PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد لیزیک

Hessam_7800gtx
21-10-2010, 20:21
سلام دوستان بالاخره ما هم معافیو داریم میگیریم (هنوز کارت نیومده ولی به زودی میاد :دی) و میخوام که چشمامو عمل کنم یه سری سوالاتی پیش اومده برام که امیدوارم دوستان راهنمایی کنند.
شماره چشم چپ من 6 و راست 5.75 هستش و 0.75 هم آستیگماتیست دارن چه عمل هایی رو باید انجام بدم؟؟؟
امکان برگشت شماره چشم در اون عمل ها وجود داره؟؟؟ راستی بیمه عمل چشم رو قبول میکنه یا باید به صورت آزاد جراحی کنم؟؟؟ دوره ی نقاهتی چیزی نداره؟؟؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

Arash4484
21-10-2010, 23:46
مبارکه !تو هم مثل من از اجباری دررفتی! البته من معافی کفالتم
1-فقط یک عمل-اگر قوز قرنیه داشته باشی نیاز به تهیه چیزی موسوم به کارت هم هست.
2-دربالای 25 سالگی خیر. امکان باز گشت بهیچ وجه
3-بیمه؟فکر نکنم. انگار جزء اعمال زیبایی است! :)
4از رو تخت که بلند بشی کار تموم وهمه چیز شفاف وعالی!125مگا پیکسل!ال ای دی!-2ساعت بعدش سِرِی و میخابی!بعد با یک سوزش شدید چشم بیدار میشی- کمی تو سرت میزنی .میخابی!:31:
جدا از شوخی 1 -2 ماه باید دایم عینک دودی مرغوببزنی
کلیه اطلا عات من از عمل لوزاککه بهتر والبته گرانتر است بود نه لیزیک.

موفق باشی!

Last Night
22-10-2010, 09:36
4از رو تخت که بلند بشی کار تموم وهمه چیز شفاف وعالی!125مگا پیکسل!ال ای دی!-2ساعت بعدش سِرِی و میخابی!بعد با یک سوزش شدید چشم بیدار میشی- کمی تو سرت میزنی .میخابی!:31:

موفق باشی!
شما این عملو انجام دادی؟///

Hessam_7800gtx
22-10-2010, 10:36
خوب من الان 18 سالم تازه تموم شده به نظر شما صبر کنم یا الان مراجعه کنم؟؟ راستی موقع عمل بیهوش میکنن یا دید داری؟؟ اگه دید داشته باشم که خیلی بده:19: (قیمتش حدود چند در میاد؟؟؟)

alan wake
22-10-2010, 10:38
درود

خواهر من هم به تازگی عمل لیزیک رو انجام داده,کلآ یک ماه اول چشم به خاطر تغییراتی که روش اعمال شده درد داره و مخصوصآ 3,2 روز اول که از چشم و بینی فرد فقط اب میریزه و فرد نمیتونه چشمش رو زیاد باز بذاره ! (انگار داری مستقیم به نور افتاب نگاه میکنی)

شماره چشمش هم حدود 4.5 بود فکر کنم و استیگمات...

در مورد برگشت نمره ی چشم هم باید بگم که قابل برگشت نیست و این وسط سن فرد هم مهمه.

Arash4484
22-10-2010, 10:47
شما این عملو انجام دادی؟///

بله . نوع لوزاك

خوب من الان 18 سالم تازه تموم شده به نظر شما صبر کنم یا الان مراجعه کنم؟؟ راستی موقع عمل بیهوش میکنن یا دید داری؟؟ اگه دید داشته باشم که خیلی بده:19: (قیمتش حدود چند در میاد؟؟؟)

ديد داري! اما بهمراه بيحسي موضعي است و اتفاقن خوش ميگذره:31:مثل فيلم هاي علمي-تخيلي يك حلقه آهني دور چشمت ميندازند تا پلك نزني واز اول تاآخر عمليات ليزريك رو شاهدي!جالبه:8:

حتمن نترس و عمل كن تا از شر عينك راحت شي:26:.اما حتمن تا25 صبر كن/ دكتر غير اين بهت گفت ميخاد بچاپدت 100%!

alan wake
22-10-2010, 11:02
درود

خواهر من هم به تازگی عمل لیزیک رو انجام داده,کلآ یک ماه اول چشم به خاطر تغییراتی که روش اعمال شده درد داره و مخصوصآ 3,2 روز اول که از چشم و بینی فرد فقط اب میریزه و فرد نمیتونه چشمش رو زیاد باز بذاره ! (انگار داری مستقیم به نور افتاب نگاه میکنی)

شماره چشمش هم حدود 4.5 بود فکر کنم و استیگمات...

در مورد برگشت نمره ی چشم هم باید بگم که قابل برگشت نیست و این وسط سن فرد هم مهمه.

یه مطالب دیگه ای به گفته هام اضافه کنم که دفعه اول گفته بودم اما نمیدونم چرا غیب شدند!!!

=============

درود

خواهر من هم به تازگی عمل لیزیک رو انجام داده,نمره ی چشمش 4.5 و الته استیگمات بود ,کلآ یک ماه اول چشم به خاطر تغییراتی که روش اعمال شده درد داره و مخصوصآ 3,2 روز اول که از چشم و بینی فرد فقط اب میریزه و فرد نمیتونه چشمش رو زیاد باز بذاره ! (انگار داری مستقیم به نور افتاب نگاه میکنی)

تو ورودی اتاق عمل صورت فرد رو کاملآ با بتادین پوشش میدن و بعد عمل لیزیک شروع میشه که حدود 20 تا 25 دقیقه طول میکشه بعد از اتمام عمل بعد از معاینه چشم ها به شما چند عدد قطره و یک عینک افتابی داده میشه که حتمآ باید استفاده بشه ! بعد هم میتونی خودت رو تو اینه و همینطور اطراف خودت رو واضح ببینی و چی از این بهتر؟!

بعد از عمل چشمان شما پانسمان خواهد شد البته نه اونطور که فکر میکنید بلکه توسط دو عدد لنز ! بله این لنز ها حدود 4 یا 5 روز تو چشم فرد به منظور پانسمان قرار میگیره و بعد از اتمام اون دوره فرد با مراجعه به پزشکش از دست لنز ها خلاص میشه.

البته فردای روز عمل هم به پزشک مراجعه خواهد شد.

البته دوره ای هم برای کنترل چشم تنظیم میشه به این صورت که دفعه اول 1 ماه بعد از عمل ,دفعه ی دوم 3 ماه بعد از عمل,دفعه بعد 6 ماه بعد از عمل و نوبت بعدی به 1 سال دیگه کشیده میشه ! (البته دوره های گفته شده بسته به پزشک مورد نظر میتونه تغییر بکنه)

در مورد برگشت نمره ی چشم هم باید بگم که قابل برگشت نیست اما این وسط سن فرد شرط خواهد بود.

البته مدتی باید کاملآ مراقب چشم بود مثلآ خسته نکردن چشم,ضربه ندیدن چشم,دور کردن چشم از گرد و غبار و نور و ...

هزینه ی عمل هم بسته به خصوصی بود یا عمومی بودن مرکز تغییر میکنه به این صورت که هزینه ی عمل در مراکز خصوصی حدود 1200 و در مراکز عمومی حدود 700 هزار تومان در میاد که مراکز خصوصی از بهداشت بهتر برخوردار بود و قابل اطمینان تر هستند.

البته افرادی به علت درد بعد از عمل که بیشتر 2 هفته ی اول گریبان گیر فرد میشه از انجام عمل امتنا میکنن که باید بگم این درد ها به صورت موقت بوده و بعد از سپری شدن دوره ای که پزشک خواهد گفت وضعیت چشم کم کم به حالت نرمال بر میگرده.

کلآ این عمل برای افرادی که میخوان دنیای اطرافشون رو بدون عینک واضح ببینن و یا از عینک متنفرن این عمل بهترین کار هست و مطمئن باشید که پولی رو که بابتش میدید ارزش داره چون از شر چارچوبی به نام عینک خلاص میشید!

موفق باشید...

Arash4484
22-10-2010, 12:20
من نه بعد از عمل - نه قبل آن پانسمان نشدم. دیگر هم تست ندادم(البته دکتر گفت 6 ماه دیگه دلت خاست بیا)-دردی هم بجز روز نخست نداشتم.
بجز این موارد تمام موضوعاتی که مطرح کردی مانند مورد من بود
فکر کنم نوع عمل خواهر شما چیز دیگری بجز مال من بوده؟ این عمل انواع مختبفی دارد:لوزاک ولیزیک رو من خبر دارم/بیشتر هم تفاوتشون در کیفیت و وضعیت نقاهت و $ است.

alan wake
22-10-2010, 12:36
من نه بعد از عمل - نه قبل آن پانسمان نشدم. دیگر هم تست ندادم(البته دکتر گفت 6 ماه دیگه دلت خاست بیا)-دردی هم بجز روز نخست نداشتم.
بجز این موارد تمام موضوعاتی که مطرح کردی مانند مورد من بود
فکر کنم نوع عمل خواهر شما چیز دیگری بجز مال من بوده؟ این عمل انواع مختبفی دارد:لوزاک ولیزیک رو من خبر دارم/بیشتر هم تفاوتشون در کیفیت و وضعیت نقاهت و $ است.

عمل خواهر من از نوع لیزیک بود.

شما در مورد تلفظ لوزاک مطمئنی؟

Arash4484
22-10-2010, 13:19
100%مطمئنم!بابا عملشو داشتم شما میگی مطمئنی؟:31:

Arash4484
22-10-2010, 13:24
خوب مدارک عمل رو یافتم!

عمل من در کلینیک معتبر چشم پزشکی ونک انجام شد.حدود3 سال قبل.(راستی جالبه هیچکدوم از نسخه ها تاریخ ندارند!)

توی بروشوری که در مراقبتهای بعد از عمل دادند,انواع عمل به این شرح معرفی شه:لیزیک - لازک-PRK-(الان یادم افتاد دکتر حرف فیکو هم میزد)

من عمل لازک روم انجام شده(تو پستای قبل یه واو زیادی برای نوشتنش بکار بردم)

نام های لاتین:
LASIK-PRK-LASEK

انواع قطره های مصرفی:
Dicloptin
Betamethasone
قطره استریل چشمی(اونموقع فلو کورت ,الان تیرلوز مستعمله)
شربت مولتی ویتامین
و....

راستی !سیگار ممنوع!(-) ( بخاطر از بین بردن ویتامینcدر بدن گویا)

Last Night
22-10-2010, 14:22
بهترین مدل عمل کدومه...
من که سر در نمی ارم...///

Arash4484
22-10-2010, 14:37
بهترین مدل عمل کدومه...

برادر این رو دیگه وضعیت چشمان شما+علم روز+دکتر +هزینه پرداختی مشخص میکنه!
ببین گرونترین نوعشون کدومه,همونو انتخاب کن:31:
شوخی کردم. به نظر من لازک.

alan wake
22-10-2010, 15:35
من عمل لازک روم انجام شده(تو پستای قبل یه واو زیادی برای نوشتنش بکار بردم)

من هم برای همین شک کردم و شما گفتید که 100% مطمئنید!

بهترین مدل عمل کدومه...

من چند تا مشخصه ی بعد از عمل رو میگم اما مطمئنآ این مشخصه ها به تنهایی کافی نبوده و شرایط فرد و خصوصآ پزشک مورد نظر نیز دخیل خواهد بود.

ببینید مثلآ در موارد LASEK وPRK سوزش,ریزش اشک و درد و حساسیت چشمی بعد از عمل بیشتر هست.

معمولآ در عمل LASIK یک روز بعد از عمل فرد میتونه به کار و مشغله ی خودش ادامه بده اما در موارد LASEK و PRK فرد به 3 تا 6 روز استراحت نیاز دارد.

در مورد دید فرد هم در عمل لیزیک ,بعد از عمل دید فرد کمی تار خواهد بود ولی تا 24 ساعت بهبودی دید فرد افزایش پیدا میکنه البته دید فرد در مدت یک ماه دارای نوسان خواهد بود اما بعد از یک ماه دید به ثبات خود نزدیک میشه.

اما در عمل LASEK دید در روز عمل بهتر اما در روز دوم و سوم دید فرد کمی تار خواهد بود اما از روز 4 به بعد دید فرد شروع به بهبودی می کند اما مدت زمان ثابت شدن دید در این نوع عمل به زمان بیشتر از 1 ماه نیاز دارد.

Arash4484
22-10-2010, 15:59
من هم برای همین شک کردم و شما گفتید که 100% مطمئنید!

sorry[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خوب یه اشاره میکردی -من فکر کردم کل قضیه متفاوت بودن انواع عملها رو رد میکنی!

من چند تا مشخصه ی بعد از عمل رو میگم اما مطمئنآ این مشخصه ها به تنهایی کافی نبوده و شرایط فرد و خصوصآ پزشک مورد نظر نیز دخیل خواهد بود.

ببینید مثلآ در موارد LASEK وPRK سوزش,ریزش اشک و درد و حساسیت چشمی بعد از عمل بیشتر هست.

معمولآ در عمل LASIK یک روز بعد از عمل فرد میتونه به کار و مشغله ی خودش ادامه بده اما در موارد LASEK و PRK فرد به 3 تا 6 روز استراحت نیاز دارد.

در مورد دید فرد هم در عمل لیزیک ,بعد از عمل دید فرد کمی تار خواهد بود ولی تا 24 ساعت بهبودی دید فرد افزایش پیدا میکنه البته دید فرد در مدت یک ماه دارای نوسان خواهد بود اما بعد از یک ماه دید به ثبات خود نزدیک میشه.

اما در عمل LASEK دید در روز عمل بهتر اما در روز دوم و سوم دید فرد کمی تار خواهد بود اما از روز 4 به بعد دید فرد شروع به بهبودی می کند اما مدت زمان ثابت شدن دید در این نوع عمل به زمان بیشتر از 1 ماه نیاز دارد.

اینا درسته ؛ ولی جالبه من 1روز بعد لازک هیچ مشکلی نداشتم!

Last Night
24-10-2010, 13:48
شرمنده...بر فرض من اگه بخوام عمل کنم همین مشهد خوبه یا بیام تهران...
نزنن دهن مهن چشما رو سرویس کنن...فرض کن رفتی عمل کنی دیدت خوب شه بعد با اشتباه دکتر خدای نکرده کور شی بیای خونه...:18:
تو اطرافیانم کسی چون عمل نکرده زیاد اطلاع ندارم ...

قیمت هرکدوم چنده مدلاش...prk چه صیغه ایه؟ ببخشید زیاد سوال میکنم ...
این شماره چشم چه جوری محاسبه میشه؟مثلا من یه چشمم 1.75 و یکی دیگه 2 ... حالا اینا با هم جمع میشه 3.75؟؟؟؟؟

چون مثل اینکه فی بر حسب شماره چشمه؟ قیمت هر شماره برای مدل های مختلف چند اب میخوره؟

alan wake
24-10-2010, 14:36
شرمنده...بر فرض من اگه بخوام عمل کنم همین مشهد خوبه یا بیام تهران...
نزنن دهن مهن چشما رو سرویس کنن...فرض کن رفتی عمل کنی دیدت خوب شه بعد با اشتباه دکتر خدای نکرده کور شی بیای خونه...:18:
تو اطرافیانم کسی چون عمل نکرده زیاد اطلاع ندارم ...

قیمت هرکدوم چنده مدلاش...prk چه صیغه ایه؟ ببخشید زیاد سوال میکنم ...
این شماره چشم چه جوری محاسبه میشه؟مثلا من یه چشمم 1.75 و یکی دیگه 2 ... حالا اینا با هم جمع میشه 3.75؟؟؟؟؟

چون مثل اینکه فی بر حسب شماره چشمه؟ قیمت هر شماره برای مدل های مختلف چند اب میخوره؟

درود

خُب نگرانی شما در این مورد کاملآ طبیعی هستش چون اکثر شهرستانی ها نمیتونن به دکتر شهر خودشون اعتماد کنن و به خاطر همین راهی تهران میشن البته من از دکتر های مشهد خبری ندارم ولی خیلی از افراد به خاطر ترس و ریسک موجود, تهران رو ترجیح میدن .

در مورد هزینه ی عمل هم فکر نمکینم نمره ی چشم تاثیر گذار باشه . (مطمئن نیستم)

البته وقتی شما به چشم پزشک مراجعه میکنید طی معاینات اولیه که توسط پزشک صورت میگیره هزینه ,نوع عمل (با توجه به صلاح دید پزشک) و ... ,کاملآ مشخص خواهد شد.

اما همونطور که تو پستهای قبلی خودم گفتم نمره چشم خواهر من یکی 4.5 و یکی 4.75 بود و هزینه عملش 1200 (یک میلیون و دویست هزار تومان) شد.

البته این هزینه بسته به خصوصی یا عمومی بودن مراکز چشم پزشکی تغییر میکنه که تو مراکز خصوصی حدود 1200 و تو مراکز عمومی حدود 700 هزار تومان میشه.

البته طبیعتآ مراکز خصوصی از هر لحاظ بهتر و مناسب تر از مراکز عمومی هست.

davy jones
27-10-2010, 15:42
سلام. من همه ی پستهای این تاپیک رو خوندم. مطالب جامع و خوبی بودن. ولی یه جاشو منظورتونو نفهمیدم. اینکه میگن شماره ی چشم قابل برگشت نیست منظور اینه که دیگه چشم ضعیف نمیشه بعد از عمل؟؟ (من از 8 سالگی عینکی شدم:41: و همواره آرزو داشتم که از شر این عینک خلاص بشم. ولی هر سال که گذشت شماره ی چشمام بالاتر رفت:13:. الان نزدیک 24 سالمه ولی احساس میکنم هنوز داره شماره ی چشمام بالاتر میره.:41: الان مجموعش به 8.75 رسیده. خلاصه اینکه همش میترسم از اینکه بعد از عمل هم دوباره مجبور به استفاده از عینک بشم)

سوال دوم اینکه آیا آستیگماتیک هم با این عمل (یکی از اعمال جراحی سه گانه) برطرف میشه یا فقط مال دوربینی و نزدیک بینیه؟

سوال سوم هم این که آخرش فرق بین این عمل ها رو به طور واضح کسی توضیح نداد. میشه یکی دقیقا بگه این 3 تا با هم چه فرقهایی دارن؟

ممنون.

mdmehry
27-10-2010, 17:15
بعد از عمل دیگه به هیج نوع عینکی احتیاح نیست؟مثلا اگه بگن برای مطالعه این عینک رو بزن که فایده ای نداره!!!

davy jones
27-10-2010, 18:18
بعد از عمل دیگه به هیج نوع عینکی احتیاح نیست؟مثلا اگه بگن برای مطالعه این عینک رو بزن که فایده ای نداره!!!

آخه همونطور که گفتم چشمام داره به طور خیلی آهسته همینطور ضعیف و ضعیف تر میشه و یه حسی بهم میگه اگه عمل هم بکنم شماره ی چشمام اصطلاحا ریست میشه:31: ولی دوباره شروع میکنه به ضعیف شدن. همچین چیزی ممکنه اتفاق بیفته؟؟

درضمن اگه جواب سوالهای بعدی رو هم میدونین بفرمایین.
ممنون

meisam317
27-10-2010, 19:09
100%مطمئنم!بابا عملشو داشتم شما میگی مطمئنی؟:31:

موفق باشی!

منم ميخام عمل كنم . به دكتر دستور ميدم لازك عمل كنه :31: شوخي كردم ولي يك سئوال از كجا ميشه فهميد كدوم دكتر بهتره ؟ من يكي رو به اسم امين سبحاني انتخاب كردم كه استاد دانشگاه و فوق تخصص فلوشيپ يا ليزر .. است
نظ شما چيه ؟

راستي بيمه ها هم500 تومن ماله ما كه ميداد 2-2-3 ماه پيش پرسيدم نيروهاي مسلح بقيه هم فك كنم بدن

آخه همونطور که گفتم چشمام داره به طور خیلی آهسته همینطور ضعیف و ضعیف تر میشه و یه حسی بهم میگه اگه عمل هم بکنم شماره ی چشمام اصطلاحا ریست میشه:31: ولی دوباره شروع میکنه به ضعیف شدن. همچین چیزی ممکنه اتفاق بیفته؟؟
درضمن اگه جواب سوالهای بعدی رو هم میدونین بفرمایین.
ممنون

چرا نگراني اگه سنت بالاي 25 و زير 45 هست اصلا مشكلي نيست دلاور :10:

Royce
27-10-2010, 19:48
معروفترین کلینیک جراحی لیزیک کلینیک صدری هست که توی اصفهانه.اونجا که برید ملاحظه میفرمایید که چقدر آدم از کشورای دور و اطراف واسه همین عمل اومدن
رییسشون هم دکتر رزمجو هست البته تمام دکترای جراح خودشون فوق تخصص دارن ولی اکثرا مردم ترجیح میدن پیش خود دکتر رزمجو عمل و انجام بدن