PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Game Development [ UDK ] TesT

صفحه ها : [1] 2

hadi665
17-03-2011, 02:05
سلام
دوستان گل گیم میکر ;)

من برای یادگیری کار با udk دارم روی یه مرحله ی آزمایشی کار میکنم
از مدل های آماده + مدلای از قبل ساخته ی خودم + مدل هایی که به تناسب نیاز الآن میسازمشون استفاده میکنم

تصمیم گرفتم مرحله های کا رمو اینجا قرار بدم
تا هم شما از نظر گرافیکی به محیط نظر بدید و هم اینکه با توجه به نظرتون ، محیطمو کامل کنم
هدفم اینه که تا جایی که میتونم مدلمو با نهایت جزئیات بزرگش کنم و مثل یه مرحله کامل درش بیارم

خوب اینم چند تا عکس تا اینجای کار :

aliscan
17-03-2011, 07:17
سلام
آفرین خوبه هادی جان ادامه بده:10:

anti-military
17-03-2011, 10:22
چون از مدل آماده استفاده شده من نظر نمیدم :31:

hadi665
17-03-2011, 11:25
سلام
آفرین خوبه هادی جان ادامه بده:10:

ممنون
دارم کاملترش میکنم

;)

چون از مدل آماده استفاده شده من نظر نمیدم :31:

ببین دوست عزیز من خودم گرافیک سه بعدی کار میکنم اما به نظره شما عاقلانست من بخوام درختو چمنی که با این کیفیت ساخته شده و آمادست رو بزارم کنارو خودم دوباره بسازم ؟!
وقتی میای سراغ بازی سازی دیگه لازم نیست خیلی غیرتی باشی : دی فقط کافیه محیط ماله خودت باشه

من کل محیطو خودم ساختم

مثلا اون خونه ای که پر جزئیات ساخته شده کاملا از ابتدا توسط خودم ساخته شده
چون دلم نمیخواست توی بازیه دیگه ای باشه
بنابه نظره خودم ساخته شده

اما دیگه بشکه و چوب دیگه همه جا همینطورین دیگه :)

ممنونم دوست جون
;)

M0hsen3D
17-03-2011, 11:33
به نظر منم خوبه :20:

AMIR REZAs
17-03-2011, 18:59
سلام
اگر با موتوری غیر udk ساخته بودی میگفتم خوبه ولی الان که از چنین موتور قدرتمندی استفاده کردی زیاد جالب نشده!
باید بتونی از همه ی امکانات udk استفاده کنی....( البته همه که اونقدر زیاده که نمیشه! منظورم نصفش بود :دی)

موفق باشی.

hadi665
17-03-2011, 19:39
سلام
اگر با موتوری غیر udk ساخته بودی میگفتم خوبه ولی الان که از چنین موتور قدرتمندی استفاده کردی زیاد جالب نشده!
باید بتونی از همه ی امکانات udk استفاده کنی....( البته همه که اونقدر زیاده که نمیشه! منظورم نصفش بود :دی)

موفق باشی.

امیر جان من توی مرحله ی یادگیری کار با این موتور هستم
مطمئنا با کمک دوستان و آموزشها سعی میکنم هرچی که یاد گرفتمو روی این مپ پیاده کنم

شخصا الآن دلم میخواد یه آسمون روز با خورشید درخشان داشته باشه اما بلد نیستم خو : دی

anti-military
17-03-2011, 20:06
من هنوز با استفاده از مدلهای آماده مشکل دارم . یه مثال میزنم شما فکر کن یه شرکتی برای ساخت یه بازی 3 تا مدلساز استخدام میکنه که هر مدلساز هم متوسط ماهی 500 حقوق میگیره ! یعنی این شرکت باید یه چیزی حدود 80 میلیون سرمایه خوابیده تو بانک داشته باشه که بتونه حقوق این 3 نفر طراح رو بده ! حالا یه شرکت دیگه بیاد بگه ما میخواهیم از مدل آماده استفاده کنیم ! خوب کار این دوتا از نظر ارزش چقدر باهم تفاوت داره ؟

به هرحال بازی سازی یکی از مهم ترین قسمت هاش مدلسازی و محیط پردازیه ! اگه قرار باشه مدلهاش آماده باشه ارزش کار از نظر گرافیکی کلا از بین میره و علاوه بر این در حق اون شرکت هایی که بالا گفتم ظلم میشه ( البته اگه بازی قرار باشه تجاری بشه ! چون یه شرکتی که فقط ماهی یک میلیون و پونصد حقوق میده به مدل سازهاش نباید از نظر تجاری در حد گروهی باشه که فقط یه سری مدل دانلود کردن و وارد موتور کردن ! )

یه موضوع دیگه استفاده از مدل آماده به نظر من باعث میشه بازیهای ایرانی هیچ وقت نتونن خودشون یه محیطی رو خلق کنن که همه چیزش توسط خودشون طراحی شده باشه و همین کم کم تو محیط پردازی و جو بازیها تاثیر میزاره

اما بازم میگم تو ایران که قانون درستی وجود نداره اگه از مدل آماده هم استفاده بشه شرکت های پخش و ارشاد و ... ازش احتمالا حمایت میکنن و این یعنی اینکه تو ایران شرکت یا گروهی که از مدل آماده استفاده میکنه از نظر تجاری در حق اون شرکتی که داره ماهی یک و پونصد هر ماه حقوق میده به طراح هاش ظلم کرده ! البته کشورهای غربی اینطوری نیست و اگه شرکتی از مدل آماده استفاده کنه عمرا نمیتونه یه ناشر خوب برای بازیش پیدا کنه ...

البته هادی جان منظورم به شما نبود و حالت کلی استفاده از مدلهای آماده رو گفتم !

hadi665
17-03-2011, 20:39
من هنوز با استفاده از مدلهای آماده مشکل دارم . یه مثال میزنم شما فکر کن یه شرکتی برای ساخت یه بازی 3 تا مدلساز استخدام میکنه که هر مدلساز هم متوسط ماهی 500 حقوق میگیره ! یعنی این شرکت باید یه چیزی حدود 80 میلیون سرمایه خوابیده تو بانک داشته باشه که بتونه حقوق این 3 نفر طراح رو بده ! حالا یه شرکت دیگه بیاد بگه ما میخواهیم از مدل آماده استفاده کنیم ! خوب کار این دوتا از نظر ارزش چقدر باهم تفاوت داره ؟

به هرحال بازی سازی یکی از مهم ترین قسمت هاش مدلسازی و محیط پردازیه ! اگه قرار باشه مدلهاش آماده باشه ارزش کار از نظر گرافیکی کلا از بین میره و علاوه بر این در حق اون شرکت هایی که بالا گفتم ظلم میشه ( البته اگه بازی قرار باشه تجاری بشه ! چون یه شرکتی که فقط ماهی یک میلیون و پونصد حقوق میده به مدل سازهاش نباید از نظر تجاری در حد گروهی باشه که فقط یه سری مدل دانلود کردن و وارد موتور کردن ! )

یه موضوع دیگه استفاده از مدل آماده به نظر من باعث میشه بازیهای ایرانی هیچ وقت نتونن خودشون یه محیطی رو خلق کنن که همه چیزش توسط خودشون طراحی شده باشه و همین کم کم تو محیط پردازی و جو بازیها تاثیر میزاره

اما بازم میگم تو ایران که قانون درستی وجود نداره اگه از مدل آماده هم استفاده بشه شرکت های پخش و ارشاد و ... ازش احتمالا حمایت میکنن و این یعنی اینکه تو ایران شرکت یا گروهی که از مدل آماده استفاده میکنه از نظر تجاری در حق اون شرکتی که داره ماهی یک و پونصد هر ماه حقوق میده به طراح هاش ظلم کرده ! البته کشورهای غربی اینطوری نیست و اگه شرکتی از مدل آماده استفاده کنه عمرا نمیتونه یه ناشر خوب برای بازیش پیدا کنه ...

خوب من حرفای شما رو تا حدی قبول دارم
اما فکر میکنم تفاوت حرفای من و شما توی اینه که شما مدل های آماده رو همون طراحی مراحل میدونید !
در صورتی که اینطور نیست

ببینید یه مرحله ، از یه محیط بزرگ درست شده ( که این قسمت حتما و حتما باید توسط مدل ساز طراحی بشه ) و قسمت دیگه آبجکت هایی هست که اون فضا رو پر میکنند تا جزئیات کار بره بالا ( مثل درختو اینا )

یقینا محیطی که شما میسازی باید با ماله من متفاوت باشه و مال من و شما هم باید با بازی های دیگه متفاوت باشه ، و این نیاز حتمی یه بازیه
نمیشه بازی ساز از یه محیط تکراری که مرتبط با یه بازی دیگست استفاده کنه

اما آبجکتایی مثل بشکه و جعبه و درخت ، چه فرقی داره ؟
یعنی شما درختو آبی میسازی ؟ نه
هممون این آبجکت ها رو مشترک میسازیم

البته من دلم میخواست از جعبه هایی که درشون بازن استفاده کنم ، که خودم ساختم
میخواستم کانتینر توی حیاط باشه ، که ساختم و خیلی از مدلای دیگه که نیازشون داشتم اما گیر نیاوردم

مثلا خونه برام خیلی مهم بود همینطوری ساخته شه اما نمونشو ندیدم
خوب پس خودم ساختمش

روی ساخت محیط هیچ کم کاری ای نمیشه

RatAtouille
17-03-2011, 23:24
جالب نشده ... ! بيا موتور 3d game studio رو دانلود كن رو اون اجرا كن ببينيم چطور ميشه ... حتما اين كار رو انجام بده .

iload
18-03-2011, 04:05

سلام

اولا من یه سوال بپرسم : از کجا میخوان بفهمن که شما از مدل های آماده استفاه کردی یا نه ؟

دوما یه مقایسه میکنم : میدونید حرف شما مثل چی میمونه ؟ مثل این که من بگم چرا شما از موتور بازی سازی x استفاده میکنی ؟ یه شرکت بازی سازی میاد چنتا برنامه نویس میگیره تا براش یه موتور بازی طراحی کنن بعد شما یه موتور بازی رو راحت دانلود میکنی و شروع میکنی به بازی سازی ؟ !

شما درست متوجه نشدی ! مهم ترین بخش بازی موتور رندر گر و موتور هوش مصنوعی و خیلی چیزای دیگه هست بعد مدل سه بعدی ؟!

شما از بس برترین موتور های بازی سازی دم دستت بوده که اصلا بهش توجه نمیکنی ؟! اگه شما میگی که استفده از مدل آماده ارزش بازی رو میاره پایین پس استفاده از یه موتور بازی سازی آماده خیلی بیشتر ارزش کارت رو میاره پایین ! چون موتور بازی خیلی مهم تر از مدل سه بعدی هست .

یه بازی به مدل هاش نمیگن با کیفیته به نور پردازیش و شیدرهاش و تکسچر هاش هم نگاه میکنن . همه چیز مدل سه بعدی نیست که شما میگی اگه از مدل آماده استفاده کنیم ارزش بازی از نظر گرافیکی کلا از بین میره !

یه مقایسه هم برای این که بهتر بگیری چی میگم : شما یه سال تمرین کن میتونی مدل های بازی رو در حد قابل قبول طراحی کنی ولی اگه تونستی تو یه سال یه موتور بازی کامل در حد متوسط بسازی !

آقا هادی عزیز کار شما هم برای شروع خیلی عالی هست . چه مدت هست رو انریل کار میکنی ؟!

یادمه چند سال پیش بود یه مپ ساخته بودی ریل تایم که خیلی شبیه به بازی مکس پین بود ؟! من با دیدن اون کار شما به بازی سازی کشیده شدم . :10:

hadi665
18-03-2011, 10:50
جالب نشده ... ! بيا موتور 3d game studio رو دانلود كن رو اون اجرا كن ببينيم چطور ميشه ... حتما اين كار رو انجام بده .

چیزه
الآن یعنی اینو جدی گفتی ؟!
من 2 سال پیش با این موتور کار میکردم ! اتفاقا دیروز داشتم به این فکر میکردم که اون اولا با چی کار میکردیمو الآن با چیییی !

آقا هادی عزیز کار شما هم برای شروع خیلی عالی هست . چه مدت هست رو انریل کار میکنی ؟!

یادمه چند سال پیش بود یه مپ ساخته بودی ریل تایم که خیلی شبیه به بازی مکس پین بود ؟! من با دیدن اون کار شما به بازی سازی کشیده شدم . :10:

ممنونم دوست عزیز
من از بعده امتحان ارشدم اومدم سمتش ، البته اولش سعی کردم آموزششاشو دانلود کنم
و تقریبا 2 هفتست که کار با این موتورو استارت زدم

هنوز کار با خیلی از شیدر هاشو نمیدونم ، و بخاطره اینه که هنوز نتونستم اون طور که باید از این موتور استفاده کنم
اما تمام تلاشم اینه که خیلی زود با این موتور عادت کنم

آره سال قبل بود که دو تا محیط ریل تایم ساختم
یکیش با light map و یکی دیگه همراه با تکسچر بود
گمونم شما اون دومیه رو منظورته : )

;)

MARTIN
18-03-2011, 11:29
به نظر من که خیلی خوبه.
من سه بار اومدم اینجا هر سه بارم دوباره عکسارو نگاه کردم این قدر برام جالب بود.
طراحی هنریش هم خیلی خوب بود.

ولی به نظر من طرح خونه جذابیت لازم و نداشت با این که از نظر مدلسازی خوب بود.
محیط خوب بود.

موفق باشی.

silsin
18-03-2011, 12:50
من هم دیدم جالب بود .
اگه درسته که کارهای با یو دی کی باید کیفیتشون بالا باشند ولی برای شما خیلی خوبه .
***اگه می خوای بالا ترین کیفیت رو توی رندر داشته باشی و تصویرت یه چیز قولی در بیاد من می تونم یه سری راه همین جا بهت بگم ولی شرایطش اینه که سیستم قوی داشته باشی . این کار اخرین بار به cpu سیستم من اسیب زد . اگه داری بگو بهت بگم چیکار کنی که یه کار شدید خفن دربیاد***

hadi665
18-03-2011, 13:03
به نظر من که خیلی خوبه.
من سه بار اومدم اینجا هر سه بارم دوباره عکسارو نگاه کردم این قدر برام جالب بود.
طراحی هنریش هم خیلی خوب بود.

ولی به نظر من طرح خونه جذابیت لازم و نداشت با این که از نظر مدلسازی خوب بود.
محیط خوب بود.

موفق باشی.

ممنونم
سعی میکنم خیلی زود یه قسمت دیگشم کامل کنمو تصویرشو بزارم
;)

من هم دیدم جالب بود .
اگه درسته که کارهای با یو دی کی باید کیفیتشون بالا باشند ولی برای شما خیلی خوبه .
***اگه می خوای بالا ترین کیفیت رو توی رندر داشته باشی و تصویرت یه چیز قولی در بیاد من می تونم یه سری راه همین جا بهت بگم ولی شرایطش اینه که سیستم قوی داشته باشی . این کار اخرین بار به cpu سیستم من اسیب زد . اگه داری بگو بهت بگم چیکار کنی که یه کار شدید خفن دربیاد***

من با لبتاپم کار میکنم
core i7 هست و ویندوزمم که 64
گمون نکنم مشکلی داشته باشه ، درست میگم ؟

لطفا یه آموزش بدید و توجه داشته باشید که من فقط 2 هفتست دارم کار میکنم پس یه جوری بگید که مراحلشو بفهمم ، خیلی ممنونم

-
یه سوال ، چطوری توی مثال های خوده برنامه ، آفتابش خیلی نور طبیعی ای داره اما مال من خیلی کم نورو بی ریخته ؟ :(

چکار کنم که نور طبیعی تر شه ؟
:40:

silsin
18-03-2011, 13:17
اموزش که نیست یه سری راهه که کیفیت کار رو بالا میبره .همه رو همین الان نمی تونم بگم چون باید برم ولی دوتاش رو الان می گم بقیه رو انشاالله فردا . نگاه کن این کارها رو واسه خروجی گرفتن نهایی انجام می دن . یه سریش استاندارده یه سری دیگه غیر استاندارد و خطرناک . که ما در زمینه دوم شدیدا بیکله تشریف داریم:31:
واسه شروع . شما باید نور رو توی اخرین حد بزاری . و بعد رندر کنی .
اینم یه عکس دور اونی که خط کشیدم کلیک کن تا بشه قرمز یعنی اخرین حد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دومین راه:
روی زمینی که خونه و کل اجزای صحنهت هست دوبار کلیک کن تا یه همچین چیزی بیاد توی قسمتی که نوشته 32 اون رو بیشتر کن این رو هم بدون که مبنای اون مثل رزولیشنه یعنی مثلا باید به جای 32 بزاری 1024 . البته این هم سرعت رندر رو خیلی پایین میاره ولی در عوضش کیفیت خیلی بالا میره .
خب فعلا همین دوتا رو انجام بده تا فردا دوتا دیگه بهت بگم

anti-military
18-03-2011, 13:33
iload

موتور بازی سازی بحثش جداست ! گرچه اگر کسی باموتور ساخته خودش بازی رو بسازه ارزشش خیلی بیشتره ولی خوب الان اکثر شرکت های بازی سازی هم از موتورهای شرکت های دیگه استفاده میکنن ! اما هیچ بازی ساز خوبی من ندیدم از مدل اماده استفاده کنه !

اولا من یه سوال بپرسم : از کجا میخوان بفهمن که شما از مدل های آماده استفاه کردی یا نه ؟ تو ایران هم همین طراح های خودمون میفهمن چه برسه به شرکت های خارجی !

درکل هرکس به نفع خودش صحبت میکنه ! طبق تجربه من استفاده از مدل آماده ارزش کارو حتی بین گیمرهای ایران از بین میبره ! اکثر بازی سازها هم با اینکار مخالف هستن . گرافیک بازی هم قبلا گفتم اصل کاری و سنگین ترین و مهم ترین قسمتش مدلسازی هست ! بقیه قسمت های گرافیک بازی دیگه تغییر چندتا پارامتر و حرکت و تنظیم چندتا منبع نور و ... هست !

hadi665

اتفاقا چون شما طراح خیلی خوبی هستی من گفتم بهتره خودت طراحی کنی . چون به خاطر یه سری درخت و جعبه آماده حیفه بگن بازی از مدل آماده استفاده کرده ...

hadi665
18-03-2011, 14:03
چون به خاطر یه سری درخت و جعبه آماده حیفه بگن بازی از مدل آماده استفاده کرده ...

حرف شما درست
اما دوست من ، توی زمینه ی گرافیک هم هیچ کسی نمیاد برای رندر یه فضای خارجی بشینه درخت طراحی کنه
بلکه میاد از مدل های درختی که با موتور رندرش هماهنگه استفاده میکنه

به هر حال نمیدونم شاید شما یه گرافیست سه بعدی ای هستید که خیلی وقت میزارید و میخواید همه مثل شما وقت بزارن
اما به هر حال من توی سابقه ی سه بعدی کاریم ندیدم کسی بشینه درختو خودش بسازه !

به هر حال ممنون که نظر میدی ;)

واسه شروع . شما باید نور رو توی اخرین حد بزاری . و بعد رندر کنی .
اینم یه عکس دور اونی که خط کشیدم کلیک کن تا بشه قرمز یعنی اخرین حد.

این که همون اول های بود

روی زمینی که خونه و کل اجزای صحنهت هست دوبار کلیک کن تا یه همچین چیزی بیاد توی قسمتی که نوشته 32 اون رو بیشتر کن این رو هم بدون که مبنای اون مثل رزولیشنه یعنی مثلا باید به جای 32 بزاری 1024 . البته این هم سرعت رندر رو خیلی پایین میاره ولی در عوضش کیفیت خیلی بالا میره .

آره اینکار کیفیت لایت مپو بالا میبره

ممنونم
برای بهتر شدن نور خورشید چیکار کنم ؟

honestbud
18-03-2011, 14:15
سلام.
شات ها رو دیدم.به نظرم بسیار جذاب بودند.مخصوصا وقتی فهمید که مدل های کانتینر و خونه رو خودتون ساختید.

اما به نظر من آدم باید بدونه کجا میره وگرنه به هیچ جا نمیرسه.

اگه شما ایده کلی از داستان یا شخصیت بدی آدم میتونه بهتر نظر بده.وگرنه مرحله شما با نظر هر کسی ممکنه شکلش رو عوض کنه.

در ضمن چون آدم نمیدونه داستان بازی چیه، نمیتونه بفهمه که این فضا یا چیدمان براش خوبه یا نه.

اما برای شما که تازه کار رو با UDK شروع کردی فکر کنم خوب باشه(البته باید اساتید نظر بدن نه ما که خودمون هم تازه کاریم)

---------- Post added at 03:15 PM ---------- Previous post was at 03:10 PM ----------

حرف شما درست
اما دوست من ، توی زمینه ی گرافیک هم هیچ کسی نمیاد برای رندر یه فضای خارجی بشینه درخت طراحی کنه
بلکه میاد از مدل های درختی که با موتور رندرش هماهنگه استفاده میکنه

به هر حال نمیدونم شاید شما یه گرافیست سه بعدی ای هستید که خیلی وقت میزارید و میخواید همه مثل شما وقت بزارن
اما به هر حال من توی سابقه ی سه بعدی کاریم ندیدم کسی بشینه درختو خودش بسازه !

ببخشید ها ولی به نظر من این بحث ها ربطی به موضوع تاپیک نداره(البته با اجازه صاحب تاپیک) و میتونید پ.خ کنید.

hadi665
18-03-2011, 15:12
سلام.
شات ها رو دیدم.به نظرم بسیار جذاب بودند.مخصوصا وقتی فهمید که مدل های کانتینر و خونه رو خودتون ساختید.

اما به نظر من آدم باید بدونه کجا میره وگرنه به هیچ جا نمیرسه.

اگه شما ایده کلی از داستان یا شخصیت بدی آدم میتونه بهتر نظر بده.وگرنه مرحله شما با نظر هر کسی ممکنه شکلش رو عوض کنه.

در ضمن چون آدم نمیدونه داستان بازی چیه، نمیتونه بفهمه که این فضا یا چیدمان براش خوبه یا نه.

اما برای شما که تازه کار رو با UDK شروع کردی فکر کنم خوب باشه(البته باید اساتید نظر بدن نه ما که خودمون هم تازه کاریم)

---------- Post added at 03:15 PM ---------- Previous post was at 03:10 PM ----------

ببخشید ها ولی به نظر من این بحث ها ربطی به موضوع تاپیک نداره(البته با اجازه صاحب تاپیک) و میتونید پ.خ کنید.

خوب همونطوری که گفتم من فقط دارم موتورو یاد میگیرم
یعنی دارم مرحله رو تکمیل میکنم چون میدونم بین راه یه سوالایی برام پیش میاد که وقتی اونا رو بفهمم کم کم سوراخ سنبه های موتور دستم میاد
قرار نیست این یه مرحله از یه بازی باشه

تا اینجای کار و ما بقی کار که انشالله انجام میشه همه از توی ذهنه خودمه ، و محیطیه که من خودم ازش خوشم میاد

ممنونم

parvizamd
18-03-2011, 15:34
هادی کارت خیلی خوب بود ولی یک سوال بی ربط:
چند وقت پیش یک مسابقه بازی سازی تو p30world بود که محسن جان و احسان جان و خیلی های دیگه توش بودند و شما هم توش بودین یهو سر مسابقه چی شد ؟با اینکه کار خیلی خفن بود؟

hadi665
18-03-2011, 15:51
سلام

ممنونم
راستش اون مسابقه رو خودمم نفهمیدم چی شد
!!!!!

خودمم تعجب کردم !!

silsin
18-03-2011, 18:50
برای بهتر شدن نور خورشید چیکار کنم ؟

گفتم که قدم به قدم . هر دقعه دوتا دوتا خوبه .گفتم از پایین ترین حد واست بگم .
که البته این کارهایی که من می خوام بهت بگم کم کم میره سر کارهای خطرناک و پدر سیستم درار.
در مورد سوال دومت من منظروت رو نفهمیدم. یعنی چه جوری بود و الان چه جوری دلت می خواد بشه.

hadi665
18-03-2011, 19:32
گفتم که قدم به قدم . هر دقعه دوتا دوتا خوبه .گفتم از پایین ترین حد واست بگم .
که البته این کارهایی که من می خوام بهت بگم کم کم میره سر کارهای خطرناک و پدر سیستم درار.
در مورد سوال دومت من منظروت رو نفهمیدم. یعنی چه جوری بود و الان چه جوری دلت می خواد بشه.

در مورد سوالم
نگاه به این عکسا کنید
contrast نور خورشید خیلی زیاده و کارو طبیعی کزده
اما واسه من انگار یه نوره معمولیه و روشناییه طبیعی نداره سایه هاشم خوب نیست !

pezhmax
18-03-2011, 19:33
دومین راه:
خب فعلا همین دوتا رو انجام بده تا فردا دوتا دیگه بهت بگم

آقا اینو اشتباه گفتی که. عدد مربوط به Lightmap Resolution تو تنظیمات نور سطوح پایینتر باشه، کیفیت سایه ها و رندر نورهای static بیشتر میشه.

pezhmax
18-03-2011, 20:01
در مورد سوالم
نگاه به این عکسا کنید

خوب این مساله تا حد زیادی بر میگرده به پرداخت نهایی صحنه و آماده سازیش برای رندر. از اونجایی که گفتی خودت مدلساز هستی، پس احتمالا با مفاهیم اولیه اش آشنا هستی.
تو UDK نور پردازی تا حدی با برنامه هایی مثل مکس یا مایا متفاوته. از اونجایی که ما دو حالت پرداخت تصویر داریم(Real time Render , Offline Render)،دو بخش نور پردازی هم داریم. نورهای استاتیک و نورهای داینامیک. علاوه بر اینها افکتهای تصویری (Post Process Effects ) هم وجود دارند. تقریبا شبیه همون مواردی که تو برنامه های مدلسازی هم داریم (SSAO, Bloom, DOF , ...).
مسلما توضیح همه این مسائل (که البته مطمئنا ماهیتشونو خوت بلدی) خیلی طولانی میشه. من توصیه میکنم آموزشهای ویدئویی خود UDK رو و سپس آموزش UDK Lightiing & Post Processing آز شرکت Eat3D رو حتما بگیر و نگاه کن. مطمئنا جواب خیلی از ابهاماتت از این طریق حل میشه.
resource های کامل آموزشی هم تو تاپیک خود UDK آورده شده.

موفق باشی.

3Dmajid
18-03-2011, 20:02
خیلی باحال شده ایول :11:

silsin
18-03-2011, 20:21
آقا اینو اشتباه گفتی که. عدد مربوط به Lightmap Resolution تو تنظیمات نور سطوح پایینتر باشه، کیفیت سایه ها و رندر نورهای static بیشتر میشه.

تا الانی که من وارد این کار شدم. می دونم که رزولیشن بالا بهتره . در ضمن حوصله اوردن ده بیستا کلمه جور و واجور خارجی ندارم . خودت بگیر چی می گم . کلا هم اگه می خوای من رو قانع کنی تصویر بیار عکس بگیر .

در مورد سوالم
نگاه به این عکسا کنید

در مورد شما درست می گی . این یه سری تنظیمات داره که تک تک واسه بالا بردن کیفیت کارت بهت می گم و ولی باید بدونم که شما از چه نور هایی توی صحنه استفاده کردی .

*** چون که بچه خوبی هستی . توی این راه ها رندر انریل انجین 3 رو هم بهت یاد میدم. حالا این یعنی چه . بهت یاد میدم چه طوری رندر یو دی کی خودت رو مثل بازی های جدید انریل انجین تنظیم کنی. ((البته خطرناک ترین حالته من همین کار رو کردم که سی پی یوم اسیب دید.))
-----------------------------------------------
خب یه دونه از سهمیه فردات رو بهت همین الان می گم .
light shaft
یه افکته جدیدیه که از دو سه نسخه پیش اضافه شده که با اون می تونی این رو بسازی:

البته باید کارکت گرافیکت هم پشتیبانی کنه . واسه استفاده از اون هم فعلا یو دی کی ندارم که بهت توضیح بدم ولی این عکس شاید بتونه کمکت کنه.

AMIR REZAs
18-03-2011, 20:23
خوب این مساله تا حد زیادی بر میگرده به پرداخت نهایی صحنه و آماده سازیش برای رندر. از اونجایی که گفتی خودت مدلساز هستی، پس احتمالا با مفاهیم اولیه اش آشنا هستی.
تو UDK نور پردازی تا حدی با برنامه هایی مثل مکس یا مایا متفاوته. از اونجایی که ما دو حالت پرداخت تصویر داریم(Real time Render , Offline Render)،دو بخش نور پردازی هم داریم. نورهای استاتیک و نورهای داینامیک. علاوه بر اینها افکتهای تصویری (Post Process Effects ) هم وجود دارند. تقریبا شبیه همون مواردی که تو برنامه های مدلسازی هم داریم (SSAO, Bloom, DOF , ...).
مسلما توضیح همه این مسائل (که البته مطمئنا ماهیتشونو خوت بلدی) خیلی طولانی میشه. من توصیه میکنم آموزشهای ویدئویی خود UDK رو و سپس آموزش UDK Lightiing & Post Processing آز شرکت Eat3D رو حتما بگیر و نگاه کن. مطمئنا جواب خیلی از ابهاماتت از این طریق حل میشه.
موافقم ...
آقا هادی شما از Actor clases قسمت light میتونی استفاده کنی که انواع light وجود داره ....

hadi665
18-03-2011, 20:34
تا الانی که من وارد این کار شدم. می دونم که رزولیشن بالا بهتره . در ضمن حوصله اوردن ده بیستا کلمه جور و واجور خارجی ندارم . خودت بگیر چی می گم . کلا هم اگه می خوای من رو قانع کنی تصویر بیار عکس بگیر .

در مورد شما درست می گی . این یه سری تنظیمات داره که تک تک واسه بالا بردن کیفیت کارت بهت می گم و ولی باید بدونم که شما از چه نور هایی توی صحنه استفاده کردی .

*** چون که بچه خوبی هستی . توی این راه ها رندر انریل انجین 3 رو هم بهت یاد میدم. حالا این یعنی چه . بهت یاد میدم چه طوری رندر یو دی کی خودت رو مثل بازی های جدید انریل انجین تنظیم کنی. ((البته خطرناک ترین حالته من همین کار رو کردم که سی پی یوم اسیب دید.))
-----------------------------------------------
خب یه دونه از سهمیه فردات رو بهت همین الان می گم .
light shaft
یه افکته جدیدیه که از دو سه نسخه پیش اضافه شده که با اون می تونی این رو بسازی:

البته باید کارکت گرافیکت هم پشتیبانی کنه . واسه استفاده از اون هم فعلا یو دی کی ندارم که بهت توضیح بدم ولی این عکس شاید بتونه کمکت کنه.

موافقم ...
آقا هادی شما از Actor clases قسمت light میتونی استفاده کنی که انواع light وجود داره ....

خوب من دارم از این نور استفاده میکنم :

این افکتی که شما عکسشو گزاشتی همونیه که من دنبالشم
این و اون افکتی که وقتی به خورشید نگاه میکنی حلقه های نورانی میاد

الآن من برای نورم اون تیکو زدم
اما فرقی احساس نمیکنم

hadi665
18-03-2011, 20:38

موفق باشی.

منظورتون اینه ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه این آموزش منظورتونه همین الآن فایل تورنتشو گیر آوردم
امشب دانلودش میکنم

ممنونم ;)

AMIR REZAs
18-03-2011, 20:58
علاوه بر Post Process Effects واسه خورشید Lens flare هم لازمه .... همون افکتهایی که میگفتی lens flare هم داره..

hadi665
18-03-2011, 22:06
علاوه بر Post Process Effects واسه خورشید Lens flare هم لازمه .... همون افکتهایی که میگفتی lens flare هم داره..

آره همین lens flare
اینو چطور میشه ساخت ؟

AMIR REZAs
18-03-2011, 22:17
آره همین lens flare
اینو چطور میشه ساخت ؟
آموزشش رو نمیدونم هست یا نه ! ولی تو یوتوب حتما هست.
تو Content browser راست کلیک کن و lens flare رو انتخاب کن همین.

SSS_HHH_OOO
18-03-2011, 23:41
خیییییییییییلیییییییییییی ییی خوبه
منم میخواااااااااام : (

tovamohammad
19-03-2011, 00:32

سیلسن جان، همه اشتباه می کنن و این کاملا طبیعیه، ولی اینکه شما اشتباه کنی یه چیزه و اینکه رو اشتباهت پافشاری کنی یه چیزه دیگه. این دومی دیگه طبیعی نیس.

جناب pezhmax درست میگه. اگه آموزشا رو درست کار کرده بودی اینو می دونستی. اگه UDN هم یه گشتی زده بودی باز می دونستی. همه اینا به کنار، خودت می خواستی لاقل یه بار تست کنی قبل توصیت خب.:31:

هر چی این عدد Lightmap Resolution کوچیکتر باشه، کیفیت لایت مپ بالاتره، که نهایت کیفیت هم عدد 1 بهت میده. البته باید بهت هشدار بدم که در این صورت زمان بیلد به طرز عجیبی زیاد میشه. دلیلش هم مشخصه.

-----

راستی جناب hadi665، برای شروع، کارتون خیلی جالب هست و یه موفق باشید گرم از همین الان به شما می گم.

ولی یه توصیه هم بهت بکنم، سعی کن بیشتر از 3-2 هفته رو این مپ یا هر مپ دیگه کار نکنی. بعد آموزشای اولیه رو که تموم کردی، می تونی برگردی و اطلاعات جدیدتو توش پیاده کنی ولی الان اون قدر که ازت زمان میگیره برات سود نداره. دیگه تصمیمش با شما.

موفق باشی. بای.:8:

silsin
19-03-2011, 08:42
سیلسن جان، همه اشتباه می کنن و این کاملا طبیعیه، ولی اینکه شما اشتباه کنی یه چیزه و اینکه رو اشتباهت پافشاری کنی یه چیزه دیگه. این دومی دیگه طبیعی نیس.

جناب pezhmax درست میگه. اگه آموزشا رو درست کار کرده بودی اینو می دونستی. اگه UDN هم یه گشتی زده بودی باز می دونستی. همه اینا به کنار، خودت می خواستی لاقل یه بار تست کنی قبل توصیت خب.:31:

هر چی این عدد Lightmap Resolution کوچیکتر باشه، کیفیت لایت مپ بالاتره، که نهایت کیفیت هم عدد 1 بهت میده. البته باید بهت هشدار بدم که در این صورت زمان بیلد به طرز عجیبی زیاد میشه. دلیلش هم مشخصه.

موفق باشی. بای.:8:

خب من که پافشاری نکردم که حتما حرفم درسته گفتم من تا جایی که دیدم اینجوری بود و گفتم شما یه سند تصویری بیار تا من قانع بشم . حالا که شما گفتی حتما درسته و جای شک نداره .اون یه مورد رو راست گفتی من به تا به حال تست نکردم . یعنی کردم توی اعداد پایین تر تست نکردم.

ehsan_wwe
19-03-2011, 11:55
خائن آدم unity رو ول میکنه میار رو یو دی کی

چطوری هادی جون رو به راهی

راستی خیلی خفن کار کردی فقط ایشالا دیگه از شاخش نپری بیرون جدی پیشو بگیری بعد منم بیام تو مکتب شما درس ببینم ازت :40:
موفق باشی و سر افراز ( یاد گرفتی به منم یاد بده :دی)

hadi665
20-03-2011, 18:13
آموزشش رو نمیدونم هست یا نه ! ولی تو یوتوب حتما هست.
تو Content browser راست کلیک کن و lens flare رو انتخاب کن همین.

چیزه
این lens flare که توی این آموزش هست آمادست فقط گزاشته توی صحنه ، اما این lens flare که توی udk اماده نست !
من چطور باید بسازمش ؟
من کلیک راست کردمو لنزو انتخاب کردم
خوب آموزشی هست که بگه باید چطوری بسازمش ؟

خیییییییییییلیییییییییییی ییی خوبه
منم میخواااااااااام : (

خو اون کاراکتر سازیو بزار کنار به udk ایمان بیاور
خداوند همه را به راه udk هدایت میکنید
بعله : )

خائن آدم unity رو ول میکنه میار رو یو دی کی

چطوری هادی جون رو به راهی

راستی خیلی خفن کار کردی فقط ایشالا دیگه از شاخش نپری بیرون جدی پیشو بگیری بعد منم بیام تو مکتب شما درس ببینم ازت :40:
موفق باشی و سر افراز ( یاد گرفتی به منم یاد بده :دی)

اونو که اصلا باش کار نکردم
تو مگه قرار نبود برنامه بچینی با هم روی بازی کار کنیم ها ؟!!
بی ریخت : دی

hadi665
20-03-2011, 18:16
خوب من یه چیزی اومد توی ذهنم اومدم نقاشیشو کشیدم
حالا بهتر شد ، الآن میدونم که چی قراره بسازم : )

بنظرتون اینطوری خوبه ؟
اون یه گاراژ یا یه انبار قدیمیه ، یه همچین چیزیه

honestbud
20-03-2011, 18:25
خوب من یه چیزی اومد توی ذهنم اومدم نقاشیشو کشیدم
حالا بهتر شد ، الآن میدونم که چی قراره بسازم : )

بنظرتون اینطوری خوبه ؟
اون یه گاراژ یا یه انبار قدیمیه ، یه همچین چیزیه

نقاشیتون که خیلی عالیه.مدل سازیتون هم که قبلا دیده بودیم(کانتینر) اون هم از نقاشیتون بهتر .
واقعا کارت خوبه.

اما اگه فقط میخوای این مپ رو درست کنی که یه چیزایی یاد بگیری فکر کنم بهتره که به پیشنهاد محمد جان زیاد روش وقت نزاری.چون این چیزایی که شما الان داری روش تمرکز میکنی میره تو مایه های مدلینگ و شما هم که حرفه ای هستی توش.
من نظرم اینه که کارایی بکن که یه موتور بیشتر مربوط بشه.
مثلا بیا ایده بده که کاراکتر چه کارایی بکنه و یا دوربین چطور حرکت کنه یا فضای داخل مپ چطوری باشه که بتونم با درست کردنشون چیز جدید یاد بگیرم، اون وقته که شاید یه کم لازم داشته باشی چند خط یا چند صفحه داستان برای مپ بنویسی
مثلا چند تا نمونه میگم که به ذهن خودم میرسه.
البته من نمیدونم شما دقیقا چه چیزایی رو بلدی یا میخوای تمرین کنی.پس این مثال ها ممکنه برای شما صدق نکنه ها!

مثلا فرض کن کاراکتر شما رو یه سری آدم شرور توی اون انبار که نقاشی کردی زندانی کردن و بعد اونجا رو آتیش میزنن و اون میخواد فرار کنه و در همین هین داره آتیش میگریه و احتمالا فرو میریزه! اینطوری چند تا چیز میتونی توش پیدا کنی که به دردت بخوره و یاد بگیری

AMIR REZAs
20-03-2011, 18:45
چیزه
این lens flare که توی این آموزش هست آمادست فقط گزاشته توی صحنه ، اما این lens flare که توی udk اماده نست !
من چطور باید بسازمش ؟
من کلیک راست کردمو لنزو انتخاب کردم
خوب آموزشی هست که بگه باید چطوری بسازمش ؟
آموزش چیلتر شده که زیاده :31:
من آموزش خاصی پیدا نکردم :41: خودت تو گوگل سرچ کنی هست مخصوصا فیلماش تو یوتوب زیاده....

silsin
20-03-2011, 20:11
خب واسه قبله عید یه چند تا روش دیگه رو هم بهت می گم . بقیش هم میره تا بعد از عید .
============================
1-Light Shaft
اینرو گفته بودی که بلد نیستی ازش استفاده کنی. یه کار کن . مپ ExampleMap رو توی یو دی کی باز کن . این Light که تصویرش رو برات گذاشتم Light Shaft روش اعمال شده . واد تنظیماتش شو و هرکاری اون کرده تو هم بکن .

----------------------------------------------------------------------------------
2-توی این تصویر پایینی هم قسمتی که برات مشخص کردم رو دستکاری کن .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
3-دیدم که می خوای لنز فلار یاد بگیری . توی content browser راست کلیک و New Lence Flare رو انتخاب کن . واسه یادگرفتنش هم کافیه به مدل های اماده توی یو دی کی نگاه کنی .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
4-توی این تصویری که اینجا برات گذاشتم هم با دستکاری این قسمت کیفیت به طور کاملا محصوصی بالا میره . البته چون الان وقت ندارم نمی تونم برات توضیح بدم اصلا این چیه و باید باهاش چیکار کرد . خودت یه کاری بکن. در ضمن این قسمتی که دیدی خیلی حساسه و با دستکاری به شدت سرعت رندر رو پایین میاره . ولی به کیفیتش میارزه.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5-***هشدار: لطفا هر کسی کنجکاوی نکنه و اینجا رو دست نزنه . این کار به شدت میزان پردازش رو زیاد می کنه و امکان داره به سیستم اسیب بزبنه . ((این رو از روی تجربه شخصی می گم))
وارد این مسیر شو:
UDK\UDK-2011-01\UDKGame\Config
فایل udkengine.ini
رو باز کن . برو به قسمت [SystemSettings]
این چیزهایی که این پایین میبینی همگی معرف تنظیمات بصری توی انجین و بازیتن .که اینجا می تونی از رزولیشن تا کلی تنظیمات دیگه رو دستکاری کنی. حالا این چه فایده ای داره . شما می تونی نمونه همین فایل رو توی بازی های دیگه پیدا کنی .
که البته توی بازی های دیگه اسمشون شاید فرق کنه ولی فکر کنم engineاسم شون یکی باشه . همون فایل ها رو اگه باز کنی و به این قسمتش رجوع کنی می تونی حتی بازی و انجین خودت رو مثل اون تنظیم کنی . البته گزینه هایی که توی هردوتا مشترکه .
خب این یکی از راه های غیر استاندارد و خطرناک من بود بقیق باشه بعد عید .

سال نو مبارک

hadi665
21-03-2011, 00:07
نقاشیتون که خیلی عالیه.مدل سازیتون هم که قبلا دیده بودیم(کانتینر) اون هم از نقاشیتون بهتر .
واقعا کارت خوبه.

اما اگه فقط میخوای این مپ رو درست کنی که یه چیزایی یاد بگیری فکر کنم بهتره که به پیشنهاد محمد جان زیاد روش وقت نزاری.چون این چیزایی که شما الان داری روش تمرکز میکنی میره تو مایه های مدلینگ و شما هم که حرفه ای هستی توش.
من نظرم اینه که کارایی بکن که یه موتور بیشتر مربوط بشه.
مثلا بیا ایده بده که کاراکتر چه کارایی بکنه و یا دوربین چطور حرکت کنه یا فضای داخل مپ چطوری باشه که بتونم با درست کردنشون چیز جدید یاد بگیرم، اون وقته که شاید یه کم لازم داشته باشی چند خط یا چند صفحه داستان برای مپ بنویسی
مثلا چند تا نمونه میگم که به ذهن خودم میرسه.
البته من نمیدونم شما دقیقا چه چیزایی رو بلدی یا میخوای تمرین کنی.پس این مثال ها ممکنه برای شما صدق نکنه ها!

مثلا فرض کن کاراکتر شما رو یه سری آدم شرور توی اون انبار که نقاشی کردی زندانی کردن و بعد اونجا رو آتیش میزنن و اون میخواد فرار کنه و در همین هین داره آتیش میگریه و احتمالا فرو میریزه! اینطوری چند تا چیز میتونی توش پیدا کنی که به دردت بخوره و یاد بگیری

خوب حرف شما که کاملا درسته
اما مشکل اینجاست که اینکه کاراکتر بخواد کاره جدید کنهو اینا باید با کیسمت کار کنم ، که من فقط میخوام با گرافیک این موتور کار کنم و برای همین دارم روی ساخت مرحله کار میکنم

آموزش چیلتر شده که زیاده :31:
من آموزش خاصی پیدا نکردم :41: خودت تو گوگل سرچ کنی هست مخصوصا فیلماش تو یوتوب زیاده....

من خیلی سرچ کردم معمولا میاد تصاویرشو نشون میده
آموزش نمیده

خب واسه قبله عید یه چند تا روش دیگه رو هم بهت می گم . بقیش هم میره تا بعد از عید .
============================
1-Light Shaft
اینرو گفته بودی که بلد نیستی ازش استفاده کنی. یه کار کن . مپ ExampleMap رو توی یو دی کی باز کن . این Light که تصویرش رو برات گذاشتم Light Shaft روش اعمال شده . واد تنظیماتش شو و هرکاری اون کرده تو هم بکن .

----------------------------------------------------------------------------------
2-توی این تصویر پایینی هم قسمتی که برات مشخص کردم رو دستکاری کن .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
3-دیدم که می خوای لنز فلار یاد بگیری . توی content browser راست کلیک و New Lence Flare رو انتخاب کن . واسه یادگرفتنش هم کافیه به مدل های اماده توی یو دی کی نگاه کنی .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
4-توی این تصویری که اینجا برات گذاشتم هم با دستکاری این قسمت کیفیت به طور کاملا محصوصی بالا میره . البته چون الان وقت ندارم نمی تونم برات توضیح بدم اصلا این چیه و باید باهاش چیکار کرد . خودت یه کاری بکن. در ضمن این قسمتی که دیدی خیلی حساسه و با دستکاری به شدت سرعت رندر رو پایین میاره . ولی به کیفیتش میارزه.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5-***هشدار: لطفا هر کسی کنجکاوی نکنه و اینجا رو دست نزنه . این کار به شدت میزان پردازش رو زیاد می کنه و امکان داره به سیستم اسیب بزبنه . ((این رو از روی تجربه شخصی می گم))
وارد این مسیر شو:
فایل udkengine.ini
رو باز کن . برو به قسمت [SystemSettings]
این چیزهایی که این پایین میبینی همگی معرف تنظیمات بصری توی انجین و بازیتن .که اینجا می تونی از رزولیشن تا کلی تنظیمات دیگه رو دستکاری کنی. حالا این چه فایده ای داره . شما می تونی نمونه همین فایل رو توی بازی های دیگه پیدا کنی .
که البته توی بازی های دیگه اسمشون شاید فرق کنه ولی فکر کنم engineاسم شون یکی باشه . همون فایل ها رو اگه باز کنی و به این قسمتش رجوع کنی می تونی حتی بازی و انجین خودت رو مثل اون تنظیم کنی . البته گزینه هایی که توی هردوتا مشترکه .
خب این یکی از راه های غیر استاندارد و خطرناک من بود بقیق باشه بعد عید .

سال نو مبارک

ممنونم از شما
یه آموزشی هم در باره light mass دانلود کردم دیشب
همونی که یکی از دوستان گفته بود
حالا با کمک شما و اون آموزش ایشالله حلش میکنیم : )

ممنون
من اون فایل ini ر. هم تغییر دادم
مثلا رزولیشنو زیاد کردم
تغییرات وقتی اعمال میشه که از بازی خارج برنامه play میگیری

ممنون بابت کمکات ;)

RatAtouille
21-03-2011, 00:17
با 3d game studio هم بگذار ديگه .... ميخام فرقشون رو بفهمم

honestbud
21-03-2011, 00:24
خوب حرف شما که کاملا درسته
اما مشکل اینجاست که اینکه کاراکتر بخواد کاره جدید کنهو اینا باید با کیسمت کار کنم ، که من فقط میخوام با گرافیک این موتور کار کنم و برای همین دارم روی ساخت مرحله کار میکنم

خوب میتونید روی گرافیک هم کار کنید.مثلا توی این مورد خاص که مثال زدم و گفتم ممنه برای هر شخصی با توجه به سطحش هر مثالی وجود داشته باشه، روی درست کردن آتیش کار کنی.

hadi665
21-03-2011, 00:44
با 3d game studio هم بگذار ديگه .... ميخام فرقشون رو بفهمم

خوب آخه دوست عزیز طراحی این مرحله با 3dgs یه عالمه زمان میبره
همینطوری ساده نیست که بخوام برای شما با اونم بسازمش

اما مطمئن باشید زمین تا آسمون فرق میکنن
من خودم قبلا با اون موتور کار کرده بودم

خوب میتونید روی گرافیک هم کار کنید.مثلا توی این مورد خاص که مثال زدم و گفتم ممنه برای هر شخصی با توجه به سطحش هر مثالی وجود داشته باشه، روی درست کردن آتیش کار کنی.

اینم حرفیه
عملیش میکنم ;)

ممنون

hadi665
22-03-2011, 21:30
خوب طبق همون نصیحتی که دوستان کردن ، تصمیم گرفتم حالا برم سراغ محیط داخلی
میخوام یه محیط داخلی ، یه جایی مثل یه شرکت البته سالن داخلی یه شرکت یا یه انبارو بسازم

فعلا دارم محیطو توی 3dsmax میسازم
و بعد میبرمش توی udk

hadi665
22-03-2011, 23:43
خوب محیطش تموم شده
البته فعلا فقط همین راه رو قراره ساخته شه
وقتی این رفت توی موتور بعقیشم میسازم

گمونم فردا تمسچر میزنمو میبرمش توی موتور و بعدشم جزئیاتشو کامل میکنم

منتظر نظراتتون هستم
ممنون :40:

honestbud
23-03-2011, 00:16
منتظر نظراتتون هستم
ممنون :40:

خوب من فکر کنم که با توجه به نظر آقا محمد تو تاپیک UDK ، بهتره که اینا رو تو خود UDK مدل کنید.
یعنی اگه من بودم شاید این کارو می کردم.

حالا شما اگه نظر دیگه داری بگو که ما هم استفاده کنیم.

hadi665
23-03-2011, 00:40
خوب من فکر کنم که با توجه به نظر آقا محمد تو تاپیک UDK ، بهتره که اینا رو تو خود UDK مدل کنید.
یعنی اگه من بودم شاید این کارو می کردم.

حالا شما اگه نظر دیگه داری بگو که ما هم استفاده کنیم.

آره حق باشماست
در اصل باید دیوارا توی udk با همون دیوارای bsp ساخته شن
آخه این bsp با امکانات و ویژگی هایی که داره سرعت لود و بازی رو بیشتر میکنه

اما من برای امتحان اینکارو کردم و خوشم نیومد
آخه مثلا دیوار ها توی این حالت اصلا نمیتونند گوشه ههای نرم داشته باشند و مجبورم که دیوارای خشک و ساده بسازم

من ترجیح دادم بیارمشون توی مکس که بتونم جزئیاتو ببرم بالا

;)

anti-military
23-03-2011, 01:04
منم با هادی موافقم . تو udk نمیشه اون چیزی رو که میخواهیم ایجاد کنیم ...

hadi665
23-03-2011, 01:57
میگم این قضیه bsp دقیقا چیه ؟!
من اون قبلنا یه مطلبی رو ترجمه کرده بودم که میگفت bsp کمک میکنه که مثلا دیوار ها آبجکت های پشتشونو که توی دید دوربین نشون داده نمیشن ، لود نشن

اینطوری حافظه کمتر اشغال میشه و بازی قسمت به قسمت لود میشه

این حرف درسته ؟

honestbud
23-03-2011, 08:49
از اونجایی که این سوال یه سوال فنیه و من جوابش رو خودم هم نمیدونم:31:، توی تاپیک پشتیبانی مطرحش میکنم.

میتونید اونجا دنبال کنید.

اما فکر میکنم شما درست میگید.چون من توی یه فوم (انگلیسی زبون) خوندم که با static mesh یه اتاقی ساخته بود و نوی کهپشت دیوار بود روی اشیاء داخل اتاق تاثیر گذاشته بود.
(البته یه مورد خاص بود و من کامل تمام تاپیکشون رو نخوندم ها !

hadi665
23-03-2011, 12:08
پس من اینجا هم پستمو تکرار میکنم : دی

من اینو الآن توی نت پیدا کردم :

یک الگوریتم culling (گلچین کردن) برای صحنه های indoor هست. این تکنیک توی بازیهای زیادی مخصوصا بازیهای جان کارمک مثل doom و Quake استفاده شده. این الگوریتم خیلی آسونه. در حقیقت میشه گفت bsp یک شکل مدیریت صحنه هست و هدف اون به حداقل رسوندن پردازشهای گرافیکی و فیزیکی هستش به شکلی که اجسامی که داخل شاخه نباشن نه رسم میشن و نه پردازش:

البته BSP "خیلی آسون" نیست. من نمی دونم همچین چیزی رو پیاده کردین یا فقط راجع بهش خوندین.

چند سال پیش که من یک BSP + PVS کامپایلر می ساختم کار بسیار مشکلی بود. خوندن تئوری تا پیاده سازی عملی زمین تا آسمون فرق داره، این الگوریتم مشکلات بزرگی هنگام ساختن درخت BSP از جمله T-Junction ها، بالانس درست درخت، سرعت و تشخیص سوراخ ها در صحنه، خطاهای floating point precision و ...

قبلنا که با 3d game studio کار میکردم توی help این برنامه در این مورد توضیح داده شده بود
انگار اینطوری که فهمیدم اگه تمام دیوارا از bsp باشن موتور اتاق به اتاق آبجکت ها رو لود میکنه

parvizamd
23-03-2011, 14:25
هادی جان سلام اون چیزی که شما میگی در واقعه سیستم مدیریت صحنه هست که باعث میشه چیزی های که در گوشه تصویری نیستند توسط directX رندر نشن به همین دلیل وقت منابع برای نمایش چیزی که نیاز به رندر نداره حروم نشه .

hadi665
23-03-2011, 14:50
هادی جان سلام اون چیزی که شما میگی در واقعه سیستم مدیریت صحنه هست که باعث میشه چیزی های که در گوشه تصویری نیستند توسط directX رندر نشن به همین دلیل وقت منابع برای نمایش چیزی که نیاز به رندر نداره حروم نشه .

آره همینه

--

خوب من دارم تکسچرو میسازم
این 20% کاره

honestbud
23-03-2011, 15:23
آره همینه

خوب من دارم تکسچرو میسازم
این 20% کاره

خیلی قشنگ شده.
اینا تکسچر توی مکس هستش؟یعنی تا اینجا هنوز وارد UDK نشدی؟

hadi665
23-03-2011, 16:06
خیلی قشنگ شده.
اینا تکسچر توی مکس هستش؟یعنی تا اینجا هنوز وارد UDK نشدی؟

نه هنوز وارد udk نشدم
فعلا توی مکس و فتوشاپ دارم کار میکنم

این هم مراحله کامل شدن ساخت تکسچره
از چند تا عکس استفاده کردم تا تکسچره دلخوامو بسازم

;)

hadi665
23-03-2011, 16:59
خوب من برای یه تست ساده دیوارو آوردم توی udk

اما فایلشو هم سیو نکردم : دی چون فقط برای تست هست
راستی وقتی کل محیطو توی مکس ساختی برای اینکه یه دفعه همه ی آبجکت ها رو با هم توی یه فایل ase بیاری توی udk یه روشی تازه توی یه آموزش دیدم که خیلی خوب بود

میدونید که وقتی مدلی رو توی udk میخواید بهش متریال نسبت بدید فقط یه جا برای اون هست که فلش سبز داره
با این روش یه دسته مدل با هم import میشه و این بار به تعداد آبجکت ها فلش سبز داریم و میتونید هر مترالو جای خودش نسبت بدید

حالا وقتی محیط ساخته شد نشونتون میدم

;)

aliscan
23-03-2011, 19:11
سلام
ایول هادی جان باحاله:46:هر چی متریال بدی و یو وی ست کنی همون اندازه فلش سبز داری :46:

silsin
23-03-2011, 20:34
محیطی که ساختی عالیه . خوشم اومد

parvizamd
23-03-2011, 20:46
خوشم میاد کار هادی جون درسته:31:.

hadi665
23-03-2011, 20:51
خوب اینم شد تا اینجا
تا شب کل محیطتشو تموم میکنم البته بدون جزئیات

SSS_HHH_OOO
23-03-2011, 22:18
خیلی باحاله
میگم این رباته رو از کجا آوردی؟

Reza Azimy_RW
23-03-2011, 23:40
ایول استاد هادی . ترکوندیا !

خداییش خیلی تمیز در اومده کیف کردم .

honestbud
24-03-2011, 00:06
آقا هادی کارت خیلی تمیز در اومده.
مدل ها رو با متریال از توی مکس آوردی یا تکسچر ها رو جدا ساختی و تو UDK تبدیل به متریال کردی؟
میگم یه نظری دارم.
اگه وقت کردی، همین ها رو با bsp هم در بیار بعد یه مقایسه ای بین این دو انجام بده.
هم از لحاظ performance و سرعت و هم از نظر کیفیت گرافیکی کار.(البته فقط یه پیشنهاده)

میگم این رباته رو از کجا آوردی؟

در حضور اساتید ببخشید که من جواب میدم :

این رباته، کاراکتر پیش فرض UDK هستش.

honestbud
24-03-2011, 00:16
نه هنوز وارد udk نشدم
فعلا توی مکس و فتوشاپ دارم کار میکنم

این هم مراحله کامل شدن ساخت تکسچره
از چند تا عکس استفاده کردم تا تکسچره دلخوامو بسازم

;)

این پستت رو جا انداختم:31:

کارت بسیار عالی هستش.تکسچر ها حرف نداره.
به جرئت(درست نوشتم؟!:13:) میتونم بگم یه چیزی تو مایه های uncharted شده.
یعنی یه کار کاملا حرفه ای.
من خودم فوتوشاپ هم کار کردم.ولی در حد ساخت پوستر و کارت ویزیت و این ها البته به صورت آماتور.

تکسچر ها رو از صفر خودتون ساختید؟
میشه یه آموزش هم در رابطه با تکسچر ها بزاری؟ یا اگه توی همین فروم هستش لینک بزارید؟

hadi665
24-03-2011, 00:18
ایول استاد هادی . ترکوندیا !

خداییش خیلی تمیز در اومده کیف کردم .

ممنون رضا جان
;)

آقا هادی کارت خیلی تمیز در اومده.
مدل ها رو با متریال از توی مکس آوردی یا تکسچر ها رو جدا ساختی و تو UDK تبدیل به متریال کردی؟
میگم یه نظری دارم.
اگه وقت کردی، همین ها رو با bsp هم در بیار بعد یه مقایسه ای بین این دو انجام بده.
هم از لحاظ performance و سرعت و هم از نظر کیفیت گرافیکی کار.(البته فقط یه پیشنهاده)

در حضور اساتید ببخشید که من جواب میدم :

این رباته، کاراکتر پیش فرض UDK هستش.

ممنونم
آخه من اگه میتونستم این دیوارا رو با bsp در بیارم که خوب نمیرفتم سراغ مکس : دی

آخه دیوارا گوشه هاشونو نرم ساختم
چون اینطوری توی نور سایه های بهتری میخورن و سخت نشون داده نمیشن
bsp ها این ریختی نیستن

درست میگم ؟
میگم راستی میشه پشت این دیوار ها که مدل هستن از دیوارای bsp استفاده کرد
ها میشه ؟

hadi665
24-03-2011, 00:32
این پستت رو جا انداختم:31:

کارت بسیار عالی هستش.تکسچر ها حرف نداره.
به جرئت(درست نوشتم؟!:13:) میتونم بگم یه چیزی تو مایه های uncharted شده.
یعنی یه کار کاملا حرفه ای.
من خودم فوتوشاپ هم کار کردم.ولی در حد ساخت پوستر و کارت ویزیت و این ها البته به صورت آماتور.

تکسچر ها رو از صفر خودتون ساختید؟
میشه یه آموزش هم در رابطه با تکسچر ها بزاری؟ یا اگه توی همین فروم هستش لینک بزارید؟

اون عکس هایی که گزاشتم خوب از سایتای مختلف گرفتم اما بعدش خودم تکسچرا رو توی فتوشاپ ساختم
یه آموزش هست به اسم Eat3d NextGen Texturing Techniques ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) این آموزش بتون خیلی کمک میکنه
البته یکم حجیمه

من جمعه میرم مسافرت بعده اینکه برگشتم اگه یاداوری کنی براتون یه آموزش درست میکنم
البته اگه تا اون موقع اینو دانلود نکرده باشی

;)

یکمی چشاتون زیادی داره قشنگ میبینه : دی
این کار در حد بازی های میکرو شده : دی

;)

hadi665
24-03-2011, 03:01
خوب اینم تا اینجای کار
دیگه برم بخوابم : دی

صب بخیر ;)

parvizamd
24-03-2011, 06:28
انصافا خیلی طراحی مرحله ات خوبه!فقط یک چیزی بازیت چه سبکی هست ؟fps یا tps?

hadi665
24-03-2011, 08:52
انصافا خیلی طراحی مرحله ات خوبه!فقط یک چیزی بازیت چه سبکی هست ؟fps یا tps?

ممنونم
خوب همونطوری که گفتم اینا برای یادگیری ساخته شده
اما در کل من به بازی های tps علاقه ی بیشتری دارم

RatAtouille
24-03-2011, 10:00
کد نویسی هم بلدی ؟

silsin
24-03-2011, 10:50
یه پیشنهاد . اقا هادی هیچ وقت توی یه محیط بسته از عمق دید استفاده نکن. خیلی بد میشه .

silsin
24-03-2011, 11:20
راستی چند تا چیز دیگه هم هست .
1- سعی کن واسه نور پردازی صحنه فقط از Light های انجینی استفاده نکنی . اگه می خوای فریمت توی صحنه بالاتر بره از fake light هم استفاده کن اون موقع دیگه بازی مجبور نمیشه نورهای انیجنی رو رندر کنه.
2-حالا گفتیم انجین انریل تمام بازی های محیطش قهوه ایه شما دیگه ته قهوه ای رو اوردی .به نظر من اگه می خوای بازی بسازی سعی کن الگوی گرافیکی خودت رو بازی Bioshock قرار بدی.
3-اگه نوری داری البته توی صحنه های مثلا ازمایشگاهی سعی کن از یه volum . postprocess استفاده کنی اینطوری خیلی قشنگ میشه مخصوصا وقتی بخوای glow یه لامپ رو زیاد کنی.
4- سبک دوربینت رو خداییش من قبول ندارم یه کاری کن دوربین رو صاف کن این سبک دوربینی که تو داری ماوس سیستم اجازه کنترل دوربین رو داره به نظر من صاف باشه بهتره .
5- چون بچه خوبی هستی :31: اگه بلدی با کد کار کنی اگه بخوای بهت کد کاور گرفتن رو بدم تا کارکترت کاور بگیره .

hadi665
24-03-2011, 13:28
کد نویسی هم بلدی ؟

نوچ :)

یه پیشنهاد . اقا هادی هیچ وقت توی یه محیط بسته از عمق دید استفاده نکن. خیلی بد میشه .

راستی چند تا چیز دیگه هم هست .
1- سعی کن واسه نور پردازی صحنه فقط از Light های انجینی استفاده نکنی . اگه می خوای فریمت توی صحنه بالاتر بره از fake light هم استفاده کن اون موقع دیگه بازی مجبور نمیشه نورهای انیجنی رو رندر کنه.
2-حالا گفتیم انجین انریل تمام بازی های محیطش قهوه ایه شما دیگه ته قهوه ای رو اوردی .به نظر من اگه می خوای بازی بسازی سعی کن الگوی گرافیکی خودت رو بازی Bioshock قرار بدی.
3-اگه نوری داری البته توی صحنه های مثلا ازمایشگاهی سعی کن از یه volum . postprocess استفاده کنی اینطوری خیلی قشنگ میشه مخصوصا وقتی بخوای glow یه لامپ رو زیاد کنی.
4- سبک دوربینت رو خداییش من قبول ندارم یه کاری کن دوربین رو صاف کن این سبک دوربینی که تو داری ماوس سیستم اجازه کنترل دوربین رو داره به نظر من صاف باشه بهتره .
5- چون بچه خوبی هستی :31: اگه بلدی با کد کار کنی اگه بخوای بهت کد کاور گرفتن رو بدم تا کارکترت کاور بگیره .

1. غیره انجینی منظورت چیه ؟! این فیک چیه ؟ [ یه توضیحم بده آخه من خودم از اینکه کارم خوب در نیومده شاکیم ، نورهاش خوب نشده اما بلدم نیستم بهترش کنم ]
2. قهوه ای دوست دارم خو : دی
3. اینو استفاده میکنم یهو همه جا خیلی روشن میشه ، حال نکردم باش !
4. خو من یه آموزش دیدم که دوربینمو سوم شخص کردم ، دیگه بیشتر از این بلد نیستم دوربینو کنترل کنم شما اگه این دوربینی که میگیو بم آموزش بدی من حرفتو گوش میکنم : دی
5. کاور ؟ نه بابا ! یعنی سادست ؟
اول آموزش کاورو بم بده که من عاشق کاورم

دمت گرم :40:

honestbud
24-03-2011, 13:49
نوچ :)

1. غیره انجینی منظورت چیه ؟! این فیک چیه ؟ [ یه توضیحم بده آخه من خودم از اینکه کارم خوب در نیومده شاکیم ، نورهاش خوب نشده اما بلدم نیستم بهترش کنم ]
2. قهوه ای دوست دارم خو : دی
3. اینو استفاده میکنم یهو همه جا خیلی روشن میشه ، حال نکردم باش !
4. خو من یه آموزش دیدم که دوربینمو سوم شخص کردم ، دیگه بیشتر از این بلد نیستم دوربینو کنترل کنم شما اگه این دوربینی که میگیو بم آموزش بدی من حرفتو گوش میکنم : دی
5. کاور ؟ نه بابا ! یعنی سادست ؟
اول آموزش کاورو بم بده که من عاشق کاورم

دمت گرم :40:

با کد نویسی خیلی کارا میشه مرد.
منم بلد نیستم ولی دیدم و خوندم.
این آموزش دوربین.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توی تاپیک UDK هم یه نگاه بنداز.آقا محمد چند بار توضیح داده و یه بارش یادمه کامل بود و همین لینک رو هم م از اون پست برداشتم.

silsin
24-03-2011, 13:52
پس کارمون سخت شد که.

در مورد فیک . معروفه به نور دوروغین . چرا چون توی اون از هیچ لامپی استفاده نشده و فقط با متریال کاری کردن که انگار مثلا یه لامپ 100 واتی داخل اون شیئ هست . از این تکنیک تا اونجایی که من دیدم توی بازی batman ارخام و Gears Of ware استفاده کردن .
در مورد دوربین من توی نظرم بود که شبیه evil4 باشه بهتره ولی چون کد نویسی رو بلد نیستی بیخیال همین خوبه .
واسه پست پروسس از یه ولوم استفاده کن نه اینکه کل محیط رو تغییر بدی.

در مورد کاور اموزشی نیست و من فقط می تونم بهت کدش رو بدم. صبر کن تا شب واست میسازمش و تحویلت میدم.خوبه؟

hadi665
24-03-2011, 14:02
با کد نویسی خیلی کارا میشه مرد.
منم بلد نیستم ولی دیدم و خوندم.
این آموزش دوربین.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توی تاپیک UDK هم یه نگاه بنداز.آقا محمد چند بار توضیح داده و یه بارش یادمه کامل بود و همین لینک رو هم م از اون پست برداشتم.

انکه چطور دوربینو بیارم جایی که خودم میخوامو بلدم انجامش دادم
اما اونجا روی نقطه ای که تیر به اونجا میزنه مشکل دارم
چون اون همون پایین میمونه و همه ی تیر ها به چایین میخوره : دی

پس کارمون سخت شد که.

در مورد فیک . معروفه به نور دوروغین . چرا چون توی اون از هیچ لامپی استفاده نشده و فقط با متریال کاری کردن که انگار مثلا یه لامپ 100 واتی داخل اون شیئ هست . از این تکنیک تا اونجایی که من دیدم توی بازی batman ارخام و Gears Of ware استفاده کردن .
در مورد دوربین من توی نظرم بود که شبیه evil4 باشه بهتره ولی چون کد نویسی رو بلد نیستی بیخیال همین خوبه .
واسه پست پروسس از یه ولوم استفاده کن نه اینکه کل محیط رو تغییر بدی.

در مورد کاور اموزشی نیست و من فقط می تونم بهت کدش رو بدم. صبر کن تا شب واست میسازمش و تحویلت میدم.خوبه؟

: دی
این کاورو بم بگی دوربینو یه کاریش میکنم : دی

silsin
24-03-2011, 14:12
راستی اون لینکی که گذاشتم رو نمی تونی حجمش رو کمتر کنی . ثواب داره به خدا.

hadi665
24-03-2011, 14:27
آخه خودش zip بود من چطوری کمش کنم ؟
تو یه راهی بگو که ازین کمترش بشه کرد ، من برات انجام میدم

:-؟

silsin
24-03-2011, 14:43
اول انپکش کن. اگه winrar داری این کارهای زیر رو انجام بده:
در ضمن فایل های زیر رو ازش حذف کن.البته اگه داره . نداشت بیخیال
فایل با پسوند upk که قبلش نوشته package رو حذف کن .
اون موقع با winrar فشردش کن . کار حله

hadi665
24-03-2011, 15:00
اول انپکش کن. اگه winrar داری این کارهای زیر رو انجام بده:
در ضمن فایل های زیر رو ازش حذف کن.البته اگه داره . نداشت بیخیال
فایل با پسوند upk که قبلش نوشته package رو حذف کن .
اون موقع با winrar فشردش کن . کار حله

بیا دیگه اینو دانلود کن ، حجمش کمه
کاور موخوم : (

silsin
24-03-2011, 18:35
اینرو همین الان میزارم تا بری حاشو ببری .در ضمن اون کدها ی اسنایپر رو دارم اصلاح می کنم اگه تموم شد که مزارم وگرنه بیخیال .

کاور:

بعد از دیدن عکس های بالا لینک زیر رو دانلود کن :

وارد پوشه UDK\UDK-2011-01\Development\Src
بشو و یه پوشه به نام Power ایجاد کن . داخل اون پوشه یه پوشه دیگه به نام classes بساز.
داخل اون کد هایی که دانلود کردی منظور قسمت classes رو بریز.
بعد وارد این قسمت بشو
فایل DefaultEngine رو باز و در قسمت [UnrealEd.EditorEngine]
اینرو تایپ کن . مثل بقیه که اونجان .
+EditPackages=Power البته مثبت اونطرفشه مثل بقیه .
دوباره وارد اون فایلی که دانلود کردی بشو .
حالا وارد پوشه config بشو .
فایل DefaultInput رو کپی و در ادرس UDK\UDK-2011-01\UDKGame\Config پیست کن .
حالا برنامه رو باز کن . اگه پیغام yes no calcel داد دکمه yes رو بزن و بعد از تموم شدنش دوباره برنامه رو اجرا و وارد بازی بشو .
حالا طبق عکس زیر عمل کن و در قسمتی که نشان داده شده نام power رو انتخاب کن همین .

hadi665
25-03-2011, 00:29
مرسی درستش کردم
واقعا آموزش خوبی بود

فقط یه مشکلی هست
این میره پشت دمو دستگاه کاور میگیره
اما مشکل اینه که وقتی تیر میزنه میزنه به همون دیوار : دی

مگه نباس سرشو بیاره بالا تیر بزنه ؟!!

;)

silsin
25-03-2011, 10:19
نه شما باید از کاور بیای بیرو ن و بعد شلیک کنی. در مورد این حرفت راستش من هم توی موندم . به زمین و زمان زدم نتونستم درستش کنم. فعلا باید با همین بسازی . :31:

honestbud
03-04-2011, 13:10
هادی جان ادامه تاپیک چی شد؟

چرا اینطوری شد؟

هنوز مسافرتی؟

hadi665
03-04-2011, 15:33
هادی جان ادامه تاپیک چی شد؟

چرا اینطوری شد؟

هنوز مسافرتی؟

راستش دو روزه که از سفر اومدم
اما دیدم اینجا کسی پست نداد گفتم حالا بعدا میام سراغ این تاپیک : دی

من اومدم سراغ یه محیط بسته ی دیگه اینبار با bsp wall های خوده موتور ساختمش
سایه ها بهتر شده
و فکر میکنم بهتره برای ساخت دیوار ها همش از این دیوار های پیش فرض استفاده شه
دارم سعی میکنم آدم دلخواه خودمو بیارم توی بازی اما فعلا که آموزش درستو حسابی که مرحله به مرحله توضیح بده نیافتم

تونستم کاراکترو بیارم توی udk اما نمیدونم چطور بندازمش جای کاراکتر اصلی بازی !!!!!

VGS
03-04-2011, 18:03
هادی کارت خیلی خیلی خوبه مخصوصا با توصیه هایی که بچه ها کردند.فکر می کنم داره کارتون بهتر و بهتر می شه.
خیلی حال کردم دیدم شات ها را.
در ضمن به نوبه خودم یکم می خوام در رابطه با بحث مدل صحبت کنم.اون اولای تاپیک خیلی بحث ر این رابطه شدید بود.گفتم من هم مانور بدم بد نیست.ببینید با حرف همه تا کمی موافقم ولی خودتون بچه ها توجه کنید.اینجا قرار نیست که بازی تجاری ساخته بشه که حالا این مدل آماده باشه یا نباشه. و فقت و فقط همین طور که هادی جان فرمودند اول کارشونه و ارند به صورت تمرینی کار می کنند. پس زیاد سخت نگیرید.نظرتون را بدید.از دوستان مثل محمد و حسن و آقای PHZMAX و بقه بچه ها که توی آموزش کمک می کنم تشکر می کنم .آقا دست همگی درد نکنه.

hadi665
03-04-2011, 19:24
هادی کارت خیلی خیلی خوبه مخصوصا با توصیه هایی که بچه ها کردند.فکر می کنم داره کارتون بهتر و بهتر می شه.
خیلی حال کردم دیدم شات ها را.
در ضمن به نوبه خودم یکم می خوام در رابطه با بحث مدل صحبت کنم.اون اولای تاپیک خیلی بحث ر این رابطه شدید بود.گفتم من هم مانور بدم بد نیست.ببینید با حرف همه تا کمی موافقم ولی خودتون بچه ها توجه کنید.اینجا قرار نیست که بازی تجاری ساخته بشه که حالا این مدل آماده باشه یا نباشه. و فقت و فقط همین طور که هادی جان فرمودند اول کارشونه و ارند به صورت تمرینی کار می کنند. پس زیاد سخت نگیرید.نظرتون را بدید.از دوستان مثل محمد و حسن و آقای PHZMAX و بقه بچه ها که توی آموزش کمک می کنم تشکر می کنم .آقا دست همگی درد نکنه.

ممنون دوست جون
آره دمه بچه ها گرم که خیلی کمک میکنند

منم از همه تشکر میکنم :)

honestbud
03-04-2011, 20:29
راستش دو روزه که از سفر اومدم
اما دیدم اینجا کسی پست نداد گفتم حالا بعدا میام سراغ این تاپیک : دی

من اومدم سراغ یه محیط بسته ی دیگه اینبار با bsp wall های خوده موتور ساختمش
سایه ها بهتر شده
و فکر میکنم بهتره برای ساخت دیوار ها همش از این دیوار های پیش فرض استفاده شه
دارم سعی میکنم آدم دلخواه خودمو بیارم توی بازی اما فعلا که آموزش درستو حسابی که مرحله به مرحله توضیح بده نیافتم

تونستم کاراکترو بیارم توی udk اما نمیدونم چطور بندازمش جای کاراکتر اصلی بازی !!!!!

خیلی خوبه.

مشکلت با رنگ ستون ها که با دیوار تفاوت داشت، حل شد؟
در مورد آوردن کاراکتر منبع چند تا هست.
ولی من نظرم اینه که فعلا کارای دیگه رو انجام بدی و در آخر کاراکتر بیاری!
یه سری اینجا بزن :

من چون اینترنت پر سرعت نداشتم فقط آموزش های متنی رو نگاه انداختم و سیو کردم.
در مورد آوردن ماشین،آدم و ... به UDK توضیح کامل و گام به گام داده.
آموزش تصویری هم داره البته من نگاه ننداختم.

تو تاپیک پشتیبانی UDK هم سرچ کن.محمد جان فکر کنم یه چیزایی گفته.
ولی به نظر من این کار آسونیه و فعلا چیز آموزشی برات نداره.

silsin
04-04-2011, 09:51
پستم نیومد؟ اقا من کمکت می کنم کارکتر بیاری . فقط یه عکس از کارکترت بزار یا اینکه کل فایلش رو بده به من اگه اشکال داشت واست درست کنم . راستی واسه ساختش حتما باید animtree بلد باشیا

hadi665
04-04-2011, 23:24
خیلی خوبه.

مشکلت با رنگ ستون ها که با دیوار تفاوت داشت، حل شد؟
در مورد آوردن کاراکتر منبع چند تا هست.
ولی من نظرم اینه که فعلا کارای دیگه رو انجام بدی و در آخر کاراکتر بیاری!
یه سری اینجا بزن :

من چون اینترنت پر سرعت نداشتم فقط آموزش های متنی رو نگاه انداختم و سیو کردم.
در مورد آوردن ماشین،آدم و ... به UDK توضیح کامل و گام به گام داده.
آموزش تصویری هم داره البته من نگاه ننداختم.

تو تاپیک پشتیبانی UDK هم سرچ کن.محمد جان فکر کنم یه چیزایی گفته.
ولی به نظر من این کار آسونیه و فعلا چیز آموزشی برات نداره.

پستم نیومد؟ اقا من کمکت می کنم کارکتر بیاری . فقط یه عکس از کارکترت بزار یا اینکه کل فایلش رو بده به من اگه اشکال داشت واست درست کنم . راستی واسه ساختش حتما باید animtree بلد باشیا

ممنونم دوستای عزیزم
در مورد کاراکتر با کمک دوست خوبم aliscan جان کااکترو از مکس آوردم توی udk و مشکلم حل شد
ممنونم از همتون ;)

honestbud
05-04-2011, 00:22
ممنونم دوستای عزیزم
در مورد کاراکتر با کمک دوست خوبم aliscan جان کااکترو از مکس آوردم توی udk و مشکلم حل شد
ممنونم از همتون ;)

پس یه شات بزار ببینیم.
:26:

زود! زود!

hadi665
05-04-2011, 12:43
پس یه شات بزار ببینیم.
:26:

زود! زود!

آخه هنوز کاراکتری طراحی نشده
فقط برای اینکه یاد بگیرم از کاراکتر خوده udk توی مکس استفاده کردم

silsin
08-04-2011, 11:22
کدوم کارکتر رو میگی ؟نکنه اون سربازه؟

hadi665
08-04-2011, 11:28
خوب من دوباره شروع کردم که یه مرحله ی جدید بسازم
این بار سعی میکنم مدل ها با جزئیات بیشتر باشه و level ای که ساخته میشه پر جزئیات باشه

اول کل محیطو توی مکس میسازم بعد هر جا که نیاز بود ( سطوح صاف داشت ) از براش های udk استفاده میکنم

silsin
08-04-2011, 12:40
کارت درسته.واقعا خوشم اومد از طراحیت . راستی هر کمک درون UDK ای خواستی ما در خدمتیم ..

hadi665
08-04-2011, 13:00
کارت درسته.واقعا خوشم اومد از طراحیت . راستی هر کمک درون UDK ای خواستی ما در خدمتیم ..

ممنونم دوست جون
باید باورمون بشه اگه کار ها رو تقسیم کنیم بین هم و هرکس قسمت تخصصیه خودشو انجام بده میشه یه کاره خوب ارائه داد
سعی میکنم توی این مرحله کمتر تنبلی کنم : دی

ممنون ;)

hadi665
08-04-2011, 13:29
میره که مرحله به مرحله و اندک به اندک کامل رو به کامل شدن بره :)

silsin
08-04-2011, 13:47
خب حالا این صحنه درباره چیه؟

hadi665
08-04-2011, 14:12
خب حالا این صحنه درباره چیه؟

قراره که این یه کوچه ی شلوغ به سبک بازیه cod یا battlefild3 بشه

silsin
08-04-2011, 14:24
اوکی.راستی افکت light shaft رو چیکار کردی؟ فکر کنم اینجا باید ازش استفاده کنی. تونستی یاد بگیری ؟

hadi665
08-04-2011, 15:14
اوکی.راستی افکت light shaft رو چیکار کردی؟ فکر کنم اینجا باید ازش استفاده کنی. تونستی یاد بگیری ؟

آره لایت شفت همون موقع اوکی شده بود اما متوجه نمیشدم
یعنی باید بری از پشت یه جسم ببینی تا اون افمت مشخص شه
یا یه جا که مه داره

بعدا دیدم افکتشو فهمیدم : دی

اینم ادامه

Reza Azimy_RW
08-04-2011, 15:22
ایول هادی جان . جدا تو مدلسازی که استادی تو بازیسازی هم همینطور دیگه نتیجه کار مشخصه ! گرافیک کارت هم که خیلی عالیه .

واقعا کارت تکه ... حال کردم جدا" :21:

hadi665
08-04-2011, 15:41
ایول هادی جان . جدا تو مدلسازی که استادی تو بازیسازی هم همینطور دیگه نتیجه کار مشخصه ! گرافیک کارت هم که خیلی عالیه .

واقعا کارت تکه ... حال کردم جدا" :21:

ممنونم رضا جان
دیگه خیلی دارید بزرگش میکنیدا : دی
با این انرژی ای که میدید سعی میکنم انتهای کار شرمندتون نشم

:)

silsin
08-04-2011, 16:59
ویرایش شد . :31:

hadi665
08-04-2011, 22:37
خوب یکمی ادامه دادم
کم کم دارم میترسم که توی تکسچر دادن خیلی وقتم گرفته شه
آخه خیلی آبجکت ها داره زاد میشه

خدا رحم کنه : دی

anti-military
08-04-2011, 22:55
به این میگن یه کار حرفه ای . دیدی چقدر لذت داره وقتی خودت همه چیو طراحی کنی :31:
من الان واقعا از دیدن این محیطی که داری میسازی لذت میبرم ...

honestbud
09-04-2011, 02:10
کارت بسیار عالی شده!
البته من تو کار 3dmax نیستم و اساتید بهتره که نظر بدن.
ولی به نظرم اگه تکسچر بدی خیلی ردیف میشه!

راستی تکسچر از کجا میاری؟
دانلود کردی یا از این دی وی دی های موجود تو بازار که پر تکسچره استاده میکنی؟

hadi665
09-04-2011, 12:23
به این میگن یه کار حرفه ای . دیدی چقدر لذت داره وقتی خودت همه چیو طراحی کنی :31:
من الان واقعا از دیدن این محیطی که داری میسازی لذت میبرم ...

من که گفته بودم کارای اول برای یادگیریه و اصلا نیازی نیست حساسیت به خرج بدم
ممنونم ;)

کارت بسیار عالی شده!
البته من تو کار 3dmax نیستم و اساتید بهتره که نظر بدن.
ولی به نظرم اگه تکسچر بدی خیلی ردیف میشه!

راستی تکسچر از کجا میاری؟
دانلود کردی یا از این دی وی دی های موجود تو بازار که پر تکسچره استاده میکنی؟

مرسی ممنون
راستش نه من یه سری از تکسچر های دیوارو کف ، خام که توی بازی killzone 2 ازش استفاده شده بودو قبلا دانلود کرده بودم + تکسچر هایی که از بازی ها unpack کردم
از همینا استفاده میکنم

البته تغییراتی میدم که بشه اونی که من میخوام :)

silsin
09-04-2011, 12:28
killzone2?
منم می خوام کجا دانلودش کردی؟

hadi665
09-04-2011, 12:58
سایتش که اینه :

اما اینکه یه جایی توی یه سایت خارجی دیده بودم میگفت یه سری از این تکسچراش توی کیل زوم به کار رفته بوده ، یعنی این سایته از اونجا کش رفته بوده : دی

اما کلا تکسچراش خیلی عالیه
فقط باید توی فتوشاپ بسازیشون چون همینطوری نمیشه استفادشون کرد

;)

anti-military
09-04-2011, 13:24
سایتش که اینه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداما اینکه یه جایی توی یه سایت خارجی دیده بودم میگفت یه سری از این تکسچراش توی کیل زوم به کار رفته بوده ، یعنی این سایته از اونجا کش رفته بوده : دی

اما کلا تکسچراش خیلی عالیه
فقط باید توی فتوشاپ بسازیشون چون همینطوری نمیشه استفادشون کرد

;)

نه فکر نکنم . احتمالا کیلزون از اینجا یه سری تکسچر گرفته ! حتی خیلی از تکسچرهای این سایت رو من تو بازی مافیا 2 هم دیدم !!

RatAtouille
09-04-2011, 13:42
Wooow ...
راستی از این یک وایر هم میگذاری ؟

hadi665
09-04-2011, 14:19
نه فکر نکنم . احتمالا کیلزون از اینجا یه سری تکسچر گرفته ! حتی خیلی از تکسچرهای این سایت رو من تو بازی مافیا 2 هم دیدم !!

دیگه نه تا این حد : دی

Wooow ...
راستی از این یک وایر هم میگذاری ؟

بعله که میشه
بفرما

( توی ساخت این مرحله یه عالمه جزئیات بکار بردم و تقریبا از اینکه ورتکس ها زیاد میشه نمیترسم : دی
آخه مدلهای بازی های امروزی رو که میبینم خیلی خیلی ورتکس دارن !!!

hadi665
09-04-2011, 16:02
خوب مشکلات شروع شد :(
اولین تست از مدلو بردم توی udk اما وقتی یه نور مستقیم برای خورشید انداختم جاش متاسفانه دیدم سایه هاش خیلی بد اوفتاد
یعنی هممون میدونیم که خورشید یا همون نور مستقیم باید مرز مشخصی توی سایه و نور ایجاد کنه
درسته ؟

خوب این انگار نه انگار ، کلا سعی کرده بود مدلو روشن کنه
و نور از دیوار رد شده بود !!!!!

