PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه نویسی دلفی و وب

meek553
04-06-2011, 15:04
سلام . چگونه میتونم اطلاعات یک فرم وب( شامل textbox ها و... ) رو توسط یک اپلیکیشن دلفی بخونم و بالعکس؟ برای توضیح بیشتر فرض کنید یه صفحه اینترنت اکسپلورر باز است که همانند فرمهای ثبت نام حاوی فیلدهایی از جمله نام , سن و ... می باشد. حال می خواهم این اطلاعات را از طریق یک اپلیکیشن دلفی وارد فیلدهای(textbox های) فرم وب کنم . یعنی ابتدا در فرم اپلیکیشن اطلاعات را تایپ نموده و سپس از طریق دکمه انتقال , این اطلاعات را در مکانهای خود در فرم وب وارد نمایم و سپس از طریق دکمه submit خود فرم وب اطلاعات را ثبت کنم . علت این کار تکراری بودن خیلی از فیلدها در فرم وب برای هر کاربر است . مثلا برای هر ثبت نام مجبوریم اطلاعات تکراری را از جمله استان و شهر اقامت و جنسیت را که برای همه یکسان است هر دفعه وارد کنیم . با این اپلیکیشن خیلی راحت می شود فیلدهای تکراری وب را پر نمود . همچنین حالت برعکس آن را نیز توضیح بفرمایید . یعنی فیلدهای پر شده وب را چگونه به صفحه اپلیکیشن خود واکشی کنیم ؟ از کسی شنیدم که به این کار فیشینگ می گویند .( توضیحا اینکه شبکه ما تحت اینترنت نمی باشد و یک شبکه درون سازمانی است). ضمنا من خیلی در زمینه دلفی و اپلیکیشن حرفه ای نیستم . در صورت امکان باز زبان ساده تر توضیح فرمائید . با تشکر . meek

meek553
05-06-2011, 10:24
حرفه ای های دلفی کجایند؟

مرد مباح
06-06-2011, 17:12
مطمئن نیستم ولی اگه فقط خوندن باشه بایداز Trent استفاده کنی. قبلا چندین بحث در این باره شده بود.
ولی تاپیک رو یاز میزارم تا دوستانی که آشنایی دارن و یا اطمینان دارن که کجا دربارش صحبت شده بود راهنمایی کنن.

موفق باشی.