PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آخرین مشاوره برای خرید !! سمند lx سال یا پرشیا سال...؟؟

robert
29-12-2010, 00:13
سلام به همگی... همین الان از نمایشگاه های خودروی سمت میدون امام حسین برمیگردم...

والله بین پژو پارس سال و سمند lx سال گیر کردم...پولم هم برای خرید حاضره.... بیشتر از یکسال هم نمیخوام ماشین رو نگه دارم و سر سال میفروشم و برای خرید هیوندا آزرا اقدام خواهم کرد... یا این تفاسیر کدامیک ارجحیت داره...؟؟ یعنی هم قدرت و راحتی خوب و هم سهولت در فروش مجدد این ماشین...

فقط سریع جواب بدید... عجله دارم...

در ضمن هردو ماشین صفر هستند

ممنون:11:

amirfiri
29-12-2010, 00:16
با توجه به اینکه کیفیت سمند از پرشیا پایینتره و شما هم می خوای یک ساله بفروشی.چرا پول زیادی بدی خب؟!
همون سمند رو بخر که امکاناتشم بیشتره.(البته زیادم بیشتر نی :31:)
ولی بازاره پرشیا واسه فروش خیلی بهتره.

total_overdose
29-12-2010, 00:21
خیلی فرقی با هم ندارن! البته با فرض اینکه هردو با موتور xu7 باشن!
کیفیت سمند پایینتره از پارس نیست و اگه بهتر نباشه بدتر نیست!
اما افت قیمت پارس سال کمی بیشتره تا سمند ال ایکس!
تویه فروششم بستگی به محل سکونت شما داره اما الان تو شهر ما شاید البته خیلی کم پارس خوش مشتری تر باشه اما افت قیمتشم بیشتره!

AmiRreZA_RAcEr
29-12-2010, 00:49
پرشیا سال ارزش خرید نداره برادر، کیفیت پائین منتاژ ، طراحی جدید بی کیفیت و زشت ، آپشنهای بی کیفت ، سر و صدای بالا و مصرف سوخت و هزارتا مشکل دیگه

MoHaMaD ZaNd
29-12-2010, 11:09
سلام . دوستان عذرمیخوام اما اگه یه نگاهی به جدول کیفیت خودرو ها بندازین میبینین کیفیت انواع پژو 405 و پژو پارس ( منهای ELX ) از سمند پایین تره !
تمامی امکاناتی رو که پارس سال بهتون میده در سمند ال ایکس وجود داره . ( البته سمند ال ایکس رینگ اسپورت داره در صورتی که پارس سال نداره )
در مورد قیمت :
سمند ال ایکس تمامی اون امکانات رو در قیمتی کمتر از 15 میلیون به شما میده در صورتی که پارس سال همون امکانات رو با 18 میلیون میده ...
در کل خرید پارس ( تمامی مدل ها ) رو به هیچ وجه به کسی پیشنهاد نمیدم !
در ضمن افت قیمت پارس هم بیشتره ...

Gilopa
29-12-2010, 11:43
پرشیا سال ارزش خرید نداره برادر، کیفیت پائین منتاژ ، طراحی جدید بی کیفیت و زشت ، آپشنهای بی کیفت ، سر و صدای بالا و مصرف سوخت و هزارتا مشکل دیگه

تو پیسی ورد دوستان چرا یه چیزی رو میشنون فوری سر وصدای الکی راه میندازنو بدون دلیل و بدون اینکه خودشون ماشینی رو تست کرده باشن انقدر راحت نظر میدن و هی روش تاکید دارن .. شرمنده من اصلا به حرف دیگران کاری ندارم ..
اون اولا وقتی پارس سال رو زدن کیفیتش افتضاح بود بعد دیگه عادی شد و الان کیفیتش دقیقا مثل همه ماشینهای ایران خودرو هستش .. اتفاقا اگر قصد خرید پرشیا باشه پارس سال بهترینه چون ایران خودرو تو بین بد و بدتر رو پارس سال داره از اجناس بد استفاده میکنه و بقیقه پارسها بدتر .. در مورد مصرف سوخت هم خیلی بهتر از پارس معمولی شده (نمیدونم شما بر چه اساسی گفتید پارس سال مصرف سوختش بالا تر از معمولیه ) .. طراحیشم بر عکس حرف شما خیلی بهتر و زیبا تره از نظر خیلیها .. شتاب این ماشین هم با مقایساتی که به شخصه انجام دادم بهتره
اما در آخر کلا خرید پرشیا اشتباست .. اگر هم حالا خیلی طلبش باشیم باز پرشیا سال یه دو تا آپشن داره و قیافش بهتر شده و قابل تحمل تره

MoHaMaD ZaNd
29-12-2010, 15:14
تو پیسی ورد دوستان چرا یه چیزی رو میشنون فوری سر وصدای الکی راه میندازنو بدون دلیل و بدون اینکه خودشون ماشینی رو تست کرده باشن انقدر راحت نظر میدن و هی روش تاکید دارن .. شرمنده من اصلا به حرف دیگران کاری ندارم ..
اون اولا وقتی پارس سال رو زدن کیفیتش افتضاح بود بعد دیگه عادی شد و الان کیفیتش دقیقا مثل همه ماشینهای ایران خودرو هستش .. اتفاقا اگر قصد خرید پرشیا باشه پارس سال بهترینه چون ایران خودرو تو بین بد و بدتر رو پارس سال داره از اجناس بد استفاده میکنه و بقیقه پارسها بدتر .. در مورد مصرف سوخت هم خیلی بهتر از پارس معمولی شده (نمیدونم شما بر چه اساسی گفتید پارس سال مصرف سوختش بالا تر از معمولیه ) .. طراحیشم بر عکس حرف شما خیلی بهتر و زیبا تره از نظر خیلیها .. شتاب این ماشین هم با مقایساتی که به شخصه انجام دادم بهتره
اما در آخر کلا خرید پرشیا اشتباست .. اگر هم حالا خیلی طلبش باشیم باز پرشیا سال یه دو تا آپشن داره و قیافش بهتر شده و قابل تحمل تره دوست عزیز کاملا موافقم ! اگه پارس سال یه ABS داره ( البته یه سری چیز دیگه هم داره ) پارس معمولی اون رو هم نداشت .
ولی یه سوال دارم ! قیافه پارس سال نسبت به پارس معمولی چه پیشرفتی داشته ؟!
آینه هاش رو نگین قشنگ شده ! ( یه طراحی فوق العاده افتضاح )

Amin-Nasim
29-12-2010, 16:05
به نظر من سمند LX گزینه ی خوبیه
دلایلش رو هم دستان گفتن
بالاخره هر چی باشه از پرشیا بهتر

AmiRreZA_RAcEr
29-12-2010, 16:06
اما در آخر کلا خرید پرشیا اشتباست .. اگر هم حالا خیلی طلبش باشیم باز پرشیا سال یه دو تا آپشن داره و قیافش بهتر شده و قابل تحمل تره

دوست عزیز فکر کنم شما با خودت مشکل داری !! :19:
چرا تو دهن من حرف میذاری ؟! من کی گفتم پرشیا سال از پرشیا معمولی بدتره !؟ من اصلا اسم از پرشیا معمولی آوردم ؟!؟!
ایشون بین سمند و پرشیا سال پرسیده بود من گفتم دومی ارزش خرید نداره ، معمولا پست مختصر هم میدم واسه همین دیگه اسمی از سمند نیاوردم
اما شما انگار نامه نا نوشته هم میخونی ! از کجا میدونی من پرشیا سال رو تست نکردم ؟؟!
نکته جالب حرفت :27:

نمیدونم شما بر چه اساسی گفتید پارس سال مصرف سوختش بالا تر از معمولیه ) ..

