PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگی پشتیبان گیری از هارد 1 ترابایت بیرونی

pashangparsi6
01-06-2011, 13:43
با درود

دوستان من یک هارد بیرونی (اکسترنال) 1 تراباتی دارم به نام MY BOOK که مارکش WD هست. با توجه به اینکه گزارش خراب شدن این گونه هارد ها رو بارها و بارها دیدم

1- چه کارهایی باید انجام بدم که از این خرابی ها و از دست رفتن دادها جلوگیری کنم؟
2- چگونه از این هارد پشتیبان گیری کنم تا اگر این رخداد پیش اومد داده ها رو بتونم برگردونم

با سپاس

ata.royalfalcon
01-06-2011, 14:15
با درود

دوستان من یک هارد بیرونی (اکسترنال) 1 تراباتی دارم به نام MY BOOK که مارکش WD هست. با توجه به اینکه گزارش خراب شدن این گونه هارد ها رو بارها و بارها دیدم

1- چه کارهایی باید انجام بدم که از این خرابی ها و از دست رفتن دادها جلوگیری کنم؟
2- چگونه از این هارد پشتیبان گیری کنم تا اگر این رخداد پیش اومد داده ها رو بتونم برگردونم

با سپاس

سلام دوست من .
هاردهاي وسترن از بالاترين كيفيت برخوردارن . ممكنه كه چند مورد خرابي داشته باشه كه اونهم مطمئنم كه به خاطر سهل انگاري كاربر هست ولي دليل نميشه كه به همه هاردها تعميم داده بشه . من خودم 6 تا هارد اكسترنال وسترن مدل elite دارم جمعها 10 ترابايت آرشيو فيلم و كارتون كه تا الان هيچ مشكلي نداشته . (يكي از هاردهارو از سال 88 تا الان دارم.)

در هرحال با توجه به تجربياتم چند نكته براي جلوگيري از خرابي پيشنهاد ميدم

بزرگترين دشمن هاردها ضربه ، تكان و گرماست پس وقتي هارد در حال كار هست اصلا تكونش ندين و همچنين دماي هارد رو با استفاده از نرم افزار چك كنين و اگر ميتونين يه فن قدرتمند پشت هارد بذارين كه در كاهش دما موثره !!!

تا حد امكان كابل usb رو به پشت مادربرد وصل كنين . چون پورتهاي جلوي كيس ممكن است بعلت اسمبل اشتباهي كابل داده و برق باعث سوختن هارد بشه . يعني در هنگام اسمبل ، نصاب ممكن هست كه كابل داده و برق رو جابجا نصب كرده باشه .

در هنگام خريد هارد جديد ، از سالم بودن جعبه مقوايي مطمئن باشيد چون ممكن هست قبل از خريد بارها زمين افتاده باشه .

با توجه به حجم بالاي آرشيو شما (يكترا) امكان رايت بر روي DVD اگر غير ممكن نباشد بسيار مشكل هست پس احتمالا مجبور هستين كه يه هارد اكسترنال ديگه بخرين براي بكآپ ، خيلي راحت از طريق كپي پيست كردن بكآپ بگيرين .

pashangparsi6
01-06-2011, 16:35
با سپاس راهنمایی خوبی بود و حتما انجامش می دم

ولی منظورم سامانه (سیستم) پشتیبان گیری بود که اگر یک زمانی چنین رخدادی پیش اومد بتونیم با اون داده ها رو بازگردانی کنیم. همون کاری که یک سری شرکت ها می کنند حتی هارد های سوخته شده و آتش گرفته شده و زمین خورده و ... رو هم بازآوری می کنند