PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : crop دایره

SPIRIT PALST III
21-08-2010, 22:18
سلام

چجوری میشه یک تصویر را به صورت دایره crop کرد؟

mtx891
21-08-2010, 23:23
نمیشه به صورت دایره کروپ کرد کادر هر تصویر 4 گوشه اما میتونی به شکل دایره ببری و با فرمت های که بک گران ندارند مثل png ذخیره کنی ازش استفاده کنی
:31:

mortezaon
21-08-2010, 23:27
کراپ در فتوشاپ فقط به صورت مربع مستطیل هست البته تو نرم افزار های دیگه میشه مثل نرم افزار adobe light room

.

virtualworld
22-08-2010, 10:45
روي ابزار rectangularmarquee tool كليك راست كن بعد اون دايره رو انتخاب كن
وقتي كه انتخاب كردي كليد شيفت رو نگه دار بعد روي قسمت مورد نظر رو با ابزارت انتخاب كن اينجوري دايره دقيق در مياد
بعد روي قسمت دايره كه انتخاب كردي كليك راست كن گزينه select inverse رو بزن تا پشت قسمت دايره رو بگيره اونوقت delete رو بزن تا پشت كارت حذف بشه تصويرت ديگه دايره اي شد
اگه اينجوري ياد نگرفتي بگو تا pdf درست كنم واست

SPIRIT PALST III
22-08-2010, 18:28
نمیشه به صورت دایره کروپ کرد کادر هر تصویر 4 گوشه اما میتونی به شکل دایره ببری و با فرمت های که بک گران ندارند مثل png ذخیره کنی ازش استفاده کنی
:31:

روي ابزار rectangularmarquee tool كليك راست كن بعد اون دايره رو انتخاب كن
وقتي كه انتخاب كردي كليد شيفت رو نگه دار بعد روي قسمت مورد نظر رو با ابزارت انتخاب كن اينجوري دايره دقيق در مياد
بعد روي قسمت دايره كه انتخاب كردي كليك راست كن گزينه select inverse رو بزن تا پشت قسمت دايره رو بگيره اونوقت delete رو بزن تا پشت كارت حذف بشه تصويرت ديگه دايره اي شد
اگه اينجوري ياد نگرفتي بگو تا pdf درست كنم واست

با تشکر از همه...

ممنون از توضیحاتتونvirtualworld اما mtx891درست می گن فقط میشه تصویر رو به صورت دایره برشزد نه crop. من تخصصی در گرافیک دو بعدی ندارم اما mtx891به نکته خوبی اشاره کردند، گفتند: کادر هر تصویر 4 گوشه، من هم که به مقدار فکر کردم دیدم دقیقا همینه اصلا تصویری وجود نداره که کادرش به صورت دایره باشه،یک تصویر دایره ای هم یک بک گراند داره که وقتی روی یک تصویر دیگه قرار بگیره که هم رنگ بک گراند تصویر دایره ای باشه اونوقت کادر در واقع دیده نمیشه نه که وجود نداشته باشه. در واقع اصولا کاری که من می خواستم انجام بدم با منطق کار نرم افزار تضاد داشت.

کراپ در فتوشاپ فقط به صورت مربع مستطیل هست البته تو نرم افزار های دیگه میشه مثل نرم افزار adobe light room

.

Lightroom رو نصب کردم ولی امکان کروپ به صورت دایره نداشت با توجه به توضیحات بالا اصولا امکان چنین کاری در هیچ نرم افزاری نیست،فکر کنم شما هم مثل virtualworld منظور من رو متوجه نشدید و فکر کردید که قصد من برش به صورت دایره هستش. البته همونطور که گفتم من تخصصی توی 2d ندارم اگر گفته mtx891 و برداشت من اشتباه هست بگید...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ببینید اصلا بزارید یک جور دیگه مشکلم رو مطرح کنم. اصلا هدف من از این کار این بود که می خواستم بخشی از یک تصویر را به صورت دایره cut کنم و روی یک تصویر دیگه بزارم. تصویر اولیه که دارم اینه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا من می خوام بخشی از یک تصویر دیگه رو به صورت دایره cut کنم و روی این تصویر بذارم.به نظرم کار خیلی ساده ای باید باشه. چجوری میشه این کار رو انجام

ممنون/مرسی...

santamove
22-08-2010, 20:28
شما احتیاجی به کراپ دایره نداری،یه فایل جدید بساز
cycle selection تو stageایجاد کن،
بعد ctrl+alt+shift+n و سپس shift+f5
سپس با چیزی fill کنش
و سپس یک تصویر رو بالای اون لایه ببر و با نگه داشتن کلید shift فی مابین این دو لایه اونها روclipping mask کن،سپس لایه قفل دار رو حذف کن و برای ذخیره به صورت ترانسپارنت بک گراند با پسون png یا gif ذخیرش کن در این صورت دیگر خبری نیز از چارچوب چهارگوش نیست