گمونم چون کل مرحله به شکل مدل رفته اونجا اینطوزی شده درسته ؟
حالا اگه این مشکل برطرف نشه دو راه میمونه
1. مرحله توی شب باشه با نور های point
2. کل مرحله با light map از مکس بیاد توی udk

honestbud
09-04-2011, 16:44
خوب مشکلات شروع شد :(
اولین تست از مدلو بردم توی udk اما وقتی یه نور مستقیم برای خورشید انداختم جاش متاسفانه دیدم سایه هاش خیلی بد اوفتاد
یعنی هممون میدونیم که خورشید یا همون نور مستقیم باید مرز مشخصی توی سایه و نور ایجاد کنه
درسته ؟

خوب این انگار نه انگار ، کلا سعی کرده بود مدلو روشن کنه
و نور از دیوار رد شده بود !!!!!

گمونم چون کل مرحله به شکل مدل رفته اونجا اینطوزی شده درسته ؟
حالا اگه این مشکل برطرف نشه دو راه میمونه
1. مرحله توی شب باشه با نور های point
2. کل مرحله با light map از مکس بیاد توی udk

کارات قشنگ شدن.
فقط این تعداد ورتکس مدل ها توی بازی برای من هم سوال بود و دنبالش گشتم و تونستم تعداد ورتکس های کاراکتر ها رو تقریبا در بیارم اما در مورد مدل ها به جمع بندی خاضی نرسیدم.شما به نتیجه رسیدی که یه محدوده واسه ورتکس ها(یا پلی ها، فکر کنم بهتره)ی مدل های درون بازی، تعیین کنه؟

در مورد 2 تا راه حلت هم باید با عرض معذرت بگم به نظرم میرسه که بیشتر 2 تا راه حل برای چگونگی پاک کردن صورت مسئله است!
حالا شاید من اشتباه کنم ها!:31:

hadi665
09-04-2011, 17:06
کارات قشنگ شدن.
فقط این تعداد ورتکس مدل ها توی بازی برای من هم سوال بود و دنبالش گشتم و تونستم تعداد ورتکس های کاراکتر ها رو تقریبا در بیارم اما در مورد مدل ها به جمع بندی خاضی نرسیدم.شما به نتیجه رسیدی که یه محدوده واسه ورتکس ها(یا پلی ها، فکر کنم بهتره)ی مدل های درون بازی، تعیین کنه؟

در مورد 2 تا راه حلت هم باید با عرض معذرت بگم به نظرم میرسه که بیشتر 2 تا راه حل برای چگونگی پاک کردن صورت مسئله است!
حالا شاید من اشتباه کنم ها!:31:

خوب صورت مسئله رو که راست میگی من دارم پاکش میکنم : دی

چرا نسبت به تعداد ورتکس ها حساسیت نشون میدی !
تو طراحیتو کن ، سعی کن کمتر شه
به نظره من بستگی به موتورت داره ، تو بعضی ها 4 تا ورتکسم زیاده : دی

RatAtouille
09-04-2011, 20:16
به نظره من بستگی به موتورت داره ، تو بعضی ها 4 تا ورتکسم زیاده : دی دقیقا مثل 3DGS ...
بعد اینقدر هم بی ربط نیست مثلا
1- حجم بازیت میره بالا 2- وقتی نورپردازی میکنی سرعت رندر بازی میاد پایین و نیاز به کامپیوتر مدلبالا داره برای اجرا و ...
مثل BLACK OOPS COD7

راستی اون آواتارت عکس خودته ؟

silsin
09-04-2011, 20:21
اقا یه سوال خارج از بحث . من یه مدت قبل نمی دونم کی بود توی تلوزیون دیده بودم که یه پلاگین واسه 3dmax نشون داده بود که سرعت رندر به شدت پایین میاورد کسی میدونه قضیش چیه؟

hadi665
09-04-2011, 20:36
دقیقا مثل 3DGS ...
بعد اینقدر هم بی ربط نیست مثلا
1- حجم بازیت میره بالا 2- وقتی نورپردازی میکنی سرعت رندر بازی میاد پایین و نیاز به کامپیوتر مدلبالا داره برای اجرا و ...
مثل BLACK OOPS COD7

راستی اون آواتارت عکس خودته ؟

آره اینم حرفیه
اما بازی باید با جزئیات بالا باشه
و همین باعث میشه تعداد ورتکس ها زیاد باشه

( آره خودمم خو )

اقا یه سوال خارج از بحث . من یه مدت قبل نمی دونم کی بود توی تلوزیون دیده بودم که یه پلاگین واسه 3dmax نشون داده بود که سرعت رندر به شدت پایین میاورد کسی میدونه قضیش چیه؟

سرعت رندرو پایین میاورد یا زمانشو ؟ !!!
یعنی باعث میشد دیر تر رندر شه ؟!!!

-
هر پلاگین موتور رندر که روی مکس نصب میشه یه تایم مشخصی داره برای رندر
مثلا وی ری نسبت به منتال ری خیلی رندرهاش طول میکشه

البته انگاری اینی که تو میگیم یه جایی من دیدم
شایدم توی تاپیک پلاگین های انجمن خودمون دیدم :-؟

silsin
09-04-2011, 20:42
ببخش حرفم رو اشتباه گفتم . اونطور که من یادمه سرعت رندر یه صحنه خیلی زیاد شده بود. خیلی خیلی زیاد شده بود. توی نت گشتم هیچی پیدا نکردم گفتم شاید شما بدونی اخه اون برنامه بود اخبار بود از اخرشاش دیدم نامردا تکرار نکردن این چیه .

hadi665
09-04-2011, 21:31
ببخش حرفم رو اشتباه گفتم . اونطور که من یادمه سرعت رندر یه صحنه خیلی زیاد شده بود. خیلی خیلی زیاد شده بود. توی نت گشتم هیچی پیدا نکردم گفتم شاید شما بدونی اخه اون برنامه بود اخبار بود از اخرشاش دیدم نامردا تکرار نکردن این چیه .
خوب وقتی داری یه صحنه ی بزرگو رندر میکنی معمولا از proxy استفاده میکنند که سرعت رندرو میاره پایین
البته گمونم اینی که میگی هم هست

online_amin
09-04-2011, 21:34
نه چند وقت پیش تاپیکش رو زده بودن. یه پلاگین که سرعت رندر رو خیلی خیلی میاره پایین.

iload
10-04-2011, 05:43
killzone2?
منم می خوام کجا دانلودش کردی؟

سلام

حسن بروبه اینک زیر یکمی صفحه رو برو پایین در موردش نوشته :

silsin
10-04-2011, 10:55
سلام
یه چیزی نشونتون میدم بخندیم .کلمه Light shaft رو توی تصاویر گوگل سرچ کردم این اومد.

حالا یه نفر پیدا بشه به من بگه ربطش چیه ؟

hadi665
10-04-2011, 11:13
سلام
یه چیزی نشونتون میدم بخندیم .کلمه Light shaft رو توی تصاویر گوگل سرچ کردم این اومد.

حالا یه نفر پیدا بشه به من بگه ربطش چیه ؟

اینکه من سراسر light و نورانیتم که شکی نیست : دی
چه جالب گمونم برای اون مناظراتمونه که در مورد لایت شفت بوده

از پستمون گرفته گمونم

honestbud
10-04-2011, 16:05
اینکه من سراسر light و نورانیتم که شکی نیست : دی
چه جالب گمونم برای اون مناظراتمونه که در مورد لایت شفت بوده

از پستمون گرفته گمونم

:31::31:
این یعنی اینکه هادی جان و حسن جان end لایت شت تو یو دی کی هستند!
چون عکس هیچ خارجی رو هم نیاورده(اگه مربوط به جستجو تو کل نت باشه و نه صفحات فارسی زبان) پس میشه گفت که شما توی لایت شفت UDK شاخ تشریف دارید و رو دستتون کسی نیست!:31:

بابا دست ما رو هم بگیرید!

lord arthas
10-04-2011, 19:46
بقیه هم اومدن....

RatAtouille
10-04-2011, 22:15
منم هستم هوراااا

silsin
10-04-2011, 22:23
تاپیک به حاشیه کشیده شد :31:

هو هه هو هو هه هو . . . . . ... .:31:

hadi665
10-04-2011, 22:51
خوب واسه اینکه تاپیک از چت روم بودن در بیاد ( : دی ) من یه مرحله دیگه رو هم میزارم
سعی کردم خونه ها رو هم با جزئیات اما در عین حال کم ورتکس بسازم

;)

online_amin
10-04-2011, 23:08
این خونه ها داخلشون چی خبره؟ میشه رفت داخلشون؟

اگر بله, میخوام بدونم داخلشون رو با تری دی مکس میخوای طراحی کنی یا udk هم این کار رو میکنه؟

honestbud
10-04-2011, 23:38
خوب واسه اینکه تاپیک از چت روم بودن در بیاد ( : دی ) من یه مرحله دیگه رو هم میزارم
سعی کردم خونه ها رو هم با جزئیات اما در عین حال کم ورتکس بسازم

;)

قشنگ بود!

میشه وایر فریم هم بزاری تا این کم بودن ورتکس(پلی:31:) رو ببینیم. شاید یه درسی از کارای شما گرفتیم

Reza Azimy_RW
10-04-2011, 23:51
طراحیط عالیه هادی . فقط نمیدونم فک کنم به نظر میاد یکم High Poly باشه ؟ وایر میزاری ؟

anti-military
10-04-2011, 23:58
من یه موضوعی رو بگم که تو بازی هیچ وقت واسه میله و سیم و اینجور چیزها از circle استفاده نکن ! بهترین راه واسه قرار دادن سیم و میله های بیرون زده از دیوار و ... استفاده از یه جسم 3 ضلعی هست که هم خیلی کمتر پولی میگیره و هم به نظر گرد میاد ...

hadi665
11-04-2011, 13:45
این خونه ها داخلشون چی خبره؟ میشه رفت داخلشون؟

اگر بله, میخوام بدونم داخلشون رو با تری دی مکس میخوای طراحی کنی یا udk هم این کار رو میکنه؟

نه داخل اینا نمیشه رفت
اما یکی از درا که انتهای کاره به یه انبار ختم میشه

قشنگ بود!

میشه وایر فریم هم بزاری تا این کم بودن ورتکس(پلی:31:) رو ببینیم. شاید یه درسی از کارای شما گرفتیم

آره وایرو گزاشتم
;)

طراحیط عالیه هادی . فقط نمیدونم فک کنم به نظر میاد یکم High Poly باشه ؟ وایر میزاری ؟

به نظرم نباس دردسر شه
آخه من مدلهای بازی هایی مثل کرایسیس 2 رو از انجن کشیدم بیرونو نگاشون کردم
اونا خیلی ورتکس دارن ، مثلا یه بشکه ی معمولی یه عالمه ورتکس داشت !

من یه موضوعی رو بگم که تو بازی هیچ وقت واسه میله و سیم و اینجور چیزها از circle استفاده نکن ! بهترین راه واسه قرار دادن سیم و میله های بیرون زده از دیوار و ... استفاده از یه جسم 3 ضلعی هست که هم خیلی کمتر پولی میگیره و هم به نظر گرد میاد ...

من از 5ضلعی استفاده کردم
اما برای سیم های برق از سه ضلعی استفاده میکنم

;)

hadi665
13-04-2011, 14:23
خوب خونه های روشم ساختم
تقریبا داره محیط خارجی مدلینگش تموم میشه !

وقتی مدلینگ کامل شه اول یه لایت مپ میگیرم ازش بعد سعی میکنم ببرمش توی udk
بعد که دیدم استاد شد ، میرم سراغ تکسچرینگ و ساخت محیط داخلی

silsin
13-04-2011, 14:26
جالب شد ما منتظریم.که ببریش توی انجین

RatAtouille
13-04-2011, 22:37
این ساختمونا که یک طرفن (یک وجهی )رو با همون plane ساختی و بعد ویرایش کردی ؟

hadi665
14-04-2011, 10:21
جالب شد ما منتظریم.که ببریش توی انجین

اول باید ازش light map بگیرم
تا با رندر mental ray ببرمش اون تو

اینطوری فوق العاده میشه

این ساختمونا که یک طرفن (یک وجهی )رو با همون plane ساختی و بعد ویرایش کردی ؟

بله
من کلا اینطوری مدل میسازم
همش با یه plan

RatAtouille
14-04-2011, 11:26
وقتی میره تو انجین مشکلی پیش نمیاد ؟

NINJA0098
14-04-2011, 13:41
چه مشکلی باید پیش بیاد؟
کافیه اندازه رو نسبت به انجین درست بدی تا مشکلی نباشه.
هر واحد تو udk برابر 2 سانتی متره.
میتونی برای فهمیدن بهتر نسبت اندازه تو udk مدل آماده ای که برای تست گذاشته رو بگیری و نسبت به اون مدل بزنی.

parvizamd
14-04-2011, 14:25
نه نینجا جان منظور محمد جان rataole همون مشکل culling (یک طرف دیده نمی شود )تو گیم استدیو و یونتی هست .جدا این مشکل تو udk وجود نداره؟

محمد جان این مشکل به سادگی با bridge در cinema4d و connet نقاط حل میشه.

aliscan
14-04-2011, 15:37
نه نینجا جان منظور محمد جان rataole همون مشکل culling (یک طرف دیده نمی شود )تو گیم استدیو و یونتی هست .جدا این مشکل تو udk وجود نداره؟

سلام
این مشکل وجود داره ولی قابل حله.
اگه به این لوکیشنی که هادی جان ساخته دقت کنیم طوری هستش که کاراکتر از داخل کوچه یا از جلوی ساختمانها رد میشه.اگه از پشت ساختمانها رد بشه خوب دقیقا این مشکل به چشم میخوره که راه حلش هم فقط گذاشتن یه تیک کوچولو داخل پنجره Matreial Editor هستش.
کافیه تیک Tow Sided رو بزاریم:46:

iload
14-04-2011, 18:56

اینطوری فوق العاده میشه

سلام

میشه بیشتر توضیح بدی من نمیفهمم میخوای چیکارکنی ؟

anti-military
14-04-2011, 19:49

اینطوری فوق العاده میشه

بله
من کلا اینطوری مدل میسازم
همش با یه plan

جان من اگه یه استدیو رندر خوب تنظیم کردی برای منم بفرست :31:
الان خیلی وقته میخوام یه استدیو رندر تنظیم کنم و رندر تو تکسچر بگیرم که یا موقع رندر تو تکسچر از مکس میندازه بیرون و کرش میکنه یا کیفیتش خوب نمیشه !

hadi665
15-04-2011, 20:33

چه مشکلی باید پیش بیاد؟
کافیه اندازه رو نسبت به انجین درست بدی تا مشکلی نباشه.
هر واحد تو udk برابر 2 سانتی متره.
میتونی برای فهمیدن بهتر نسبت اندازه تو udk مدل آماده ای که برای تست گذاشته رو بگیری و نسبت به اون مدل بزنی.

سلام
این مشکل وجود داره ولی قابل حله.
اگه به این لوکیشنی که هادی جان ساخته دقت کنیم طوری هستش که کاراکتر از داخل کوچه یا از جلوی ساختمانها رد میشه.اگه از پشت ساختمانها رد بشه خوب دقیقا این مشکل به چشم میخوره که راه حلش هم فقط گذاشتن یه تیک کوچولو داخل پنجره Matreial Editor هستش.
کافیه تیک Tow Sided رو بزاریم:46:

چرا توی udk هم مثل همه ی برنامه های سه بعدی اینطوری هست
اما این مشکل نیست

همونطوری که دوستمون گفت قرار نیست کاراکتر پشت مدلمو ببینه !
هرجا لازم باشه از قسمت روی plan برای ساخت استفاده میکنم

سلام

میشه بیشتر توضیح بدی من نمیفهمم میخوای چیکارکنی ؟

ببینید من میخوام طبق یه روش معروف ، سایه هایی که توی مکس روی مدلم میوفته رو با یه تکنیک به اسم render to texture به صورت یه تکسچر بندازم روی مدلم
و دیگه از سایه های udk استفاده نکنم

جان من اگه یه استدیو رندر خوب تنظیم کردی برای منم بفرست :31:
الان خیلی وقته میخوام یه استدیو رندر تنظیم کنم و رندر تو تکسچر بگیرم که یا موقع رندر تو تکسچر از مکس میندازه بیرون و کرش میکنه یا کیفیتش خوب نمیشه !

آره
کامل که شد یادم بنداز برات آپ کنم

--
خوب اینم دو تا رندر از صحنه
چطور شده ؟

رندر ها رو چوکار کنم که بهتر شن ؟

anti-military
15-04-2011, 21:05
رندر به نظرم خیلی خوب شده . مخصوصا زاویه نور که یه قسمت رو سایه کرده و کف زمین رو روشن تر ...

VGS
15-04-2011, 21:17
هادی کارت حرف نداره منتظر بقیش هستیم.دست بجنبون ببینیم چی می شه.

pezhmax
15-04-2011, 21:21
ببینید من میخوام طبق یه روش معروف ، سایه هایی که توی مکس روی مدلم میوفته رو با یه تکنیک به اسم render to texture به صورت یه تکسچر بندازم روی مدلم
و دیگه از سایه های udk استفاده نکنم

به دلیل ملاحظات Performance بهتر است از نورهای Static و رندر خود UDK استفاده کنید. UDK موقع اجرای بازی به صورت خودکار مباحث مربوط به LOD را روی صحنه ها با توجه به نورهای Static خودش اعمال میکند ولی شما برای اجرای چنین ملاحظاتی باید چند نسخه Texture با کیفیتهای مختلف بسازید و .... ویدئوهای آموزشی نورپردازی تو این زیمنه خیلی به شما کمک خواهد کرد. حتما آنها را دریافت کنید. تقریبا تمام افکتهای نوری مورد نیاز شما از طریق موتور رندر خود UDK قابل پیاده سازس شدن هست.

anti-military
15-04-2011, 21:34
به دلیل ملاحظات Performance بهتر است از نورهای Static و رندر خود UDK استفاده کنید. UDK موقع اجرای بازی به صورت خودکار مباحث مربوط به LOD را روی صحنه ها با توجه به نورهای Static خودش اعمال میکند ولی شما برای اجرای چنین ملاحظاتی باید چند نسخه Texture با کیفیتهای مختلف بسازید و .... ویدئوهای آموزشی نورپردازی تو این زیمنه خیلی به شما کمک خواهد کرد. حتما آنها را دریافت کنید. تقریبا تمام افکتهای نوری مورد نیاز شما از طریق موتور رندر خود UDK قابل پیاده سازس شدن هست.

نه اینطور نیست ! رندر تو تکسچر بحثش جداست . خیلی از مدلهای داخلی یا آبجکت هایی مثل بشکه و اسلحه و ... تو بازیهای خارجی حتما رندر تو تکسچر میشن !

RatAtouille
15-04-2011, 22:45
منظورم از سوالم این دوتا بود :

اینو آقا پرویز اشاره کرد :

2. وقتی تو 3dgs یک مدل رو یکجا امپورت میکنی و plane هست 2تا مشکل پیش میاد :
1- کاراکتر از دیوار رد میشه .
2- به این دلیل که مدل مپ کلا یک باکس در نظر گرفته میَشه کاراکتر نمیتونه به خوبی حرکت کنه و هر 2 قدم 3 بار گیر میکنه.

aliscan
16-04-2011, 05:30
منظورم از سوالم این دوتا بود :

اینو آقا پرویز اشاره کرد :

2. وقتی تو 3dgs یک مدل رو یکجا امپورت میکنی و plane هست 2تا مشکل پیش میاد :
1- کاراکتر از دیوار رد میشه .
2- به این دلیل که مدل مپ کلا یک باکس در نظر گرفته میَشه کاراکتر نمیتونه به خوبی حرکت کنه و هر 2 قدم 3 بار گیر میکنه.
هادی جان ببخشید که من جواب میدم:46:
خوب این یکی هم مشکل به وجود نمیاد تو سوال پرویز جان یه تیک رو میزاری.تو سوال شما یه تیک رو بر میداری:31:
در کل مشکلی پیش نمیاد♣

hadi665
16-04-2011, 07:01
خوب در مورد راتاتوییل

من از محدوده ها یا همون کالیژن های مدلم استفاده نمیکنم آخه اینطوری سنگین میشه
سعی میکنم از یه bsp که به عنوان بلوک معرفیش میکنم استفاده کنم

اینطوری هم مشکل حل میشه و هم پردازش ها سنگین نمیشه
کافیه با براش یه دیوار بکشی البته تبدیل به دیوارش نکنی ، بعد از توی والوم ، block رو انتخاب کنی
اون وقت کاراکتر از دیوار نامرئی نمیتونه رد شه

;)

ممنون علی جان ;)

honestbud
16-04-2011, 09:41
بحثتون جالب شده.

من یه جاهاییش رو نفهمیدم!
یعنی سفات مفاتم قد نمیده!:31:

قضیه بلاک کردن تو UDK رو گرفتم!اما اینکه چرا اینکارو میکنید و چه مشکلی با مدل دارید رو نفهمیدم!تیک زدن و ورداشتن :13: رو هم نفهمیدم!

