PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Buffalo DriveStation™ USB 3.0

M E H R A N
18-08-2010, 00:42
سلام دوستان. من به یک هارد اکسترنال احتیاج دارم با شرایط زیر.

حداکثر سرعت انتقال دیتا
حداقل 1 ترابایت حجم برای ذخیره سازی.
Portable نباشه هم مهم نیست چون 99 درصد استفاده ام توی خونه است.
ظاهر شیکی داشته باشه.
قیمت مهم نیست.

من میخوام ازش برای ذخیره فیلم, موزیک و عکس استفاده کنم و اون رو به سینمای خانگی و یا PS3 وصل کنم. سینمای خانگی و PS3 و همچنین تلوزیون هر 3 دارای USB 2.0 هستند و از این دستگاهها فقط برای رید استفاده میکنم. یعنی هارد رو بهش وصل کنم و توسط یکی از اینها فیلم و یا موزیک هام پخش بشه.

لپ تاپم هم همه ورودی ها از جمله ساتا و USB 2.0 رو داره اما برای افزایش سرعت رایت و رید یک کارت PCI-EXpress USB 3.0 رو میخوام تهیه کنم تا انتقال فایل ها از کامپیوتر به هارد اکسترنال با سرعت بیشتری انجام بشه. این کارت رو سفارش دادم و بزودی به دستم میرسه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا ازتون راهنمایی میخوام. با توجه به اینکه کارت USB 3.0 رو از شرکت Buffalo تهیه کردم, به نظرتون وضعیت هارد دیسک های اکسترنالش که از USB 3.0 استفاده میکنند چطوره؟

آیا هاردی رو میشناسید که هم از طریق پورت ساتا وصل بشه و هم USB ؟
اگر جواب مثبته, پس به نظرتون USB 3.0 سرعتش در مقابل ساتا جطوره؟

Western Digital My book 3.0 هم در حجم های 1 ترا و 2 ترا پیدا کردم. به نظرتون در مقایسه با Bufallo چطوره؟

هارد Bufallo در سایت trustedreviews و سایت های دیگه امتیاز خوبی گرفته و ریویو هایی در موردش نوشته شده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسایت Buffalo HDD

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

M E H R A N
21-08-2010, 12:16
کسی که اینجا نظری نداد, منم خوشبختانه رفتم همون چیزی رو گرفتم که دلم میخواست و دیدم که نه هارد فقط وسترن و سیگیت نیست.

نسخه ای که من گرفتم روش نوشته Limited Edition و سرعت Limited Edition رو 150 مگابایت بر ثانیه زده در حالی که اگر برچسب Limited روش نبود روی کارتون اصلی 130 مگابایت برثانیه نوشته.

عکس از خود هارد و جعبه.

هم زیر جعبه و هم زیر هارد نوشته شده ساخت ژاپن.

ExpressCard هم عجیبه که هنوز خبری ازش نیست چون زودتر از هارد سفارش داده بودم. اگر Express Card به دستم رسید و کسی خواست میتونم چند تست ازش بگیرم و نتیجه ها رو براتون بزارم. اما اگر الان بخوام وصل کنم اتصال از طریق USB 2.0 خواهد بود و سرعت اصلی هارد رو نشون نخواهد داد.

alisam44
24-08-2010, 08:30
با سلام

قیمت این هاردی که گرفتید چند است؟گارانتی هم دارد؟

M E H R A N
24-08-2010, 15:16
با سلام

قیمت این هاردی که گرفتید چند است؟گارانتی هم دارد؟

سلام عزیز. من این هارد رو از سوئد گرفتم و قیمتش هم حدود 168.000 تومن شد. قیمتش از هاردهایی که از USB 2.0 برای وصل شدن استفاده میکنند بیشتره چون سرعت خیلی بیشتری داره.

اگر این هارد در ایران گیر نیومد اونوقت میتونی هاردی رو که در پست زیر معرفی کردم رو بگیری. این هارد هم از USB 3.0 استفاده میکنه.

اینم فرق وصل کردن هاردها از طریق پورتهای مختلف.

H.Operator
29-08-2010, 10:57
اون کارت PCI-EXpress USB 3.0 قیمتش چنده؟مدل دسکتاپش هم هست؟(سایت اینترنتی برای خریدش اگر می دونید معرفی کنید).
در ضمن روی کدوم شیار مادربرد نصب میشه؟pci express miniهست.

M E H R A N
30-08-2010, 00:21
اون کارت PCI-EXpress USB 3.0 قیمتش چنده؟مدل دسکتاپش هم هست؟(سایت اینترنتی برای خریدش اگر می دونید معرفی کنید).
در ضمن روی کدوم شیار مادربرد نصب میشه؟pci express miniهست.

