PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه ی سرعت هاردهای اکسترنال توسط کاربران

a6l3i
01-06-2011, 11:54
سلام دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به دنبال سرعت واقعی هاردهای اکسترنال در بازار ایرانم. گفتم بد نیست سرعت هاردهای اکسترنال خودمون رو اندازه بگیریم و هرچند سیستم ها و در نتیحه شرایط آزمون هامون یکی نیست ، ولی فکر کنم به یه جمع بندی و نتیجه ی کلی خوبی بشه رسید.

نتیجه:
اعداد رو با نام کاربری دوستان در پست دوم قرار میدیم تا به راحتی با هم مقایسه کنیم.

چند نکته:
1- این تاپیک فقط و فقط برای هاردهای اکسترنال هستش، اگه دیدم لازمه برای هاردهای اینترنال و USB Flash Memory ها تایپیک جدا میزنیم.

2- تو این تاپیک فقط و فقط سرعت هاردها رو بررسی میکنیم. لطفا هرگونه سوال در مورد قیمت، موجودی بازار،از کجا بخریم و ... رو در تاپیک جامع تاپیک جامع >> هارد اکسترنال << ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطرح نمائید.:46:

2- حتما مشخصات هاردتون رو بصورت بولد شده بطور کامل ذکر کنید ، شامل: سازنده ، مدل ، ظرفیت ، ...

(اگه لینک سایت سازنده هم باشه که دیگه چه بهتر)

3- میزان خالی و یا پر و شلوغ بودن هارد تاثیر محسوسی روی سرعت Read و Write داره. اگه تست با هارد خالی انجام بشه ، نتایج واقعی تری حاصل میشه. در این رابطه این پست میتونه مفید باشه: لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

4- تقریبا تمام هاردها شماره مدل( P/N) دارن که دقیقا مشخص میکنه شما چه ورژنی از مدل خاصی رو خریدید. بطور مثال در بسیاری مدل ها طی چند سال ، بدون تغییر نام مدل ، تغییراتی داده میشه. مثلا اضافه شدن usb3.0 .در نتیجه اگه شماره مدل رو هم ذکر کنیم خیلی ایده آله و دقیقا میشه فهیمد تست روی چه هاردی صورت گرفته؟

5- ما بنا رو بر این میذاریم که دوستان با USB2.0 تست میگیرن. اگه با USB1.0 یا USB3.0 تست گرفتید ، حتما زیر مشخصات هارد ذکر کنید.

نرم افزار تست کردن:
من چند بار از برنامه ی USBDeview استفاده کردم. نیازی به نصب نداره و فقط سه تا کلیک میخواد.
دوستان اگه برنامه ی خوبی میشناسن معرفی کنن ، که حرفه ای باشه و بتونه سرعت خواندن و نوشتن رو بخوبی اندازه بگیره.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته اگه میتونستیم زمان مورد نیاز برای انتقال اطلاعات کوچیک (تا 2 گیگ) و هم فایل های بزرگ (تا 20 گیگ) رو تست کنیم خیلی ایده آل میشه. چون همون طور که میدونین نتایج کاملا فرق میکنه و خیلی از هارد ها در فایل های کوچیک با هم برابرن ولی در فایل ها بزرگ تفاوت ها ظاهر میشه یا برعکس.

لینک دانلود:
32 بیت:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید64 بیت:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراهنمای استفاده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفعلا همین . . .:11:

a6l3i
01-06-2011, 12:03
نتایج تا پست #37 :

1- فعلاً که تعدا نتایج کمه ، همه نتابج رو جدا میذاریم و بعدا که تعداد زیاد شد ، معدل میگیریم
2- نام کاربرها رو هم اضافه کردم تا اگه سوالی داشتیم ، بتونیم بدونیم نتایج مربوط به کدام یک از دوستانه!

لینک فایل اکسل نتایج:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

reza_3722
01-06-2011, 12:26
این هم نتایج تست من

WD My Passport Essential SE 1TB

با USB 2.0 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با USB 3.0 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

a6l3i
01-06-2011, 13:33
WD My Passport Essential 500G;
P/N: WDBAAA5000ABK - 00

a6l3i
01-06-2011, 15:33
این هم هارد دومم:

Techsolo TMR-2515, USB 2.0
سال خرید: 2006

ata.royalfalcon
16-06-2011, 12:31
سلام

این هم تست سرعت FreeAgent GoFlex Ultra portable Drive 500 GIG با سریال نامبر STAA500200
این هارد فقط usb2 داره که به پورت usb2 وصل شده است .

matin724
16-06-2011, 14:25
اینم هارد من silicon power A80
usb2

noisymind
16-06-2011, 15:31
WD My Book Essential SE 1TB

usb2
فقط نمیدونم چرا اینقدر نتیجش نسبت به دوستان ضعیف هست!

a6l3i
16-06-2011, 17:23
WD My Book Essential SE 1TB

usb2
فقط نمیدونم چرا اینقدر نتیجش نسبت به دوستان ضعیف هست!

