PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کار در یک شرکت معتبر خارجی ( مثلا مــایــکــروســافــت )

Doctor.Freeman
11-05-2011, 12:21
:40: سـلـام بـه هـمـه دوسـتـان :40:

کــســی نــمــیــدونــه واســه اســتــخــدام تــوی یــه شــرکــت مــعــتــبــر خــارجــی مــثــل : اپــــل - مــــایــــکــــروســــاف ــــت یــا مــثــلا والــــت دیــــزنــــی چــه شــرایــطــی لــازمــه ---

- شــرایــط اقــامــتــی ؟
- مــدرک تــحــصــیلــی ؟
- شــرایــط شــغــلــی ؟ و یــا ســابــقــه کــار . چــه چــیــزایــی مــهــمــه .

لطفا دوستانی که کسی از آشناهاشون تو شرکت معتبری کار میکنن راهنمایی بفرمایند . :40:

بــــــــــا تــــــــــشکر از هــمــه گــــــــــــی ... :11:

logos
11-05-2011, 23:30
اینکه چی می خوان بسته به هر شرکتی متفاوت هست و شما تو سایت هر شرکتی بری مشخصات اونچه که می خوان اونجا نوشته
ولی عموما شرایط 2 دسته هست شرایط عمومی و شرایط خاص
شرایط عمومی همون وضعیت اقامت و سلامتی و جنسیت و سن و ین چیزها و شرایط خاص هم رزومه کاری و پروژه ها و این چیزاس بهتره به سایت هر کدوم مراجعه کنید تا بهتر با شرایط هر شرکت اشنا بشید

Doctor.Freeman
12-05-2011, 10:07
اینکه چی می خوان بسته به هر شرکتی متفاوت هست و شما تو سایت هر شرکتی بری مشخصات اونچه که می خوان اونجا نوشته
ولی عموما شرایط 2 دسته هست شرایط عمومی و شرایط خاص
شرایط عمومی همون وضعیت اقامت و سلامتی و جنسیت و سن و ین چیزها و شرایط خاص هم رزومه کاری و پروژه ها و این چیزاس بهتره به سایت هر کدوم مراجعه کنید تا بهتر با شرایط هر شرکت اشنا بشید

ممنون دوست عزیز . میتونی لینک سایت یکی یا دو تا شرکت معتبر رو بدی و بگی که من کدوم قسمت برم . :11::40: ممنونم

---------- Post added at 10:07 AM ---------- Previous post was at 10:05 AM ----------

دنبالش نگرد پیدا نمی شه...

3 نفر از دوستام همین هفته پیش رفتن واسه مصاحبه استخدام . دو تاشون A-Chip Art یکی شون NEXTois ولی خوب اینا خیلی معتبر نیست حال نمیکنم :31:

لازمم نبود انقد فونت رو بزرگ بنویسی :46:

:40:

logos
12-05-2011, 11:01
ممنون دوست عزیز . میتونی لینک سایت یکی یا دو تا شرکت معتبر رو بدی و بگی که من کدوم قسمت برم . :11::40: ممنونم

:40:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pour-homme
12-05-2011, 12:16
شما اول باید رزومه خودتون را بنویسید براشون بفرستید اگر واقعا شرایط بهتری نسبت به دیگران داشته باشید اون ها خودشون وکیل میگیرند برای ویزا شما اقدام میکنن اگر فقط یک برنامه نویس ساده با یک مدرک باشی خیلی امیدی نیست چون از کسانی که اون جا مقیم هستند می گیرند دیگه

نمیگیم نشدنی ولی خیلی سخته

Doctor.Freeman
12-05-2011, 12:34
شما اول باید رزومه خودتون را بنویسید براشون بفرستید اگر واقعا شرایط بهتری نسبت به دیگران داشته باشید اون ها خودشون وکیل میگیرند برای ویزا شما اقدام میکنن اگر فقط یک برنامه نویس ساده با یک مدرک باشی خیلی امیدی نیست چون از کسانی که اون جا مقیم هستند می گیرند دیگه

نمیگیم نشدنی ولی خیلی سخته

حرف شما متین ولی من نمیخوام هم استخدامی و هم زمینه اقامت رو فعال کنه .

من خودم اقامت خودم رو درست میکنم ! ( پس من هم میشم همون هایی که اونجا مقیم هستند :20: )

اصلا فرض رو بر این میگیریم که من العان توی یک شهر خارج از کشور باشم . اونوقت به نظرتون من که مدرک مهندسی کامپیوتر نرم افزار دارم . چقدر دیگه باید تحصیلاته فراغه داشته باشم تا بتونم به اون ایده ال برسم .

به نظرتون با لیسانس یا فوق لیسانس کامپیوتر ایران میشه توی یه شرکت خوب استخدام شد . :13:

بحث بنده روی حقوق و امتیازات شرکت نیست فقط اعتبار شرکت ... ممنونم :40:

logos
12-05-2011, 23:24
حرف شما متین ولی من نمیخوام هم استخدامی و هم زمینه اقامت رو فعال کنه .

من خودم اقامت خودم رو درست میکنم ! ( پس من هم میشم همون هایی که اونجا مقیم هستند :20: )

اصلا فرض رو بر این میگیریم که من العان توی یک شهر خارج از کشور باشم . اونوقت به نظرتون من که مدرک مهندسی کامپیوتر نرم افزار دارم . چقدر دیگه باید تحصیلاته فراغه داشته باشم تا بتونم به اون ایده ال برسم .

به نظرتون با لیسانس یا فوق لیسانس کامپیوتر ایران میشه توی یه شرکت خوب استخدام شد . :13:

بحث بنده روی حقوق و امتیازات شرکت نیست فقط اعتبار شرکت ... ممنونم :40:
سوال شما خیلی کلی هست و نمیشه جواب دقیق داد
ایده ال که خوب وجود نداره چون حدی برای بالا بودن نداریم
اما اینکه در چه حدی باشی تا موفق بشی میشه یه حدود هایی گفت اما باز هم به خیلی چیزها بستگی داره مثل نوشتن رزومه و ریکامنت و این چیزها
یه مثال ساده براتون بزن !! من 2 نفر میشناسم یکی از دانشگاه شریف با معدل 18.5 لیسانس گرفت یکی معدل 12.5 دانشگاه تهران !!! اولی کلی پیپر دومی هیچی
هر دو برای یکسری دانشگاه اپلای می کنن دومی با فاند بیشتر در دانشگاه خیلی بهتر قبول میشه و اولی در دانشگاه داغون

واسه همین به جر مدرک نحوه نوشتن و پی گیری هم مهم هست

pour-homme
13-05-2011, 10:30
بیشتر از مدرک تحصیلی و چه دانشگاهی خونده باشی تخخص و هوش ابتکار مهمه( خود بیل گیتس دانشگاه نرفته:27:)
اگر هم ساکن امریکا باشه زمانی که جذب نیرو میکنن میتونیم رزومه کاری بدی راه خاصی نداره حالا یا قبول میکنن یا نمی کنن

Doctor.Freeman
13-05-2011, 12:26
من میخوام بدونم نسبت به مدرک تحصیلی که گفتم ( کارشناسی کامپیوتر نرم افزار - ایران )

شرکتی قبولم میکنه .

اصلا مدرک ایران رو قبول میکنن یا نه باید بریم اونور ادامه تحصیل بدیم . :20:

...

فرض رو بر این بگیرید که من العان کالیفرنیا هستم و میخوام تو اپل استخدام شم . چیکار باید بکنم ؟
.
عذر میخوام که خیلی کلّی صحبت میکنم آخه اصلا تو این زمینه تجربه نداشتم و از جزییاتش اصلا خبر ندارم .

ممنونم . :40::11:

behii
13-05-2011, 12:42
سلام
این توضیحاتی که میدم رو من از یکی از دوستام شنیدم در مورد استخدام تو مایکروسافت, شاید بدرد بخوره :

اگه شما لیسانس دارید (از هر دانشگاهی) باید برای آزمون های مایکروسافت (در هر زمینه که می خواید کار کنید) که تو دبی هم فکر کنم برگزار میشه نمره قابل قبولی بگیرید (یاد گرفتنش پای خودتونه) . بعد همین مدارک رو می فرستید براشون ,بعد یه مدت یه پشتیبان (فقط مخصوص شما) در نظر گرفته میشه که می تونید ازش راهنمایی بگیرید و بعد هم برای مصاحبه باید برید آمریکا ... اگه اونجا هم پذیرفته شدید دیگه تمومه و هزینه هواپیما و سفرتون برای مصاحبه رو هم براتون پرداخت می کنن و ویزا هم اکی میشه... البته زبانتون دیگه باید عالی باشه...

shahinfarasystem
13-05-2011, 13:30
به نظرتون با لیسانس یا فوق لیسانس کامپیوتر ایران میشه توی یه شرکت خوب استخدام شد .

اگر کاربلد باشیو چند تا دوره تخصصی خوب رو تو برنامه نویسی گذرونده باشی

و از همه مهم تر مهارت شما رو همه کس نداشته باشند....... و بعد این مهارت ها رو بخوبی بتونی present کنی میتونی اخوی شدنیه

Doctor.Freeman
13-05-2011, 14:16
سلام
این توضیحاتی که میدم رو من از یکی از دوستام شنیدم در مورد استخدام تو مایکروسافت, شاید بدرد بخوره :

اگه شما لیسانس دارید (از هر دانشگاهی) باید برای آزمون های مایکروسافت (در هر زمینه که می خواید کار کنید) که تو دبی هم فکر کنم برگزار میشه نمره قابل قبولی بگیرید (یاد گرفتنش پای خودتونه) . بعد همین مدارک رو می فرستید براشون ,بعد یه مدت یه پشتیبان (فقط مخصوص شما) در نظر گرفته میشه که می تونید ازش راهنمایی بگیرید و بعد هم برای مصاحبه باید برید آمریکا ... اگه اونجا هم پذیرفته شدید دیگه تمومه و هزینه هواپیما و سفرتون برای مصاحبه رو هم براتون پرداخت می کنن و ویزا هم اکی میشه... البته زبانتون دیگه باید عالی باشه...

ممنون دوست عزیز . من هم چنین مطلبی رو میخواستم بشنوم .
و دیگه سوالم برطرف شد ...

:11:

---------- Post added at 02:14 PM ---------- Previous post was at 02:13 PM ----------

اگر کاربلد باشیو چند تا دوره تخصصی خوب رو تو برنامه نویسی گذرونده باشی

و از همه مهم تر مهارت شما رو همه کس نداشته باشند....... و بعد این مهارت ها رو بخوبی بتونی present کنی میتونی اخوی شدنیه

این چیزایی که شما گفتی رو اگه من داشتم همین العان شرکت اپل بهم زنگ میزد بدون مصاحبه استخدامم میکرد . ولی خوب ممنون از نظرت ... اگه این که شما میگی بشم که دیگه نور الانور میشه :31:

---------- Post added at 02:16 PM ---------- Previous post was at 02:14 PM ----------

بچه ها یه سوال دیگه ؟

به نظرتون این مدرک های بین المللی که تو ایران میدن . مثلا : CIW بدرد استخدامی که من میگم میخوره .

مثلا : CIW از مجتمع پاسارگاد مشهد باشه ... :5:

پیشاپیش ممنون از همه گی :40::11:

yashgin128
13-05-2011, 14:35
من میخوام بدونم نسبت به مدرک تحصیلی که گفتم ( کارشناسی کامپیوتر نرم افزار - ایران )

شرکتی قبولم میکنه .

اصلا مدرک ایران رو قبول میکنن یا نه باید بریم اونور ادامه تحصیل بدیم . :20:

...

فرض رو بر این بگیرید که من العان کالیفرنیا هستم و میخوام تو اپل استخدام شم . چیکار باید بکنم ؟
.
عذر میخوام که خیلی کلّی صحبت میکنم آخه اصلا تو این زمینه تجربه نداشتم و از جزییاتش اصلا خبر ندارم .

ممنونم . :40::11:

دوست عزیز سلام
اول اینکه من خودم این ترم اخر همین رشته هستم کاردانی دانشگاه دولتی بودم و الان کارشناسی غیر انتفاعی هستم.
ببین خیلی دوستانه بهت میگم جای خیلی خیلی سختی پا گذاشتی .یه مایکروسافت و هفت میلیارد نفر.تازه اون هم تو این اشفته بازار اقتصادی که هر روز شرکت ها کارگران خود را بیرون میکنند اما امام علی می فرماید بزرگترین گناه نامیدی هست...
ببین من برنامه نویسی به لطف سخت گیری های هنرستان خوبه ولی از 90 نفری که الان تو این رشته هستیم 60 تاشون به معنای واقعی منگ هستن(شرمنده ولی خب دیگه)هیچی بارشون نیست 15 تاشون بد نیستن و 15 تا خوبن که من خودمو تو این 15 تای خوبا میبینم.ولی خوب به چه معنا؟بهتر بگم خوب در مقابل چه کسانی؟
میخوام اینو بگم برای یه شرکت در حد مایکروسافت باید مثلا جزو صد نفر برتر در میان داوطلب های اون باشی .با خودت رو راست باش که ایا تخصصت (تو هر شاخه ای .گرافیک .وب.برنامه نویسی و...)در این حد هست؟
اگه که نیست بیخود خودتو زحمت نده.اگه که زرنگ باشی تو همین ایران خودمون خیلی راحت میشه گلیم خودت رو از اب بیرون بکشی.
فک کنم خود مایکروسافت هم همیشه یه سری مسابقات برنامه نویسی داره که اونا میتونن پلی برای موفقیت باشه.
راستی تو همین فروم یکی از بچه ها هست که امضاش یه کارت شناسایی از شرکت مایکروسافت هست نمیدونم ولی فک کنم مال خودش باشه..
در ضمن اون دوره های mcse یا .... مال خود مایکروسافت هم بد نیستن
در هر صورت موفق باشی

yashgin128
13-05-2011, 14:42
---------- Post added at 02:16 PM ---------- Previous post was at 02:14 PM ----------

بچه ها یه سوال دیگه ؟

به نظرتون این مدرک های بین المللی که تو ایران میدن . مثلا : CIW بدرد استخدامی که من میگم میخوره .

مثلا : CIW از مجتمع پاسارگاد مشهد باشه ... :5:

پیشاپیش ممنون از همه گی :40::11:

یکی از راه های استخدام در شرکت های بزرگ همین مدرک هست که بدست اوردن اون هم سخته.
این مدرک درباره طراحی وب و شبکه هست.
باید ببینید که سایت اصلی این مدرک مجتمع مورد نظر رو ساپورت میکنه یا نه؟اصلا در ایران نماینده دارن یا خیر؟
قبلنا منوال بر این اساس بود که اینجا اموزش میدید برای امتحان اخری میرفتید دبی.الان نمیدونم البته من در مورد این مدرک اطلاعی ندارم

Stream
13-05-2011, 15:36
:40: سـلـام بـه هـمـه دوسـتـان :40:

کــســی نــمــیــدونــه واســه اســتــخــدام تــوی یــه شــرکــت مــعــتــبــر خــارجــی مــثــل : اپــــل - مــــایــــکــــروســــاف ــــت یــا مــثــلا والــــت دیــــزنــــی چــه شــرایــطــی لــازمــه ---

- شــرایــط اقــامــتــی ؟
- مــدرک تــحــصــیلــی ؟
- شــرایــط شــغــلــی ؟ و یــا ســابــقــه کــار . چــه چــیــزایــی مــهــمــه .

لطفا دوستانی که کسی از آشناهاشون تو شرکت معتبری کار میکنن راهنمایی بفرمایند . :40:

بــــــــــا تــــــــــشکر از هــمــه گــــــــــــی ... :11:

دوست عزیز من فقط توضیح میدم از روال نیرو گرفتن کمپانی های بزرگ (Apple, Microsoft, Google, IBM, GM, Boeing, ...)

دو نوع شغل وجود داره، یکی Graduate (یعنی شغل برای افرادی که تازه فارغ التحصیل شدن و هنوز تخصص حرفه ای ندارن) و یکی Professional (برای افرادی که سابقه کار حرفه ای در صنعت رو دارن یا تخصص حرفه ای در زمینه ای رو دارن)

چیزی که به نظر می رسه اینه که شما دنبال Graduate Job هستید، کمپانی ها معمولا دو روش دارن برای پیدا کردن چنین افرادی.

1. از طریق سایتشون همه Apply می کنن برای این شغل ها، اونها رزومه های همه رو بررسی می کنن و یک عده رو انتخاب می کنن. سیاست مثلا IBM به این شکله.

2. در دانشگاه های معتبر یک سری دفتر دارن و با استادهای معتبر در ارتباط هستن، و از طریق اونها دانشجوهای تاپ رو جذب می کنن. Apple بیشتر به این شکل عمل می کنه.

بعد از این که یک عده افراد متقاضی پیدا شدن (به هر کدوم از روش ها) ، اونها رو در Campus خودشون جمع می کنن و بهشون برای مدت کوتاهی (یکی دو هفته) آموزش فشرده میدن، بعد از اون به اونها یک سری کار و پروژه میدن طی یکی دو هفته انجام بدن و Supervisor ها هم کارشون رو بررسی می کنن. بعد از اون یک سری افراد رو انتخاب می کنن برای مصاحبه نهایی و نهایتا اونها رو بطور موقت استخدام می کنن (یک یا دو ساله) ، بعد از اون اگه راضی باشن اون شخص استخدام دائم میشه.

اکثر کمپانی ها هم اسپانسر اقامتی و ویزا و ... برای Graduate Job ها نمیشن. یعنی اگه اقامت یا work permit نداشته باشین در اکثر مواقع اصلا در نظر گرفته نمیشید.

برای Professional Job قضیه متفاوته، همونی که در صفحه شغل ها در سایت کمپانی ها می بینید. شما فعلا به این یکی اصلا نمی تونید فکر کنید.

موفق باشید.