نمیدونی چون من همچین حرفی نزدم ! :13:

hofman1970
29-12-2010, 16:17
بی خیال سمند بشید من داشتم. البته من فکر کنم بدلیل تحریم و سستی در اسمبل اتومبیل ها بهتره یک پرشیا کم کارکرد مدل سال 88 بخرید برند خوبیه.من طبق اطلاعاتی که از چند اشنا تو ایران خودرو دارم میگن پرشیا 87و 88 را نسبتا خوب تولید کردند.سمند جان زود لگن میشه یا شیشه جلوش کار نمی کنه یا ایراداتی دیگر.مثلا تو مسافرت طولانی مخصوصا ان هائی در صندلی عقب نشستند گردنشان درد میگره ولی پرشیا برای مسافرت بسیار عالیه.این نظر وتجربه من بود اگر کسی انتقادی داره احترام می گذارم. موفق باشید

Gilopa
29-12-2010, 16:39
دوست عزیز فکر کنم شما با خودت مشکل داری !! :19:
چرا تو دهن من حرف میذاری ؟! من کی گفتم پرشیا سال از پرشیا معمولی بدتره !؟ من اصلا اسم از پرشیا معمولی آوردم ؟!؟!
ایشون بین سمند و پرشیا سال پرسیده بود من گفتم دومی ارزش خرید نداره ، معمولا پست مختصر هم میدم واسه همین دیگه اسمی از سمند نیاوردم
اما شما انگار نامه نا نوشته هم میخونی ! از کجا میدونی من پرشیا سال رو تست نکردم ؟؟!
نکته جالب حرفت :27:

نمیدونی چون من همچین حرفی نزدم ! :13:

طراحی جدید بی کیفیت و زشت که گفتید دقیقا منظورتون پرشیا سال در مقابل معمولی بود .. ولی کلا قبول دارم با پیش زمینه ای که از صحبتهای دوستان در پیسی داشتم به اشتباه حرف شما رو در مقابل پرشیا معمولی برداشت کردم و عذر میخوام :11:

---------- Post added at 01:09 PM ---------- Previous post was at 01:08 PM ----------

دوست عزیز کاملا موافقم ! اگه پارس سال یه ABS داره ( البته یه سری چیز دیگه هم داره ) پارس معمولی اون رو هم نداشت .
ولی یه سوال دارم ! قیافه پارس سال نسبت به پارس معمولی چه پیشرفتی داشته ؟!
آینه هاش رو نگین قشنگ شده ! ( یه طراحی فوق العاده افتضاح )

طراحی بیرون که فرقی نکرده دوست من
منظور ما طراحی داخلیه ماشینه که تغییر کرده .. تودوزیها و کلا کرم بودن ماشین ... منظورم ظاهر داخلی بود

farshad bugatti
29-12-2010, 21:34
توجه به اینکه کیفیت سمند از پرشیا پایینتره و شما هم می خوای یک ساله بفروشی.چرا پول زیادی بدی خب؟!
همون سمند رو بخر که امکاناتشم بیشتره.(البته زیادم بیشتر نی :دی)
ولی بازاره پرشیا واسه فروش خیلی بهتره.

کیفیت سمند از پارس پایین نیست! هر دوتاشون هم در یک حد هستن!
در ضمن امکانات پارس سال و سمند در یک حد هستن!

خیلی فرقی با هم ندارن! البته با فرض اینکه هردو با موتور xu7 باشن!
کیفیت سمند پایینتره از پارس نیست و اگه بهتر نباشه بدتر نیست!
اما افت قیمت پارس سال کمی بیشتره تا سمند ال ایکس!

دقیقا همین طوره!

اون اولا وقتی پارس سال رو زدن کیفیتش افتضاح بود بعد دیگه عادی شد و الان کیفیتش دقیقا مثل همه ماشینهای ایران خودرو هستش ..

اینم حرف منطقی هست!