یه وقت سیستم (CPU و Ram) درگیر کار دیگه ای نبوده؟

noisymind
16-06-2011, 18:02
خب راستش به usb pci وصل بود و الان وصل کردم به USB مادربورد.فکر نمیکردم اینقدر فرق کنه! سرعت نوشتن خیلی زیاد شد ( تقریبا از همه مدلهای دوستان غیر از سیلکان پاور بیشتر هم شد!) ولی سرعت خواندن کمی کمتر شد! نمیدونم چرا.
البته ناگفته نماند که هاردم فقط 200 گیگ خالی داره و بقیش پر از عکس و mp3 و فایلهای ریز هست که نمیدونم تاثیر داره یا خیر.

a6l3i
19-06-2011, 23:14
خب راستش به usb pci وصل بود و الان وصل کردم به USB مادربورد.فکر نمیکردم اینقدر فرق کنه! سرعت نوشتن خیلی زیاد شد ( تقریبا از همه مدلهای دوستان غیر از سیلکان پاور بیشتر هم شد!) ولی سرعت خواندن کمی کمتر شد! نمیدونم چرا.
البته ناگفته نماند که هاردم فقط 200 گیگ خالی داره و بقیش پر از عکس و mp3 و فایلهای ریز هست که نمیدونم تاثیر داره یا خیر.

سلام

آره؛ چون یکی از عوامل مهم در سرعت نوشتن و خواندن هارد ، محل قرارگیری اطلاعات روی دیسک های داخل هارده. وقتی اطلاعات روی دایره های بیرونی باشن ، با هر دور چرخیدن دیسک ؛ تعداد بیت های بیشتری خونده میشن در مقایسه با وقتی که اطلاعات روی Track های داخلی باشن.

واسه همینه که Defrag کردن هارد با برنامه های مخصوص سرعت رو بصورت محسوسی بالا میبره. چون خود کاربر میتونه انتخاب کنه که اطلاعات پر کاربرد روی محیط و اطلاعات آرشیو و کم اهمیت در تِرک های داخلی قرار بگیرن. من تمام پارتیشن های هاردهای اینترنال و اکسترنال سیستم هام رو دائم با Ultimate Defrag بر همین اساس و مثل شکل زیر مرتب میکنم:

اطلاعات روزمره و پر کاربرد با رنگ بنفش روی محیط قرار دارن و آرشیوهایی که به ندرت استفاده میکنم به رنگ سبز در مرکز. اینجوری موقع رایت کردن اطلاعات جدید میتونن روی محیط ریخته بشن که باعث بالا رفتن سرعت میشه.

این پست رو هم قبلا زده بودم: لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

noisymind
20-06-2011, 15:50
ممنون بابت توضیحات.
راستی مدل هارد من WD My Book Essential SE 1TB هست که در پست دوم به اشتباه پرتابل خورده.

احمد1379
20-06-2011, 23:01
با درود
اینم تست سرعت هارد من
WD My Passport Essential SE 1TB
با USB 2.0

miladfighter
29-06-2011, 09:04
پس با اين تستها تا الان ميشه گفت silicon power A80 از همه بهتره

a6l3i
30-06-2011, 13:35
پس با اين تستها تا الان ميشه گفت silicon power A80 از همه بهتره

تو سرعت Write اره ولی تو سرعت Read فعلا WD سره. البته نظرم اینه که روی احتلاف های یک یا دو مِگی شاید نشه ملاک برتری در نظر گرفت و اونهایی که با یک یا دو مگ بر ثانیه با هم اختلاف دارن ، فکر کنم عملا برابر باشن.

ata.royalfalcon
30-06-2011, 21:43
سلام به دوستان خوبم
تست سرعت یکی از شش هارد وسترن مدل MY BOOK ELITE 2TB
P/N هم WDBAAH0020HCH-EESN
این مدل الایت فقط usb2 داره و به پورت usb2 سیستم متصل شده . این مدل الایت دیگه تولید نمیشه و از مدلهای خیلی خوبی هست .
این مدل الایت ساخت مالزی هست ، بقیه مدلهایی که دارم ساخت تایلند هست . ضمنا از دو ترابایت هنوز 622 گیگ فضای خالی دارد و همچنین داده ها دچار fragment نیز نشده اند.

a6l3i
30-06-2011, 23:36
سلام به دوستان خوبم
تست سرعت یکی از شش هارد وسترن مدل MY BOOK ELITE 2TB
P/N هم WDBAAH0020HCH-EESN
این مدل الایت فقط usb2 داره و به پورت usb2 سیستم متصل شده . این مدل الایت دیگه تولید نمیشه و از مدلهای خیلی خوبی هست .
این مدل الایت ساخت مالزی هست ، بقیه مدلهایی که دارم ساخت تایلند هست . ضمنا از دو ترابایت هنوز 622 گیگ فضای خالی دارد و همچنین داده ها دچار fragment نیز نشده اند.

