PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اظافه کردن اسپیکر ظبط به pc

SA.JJ.AD
08-09-2010, 03:34
سلام
دوستانه عزیز من اسپیکر سیستمم مایکرولپه و 2 تا اسپیکر داره و یه ساب ووفر ... بعدش یه ظبط cd داشتیم که دیدم بی استفاده اونجا افتاده رفتم 2 تا اسپیکر گندشو با لحیم کاریو چسب کاری و هزار بد بختی زدم به پشت امپلی فایر همین اسپیکر pc - - که الان 4 تا اسپیکر دارم و یه ساب ووفر که صدا خیلی با کیفیت تر و قوی تر شده .:8:.. میخاستم بدونم مشکلی واسه امپلی فایرم پیش نمیاره و این اسپیکر های ظبط خونشو نمیکشه ؟... هر چند که 5 ماهه دارم استفاده میکنم و مشکلی هم پیش نیومده ... اتفاقا بیشتر جا افتاده :31: ... ؟ نظرتون چیه ؟...:21:
.
راستی من کارت صدام انبورده .:20:.. نمیشه خروجی صدام 4.1 کاناله بشه ؟نه ؟:19: اخه وقتی از تنظیمات تست صدارو میزنم (رو4.1) مثه همیشه صدای راست از 2 تا اسپیکرهای سمت راستم در میاد و چپ هم از دوتا ی چپی ... و اسپیکر های 3 و 4 هم که تو شکل نشون میده الکین و وقتی مثلا دارن صدا بیرون میدن . من صدایی نمیشنوم امیدوارم منظورمو فهمیده باشید .:10:

alidata2010
08-09-2010, 03:46
شما روی کیبوردت حرف ض رو نداری:31:

SA.JJ.AD
08-09-2010, 19:15
شما روی کیبوردت حرف ض رو نداری:31:

دارم اما گه گداری کارنمیکنه :11:بیشتر خجالمون نده.:43:

alidata2010
08-09-2010, 19:16
دارم اما کارنمیکنه :11:بیشتر خجالمون نده.
شرمنده :40: فکر کردم داری ولی صرفه جویی میکنی:31:

SA.JJ.AD
08-09-2010, 21:59
سلام
دوستانه عزیز من اسپیکر سیستمم مایکرولپه و 2 تا اسپیکر داره و یه ساب ووفر ... بعدش یه ظبط cd داشتیم که دیدم بی استفاده اونجا افتاده رفتم 2 تا اسپیکر گندشو با لحیم کاریو چسب کاری و هزار بد بختی زدم به پشت امپلی فایر همین اسپیکر pc - - که الان 4 تا اسپیکر دارم و یه ساب ووفر که صدا خیلی با کیفیت تر و قوی تر شده .:8:.. میخاستم بدونم مشکلی واسه امپلی فایرم پیش نمیاره و این اسپیکر های ظبط خونشو نمیکشه ؟... هر چند که 5 ماهه دارم استفاده میکنم و مشکلی هم پیش نیومده ... اتفاقا بیشتر جا افتاده :31: ... ؟ نظرتون چیه ؟...:21:
.
راستی من کارت صدام انبورده .:20:.. نمیشه خروجی صدام 4.1 کاناله بشه ؟نه ؟:19: اخه وقتی از تنظیمات تست صدارو میزنم (رو4.1) مثه همیشه صدای راست از 2 تا اسپیکرهای سمت راستم در میاد و چپ هم از دوتا ی چپی ... و اسپیکر های 3 و 4 هم که تو شکل نشون میده الکین و وقتی مثلا دارن صدا بیرون میدن . من صدایی نمیشنوم امیدوارم منظورمو فهمیده باشید .:10:

یکی نمیخاد جواب سوالا ت مارو بده ؟ نظرتون چیه ؟:19:

امير موسر
08-09-2010, 22:08
سلام
.

آمپلیت چندتا خروجی داره !؟ الان اون باند جدیدارو کجا زدی ؟!

SA.JJ.AD
10-09-2010, 03:46
آمپلیت چندتا خروجی داره !؟ الان اون باند جدیدارو کجا زدی ؟!

5 تا که گمونم 3 تاش خروجی باشه و 2 تاش ورودی ... این 2 تا رو هم خیلی پیچیده و شانسی زدم .:18:
.
اینجوری بگم که ... 1 کیش که واسه ساب ووفره ... هیچ ... اما 2 تا که واسه اسپیکره رو این 2 تا اسپیکر ضبط ها مگه هر کدوم 2 تا سر نداره ؟ خوب باند سمت راست رو هر دو تا شاخشو چسبوندم به خروجی r و اسپیکز pc رو هم زدم به همون . (یعنی 2 تا اسپیکر 1 خروجی) ... بعدش واسه اسپیکر سمت چپ رو 1 شاخشو زدم به خروجی L و یه شاخشو زدم به ورودیه L ... !!! امیدوارم تونسته باشم منظورمو منتقل کرده باشم ... :19:
.
در ضمن همه جور رو تست کردم هیچ راهی به غیر از این کاری که کردم وجود نداشت ... مثلا اگه واسه سمت چپو هم مثه راستیه هر 2 شاخشو میزدم به خروجیه L صدا اینطور میشد که وقتی صدایه سمت چپ رو از تنظیمات قطع میکردم فقط از اسپیکر اصلی و سمت راستی pc به صورت تکی میومد و وقتی سمت راستیو قطع میکردم از اسپیکر های چپ بالا / چپ پایین و راست پایین میومد ... بدین ترتیب تو فیلم ها و بازی ها مزخرف میشد و صدا بیشتر از چپ بود ... اما اینجوری که زدم تنها راهی بود که صدا بسیار فراگیر شده و تو فیلم و بازی ها و همچنین موزیک لذت زیادی میده :8:و خلاصه بگم که انگار استاندارده :31:... ببخشید زیاد حرف زدم و یکم گیج کننده بود ... فقط خواستم کامل توضیح داده باشم ... تا بتونید راحت تر جواب سوالای پست اولمو بدید ... :11:
.
.
با تشکر فراوان:40:

امير موسر
10-09-2010, 09:36
یعنی 2 تا اسپیکر 1 خروجی

فایده نداره ! این دوباره همون دو کاناله میشه ! شما 20 تا اسپیکر رو هم به یه خروجی بزنی در واقع یه کاناله !
صداش هم فرقی نمیکنه ! چون همون قدرت قبلی که به یه اسپیکر میرفت الان تو دوتاش تقسیم شده ! شما دوتا باند بیشتر نزن ! حالا هرکدوما که قوی تره !

SA.JJ.AD
11-09-2010, 21:00
فایده نداره ! این دوباره همون دو کاناله میشه ! شما 20 تا اسپیکر رو هم به یه خروجی بزنی در واقع یه کاناله !
صداش هم فرقی نمیکنه ! چون همون قدرت قبلی که به یه اسپیکر میرفت الان تو دوتاش تقسیم شده ! شما دوتا باند بیشتر نزن ! حالا هرکدوما که قوی تره !

نه اونجوریام نیست... صدا خیلی قوی و با کیفیت شده ...:5:...مثلا اخر صدام 80 هست ... قبلا مثلا میخواستم با صدای normal اهنگ گوش کنم ... باید میزاشتم رو 55 و صدای زیاد هم 75 ... اما الان 45 میزارم هم خیلی صدا زیاد و خوش کیفیته ... و 70 تا هم میزارم شیشه ها میلرزه ...:18: ... کلا از وقتی اینارو اضافه کردم خیلی موزیک گوش کردن لذت بخش تر شده . و تو فیلم و بازی ها صدا های ضعیف و دور هم حتی خیلی با جزءیات شنیده میشن ... :21:
.
.
.
پس به هر حال واسه 4.1 کاناله شدنباید کارت صدا بزنم ؟ حالا فعلا که دارم اینطوری استفاده میکنم امپلی رو که نمیترکونه ؟:18: ... میزان گرماش هم مثه قدیماست

امير موسر
11-09-2010, 21:03
نه اونجوریام نیست... صدا خیلی قوی و با کیفیت شده ...:5:...مثلا اخر صدام 80 هست ... قبلا مثلا میخواستم با صدای normal اهنگ گوش کنم ... باید میزاشتم رو 55 و صدای زیاد هم 75 ... اما الان 45 میزارم هم خیلی صدا زیاد و خوش کیفیته ... و 70 تا هم میزارم شیشه ها میلرزه ...:18: ... کلا از وقتی اینارو اضافه کردم خیلی موزیک گوش کردن لذت بخش تر شده . و تو فیلم و بازی ها صدا های ضعیف و دور هم حتی خیلی با جزءیات شنیده میشن ... :21:
.
.
.
پس به هر حال واسه 4.1 کاناله شدنباید کارت صدا بزنم ؟ حالا فعلا که دارم اینطوری استفاده میکنم امپلی رو که نمیترکونه ؟:18: ... میزان گرماش هم مثه قدیماست

اگه صدا بیشتر شده بخاطر اسپیکرای جدیده که قوی تر و خوش کیفیت تره !

SA.JJ.AD
14-09-2010, 19:37
اگه صدا بیشتر شده بخاطر اسپیکرای جدیده که قوی تر و خوش کیفیت تره !

درسته اما اخر نگفتید که واسه امپلی فایر ضرر نداره ؟!:13:

H.Operator
15-09-2010, 02:13
تا اونجایی که من می دونم اگر مقاومت اسپیکرت بیش از مقاومت آمپلیت باشه تو مدت کوتاهی آمپلیت فاتحش خوندس.
مثلآ اگر آمپلی روی 4 اهم کار کنه(استیبل باشه) بعد اسپیکرت 2 یا 3 اهم باشه ممکنه آمپلیت بره به رحمت خدا ولی نه اگر باندات 4 اهم و آمپلیت هم 4 اهم باشه مشکلی پیش نمیاد.

SA.JJ.AD
15-09-2010, 23:26
تا اونجایی که من می دونم اگر مقاومت اسپیکرت بیش از مقاومت آمپلیت باشه تو مدت کوتاهی آمپلیت فاتحش خوندس.
مثلآ اگر آمپلی روی 4 اهم کار کنه(استیبل باشه) بعد اسپیکرت 2 یا 3 اهم باشه ممکنه آمپلیت بره به رحمت خدا ولی نه اگر باندات 4 اهم و آمپلیت هم 4 اهم باشه مشکلی پیش نمیاد.

حالا این اهمی که میگید چی هست ؟:31:چجوری بفهمم امپلیم یا اسپیکرام چند اهمه هستن. اخه 5.6 ماهه دارم استفاده میکنم . مشکلی پیش نیومده :19:در ضمن به قول دوستمون مگه قدرت بینشون تقسیم نمیشه ؟

H.Operator
16-09-2010, 19:51
این اهم یعنی واحد مقاومت الکتریکی که برای هر وسیله از کمپانی سازنده اندازه گیری میشه و روی آمپ(برچسب پشتش یا کاتالوگش) و پشت مگنت(آهنربا) اسپیکر مینویسنش(توی مبحث سیستم صوتی خیلی پارامتر مهمیه)البته با اهم متر هم میشه اندازه گرفتش.
البته اگر تا الان مشکلی برای آمپلیت پیش نیومده احتمالآ هر دوشون یک مقدار هستن.