PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در خواست راهنمایی برای کوچک کردن گروهی عکس ها

ghasem13
04-06-2011, 23:03
سلاه به همه
من حدود 100 تا عکس دارم که با موبایل گرفته شده و می خوام تبدیل به فیلم کنمشون .
الان دو تا مشکل دارم اولیش اینه که رزولوشن عکس ها و در نتیجه حجمشون زیاده.دنبال یه راه برای کم کردن گروهی رزولوشن عکس ها می گردم
و دومیش هم اینه که بعضی از عکس ها زاویه درستی ندارن از راست به چپ هستن به جای از بالا به پایین که فکر می کنم باید یه راهی برای چرخوندنشون باشه.
اگه نرم افزاری آسون تر از فتو شاپ برای انجام دادن این کار ها هست لطفا معرفی کنید و اگر نه که یه توضیحی در مورد انجام این کار ها در فتو شاپ Adobe_Photoshop_CS2_ME بدین.:11:

graphic pix
04-06-2011, 23:24
در فتوشاپ اين امكان هست كه عكس ها رو دسته جمعي تغيير اندهزه و تغيير پسوند بدهيد اين ازطريق

منوي فايل // script// image processor

امكان پذير هست

اگه كه بلديد با اكشن ها چطوري كار بكنيد مي تونيد مشكل زاويه عكس هارو هم از همين راه حل بكنيد . با ساختن اكشن

ghasem13
05-06-2011, 06:57
در فتوشاپ اين امكان هست كه عكس ها رو دسته جمعي تغيير اندهزه و تغيير پسوند بدهيد اين ازطريق

منوي فايل // script// image processor

امكان پذير هست

اگه كه بلديد با اكشن ها چطوري كار بكنيد مي تونيد مشكل زاويه عكس هارو هم از همين راه حل بكنيد . با ساختن اكشن

کار با اکشن ها رو که بلد نیستم:13:ولی اگه یه توضیح در مورد روش کار بدی شاید بتونم

graphic pix
05-06-2011, 22:56
كار با اكشن ها خلاصه ميشه به كار با پالت اكشن . پالت رو بيار از منوي window ،گزينه new action رو بزن از پايين پالت ، و تو پنجره اي كه باز ميشه record رو بزن. بعد شروع كن به درست كردن يكي از اون عكسايي كه نياز به تعمير دارند. تموم كه شد ،دكمه stop رو از پايين پالت بزن. و از منوي پالت كه بالا سمت راستش هست گزينه save action رو بزن.
اين كار با اكشن. خوب بعد از اون به image processor كه گفتم برو و از بالايپنجره تصاويررو مشخص كن و از پايين پنجره اكشن رو فراخواني كن
اگه ميشد عكس ميذاشتم :41:

- Saman -
05-06-2011, 23:39
سلاه به همه
من حدود 100 تا عکس دارم که با موبایل گرفته شده و می خوام تبدیل به فیلم کنمشون .
الان دو تا مشکل دارم اولیش اینه که رزولوشن عکس ها و در نتیجه حجمشون زیاده.دنبال یه راه برای کم کردن گروهی رزولوشن عکس ها می گردم
و دومیش هم اینه که بعضی از عکس ها زاویه درستی ندارن از راست به چپ هستن به جای از بالا به پایین که فکر می کنم باید یه راهی برای چرخوندنشون باشه.
اگه نرم افزاری آسون تر از فتو شاپ برای انجام دادن این کار ها هست لطفا معرفی کنید و اگر نه که یه توضیحی در مورد انجام این کار ها در فتو شاپ Adobe_Photoshop_CS2_ME بدین.:11:

از نرم افزار ACD See Pro رو استفاده كنيد . مي تونيد به طور دسته جمعي كار تغيير سايز ها و چر خاندن شون رو به راحتي انجام بدين . اما Photoshop خيلي حرفه اي تر براي كار با عكسهاست مخصوصا عكسهايي كه با موبايل گرفته شده .

موفق باشيد :20: