PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هپاتیت خطرناک تره یا ایدز

kiarash3500
18-11-2010, 13:35
وقتی خون میدیم از جفت این بیماریها تست میگیرن کودومش خطرناک تره؟

Old_Chater
18-11-2010, 13:43
ايدز خطرناكتره چون در حال حاظر هيچ درماني نداره ولي بدترين نوع هپاتيت هم العان به خوبي درمان ميشه

kiarash3500
18-11-2010, 13:45
بدترين نوع هپاتيت هم العان به خوبي درمان ميشه

مطمئن هستین؟
اهدای کبد رو هم درمون محسوب میکنین؟

Old_Chater
18-11-2010, 13:47
بله اون ديگه وخيم ترين وضعيتش هست كه طرف مورد هيچ درمان داروي قرار نگرفته كه كبدش تخريب شده

kiarash3500
21-11-2010, 06:43
به نظر من هپاتیت خطرناک تره چون در عرض چند ماه کبد رو از کار میندازه اما ایدز ده پونزده سال فرصت زندگی میده بابابزرگ خدابیامرزم هم سرطان کبد داشت...

Old_Chater
21-11-2010, 09:37
به نظر من هپاتیت خطرناک تره چون در عرض چند ماه کبد رو از کار میندازه اما ایدز ده پونزده سال فرصت زندگی میده بابابزرگ خدابیامرزم هم سرطان کبد داشت...

شما كه خدا رو شكر تست دو تا رو منفي اوردين درسته؟

kiarash3500
25-11-2010, 14:05
آره ولی خوب اونقده هورمون خوردم که میترسم...

Old_Chater
25-11-2010, 14:07
آره ولی خوب اونقده هورمون خوردم که میترسم...

خوب وقتي تا العان منفي بوده جاي نگراني نيست خوردن آبليمو ميتونه خيلي به شما كمك كنه

Saeed System
27-11-2010, 12:32
یه مدت دولت مجانی متولدین 67 بعدشم 68 و 69 رو واکسینه هپاتیت B کرد...منم زدم

3 نوبت داشت ... مجانی تو مراکز درمانی از طرف دولت واکسن مجانی میزدن...

شما نزدی؟

اگر نزدی واکسن آزاد هپاتیت B هستش ...قیمتش هم دقیق نمیدونم ...ولی الان رفتم یه مقاله ای خوندم در

باره قیمت واکسن ...که فکر کنم دور و بر 5 تا 7 تومنه

البته 2 تا یادآوری هم داره ( 3 نوبته) ..

اینم اون مقاله درباره قیمت واکسن هپاتیت B

قيمت مقطوع ، تزريق درمحل

سكانس اول ـ داخلي ـ درمانگاه خصوصي ـ عصر
عصر يكي از روزهاي پاييزي مطب شلوغ است. مردي عيالوار با ۵بچه قدونيم قد وارد مي شود. منشي مطب جدول حل مي كند.
مرد عيالوار: سلام خانوم. اومديم براي واكسن
منشي به سرتاپاي مرد مي نگرد. بعد روي ميز خم مي شود تا صف پشت مرد را ببيند:
ـ چندنفرين؟
مرد كمي احساس خجالت مي كند: «با اجازه تون هفت نفر»
منشي بي تفاوت قبض پرداخت را جلو مي كشد. چيزي روي آن مي نويسد: «مي شه ۳۵هزارتومن»
مرد عيالوار: چه خبره مگه... من فقط ۵هزار تومن دارم…
انگاري به منشي توهين شده است. بلند مي شود: « واكسن فلج اطفال كه نمي خواي بزني . هپاتيت ب اگه نزني مي شه ث مي فهمي؟»
مرد عيالوار: مي دونم خانوم ولي چرا اين قدر گرون
منشي : واسه اين كه خارجيه. فعلاً هم آدماي كمي مبتلا هستن. هروقت زياد شدن شايدمجاني بشه(!)
مرد عيالوار با دلخوري دست بچه ها را مي گيرد و باعيالش كه مثل گناهكاران خود را پشت مرد مخفي مي كند، خارج مي شوند. منشي چنگ مي زند، يك كاغذ سفيد برمي دارد.
با خط كج ومعوج مي نويسد؛ هپاتيت B موجود است قيمت مقطوع ۵۵۰۰تومان. تزريق درمحل و مي رود تا روي در ورودي نصب كند.
سكانس دوـ دفترروزنامه ـ داخلي خارجي ـ صبح
تلفن زنگ مي زند . خبرنگار گوشي را برمي دارد:
ـ سلام ، بفرماييد
صداي خشمگين مردي شنيده مي شود: «چرا راجع به هپاتيتB مطلب نمي نويسين؟
خبرنگار فكر مي كند با يك بيمار هپاتيتي طرف است. گوشي تلفن را با فاصله از گوش خود مي گيرد: « از كي فهميديد بيماريد… »
صداي خشمگين : «خدا نكنه خانم. زبونتو گاز بگير. مي خواستم بگم به مسؤولين بگيد تبليغ مي كنند واكسن بزنند، پولشو از كجا بياريم…»
خبرنگار: « واضح تر بگوييد…»
صداي خشمگين: « من خياطم خانم. شنيدم هركي با سوزن و تيغ و چاقو سروكار داره ، بايد واكسن هپاتيت B بزنه. رفتم تزريقاتي توچهارراه مولوي، اما مي گه واسه خياطا پنج هزارتومن. زنم چي؟ بچه هام چي؟»
خبرنگار: «مگه براي ديگران قيمت چنده؟»
مرد خشمگين : « چه مي دونم والله. واسه آپاراتچي ها ۵۵۰۰تومنه،حجره داراي بازار شش هزارتومنه. جيب برها هفت هزارتومنه…»
خبرنگار: چه خبره آقا…
مرد خشمگين: «از جعفرآقاي آمپول زن بپرسيد.
مي گه از وقتي آمريكا رو زدن وضع بازار بده…»
صحنه ۲ ـ دفترروزنامه ـ داخلي ـ همان زمان
خانم خبرنگار با انستيتو پاستور تماس مي گيرد. يكي از مسؤولان شركت تعاوني انستيتو گوشي را برمي دارد.
صداي مرد: بفرماييد.
خبرنگار: مي خواستم ببينم قيمت واكسن هپاتيت چنده؟
صداي مرد: ۲۵۰۰تومان بزرگسالان، ۱۲۵۰تومان زير ۱۰سال و براي افراد زير۵سال رايگان است هزينه تزريق هم ۱۵۰تومان…
خبرنگار: پس چرا اينقدر قيمت واكسن هپاتيت درمطب هاي خصوصي بالاست. آيا نظارتي نمي شود؟
صداي مرد : هركسي قيمت خاص خودش را عنوان مي كند، ما هم نمي توانيم قيمت خاصي را تعيين كنيم . قيمت تمام شده براي مراكز درماني خصوصي كه واكسن خود را اينجا تهيه مي كنند ۲۵۰۰تومان است.
خبرنگار: واكسن از توليدات داخليه.
صداي مرد : نه خيرساخت كوباست ، توليد داخلي نداريم.
خبرنگار: متشكرم … خداحافظ.
صحنه ۳ـ داخلي ـ دفترروزنامه ـ زمان حال
خانم خبرنگار با يكي از مسؤولان وزارت بهداشت و درمان ارتباط برقرار مي كند. خانمي كه نمي خواهد نامش منعكس شود به تلفن جواب مي دهد.
خبرنگار: ببخشيد… مي خواستم بدانم كه چرا قيمت واكسن هپاتيت B اينقدر گران است… مردم اعتراض كرده اند…
صداي زن: … بخاطراينكه تزريق واكسن هپاتيت B جزو برنامه هاي ايمن سازي كشور نيست… كساني كه احتمال بروز اين بيماري را در خود و يا خانواده دارند بايد تزريق كنند.
خبرنگار: … چرا قيمت واكسن اينقدر گران است؟
صداي زن: بخاطراينكه مقدار واكسن هاي موجود دركشور كم است.
خبرنگار: درست است كه هرفردي كه با سوزن و تيغ و قيچي سروكار دارد بايد اين واكسن را بزند؟
صداي زن : هركسي كه نه… فقط كادر پزشكي كه با سوزن و خون و مريض سروكار دارند بايد حتماً واكسن را بزنند… ضمناً ضرورتي ندارد كه من يا شما بزنيم…
خبرنگار: قرار نيست كه دراين زمينه واكسيناسيون سراسري انجام شود؟
صداي زن : فعلاً چنين ضرورتي به وجود نيامده درضمن از حدود سال ۶۸ واكسن هپاتيت B جزو برنامه واكسيناسيون كودكان شده است.

Old_Chater
27-11-2010, 13:05
كاش يه روز واسه ايدز هم واكسن و درماني ساخته بشه

kiarash3500
27-11-2010, 13:09
كاش يه روز واسه ايدز هم واكسن و درماني ساخته بشه

هیچ واکسنی بهتر از پاکدامنی نیست...:21:

Old_Chater
27-11-2010, 13:14
هیچ واکسنی بهتر از پاکدامنی نیست.

اره واقعا حرفت درسته اما خيليا تصادفي مبتلا شدن

Saeed System
27-11-2010, 13:27
اره واقعا حرفت درسته اما خيليا تصادفي مبتلا شدن

دقیقا همینطوره.

تنها راه انتقال که رابطه جن-سی نیست...راهای زیاد دیگری که در زندگی هر انسانی امکان

داره به وجود بیاد و اصلا به پاکدامنی انسان کاری نداره..

مثال یکیش همین آرایشگاه رفتن و تیغ نو نزاشتن آرایگر..

به هر حال تو هرجایی که امکان به وجود آمدن بیماری باشه...

و واقعا اگر واکسن ایدز به وجود بیاد یه جور پیشگیری از مرگ چندین میلیون انسانه..

فقط جان 21800 نفر در ایران نجات پیدا میکنه..

خود بیماری hiv به دلیل ضعیف کردن سیستم دفاعی بدن باعث چندین نوع بیماریهای دیگه میشه

یکیش مثل این بیماری پوستی :

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
روبان قرمز نماد بین المللی آگاهی و توجه به ایدز[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Old_Chater
27-11-2010, 13:31
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]'s_Sarcoma.jpg/300px-Kaposi's_Sarcoma.jpg
واي اين تو كدوم دوره ايدزه كه اينجوري شده؟

kiarash3500
27-11-2010, 13:32
دقیقا همینطوره.

تنها راه انتقال که رابطه جن-سی نیست...راهای زیاد دیگری که در زندگی هر انسانی امکان

داره به وجود بیاد و اصلا به پاکدامنی انسان کاری نداره..

مثال یکیش همین آرایشگاه رفتن و تیغ نو نزاشتن آرایگر..

به هر حال تو هرجایی که امکان به وجود آمدن بیماری باشه...

و واقعا اگر واکسن ایدز به وجود بیاد یه جور پیشگیری از مرگ چندین میلیون انسانه..

فقط جان 21800 نفر در ایران نجات پیدا میکنه..

خود بیماری hiv به دلیل ضعیف کردن سیستم دفاعی بدن باعث چندین نوع بیماریهای دیگه میشه

یکیش مثل این بیماری پوستی :

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
روبان قرمز نماد بین المللی آگاهی و توجه به ایدز[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با این لکه ها که آدم سریع تابلو میشه!!!!

Old_Chater
27-11-2010, 13:35
با این لکه ها که آدم سریع تابلو میشه!!!!

اين فك كنم تو دوره آخر بيماري باشه دوره پنجره ايدز حتي تو آزمايش هم منفي مياره چه برسه به اينجور علايمي

kiarash3500
27-11-2010, 13:38
قضیه این روبانه چیه؟
الان من میخوام شال گردن قرمز بخرم دیگه نخرم؟!!!:31::21:

Old_Chater
27-11-2010, 13:47
قضیه این روبانه چیه؟
الان من میخوام شال گردن قرمز بخرم دیگه نخرم؟!!

نماد مثبت بودن اچ آي وي هست تو ايران هيشكي استفاده نميكنه چون اگه با اون روبان قرمز هر جا بري همه ازت فرار ميكنن انگار فرشته مرگ بهشون نازل شده

kiarash3500
27-11-2010, 13:50
نماد مثبت بودن اچ آي وي هست تو ايران هيشكي استفاده نميكنه چون اگه با اون روبان قرمز هر جا بري همه ازت فرار ميكنن انگار فرشته مرگ بهشون نازل شده

:31::31::31::31::39::39::39::39:

Old_Chater
27-11-2010, 13:52
من واقعا موندم چرا شما و بعضيا از ايدز نميترسين واقعا برام علامت سوال شده به خدا

kiarash3500
02-12-2010, 11:41
انصافا هم ضایع هست مثلا تو مراسم هفت طرف پشت سرش بگن خدا بیامرزش ایدزی بود!!!

Old_Chater
02-12-2010, 13:33
انصافا هم ضایع هست مثلا تو مراسم هفت طرف پشت سرش بگن خدا بیامرزش ایدزی بود!!!

خوب ديگه چيكار ميشه كرد بعضي اتفاقا تو زندگي جبره فكر ميكنه كسي دوست داشته به اين بيماري مبتلا بشه؟