PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سردرد شدید مقاوم به مسکن

faded
01-10-2010, 20:25
من مرتب دچار سردرد هایی میشم که با خوردن قرص مسکن هیچ تغییری در درد به وجود نمیاد و سردرد همچنان ادامه داره و چند بار توی هفته تکرار میشه مشکلم چیه چیکار کنم؟

Life24
01-10-2010, 22:06
من مرتب دچار سردرد هایی میشم که با خوردن قرص مسکن هیچ تغییری در درد به وجود نمیاد و سردرد همچنان ادامه داره و چند بار توی هفته تکرار میشه مشکلم چیه چیکار کنم؟

من خودم سردرد زیاد دارم همراه با حالت تهوع
والا من فعلا این راه ها رو طی کردم
چشم پزشک برای معاینه چشم و ددادن عینک به من
آزمایش کلی خون رفتم , کشف شد کم خونی ناشی از فقر آهن و مراجعه به فوق تخصص خون و دادن یک سری قرص.
چند روز بعدش رفتم دکتر مغز و اعصاب که سی تی اسکن نوشت همراه با قرص و سی تی اسکن رو گرفتم. و هنوز جواب سی تی اسکن رو نگرفتم و نبردم دکتر مغز و اعصاب.
به دندانپزشک مراجعه بکنید برای چک کردن دندان ها(دندان خراب داشته باشید ترمیم کنید و در صورت تشخیص دکتر دندان عقل مزاحم خارج شود)

این یکی رو نرفتم من اما علتش میتونه باشه
مشکلات گوش (مراجعه شود به متخصص گوش و حلق بینی)

البته راه های بالا هر کودومش میتونه مشکل شما رو سهیم باشه درش و یا چند مشکل بالا با هم. چون من برای هر کودوم مقاله ای خوندم از دکتر ها که در سر درد افراد دخیل هستن.
اگر میخواهید خوب شوید پیگیر شوید مخصوصا شما که با مسکن خوب نمیشوید.:11:

این رو من تو یک سایت خوندم.
'گفتم شاید مرتبط باشه با هم :40:

سلام
من حدودا 2 سال پيش كه واسه كنكور مي خوندم سردرد شديد داشتم .
آزمايش كلي دادم .
مشخص شد ميزان آهن بدن بنده 1.6 هستش!!!
اونقدر كم خوني ناشي از فقر آهنم شديد بود كه دكترم درمان رو با آمپول آهن شروع كرد!
بعدش قرص آهن و ... تا يه مدت خوردم كه خوب شدم.

Old_Chater
01-10-2010, 22:32
آزمايش كلي دادم

اسم اين ازمايش چيه؟و واسه افسردگي هم كاربرد داره؟

Grand
02-10-2010, 00:12
مسکن چی میخوری؟

Life24
02-10-2010, 16:57
اسم اين ازمايش چيه؟و واسه افسردگي هم كاربرد داره؟
یحتمل منظورشون
feritin
tibc
cbc
iron
hb electronics

morsadr
02-10-2010, 17:22

دوست عزیز همانطور که دوستان گفتند شما باید یکسری بررسی انجام بدهید . بهتره در مرحله اول نزد یک پزشک داخلی مراجعه کنید .

faded
03-10-2010, 10:43
من استامینوفن کدئین خوردم ممکنه میگرن باشه؟ چون من همراهش دیدن جرقه دارم ومتخصص چشم گفت ممکنه میگرن داشته باشی؟

nikaien
03-10-2010, 11:18
من استامینوفن کدئین خوردم ممکنه میگرن باشه؟ چون من همراهش دیدن جرقه دارم ومتخصص چشم گفت ممکنه میگرن داشته باشی؟

اولش تصاوير رو مبهم ميبيني و حالپ پر مگسي و جرقه بعد خوب ميشه يه سر درد عجيب مخصوصاً يك طرف سر
بعد استفراغ و بعد حالت خواب و قرداش كامل خوب ميشي
اگه اينطوره پس ميگرن داري (من دارم) :44:

Life24
03-10-2010, 11:31
فکر کنم میگرن حالت نبض داشته باشه
راستی چشم هاتون ضعیف نبود و مشکل نداشت؟

faded
03-10-2010, 12:32
مشکل چشمی نبود جلوی سرم به شدت درد میاد خیلی هم نسبت به صداها حساس میشم اصلا نمی تونم چیزی گوش کنم موقع سردرد

Life24
03-10-2010, 12:34
مشکل چشمی نبود جلوی سرم به شدت درد میاد خیلی هم نسبت به صداها حساس میشم اصلا نمی تونم چیزی گوش کنم موقع سردرد
عجب حالت هات شبیه من هست
برو یک آزمایش خون بده بگو چک آپ کلی میخوام
و نتیجه را اعلام کنیدمن همه راه های طی کردم

Grand
03-10-2010, 15:27

شما ابتدا دنبال علت سردردهاتون باشید و درمان قطعیش اما تا اون زمان دنبال یک مسکن خوب باشید. آخه کدئین چیزی جز گچ نیست که به خورد ما میدن. من که هر وقت سردرد میگیرم کدوئین میخورم سردردم بد تر میشه! پیشنهاد من ژلوفن هست به عنوان یک مسکن خوب. یک دفعه امتحان کن...

kiya_bahal
03-10-2010, 17:07
1)دختری یا پسر ؟ چند ساله ؟
2)از کی این سردردها بوجود اومده؟
3)کجای سرت درد میگیره ؟ به گردن , زیر فک یا جای دیگه هم تیر میکشه ؟
4)علایم همراهش چیه ؟؟ سرگیجه ؟ تهوع , استفراغ , مشکلات گوشی مثل وزوز , کاهش شنوایی یا چشمی ؟؟
5)چیز خاصی به ایجادشون کمک میکنه ؟مثل استرس , بوی خاص , کم خوابی , مانیتور و ....
6)کیفیت درد چطوره؟ یکنواخت یا ضربان دار ؟؟
7)تو مدت درد نسبت به نور و سر و صدا حساس تر نمیشی ؟
8)هر حمله چقدر طول میکشه تا بهتر بشی ؟؟
9)سابقه ضربه به سر یا بیماری زمینه ای خاصی نداری ؟؟
10)تو خونواده کسی سابقه اینجور سردردها رو نداره ؟؟

Life24
07-10-2010, 10:34
من خودم سردرد زیاد دارم همراه با حالت تهوع
والا من فعلا این راه ها رو طی کردم
چشم پزشک برای معاینه چشم و ددادن عینک به من
آزمایش کلی خون رفتم , کشف شد کم خونی ناشی از فقر آهن و مراجعه به فوق تخصص خون و دادن یک سری قرص.
چند روز بعدش رفتم دکتر مغز و اعصاب که سی تی اسکن نوشت همراه با قرص و سی تی اسکن رو گرفتم. و هنوز جواب سی تی اسکن رو نگرفتم و نبردم دکتر مغز و اعصاب.
به دندانپزشک مراجعه بکنید برای چک کردن دندان ها(دندان خراب داشته باشید ترمیم کنید و در صورت تشخیص دکتر دندان عقل مزاحم خارج شود)

این یکی رو نرفتم من اما علتش میتونه باشه
مشکلات گوش (مراجعه شود به متخصص گوش و حلق بینی)

البته راه های بالا هر کودومش میتونه مشکل شما رو سهیم باشه درش و یا چند مشکل بالا با هم. چون من برای هر کودوم مقاله ای خوندم از دکتر ها که در سر درد افراد دخیل هستن.
اگر میخواهید خوب شوید پیگیر شوید مخصوصا شما که با مسکن خوب نمیشوید.:11:

این رو من تو یک سایت خوندم.
'گفتم شاید مرتبط باشه با هم :40:

البته من اون روز که رسیدم دم خونه
دست کردم جیبم فقط 500 تومن باقی مونده بود !!!!!:2: :41::13:
التبه ارزش داره آدم سلامتی شو بدست بیاره و بی خود مسکن نخوره

faded
26-12-2010, 22:39
شما ابتدا دنبال علت سردردهاتون باشید و درمان قطعیش اما تا اون زمان دنبال یک مسکن خوب باشید. آخه کدئین چیزی جز گچ نیست که به خورد ما میدن. من که هر وقت سردرد میگیرم کدوئین میخورم سردردم بد تر میشه! پیشنهاد من ژلوفن هست به عنوان یک مسکن خوب. یک دفعه امتحان کن...
من ژلوفن هم خریدم و چند باری که سردرد شدم خوردم ولی اثری نداشت چه مسکن دیگه ایی هست که بهتر باشه؟

teza
27-12-2010, 00:48
یک مسکن دیگه هم هست ولی من زیاد توصیه نمیکنم بنام مگافن و یا نوافن و البته چند تا اسم تجاری دیگه هم داره ولی همشون یکی هستن
مواد تشکیل دهندش هم کدئین و کافئین و یک چیز دیگه هست که یادم نمیاد ولی اثر خوبی داره حداقل برای من

shayan_p30
27-12-2010, 23:11
چند وقت پيش يه مستند ديده بودم براي درمان سردردهاي مقاوم به مسكن يه ميله تو مغز شخص ايمپلنت ميكردن كه با فرستادن سيگنال تو فاصله هاي زماني سردرد رو از بين ميبرد رو يه شخصم امتحان كرده بودن از نتيجه راضي بود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

faded
27-12-2010, 23:33
چند وقت پيش يه مستند ديده بودم براي درمان سردردهاي مقاوم به مسكن يه ميله تو مغز شخص ايمپلنت ميكردن كه با فرستادن سيگنال تو فاصله هاي زماني سردرد رو از بين ميبرد رو يه شخصم امتحان كرده بودن از نتيجه راضي بود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
جالبه!!!!!

dr_sohrab
31-12-2010, 14:50
پس میله تجویز میکنینین؟ چند تا جند شاخه ؟ طولش؟ قطرش؟
اشوخی کردم.
میگرن سه علامت داره سر درد یه طرفه_ ضربان دار _وجود حالت تهوع
سردرد صدها علت داره که باید به پزشک مراجعه کرد
تو مسکن های معمولی بیشترین ناثیر رو میگرن آسپیرین , aca وبعدش ایبو پروفن(با نام هاهای تجاری متنوع مثل gelofen نوافن....)دارند

داروهای مخصوص میگرن ارگوتامین سی و میگراتکش هست که موقع حمله میگرن باید خورد
عوامل شروع کننده حمله میگرن: استرس نور شدید به چشمها_لامپ فلورسنت ولامپ کم مصرف حمام طولانی
بوی بنزین و مواد مشابه؟ غذاهایی مثل پنیر وپیاز
پ س خوبه پرهیز بشه اینا .. وعینک دودی و لامپهای معمولی استفاده شه
واما تجربه چند ساله من 10 سال هست تجربه حجامت دارمم بیشتریت تاثیر در بیمارهای مختلف رو بیشتر از همه رو میگرن داشته .توصیه میکنم انجام بده(اگه کمخون نیستی و هموگلوبنت بالای 11 است ک بعید میدونم کمخون باشی)