کردند.سمند جان زود لگن میشه یا شیشه جلوش کار نمی کنه یا ایراداتی دیگر.مثلا تو مسافرت طولانی مخصوصا ان هائی در صندلی عقب نشستند گردنشان درد میگره ولی پرشیا برای مسافرت بسیار عالیه

پرشیا هم مثل سمند شده! اما انصافا صندلی های سمند برای مسافرت راحت تره! نه اینکه بگم از پرشیا ، کلی میگم.

hsn
31-12-2010, 11:22
شما اگر استفادتون بيشتر داخل شهره تو اين يكسال بنظر من پارس سال بگير كه معذب نباشي زياد (هر چند من باشم واسه جاده هم پارسو انتخاب ميكنم) ولي اگه زياد سفر خارج شهر ميري هر جفتشون يه ....هستن.
در خصوص بازار فروش ثانويه هم پارس يه نموره بهتره.

amirfiri
01-01-2011, 00:03
کیفیت سمند از پارس پایین نیست! هر دوتاشون هم در یک حد هستن!
در ضمن امکانات پارس سال و سمند در یک حد هستن!

از روی تجربه شخصی و بر اساس شنیده ها معتقدم کیفیت مونتاژ(سر هم بندی!) در پرشیا اندکی از سمند بالاتر است.
کامپیوتر(همون که فقط می گه در خودرو باز است)، صندوق باز کن از روی کلید، دزدگیر و رینگ اسپورت امکاناتیست که به هر حال به عنوان اپشن در سمند وجود داره ولی پرشیا نداره.

farshad bugatti
02-01-2011, 23:18
از روی تجربه شخصی و بر اساس شنیده ها معتقدم کیفیت مونتاژ(سر هم بندی!) در پرشیا اندکی از سمند بالاتر است.

قبلا میشد گفت کیفیت پرشیا بهتر بود! اما الان اصلا اینطور نیست! یعنی 2 سالی میشه کلا گند زدن!
بد هم نباشه خوب هم نیست!
در مورد امکانات هم باید بگم پارس های سال دکمه در باز کن از داخل هم بهش اضافه شده!
تو 90% سمند ها کار نمیکنه! مال پرشیا رو نمیدونم!

MoHaMaD ZaNd
03-01-2011, 11:56
قبلا میشد گفت کیفیت پرشیا بهتر بود! اما الان اصلا اینطور نیست! یعنی 2 سالی میشه کلا گند زدن!
بد هم نباشه خوب هم نیست!
در مورد امکانات هم باید بگم پارس های سال دکمه در باز کن از داخل هم بهش اضافه شده!
تو 90% سمند ها کار نمیکنه! مال پرشیا رو نمیدونم!
فرشاد جان منظورت در باز کن صندوق عقبه !؟!؟!
اتفاقا کار میکنه منتها باید 5 ثانیه بگیریش !

chichaee
06-01-2011, 00:26
سلام سمند lxبهتره اگه پول داری به سورن هم کمی فکر کن

robert
06-01-2011, 01:07
سلام سمند lxبهتره اگه پول داری به سورن هم کمی فکر کن

اتفاقا پول هم دارم و فکر هم میکنم...:46:

robert
06-01-2011, 13:54
بازهم سلام به همگی

آقا میخواستم بدونم قیمت خودروی سورن صادراتی چند هست و چه تفاوتهایی با سورن معمولی داره...؟؟

این مدلی که LCD داره همون سمند صادراتی هست دیگه...درسته...؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MoHaMaD ZaNd
06-01-2011, 17:09
بازهم سلام به همگی

آقا میخواستم بدونم قیمت خودروی سورن صادراتی چند هست و چه تفاوتهایی با سورن معمولی داره...؟؟

این مدلی که LCD داره همون سمند صادراتی هست دیگه...درسته...؟؟

دوست عزیز اون سورنی که صادر میشه :
1 - موتورش TU5 هست
2 - سنسور دنده عقب همراه با دوربین داره
3 - تودوزی چرمی
و یه سری تفاوت که یادم نمیاد !

robert
06-01-2011, 20:46
دوست عزیز اون سورنی که صادر میشه :
1 - موتورش TU5 هست
2 - سنسور دنده عقب همراه با دوربین داره
3 - تودوزی چرمی
و یه سری تفاوت که یادم نمیاد !

قیمت.....؟؟؟

jabi7joon
06-01-2011, 22:35
سلام..
من خودم تو قسمت تحویل خودرو تو یه نمایندگی هستم ....
اینم بگم نمایندگی ما تو 6 ماه دوم پارسال و 6 ماه اول امسال برترین نماینده فروش شده..

و اما در مورد محصولات ایران خودرو

بهترینش 206 هست , تیپ 5 از همه بهتر ولی از پشت صندلیهای عقبش صدا میاد که راه حلشو بعدا میگم
سمند در رتبه دوم..مهمترین مشکلش لق شدن صندلی های جلو مخصوصا سمت راننده ولی خوراک مسافرت
بقیه ماشین هاش هم آشغالن
و اینو بگم پارس سال واقعا یه فاجعه هست.. بخری بعد حداکثر 2 هفته اگه راه داشته باشه می خوی پسش بدی
ماشین اصلا راه نمیره همه جاش صدا می ده مصرفش بالاست

405 هم که واقعا یه آشغال به تمام معناس تو این کلاس 16 یه ذره معرفت بخرج دادن و لی گیربکس تون بلا استثنا
زوزه خواهد داشت در دنده های 4 و 5 ..خیلی خوش شانس باشید نپره بیرون دندتون تو حرکت
تو گارانتی هم براتئن عوض می کنن بندگان خدا تعمیرگاههای مجاز
ولی گیربکسی که از شرکت میاد براشون گیربکس تعمیری یه 405 یا پارس ساله دیگس که یکی دیگه قبلا برده عوضش کرده
اونا هم تعمیرش منی کنن و میکنن تو پاچه یه بنده خدای دیگه

تندر 90 ایران خودرو هم بدرد لای جرز هم نمی خوره..جدیدا یه ایراد باحال پیدا کرده و اینه که تایم رد می کنه..

ماشین می خوای بخری 206 بگیر ببر نمایندگی اگه آشنا داری دیسک و صفحه اصلی بنداز
باتریشم اتمی کن..واسه یه سال حرف نداره
خواستی بفروشی رو هوا بردن.

خیلی حرف زدم...

من که می خوام 132 بخرم راحت

hsn
07-01-2011, 12:14
ايشون بين پارس و سمند ال ايكس ميخوان انتخاب كنن عزيز دل برادر
206 اگه مي خواستن ميگفتن 206 ميخوام

jabi7joon
07-01-2011, 12:23
ايشون بين پارس و سمند ال ايكس ميخوان انتخاب كنن عزيز دل برادر
206 اگه مي خواستن ميگفتن 206 ميخوام

منم فکر کنم گفتم از بین اونا سمند بهتره...

ولی کلا 206 از همشون بهتره..کاش با دقت بیشتری می خوندی مطلب منو

hsn
07-01-2011, 12:54
سلام..
من خودم تو قسمت تحویل خودرو تو یه نمایندگی هستم ....
اینم بگم نمایندگی ما تو 6 ماه دوم پارسال و 6 ماه اول امسال برترین نماینده فروش شده..

و اما در مورد محصولات ایران خودرو

بهترینش 206 هست , تیپ 5 از همه بهتر ولی از پشت صندلیهای عقبش صدا میاد که راه حلشو بعدا میگم
سمند در رتبه دوم..مهمترین مشکلش لق شدن صندلی های جلو مخصوصا سمت راننده ولی خوراک مسافرت
بقیه ماشین هاش هم آشغالن
و اینو بگم پارس سال واقعا یه فاجعه هست.. بخری بعد حداکثر 2 هفته اگه راه داشته باشه می خوی پسش بدی
ماشین اصلا راه نمیره همه جاش صدا می ده مصرفش بالاست