ممنون ،
داشتم فکر میکردم که اگه هر 6تا هاردت همزمان وصلن ، اگه تونستی چندتاشون رو چک کنی ، و ببینی که سرعتاشون باهم فرق میکنه یا نه؟ عکس ها رو هم نذاشتی مهم نیست ، فقط برام جالبه که تو یه سیستم چقدر فرق میکنه؟
چون سیستم شما مورد خوبیه واسه تست همزمانِ چند محصول از یک مدل روی یه سیستم و با شرایط یکسان!!

ممنون . ..

ata.royalfalcon
30-06-2011, 23:48
ممنون ،
داشتم فکر میکردم که اگه هر 6تا هاردت همزمان وصلن ، اگه تونستی چندتاشون رو چک کنی ، و ببینی که سرعتاشون باهم فرق میکنه یا نه؟ عکس ها رو هم نذاشتی مهم نیست ، فقط برام جالبه که تو یه سیستم چقدر فرق میکنه؟
چون سیستم شما مورد خوبیه واسه تست همزمانِ چند محصول از یک مدل روی یه سیستم و با شرایط یکسان!!

ممنون . ..

چشم دوست من :46:
سر فرصت پنج تای باقی مانده رو هم تست میکنم و همین پست رو ویرایش میکنم و نتیجه رو با عکس میذارم .

ولی دوتا مشکل هست . یکی اینکه لپتاپم دوتا usb2 و یکی usb3 داره ، بنابراین امکان تست همزمان شش هارد وجود نداره ، البته نمیخوام از usb هاب استفاده کنم چون ممکنه روی تست اثر منفی بذاره و مورد دوم این هست که فقط این ششمین هارد هست که فضای خالی داره بقیه هاردها تا آخرش پره و ممکنه که در نتیجه تست خوب از آب درنیاد .

fade2amin
03-07-2011, 19:52
WD My Passport Essential SE 750G

a6l3i
03-07-2011, 21:00
چشم دوست من :46:
سر فرصت پنج تای باقی مانده رو هم تست میکنم و همین پست رو ویرایش میکنم و نتیجه رو با عکس میذارم .

ولی دوتا مشکل هست . یکی اینکه لپتاپم دوتا usb2 و یکی usb3 داره ، بنابراین امکان تست همزمان شش هارد وجود نداره ، البته نمیخوام از usb هاب استفاده کنم چون ممکنه روی تست اثر منفی بذاره و مورد دوم این هست که فقط این ششمین هارد هست که فضای خالی داره بقیه هاردها تا آخرش پره و ممکنه که در نتیجه تست خوب از آب درنیاد .
ممنون ؛ البته شرمنده اینجا از کلمه ی همزمان نباید استفاده میکردم. چون منظورم این نبود که همه رو همزمان با هم تست کنی :31: اینجوری که حسسسابی سرکار میری! منظورم اینه که چون همه اونا به یه سیستم وصلن ، نتایج بهتری میشه ازشون فهمید. و فکر کنم با دو-سه تاشون هم انجام بدی هم ایده آله.
حتی همین که بگی حدوداً چقدر تلورانس داره هم عالیه. فقط میخواستم سر انگشتی ببینم اگه چند تا از یه مدل ، با یه کامپیوتر تست بگیریم چقدر فرق میکنه؟

a6l3i
03-07-2011, 21:24
WD My Passport Essential SE 750G

سلام

شما حتما هارد رو با Ultimate Defrag یه دیفراگ بکن. ببین تاثیری در نتیجه میذاره. فکر کنم هاردت خیلی شلوغه!

alfredooo
06-07-2011, 23:33
Free Agent GoFlex 1 TB with USB 2

ArashMiniStar
13-07-2011, 14:08
سلام.
مشخصات : WD My passport Essential SE 750GB
اتصال : USB2 لپ تاپ
رید : 31 mb/s
رایت : 20 mb/s

ArashMiniStar
13-07-2011, 14:16
[QUOTE=ArashMiniStar;6260162]
سلام.
مشخصات : WD My passport Essential SE 750GB
اتصال : USB2 لپ تاپ
رید : 31 mb/s
رایت : 20 mb/s

هر کار کردم عکسا بالا نمیاد! :41:

mohsenfhm
13-07-2011, 14:37
هر کار کردم عکسا بالا نمیاد! :41:

بفرما عزیز

ArashMiniStar
13-07-2011, 14:49
بفرما عزیز

ممنون.اون موقع چند تا آپلود سنتر رو تست کردم.در زمان ادیت عکس نشون داره میشد ولی وقتی سیو میکردم خیر!:27:

ArashMiniStar
15-07-2011, 20:23
تست جدید با یو اس بی پشت کامپیوتر که تعجب بر انگیز است!!

