PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال دو Router به یک PC

sonixax
31-05-2011, 23:37
سلام به همگی ،
من دو تا روتر دارم ، یکی از روتر ها 100 مگ هست و اینترنت رو تامین میکنه .
روتر دوم 300 مگ هست و تمام دوربین های مداربسته رو وصل کردم به اون .
اگر قرار باشه روتر دوم از طریق روتر اول به کامپیوتری که نرم افزار کنترل دوربین ها رو کنترل میکنه وصل بشه ، پدر پهنای باند در میاد و همه تصاویر کند و فریم فریم میشند .

حالا من میخوام روتر دوم که دوربین ها روش هستند رو به از طریق یک LAN جداگانه به کامپیوتر وصل کنم ، همین طور میخوام روتر اول رو هم برای دسترسی اینترنت به همون کامپیوتر وصل کنم .

این طوری دوربین ها پهنای باند روتری که برای اینترنت هست رو حروم نمیکنند و زمانی که لازم داشته باشم دوربین ها رو از روی اینترنت ببینم ، خیلی راحت با وصل شدن به روتر اول میتونم از طریق پورت فورواردینگ وصل بشم به کامپیوتری که روش برنامه سرور نصبه و تصاویر اون کامپیوتر رو ببینم ، در نتیجه نه مشکلی برای دوبینها بوجود میاد (چون روی یک روتر دیگه دارند کار میکنند) و نه برای پهنای باند اینترنت من .

میشه یک راهی برای وصل کردن دو تا روتر به یک کامپیوتر بهم معرفی کنید طوری که مجبور نشم کانکشن ها رو Bridge کنم ، چون Bridge کردن باعث میشه فایروال و NAT از کار بیوفته و دردسر ساز میشه .

مرسی :11:

پ.ن : پهنای باند اینترنتم 32 مگ هست .

Amir Varasteh
01-06-2011, 20:51
سلام.

اگه دو تا روتر رو به یه سوییچ بزنی چی میشه ؟

sonixax
02-06-2011, 02:05
پول سوئیچ نمیخوام بدم :31:
میگم حالا سوئیچ هم مثل روتر Port Forwarding داره ؟ یا به این چیزها نیازی نداره ؟ چون من تا حالا با سوئیچ کار نکردم .

siyanor
02-06-2011, 09:29
سلام
ميشه خواهش كنم توپولوژی نتوركت رو بذارى ,به نظر جالب مياد

sonixax
02-06-2011, 15:43
سلام
ميشه خواهش كنم توپولوژی نتوركت رو بذارى ,به نظر جالب مياد

من الان چه طوری توپولوژیشو بکشم ؟ :31:
من اینجا یه چیزی حدود 60 تا دوربین دارم ، این 60 تا دوربین قراره از طریق شبکه به یک کامپیوتر وصل بشند که روی اون کامپیوتر ویدئو سرور Blue Iris نصب هستش .
در عین حال قراره طرف با استفاده از سرویس DDNS بتونه خروجی ویدئو سرور رو روی اینترنت و از هر جایی ببینه .
حالا اگر قرار باشه این دوربین ها از طریق همون روتری که پهنای باند اینترنت رو تامین میکنه (برای 10-12 تا کامپیوتر) به اون یه دونه کامپیوتری که ویدئو سرور روش نصبه وصل بشند ، پدر پهنای باند در میاد .
برای همین میخوام دوربین ها از طریق یک شبکه ی مجزا به اون کامپیوتر وصل بشند و اینترنت هم از طریق یک شبکه ی مجزای دیگه .
این طوری پهنای باند مصرفی دوربین ها روی اینترنت تاثیری نمیذاره .

siyanor
05-06-2011, 11:34
من توى شبكه هاى دوربينى اصلا كار نكردم ولى خوب يه سوال برام پيش اومد مگه دوست شما 24 ساعت به اون دوربين ها وصل هست (از اينترنت) چون تا وقتى وصل نباشيد كه هيچ پهناى باندى از اينترنت شما كسر نميكنه (من انجورى فكر ميكنم )شما در هر صورت داريد از همون اينترنتى استفاده ميكنيد كه بقيه كامپيوتر ها هم دارند استفاده ميكنند (يعنى يك خط اينترنت داريد) چه فرقى ميكنه كه شبكه مجزا باشه يا تو همون شبكه باشه ؟(اگه اشتباهى هست ببخشيد فقط ميخوام اطلاعاتم رو بالا ببرم , ممنون)

sonixax
05-06-2011, 15:02
من توى شبكه هاى دوربينى اصلا كار نكردم ولى خوب يه سوال برام پيش اومد مگه دوست شما 24 ساعت به اون دوربين ها وصل هست (از اينترنت) چون تا وقتى وصل نباشيد كه هيچ پهناى باندى از اينترنت شما كسر نميكنه (من انجورى فكر ميكنم )شما در هر صورت داريد از همون اينترنتى استفاده ميكنيد كه بقيه كامپيوتر ها هم دارند استفاده ميكنند (يعنى يك خط اينترنت داريد) چه فرقى ميكنه كه شبكه مجزا باشه يا تو همون شبكه باشه ؟(اگه اشتباهى هست ببخشيد فقط ميخوام اطلاعاتم رو بالا ببرم , ممنون)

نه این طوری نیست .
ما یک سری دوربین داریم که داره از انبار فیلم میگیره و اینها وصل هستند به یک کامپیوتر .
وقتی که انبار تعطیله این شخص میخواد از طریق اینترنت اونجا رو ببینه ، اولش با DDNS درستش کردم ولی بعدش به اوپراتورمون گفتیم بهمون یک IP استاتیک مفت و مجانی داد :31:

siyanor
05-06-2011, 18:27
یعنى الان يك خط اينترنت مخصوص براى دوربين ها دارى ؟

sonixax
06-06-2011, 02:28
یعنى الان يك خط اينترنت مخصوص براى دوربين ها دارى ؟

نه ندارم ، یه روتر دارم که به اینترنت وصل نیست که دوربینها بهش وصله .
یه روتر دارم که اینترنت رو تامین میکنه .
حالا میخوام همزمان هر دوتا روتر رو وصل کنم به یه کامپیوتر که پهنای باندی که دوربین ها میگیرند از یک روتر جداگانه باشه نه روتری که اینترنت رو تامین میکنه .

siyanor
06-06-2011, 08:55
معذرت ميخوام ولى فكر نميكنى كه اگه همهشون (50 تا دوربين !!!) روى يك روتر باشه فرقى نداشته باش !!! اخه شما در هر صورت وقتى بخواهيد از اينترنت به اونا نگاه كنيد همون پهناى باند رو دريافت ميكنيه (اگه اشتباه ميكنم لطفا راهنمايى كنيد)
ميگم ميتونى اين كار رو هم بكنى(البته اگه به صرفه باشه) دوربين ها و كامپيوترت رو به روتر اول وصل كن و تو تنظيمات روتر اول ,روتر دوم رو gatewayقرار بده (شايد مجبور شى براى بقيه دوربين ها هم همين كار رو بكنى) الان تو روتر دوم (كه به اينترنت وصل هستش) بك NATTING انجام بده (ip ها باید تو يك رينج باشند).نظرت چيه ؟

sonixax
06-06-2011, 13:43
معذرت ميخوام ولى فكر نميكنى كه اگه همهشون (50 تا دوربين !!!) روى يك روتر باشه فرقى نداشته باش !!! اخه شما در هر صورت وقتى بخواهيد از اينترنت به اونا نگاه كنيد همون پهناى باند رو دريافت ميكنيه (اگه اشتباه ميكنم لطفا راهنمايى كنيد)
ميگم ميتونى اين كار رو هم بكنى(البته اگه به صرفه باشه) دوربين ها و كامپيوترت رو به روتر اول وصل كن و تو تنظيمات روتر اول ,روتر دوم رو gatewayقرار بده (شايد مجبور شى براى بقيه دوربين ها هم همين كار رو بكنى) الان تو روتر دوم (كه به اينترنت وصل هستش) بك NATTING انجام بده (ip ها باید تو يك رينج باشند).نظرت چيه ؟

ببینید ما 24 ساعته نمیخوایم از اینترنت دوربین ها رو ببینیم ، فقط وقتهایی که نیستیم .
ولی وقتهایی که هستیم داریم اونجا از اینترنت استفاده میکنیم .
بعد تصویر دوربین ها اول فرستاده میشه برای ویدئو سرور و بعدش ما تصویر ویدئو سرور رو میگیریم (انگار داره از یوتیوب نگاه میکنی) .

behrooz.shie
07-06-2011, 14:54
همشونو بیار روی یک یک روتر :20: این که از دو تا روتر استفاده میکنی خیلی کار غیر معقولیه !

sonixax
07-06-2011, 15:03
همشونو بیار روی یک یک روتر :20: این که از دو تا روتر استفاده میکنی خیلی کار غیر معقولیه !

اون وقت مشکل پیدا میکنم با پهنای باند و باعث میشه تصویر دوربین ها فریم فریم بشه :41: