PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با فن tuniq tower120

maziarb
09-02-2011, 17:00
سلام من فن tuniq tower120 رو خریدم ، قصد اورکلاک نداشتم بیشتر به خاطر گرما و صدای sکولر فابریک amd 955، اما حالا کمی پشیمانم که میتونستم مدل cpucooler hp 1216 رو بخرم،! بخاطر pwm و خودکار بودن تنظیم سرعت فن، این tuniq یذره خسته کنندست ، باید همش دستمو ببرم پشت کیس سرعت بالا پایین کنم، روی دور متوسط هم speedfan دمای cpu رو 80نشون میده! آیا عادیه ؟(در محیط ویندوز!)
بعد اینکه موقغ اجرای بازی مثل Gta-IV دمای عادی چقدر هستش؟؟ فک کنم cpu-cooler بهتر بودش، بعد اینکه آیا امکان تعویض فن tuniq با مدل pwm هستش؟
بعدش هم اگه فن tuniq از نوع خودکار بود مثلاً موقعی که از بازی میومد توی ویندوزفن اتومات سرعتش کم میشد! وصدا کاهش داشت!

maziarb
09-02-2011, 17:07
مادربردم 770-t هستش آیا راهی داره که ما این رو بذاریم روی آخرین دور اما با توجه به دمای cpu کم و زیاد بشه؟

alborz_k
09-02-2011, 17:30
سلام من فن tuniq tower120 رو خریدم ، قصد اورکلاک نداشتم بیشتر به خاطر گرما و صدای sکولر فابریک amd 955، اما حالا کمی پشیمانم که میتونستم مدل cpucooler hp 1216 رو بخرم،! بخاطر pwm و خودکار بودن تنظیم سرعت فن، این tuniq یذره خسته کنندست ، باید همش دستمو ببرم پشت کیس سرعت بالا پایین کنم، روی دور متوسط هم speedfan دمای cpu رو 80نشون میده! آیا عادیه ؟(در محیط ویندوز!)
بعد اینکه موقغ اجرای بازی مثل Gta-IV دمای عادی چقدر هستش؟؟ فک کنم cpu-cooler بهتر بودش، بعد اینکه آیا امکان تعویض فن tuniq با مدل pwm هستش؟
بعدش هم اگه فن tuniq از نوع خودکار بود مثلاً موقعی که از بازی میومد توی ویندوزفن اتومات سرعتش کم میشد! وصدا کاهش داشت!
سلام. اختلاف دما در کمترین دور و بیشترین دور این قدر نیست که هر لحظه بخواین دور فن رو تنظیم کنید!!
دمای 80 برای پردازنده بسیار بالاست ، احتمالأ اون نرم افزار دما رو اشتباه نشون می ده .
دمای پردزانده در هر حالتی باید زیر 60 درجه باشه .
امکان تنظیم فن با نوع pwm خودکار وجود داره ، فقط کافیه فن مورد نظر رو تهیه کنید و با فن استوک عوض کنید (حتی نیاز به باز کردن خنک کننده از روی برد وجود نداره)
برای بررسی دقیق دما بهتره از نرم افزار realtemp استفاده کنید .
نوع کیستون چی هست؟

maziarb
09-02-2011, 17:38
کیس من گرین MAGNU2 هستش، برنامه realtemp واسم کارنمیده ممکنه یه برنامه خوب دیگه معرفی کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3231

Mostafa.yey
09-02-2011, 17:39

دماش غیرعادیه
آخه من هم از این فن استفاده می کنم و CPU 955 و رو حالت دور کم دمای سی پی یو 40 هست. به نظر شما فنو به صورت صحیح نصب نکردید یا سیلیکون مورد استفاده شما نامرغوب است یا اگر همراه خود فن بود منقضی شده
آخه من که فنو خریدم خمیرش منقضی شده بود و خراب بود و من یه خمیر سیلیکون دیگه خریدم.
دمای CPu من در حداکثر فشار کاری و اورکلاک به 65-70 می رسه.

maziarb
09-02-2011, 17:47
واسه نصبش از روش دوم استفاده کردم که پایش رو عوض میکنم و از اون دوتایی ها (هر کدام یک طرف) استفاده کردم ، خمیرش هم بله منقضی شده بود و جدید خریدم اما ، دفعه اولم هستش فن نصب میکنم شاید کارم ایراد داشته ، باید از توی bios هم دما را نگاه کنم،

maziarb
09-02-2011, 17:56
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3233

:18: من همچنین از توی bios تنظیم cool and quite رو غیر فعال کردم و fan controller رو هم روی voltage گذاشتم ، قبلاً روی pwm بودش،
چکاری میتونم بکنم؟

maziarb
09-02-2011, 19:16
متاسفانه موقع بستن ، بس که عجله داشتم یکی از پیچهای فنری رو سفت نکرده بودم،! با سفت کردن اون همونطوری یکی از دوستان گفتند دما اومد تا نزدیک 40 و فکر میکنم دیگه عادی باشه ، هنوز توی بازی تست نکردم توی بازی از 60-70 نباید بالا بره نه؟
ببخشید که اینطوری شدش، شرمنده...