PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه عکسی رو برای ایکون فولدر نشون بدم؟

younes_ysf
04-02-2011, 00:06
سلام دوستان.
من تو کار تعمیرات موبایلم یعنی تازه دارم واردش میشم. میخوام تو کامپیوترم برای هر گوشی فولدری بسازم و ابزار ها و فایلهای مربوط به اونو توش قرار بدم. من عکس های سایز کوچیک انواع موبایل ها را دارم حالا میخوام کاری کنم که تصویر هر فولدر و یا در واقع ایکونش تصویر خود همون گوشی باشه. البته میخوام مثلا گوشی 6630 دیده بشه نه یه فولدر که عکس 6630روش قرار داره.مثلا اینجوری باشه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا میخوام بدونم میشه همچین کاری کرد یا نه؟
البته اینم بگما دوس دارم چه تو حالت Thumbnails و چه حالت Icon یا List فقط شکل موبایله نشون داده شه.

DiR3CToR
04-02-2011, 00:21
براي اون حالتي كه شما ميخوايد يكي از چندين راهها اين هست كه آيكون گوشي هاي خودتون رو پيدا كنيد كه سختم نيست و به ترتيب براي هر پوشه:
Right Click -Properties-Customize-ChangeIcon و Browse مسير آيكون رو بهش بديد و تمام

zentex586
07-02-2011, 00:42
برای انجام این کار راه های مختلفی هست، مثل استفاده از فایل های dll آیکون که تو اینترنت پیدا میشه و دادن مسیر فایل dll به آیکون. اما راهی هست که خودتون میتونید هر آیکونی که بخواهید رو درست کنین، تنها کافیه به فرض عکس موبایل رو داشته باشین، بعد اون رو به شکل مربعی ریسایز کنید و بعد سایز کلی رو به فرض با برنامه فتوشاپ به اندازه یه آیکون یعنی 32 در 32 تغییر بدین و بعد اون رو به فرمت bmp سیو کرده و بعد پسوندش رو به ico (در خود محیط ویندوز) تغییر بدید. بعد از همون مسیری که در پست قبلی عنوان شد یعنی

Right Click -Properties-Customize-ChangeIcon و Browse
مسیر اون فایل ico رو به فولدر بدید. فقط توجه کنید که تو این روش و با ویندوز اکس پی سایز آیکون بزرگ تر از 32 در 32 نمیشه و همچنین وسط آیکون هم نمیشه فضای خالی داشت، کاری که آیکون های موجود در فایل های dll قادر به انجام اون هستن؛ و یه نکته دیگه هم وجود داره که بهتره در هنگام ساخت آیکون با این روش دور تا دور آیکون رو با پهنای یک بیت (یعنی با ابزار مداد در مثلن paint) به رنگ سیاه در آورد تا با محیط اطرافش مشکلی نداشته باشه و درست به نمایش در بیاد.