ویرایش :

خود مفهوم رندر تو اکسچر رو فهمیدم ولی نفهمیدم چرا از نور پردازی UDK استفاده نمیکنید!UDK که نور پردازیه خوبی داره؟

anti-military
16-04-2011, 10:05
اما این ایده متریال نامرئی هم فکر خوبیه ها . من چند وقت پیش یه صحنه ای میخواستم خلق کنم که طرف مثلا قلاب طناب رو میگیره و از این سمت میره اون سمت ! اینجا اومدم یه باکس گذاشتم زیر پای طرف که وقتی میرفت رو قلاب کلیک میکرد باکس حرکت میکرد اما چون متریالش نامرئی بود کسی متوجه نمیشد که به خاطر این باکس پلیر حرکت میکنه !

pezhmax
16-04-2011, 10:23
نه اینطور نیست ! رندر تو تکسچر بحثش جداست . خیلی از مدلهای داخلی یا آبجکت هایی مثل بشکه و اسلحه و ... تو بازیهای خارجی حتما رندر تو تکسچر میشن !
عزیز جان بحث هادی Lighmapping صحنه بود. من هم راجع به پردازش نور صحنه صحبت کردم.معلومه که Render To Texture بحثش جداست!

aliscan
16-04-2011, 11:23
بحثتون جالب شده.

قضیه بلاک کردن تو UDK رو گرفتم!اما اینکه چرا اینکارو میکنید و چه مشکلی با مدل دارید رو نفهمیدم!تیک زدن و ورداشتن :13: رو هم نفهمیدم!

مشکلش اینه که کاراکتر از وسط جسم رد میشه.
در مورد تیک گذاشتن:21:
خوب شما اگه یه Plane خشک خالی رو از مکس بیارین داخل یو دی کی و Play کنید می بینید که Plane فقط از ک طرف دیده میشه.واسه اینکه متریالش از هر دو طرف دیده بشه داخل پنجره Material Editor تیک Tow Sided رو بزاریم.

در مورد Collision کافیه دوبار رو مش کلیک کنیم و در پنجره باز شده اون پایین تیک Use Simple Box Collision رو برداریم:46:
هادی جان شرمنده تاپیکت رو منحرف کردیم♥

hadi665
16-04-2011, 13:23
بحثتون جالب شده.

ویرایش :

خود مفهوم رندر تو اکسچر رو فهمیدم ولی نفهمیدم چرا از نور پردازی UDK استفاده نمیکنید!UDK که نور پردازیه خوبی داره؟

خوب اگه بخوام از یه مدل سه بعدیه پیچیده برای کالیژن استفاده کنم تا کاراکتر از توی مدل رد نشه ، پردازش ها سنگین میشه
من میام از یه بلوک مستطیلی که سادست برای این کار استفاده میکنم

عزیز جان بحث هادی Lighmapping صحنه بود. من هم راجع به پردازش نور صحنه صحبت کردم.معلومه که Render To Texture بحثش جداست!

نه من در مورد رندر تو تسکچر صحنه صحبت نمیکردم !
من کل صحنه رو به شکل مدل وارد udk کردم
در حقیقت من میخوام مدلو رندر تو تکسچر کنم که سایه های مکسو بیارم توی udk

اما این ایده متریال نامرئی هم فکر خوبیه ها . من چند وقت پیش یه صحنه ای میخواستم خلق کنم که طرف مثلا قلاب طناب رو میگیره و از این سمت میره اون سمت ! اینجا اومدم یه باکس گذاشتم زیر پای طرف که وقتی میرفت رو قلاب کلیک میکرد باکس حرکت میکرد اما چون متریالش نامرئی بود کسی متوجه نمیشد که به خاطر این باکس پلیر حرکت میکنه !

نه متریال نامرئ نیست
اصلا اونجا مدل یا دیواری نیست
اونجا فقط wire یه براش هست

این یه امکانیه که udk در اختیارت میزاره
اگه توی محیط های آماده ی udk نگاه کنی همه جا خط های قرمز رنگ میبینی

منظوره منم همونه

مشکلش اینه که کاراکتر از وسط جسم رد میشه.
در مورد تیک گذاشتن:21:
خوب شما اگه یه Plane خشک خالی رو از مکس بیارین داخل یو دی کی و Play کنید می بینید که Plane فقط از ک طرف دیده میشه.واسه اینکه متریالش از هر دو طرف دیده بشه داخل پنجره Material Editor تیک Tow Sided رو بزاریم.

در مورد Collision کافیه دوبار رو مش کلیک کنیم و در پنجره باز شده اون پایین تیک Use Simple Box Collision رو برداریم:46:
هادی جان شرمنده تاپیکت رو منحرف کردیم♥

نه عزیز
علی جان تاپیک که بره به این سمت بهتره
اینطوری کلی بحث میشهو ما هم خیلی چیزا یاد میگیریم ;)

silsin
16-04-2011, 13:26
اقا حالا در چه حالی؟ چیز جدیدی ساختی؟

hadi665
16-04-2011, 13:30
خوب من با یه کیفیت پایین سعی کردم توی مکس light map بگیرم که فقطو فقط یه تستی توی udk داشته باشم
این سیاهی ها برای اینه که کیفیت Light map پایینه

البته من الآن از یه تکسچر توی udk استفاده کردم و اونم تنها سایه ها بوده که عکسشو گزاشتم

هنوز نتونستم به udk بفهمونم که این تکسچر همون لایت مپه ، و به غیره این اجازه بده من یه تکسچره دیگه ( که تکسچر اصلیه جنس مواد هست ) رو با یه کانال uv دیگه به مدلم نسبت بدم ! :(

فعلا برای تست توی udk
بدون نور تو محیط udk

silsin
16-04-2011, 13:38
افرین .افرین .کاشکی منم مدل سازی بلد بودم. اینقدر وقتم رو صرف UDK کردم که وقت نکردم اصلا این کار رو یاد بگیرم .
جایی نیست مدل اماده واسه دانلود داشته باشند؟

hadi665
16-04-2011, 13:40
اقا حالا در چه حالی؟ چیز جدیدی ساختی؟

فعلا شدیدا لنگ همین فهمیدن لایت مپ هستم
اینکه بفهمم چطور یه مدل رو با لایت مپ از مکس بیارمش توی udk

من به دو کانال uv نیاز دارم
یکی تکسچر نوع ماده ، مثل دیوار و اینا ----------------> UV1
یکی هم تکسچر سایه----------------------------------> UV2

هر دوتای این uv ها توی مکس ست میشن
وقتی میام توی udk باید تکسچر دیوار طوری روی مدل بیوفته که با uv1 ست باشه
و تکسچر سایه طوری بیوفته روی مدل که با UV2 ست بشه

قاطی کردم
کلی لینک دیدم اما هنوز نفهمیدم چطوریاست ! یعنی این سایتا و آموزشهایی که دیدم مدام در مورد لایت مپ های خوده udk میحرفند نه لایت مپی که من از مکس گرفتم !

قضیه این چیه ؟
این کانال کارش چیه ؟!

iload
16-04-2011, 13:41
هادی جان من این رندر تو تکچر رو بلد نیستم ؟ منبع آموزشی فیلمی چی هست برم دانلود کنم یاد بگیرم ؟

خیلی هم کارت خفنه ! تبریک میگم .

hadi665
16-04-2011, 13:43
افرین .افرین .کاشکی منم مدل سازی بلد بودم. اینقدر وقتم رو صرف UDK کردم که وقت نکردم اصلا این کار رو یاد بگیرم .
جایی نیست مدل اماده واسه دانلود داشته باشند؟

سایتایی که مدل آماده بدن زیادن

-
اما منم مثل شما یه جام میلنگه
من توی کار با اسکریپت نویسی هیچی نمیدونم

خوب وقتی ماها ( که هر کدوم توی کاره خودمون تجربه داریم ) کنار هم کار کنیم اون وقت دیگه چیزی کم نیست
درسته ؟

silsin
16-04-2011, 13:50
خب حرف شما کاملا درسته . ولی وقتی من کسی رو ندارم واسم مدل بسازه چیکار کنم ؟ یه روز شما باشی . ده روز شما باشی بقیه رو چی . من نمی تونم تا اخر زندگیم با براش زدن بازی بسازم که . این تری دی مکس هم که اگه ادم بخواد یاد بگیره هزار سال طول میکشه .چی کار کنم باید بسازم دیگه . یادمه سابقا قبل عید داششتم یه بازی دوبعدی میساختم که به دلایلی کارش متوقف شد توی اون داشتم از هرچی مدل اماده داشتم استفاده میکردم ولی بازم محدود بودم به نظر من یه بازی سازی که تکه و تنهاست باید توی تمامی زمینها حرفه ای باشه.((جو گرفته بود منو موقع ساختن اون بازی توش قول گذاشته بودم در حد God of ware . خیلی جالب شده بود.))
در مورد اسکریپت شما چرا نمی تونی هر کسی می تونی ولی تلاش می خواد چون بیشتر چیزاش مفهومین

online_amin
16-04-2011, 13:51
یکی ما رو روشن کنه. اون عکس اولی که هادی جان در 6 پست بالاتر گذاشتن دقیقا چی هست؟

من از تری دی هیچی بلد نیستم و فقط میخوام یه چیزی یاد بگیرم.

silsin
16-04-2011, 13:53
فعلا شدیدا لنگ همین فهمیدن لایت مپ هستم
اینکه بفهمم چطور یه مدل رو با لایت مپ از مکس بیارمش توی udk

من به دو کانال uv نیاز دارم
یکی تکسچر نوع ماده ، مثل دیوار و اینا ----------------> UV1
یکی هم تکسچر سایه----------------------------------> UV2

هر دوتای این uv ها توی مکس ست میشن
وقتی میام توی udk باید تکسچر دیوار طوری روی مدل بیوفته که با uv1 ست باشه
و تکسچر سایه طوری بیوفته روی مدل که با UV2 ست بشه

قاطی کردم
کلی لینک دیدم اما هنوز نفهمیدم چطوریاست ! یعنی این سایتا و آموزشهایی که دیدم مدام در مورد لایت مپ های خوده udk میحرفند نه لایت مپی که من از مکس گرفتم !

قضیه این چیه ؟
این کانال کارش چیه ؟!

UDK داشتم بهت تصویری می گفتم این چیه. اقا یه ادم خیری پیدا میشه پوشه کلاس های UDK خودشو واسم بزاره ؟
UDK\UDK-2011-01\Development\Src\Engine

hadi665
16-04-2011, 14:12
هادی جان من این رندر تو تکچر رو بلد نیستم ؟ منبع آموزشی فیلمی چی هست برم دانلود کنم یاد بگیرم ؟

خیلی هم کارت خفنه ! تبریک میگم .

ممنونم از شما
این دو لینکو نگاه کن

خب حرف شما کاملا درسته . ولی وقتی من کسی رو ندارم واسم مدل بسازه چیکار کنم ؟ یه روز شما باشی . ده روز شما باشی بقیه رو چی . من نمی تونم تا اخر زندگیم با براش زدن بازی بسازم که . این تری دی مکس هم که اگه ادم بخواد یاد بگیره هزار سال طول میکشه .چی کار کنم باید بسازم دیگه . یادمه سابقا قبل عید داششتم یه بازی دوبعدی میساختم که به دلایلی کارش متوقف شد توی اون داشتم از هرچی مدل اماده داشتم استفاده میکردم ولی بازم محدود بودم به نظر من یه بازی سازی که تکه و تنهاست باید توی تمامی زمینها حرفه ای باشه.((جو گرفته بود منو موقع ساختن اون بازی توش قول گذاشته بودم در حد God of ware . خیلی جالب شده بود.))
در مورد اسکریپت شما چرا نمی تونی هر کسی می تونی ولی تلاش می خواد چون بیشتر چیزاش مفهومین

خوب نه من نه شما ، نباید وقتی نیمه ی خودمونو در دسترس نداریم کاره بازی سازی رو شروع کنیم
اگه من بیام اسکریپت نویسی یاد بگیرم کلی زمان از دست میدم که اگه توی سه بعدی میزاشتم یه عالمه پیشرفت دارم
شما هم همینطور

درسته ؟

یکی ما رو روشن کنه. اون عکس اولی که هادی جان در 6 پست بالاتر گذاشتن دقیقا چی هست؟

من از تری دی هیچی بلد نیستم و فقط میخوام یه چیزی یاد بگیرم.

اون لینکایی که بالای این پست گزاشتمو نگاه کن

UDK داشتم بهت تصویری می گفتم این چیه. اقا یه ادم خیری پیدا میشه پوشه کلاس های UDK خودشو واسم بزاره ؟
UDK\UDK-2011-01\Development\Src\Engine

من udk-2011-02 دارم
فرق داره ؟

به هر حال برات آپ کردم

iload
16-04-2011, 16:06
خوب چرا درست مث بچه ادمیزاد با هم همکاری نمیکنید ؟ به در میگه دیوار بشنوه !؟ :27:

خوب من ترجمه میکنم : حسن + هادی = یه بازی ایرانی عالی ؟! :20:

منم دلم میخواد ؟! :41:

honestbud
16-04-2011, 16:34
من هم همین رو میخواستم بگم.
اتفاقا هر دو تا شون هم اهل مازندران هستند و راهشون نزدیکه!

خداییش آقا هادی کارش ردیفه تو گرافیک.

حسن جان هم که تو اسکریپت و کار با UDK همه سوال ها رو از وقتی آقا محمد کمتر میاد جواب میده!

برین تو کارش و یه تیم ردیف درست کنین.

اگه نفر خواستین ما هم یه چیزای کمی بلدیم!

hadi665
16-04-2011, 16:52
خوب شایدم داریم همچین کاری میکنیم : دی
من منظورم خیلی کلی بود

وگرنه من زیاد تو این زمینه حرفه ای نیستم و باید بیشترو بیشتر کار کنم تا ایشالله اونی بشم که همیشه دوست داشتم
در حالت کلی گفتم که هر کسی بهتره یه گوشه ی کارو بگیره

iload
16-04-2011, 17:16
هادی ناراحت نشدی که ؟ شوخی کردم به در میگه دیوار بشنوه ها ! اگه بد جور گفتن ؟ ببخشید :11:

hadi665
16-04-2011, 17:21
هادی ناراحت نشدی که ؟ شوخی کردم به در میگه دیوار بشنوه ها ! اگه بد جور گفتن ؟ ببخشید :11:

e !
واس چی باس ناراحت شم !
چیزی نگفتی که

من همیشه مثل آواتارم ، خندونم : دی

Reza Azimy_RW
16-04-2011, 19:47
e !
واس چی باس ناراحت شم !
چیزی نگفتی که

من همیشه مثل آواتارم ، خندونم : دی
قربونه بازیت با اواتارت ! :31:
خیلی تمیز و قشنگ و ... داری پیش میری حال میکنم واقعا ...

hadi665
21-04-2011, 21:21
آب در کوزه و ما گرد جهان میگردیم !

از دو روزه پیش دنبال برنامه body paint بودم که بتونه کارمو توی تکسچر دادن راحت تر کنه و دقیق تر
بعد دیدم لینکاش حجیمه رفتم سراغ zbrush اما دیدم اون خیلی عصاب خورد کنه چون مدلم lowpoly هست

بعد دوباره رفتم سراغ همون body paint دانلودش کردمو اینا
اما کار باهاش برام جالب نبود
بعد اینطوری : ( ناراحتو غمگین بودم که یهو یه ویدئو دیدم که توی cs4 تکسچر روی مدل میساخت
یهو یادم اومد که بعده cs دیگه الآن 3d داره !

بعد به این نتیجه رسیدم که بهترین ابزار ساخت تکسچر روی مدل سه بعدی همین cs هست
تکسچر چند تا از آبجکت ها رو ساختم
سرعتم به نسبت پایینه چون روی تکسچر ها زیاد وقت میزارم
اصلا دلم نمیخواد تکسراری باشه

parvizamd
21-04-2011, 21:56
جدا شما دو نفر چرا باهم همکاری نمی کنید انگار جفتوتون که شمالی هستین .
BODYPAINT ابزاری خیلی خوبیه !DEEP PAITN3D چیز بدی نیست.

هادی جان کارت عالیه

ولی بازمیگم:
hadi665+silsn=High PC GAME
یا حداقلش اینکه یک چیزی از هم یاد می گیرید راستی این TOVAMOHMAD کجاست نیست دلمون براش تنگ شده کسی خبرش نداره؟

pezhmax
21-04-2011, 22:51
به نظر من حتما یکی از نرم افزارهای Sculpting رو یاد بگیر. یه کم که بخوای مدلهاتو پیچیده تر و با جزئیات بیشتر بسازی (به خصوص تو طراحی کارکتر) فتوشاپ دیگه جوابگو نیست. bodypaint 3d, zbrush, mudbox بهترینها هستن. من خودم zbrush رو به بقیه ترجیح میدم چون منابعش برای یادگیری خیلی وسیعتره.

honestbud
21-04-2011, 23:04
آب در کوزه و ما گرد جهان میگردیم !

از دو روزه پیش دنبال برنامه body paint بودم که بتونه کارمو توی تکسچر دادن راحت تر کنه و دقیق تر
بعد دیدم لینکاش حجیمه رفتم سراغ zbrush اما دیدم اون خیلی عصاب خورد کنه چون مدلم lowpoly هست

بعد دوباره رفتم سراغ همون body paint دانلودش کردمو اینا
اما کار باهاش برام جالب نبود
بعد اینطوری : ( ناراحتو غمگین بودم که یهو یه ویدئو دیدم که توی cs4 تکسچر روی مدل میساخت

بعد به این نتیجه رسیدم که بهترین ابزار ساخت تکسچر روی مدل سه بعدی همین cs هست
تکسچر چند تا از آبجکت ها رو ساختم
سرعتم به نسبت پایینه چون روی تکسچر ها زیاد وقت میزارم
اصلا دلم نمیخواد تکسراری باشه

مگه با خود مکس نمیشه از طریق UV تکسچر درست کرد و بعد تو فوتوشاپ (2 بعدی) ادیتش کرد؟
راستی مقاله lightmap چی شد هادی جان؟

hadi665
21-04-2011, 23:42
جدا شما دو نفر چرا باهم همکاری نمی کنید انگار جفتوتون که شمالی هستین .
BODYPAINT ابزاری خیلی خوبیه !DEEP PAITN3D چیز بدی نیست.

هادی جان کارت عالیه

ولی بازمیگم:
hadi665+silsn=High PC GAME
یا حداقلش اینکه یک چیزی از هم یاد می گیرید راستی این TOVAMOHMAD کجاست نیست دلمون براش تنگ شده کسی خبرش نداره؟

خوب هردومون داریم به همدیگه کمک میکنیم
من یه عالمه چیز میز از جسن یاد گرفتم

به نظر من حتما یکی از نرم افزارهای Sculpting رو یاد بگیر. یه کم که بخوای مدلهاتو پیچیده تر و با جزئیات بیشتر بسازی (به خصوص تو طراحی کارکتر) فتوشاپ دیگه جوابگو نیست. bodypaint 3d, zbrush, mudbox بهترینها هستن. من خودم zbrush رو به بقیه ترجیح میدم چون منابعش برای یادگیری خیلی وسیعتره.

خوب من کل مدل های نرم سه بعدیم مثل کاراکتر و اینا کاملا توی zbrush روشون کار میشه
چند تا نمونه کارم توی انجمن سه بعدی هست

منم zbrush رو برای جزئیات و تکسچر یکی از بهترینا میدونم
اما چون اینجا آبجکت هام low poly هستن زیبراش یکمی بد عمل میکنه از طرفی نمیتونم دیوایدشو زیاد کنم چون مدلم لبه هاش chamfer نداره

به هر حال فتوشاپ هم دقیقا مثل body paint عمل میکنه

ممنون ;)

مگه با خود مکس نمیشه از طریق UV تکسچر درست کرد و بعد تو فوتوشاپ (2 بعدی) ادیتش کرد؟
راستی مقاله lightmap چی شد هادی جان؟

چرا میشه
اما من خواستم کارم زودتر پیش بره

-
اون مقالم چشم
فقط الآن یکمی کارا پیچ خورده حتما زود زود درستش میکنم

;)

aliscan
22-04-2011, 05:10
سلام
کارت خیلی خوبه هادی جان.

یهو یه ویدئو دیدم که توی cs4 تکسچر روی مدل میساخت

لینک این آموزش رو نداری؟:46:

hadi665
22-04-2011, 11:07
سلام
کارت خیلی خوبه هادی جان.

لینک این آموزش رو نداری؟:46:

بفرما این سه قسمت داره

;)

hadi665
23-04-2011, 09:25
خوب اینم یه نما از محیط udk تا به اینجای کار

aliscan
23-04-2011, 10:54
خوب اینم یه نما از محیط udk تا به اینجای کار
ایول خوبه هادی جان:46:مگه تکسچر واسش درست نکرده بودی؟

بلاخره تونستی از (Light Maping) استفاده کنی؟!

hadi665
23-04-2011, 11:18
ایول خوبه هادی جان:46:مگه تکسچر واسش درست نکرده بودی؟

بلاخره تونستی از (Light Maping) استفاده کنی؟!

راستش این روشی که دوستمون گفتو تست نکردم آخه دیگه تصمیم گرفته بودم برای این محیط uv های لایت مپ و تکسچرم یکسان باشه

همه آبجکت ها هنوز تکسچر ندارن

الآن فعلا دارم مدل ها رو میارم توی udk
که کاره پر erorr ی شده برام !

من همه ی مدل هامو توی مکس مرکزیتشونو گزاشتم روی صفر
بعد ت تک میارمشون توی udk و اونجا هم میفرستمشون روی صفر صفر صفر

تاحالا مشکلی نبود
اما الآن یهویی یه مشکلات عجیب اومده
مثلا مدل که همراه با تکسچرش میاد توی udk یهو یه متریال دیگه میوفته روش !
جلل خالق !

aliscan
23-04-2011, 11:38
مگه با چه فرمتی میاری تو UDK ؟

مثلا مدل که همراه با تکسچرش میاد توی udk یهو یه متریال دیگه میوفته روش !
مدل به همراه تکسچر!!مگه آبجکتهات اون اولی میاری متریال پیش فرض UDK (شطرنجی آبی و سفید)ندارن؟؟

آبجکتهات UV دارن؟

hadi665
23-04-2011, 13:38
مگه با چه فرمتی میاری تو UDK ؟

مدل به همراه تکسچر!!مگه آبجکتهات اون اولی میاری متریال پیش فرض UDK (شطرنجی آبی و سفید)ندارن؟؟

آبجکتهات UV دارن؟

خوب مدلامو با fbx میارم توی udk
وقتی داری ایمپورت میکنی اگه اون پایین تنظیماتش دو تا تیک تکسچرو بزنی مدلتو با متریال میاره توی udk

honestbud
23-04-2011, 13:54
وقتی داری ایمپورت میکنی اگه اون پایین تنظیماتش دو تا تیک تکسچرو بزنی مدلتو با متریال میاره توی udk

من از آقا محمد شنیدم(اگه اشتباه نکنم و درست یادم باشه ها!) که بهتره با ASE (درست نوشتم دیگه؟:31:) بیاری.

من هم با همین فرمت میارم و بدون متریال و تکسچره.
و تکسچر رو از طریق material editor به متریال UDK تبدیل میکنم و جداگونه از طریق static mesh editor به مدلم میدم.
این طوری خیلی خوب کار میکنه و خیلی راحت هم هر وقت که تو متریال ادیتور ، مترریال رو عوض میکنم، روی مدل هم تاثیر میزاره

aliscan
23-04-2011, 14:05

سلام
من با FBX خروجی میگریم این گزینه ها رو نداره.با چه ورژن مکس کار میکنی؟مال من 2010 هستش.البته قبلش با فرمت ASE اکسپورت می کردم ولی دیدم FBX بهتره:46:اون تیک ها رو نزن بعد اکسپورت بگیر ببین قضیه اش چی میشه

hadi665
23-04-2011, 14:37
من از آقا محمد شنیدم(اگه اشتباه نکنم و درست یادم باشه ها!) که بهتره با ASE (درست نوشتم دیگه؟:31:) بیاری.

من هم با همین فرمت میارم و بدون متریال و تکسچره.
و تکسچر رو از طریق material editor به متریال UDK تبدیل میکنم و جداگونه از طریق static mesh editor به مدلم میدم.
این طوری خیلی خوب کار میکنه و خیلی راحت هم هر وقت که تو متریال ادیتور ، مترریال رو عوض میکنم، روی مدل هم تاثیر میزاره

منم همش مدلمو ase میاوردم
اما سایه ههای fbx خیلی خیلی بهتره
دقیقا مثل bsp سایه میوفته روش !!! و به نظرم میارزه که ضررشم قبول کنم : دی

سلام
من با FBX خروجی میگریم این گزینه ها رو نداره.با چه ورژن مکس کار میکنی؟مال من 2010 هستش.البته قبلش با فرمت ASE اکسپورت می کردم ولی دیدم FBX بهتره:46:اون تیک ها رو نزن بعد اکسپورت بگیر ببین قضیه اش چی میشه

توی اگسپورت مکس باید تیکه embed media رو بزنی
و توی udk موقع ایمپروت باید از قسمت متریال تیک های ایمپروت متریال و تکسچرو بزنی

aliscan
23-04-2011, 15:08
توی اگسپورت مکس باید تیکه embed media رو بزنی
و توی udk موقع ایمپروت باید از قسمت متریال تیک های ایمپروت متریال و تکسچرو بزنی

مرسی:40:
تا الان از این استفاده نکرده بودم الان یه تست زدم ولی به نظر زیاد جالب نبود:27:

honestbud
23-04-2011, 22:02
یعنی شما با متریال از تو مکس میاری و توی قسمت ایمپورت UDK متریال رو ایمپورت میکنی؟
دیگه نیاز نیست تو متریال ادیتور متریال بسازی و تو استاتیک مش ادیتور متریال رو بهش بدی؟

حالا فردا یه تست میکنم.ببینم چطوریه!

hadi665
24-04-2011, 13:17
من همیشه از مرحله ی ساخت تکسچر بدم میومد
اما الآن با این ابزاری که فتوشاپ در اختیارم گزاشته واقعا از ساخت تکسچر لذت میبرم
و دلم میخواد تا جایی که میشه روی تکسچر وقت بزارم و هیچ کوتاهی ای نکنم

تمامی تکسچر ها با فتوشاپ cs4 و با استفاده از tablet کشیده شده روی مدل

به نظرتون خوبه ؟
و اما تکسچر ها ، از منابع تکسچر هایی که قبلا دانلود کرده بودم که برای killzone بود + تکسچر ههای کرایسیس 2 هست که توی پک نصب بازی بود

anti-military
24-04-2011, 13:28
به نظر من خیلی خوب و با حوصله داری تکسچر میکنی . خیلی خوبه ...

honestbud
24-04-2011, 14:50
من همیشه از مرحله ی ساخت تکسچر بدم میومد
اما الآن با این ابزاری که فتوشاپ در اختیارم گزاشته واقعا از ساخت تکسچر لذت میبرم
و دلم میخواد تا جایی که میشه روی تکسچر وقت بزارم و هیچ کوتاهی ای نکنم

تمامی تکسچر ها با فتوشاپ cs4 و با استفاده از tablet کشیده شده روی مدل

به نظرتون خوبه ؟
و اما تکسچر ها ، از منابع تکسچر هایی که قبلا دانلود کرده بودم که برای killzone بود + تکسچر ههای کرایسیس 2 هست که توی پک نصب بازی بود

داداش یادمه آموزش این ابزار فوتوشاپ رو تو یو تیوف گذاشته بودی.
اما من نمیتونم بازش کنم.آخه خلاف مقررات جمهوری اسلامیه:46:

میشه فقط اسمش رو بگی و بگی از کجای فوتوشاپ باز میشه.یه نگاهی بهش بندازم ببینم چطوریه.
روند کلیش رو هم اگه تو 2 خط بگی که عالی میشه

M0hsen3D
24-04-2011, 15:28
داداش یادمه آموزش این ابزار فوتوشاپ رو تو یو تیوف گذاشته بودی.
اما من نمیتونم بازش کنم.آخه خلاف مقررات جمهوری اسلامیه:46:

میشه فقط اسمش رو بگی و بگی از کجای فوتوشاپ باز میشه.یه نگاهی بهش بندازم ببینم چطوریه.
روند کلیش رو هم اگه تو 2 خط بگی که عالی میشه
با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باز میشه.
تو فتوشاپ هم اول یه لایه باز میکنی بعد از قسمت 3d\new layer from 3d file مدل رو وارد میکنی.بقیه تنظیماتش رو هم خودت ببین.:20:

hadi665
24-04-2011, 15:42
راست میگه دوستمون کافیه به جای http بنویسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
روندشم دوستمون گفت

فقط اینکه وقتی مدلو آوردی هر لایه عکسی که بالای لایه ی 3d بزاری و کلید های ترکیبیه ctrl + e رو بزنی تکسچر میره توی مدلت

honestbud
24-04-2011, 15:54
با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باز میشه.
تو فتوشاپ هم اول یه لایه باز میکنی بعد از قسمت 3d\new layer from 3d file مدل رو وارد میکنی.بقیه تنظیماتش رو هم خودت ببین.:20:

راست میگه دوستمون کافیه به جای http بنویسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
روندشم دوستمون گفت

فقط اینکه وقتی مدلو آوردی هر لایه عکسی که بالای لایه ی 3d بزاری و کلید های ترکیبیه ctrl + e رو بزنی تکسچر میره توی مدلت

از هر دو تاتون ممنونم.

تونستم بازش کنم.
من چند تا نرم افزار رو آرشیو کرده بودم تا هر وقت این سایت باز شد، بتونم ویدئو هاش رو دانلود کنم.

شما ویدئو هاش رو با چه نرم افزاری دانلود میکنید؟

فکر کنم با IDM هم بشه!نه؟

M0hsen3D
24-04-2011, 16:11
اره من با idm دانلود میکنم , بهترینه.:5:

hadi665
24-04-2011, 16:23
آره نسخه ی 6.05 که دارم دانلود میکنه

parvizamd
24-04-2011, 17:06
شما کافیه آدرس فایل در سایت زیر بنویسی
به سادگی میشه از youtube دانلود کردن بدون قیلیر
user=free
password=user
آدرس فایل بروی کادر نوشته سپس بروی انتقال کلیک کرده و مدتی صبر کرد سپس در پایین تر لینک انتقال یافته نمایش داده میشود.

honestbud
25-04-2011, 06:54
تو اون قسمت 3d فوتوشاپ فرمت مکس رو نمیخونه!
تنها فرمتی که پیدا کردم DAEبود که تو قسمت export مکس هم بود.
با اون مدل رو از تو مکس اکسپورت کردم.بعد تو فوتوشاپ که بازش میکنم مینویسه :

your video card dose not meet the requirements for hardware-accelerated 3d rendering. all 3d rendered with software only

منظورش از سخت افزار چیه؟
کارت گرافیکم چی باید داشته باشه؟
منظورش از نرم افزارم هم لابد خود فوتوشاپه!

البته میتونم با ابزار ها کار کنم،مدل رو میچرخونم و با براش رنگش میکنم.
یه لایه هم به عنوان تست آوردم و انداختم و کار کرد.البته مدلم کمی کروی بود و یه جاهایی از تکسچر کشیده شد.

همینطوریه دیگه!
اگه ردیفه، برم ببینم میتونم آموزش هاش رو بگیرم؟

honestbud
25-04-2011, 07:09
شما کافیه آدرس فایل در سایت زیر بنویسی
به سادگی میشه از youtube دانلود کردن بدون قیلیر
user=free
password=user
آدرس فایل بروی کادر نوشته سپس بروی انتقال کلیک کرده و مدتی صبر کرد سپس در پایین تر لینک انتقال یافته نمایش داده میشود.

داداش ممنون.

رفتم یه امتحانی زدم.

اینترنت من گیگابایتیه!یعنی بر هر گونه نقل و انتقال اطلاعات باید پول بدم.

فکر کنم با این روش مثلا یه فایل 10 مگی برام 20 مگ آب میخوره!

چون یه دور باید صبر کنم تا اون 10 مگ رو تبدیل کنه و تازه بهم لینک میده و من باید دانلود کنم!

ویرایش :

با این روش دانلودش کردم.اما باز نشد فایل!
------------

آره نسخه ی 6.05 که دارم دانلود میکنه

با IDM هم من یه ویدئوی دیگه رو تونسته بودم دانلود کنم!اما این آموزش ها رو نتونستم.نمیدونم چرا!

دوباره ویرایش :
الان با IDM 6 امتحان کردم.نمیدونم چطوری دانلود میشه؟
کلا با این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تمام ویدئو های اون سایت اسمشو نبر رو نمیشه حتی دید.یعنی سایت باز میشه اما تو اون قسمتی که ویدئو رو میشه دید، صفحه سیاه میشه و مینویسه مشکلی پیش اومده

حالا چند تا نرم افزار هم دارم.یه امتحانی با اونا هم میزنم(اگه با IDM نشد)

دست همه تون درد نکنه واقعا!

آخرین ویرایش(به جون مامانم) :

با برنامه ها هم امتحان کردم.
پفکر میکنم مشکل از شیلتر بودن سایته!
باید برم یه فکری برای این قضیه بکنم.

بازم ممنون.

parvizamd
25-04-2011, 07:51
نمي دونم مشكل از چيه؟راستش منم هروقت خواستم اينطوري دانلود كنم از YOUTUBE اين مشكل برام پيش اومد فكر مي كردم مشكل از دنلودر منه!

M0hsen3D
25-04-2011, 07:54
داداش ممنون.

رفتم یه امتحانی زدم.

اینترنت من گیگابایتیه!یعنی بر هر گونه نقل و انتقال اطلاعات باید پول بدم.

فکر کنم با این روش مثلا یه فایل 10 مگی برام 20 مگ آب میخوره!

چون یه دور باید صبر کنم تا اون 10 مگ رو تبدیل کنه و تازه بهم لینک میده و من باید دانلود کنم!

ویرایش :

با این روش دانلودش کردم.اما باز نشد فایل!
------------

با IDM هم من یه ویدئوی دیگه رو تونسته بودم دانلود کنم!اما این آموزش ها رو نتونستم.نمیدونم چرا!

دوباره ویرایش :
الان با IDM 6 امتحان کردم.نمیدونم چطوری دانلود میشه؟
کلا با این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تمام ویدئو های اون سایت اسمشو نبر رو نمیشه حتی دید.یعنی سایت باز میشه اما تو اون قسمتی که ویدئو رو میشه دید، صفحه سیاه میشه و مینویسه مشکلی پیش اومده

حالا چند تا نرم افزار هم دارم.یه امتحانی با اونا هم میزنم(اگه با IDM نشد)

دست همه تون درد نکنه واقعا!

آخرین ویرایش(به جون مامانم) :

با برنامه ها هم امتحان کردم.
پفکر میکنم مشکل از شیلتر بودن سایته!
باید برم یه فکری برای این قضیه بکنم.

بازم ممنون.
نه , تو این روشی که پرویز جان گفتن دیگه واسه انتقال یک ویدئو 10 مگی 10 مگ دیگه هم از تو کم نمیکنه فقط واسه .دانلود کم میشه.:20:
آره درست میگی با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یوتوب باز میشه ولی ویدئو ها نه چون ادرسشون با پروتوکل http هست و هیتلره ولی قبلا باز میشد.:2:

hadi665
25-04-2011, 09:10
آخه شما چرا دقت نمیکنید !
وقتی یه سایتی فـیلتره پس لینک هاشم قیلتره
یعنی شما درسته که لینک دانلود ویدئوشو میگیری اما idm نمیتونه دانلودش کنه آخه لینکش قیلتره

کلا مشکل کار همون وی پی انه

honestbud
25-04-2011, 16:25
نه , تو این روشی که پرویز جان گفتن دیگه واسه انتقال یک ویدئو 10 مگی 10 مگ دیگه هم از تو کم نمیکنه فقط واسه .دانلود کم میشه.:20:
آره درست میگی با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یوتوب باز میشه ولی ویدئو ها نه چون ادرسشون با پروتوکل http هست و هیتلره ولی قبلا باز میشد.:2:

ممنون از راهنماییتون.

ولی فکر کنم در مورد اون 10 مگ و این حرفا دارید اشتباه میکنید.

چون اینترنت من اینطوریه که حتی وقتی یه صفحه هم باز میکنم، هر چی که توش باشه، در واقع داره لود میشه و از ظرفیت اینترنتم کم میکنه!عکس باشه یا هر چیزی.

البته قطعا نمیتونم بگم که شما اشتباه میکنید، اما احتمالش هست که شما هم درست بگید.

به هر حال چیز مهمی نیست و خیلی برام فرق نمیکنه! و حوصله چک کردنش رو هم ندارم.

M0hsen3D
25-04-2011, 17:06
ممنون از راهنماییتون.

ولی فکر کنم در مورد اون 10 مگ و این حرفا دارید اشتباه میکنید.

چون اینترنت من اینطوریه که حتی وقتی یه صفحه هم باز میکنم، هر چی که توش باشه، در واقع داره لود میشه و از ظرفیت اینترنتم کم میکنه!عکس باشه یا هر چیزی.

البته قطعا نمیتونم بگم که شما اشتباه میکنید، اما احتمالش هست که شما هم درست بگید.

به هر حال چیز مهمی نیست و خیلی برام فرق نمیکنه! و حوصله چک کردنش رو هم ندارم.
دوست عزیز اینترنت منم حجمی هست ولی یک صفحه وب مثل همین پی سی که باز میکنی حدود 200 کیلوبایت کم میشه نه 10 مگ.در واقع اون سایت میاد ویدئو رو از یوتوب انتقال میده به سرور خودش بعد شما میتونی از سرور اون دانلود کنی مطمئن باش که درست میگم:46:.

Hotsun
25-04-2011, 17:38
Image ها رو ببندین کمتر از 200کیلو هم میشه.

راستی الان با چه سیستمی کار میکنین و میانگین چند فریم میگیرین؟
میخوام بدونم با این سطح کیفی چطوری اجرا میشه.

hadi665
25-04-2011, 19:19
Image ها رو ببندین کمتر از 200کیلو هم میشه.

راستی الان با چه سیستمی کار میکنین و میانگین چند فریم میگیرین؟
میخوام بدونم با این سطح کیفی چطوری اجرا میشه.

الآن اینو با من بودی ؟ : دی
خوب من دارم با لبتاپم کار میکنم

cpu core i7
ram 4 gig
graph 512

hadi665
25-04-2011, 20:44
خوب دوباره برای بازگشت به موضوع اصلیه تاپیک : دی
یه مرحله دیگه از کارو میزارم

عکس از محیط UDK

hadi665
26-04-2011, 20:40
خوب اینم یکمی دیگه پیشروی توی کار
دوستان لطفا نظرتونو بگید تا بتونم برای ادامه ی کار برنامه ریزی کنم

ممنونم

anti-military
26-04-2011, 20:44
از اون گوشه دیوار خیلی خوشم اومد . خیلی عالی تکسچر دادی . یه توضیح در مورد تکسچرینگش میدی ؟

parvizamd
26-04-2011, 20:52
محیط خیلی خوب شده هادی جان.

M0hsen3D
26-04-2011, 22:00
خوب شده خوشم اومد.

hadi665
26-04-2011, 23:04
ممنونم از هموتون

در مورد تکسچر هم که من اول مدل سه بعدی رو میارم توی فتوشاپ
بعد یه تکسچره پایه برای مدل انتخاب میکنمو بعدشم سعی میکنم تکسچر های دیگرو باهاش مخلوط کنم تا اونی که میخوام بشه

ehsan_wwe
27-04-2011, 12:40
همين الان رفت تو كلم كه
يه رو كم كني بريم :دي

پايه اي ؟
منم يه زمين منفجر شده ميسازم

اينطوري بجز حس علاقه به كار حس رو كم كني هم رو كيفيت كار تاثير ميزاره :دي

hadi665
27-04-2011, 13:09
همين الان رفت تو كلم كه
يه رو كم كني بريم :دي

پايه اي ؟
منم يه زمين منفجر شده ميسازم

اينطوري بجز حس علاقه به كار حس رو كم كني هم رو كيفيت كار تاثير ميزاره :دي

پایم
اما به یه شرط

تو هم باید محیطت بزرگ باشه
اگه کوچیک باشه قبول نیست

اگه فقط قرار باشه یه زمین منفجر شده باشه خوب من تمام bump ها رو توی zbrush انجام میدادم : دی
چون کارم محیطه بزرگی داره و وقتم کمه مجبورم از خیلی چیزا بزنم

قبوله استاد ؟

ehsan_wwe
27-04-2011, 13:22
قبوله
من كه يه كوچشو همين الان ساختنم ها ها ها

hadi665
27-04-2011, 13:29
خوب پس برو که رفتیم [ البته نه واسه رو کم کنی برای پیشرفت در کار هامون ]
تاپیک هم بزن که مراحل کارتو ببینم باشه ؟

برو که رفتیم
رفیق ;)

ehsan_wwe
27-04-2011, 13:45
خوب عكس اول (‌البطه يه خوردشو قبلا رفته بودم :31:

البطه فك نميكنم Z-BRUSH باشه ها :دي (‌همون SCULP بلندره )‌

ehsan_wwe
27-04-2011, 13:47
هر وقت رفت تو UNITY تاپيك ميزنم فعلا تو مدلينگم
رو كم كنيو گفتم محض شادي دل بچه ها
وگرنه من كجا شما كجا
اما فك ميكنم كلي چيز بتونم ازت ياد بگيرم هادي جان:40:

hadi665
27-04-2011, 16:32
ای ول احسان
خیلی ناز شده

دمت گرم

hadi665
27-04-2011, 16:55
خوب همینک از یه تصویره دیگه هم رو نمایی میکنیم : دی
از متریال سطل آشغال خیلی خوشم اومد

یه چند تا تکسچر دیگه هم ساخته شد اما الآن توی تصویر نیست دیوارای اون طرفن

silsin
27-04-2011, 17:09
ها؟ محیط رقابتیه دیگه نه؟ خب پس من حرف نمیزنم .چون می خواستم گزینه رو توی یو دی کی به هادی بگم که گرافیک کارش رو از این رو به اونرو می کنه .

ویرایش :
-----------------
پشیمون شدم . هادی اگه می خوای بگو بگم بهت چیکارش کنی. یکمی طولانیه .

ehsan_wwe
27-04-2011, 17:26
بگو داداش
منم چشمم كور دندم نر بايد يه چاره اي براش پيدا كنم :41:

هادي واقعان شيدر پلاستيك خوشكلي به سطل دادي چطوري ساختيش ؟ falloff دادي بعد نصبتش دادي به ديد دوربين ؟‌ يا يه مدل ديگه
به هر حال معركس

هادي يه بحثي - فوضولي نباشه
اما اينطوري كه شما داري تكسچر ميسازي لودينگ و فشار به رم كامپيوتر خيلي بالا ميره بيا تيكه تيكه كامباين كن تكسچراتو
مثلا براي جايي كه ميخاي گچ ديوارا ريخته باشه و اجر معلوم شه
ديوار رو تو محور افقي دوتا كات بزن كه سه تيكه شه
بعد تيكه پايينيشو تكسچر گچ بده تيكه بالايي روتكسچر آجر وصتيشم هم تكسچر لوپ كامبايني كه با فوتوشاپ ساختي
اينطوري از همون تكسچر آجر خيلي جاهاي ديگه استفاده ميكني
و رم با يه بار ذخيره تكسچر اجر و گج ميتونه خيلي جاها ازش استفاده كنه

anti-military
27-04-2011, 17:39
ها؟ محیط رقابتیه دیگه نه؟ خب پس من حرف نمیزنم .چون می خواستم گزینه رو توی یو دی کی به هادی بگم که گرافیک کارش رو از این رو به اونرو می کنه .

ویرایش :
-----------------

خوب اگه شیوه خاصی هست به ما هم بگو ...

====

منم از متریال سطل آشغال خوشم اومد جالب شده ( رندر تو تکسچرش کردی ؟ )

silsin
27-04-2011, 17:49
@anti-military[/U
خب می گم . نظرت درباره گرافیک یا تصویر مپ Night and day توی مپ های خود یو دی کی چیه؟
حالا که اینطوریه پس نمیگم .
::: یه لیست میدم
-بهبود سایه ها
-تقریبا از بین بردن لبه های دندانه دار
سینمایی تر شدن کار .
---
البته باید ریسک افت فریم رو قبول کنی ولی کیفیت کار خیلی عالی میشه . به قول اقا احسان Post Process Chain فقط روی لنز دوربین تاثیر میزاره و یه فیلتر روش میکشه . در این حالت سایه ها بدون دست کاری بهینه میشن . نورها سینمایی تر میشن و غیره و غیره . . که این هم کاملا قابل تغییر و کنترله . حالا به قول احسان اگه وقت تلف کنیه پس نمی خواد.
---------------------

ehsan_wwe
27-04-2011, 17:51
اينا كه افكت هاي روي دوربينن تاثيري تو گرافيك كار ندارن

هادي جان وقتتو سر اينا طلف نكن بشين شيدر بزن :31:

anti-military
27-04-2011, 18:05
@anti-military[/U
خب می گم . نظرت درباره گرافیک یا تصویر مپ Night and day توی مپ های خود یو دی کی چیه؟
حالا که اینطوریه پس نمیگم .
::: یه لیست میدم
-بهبود سایه ها
-تقریبا از بین بردن لبه های دندانه دار
سینمایی تر شدن کار .
---
البته باید ریسک افت فریم رو قبول کنی ولی کیفیت کار خیلی عالی میشه . به قول اقا احسان Post Process Chain فقط روی لنز دوربین تاثیر میزاره و یه فیلتر روش میکشه . در این حالت سایه ها بدون دست کاری بهینه میشن . نورها سینمایی تر میشن و غیره و غیره . . که این هم کاملا قابل تغییر و کنترله . حالا به قول احسان اگه وقت تلف کنیه پس نمی خواد.
---------------------

خوب اسمش چیه ؟ فیلتر M_Vingette رو میگی ؟

احسان چرا ندارن ؟ به نظر من خیلی کارو پولیش تر و یه دست تر میکنن ...

ehsan_wwe
27-04-2011, 18:09
آدم سر اينا گول ميخوره ديگه رو مدل و شيدر ابجكتا كار نميكنه (‌اين نظر شخصي منه )

silsin
27-04-2011, 18:10
پ.خت رو چک کن . با عکس بهت نشون دادم که متوجه بشی چی میگم .

hadi665
27-04-2011, 19:24

ویرایش :
-----------------

ها
رقابت برای پیشرفت تو کاره خو
البته من کیفیت پردازش نور ها رو روی low گزاشتم
چون همین الآنشم کلی طول میکشه build کنه

الآن فعلا زیاد روی سایه ها کار دارم
تکسچر ها رو که زدم میرم سراغ آبجکت ههای اضافه که باید محیطو پر کنه بعد میریم سراغ اون
اون موقع ازت کمک میگیرم ;)

بگو داداش
منم چشمم كور دندم نر بايد يه چاره اي براش پيدا كنم :41:

هادي واقعان شيدر پلاستيك خوشكلي به سطل دادي چطوري ساختيش ؟ falloff دادي بعد نصبتش دادي به ديد دوربين ؟‌ يا يه مدل ديگه
به هر حال معركس

هادي يه بحثي - فوضولي نباشه
اما اينطوري كه شما داري تكسچر ميسازي لودينگ و فشار به رم كامپيوتر خيلي بالا ميره بيا تيكه تيكه كامباين كن تكسچراتو
مثلا براي جايي كه ميخاي گچ ديوارا ريخته باشه و اجر معلوم شه
ديوار رو تو محور افقي دوتا كات بزن كه سه تيكه شه
بعد تيكه پايينيشو تكسچر گچ بده تيكه بالايي روتكسچر آجر وصتيشم هم تكسچر لوپ كامبايني كه با فوتوشاپ ساختي
اينطوري از همون تكسچر آجر خيلي جاهاي ديگه استفاده ميكني
و رم با يه بار ذخيره تكسچر اجر و گج ميتونه خيلي جاها ازش استفاده كنه

در مورد تکسچر ها کاملا حق با توئه
اما چون این محیط رو برای نمونه کار میسازم تمام این مسائلو به جون خریدم
یعنی محیطو زیاد بزرگ نمیکنم تا بشه جزئیات و تکسچر رو بهتر کرد

در مورد متریال سطل ، نه من خیلی ساده عمل کردم فقط گمونم تکسچر اسپکولار کارو قشنگ تر کرده آخه اونو خودم با فتوشاپ زدم و سعی کردم ترکیب سیاهو سفید طوری باشه که میخوام ، شایدم نه : دی

خوب اگه شیوه خاصی هست به ما هم بگو ...

====

منم از متریال سطل آشغال خوشم اومد جالب شده ( رندر تو تکسچرش کردی ؟ )

سایه هاش آره اما خودش خیلی معمولیه

اينا كه افكت هاي روي دوربينن تاثيري تو گرافيك كار ندارن

هادي جان وقتتو سر اينا طلف نكن بشين شيدر بزن :31:

عزیزه من ، آخه من چمیدونم شیدر ساختن چه ریختیه !
،

حالا فرق شیدر و از اینا که من زدم چیه ها ؟ :-؟

honestbud
27-04-2011, 19:35
در مورد متریال سطل ، نه من خیلی ساده عمل کردم فقط گمونم تکسچر اسپکولار کارو قشنگ تر کرده آخه اونو خودم با فتوشاپ زدم و سعی کردم ترکیب سیاهو سفید طوری باشه که میخوام ، شایدم نه : دی

خوب من تو ویدئو ها هم دیده بودم که تکسچر اسپکیولار با دییوز مثلا فرق داره!

اما هنوز نفهمیدم که ضرورتش چیه و کلا بر چه مبنایی میسازنش؟
آیا اولین تکسچر مربوط به دیفیوز هستش و بعد از روی اون میان و بقیه رو میسازن؟
اصولش چیه؟

حالا فرق شیدر و از اینا که من زدم چیه ها ؟ :-؟

اینم خوب گفتی؟
اصلا UDK شیدر نویسی نداره فکر کنم!
البته یه نود custom تو متریال ادیتور هستش که خیلی خوب نیست و باید حتما یه چیز خیلی خارق العاده داشته باشی که بری سراغش، وگرنه در شرایط یکسان پرفورمنسش گمتر از نود های خود UDK هستش.

در ضمن زبان شیدر نویسی تو unity تو UDK هم هست.تو متریال ادیتور میتونی کدهاش رو ببینی.
اما خوبی UDK اینه که نیاز نداره برنامه نویسی کنی، فقط باید منطقش رو بدونی.

در آخر : وقتی متریالت رو سیو میکنی یه چیزایی راجع به شیدر مینویسه!

محض اطلاع ::31:
اینایی که گفتم در واقع تجربیات خودمه.
یه جورایی هم واسه خودم هر کردومشون هنوز سوال هستند و مطمئن نیستم در بارشون!

silsin
27-04-2011, 19:53
چرا جو رو متشنج می کنی .چرا نداره خوبم داره . مال UDK . HSL

honestbud
28-04-2011, 09:48
چرا جو رو متشنج می کنی .چرا نداره خوبم داره . مال UDK . HSL

کامل مطلب رو نخوندی.

من گفتم که داره اما بهتره که از نود های خود متریال ادیتور استفاده کنی که پرفورمانس بالاتری داره(البته مطمئن نیستم، تو UDN خوندم)

hadi665
30-04-2011, 23:11
خوب من بازم تاپیکمو کشیدم بالا : دی

-
یه سری آبجکت های آماده آوردم توی محیطمو براشون متریال ساختم
سعی کردم روی ساخت متریال ها دقت کنم

-
نکته : مدل ها آماده هستن ، از دوستانی که مخالف استفاده از مدل های آماده هستند خواهش میکنیم که به یک طراح تنها : دی حق بدند که برای ساخت یه مرحله برای نمونه کار، از مدل های آماده استفاده کنه

به هر حال تعصب روی ساخت مدل ها رو بنده به همراه ندارم : دی

anti-military
30-04-2011, 23:16
از الان گفته باشم که من بازی که یه باکس آماده هم توش باشه نمیخرم :31:

aliscan
01-05-2011, 05:20
سلام
ایول هادی جان خیلی خوشکل شده:46:درکت می کنم!!

hadi665
01-05-2011, 12:47
ممنون علی جان ;)

آنتی جان شما خیلی تعصبی عمل میکنید ، من بهتون پیشنهاد میکنم اندکی واقع بین باشید ، خیلی از ما ها از تکسچر هایی استفاده میکنیم که یا از بازی های دیگه unpack شدن یا اینکه از سایت های دیگه دانلود شدن
چطور شما میگید بازی نباید مدل آماده داشته باشه ، اما از تکسچر های آماده استفاده میکنید ؟!!!!

اگه واقعا دلتون میخواد همه چی حاصل دست رنج خودتون باشه پس باید تکچسر هاتون رو هم خودتون از درو دیوار عکس بگیرید

درست میگم ؟

;)

anti-military
01-05-2011, 14:19
من این حرفو قبول ندارم . چون در مورد تکسچر حتی بازیهای خیلی معروفی مثل مافیا 2 خیلی از تکسچرهاش از سایت CGtextures بود و فکر کنم اکثر بازیها هم همین حالت رو دارن . اما خوب مدل فرق میکنه ...
البته هادی جان من نمیگم استفاده از مدل آماده کار اشتباهی هست ها ! اتفاقا واسه شما که بازی ساز مستقل هستی خوبه اما قبول داری ارزش بازی رو به شدت کم میکنه ؟

مخصوصا UDK که خودش یه روند رو به آماده ای هم داره
به نظر من محیط خلوت باشه بهتره تا مدل آماده توش نباشه . البته این نظر منه ها شما که دیگه خودت استادی و بهتر میدونی تصمیم درست چیه ...

online_amin
01-05-2011, 14:27
اما قبول داری ارزش بازی رو به شدت کم میکنه ؟

نظر من کاملا عکس این قضیه هست.

ارزش بازی در ساختن بازی خوب چه از لحاظ گرافیک و چه از لحاظ برنامه نویسی هست. به طوری که همه لذت ببرن.

hadi665
01-05-2011, 14:56
من این حرفو قبول ندارم . چون در مورد تکسچر حتی بازیهای خیلی معروفی مثل مافیا 2 خیلی از تکسچرهاش از سایت CGtextures بود و فکر کنم اکثر بازیها هم همین حالت رو دارن . اما خوب مدل فرق میکنه ...
البته هادی جان من نمیگم استفاده از مدل آماده کار اشتباهی هست ها ! اتفاقا واسه شما که بازی ساز مستقل هستی خوبه اما قبول داری ارزش بازی رو به شدت کم میکنه ؟

به نظر من محیط خلوت باشه بهتره تا مدل آماده توش نباشه . البته این نظر منه ها شما که دیگه خودت استادی و بهتر میدونی تصمیم درست چیه ...

خوب شما وقتی کرایسیس بازی میکنی یا هر چیزه دیگه دقت میکنی ببینی مدل ها آمادست یا نه ؟!
بازی باس قشنگ باشه

حالا یه سوال از شما دارم : من اگه همه ی این مدل ها رو خودم عینشون بسازم شما اینبار نظرتون چیه هوم ؟ :-؟

نظر من کاملا عکس این قضیه هست.

ارزش بازی در ساختن بازی خوب چه از لحاظ گرافیک و چه از لحاظ برنامه نویسی هست. به طوری که همه لذت ببرن.

آفرین

-
بازم میگم که من محیطمو کامل خودم میسازم آخه خیلی مهمه که محیط همونی باشه که من دلم میخواد
اما آبجکت ها میتونه آماده هم باشه
یه سری هام که دلم میخواد اون طوری باشه که میخوام ، خوب خودم میسازم

بازم از همتون ممنونم :40:

anti-military
01-05-2011, 15:07
خوب ما الان کلی بازی با گرافیک عالی داریم ولی چه ارزشی داره وقتی مال خودمون نیست ؟
کافیه فقط تو سایت های بازی یه تاپیک بزنیم و بگیم آره این فلان بازی هست و که ما داریم میسازیم اما یه سری از مدلهاش آماده هست ! اون وقت ببین عکس العمل گیمرها چیه و چه پست هایی میدن ! ( من واسه همین میگه ارزش بازی پایین میاد )

اینجوری نمیتونیم تو بازی سازی پیشرفت کنیم . این میل به استفاده از مدلهای آماده خیلی واسه پیشرفت بازی سازی ایران خطرناکه ...

saeed_cpu_full
01-05-2011, 15:10

مدل آماده ارزش بازی رو اصلا کم نمیکنه ... این تفکر غلط رو از سرتون بیرون بندازید . گیمر کاری نداره شما مدل آماده استفاده کردی یا نه ، میاد میبینه چطوری محیط بازی رو درست کردی . اگه شما نظرت اینه که همه ی مدل هارو خودت بسازی هیچ موردی نداره و اتفاقا خیلی خوبه . فقط تورو خدا قبل از اینکه دوباره این بحث راه بیفته یه لول ( فقط یه لول ! ) بساز که تمام مدل هاش رو خودت طراحی کرده باشی . بعدش همون لول رو بده به یه گیمر ... میخوام ببینم بعد نظر دادن اون گیمر هنوز سر این حرفت هستی یا نه. صد بار گفتم یه بار دیگه هم میگم :31: :
اسم ما بازیساز مستقله نه مدلسازیم ، نه میتونیم افکت صوتی و موزیک طراحی کنیم و نه میتونیم برین تکسچر بسازیم ! 95 % بازی های مستقل کلی مدل آماده داشتن و حتی بازی Shadow Complex که شرکت غولی مثل Microsoft پشتش بوده پر از مدل آماده هست توی سرتاسر بازی ...

برو توی سایت Steam و همون بازی های UDK رو که پر از مدل آماده هست رو یه نگاه بنداز ببین چقدر فروش داشتن و چه کامنت هایی داشتن ... اصلا یه نفر اومده اونجا بگه بازی که شما با UDK ساختی فلان جاش از Content های آماده استفاده شده بود ؟

این آقا هادی رو هم که میبینید استاد ساخت مدل هست ولی وقتی میبینه یه مدل خوب و با کیفیت توی اینترنت هست نمیاد وقت با ارزشش رو صرف ساخت همون مدل بکنه ... وگرنه کاری براش نداره که صد برابر بهتر از این مدل هارو درست کنه

خوب ما الان کلی بازی با گرافیک عالی داریم ولی چه ارزشی داره وقتی مال خودمون نیست ؟
کافیه فقط تو سایت های بازی یه تاپیک بزنیم و بگیم آره این فلان بازی هست و که ما داریم میسازیم اما یه سری از مدلهاش آماده هست ! اون وقت ببین عکس العمل گیمرها چیه و چه پست هایی میدن ! ( من واسه همین میگه ارزش بازی پایین میاد )

اینجوری نمیتونیم تو بازی سازی پیشرفت کنیم . این میل به استفاده از مدلهای آماده خیلی واسه پیشرفت بازی سازی ایران خطرناکه ...

شما برو به اینجا :

بخش Works in Progress و تاپیک RPG Project رو ببین ... پست اول گفته از Content های آماده ی UDK برای بازیم استفاده کردم ... حالا برو پست های همون تاپیک رو ببین . اصلا کسی گفت واسه چی از اون استفاده کردی ؟ همشون تعریف کردن و تشویقش کردن و در مورد برنامه نویسیش و اینجور چیزا دارن صحبت میکنن ... حالا تاپیک Ha*ck and Slash Project رو ببین . توی پست اول گفته حتی از یه دونه مدل آماده ی UDK استفاده نکردم و هیچکس هم به خاطر این کارش تشویقش نکرد و اصلا هم براشون مهم نبود که آماده هست یا نه ( اینم با دلیل و مدرک ! )

گرافیک محیط بازی به مدل نیست ( مدل یه بخشی از گرافیک رو تشکیل میده ولی مدل ها Low Poly هستن و وقتی مثلا مدل بدون متریال یه کاراکتر رو میبینی باورت نمیشه که همون کاراکتر با کیفیت توی بازی هست ) اصل شیدر و متریال هست ... اگه صنعت بازی سازی توی ایران با 2 تا مدل بشکه و اسلحه قرار بود نجات پیدا کنه با بازی فاجعه ای مثل « انرژی اتمی » باید خیلی قبل تر از اینها نجات پیدا میکرد

honestbud
01-05-2011, 15:19

حق با آنتی هستش.
من هم موافقم.
حالا جلوتر میگم چرا!

خوب شما وقتی کرایسیس بازی میکنی یا هر چیزه دیگه دقت میکنی ببینی مدل ها آمادست یا نه ؟!
بازی باس قشنگ باشه

حالا یه سوال از شما دارم : من اگه همه ی این مدل ها رو خودم عینشون بسازم شما اینبار نظرتون چیه هوم ؟ :-؟

-
بازم میگم که من محیطمو کامل خودم میسازم آخه خیلی مهمه که محیط همونی باشه که من دلم میخواد
اما آبجکت ها میتونه آماده هم باشه
یه سری هام که دلم میخواد اون طوری باشه که میخوام ، خوب خودم میسازم

بازی باس قشنگ باشه

ببخشید طولانی شد.امیدوارم حوصله کنید و همه اش رو بخونید

بازی باید قشنگ باشه.
شما راست میگی.
دقیقا هم به همین خاطر نباید از مدل آماده استفاده کنی!
چون ممکنه که ملت بفهمن و از قشنگی بازی کم بشه.
در ضمن الان شما داری یه مرحله تمرینی میسازی، اگه به خای یه بازی بسازی، خوب قطعا شما نمیخوای که داستان بازیت یا حتی محیط بازیت شبیه بازی های دیگه بشه که!میخوای؟
اگه شما فقط بخوای از مدل آماده استفاده کنی و یا اینکه مدل های اصلی بازیت و مدل هایی که جلوی چشم هستند از مدل های آماده باشه، خوب اونوقت دیگه یه بازی جدید نیست!ناخودآگاه محیطت شبیه یه بازی دیگه یا شبیه چند تا بازی دیگه در میاد.
وقتی از مدل های آماده استفاده میکنی یعنی خودت رو به اون ها محدود کردی در صورتی که اگه از مدل های خودت (یا حالا هر مدلی که فقط برای بازی تو و با هدف قرار گرفتن تو بازی تو ساخته شده باشن) استفاده کنی، تنها محدودیت شما خلاقیت و تکنیک های مدل سازیته!

در مورد تکسچر هم، من خودم دارم برای مسابقه ای که رضا جان ترتیب داده، از تکسچر آماده استفاده میکنم، چون تو میتونی تکسچر رو به راحتی به هر مدلی با هر شکلی بدی و اونی که میخوای ازش در بیاری.
اگه یه جایی ببینم کارم با این تکسچرا راه نمیوفته مطمئن باش میرم از در و دیوار عکس میگیرم. که البته یه بار هم به همین فکر افتادم که با سرچ بیشتر تکسچر دلخواهم رو پیدا کردم.

اون مطلبی که در مورد بسته بودن و محدود بودن گفتم در مورد تکسچر هم روی میده!هر چقدر هم که تکسچر داشته باشی بازم دستت بنده اوناست.

اما این قضیه تو مدل ها خیلی زیاد تابلو میشه، چون دیگه مدل مثل تکسچر نیست که بشه هر طور میخوای ازش استفاده کنی!شما میتونی 3 تا تکسچر رو با هم ادغام کنی و روی یه مدلی که UV داره بندازی و هیچ کس هم موقع بازی متوجه نمیشه که تکسچرت مال خودت نیست.اما مدل رو نمیشه کاریش کرد.

anti-military
01-05-2011, 15:21
بازم میگم ممکنه یکی اصلا تمام مدلهاش آماده باشه و بازیش هم گرافیکش واقعا عالی باشه اما وقتی کار خودش نیست ارزشش چیه ؟ اینو من فقط نمیتونم بفهمم !
البته بازم میگم آقا هادی بیشتر محیط هاش و مدلهاشو خودش میزنه . من حرفم سر استفاده از مدل آماده هست نه آقا هادی ...