PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اسان ترین زبان برنامه نویسی برای شروع

hojjatinho
12-09-2010, 15:09
سلام دوستان و اساتید
آسون ترین زبان برنامه نویسی برای شروع چیست؟ البته زبانش به کار هم بیاد یعنی بلا استفاده نباشه.
ممنون

m.a_935267
12-09-2010, 15:26
سلام
من با اين 5 زبان آشنام(البته برنامه هاي ساده رو): python,perl,c,c++,pascal
شما از نظر من با python شروع كن زبان ساده درعين حال جذابيه
بعد به راحتي مي توني به pascal و سپس به c++ ,در نهايت به c برسي. perl رو پيشنهاد نمي كنم. اگه همين هايي رو كه گفتم پله پله ياد بگيري پيشرفت مي كني.
يادت باشه يواش يواش در برنامه نويسي پيشرفت كن. پله پله
يا علي

---------- Post added at 03:26 PM ---------- Previous post was at 03:24 PM ----------

در ضمن ما در مسابقات روبوكاپ با c++ تحت لينوكس كار مي كرديم (شبيه سازي فوتبال)

mr3p
12-09-2010, 16:14
سلام
به نظر من با pascal شروع کن هم از نظر دستوری که خیلی راحته و هم کتابخونه ی کاملتری داره
یا حق

!Plus
12-09-2010, 18:55
براي شروع برنامه نويسي Visual Basic 6 و يا Delphi بهترين انتخاب ها هستند...!

البته من خودم از Visual Basic شروع كردم... و به شما هم پيشنهاد مي كنم كه از همين شروع كنيد...!

زبان هايي كه دوستان معرفي كردند... همگي تحت داس هستن...! (البته نه دقيقاً...!)

ولي VB و Delphi از پايه تحت ويندوز هستن... و شما به سادگي هر چه تمام تر مي تونيد برنامه هاي تحت ويندوز (با رابط گرافيكي) بنويسيد...!

توجه كنيد كه VB6 و VB.NET يكي نيستن... به نظر من بهتره كه از VB6 شروع كنيد... چون خيلي ساده تره...!

اين هم يه كتاب آموزش Visual Basic ...! :

به نقل از تبيان...! :

می دانید که زبان برنامه نویسی Visual Basic یکی از بهترین و ساده ترین و در عین حال پر کاربردترین زبان برنامه نویسی است که هر کس می تواند به راحتی آن را آموزش دیده و با آن برنامه های مختلفی را بسازد. نسخه های محیط برنامه نویسی این زبان در بخش دانلود قرار داده شد و این آموزش را هم برای تکمیل کردن کارمان به بخش اضافه می کنیم. البته آموزش سری Visual Basic.NET نیز قرار داده می شود ولی محیهای برنامه نویسی آنها را به دلیل حجم بالا نمی توان در بخش قرار داد. این فایل یک آموزش کامل به زبان فارسی و به صورت یک فایل PDF در 73 صفحه تهیه شده است. این آموزش از بین چندین آموزش مختلف انتخاب شده است.
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشيد...!

hojjatinho
13-09-2010, 13:07
از تک تک دوستان ممنون.
خودم هم بین دلفی و بیسیک دوست داشتم یکی رو انتخاب کنم . پس می رم سراغ بیسیک . فقط یه سوال دیگه بعد از یادگیری زبان بیسیک بهتره همینو خوب ادامه بدم یا برم سراغ زبانهای .net در واقع منظورم اینه که کامله کامل بیسیک کار کنم یا تا زمانی که کمی مسلط شدم بعد برم سرغ زبان دیگری مثل زبان های .net

Shamsa
13-09-2010, 13:50
سلام دوست عزیز...
طعم شیرین Ruby رو هیچ زبانی نداره، مثل ویژگی ها و قابلیت هاش که یکتاست.
منابع فارسی کم داره، ولی بی نظیره!

mmiladd
13-09-2010, 13:56
سلام..از ديد من شما با VB شروع كن.. بهترين انتخاب مي تونه باشه..موفق باشي..

aaaammmm87
13-09-2010, 14:11
سلام دوستان و اساتید
آسون ترین زبان برنامه نویسی برای شروع چیست؟ البته زبانش به کار هم بیاد یعنی بلا استفاده نباشه.
ممنون
سلام
با VB.NET شروع كن اسوني و مزه اي كه توي VB هست توي هيچ زباني نيست و به نظر من بدترين و چرت ترين زبان هم دلفيه !!!! اينو مطمئن باشيد و شك نكنيد .

!Plus
13-09-2010, 15:49
از تک تک دوستان ممنون.
خودم هم بین دلفی و بیسیک دوست داشتم یکی رو انتخاب کنم . پس می رم سراغ بیسیک . فقط یه سوال دیگه بعد از یادگیری زبان بیسیک بهتره همینو خوب ادامه بدم یا برم سراغ زبانهای .net در واقع منظورم اینه که کامله کامل بیسیک کار کنم یا تا زمانی که کمی مسلط شدم بعد برم سرغ زبان دیگری مثل زبان های .net

يه نكته خيلي مهم...! بيسيك تحت داسه و خيلي قديمي و چرته...! ولي ويژوال بيسيك تحت ويندوزه...!

يه رأي گيري چند سال پيش گرفته شد... نتيجه ش اين شد كه بيش از 50 در صد از برنامه ها با VB نوشته شده...!

شما بهتره كه با VB6 شروع كنيد...! بعد از اين كه VB6 رو ياد گرفتيد... VB.NET رو امتحان كنيد...! اگه خوشتون اومد بريد سراغش... و اگه خوشتون نيومد همون VB6 رو اوامه بديد...! (VB.NET خيلي شئ گراء ست...! و همين موضوع باعث ميشه كه واسه شروع زياد مناسب نباشه...!)

مي تونيد با همون كتابي كه بالا گذاشتم... شروع كنيد...!

موفق باشيد...!

hojjatinho
14-09-2010, 16:06
يه نكته خيلي مهم...! بيسيك تحت داسه و خيلي قديمي و چرته...! ولي ويژوال بيسيك تحت ويندوزه...!

يه رأي گيري چند سال پيش گرفته شد... نتيجه ش اين شد كه بيش از 50 در صد از برنامه ها با VB نوشته شده...!

شما بهتره كه با VB6 شروع كنيد...! بعد از اين كه VB6 رو ياد گرفتيد... VB.NET رو امتحان كنيد...! اگه خوشتون اومد بريد سراغش... و اگه خوشتون نيومد همون VB6 رو اوامه بديد...! (VB.NET خيلي شئ گراء ست...! و همين موضوع باعث ميشه كه واسه شروع زياد مناسب نباشه...!)

مي تونيد با همون كتابي كه بالا گذاشتم... شروع كنيد...!

موفق باشيد...!
بازم ممنون
منظور من همون ویژوال بیسیک بود البته. کتابی هم که گذاشتین دانلود کردم . ممنون
بعد از اینکه اینو خوندم چه کتابی پیشنهاد می کنید؟
برای یاد گیری کامل مباحث الگوریتم و فلوچارت هم اگه می شه کتابی معرف کنید.

!Plus
14-09-2010, 21:42
بازم ممنون
منظور من همون ویژوال بیسیک بود البته. کتابی هم که گذاشتین دانلود کردم . ممنون
بعد از اینکه اینو خوندم چه کتابی پیشنهاد می کنید؟
برای یاد گیری کامل مباحث الگوریتم و فلوچارت هم اگه می شه کتابی معرف کنید.

خواهش مي كنم...!

بعد از خوندن اون كتاب مي تونيد تو گوگل سرچ كنيد و كتاب هاي سطح بالاتري رو بخونيد...!

مثلاً اين...! :

وبلاگ آقاي شيدائيان هم واقعاً عالي و كامله...! (البته سطح بالايي داره...!)

اينم يه EBook از مطالب وبلاگ آقاي شيدائيان...! :

اگه زبان بلديد... اين هم كتاب خيلي خوبيه...!

به نظر من برنامه نويسي با VB نيازي به فلوچارت نداره...!

انقدر راحت هست كه مي تونيد به سادگي هر چيزي كه مي خوايد رو توش پياده كنيد...!

ولي اگه خيلي مهمه... بگيد تا لينك يه كتاب رو براتون بذارم...!

موفق باشيد...!

dezir
16-09-2010, 20:02
آقا من ویژوال بیسیک کمی بلدم ولی هر چی سعی میکنم دیگه نمیتونم پیشرفت کنم
یعنی یه کتاب درست و حسابی گیر نمیارم

alidata2010
16-09-2010, 20:08
#c به نظرم خیلی روون وقابل هضمه

god of war 2
16-09-2010, 21:12
VB برای شروع خوبه.

!Plus
16-09-2010, 21:41
آقا من ویژوال بیسیک کمی بلدم ولی هر چی سعی میکنم دیگه نمیتونم پیشرفت کنم
یعنی یه کتاب درست و حسابی گیر نمیارم

منابعي كه تو پست قبليم گذاشتم... كه خيلي خوبن كه...! چرا از اونا استفاده نمي كنيد...؟!

اگه اين مطالب براتون سنگينه... اين كتاب رو بخونيد...! :

موفق باشيد...!