PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Hibernate

jagvar22
29-05-2011, 13:23
سلام
من وقتی می خوام Hibernate رو فعال کنم پیغام زیر رو می ده .کسی میدونه مشکل از کجاست و چه جوری رفع می شه.

the process cannot access the file because it is begin used by another process.

با تشکر

F-Privacy
29-05-2011, 14:17
سلام.

وقتی میخواهید هایبرنیت ویندوز را فعال کنید ویندوز یک فایل سیستمی و مخفی بنام hiberfil.sys درC:o یعنی دیسک نصب ویندوز ایجاد می کند و وقتی هایبرنیت غیر فعال میشه اونو پاک می کنه ، من فکر می کنم و فایل در حالت غیر هایبرنیت در دیسکتون مونده ، بنابرین به Safe Mode رفته و اونو دستی پاک کنید ، بعدا و ویندوز نرمال برگشته و هایبرنیت رو فعال کنید.

( این مورد هم که بایستی باشه « فضای خالی دیسک برای اعمال هایبرنیت » )

:11:

joe_satriani
29-05-2011, 17:55
با سلام
یه دور پردازش اکسپلورر رو از طریق task manager ببندید و دوباره run کنید
ctrl+atl+del رو بزنید
سپس به تب process برید و گزینه ی explorer.exe رو پیدا کنید و end process کنید
سپس به تب application برید و ابتدا new task رو انتخاب کنید و explorer.exe رو بنویسید و اجراش کنید

موفق باشید.

jagvar22
31-05-2011, 09:04
سلام
به خاطر راهنمایتون ممنون ولی
1-اون فایل تو درایو c نیست چون تازه ویندوز رو عوض کردم و اولین باره که دام Hibernate رو فعال میکنم.
2-در مورد فضا مشکلی ندارم

3-در مورد process ها هم امتحان کردم (حتی با نرم افزار های پیشرفته تر تما process های اضافی رو بستم ولی بازم نشد.)

عنوان خطا رو یاد رفته بود بنویسم :
power policy manager unable to reserve hibernate file

F-Privacy
31-05-2011, 10:42
سلام.

1-

هایبرنیت ویندوز وقتی فعال میشه قطعا فایل سیستمی و مخفی hiberfil.sys را در ریشه دیسک نصب شده ویندوز ایجاد میکند . حتما از Folder Options تیک Hide protected Operating system files را بردارید و گزینه Show Hidden files and folders را انتخاب کنید ، حالا وقتی مطمئن هستید -- هایبرنیت ویندوز غیر فعاله ببینید اون فایل در ریشه دیسک C هست یا نه ؟ اگر بود به Safe Mode رفته و اونو از اونجا پاک کنید ، بعدا به ویندوز برگشته و هایبرنیت رو فعال کنید.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2-

گاهی اوقات برنامه Alcohol 120% عامل این خطا میشود . ابتدا بایستی اونو پاک کنید ، بعدا هایبرنیت را فعال کنید و بعدا اونو نصب کنید.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3-

به msconfig برید و در قسمت Stratup مروری به لیست بکنید و تمام گزینه هایی که تیک دارند را تیکشونو بردارید.
و سیستم را ریستارت کنید. بعدا هایبرنیت را فعال کنید . اگه فعال شد ، اگه بغیر از آنتی ویروس برنامه های دیگر نیاز نبود که در Stratup بماند فقط تیک آنتی ویروس را در قسمت Stratup از msconfig بذارید بماند و سیستم را ریستارت نمائید والا به روش خطا و تجربه تیک تک تک گزینه های مورد نیاز را بزنید . و ریستارت سیستم و چک نمودن هایبرنیت ویندوز.

سه راه حل فوق کاملا مجزا هستند و به هم ارتباطی ندارند.

و راه حلهای فوق تست شده هست ، مخصوصا راه حل اول بالاترین درصد و اهمیت را دارد.

:11:

jagvar22
31-05-2011, 19:37
سلام
آقا دمت گرم ، مشکل همون Alcohol 120% بودش. من هر کاری که فکرشو بکنی کرده بودم(حتی برنامه های که سایت مایروسافت هم میداد نتونست درستش کنه). اصلا فکرشم نمی کردم که به خاطر این باشه.
بازم تشکر.