405 هم که واقعا یه آشغال به تمام معناس تو این کلاس 16 یه ذره معرفت بخرج دادن و لی گیربکس تون بلا استثنا
زوزه خواهد داشت در دنده های 4 و 5 ..خیلی خوش شانس باشید نپره بیرون دندتون تو حرکت
تو گارانتی هم براتئن عوض می کنن بندگان خدا تعمیرگاههای مجاز
ولی گیربکسی که از شرکت میاد براشون گیربکس تعمیری یه 405 یا پارس ساله دیگس که یکی دیگه قبلا برده عوضش کرده
اونا هم تعمیرش منی کنن و میکنن تو پاچه یه بنده خدای دیگه

تندر 90 ایران خودرو هم بدرد لای جرز هم نمی خوره..جدیدا یه ایراد باحال پیدا کرده و اینه که تایم رد می کنه..

ماشین می خوای بخری 206 بگیر ببر نمایندگی اگه آشنا داری دیسک و صفحه اصلی بنداز
باتریشم اتمی کن..واسه یه سال حرف نداره
خواستی بفروشی رو هوا بردن.

خیلی حرف زدم...

من که می خوام 132 بخرم راحت

دوست عزيز منظورم اينه كه شما كه نظرت رو سمنده ولي پيشنهاد ميكني كه 206 بگيره و خودت هم ميخواي 132 بگيري و بعد هم عنوان ميكني كه من به دوستمون سمند رو پيشنهاد كردم و در يك نمايندگي معتبر هم فعاليت ميكنيد .....براي اينكه دوستمون زيادي گه گيجه نگيرن همون اولش ميگفتي 206 و خلاص :10:

hsn
07-01-2011, 13:03
حلا جداي از شوخي با اين دوست عزيزمون ....
من بنظرم يه كم كيسه رو شلش كن يه پارس اي ال ايكس بگير احتمالا نظرت واسه فروش سر سال عوض خواهد شد
ماشين واقعا خوبيه

mohamad skystar
09-01-2011, 01:33
اگه ماشین قشنگ می خواین پرشیا بخر اما اگه آپشن و امکانات می خوای سمند LX سفارشی که وافعا آدم کیف میکنه.البته جای تعجب داره که این بار یه خودروی سفارشی درست حسابی تولید شد.

---------- Post added at 01:33 AM ---------- Previous post was at 01:30 AM ----------

من بنظرم يه كم كيسه رو شلش كن يه پارس اي ال ايكس بگير احتمالا نظرت واسه فروش سر سال عوض خواهد شد
ماشين واقعا خوبيه

با شما موافقم.ELX از هر نظری کار درسته.بلاخره این عوض کردن موتور و اتاق جواب داد. شکر:20:

robert
09-01-2011, 02:15
ماشين واقعا خوبيه

شرمنده... ولی سر کیسه از 18 میلیون شل تر نمیشه...

اینقدر برنامه ریزی های عجیب و غریب داریم که حداقل تا سال بعد همین موقع باید به همین ماشین اکتفا کنیم.

MoHaMaD ZaNd
11-01-2011, 10:26
قیمت.....؟؟؟
دوست عزیز گفتم که این سورن توی ایران به فروش نمیرسه !!! همش به روسیه صادر میشد ! ( البته الانم نمیدونم صادر میشه یا نه )

با شما موافقم.ELX از هر نظری کار درسته.بلاخره این عوض کردن موتور و اتاق جواب داد. شکر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوست عزیز تا جایی که یادمونه پارس ELX فقط موتورش عوض شده بود نه اتاق ... ( اگه اشتباه میکنم دوستان بگن )
پارس ELX ماشین بدی نیست ولی ارزش خرید نداره ...

hsn
21-01-2011, 21:10
آقا چي گرفتي بالاخره ؟

داش يعقوب
25-08-2016, 20:27
آقا سلام .... این بحث برا 5 سال پیشه .. ببخشید بازش کردم ... من الان بین سمند و پارس موندم . بنظرتون با وضع الان کدومشو بگیرم ؟ :n06: