PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پاک کردن ویندوز 98

omid-p30
09-04-2011, 18:47
سلام

سیستم یکی از دوستان یک درایو c با حجم دو یا سه گیگ داره که یک ویندوز 98 روش نصبه. و یک xp هم در درایو d نصبه. میخوام یک ویندوز xp جدید نصب کنم و 98 رو هم پاک کنم. برا نصب xp کافیه رو همون d ویندوز جدید رو نصب کنم. ولی برا پاک کردن 98 باید چکار کنم ؟

hkhafan
09-04-2011, 19:20
سلام ؛

1-اگه میخواین ویندوز جدید رو تو همون درایو d بریزید ، از توی ویندوز xp میتونید خیلی راحت روی درایو C ( ویندوز98 ) کلیک رایت کنید و با انتخاب گزینه ی Format... ، اون درایو رو کامل پاک کنید.
2- همون موقع نصب ویندوز xp هم ، تو مراحل اوّل نصب ، میتونید درایو هایی که میخواین رو فرمت کنید.
البته درهر صورت فکر کنم بهتره ویندوز98 از سیستم پاک شه ، بعداً ویندوز جدید رو بریزید ( برای بوت! )

موفّق باشید

omid-p30
09-04-2011, 19:35
اوکی. پس به این صورت درایو c به صورت یک درایو آزاد برای ریختن اطلاعات میاد و بعد xp رو روی d نصب میکنم.
در این حالت چون اکثرا ویندوز ها روی c نصب میشند این امر اشکالی رو به وجود نمیاره ؟
اگر میاره هر چند فعلا بلد نیستم اما یک طوری با این برنامه های پارتیشن بندی درایو c و d رو در هم ادغام و به صورت یک درایو c جدید بیارم بهتر نیست ؟

hkhafan
09-04-2011, 20:06
سلام مجدد ،

نه عزیز مشکلی که پیش نمیاد ، من قبلاً درایو c هاردم خیلی کوچیک بود و مجبور بودم ویندوز xp رو روی درایو d نصب کنم ، مشکلی هم پیش نمی اومد ... ولی معمولاً ویندوز رو روی درایو اوّلی ( اصلی ) میریزن ، واسه همین اگه بتونید کاری که گفتید رو انجاام بدید خب خیلی بهتره

omid-p30
09-04-2011, 21:59
پس من اول c رو فرمت میکنم تا 98 پاک بشه.

بعد حجم c رو افزایش میدم.

بعد یک xp جدید روی c نصب میکنم.

حالا xp قبلی روی d رو چطور پاک کنم ؟ این رو هم با فرمت کردن پاک کنم یا راه درست دیگه ای برا پاک کردن xp هست ؟

ضمنا حجم c رو حداقل چه اندازه کنم برا نصب xp ؟ با توجه به اینکه برنامه ها رو هم رو همون c میخوام نصب کنم ؟

jafarian
10-04-2011, 15:07
پس من اول c رو فرمت میکنم تا 98 پاک بشه.

بعد حجم c رو افزایش میدم.

بعد یک xp جدید روی c نصب میکنم.

حالا xp قبلی روی d رو چطور پاک کنم ؟ این رو هم با فرمت کردن پاک کنم یا راه درست دیگه ای برا پاک کردن xp هست ؟

ضمنا حجم c رو حداقل چه اندازه کنم برا نصب xp ؟ با توجه به اینکه برنامه ها رو هم رو همون c میخوام نصب کنم ؟

شما بایک سیدی بوت میتونید راحت درایو D را پاک کنیدبهترین راهم همینه فقط اول حجم درایو C راافزایش بدین بعدش درایورD راکه داخلش ویندوزقرارداره را باسیدی بوت فرمت کنید ازآخرم اقدام به نصب اکس پی دردرایو C کنید درمورد حجم مورد نیاز واسه درایو C هم به نظرمن 8 تا10 گیگ کفایت میکنه موفق باشین:20:

omid-p30
10-04-2011, 15:25
شما بایک سیدی بوت میتونید راحت درایو C را پاک کنیدبهترین راهم همینه فقط اول حجم درایو C راافزایش بدین بعدش درایورD راکه داخلش ویندوزقرارداره را باسیدی بوت فرمت کنید ازآخرم اقدام به نصب اکس پی دردرایو C کنید درمورد حجم مورد نیاز واسه درایو C هم به نظرمن 8 تا10 گیگ کفایت میکنه موفق باشین:20:
در مورد سی دی بوت، تا اونجا که من یادم میاد این سوال پرسیده میشه که ویندوز رو میخواهید در چه درایوی نصب کنید که بعد از انتخاب c همیشه اون رو فرمت مبکردم تا ویندوز رو روی اون نصب کنم. در این حالت فرمت کردن d رو در چه مرحله ای از نصب وندوز روی c باید انجام بدم ؟

نمیشه اصلا اول ویندوز رو روی c نصب کنم و بعد در محیط ویندوز به طور عادی درایو d رو فرمت کنم ؟

jafarian
10-04-2011, 17:18
در مورد سی دی بوت، تا اونجا که من یادم میاد این سوال پرسیده میشه که ویندوز رو میخواهید در چه درایوی نصب کنید که بعد از انتخاب c همیشه اون رو فرمت مبکردم تا ویندوز رو روی اون نصب کنم. در این حالت فرمت کردن d رو در چه مرحله ای از نصب وندوز روی c باید انجام بدم ؟

نمیشه اصلا اول ویندوز رو روی c نصب کنم و بعد در محیط ویندوز به طور عادی درایو d رو فرمت کنم ؟

توهمون صفحه آبی رنگ اول که پارتیشنهای درایوهای شمارو هم نمایش میده شما اول با کلید D صفحه کلید درایو D پاک کنیدبعدازنوع روهمون درایوDکه حذفش کردین کلیک کنید تا ازنوع ساخته بشه بعدش اقدام به نصب ویندوز رودرایو C خودتون کنیدوقتی هم که وارد ویندوز شدین درایو D رافرمت کنید خیلی ساده موفق باشین فقط یک نکته بگم که داخل درایو D رو که میخواین پاک کنید به غیرازویندوزفایل مهمی نداشته باشین:20: