PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خودروی زیر 20 تومن دوگانه سوز و ایمن و ...

MasterGeek
19-08-2010, 12:26
سلام
پدرم یه 405 بنزینی مدل 85 داره و الان به خاطر مسئله بنزین میخواد یه ماشین دوگانه سوز بگیره حالا راجع به اینکه موتور پایه گازسوز خوبه یا نه و ... نمیدونم
اما ضمن این تصیم هم داره یه ارتقا کوچیک هم به ماشین بده ... ماشین صفر مد نظر هست

کلا مسافرت بین شهری زیاد داره و سفرهای 400 کیلومتری (رفت و برگشت) زیاد میره واسه همین این فاکتورها مهم هست:
1) امکان استفاده از سوخت گاز در عین اینکه تاثیر معکوس چندانی هم نداشته باشه
2) ایمن: امکان ترمز abs حتما و ترجیحا ایربگ مناسب
3) سرعت و به خصوص شتاب مناسب
4) جادار بودن به اندازه کافی (خودروی یه خونواده 4 5 نفره)
5) بدنه مناسب و کلا ماشین مقاومی باشه (پدرم از خودروی قبلیش راضی بوده و تقریبا هیچ مشکلی نداشته...ماشین رو واسه حداقل سه سال بیدردسر میخواد..)
ویژگی های مثبت دیگه مثل هندلینگ و موتور خوب و طراحی مناسب بدنه و ... هم مهمه قیمت هم زیر 20 تومن

این سری Ef7 چطوره؟
ضمنا یه سوال: کلا ماشین های گازسوز توی تصادفات میشه گفت ایمنی پائینی نسبت به ماشینهای بنزینی دارند؟ چون اینجور که توی سایت شرکت خوندم فشار مخزن 3000psi و ... است که در حد چاههای نفته:31:

hessam_sz
19-08-2010, 19:40
سلام
پدرم یه 405 بنزینی مدل 85 داره و الان به خاطر مسئله بنزین میخواد یه ماشین دوگانه سوز بگیره حالا راجع به اینکه موتور پایه گازسوز خوبه یا نه و ... نمیدونم
اما ضمن این تصیم هم داره یه ارتقا کوچیک هم به ماشین بده ... ماشین صفر مد نظر هست

کلا مسافرت بین شهری زیاد داره و سفرهای 400 کیلومتری (رفت و برگشت) زیاد میره واسه همین این فاکتورها مهم هست:
5) بدنه مناسب و کلا ماشین مقاومی باشه (پدرم از خودروی قبلیش راضی بوده و تقریبا هیچ مشکلی نداشته...ماشین رو واسه حداقل سه سال بیدردسر میخواد..)
ویژگی های مثبت دیگه مثل هندلینگ و موتور خوب و طراحی مناسب بدنه و ... هم مهمه قیمت هم زیر 20 تومن

این سری Ef7 چطوره؟
ضمنا یه سوال: کلا ماشین های گازسوز توی تصادفات میشه گفت ایمنی پائینی نسبت به ماشینهای بنزینی دارند؟ چون اینجور که توی سایت شرکت خوندم فشار مخزن 3000psi و ... است که در حد چاههای نفته:31:

با اين شرايط كه شما گفتيد مخصوصا اينكه تو جاده زياد ميريد همون خانواده سمند پيشنهاد ميشه
حالا نوعش را ديگه بايد به بوجه خودتون نگاه كنيد كه معمولي بخريد يا ال ايكس.
فقط ايربگ فكر كنم نداره.

REGISTERED-USER
19-08-2010, 21:00
خوب به قول دوستان سمند بهترین انتخاب برای شماست

و وقتی میگید دوگانه سوز ، بهترین موتوری که توی ایران دوگانه سوز پایه گازسوز هست فقط EF7 هست که امتحانش رو پس داده ... در مورد EF7 Dual-Fuel اینجا بخونید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مشکل الان اینه که ایران خودرو دوگانه سوز EF7 رو ثبت نام نمی کنند مثل اینکه قطعاتش کمه و ... (قبلا انجام می دادند من خودم برج 2 خریدم) و برای سمند فعلا همون موتور قدیمی XU7 که تبدیل به دوگانه سوزش کردند رو می فروشند...

اگه میخوای باید صبر کنی تا EF7 دوگانه سوز ثبت نام کنند

__

سمند ال ایکس ایربگ نداره

REGISTERED-USER
19-08-2010, 21:11
ضمنا یه سوال: کلا ماشین های گازسوز توی تصادفات میشه گفت ایمنی پائینی نسبت به ماشینهای بنزینی دارند؟ چون اینجور که توی سایت شرکت خوندم فشار مخزن 3000psi و ... است که در حد چاههای نفته[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فشار در حدود 200 بار هست ... کانورت کنی میشه 2900 psi !

فشار چاه نفت (تجهیزات خطوط انتقال نفت) هم از 2000 psi شروع میشه تو استاندارد API 6A و تا 20000 هم میره :دی

نگران نباشید CNG ایمن هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

irinn65
20-08-2010, 04:48
206اس دی هم میتونی فکر کنی اونم پایه گاز سوز و امکانات خوبی داره

MasterGeek
20-08-2010, 10:28
ممنون دوستان
فکر کنم به قول شما انتخاب محدود شه به یکی از مدلهای سمند بهتره البته یکی از اینها:
LX XU7
Soren XU7
Soren ELX
Soren ELX EF7,XU7
این سورن های ELX چه جورن؟ دوگانه سوز هستن؟ من واسه خودم نمیخوام واسه همین توی جریان ثبت نام نیستم ولی فکر کنم واسه Soren ELX EF7 هم ثبت نام میکنن... توی بازار پیدا میشه؟
مسئله دیگه فرق بین سمند ال ایکس و سورن به جز تغییرات جزئی ظاهری در چی هست؟ بیشتر از لحاظ فنی مد نظرمه...

یه مطلب هست که بهتره جائی توی فروم یه جور تنویر افکار :31: شه چون توی جامعه هر کس یه نظر داره یکی میگه پایه گازسوز موتور خوبی نیست.....یکی میگه سوخت cng موتور رو خراب میکنه و کلی حرفای ضد و نقیض دیگه..... البته دلیلش نبود اطلاعات به روز و جامعه ذاتا همه جوره کارشناس ماست....

اینم اضافه کنم هر چند مطمئن نیستم ولی فکر کنم بشه دو ماهی هم شایدم بیشتر واسه ثبت نام صبر کرد...

آره شنیدم کیفیتشون بهتره ولی خوب هم نیاز به یه ماشین جادار هست هم ظاهرا ظاهرش مورد پسند نیست...

farshad bugatti
20-08-2010, 11:24
این سری Ef7 چطوره؟

منم سمند EF7 رو بهترین گزینه نسبت به انتظاراتتون برای شما میدونم.

مشکل الان اینه که ایران خودرو دوگانه سوز EF7 رو ثبت نام نمی کنند مثل اینکه قطعاتش کمه و ... (قبلا انجام می دادند من خودم برج 2 خریدم) و برای سمند فعلا همون موتور قدیمی XU7 که تبدیل به دوگانه سوزش کردند رو می فروشند...
اگه میخوای باید صبر کنی تا EF7 دوگانه سوز ثبت نام کنند

دیگه EF7 دوگانه نداریم.
همون EF7 پایه گاز سوزه.

اخه 206 کجاش جاداره و برای جاده و خانواده 5 نفره مناسبه...؟!!!
لطفا موقع مشاوره دادن به انتظارات طرف مقابل توجه کنید.

این سورن های ELX چه جورن؟ دوگانه سوز هستن؟ من واسه خودم نمیخوام واسه همین توی جریان ثبت نام نیستم ولی فکر کنم واسه Soren ELX EF7 هم ثبت نام میکنن... توی بازار پیدا میشه؟

ELX اگه بیاد قیمتش زیاد تر از ایناست. اونم با موتور پایه گاز سوز و احتملا TU5 عرضه بشه!
من که تا حالا نشمیدم ثبت نام بکنن!

مسئله دیگه فرق بین سمند ال ایکس و سورن به جز تغییرات جزئی ظاهری در چی هست؟ بیشتر از لحاظ فنی مد نظرمه...

از لحاز فنی که موتورشون یکیه البته سمند LX با موتور های دیگه مثل پایه گاز سوز و TU5 عرضه میشه.
از لحاز امکانات هم سورن کیسه هوا و تو چند تا تجهیزات جزئی فرق میکنه!

یکی میگه سوخت cng موتور رو خراب میکنه و کلی حرفای ضد و نقیض دیگه

اره همین طوره اما نه تو موتور های پایه گاز سوز ...!

REGISTERED-USER
20-08-2010, 12:58
دیگه EF7 دوگانه نداریم.
همون EF7 پایه گاز سوزه.اتفاقا EF7 انواع داره

EF7 پایه گاز سوز هست ولی فقط بنزین سوزه و تجهیزاتش رو نداره و سر سمند LX نصب میشه
EF7 - Dual Fuel که همون پایه گاز سوز دوگانه سوزه و سر سمند LX نصب میشه
EF7- TC که همون موتور بنزین سوزه ولی توربوشارژ داره و قراره سر سمند سورن SE نصب بشه
EF7- TC Dual fuel که دوگانه سوزه و توربوشارژ داره و گاز سوز هم هست و قراره سر سمند سورن ELX نصب بشه

حالا ایران خودرو ممکنه بسته به شرایط همه چیز رو روی هر چیزی سوار کنه :دی

ولی نوع اول و دوم رو ثبت نام میکرد ... من خودم نوع دوم رو دارم. در حال حاضر فقط نوع اول رو ثبت نام میکنه

farshad bugatti
20-08-2010, 13:08
اتفاقا EF7 انواع داره

EF7 پایه گاز سوز هست ولی فقط بنزین سوزه و تجهیزاتش رو نداره و سر سمند LX نصب میشه
EF7 - Dual Fuel که همون پایه گاز سوز دوگانه سوزه و سر سمند LX نصب میشه
EF7- TC که همون موتور بنزین سوزه ولی توربوشارژ داره و قراره سر سمند سورن SE نصب بشه
EF7- TC Dual fuel که دوگانه سوزه و توربوشارژ داره و گاز سوز هم هست و قراره سر سمند سورن ELX نصب بشه

میدونم EF7 انواع داره اما گزینه 3و4 که فعلا نیست در ضمن گزینه اول تازگیا اضافه شده و گزینه دو هم که طبق فرمایش شما فعلا عرضه نمیشه!
اما باز بهش نمیگن دوگانه میگن پایه گاز سوز![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

MOHAMMAD2010
20-08-2010, 20:12
الان که دیگه ایران خودرو EF7 رو نمیفروشه ( پایه گاز سوز )
تو سایت ایران خودرو هم زده : فروش ويژه سمند ال ايكس با موتور EF7 بنزيني از روز دوشنبه 18 مرداد ماه
نمیدونم چرا دوستان مخصوصا ( REGISTERED-USER ) اینو به عنوان ماشین دو گانه سوز به همه پیشنهاد میکنه !
جناب REGISTERED-USER عزیز شما چه جوری هر کی میگه ماشین ، که تو این بی بنزینی برام بصرفه میگی EF7 بخر ! EF7 رو که دیگه اصلا نمیفروشه !
--------------------------------------------------------
جالبه ایران خودرو اسم این موتور EF7 رو گذاشته بود پایه گاز سوز حالا اومده نوشته فروش ويژه سمند ال ايكس با موتور EF7 بنزيني
یکی نیست بگه چطور پایه گاز سوزیه که به همین زودی فروش گاز سوزشو کنار گذاشتین میخواین بنزینیشو بفروشین !

REGISTERED-USER
20-08-2010, 20:34
پایه گاز سوز وقتی تجهیزات گاز رو نداشته باشه بهش میگن بنزینی ! البته تو اهواز نمایندگی زیبایی ثبت نام می کرد حالا تو سایتش حذفش کرده عجبیه ! هر کسی گاز سوزش رو میخواد بره نمایندگی شاید پیش ثبت نام کنند

MasterGeek
21-08-2010, 10:39
من یه کم گیج شدم موتور EF7 اگه پایه گازسوزه و چون تجهیزاتش نیست.. بنزینی هست پس دیگه نمیشه از سوخت گاز استفاده کرد؟

قیمت سورن ELX بر پایه همون موتورهای XU چنده؟ (ثبت نام یا خرید نقدی) در این صورت امکان سوخت بنزین و گاز رو داره؟

خلاصه بگم ماشینی که دوگانه سوز باشه توی پلتفرم سمند (بجز سمند معمولی) که به درد ما بخوره چی هست؟

اگه امکان داره یه قیمت تقریبی هم بگین

MoHaMaD ZaNd
21-08-2010, 12:02
من یه کم گیج شدم موتور EF7 اگه پایه گازسوزه و چون تجهیزاتش نیست.. بنزینی هست پس دیگه نمیشه از سوخت گاز استفاده کرد؟

قیمت سورن ELX بر پایه همون موتورهای XU چنده؟ (ثبت نام یا خرید نقدی) در این صورت امکان سوخت بنزین و گاز رو داره؟

خلاصه بگم ماشینی که دوگانه سوز باشه توی پلتفرم سمند (بجز سمند معمولی) که به درد ما بخوره چی هست؟

اگه امکان داره یه قیمت تقریبی هم بگین
دوست من ایرانخودرو EF7 رو در دو مدل دوگانه سوز و بنزینی تولید میکنه !
مدل بنزینی که تازه به محصولاتش اضافه شده همون دوگانه سوزه با این تفاوت که تجهیزات گازسوز رو نداره ( کپسول و ... )
سورن ELX رو فعلا بی خیال شو ! یکی از دوستان میگفت توی نمایشگاه واسه سورن ELX ثبت نام میکردن اما الان ...
سورن ELX هم اگه بیاد مطمئن باش بالای 20 تومن پولشه !
من به شما سمند ال ایکس EF7 ( که همون دوگانه سوز هست ) رو بهتون پیشنهاد میدم ! قیمت مدل بنزینیش که 1 تومن از دوگانه ارزونتره 15.5 هستش !

آرنولد بابام زینگر
21-08-2010, 12:49
دوست عزیز شما یا باید یک وی10 دوگانه سوز 206 بگیری دسته 2 یا صبر بدی دوباره تولید بشه

یا سمند ef7 پایه گازسوزی بخری که بر مبتای حرکت با گاز هست ولی بنززین هم میخورد
یعنی یک حالت دوگانه سوز برعکسه در ذهن
دوگانه سوزی که ما در ذهن داریم بنزینیه ولی گاز هم میخوره . این گازیه بنزین هم میخوره و مثل اونا با مشکل موتور و کم شتابی هم برنمیخوره

MOHAMMAD2010
22-08-2010, 11:33
پایه گاز سوز وقتی تجهیزات گاز رو نداشته باشه بهش میگن بنزینی ! البته تو اهواز نمایندگی زیبایی ثبت نام می کرد حالا تو سایتش حذفش کرده عجبیه ! هر کسی گاز سوزش رو میخواد بره نمایندگی شاید پیش ثبت نام کنند

خبر دقیق نداری که این مدل پایه گاز سوز رو نمایندگی ها ثبت نام میکنن یا نه ؟

REGISTERED-USER
22-08-2010, 14:44
خبر دقیق نداری که این مدل پایه گاز سوز رو نمایندگی ها ثبت نام میکنن یا نه ؟

نمایندگی ها میگن بعد از تابستان :5: برج 7 یا 8

---------- Post added at 02:44 PM ---------- Previous post was at 02:42 PM ----------

این چیزایی که تو از ماشین میخوای فقط میتونه پژو پرشیا باشه

این ماشین دوگانه سوز با ABS برات 18.600.000 تومان ماشین بسیار خوبی برای مصرف کنندست

من سوار پارس دوگانه شدم جدا ماشین خوبیه ولی به شرطی که کم از گاز استفاده کنی ، چون موتورش پایه گاز سوز نیست داغون میشه !

خودشون میگن که تا 400 کیلومتر اول فقط با بنزین برید ! ابدا از گاز استفاده نکنید ! ولی موتورهای پایه گاز سوز کلا استارتشون روی حالت گازه و از گاز به عنوان سوخت اصلی استفاده می کنند و بعد دستی باید ببری رو بنزین !

MoHaMaD ZaNd
22-08-2010, 16:14

این ماشین دوگانه سوز با ABS برات 18.600.000 تومان ماشین بسیار خوبی برای مصرف کنندست
دوست عزیز اونوقت به نظرتون نمیشه با هزینه کمتر یا برابر ماشینی دوگانه سوز و بهتر و با امکانات تر از پارس گرفت ؟

farshad bugatti
22-08-2010, 22:11

این اقا چی میخوان که فقط میتونه تو پرشیا باشه اما تو ماشینای دیگه نه؟!
متاسفانه تو این فروم اینجا رو یه نوع واسه خودشون گیم نت میدونن!
بلد نیستن که بشینن یه چند تا چیز یاد بدن و یاد بگیرن!
واقعا متاسفم برای شما از بس که به شما اخطار داده شد و پستتون پاک شد من خودم خسته شدم!

SAEEDSAMSUNG
28-08-2010, 12:51
این اقا چی میخوان که فقط میتونه تو پرشیا باشه اما تو ماشینای دیگه نه؟!
متاسفانه تو این فروم اینجا رو یه نوع واسه خودشون گیم نت میدونن!
بلد نیستن که بشینن یه چند تا چیز یاد بدن و یاد بگیرن!
واقعا متاسفم برای شما از بس که به شما اخطار داده شد و پستتون پاک شد من خودم خسته شدم!

پرشیا ظاهر خیلی زیباتری نسبت به 405 داره.... شاید اختلاف قیمت 4 تومن بین 405 و پرشیا زیاد باشه ولی پرشیا رینگ اسپرت سفید رنگ واقعا زیباست و کلاس خودشو داره........ ولی ایکاش انتخاب دیگه ای هم بود.....

من خواهش میکنم از باتجربه ها از این به بعد اگه ماشینی رو رد میکنید یه پیشنهاد هم بدید.....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

مثلا من خودم رو میگم:

یه ماشین میخوام که حتما سوخت گاز بخوره!

ظاهر خوبی داشته باشه ( مثلا نه ریو نه ال نود نه 405 ) و کلاسشو از دست نداده باشه

عقبش جادار باشه ( نه مثل 206 .. باور کنید 206 عقبش برای 3 نفر به مشکل بر میخورید )

حدود 18 تومن باشه

خرجش هم نمیگم کنم باشه ولی مثل زانتیا پدر آدمو در نیاره ( مثال: دایی بیچارم )

جوون پسند باشه یعنی همچین رسمی نباشه ...

----------------------------------------------------------------------------------------------------

خوب با این مشخصات به غیر از پارس دوگانه سفید رنگ چی به نظرتون میرسه؟؟

حتما میگید سمند ef7 : انتخاب خوبیه و تمامی شخصات بالا رو داره به غیر از مورد آخر .. درضمن من قد بلند نیستم و مطمعنم به مشکل دید بر میخورم درضمن سمند واقعا بزرگه.. ایکاش موتور ef7 رو بزارن رو پارس تا با کله برم بخرم.............. پس سمند منتفی

حتما میگید ال 90 : منم میگم واقعا از ظاهرش خوشم نمیاد من هم خیلی های دیگه درضمن ارتفاع ماشین زیاده و درضمن قطعاتش هم شنیدم گرونه ........

دیگه چی؟؟؟

----------------------------------
مشکل من و خیلی های دیگه این سوخت و گرونیه وگرنه خوب اگه مورد سوخت گاز رو بزاریم کنار انتخاب های زیر خوبه:

مدلهای کارکرده:
-----------
مزدا 323

gen 2

xantia

حتی پارس elx

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

حرف آخر:

خیلی از شماها امکانات و تجهیزات ماشین براتون مهمه و من کاملا براتون احترام قاعلم و کاملا حق رو به شماها میدم ( نمونه ال 90 فول ) ولی چیکار کنم که دوست دارم وقتی نگاه ماشینم میکنم خوشم بیاد! میخوام از دیدنش لذت ببرم! که نه تو سمند نه تو ال 90 و نه 405 اینو نمیشه دید! 206 هم که عقبش جاش کمه ! پس حق بدید که بخوام یه پارس سفید دوگانه سوز بخرم و رینگاش رو اسپرت کنم! درضمن کم بودن خودرو و اینکه همه نداشته باشن هم مهمه همین که پارس( به قول شما 405 تغییر یافته ) قیمتش نمی ارزه باعث شده کمتر طرفش برن و کلاس خودشو حفظ کنه........ باز من برای تمامی نظرات شما ها ارزش قاعلم :11:

REGISTERED-USER
28-08-2010, 13:59
نامه فدایش شوی شد که :دی

سمند کجاش مشکل دید داره ؟ من قدم 176 هست با ماشینم مشکلی ندارم !

SAEEDSAMSUNG
28-08-2010, 14:51
نامه فدایش شوی شد که :دی

سمند کجاش مشکل دید داره ؟ من قدم 176 هست با ماشینم مشکلی ندارم !

کلی نقطه کور داری خودت خبر نداری :5:

MasterGeek
28-08-2010, 17:48
قضیه مشکل دید سمند رو شنیده بودم ولی نه توی مدلهای جدید...صحت داره؟

kiuq
28-08-2010, 18:29
نمایندگی ها میگن بعد از تابستان برج 7 یا 8
احتمالش کم شده ...:13:
الانم که دیگه EF7 بنزینی ریختن بیرون ، :2:
یه مدل خوب بود واسه ملت اونم دیدن صرف نداره از ریشه کندنش.:2:

تازه الان نمایندگی ها همه زرنگ شدن ( البته تازه نیست قبلا هم بودن.)
ما خودمون رفتیم واسه ثبت نام گفتن نداریم بعدش پارتی انداختیم معلوم شد 4 تا داشتن..( تحویل 20 روزه هم بعد پارتی شد 8 روزه):8:
در کل:2:

reza011256
08-09-2010, 14:57
كلا سمند ها مشكل ديد دارند عزيز م...ولي من اگر به جاي تو بودم هيچ وقت هيچ وقت هيچ وقت ماشين دو گانه نمي خريدم .... ببين اين موتور هايي كه ايران خودرو روي سري 4 پژو ميذاره خودش بعد از يك مدت خيلي خيلي كوتاهي شروع به روغن سوزي مي كنند .... و مطمين باش با اين وضعيتي كه شما برنامه داري استفاده كني سر يك سال بايد يه يك ميليون تومني صرف باز كردن موتور كنار بگذاري...اگر نظر منو مي خواي برو دنبال يه ماشين كم مصرف بنزيني مثل 206 و يا تندر كه فكر نمي كنم پول بنزين به اندازه ي هزينه ي مالي و دردسر خريدن يك ماشين دوگانه باشه....