati
11-07-2011, 07:13

من هم زمانی فکر میکردم با ادمهایی که سیگار و نشه میکنند مد و کلاسه ولی بر عکس برای مواد چشمون به پول جیبم بودم:31: و خلاصه روابط ها از هم پاشید:21: و یکبار هم به جرم همکاری با دوست ناباب احضار شدیم بسوزه پدر تجربه:27:

مهرسا1
11-07-2011, 12:55
این که فکر میکنم شاید از تکرار و روز مرگی خسته شدید از کلیشه ها و تکرار ها...

درسته واقعا همینه

من هم زمانی فکر میکردم با ادمهایی که سیگار و نشه میکنند مد و کلاسه

من به خاطر مد کلاس باهاشون دوست نمیشم کلا از آدمای مثبت حالم بهم میخوره دوست دارم طرفم هفت خط باشه

ms368
11-07-2011, 21:54
تخلیه روحی روانی ؟
هوممممم :21:
این یکی از روشهای ابداعی خومه و اصلا توصیه نمیشه

میتونید برید یه جای بی دروپیکر مثه کوه
بعد تمام انرژیتونو جمع کنید و از ته دل داد بکشید
من هروقت اینکارو میکنم ، احساس خوبی بهم دست میده و دلم میخواد همونجایی که هستم بخوابم
البته 100 درصد بستگی به حال و احوالتون در اون لحظه و مکان هم داره

البته برا تارهای صوتیتون ضرر داره
هروقت اینکارو میکنم چن ساعت بعدش گلودرد میگیرم و جونم بالا میاد

مهرسا1
11-07-2011, 22:56
تخلیه روحی روانی ؟
هوممممم :21:
این یکی از روشهای ابداعی خومه و اصلا توصیه نمیشه

من هروقت اینکارو میکنم ، احساس خوبی بهم دست میده و دلم میخواد همونجایی که هستم بخوابم
البته 100 درصد بستگی به حال و احوالتون در اون لحظه و مکان هم داره

البته برا تارهای صوتیتون ضرر داره
هروقت اینکارو میکنم چن ساعت بعدش گلودرد میگیرم و جونم بالا میاد

اینو از چند نفر شنیده بود واقعا جواب میده؟

Mahdi/s
11-07-2011, 23:06
البته 100 درصد بستگی به حال و احوالتون در اون لحظه و مکان هم داره کوه و دشت کجا بود وسط این همه آپارتمان و خیابووون.....بخوای همرو هم نگه داری تا روزی روزگاری بری کوه و دشت خرد شدی.