PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علت کار نکردن برنامه های ساخته شده توسط ویژیال بیسیک که دارای عنصر وینسوک است چیست؟

matin_847
25-12-2010, 11:07
با عرض سلام خدمت مدیر و کاربران
من یک برنامه با ویژیال بیسیک درست کردم و در اون برنامه از عنصر winsock استفاده کردم توی کامپیوتر خودم امتحانش کردم کار کرد ولی توی کامپیوتر دوستام این برنامه اصلاً باز نمیشه این خطا را می ده (componet 'mswinsock.ocx' or on of its dependencies not correctly registered: a file is missing or invalid) اگه میشه منو راهنمایی کنید که این برنامه را چطور اجرا کنم یا از عنصر winsock چه طور استفاده کنم که در کامپیوتر دیگران هم کار کند

afceaglee2013
26-12-2010, 04:16
علتش اینه که کامپوننت winsock در ویندوز به صورت پیش فرض وجود نداره و باید نصب بشه
بهترین و بی دردسرترین راه ساختن setup ه .. میتونید از مسیر زیر برید و ابزار خود وی بی رو که مخصوص ساختن فایل های نصب برای برنامه هست رو اجرا کنید
Start - Microsoft Visual Studio 6. - Microsoft Visual Studio 6.0 Tools - Package & Deployment Wizard
اول باید فایل پروژه رو (project.vbp) به این برنامه بدید . برنامه رو خودش کامپایل میکنه و اگه اروری نباشه میره جلو .. بعد از 5-6 مرحله فایلهای Setup در مسیری که بعد از کامپایل خودتون مشخص کردید ذخیره میشه. اگر مرحله ها رو درست جلو برید برنامه در کامپیوتر مقصد کار خواهد کرد.

Vb1471
26-12-2010, 08:58
دوست عزیزمون درست میفرمایند ولی اگه نخوای setup هم درست کنی میتونی کامپونت winsock رو از مسیر زیر کپی کنی و در همون مسیر از کامپیوتر دوستتون کپی کنید . مشکل تون حل میشه .

C:\WINDOWS\system32\winsock

با تشکر(Bvk)