PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبکه کردن پرینتر

zivar
04-09-2010, 15:09
سلام
دوستان من مشکلی در استفاده از پرینتر در حالت شبکه بین کامپیوترهام دارم . من پرینتر را با کابل شبکه به سوییچ وصل کردم ولی تنها از کامپیوتر اول می تونم پرینت بگیرم . اینم بگم که من کامپیوتر ها را به صورت work grop شبکه بندی کردم و پرینتر هم قابلیت شبکه کردن دارد و نرم افزار درایور پرینتر را روی همه در حالت شبکه وصل کردم و پرینتر من lexmark 203x هست اگه میتونید لطفا راهنماییم کنید

joe_satriani
04-09-2010, 17:16
با سلام
شما قبلا ميتونستيد از كامپيوترهاي ديگه پرينت بگيريد؟
شما پرينتر رو شير كرديد يا نه؟

zivar
04-09-2010, 17:46
من برای بار اول است که چند کامپیوتر را با هم شبکه می کنم و تنها بعد از شبکه کردن آنها تنها می توانم از کامپیوتر اصلی پرینت بگیرم و این را هم بگم که من از کابل شبکه برا ی اتصال پرینتر به کامپیوتر ها استفاده می کنم و فکر می کنم احتیاج به share کردن نداشته باشه ولی در هر صورت این راه را هم امتحان کردم . ip ها هم در یک رنج است

nedaj.atn
08-09-2010, 22:18
سلام!
شما نباید پرینتر رو روی کامپیوتری که بهش وصل کردین شیر کنید! شما پرینتر رو به سوئیچ یا هاب وصل کردین، از روی تک تک کامپیوترها باید بتونین پینگش کنین. وقتی این کار انجام شد، میرین در قسمت share printer و آی پی کارت شبکه پرینتر رو وارد میکنید. یعنی اصلاً مهم نیست که پرینتر با کابل به کدوم کامپیوتر وصل شده، حتی وقتی اون کامپیوتر خاموشه شما باید بتونید آی پی پرینترتون رو از طریق کامپیوترهای دیگه پینگ کنید.

hraeissi
11-09-2010, 10:30
دوست من زمانیکه پرینتری که قابل شبکه شدن را داشته باشد را به شبکه متصل می کنید کار شیر اتوماتیک صورت می گیرد و فقط مسئله فیلتر کردن MAC می باشد که باعث می شود سیستمها پرینت نگیرن اکثر پرینترهای تحت شبکه همانند printserver ها دارای بخشی هستند که MAC سیستمهای مجاز در آنجا تعریف می شود تا همه نتوانند پرینت ارسال کنند
شاید مشکل شما این باشد
برای بررسی بایستی به کنسول مربوط به پرینتر متصل شده و بررسی نمائید

موفق باشید

niki2934
23-09-2010, 11:56
سلام
دوستان من مشکلی در استفاده از پرینتر در حالت شبکه بین کامپیوترهام دارم . من پرینتر را با کابل شبکه به سوییچ وصل کردم ولی تنها از کامپیوتر اول می تونم پرینت بگیرم . اینم بگم که من کامپیوتر ها را به صورت work grop شبکه بندی کردم و پرینتر هم قابلیت شبکه کردن دارد و نرم افزار درایور پرینتر را روی همه در حالت شبکه وصل کردم و پرینتر من lexmark 203x هست اگه میتونید لطفا راهنماییم کنید
از کابل‌کشي تا به اشتراك گذاشتن چاپگر (اموزش تصویری)
="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"][/URL]

Amir Varasteh
23-09-2010, 12:25
شما وقتی درایور اون پرینتر رو نصب میکنین از همونجا یک Share Name براش در نظر میگیرین و Share میشه.

نکته مهم اینجاست که برای اینکه بتونین از سیستمهای دیگه از اون پرینتر استفاده کنین حتما باید 1 دفعه از راه شبکه برین و روی اون پرینتر Share شده دابل کلیک کنین تا داریورش از روی سیستم اصلی بیاد رو اون سیستم نصب شه.

از اون به بعد میتونین از پرینتر تو اون سیستم استفاده کنید.

امیدوارم متوجه حرفم شده باشید.