PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا میشود عشق خود را فراموش کرد؟نظریات و تجربیات:

yashgin128
21-04-2011, 21:47
سلام بر همه دوستان و عاشقان
یه سواله که این روز ها خیلی ذهنمو مشغول به خودش کرده:
آیا امکان دارد عشق خود را فراموش کرد؟
به هر علت ادمی ممکن است از کسی که یه عمر عاشقشه جدا بشه(شاید هم هیچوقت بهش نرسه).
ایا واقعا میشه از یاد خود پاک کرد؟
اصلا دلیلی برای پاک کردن از ذهن خود وجود داره؟
ببینید من شنیدم که هیچ چیز توی این دنیا از ذهن انسان پاک نمیشه .حالا عشق که یکی از بزرگترین مسائل زندگی هر ادمی هست.درسته بعد از جدایی یه مدت(اون هم به سختی ) طول میکشه که زندگی به روال اولش بر گرده اما مطمئنا همیشه این خاطره تو فکر ادمی معلق وجود داره و بعضی وقت ها خودشو نشون میده.

یه سوال مهم تر هم دارم از دوستانی که یه روز عاشق یه نفر بودن و بهش نرسیدن, الان با یه کس دیگه زندگی می کنن (که احتمالا عاشقش هم هستن)و یا الان عاشق یکی دیگه شدن:
آیا الان هم اون عشق قدیمی به ذهن شما میاد؟ایا هنوز هم اون حالت های ناراحتی و گریه هم (مثل همون روز هایی که عشقشون رو از دست دادن) به سراغشون میاد؟
-----------------------
البته من دوست ندارم اون خاطرات رو فراموش کنم حتی با اینکه همیشه هم ناراحت میشم ولی یه جور از این حالت خوشم میاد
-----------------------
از همه عزیزان میخوام که اینجا تجربیات و نظراتشون رو بیان کنند
دوستان شاید با خوندن این پست موجب ناراحتی شما بشم.شاید اون خاطرات رو براتون تجسم بشه که من پیشاپیش از همه عزیزان معذرت میخوام.
ممنون

H.Operator
24-04-2011, 13:25
سلام - تاپیک خوبی ایجاد کردی دستت درد نکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نظر شخصیه من اینه که نه به هیچ وجه فراموش نمیشه و نخواهد شد یه مثال میزنم مث کتاب که میزاری توی کتابخونت می تونی بزاریش پشت همه کتابات اما آخرشم باز وقتی داری دنبال یک کتابی می گردی بهش بر میخوری! عشق هم تقریبآ یه حالت اینجوری داره و ممکنه کمرنگ بشه ولی فراموش نمیشه هیچوقت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پاکش هم نمی کنیم چون به نوعی خاطراتمون رو دوست داریم هر چند ممکنه شیرین یا تلخ باشه - یک گروه به عنوان تجربه بهش نگاه می کنن اما گروهی دیگه هم نه به چشم حسرت میبیندش و ......

مهرسا1
24-04-2011, 13:38
سلام بر همه دوستان و عاشقان
یه سواله که این روز ها خیلی ذهنمو مشغول به خودش کرده:
آیا امکان دارد عشق خود را فراموش کرد؟
به هر علت ادمی ممکن است از کسی که یه عمر عاشقشه جدا بشه(شاید هم هیچوقت بهش نرسه).
ایا واقعا میشه از یاد خود پاک کرد؟
اصلا دلیلی برای پاک کردن از ذهن خود وجود داره؟
ببینید من شنیدم که هیچ چیز توی این دنیا از ذهن انسان پاک نمیشه .حالا عشق که یکی از بزرگترین مسائل زندگی هر ادمی هست.درسته بعد از جدایی یه مدت(اون هم به سختی ) طول میکشه که زندگی به روال اولش بر گرده اما مطمئنا همیشه این خاطره تو فکر ادمی معلق وجود داره و بعضی وقت ها خودشو نشون میده.

یه سوال مهم تر هم دارم از دوستانی که یه روز عاشق یه نفر بودن و بهش نرسیدن, الان با یه کس دیگه زندگی می کنن (که احتمالا عاشقش هم هستن)و یا الان عاشق یکی دیگه شدن:
آیا الان هم اون عشق قدیمی به ذهن شما میاد؟ایا هنوز هم اون حالت های ناراحتی و گریه هم (مثل همون روز هایی که عشقشون رو از دست دادن) به سراغشون میاد؟
-----------------------
البته من دوست ندارم اون خاطرات رو فراموش کنم حتی با اینکه همیشه هم ناراحت میشم ولی یه جور از این حالت خوشم میاد
-----------------------
از همه عزیزان میخوام که اینجا تجربیات و نظراتشون رو بیان کنند
دوستان شاید با خوندن این پست موجب ناراحتی شما بشم.شاید اون خاطرات رو براتون تجسم بشه که من پیشاپیش از همه عزیزان معذرت میخوام.
ممنون

در صورتی که کلمه عشق رو برای خودتون تحریف نکرده باشین اره؟
تا حالا از خودتون پرسیدین اصلا عشق یعنی چی؟اصلا میشه بدونم عشق از دیدگاه شما یعنی چی؟

alishadabmehr
24-04-2011, 13:39
بنظر من بايد تعريف درستي از عشق داشته باشيم و با مسائل زيبايي چهره يا سك.س قاطيش نكنيم ببينيد من خودم تجربه داشتم وميخوام واستون بگم داستان از جايي شروع ميشد كه تابستون سال 82 بود كه من اونموقع دوم راهنمايي بودم و از يه دختره 9 ساله خوشم اومد طوري كه اولين بار كه ديدمش خوشكم زد و تا الان كه 8 سال ميگذره هم هر وقت ميبينمش قلبم بوم بوم ميزنه و از همون موقع بفكر ازدواج باهاش افتادم و الان اون دختر دوم دبيرستانه منم دانشگاه و هنوزم كه هنوزه اون منو دوست داره و منم اونو وبا اينكه خونمون از اون محل رفته ولي چند وقت يه بار سر ميزنم بهش و ايشالا از دانشگاه كه اومدم بيرون ميرم خواستگاري. با دخترهاي زيادي هم رفيق شدم ولي همشون واسه مسخره بازي يا تيغ زدن بودن و از خدا ميخوام همه ي شما ها عاشق واقعي باشين نه بخاطر چشم وابرو از يكي خوشتون بياد ................يا حق

Lady parisa
24-04-2011, 14:07
عاشق بودن و درک کردن عشق فکر نمی کنم با گذر زمان از بین بره.
من تا الان عاشق نشدم و طعم عشق و هجر رو مزه نکردم!!! که بتونم نظر بدم
اما می دونم حتی وقتی از کسی متنفر هم باشی فکر نمی کنم بتونی فراموشش کنی چه برسه یه زمانی عاشق بوده باشی و باهاش لحظه ها و ثانیه ها رو طی کرده باشی و بعد از فراغ و جدایی هم قطعا اگر توی جاهایی که با عشقت بوده باشی، قرار بگیری قطعا خاطراتت دوباره زنده خواهد شد

به عقیده من بین عشق و ازدواج خیلی فاصله است. برای من معنا و مفهومه عشق خیلی خوب معنی نشده. ما تا با کسی آشنا می شیم سریع به فکر ازدواج و راضی کردن خانواده هستیم. باید معنای عشق فرهنگ سازی و تفاوتش با هوس و ..... کاملا روشن بشه.
==========
امیدوارم تونسته باشم جواب سوالاتونو بدم
انرژیک باشید و شاد
:11:

Hadi King
24-04-2011, 14:30
سلام . کاش تو عنوانــت یه " اول " هم بعد از عشقـــ اضـافه میکردی :45:
چون تو این دوره زمونـــه همه آدم هـا شدن دو سه عشقـــه ...
موفق باشید!:40:

ملا نصرالدین
25-04-2011, 09:57
واقعا جواب دادن به این سوالت نیاز به تعریف عشق داره.هر کسی توی یه دوره از زندگیش یه تعریف از عشق داره.الان من به روز هایی که کوچکتر بودم و فکر میکردم عاشق شدم میخندم.(گاهی هم به خودم فحش میدم که چه کارای مسخره ای کردم)
ولی خوب وقتی بزرگتر شدم تعریف دیگری از عشق پیدا کردم و عاشق همسرم شدم و با هم ازدواج کردیم و الان فکر میکنم یه عشق عمیقی بین ما هست.
برای جواب دقیق تر باید بگم که هیچ وقت عشق قدیمی از یاد من نرفت ولی اون حالت های گریه و غم الان تبدیل به خنده و.. شده

ELHAM3000
25-04-2011, 18:07
بنظر من بايد تعريف درستي از عشق داشته باشيم و با مسائل زيبايي چهره يا سك.س قاطيش نكنيم ببينيد من خودم تجربه داشتم وميخوام واستون بگم داستان از جايي شروع ميشد كه تابستون سال 82 بود كه من اونموقع دوم راهنمايي بودم و از يه دختره 9 ساله خوشم اومد طوري كه اولين بار كه ديدمش خوشكم زد و تا الان كه 8 سال ميگذره هم هر وقت ميبينمش قلبم بوم بوم ميزنه و از همون موقع بفكر ازدواج باهاش افتادم و الان اون دختر دوم دبيرستانه منم دانشگاه و هنوزم كه هنوزه اون منو دوست داره و منم اونو وبا اينكه خونمون از اون محل رفته ولي چند وقت يه بار سر ميزنم بهش و ايشالا از دانشگاه كه اومدم بيرون ميرم خواستگاري. با دخترهاي زيادي هم رفيق شدم ولي همشون واسه مسخره بازي يا تيغ زدن بودن و از خدا ميخوام همه ي شما ها عاشق واقعي باشين نه بخاطر چشم وابرو از يكي خوشتون بياد ................يا حق

جسارتا به نظر من این عشق نیست ،چون اگه عاشق واقعی بودید نمی تونستید حتی برای سرگرمی با کس دیگه ای باشید
چون به نظر ما دخترا این خیانته :41:!!!!!!!!! بازم عذر خواهی می کنم :20:

و اون دختر دوست داره که فقط شما مال اون باشید نه ......... :11:

Lamanta
25-04-2011, 18:30
اگه عشق واقعی باشه مطمعنا فراموش نمیشه و نخواهد شد......
عشق یه احساس پاکه که این روزا بعضیا متاسفانه عشق رو به مسخره گرفتن...
اگه عشق باشه نه تنها فراموشش سخته و عذاب آوره بلکه آدم از نبودش مطمعنا لطمه میخوره....اینو مطمعن باشید کسی که راحت فراموش بشه عشقتون نبوده.....

Sky Blazer
25-04-2011, 19:51
البته من دوست ندارم اون خاطرات رو فراموش کنم حتی با اینکه همیشه هم ناراحت میشم ولی یه جور از این حالت خوشم میادیه پیشنهاد دوست من.
بهت پیشنهاد میکنم فراموششون کنی و همه رو به سطل آشغال خاطرات منتقل کنی. خودت داری میگی اذیت میشی. اون حس خوش اومدنی که میگی هم کاذبه. چون مطمئنا اگه دچار بحران میانسالی بشی خیلی بهت سخت میگذره. بابا دنیا دو روز به خدا.
آدم باید همیشه ناراحتی ها و ناکامی های گذشته رو فراموش کنه. چون با یادآوری اون ها (مخصوصا اگه خیلی ناگوار باشن) آدم به مرور خورد میشه و دچار انزوا و هزار جور مشکلات روانی (که اکثر اوقات آدم خودش هم از اونا بی خبره) میشه.
در جواب سوال هم من چون تجربه نداشتم و تاحالا عاشق نشدم نمیتونم جواب بدم. (نه اینکه سنگ باشم ها ؟!! ولی من این جلف بازی های امروزی اسمشون رو عشق نمی زارم. عشق واقعی رو من این روزها نمیبینم. کم شده خیلی. عشق واقعی یعنی مثلا عشق استاد شهریار که مثال زدنیه)
ولی سعی میکنم حتی اگه عاشق شدم (بالاخره آدم میفهمه که اون طرفش رو پیدا کرده یا نه دیگه!) حتما بهش برسم. هر ناکامی تو زندگی آدم رو افسرده میکنه. مخصوصا این نوعش. ولی اگه هم نشد باز بیخیالش. به خدا توکل کنید.
یا علی.

hamid_diablo
25-04-2011, 20:35
سلام
تاپیک خوبیه.انصافا جاش تو متفرقه کم بود

خوب دوست عزیزمون یه سئوال پرسیدن که اگه عاشق کسی بشی و بهش نرسی و بعدش میشه عاشق یکی دیگه شد

من خودم عاشق شدم.فکر کنم بعضی از دوستان داستان عشقی من رو بدونن چون پروفایلم شده بود اخبار روزهایی که عشقم رو میدیدم.2 سال بود دختر خانومی رو تو دانشگامون دوست داشتم که خیلی شبیه کایرا نایتلی بود درست شبیه عکس آواتارم.بعد 2 سال تو کفی رفتم جلو و جریان علاقمو بهش گفتم ....

تقریبا 2 ماهی با هم بودیم تا اینکه با رفتارهایی که از خودش نشون داد متوجه شدم که به من علاقه ای نداره!!!!!!!
خوب یه مدتی بد جور دپرس بودم اصلا نمیدونستم باید چی کار کنم ولی با کمک خدا تونستم فراموشش کنم.الان هم روزهای شنبه و 1شنبه تو یونی میبینمش ولی اصلا هیچ حسی نسیت بهش ندارم

برام یه کم عجیبه من 2 سال هر موقع که به یادش میافتادم اشکم درمیومد اصلا افسرده میشدم.ولی نمیدونم چطوری فراموشش کردم!!!!!!!!!!!!

فکر کنم همهآدما این چوری باشن .چون اگه اینطور نباشه عاشقا به چنان روزی میافتن که صد بار آرزوی مرگ کنن

yashgin128
25-04-2011, 20:37
ممنون از همگی بابت نظراتشون و تجربیاتشون

در صورتی که کلمه عشق رو برای خودتون تحریف نکرده باشین اره؟
تا حالا از خودتون پرسیدین اصلا عشق یعنی چی؟اصلا میشه بدونم عشق از دیدگاه شما یعنی چی؟
متشکر.ببین عزیز به نظر من کلمه عشق تحریف بردار نیست.
عشق از منظر دیدگاه من فک کنم همونی هست که همه بهش عشق می گن.بهتر میگم من فک می کنم واقعا عشق رو درک کردم.به نظر من یه تعریف واحد نداره بلکه متشکل از یه سری ویژگی هاست .
وچون ما توسط قلب عاشق میشیم(به نظر من عقل اینجا اولویت کمتری داره) کمتر میشه این خصوصیات رو لیست کرد.
همین که واقعا دوسش داری.فقط و فقط خوشی اونو میخوای .ندیدنش برات یه جور عذابه و دیدنش هم یه جور دیگه .نداشتنش از همه چیز برای سخت تره .تنها فکری که در قبالش نداری(البته من از منظر یه پسر میگم)روابط جنسی است.خیلی از شب ها با یاد اون و اشک و گریه خوابت می بره ...
البته اینجا عقل هم یه سری وظایف داره که مکمل قلب میشه البته با یه اولویت پایین تر...

ببین از اینکه اومدین واقعا قصه زندگیتونو شرح دادین کمال تشکر دارم و همچنین امیدوارم که حتما به عشقت برسی و با هم زندگی پر خوشی داشته باشین .
نه چیزی که دیگه حتی بچه های دبستانی هم میدوند اینه که عشق تو خوشگلی و روابط جنسی نیست.هرچند عشقت برات همیشه خوشگلترینه...
ولی تو تعریف شما از عشق یه پارادوکس,تناقض وجود داره.شما یه عشق دارین که اون جدا ولی در عین حال با کسای دیگه هم هستین ....

عاشق بودن و درک کردن عشق فکر نمی کنم با گذر زمان از بین بره.
من تا الان عاشق نشدم و طعم عشق و هجر رو مزه نکردم!!! که بتونم نظر بدم
اما می دونم حتی وقتی از کسی متنفر هم باشی فکر نمی کنم بتونی فراموشش کنی چه برسه یه زمانی عاشق بوده باشی و باهاش لحظه ها و ثانیه ها رو طی کرده باشی و بعد از فراغ و جدایی هم قطعا اگر توی جاهایی که با عشقت بوده باشی، قرار بگیری قطعا خاطراتت دوباره زنده خواهد شد

به عقیده من بین عشق و ازدواج خیلی فاصله است. برای من معنا و مفهومه عشق خیلی خوب معنی نشده. ما تا با کسی آشنا می شیم سریع به فکر ازدواج و راضی کردن خانواده هستیم. باید معنای عشق فرهنگ سازی و تفاوتش با هوس و ..... کاملا روشن بشه.
==========
امیدوارم تونسته باشم جواب سوالاتونو بدم
انرژیک باشید و شاد
ممنون
البته عشق یه مسیری هست که ازدواج هم جزئی از اونه البته منظور شما رو متوجه شدم و کاملا قبول دارم این که برای خیلیها ازدواج پایان ااون مسیر هست نه جزئی از اون.
عاشقی دوره بسیار زیبایی هست که به نظر من یکی از بهترین نعمت های خداست.ولی هجر و جدایی را خدا هیچکس نمکند چونکه این روزها برام داره خیلی بد و بی معنی می گذره(با اینکه دوروبرم خیلی از دوستان هستن که خیلی هم خوشیم )ولی ..
یاد عشق که همیشه هست ولی مرور اون خاطرات برات یه حسی رو فراهم می کند که بشدت ناراحتی و در عین حال دلت میخواد تو اون حالت باشی...
یعنی اینقدر عشقت رو دوست داری که حتی توی جدایی ها و با اینکه میدونی الان با یکی دیگه هست ولی باز دوس داری براش ناراحت باشی و اون خوشحال باشه

سلام . کاش تو عنوانــت یه " اول " هم بعد از عشقـــ اضـافه میکردی :45:
چون تو این دوره زمونـــه همه آدم هـا شدن دو سه عشقـــه ...
موفق باشید!:40:

ممنون
مگه عشق هم اول و اخر داره؟
عشق اگه عشق باشه که اول و اخرش همون میشه.
البته به قول یکی از دوستان میگفت که تو ایران به خاطر اینکه همه میترسن که عشق و علاقه خودشون رو بروز بدن کمتر کسی به عشق اول خود میرسه(ترس از مسائل مالی.مسائل خانوادگی.شرم و حیا..... )

واقعا جواب دادن به این سوالت نیاز به تعریف عشق داره.هر کسی توی یه دوره از زندگیش یه تعریف از عشق داره.الان من به روز هایی که کوچکتر بودم و فکر میکردم عاشق شدم میخندم.(گاهی هم به خودم فحش میدم که چه کارای مسخره ای کردم)
ولی خوب وقتی بزرگتر شدم تعریف دیگری از عشق پیدا کردم و عاشق همسرم شدم و با هم ازدواج کردیم و الان فکر میکنم یه عشق عمیقی بین ما هست.
برای جواب دقیق تر باید بگم که هیچ وقت عشق قدیمی از یاد من نرفت ولی اون حالت های گریه و غم الان تبدیل به خنده و.. شده

جسارتا به نظر من این عشق نیست ،چون اگه عاشق واقعی بودید نمی تونستید حتی برای سرگرمی با کس دیگه ای باشید
چون به نظر ما دخترا این خیانته :41:!!!!!!!!! بازم عذر خواهی می کنم :20:

و اون دختر دوست داره که فقط شما مال اون باشید نه ......... :11:
مرسی.
ولی مشکل این هم هست که خیلی از دخترا هیچوقت منتظر نمیمونن که عاشق بشن و عشق خود را توی کوچه و خیابون سرچ می کنن.
اما نظر شما رو کامل قبول دارم.
ببین مثلا اگه دوست داشتن و علاقه .. یه نمره از 0 تا صد 100 باشه .عاشقی فقط نمره 100 میخواد حتی 99.9 هم عشق نیست چون اون 1. که باقی میمونه قطعا جایی دیگه صرف میشه.(پیش یه دختر یا پسر دیگه)که این با تعریف عشق در تضاد هست.

اگه عشق واقعی باشه مطمعنا فراموش نمیشه و نخواهد شد......
عشق یه احساس پاکه که این روزا بعضیا متاسفانه عشق رو به مسخره گرفتن...
اگه عشق باشه نه تنها فراموشش سخته و عذاب آوره بلکه آدم از نبودش مطمعنا لطمه میخوره....اینو مطمعن باشید کسی که راحت فراموش بشه عشقتون نبوده.....
چندین سال عاشق کسی بودم که خودش هم نمیدونست .یه عشق یه طرفه ....
کسی که از همه لحاظ به هم میخوردیم یعنی هر طور با عقلم سنجیدم دیدم ما دو تا مکمل همدیگه هستیم..
هر از چند ماهی که میدیدمش بیشتر عذاب میکشیدم ولی خریتم (شامل غرور .تعصب .عشق.شرم .حیا و...)نمیگذاشت بهش بگم روزی که اومدم بهش بگم دیدم دیگه کار تمومه یعنی قراره با یکی دیگه باشه.من خودمو کنار کشیدم ولی خاله ام که فهمیده بود مث اینکه بهش در مورد من گفته بود که اون هم جواب داده بود دیر اومدی ..من هم خیلی دوسش داشتم ولی ...
میبیند چقدر دارم میسوزم و میسازم ...
جالبه بهم زنگ زد و گفت "که تو چرا این همه وقت یه بار احساستو نشون ندادی من که چیزی نیستم خودم برات میگردم یکی برات پیدا میکنم که هزاران بار از من بهتر باشه"

yashgin128
25-04-2011, 20:55
سلام
تاپیک خوبیه.انصافا جاش تو متفرقه کم بود

خوب دوست عزیزمون یه سئوال پرسیدن که اگه عاشق کسی بشی و بهش نرسی و بعدش میشه عاشق یکی دیگه شد

من خودم عاشق شدم.فکر کنم بعضی از دوستان داستان عشقی من رو بدونن چون پروفایلم شده بود اخبار روزهایی که عشقم رو میدیدم.2 سال بود دختر خانومی رو تو دانشگامون دوست داشتم که خیلی شبیه کایرا نایتلی بود درست شبیه عکس آواتارم.بعد 2 سال تو کفی رفتم جلو و جریان علاقمو بهش گفتم ....

تقریبا 2 ماهی با هم بودیم تا اینکه با رفتارهایی که از خودش نشون داد متوجه شدم که به من علاقه ای نداره!!!!!!!
خوب یه مدتی بد جور دپرس بودم اصلا نمیدونستم باید چی کار کنم ولی با کمک خدا تونستم فراموشش کنم.الان هم روزهای شنبه و 1شنبه تو یونی میبینمش ولی اصلا هیچ حسی نسیت بهش ندارم

برام یه کم عجیبه من 2 سال هر موقع که به یادش میافتادم اشکم درمیومد اصلا افسرده میشدم.ولی نمیدونم چطوری فراموشش کردم!!!!!!!!!!!!

فکر کنم همهآدما این چوری باشن .چون اگه اینطور نباشه عاشقا به چنان روزی میافتن که صد بار آرزوی مرگ کنن
ممنون
اتفاقا ابتدا تایید نمیشد و اقا بابک هم فرمودن که فعلا تایید میشه تا ببینیم که ایا استقبال میشه یا نه؟
حمید جان (اتفاقا هر دو هم نام هستیم)ببینید این بر میگرده به تعریف هر شخص از عشق ...
من هر وقت حتی یادش هم به زهنم میاد یاز حسرت میخورم و ناراحت میشم .با وجود اینکه همیشه هم از خدا خواستم بهتر زندگی رو داشته باشه...
قصد جسارت نباشه عزیز ولی شاید شما برات اون عشق واقعی نبوده باشه چون وقتی دو تا عاشق بهم دیگه میرسن روز به روز به علاقشون به همدیگه افزوده میشه نه اینکه کم میشه..
ببینید من خوشحالم که تو این داستان عشقی شما از عقلت هم استفاده کردی یعنی همش به قلب رجوع نکردی.شرایط رو سنجیدی و دیدی که به درد همدیگه نمی خورین .شاید اگه فقط با قلب تصمیم می گرفتی شرایط خیلی بدی برات پیش میومد(هر چند عکسش هم صادقه).
ولی باز میگم اگه اون عشق به معنای کلمه بود هر وقت که میدیدش بد می سوختی(نوشتی که میبینیش ولی هیچ حسی برات نداره)

یه پیشنهاد دوست من.
بهت پیشنهاد میکنم فراموششون کنی و همه رو به سطل آشغال خاطرات منتقل کنی. خودت داری میگی اذیت میشی. اون حس خوش اومدنی که میگی هم کاذبه. چون مطمئنا اگه دچار بحران میانسالی بشی خیلی بهت سخت میگذره. بابا دنیا دو روز به خدا.
آدم باید همیشه ناراحتی ها و ناکامی های گذشته رو فراموش کنه. چون با یادآوری اون ها (مخصوصا اگه خیلی ناگوار باشن) آدم به مرور خورد میشه و دچار انزوا و هزار جور مشکلات روانی (که اکثر اوقات آدم خودش هم از اونا بی خبره) میشه.
در جواب سوال هم من چون تجربه نداشتم و تاحالا عاشق نشدم نمیتونم جواب بدم. (نه اینکه سنگ باشم ها ؟!! ولی من این جلف بازی های امروزی اسمشون رو عشق نمی زارم. عشق واقعی رو من این روزها نمیبینم. کم شده خیلی. عشق واقعی یعنی مثلا عشق استاد شهریار که مثال زدنیه)
ولی سعی میکنم حتی اگه عاشق شدم (بالاخره آدم میفهمه که اون طرفش رو پیدا کرده یا نه دیگه!) حتما بهش برسم. هر ناکامی تو زندگی آدم رو افسرده میکنه. مخصوصا این نوعش. ولی اگه هم نشد باز بیخیالش. به خدا توکل کنید.
یا علی.
دوست عزیز تا توی این داستان ها نباشی نمیدونی که چه جریانی داره این عشق..
اینکه میگید فراموشش کن درست ولی فک می کنید به همین راحتی هاست ..اینقده سخته که نگو نپرس
درباره اون پاراگراف اخری هم انشاا.. زندگیت همونی باشه که دوس داری ولی اینقدر بازی های این روزگار عجیب و سخته که اصلا نمیشه فکرش رو هم کرد.همه دوس دارن به عشقشون برسن ولی متاسفانه خیلیها نمیرسن...

ولی اگه هم نشد باز بیخیالش.
این کلمه بیخیال تو دنیای عشق هیچ نقشی رو نداره عزیز من .

mf.designing
25-04-2011, 20:57
برید کنار که ماهم آمدیم ! :دی
عشق... عاشقی... لحظه های دلتنگی... لحظه های جدایی... وای خدا
منم عاشق شدم ! تو دورانی که کسی عشق واقعی رو باور نمیکرد ! الکی عاشق یکی میشدن بعد چند مدت که جدا مشدن میگفتن آخ متنفر شدم و این حرفا و بد و بیرا بعد چند مدتم دوباره با یکی دیگه !!! :2:
عشق واقعی و اون عشقی که احترام و تقدس خاصی داره ، یک عشق واقعا قلبی هست که فقط و فقط 1 بار میتونه باشه و بس ! من به شخصه نمیتونم بپزیرم که قلب یه عاشق دیگه واسه عشق دیگه ای جا داشته باشه !! اینا در تضادن
عشق عمیق قلبی فراموش نمیشه همونطوری که مادر فرزندش هرجوری و تحت هر شرایط که باشه بهش عشق میورزه

من سختی زیاد کشیدم ، مجبور شدم با عالم و آدم دربیفتم ، از خیلی چیزا بگزرم و خیلی چیزارم بپزیرم ، اولش نشد اما آخرش یه حادثه هایی پیش اومد که ما تونستیم به هم برسیم و الان هم خیلی عاشقانه کنار هم هستیم. محال بودن اون لحظه های تلخ و شیرین فراموش بشه اگه ...

ramin1988
25-04-2011, 21:10
با سلام خیلی وقته نبودم ..... این رو دیدم و نظرات بعضی دوستان رو هم که نمیدونم چی بگم ....

بعضی ها که میدونم و مطمئن هستم هیچ وقت عاشق نشدن و حتی محبت رو احساس نکردن اومدن و میگن عشق چرته و بریز بیرون و این حرفا ......

این ها همون کسایی هستن که باعث میشن شکست عشقی بوجود بیاد . بعضی ها هم که هرروز یه بار این حسو تجربه میکنن متاسفانه .... البته میشه گفت تو ایران این قضیه بیشتره .

در کل اینو بگم هیچوقت کسی که عاشقه عشقش رو یادش نمیره و خواهشا کم این رو با حوس های هر روزه قاطی کنید .

harrypotter
25-04-2011, 23:48
عشق برای هر کس تعریفی داره و توی عمل هم افراد متفاوتن.. ممکنه کسی برای رسیدن به عشق پدر و مادر خودش رو هم بکشه و رسیدن به عشق رو هدف بدون و کس دیگه نرسیدن به عشق رو هدف والاتری بدونه
ممکنه چیزی رو که من ازش به عنوان عشق صحبت میکنم از نگاه شخص دیگه فقط یه توهم!!! یا یه دوست داشتن معمولی باشه.

اما تجربه ای که خودم داشتم عشق رو نمیشه فراموش کرد ولی میشه درجه اش رو کم کرد از عشق به دوست داشتن و بعد فقط به یه خاطره که بعضی وقتا بهش فکر میکنی و میخوندی به اون دوران تبدیل کرد.

در آخر هم بگم عشق مال زمان قدیم بود نه الان.

ملا نصرالدین
26-04-2011, 11:07
ممنون از همگی بابت نظراتشون و تجربیاتشون

چندین سال عاشق کسی بودم که خودش هم نمیدونست .یه عشق یه طرفه ....
کسی که از همه لحاظ به هم میخوردیم یعنی هر طور با عقلم سنجیدم دیدم ما دو تا مکمل همدیگه هستیم..
هر از چند ماهی که میدیدمش بیشتر عذاب میکشیدم ولی خریتم (شامل غرور .تعصب .عشق.شرم .حیا و...)نمیگذاشت بهش بگم روزی که اومدم بهش بگم دیدم دیگه کار تمومه یعنی قراره با یکی دیگه باشه.من خودمو کنار کشیدم ولی خاله ام که فهمیده بود مث اینکه بهش در مورد من گفته بود که اون هم جواب داده بود دیر اومدی ..من هم خیلی دوسش داشتم ولی ...
میبیند چقدر دارم میسوزم و میسازم ...
جالبه بهم زنگ زد و گفت "که تو چرا این همه وقت یه بار احساستو نشون ندادی من که چیزی نیستم خودم برات میگردم یکی برات پیدا میکنم که هزاران بار از من بهتر باشه"

ادم وقتی عاشقه حتی اگه عاشق بدترین ادم دنیا هم باشه(جسارت به عشق شما نباشه) فکر میکنه فقط با اون خوشبخته و اون کاملا مکملش هست.همونجور که من و همسرم این فکر و میکردیم.ولی واقعیت اینه که ادما با هم فرق دارند.توی شرایط خاص زندگی همون ادمی رو که همیشه فکر میکردی که بهترین کار رو میکنه میبینی زمین تا اسمون با تفکرت فرق داره.ولی این خاصیت عشقه که نمیذاره چیزی بجز اونی که فکر میکنی رو نبینی.از طرفی شما دلت هم سوخته و البته هر کسی هم جای شما بود همینجوری میشد.من نمیخوام نصیحت کنم ولی به نظر من خدا ما بنده هاش رو از اونی که ما فکر میکنیم خیلی بیشتر دوست داره. مثل مادری که بچه اش دوست داره بره با آتش بازی کنه ولی مادر نمیذاره و بچه کلی گریه میکنه .ولی اون مادر صلاح فرزندش رو میخواد و چیزی رو میدونه که بچه نمیدونه.پس حتما یه خیر و صلاحی توی این اتفاق بوده.همه چیز رو بسپر به خودش.

Pami
26-04-2011, 15:35
عشق دقیقا نوعی اعتیاد هست
تا زمانی که عشقت باهات باشه دردش رو حس نمیکنی ، وقتی دیگه نداشتیش ( مثل مخدر ) اون موقع درد به سراغ فکر و روحت میاد .
در کل معتقدم عشق سرابی بیش نیست .

vahid0801
26-04-2011, 15:39
سلام.
باید خدمتت عرض کنیم که بله.
به راحتی هرچه تمام تر و ساده تر از اون چه که فکر کنی میتونی فراموشش کنی.
بعدا اصلا از خودتم میپرسی واقعا من به اون علاقه داشتم و اون رو تک میدونستم!!!

صحبتای دوست عزیزمون اقای "ملا نصرالدین" هم کاملا درسته.:11:

Eshghe_door
26-04-2011, 19:36
ببین

نه برات عشق رو تعریف میکنم

نه چونه میزنم که عاشق بودی یا هستی یا فکر میکردی عاشقی

اگه بخوای فراموشش کنی میشه

اگه نه، نمیشه

به همین سادگی

اول با خودت رو راست باش

ببین میخوای فراموشش کنی

یا نمیخوای با غمش خوشی؟

بعضی ها هستن، بودنشون تو زندگی یه غمه

نبودشون هزار غمه

و همینطور به نظر من بعضی عشقا هستن که هیچوقت پایان خوشی ندارن

و لزومی نداره اینارو به همه بگه

کافیه تو دل خودت زنده نگهش داری

حتی اگه یه روزی یه کس دیگه ای وارد زندگیت شد

لازم نیس کاری کنی که اون اینو حس کنه

ولی تو میتونی تو دل خودت زنده نگهش داری و هنوزم بهش فک کنی

مطمئن باش آدمی از غم عشق نمیمیره

ولی به خیلی چیزا میرسه که هیچ چیز دیگه نمیتونه این کارو با آدم بکنه

مثلا یکی تو شعرش، یکی تو نقاشی کشیدن

یا یکی تو سطح تحصیلاتش

چون برای فراموشیش خودشو میزنه به آب و آتیش

و تمام تلاششو و فکر و ذهنشو میذاره رو یه چیزی

ولی مطمئن باش نمیمیره

شاید خیلی تنها باشه، شاید دپرس

ولی شایدم خیلی جسور و لجباز بشه

عشق یه صفتی رو به اوج خودش میرسونه همین

با خودت کنار بیا

قبول کن که دیگه نیس تو زندگیت

ولی این که تو زندگیت نیس به این معنا نیس که دیگه حق نداری عاشقش باشی

این بحث برای همه چی قابل مطرحه و تنها برای جنس مخالفف و عشق آدم نیس

بعضی وقتها آدما به دوستاشون اونقد وابسته میشن که حاضر میشن براش بمیرن

فکر دیگه نکنینا! گفتم دوست

مثلا من چند سال پیش به یکی از دوستام اونقد وابسته شده بودم

که یه روز که فهمیدم از پشت بهم خنجر زده

تا چند وقت نتونستم قبول کنم این موضوع رو

و ...

روی حرفام فک کن

Sayam
26-04-2011, 20:36
از نظر روانشناسی که وصال مدفن عشق است..

اما نظر من:
فراموش؟؟؟
عشق و فراموش؟؟؟
اونم ، اینقدر الکی؟؟؟

اولین باری که یه همچین موضوعی ذهن منو درگیر کرد بعد از فوت بابابزرگم بود... چند ماه بعد مامان بزرگم خونمون بود و در حالیکه بیماری سختی داشت و اون بیماری رو حاصل غم از دست دادن همسرش میدونست... دعا کرد و گفت: خدایا همون جور که حج آقا رو ببردی... مهرش رم از دل مو ببر (با لهجه نوشتم)
پیش خودم از ته دل براش احساس تاسف کردم... تاسف از این که با این همه سن، احساسات در این حد ابتدایی ای داره... حاج آقات تا وقتی بود میخاستیش... حالا که نیست نمیخای خواسته باشیش؟؟؟ نمیخای با یاد و خاطره ش زنده باشی... یعنی اون دیگه برای تو تموم شده؟ این که میشه وجود مادی....
بی بی جان من، من اگه جای تو بودم میدونی به خدا چی میگفتم؟؟ میگفتم بهش خوب شد منو زودتر نبردی... آخه من طاقت غمگینی حاج آقا رو ندارم... حاضرم خار به چشم خودم بره اما به پای حج آقا نه.... خدا رو شکر که اگر غمی هم بود سهم من شد... نه سهم اونی که نبودنش منو مریضم کرده....
درک کردن هنر عشق کار هر کسی نیست ... شنیدین میگن خربزه خوردی پای لرزش هم بشین... شنیدین شاعر میگه: عشق اول نمود آسان ولی افتاد مشکل ها....
میخام اینو بگم که عشق زیباست؛ حتی اگر ازش برای یک عمر ، فقط آه و حسرت بمونه ........
من زندگی پر از غمی که با عشق باشه رو ترجیح میدم به زندگی ای سراسر شادی و لذت اما دریغ از سر سوزنی عشق.
اگه عاشق بودی و یه روزی هم به عشقت رسیدی که خوشا به سعادتت... اما اگر نرسیدی... میتونی یه عمر شاعرانه و فداکارانه زندگی کنی... میتونی هم همه چی رو از یاد ببری و بری دنبال دیگری؛ و نشون بدی که بویی از عشق و عبودیت نبردی... نشون بدی که عاشق بودن بهانه ی تو بود؛ و نه احتیاجت....
یه چیز دیگه هم اضافه کنم... هرکسی لیاقت اینو نداره که عاشقش بشی... وقتی دنبال چیزی هستی، اعلاش رو پیدا کن، حتی اگر دست و بالت خیلی خالیه.....

خدایا عاشقان را با غم عشق آشنا کن!

اگه عاشق باشیم، دوری هم شیرنه....

.
.

دختر خانومی رو تو دانشگامون دوست داشتم که خیلی شبیه کایرا نایتلی بود
سلام حمید:31:
این چیه نوشتی؟؟ یعنی منظورم اینه که خیلی باحال نوشتی... خوشم میاد همه جا ثابت میکنی که عاشق کایرا نایتلی هستی...
آفرین... به این میگن عشق.... تو کایرا رو دوست داری حتی با این که مال تو نیست....

hamid_diablo
26-04-2011, 21:14
سلام حمید:دی
این چیه نوشتی؟؟ یعنی منظورم اینه که خیلی باحال نوشتی... خوشم میاد همه جا ثابت میکنی که عاشق کایرا نایتلی هستی...
آفرین... به این میگن عشق.... تو کایرا رو دوست داری حتی با این که مال تو نیست....

سلام
آره من به عشق کایرا زنده ام .هر روز باید به سایتش سر بزنم ببینم چه خبره!!!!!!!!
نزدیک 1000 تا ازش عکس دارم

اون دختره که من عاشقشم با کایرا مو نمیزنه!!!!!!!!
تو صفحه قبل گفتم که وقتی میبینمش هیچ حسی نسبت بهش ندارم ولی منظورم رو اشتباه رسوندم
من منظورم این بود که نمیخوام مزاحمش بشم که از دستم ناراحت بشه

به خدا وقتی میبینمش یه حس عجیبی پیدا میکنم یه جورایی به خودم افتخار میکنم که عاشقشم

به نظر من اگه یه انسان واقعا عاشق باشه نمیتونه عشقشو فراموش کنه شاید در آینده با کس دیگه ای ازدواج کنه ولی مطمئنم که عشقش رو هیچوقت از یاد نمیبره

من خیلی عشقمو دوست دارم.توکل میکنم به خدا.........
اگه قسمت باشه من و اون به هم میرسیم ولی اگه خدا نخواست راضیم به رضاش

انشاالله عشقم خوشبخت باشه .حال میخواد با هر کی زندگی کنه.من وقتی تو دانشگاه میبینم داره با دوستاش میخنده به قرآن مجید از ته دلم شاد میشم و خدا رو شکر میکنم

ولی دست از تلاش برنمیدارم!!!!!!!!!!!
من میخوامش و برای این خواستم باز هم تلاش میکنم .البته طوری که ناراحت نشه و اذیت نشه

به نظر من عشق بهترین نعمتی هست که خدا به انسان داده باید قدرشو دونست
ما باید به وسیله ی عشق زمینه به تکامل و سعادت برسیم
باید خدامون رو بهتر بشناسیم

یه چیزی رو هم بگم تا وقتی که احساس نکردید که تا حدودی خودتو و دنیای اطرافتون رو میشناسید بدونید که عاشق نشودی

عشق برای انسانهایی هست که تونستن خواسته های شهوانی و نفسانی رو از درون روح خودشون بیرون کنن
پس به هر دوست داشتن عشق نگید

4MaRyAm
26-04-2011, 22:09
منم میخام یه سوال بپرسم البته با اجازه صاب تاپیک :)

اگه به عشقت نرسی با یکی دیگه ازدواج کنی! اون عشق میتونه رو احساست نسبت به این یکی تاثیر بد داشته باشه؟

D r i v e r
26-04-2011, 22:25
منم میخام یه سوال بپرسم البته با اجازه صاب تاپیک :)

اگه به عشقت نرسی با یکی دیگه ازدواج کنی! اون عشق میتونه رو احساست نسبت به این یکی تاثیر بد داشته باشه؟
تاثیر بد؟
باید دید اون رابطه چطور بوده و چطوری پایان پیدا کرده
ولی اگه عشق بوده !
در تاثیر گذاشتنش شکی نیست!
شاید خیلی وقتا هم مقایسه پیش بیاد!

ramin1988
26-04-2011, 22:38
در کل بگم دوست من ..... همه چی دست خود آدمه .میتونی تمام سعیت رو بکنی و فراموشش کنی و کسی رو به جاش بیاری که اون یادت بره ( البته اگه بره )
هم میتونی مثل من بگی یادشم قشنگه و حاضر نشی به کسی جز اون فکر کنی ( هر چند اگه اشتباه باشه )

تصمیم با خودته .....

وقتی خدا در دل های شکسته جای دارد .... چرا بر دستان کسی که بارها دلم را شکست بوسه نزنم ؟

Scary Feelings
26-04-2011, 22:47
بیخیالش میشی , اما فراموشش نمیکنی.. , یه سر به امضام هم بزنید :دی

vahid0801
27-04-2011, 01:08
بازم سلام.
رفیق اینو بهت بگم.
اولا تعصب نداشته باش.خودتو ببین کجایی و هدفت رو هم مشخص کن.ببین کجا باید بری.واسش تلاش کن بعدا پشیمون نشی.

تو هی بهش فکر میکنی و میگی اره دیگه از این بهتر پیدا نمیشه و هیشکی مثل این نیست از دست بره دیگه تمومه و ....
به همین راحتی ازش یه غول میسازی که دیگه شکستنش کار کراما کاتبینه.

شرمنده اینو میگم ولی باید بدونی این واسه همه اتفاق میفته.بی برو برگرد.مهم عکس العمل تو در مقابل اونه.اینقدر ادمارو اینجوری دیدم.

خودمم چند وقت پیش همین مشکلو داشتم.الحمد الله از خود چاره ساز درماندگان خواستم کمک کنه.دیگه حل نشدن مشکل معنی نداره.

اخر بحثم بگم:
امیر المومنین علی (ع):عشق انسان را کور و کر و نابینا میکند.
امیدوارم رفتارمون مثل کورکورانه نباشه و از دیگران عبرت بگیریم و این حباب تعصب رو بشکنیم تا واقعیت رو ببینیم.مطمئنا در این صورت بعدش پشیمون نخواهیم شد.

تا بعد:11:

omid.pari
28-04-2011, 22:37
سلام
به نظره من کلا هر رابطه ای که بین پسرا و دخترا بوجود میاد کلا تا آخره عمر همراهشان خواهد چه رابطه ی عشقی باشی چه الکی و ....
و عمرا فراموش بشه
شاید بعضیا بگن آره ما فراموش کردیم و ... ولی این چه فراموش کردنیه که تو هنوز بهش فکر میکنی. علت این کار هم جذبه ای که دو طرف بهم دارند یعنی یه جورایی علاقه بین دو جنس مخالف. مخصوصا اگه به هم نرسند.
ممکنه که افراد حتی ازدواج هم کرده باشند ولی حتما هر از گاهی فکرشان به کسی دیگه ای که یه زمانی باهاش رابطه داشته یا رابطه نداشته و یه جورایی عاشقش بوده میرسه و شاید احساس افسوس هم بخوره.
ولی خدا رو چه دیدی من خیلی از کسایی که به هم رسیدند رو دیدم که چقدر پشیمون میشن که چه غلطی بود کردم با این ازدواج کردم.

cyber861
28-04-2011, 23:05
دوستان عزیز بر اساس تجربه هایی که بنده حقیر بدست آوردم یا با کسی دوست نشید یا اگه میخواید همون از اولش تکلیفه خودتون

روشن کنید که میخواید بمونید یا برید!

خدا رو خوش نمیاد کسی رو اذیت کنید.باور کنید دختر ها نمیتونن کسی رو فراموش کنن.میزنید زندگی طرف رو نابود میکنید میره!

الان با یکی هستم که طرفه قبلی زده بود نابودش کرده بود.الان جوری شده که از خدا هم شاکیه و همه اعتقادات مذهبی رو گذاشته

کنار!با اینکه با منه و به اعترافه خودش من از همه لحاظ بهترم ولی بازم دلش گیره اونه!:41:

من خودم درده عاشقی و... کشیدم و آخرش هم بهش نرسیدم ولی الان خدا رو شکر میکنم که نرسیدم ولی هنوز تهه دلم میلرزه

وقتی یادش میفتم ولی فقط یک هفته نابود شده بودم ولی دخترا اینجوری نیستن.

pcforlife
28-04-2011, 23:49
عشق جایگاه بسیار مقدسی داره... چون تو عشق هست که ما ایثار، گذشت، صداقت، مهربانی، بخشندگی و... رو میبینیم... ویژگی هایی مثبتی که در حالت عادی ما کمتر میبینیمش یا شاید اصلا نمبینیمش... این دوست داشتن و عشق هست که ما رو به خیلی از این ویژگی های مثبت میرسونه... چون ذاتا انسان خواستار خوبی هاست...
ولی همونطور که خیلی از دوستان گفتن تعبیر غلطی از سوی کسانی که ندانسته مخالف یا موافق عشق هستند رواج پیدا کرده... گروهی عشق رو با شهوت، زشتی، گناه و... اشتباه گرفتند و گروهی هم شهوت، زشتی و گناه رو با عشق اشتباه گرفتند...

yashgin128
29-04-2011, 18:13
اگه عشق واقعا عشق باشه ازدواج پایان عشق نیست بلکه ادامه راهی از عشق هست.
ببینید قصه خسرو و شیرین که دیگه همتون میدونید برای به هم رسیدن چقدر صبر کردند بعد از اینکه بهم رسیدند عشقشون حتی بیشتر شد تا جایی که بعد از مرگ خسرو ،شیرین هم بنا به دلایلی و البته از روی عشقش مجبور شد روی جسد معشوق خود را بکشد تا نشان دهد که به عشقش وفادار هست.
در ضمن اگه عشق واقعا برای شما عشق باشد بعد از جدایی به هیچ وجه این طوز نیست که بعد از یه هفته یا چند هفته سختی میکشی و بعد یادت میره ،نه این عشق نیست بلکه وابستگی بوده اگه واقعا عشق باشه با هر بار دیدنش چنان هیجان و شوری در شما بوجود میاد که انگار همین تازگی ها از هم جدا شده اید (هر چند ممکنه این جدایی سال ها پیش اتفاق افتاده باشد)

روزی که من این تاپیک رو زدم با خودم کلی کلنجار رفتم که تعریف دوستان از عشق چیه؟
ولی الان میبینم تعریف ها از عشق خیلی فرق میکنه.که این دو دلیل بیشتر نداره
یا عشق چندین تعریف داره و یا اینکه عشق فقط یه تعریف داره و این ما هستیم که برای عشق از خودمون تعریف می سازیم.که به نظر من همون اولی درست تره.

متاسفانه ما هنوز فرق عشق و وابستگی رو درک نکردیم.
در حالی که وابستگی فقط یکی از مرحله های عشقه و کسی که وابستگی داره خیلی مونده تا به مرحله عشق برسه.

amd>intel
30-04-2011, 14:15
انكار ميشه كرد ولي فراموش خير عشق معني بيشتر از اينها ميده

ela69
30-04-2011, 17:26
به نظر اگه مثل هر کاری که به خدا توکل می کنیم در عشق هم به خدا توکل کنیم دیگه خیالمون راحته
اگه خدابخوادتا آخر پای عشقمون وای میستیم وپیروز میشیم
اگه خدا نخواد خوب خدارو شکر که نشد و فراموش کردنش مثل آب خوردنه
من خودم تجربه کردم که می گم -فراموش کردنش رو هم از خدا خواستم که کمکم کنه
«زندگی باور می خواهد آن هم از جنس امید ـ که اگر سختی راه به تو یک سیلی زد- یک امید قلبی بتو گوید که خدا هست هنوز -نگران هم نباش»:40:

M0RTEZA_R
30-04-2011, 17:53
اگه عشق واقعي باشه نميشه.:8:

M O B I N
30-04-2011, 18:29
سلام به همه اهلی پی سی

سوال یک مشکلی داره

عشق اگر واقعی باشه فراموشیش باعث آزردگی خاطر هست

عشق واقعی با تداوم شکل میگیره ، با یادآوری تثبیت میشه

عشق حقیقی عشق به خداست عشق های دیگه همه برای رسیدن به این عشق هست .;)
عاشق عشق باید بود دل بسته دنیا و افراد نه!

دوست خوبمون که این سوال رو پرسیده ، اگه میخواد نظر منو بدونه مثلا از یکی خوشش میاد میخواد فراموش کنه
هر کسی یک نظری میده درست یا غلط من هم یک نظری میدم برای فراموشی کسی که زمانی دوستش داشتیم ( نه عشق)
:
تنها چیزی که میتونه جای این دوست داشتن رو بگیره و خلا اون رو پر کنه معنویت هست :46:

موفق و موید باشید .:11:

naser_2006
30-04-2011, 18:32
اگه عشق واقعي باشه نميشه.
مسئله همینجاست ک خیلی به ندرت در حال حاضر دیده شده
شاید یکی از دلایلش بالا رفتن توقعات طرفین باشه

yashgin128
30-04-2011, 19:39
سوال خوبیه به نظر من باید دید عشق رو چی معنی می کنیم و آیا اون کسی که فکر می کردیم عشق ما بوده آیا واقعا بوده یا ما اشتباه کردیم.اگر اشتباه کرده باشیم و دلایل کافی برای فراموش کردن داشته باشیم کارمون راحت تر می شه اما بازم کاملن فراموش نمیشه ولی اگر اشتباه کرده باشیم و اصراری هم بر روی اشتباهمون نداشته باشیم راحت تر میشه باهاش کنار اومد.

یعنی برای عشق خودمان ارزش قائل نشویم اگه طرف مقابل ما حتی اگه عاشق ما نباشد؟
به نظر من عاشق کسی بودن حتی اگه طرف مقابل ندونه یا حتی بدتر نخواد دلیل بر اشتباه نیست.

من که عشقی تو زندگیم ندیدم و غکر نکنم ببینم. ازدواج میکنی بعد از یه مدت از هم دیگه سیر میشی. شاید از 100 تا رابطه یکیش عشق واقی باشه.
نه خیر این طور هم که شما با بی میلی میگید نیست.
امیدوارم یه روز عاشق بشید .مطمئنن اون روز به این پستتان خواهید خندید...

منم با حرف دوستمون موافقم. به نظرم توی یه رابطه بهتره مواضع از همون اول مشخص باشه. این که قراره عاشق هم باشن یا باهم وقت بگذرونن. یا ادای عاشق بودن رو نسبت به هم دربیارن
البته دوستان به دل نگیرینا ولی به نظرم توی این برهه از زمان شاید 90رابطه ها فقط مربوط به مسائل جن..ی باشه. و خیلی کم پیش می یاد که دو طرف برای پر کردن تنهایی هم و مزه کردن طعم عشق بخوان باهم دوست بشن.
چه برسه به اینکه بخوان بعدها یاد عشقشون بیفتن. مطمئنم توی روابط عشق نیست که جریان داره و الزما هوس نقش به سزایی داره.
ببین عشق خیلی خیلی کم با یه نظر پیش میاد.البته من خیلی این مدل عشق رو قبول ندارم.
شما چطور میتونید از همون اول موضع خود را مشخص کنید در صورتی که طرف مقابلتون رو نمیشناسید؟
این پست شما هم کاملا دارای تناقض هست.یعنی شما این اجازه رو به طرف مقابل میدید که پیش خود نوع رابطه رو مشخص کنه!این مشخص کردن نوع رابطه خودش خیلی پارادوکس داره و با تعریفمون از عشق تفاوت داره.
در ضمن به نظر من پر کردن تنهایی نمادی از عشق نیست تو خیابون هم میشه برای تنهایی کسی رو پیدا کرد
موفق باشید

Eshghe_door
30-04-2011, 20:37
تو یه اشتباه کردی

و اونم زدن این تاپیک بود

چون تو الان بیشتر داری برای اون تو ذهنت جا باز میکنی

چون مدام راجع بهش حرف میزنن و توام نظر میدی

و بدتر تو خاطرت ثبت میشه

اینو تجربه کردم که میگم

نکن این کارو...

تو میتونی فراموشش کنی

پس فراموشش کن

و این کارو با بستن این تاپیک شروع کن

Lord007
30-04-2011, 21:35
اول اینو بگم که خیلی از ماها با نگاه اول عاشق میشیم و حتی نمی تونیم با اونی که اینطوری عاشقش شدیم دوست بشیم و همیشه فکر می کنیم که عجب عشق پاکی داشتیم و هیچ کسی مثل ما نیست و هیچ عشقی مثل ما نبوده و...
درحالی که اگه ما با همون آدمی که انقد به اصطلاح عاشقشیم یه مدت کوتاه زندگی(و نه دوستی)کنیم متوجه میشیم که اونی که می خواستیم نیست.
به نظر من فقط یه نوع عشق هست که فراموش نمیشه اونم عشق دوطرفست!اونم نیاز به زمان داره تا معلوم بشه که واقعا دو طرف بهم می خورن یا نه.همیچین عشقی هم فقط در صورتی بهم میخوره که یا یکی از دو طرف بخواد بره شهر یا کشور دیگه یا خانواده هاشون مخالفت کنن یا اینکه یکی بمیره...
اینکه آدم با یه نگاه عاشق کسی بشه که در عمل هم متناسبش باشه و بهش بخوره،خیلی احنمالش کمه.خودمونو گول نزنیم.

همراه اول
30-04-2011, 23:41
من پستای قبلی رو نخوندم. ولی اینو بگم ختـــــــــــــــــم کلام، همه افراد مخصوصا مردها همشون یکبار عاشق شدن و نرسیدن و هیچ اتفاقی نیافتاده و بهتر هم گیرشون اومده. از هر کدومشون میخوای بپرس تا بگن هین طوره- پدرت- عموت - داییت- هم اتاقیت- دوستت- خودت - کسی که این پست رو داده- پدر کسی که این پست روداده و همچنین داییشو دوستاش و ...

Lady parisa
01-05-2011, 09:45
امیدوارم مطلبی که گذاشتم تناسبی با تاپیک داشته باشه

مفهوم عشق در هنر قرن 21

مضمون اصلی که در تمام این آثار هنری دیده می شود عشق است و این تصاویر توجه همگان را به نوع نگرش عشق در قرن حاضر تغییر داده است .

گروه فرهنگ وهنر دی نا - ندا فراهانی

به گزارش آژانس خبری روز (دی نا) به نقل از مجله فرانسوی آرت: این تصاویر در موزه شهر ویتری سورسن فرانسه (به فرانسوی: Vitry-sur-Seine) به نمایش گذاشته شده اند اما تنها به جنبه های عاشقانه ،خوشبختی و مثبت عشق نگاه نکرده است بلکه به لحظات دردناک و غم آلود نیز پرداخته است .

1. مقاومت در برابر تاثیرات عشق :
یک زوج عکاس و هنرمند به نام مارینا آبراموویک و یولی ، تصویری از مقاومت فیزیکی و ذهنی در برابر عشق دیگری را این چنین به تصویر کشیده اند . تیری از عشق که خواستار ورود به قلب است اما با مقاومت دیگری روبرو می شود .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. خالی شدن از احساسات :
عکاس این عکس " هایلی نیومن " است و نام این عکس را " عینک گریان " گذاشته است .
او می گوید : من به مدت یک سال ، زمانی که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کردم برای اینکه اشک هایی که از چشمانم سرازیر می شوند کمتر دیده شوند یک پوشش سیاه رنگ به اسم عینک را بر روی چشمان گریانم قرار می دادم .
این عینک احساسات مرا به خوبی پوشش می داد .
کمی بعد عینک زدن برای خالی شدن از احساسات درونی در معابر عمومی باب شد .

3. قلب های ناگسستنی :
" فیونا بانر " تصویری هنری را با نام " قلب های ناگسستنی " خلق کرده است . قلب ها با وجود اینکه شکسته می شوند اما کنار یکدیگر باقی می مانند . او با این تصویر یک سمبل واقعی از زندگی را نشان می دهد که انسان ها حتی در سخت ترین شرایط نیز بخاطر عشقی که دارند نباید دیگری را ترک کنند .

4. شعر عاشقانه :
آثار هنری تریسی کریما امین (Tracey Karima Emin) ‏ریشه در زندگی شخصی او دارد . وی یک هنرمند بریتانیایی و از برجسته‌ترین اعضای هنرمندان جوان بریتانیایی است. او این شعر عاشقانه بسیار زیبا را سروده است .

5.اشک :
اشک تنها حالتی است که در تمام عشق های نافرجام صدق می کند . عکاس این طرح " بس ژان آدر " می باشد و نام این تابلو را " من بیش از آن ناراحتم که بتوانم به زبان بیاورم " این عکس حقایقی را بازگو می کند که حتی ساعت های فیلم برداری یا تصویر برداری این تاثیر را ندارد .

6. آغوش عاشقانه از نوع پست مدرنیسم :
این تصویر دو دستگاه عاشق را نشان می دهد که روبروی یکدیگر قرار دارند! به نوعی بیانگر این موضوع می باشد که عشق در جوامع امروزی تغییر گسترده ای در شکل داشته و حتی از داخل دستگاه های ماشینی نیز دیده می شود . این عکس توسط آنژ لسیکا گرفته شده است .

7. عشق ناب :
این ایده توسط فیلیکس گونزالز طراحی و گرفته شده است . گونزالز با این طرح به طور سمبلی نشان می دهد که دو فرد عاشق حتی ساعت بدن و روحشان نیز یکی است و تفاوتی با هم ندارند .

8. جدایی ناپذیر :
فرانسوا خاویر ، فیلمی را که در آن یک جفت طوطی به مدت سه ماه با هم زندگی می کنند را فیلم برداری کرد . آنها فارغ از اتفاقاتی که رخ می دهد با هم زندگی می کنند .

============
انرژیک باشید و شاد
پریسا

hamid_diablo
01-05-2011, 11:20
من که عشقی تو زندگیم ندیدم و غکر نکنم ببینم. ازدواج میکنی بعد از یه مدت از هم دیگه سیر میشی. شاید از 100 تا رابطه یکیش عشق واقی باشه
سلام
عشق چیزی نیست که اکتسابی باشه یعنی فرمول نداره .یه دفعه پیش میاد و جلوشو هم نمیشه گرفت و هر روز بیشتر در درونت نفوذ میکنه

آقا مگه مجبورین عاشق بشین که بعدش بخواین شکست بخورین و یا فراموشش کنین خوب از اول عاشق نشین:دی
ای کاش دست خود آدما بود.ولی با اینکه عشق یه حالت به شدت آتیشی(منظورمو اونهایی که عاشق شدن میدونن)داره ولی لذتی داره که هیچ وقت فراموشش نمیکنی.

تو یه اشتباه کردی

و اونم زدن این تاپیک بود
اتفاقا کار درستی کردن
این تاپیک خیلی میتونه مفید باشه اگه به بیراهه کشیده نشه
عشق رو نمیشه فراموش کرد حتی اگه این تاپیک قفل بشه

اگه یه طرفی :دی عاشق طرف دیگه بشه :دی ولی اون طرفه دیگه ندونه یا نخواد که عاشق این طرفه باشه :دی چجوری میشه؟ :دی
خوب این میشه عشق یه طرفه که بدترین نوع عشقه که باید منطقی باهاش برخورد کرد.اگه طرف شما رو دوست نداره خوب نباید یا رفتارتون اذیتش کنید و بزارید به حال خودش باشه
البته تلاش کنید برای به دست آوردنش ولی نه به هر قیمتی

Lady parisa
01-05-2011, 14:21
شاید این مناسب این تاپیک باشه

يه پسر و دختر کوچولو داشتن با هم بازي ميکردن. پسر کوچولو يه سري تيله داشت و دختر کوچولو چندتايي شيريني با خودش داشت.
پسر کوچولو به دختر کوچولو گفت من همه تيله هامو بهت ميدم؛ تو همه شيرينياتو به من بده.
دختر کوچولو قبول کرد. پسر کوچولو بزرگترين و قشنگترين تيله رو يواشکي واسه خودش گذاشت کنار و بقيه رو به دختر کوچولو داد.
اما دختر کوچولو همون جوري که قول داده بود تمام شيرينياشو به پسرک داد. همون شب دختر کوچولو با ارامش تمام خوابيد و خوابش برد.
ولي پسر کوچولو نمي تونست بخوابه چون به اين فکر مي کرد که همونطوري خودش بهترين تيله اشو يواشکي پنهان کرده شايد دختر کوچولو هم مثل اون يه خورده از شيرينيهاشو قايم کرده و همه شيريني ها رو بهش نداده.

Ali_BlueBoy
01-05-2011, 17:07
کلا به نظر من عشق رئال اون عشقیه که بعد از دو سه سال زندگی بین دو طرف به وجود میاد...

وگرنه اون علاقه ای که اول ازدواج هست اسمش عشق نیست...نمی دونم چه اسمی روش بزارم این علاقه رو....ولی هر چی هست عشق نیست شاید یه جور احساست هیجانی باشه...

کلا به نظرم ازدواج باید رو منطق باشه. نه.احساست قلبی...

چون اگه روی منطق باشه...اون درک متقابل دو طرف باعث علاقه میشه...
البته یه چیزیم بگم اونم اینه که اگه این دو تا کنار هم باشن مطمئنن اون ایده آله...
ولی خب این خیلی کم پیش میاد...پس در نتیجه در حال حاضر ازدواج اگه روی منطق باشه نتیجه اش بهتر میشه...

فقط تنها مشکل این ازدواج اینه که توی بعضی مورد ها دو طرف کلی با هم زندگی می کنن(بدون مشکل خاصی) ....ولی هیچ شور هیجانی بینشون نیست...(اینو عینا دیدم)

4MaRyAm
01-05-2011, 18:51
.ولی هیچ شور هیجانی بینشون نیست
پس چرا باید منطقی بود؟ پس چطور میشه شاد بود؟ بنظر من اونا فقط به هم عادت میکنن همین

4870x2
01-05-2011, 18:54
ولی یه دختر و پسر حتی اگه بشدت از هم متنفر باشن هم بعد از مدتی با هم بودن(در صورت نبودن دلشون با کس دیگه ای) عاشق هم میشن...