عکس باز نشون داده نمیشه!!

رایت : 21
رید : 36 !!!!

جالب هست اطلاعات هم ریختم دیفرگ هم نکردم!

aref10
16-07-2011, 21:04
لینک تست هارد من:(2تا تست در کمتر از یک دقیقه)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمشخصات:
Seagate FreeAgent GoFlex Ultra portable Drive usb3/1TB
هارد خالی است.
ولی تستی که انجام دادم،هارد به usb2 وصل است.
تست با لپ تاپ.

a6l3i
16-07-2011, 22:22
لینک تست هارد من:(2تا تست در کمتر از یک دقیقه)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمشخصات:
Seagate FreeAgent GoFlex Ultra portable Drive usb3/1TB
هارد خالی است.
ولی تستی که انجام دادم،هارد به usb2 وصل است.

ممنون ، این هم عکسهای مریوط به پست بالا:

a6l3i
16-07-2011, 22:37
برام خیلی جالبه که USBهای روی مادر برد سرعتشون حدود 5 MB/Sec بیشتره!!

ArashMiniStar
17-07-2011, 10:09
برام خیلی جالبه که USBهای روی مادر برد سرعتشون حدود 5 MB/Sec بیشتره!!
بنطر من اگه دوستان میتونن هارد رو به یو اس بی پشت کامپیوتر بزنن.چون برای خود من از لپ تاپ و یو اس بی های جلو سریع تر کار میکرده!!:46:

ata.royalfalcon
17-07-2011, 11:46
سلام به همه دوستان گل و گلاب

دیروز یه هارد و وسترن سه ترابایتی آداپتوردار مدل wd my book essential خریدم که usb3 داره و به پورت usb3 وصل کردم . فعلا در زمینه سرعت کسی به پای هارد ما نرسیده !!! :31:
قبلا هم در تایپیک هارد اکسترنال گفتم که هاردهای دسکتاپی بعلت کش بالاتری که دارن سرعت بیشتری نسبت به پرتابلها دارن !!!

P/N WDBACW0030HBK-UE58N
مشخصات لپتاپ

CPU Intel Core i5 560M
Ram 4 GB
HDD seagete 500 GB 5400 RPM
VGA NVIDIA GT 325 CUDA 1GB
windows 7 ultimute

ویرایش حدود یک ساعت بعد

تست با usb2

mohsenfhm
02-08-2011, 18:45
دوستان كسي توشيبا نداره كه سرعتش رو بزاره ؟

hamidzaeri
08-08-2011, 17:01
اگه میشه تو اون جدول صفحه اول تو یه ستون دیگه اطلاعاتی هم از هارد بذارید مثل چند اینچی یا قیمت تقریبی و...

tiyam 01
15-08-2011, 22:22
نتایج تست این برنامه درسته؟ چون سرعت رایت واسه هارد اینترنال رو 20 مگ زده

akharwarbaz
22-08-2011, 23:05
این برا منه
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم مدل هاردمه..یک ترابایت سیگتExpansion

ssass
23-08-2011, 22:50
WDC My Book Essential 2TB

حدوده 500 گیگ هم اطلاعات داخل هاردم بود

P/N: WDBACW0020HBK

تویه ایکس پی هم تست کردم:

kamivh1
12-09-2011, 11:19
هارد Western مدل My Book Essential 1TB

king 2009
20-09-2011, 23:16

WD My Book Essential 2 T usb 3.0

Win 7 Ultimate 64 bit

مشخصات لپ تاپ:
acer 5750
i5 2410m
ram 4
بقیه اطلاعات تو نت هست ... .فکر نکنم به اونا بستگی داشته باشه.

البته هارد کاملا خالی بود.

eeeeeeehsan
30-01-2013, 18:04
عذر می خوام، پستهای قبلی تاریخاشون مال گذشتن عکسایی که گذاشتین پاک شدن؛
کسی هست که My passport داشته باشه؟
اگه دارین میشه یه عکس از سرعت رید و رایتش هم از usb3 هم از usb2 بذارین!!؟

ممنون.