راستش من از قیمت های ایران خبری ندارم. اما کارتهای PCI-Express USB 3.0 رو تا حالا برندهای مختلفی مانند Buffalo و یا Western Digital و غیره... بیرون دادن و همینطور که میدونی قیمت هم به نسبت برندی که اون رو تولید کرده فرق میکنه. مثلا اگر شما یک هارد Western Digital Extern HDD My Book 3.0 1TB رو بگیری داخل پکش یک کارت PCI-Express USB3.0 هم وجد داره. البته پک این هارد مختلفه و پک هایی که در جعبه شون PCI-Express نیست قیمتشون هم پایینرته.

اما من ExpressCard USB3.0 رو از برند Buffalo تهیه کردم چون همانطور که عکس هاردش رو هم گذاشتم ساخت ژاپنه و اطمینال بیشتری رو از لحاظ پرفورمنسی که باید بهم بده رو دارم.

PCI-Express هم مانند کارت صدا و یا کارت نت ورک روی هر شیاری که خواستی میتونی نصب کنی. اینطور که در سایت Buffalo توضیح داده شده این کارد بر روی همه مادر برد ها و همه PC ها قابل استفاده است و فرقی نمیکنه شما از چه چیزی استفاده میکنید. این خود PCI-Express است که پورت های USB 3.0 رو به سیستم شما اضافه میکنه.

اما خب چیزی که معلمومه و نیاز به توضیح نداره پرفورمنسی هست که مادربرد و چیپ ست و حتی سی پی یوی شماست که میتونه تامین کنه. بر فرض مثال که USB 3.0 به سیستم شما بدون هیچ مشکلی هم اضافه شد اما آیا بقیه سخت افزار های پی سی شما اینقدری هست که بتونه سرعت انتقال فایل به یک هارد اکسترنال رو که میتونه مابین 100 تا 120 مگابایت و در بهترین شرایط میتونه تا 150 مگابایت بر ثانیه باشه رو پشتیبانی کنه.

اگر مال شما مینی هست میتونید PCI-Express Mini رو تهیه کنید. عکس های زیر ...

در ضمن هارد Buffalo DriveStation USB 3.0 در شرکت اصلی گیگابایت هم از طریق USB 2.0 و هم از طریق پورت USB 3.0 آزمایش شده. اگر میخوای نتیجه این تست رو که داخل محیط ویندوز 7 انجام شده ببینی میتونی بری لینک زیر...

H.Operator
30-08-2010, 01:34
ممنون مهران جان.راستی مبارک باشه همونطور که گفتی شیک هم هست.
قیمت این کارت PCI-Express USB3.0 حدودآ اونجا چند پات در اومد به نرخ پول خودمون.
راستی یادت نره یک بنچمارک توی حالت usb2 و usb3 ازش بگیر بزار برامون.

M E H R A N
30-08-2010, 03:28
ممنون مهران جان.راستی مبارک باشه همونطور که گفتی شیک هم هست.
قیمت این کارت PCI-Express USB3.0 حدودآ اونجا چند پات در اومد به نرخ پول خودمون.
راستی یادت نره یک بنچمارک توی حالت usb2 و usb3 ازش بگیر بزار برامون.

مرسی عزیز امیدوارم شما هم هر چه زودتر یدونه شو صاحب شی. اگر نشد یکی مثل همینو:20:
حسین جان راستش این Buffalo مارک خیلی گرونیه.
Buffalo Express Card USB 3.0 تقریبا اینجا با پول پست و همه چیش شد حدود 88.000 تومن.

در حالی که همونطور که گفتم برندهای دیگه ای هم هستند که از این نوع کارتها میزنند. یکیس TransCend و یا برند Trust هست.

قیمت Trust SuperSpeed 2 Port USB 3.0 Notebook ExpressCard هم حدودا اینجا 49.000 تومن میشه. عکس زیر

در مورد بنچ مارک هم باشه حتما میزارم. اما خب بنچ مارکی که من میگیرم مجبورم روی لپ تاپ انجام بدم چون پی سی ندارم و فکر کنم سرعتی که لپ تاپ با USB 3.0 میتونه داشته باشه تا حدودی کمتر از یک پی سی با مادربرد خوب باشه.

بهر حال من خودم سرعت و بنچ مارکهای آخرین مدل مادربرد گیگابایت رو در یوتیوب دیدم. اگر با لپ تاپ هم همین سرعت رو داشته باشه عالی میشه و میشه به نتایجی رسید. :46:

Buffalo USB 3.0 PCI Express Interface Card - USB-adapter هم اینجا حدود 52.000 تومن قیمت داره. اینم گفتم که قیمت این کارت رو هم داشته باشی.

M E H R A N
30-08-2010, 17:13
به به بالاخره ExpressCard من هم رسید و از این بلا تکلیفی اومدم بیرون. فکر کنم 10 روزی بود هارد رو فقط نگاه میکردم و بهش دست نزده بودم. خوب هم شد ک به لپ تاپ وصلش نکردم. حالا بعدا براتون میگم جریان چی بوده.

اول بریم سراغ بسته بندی و محتوای جعبه ExpressCard تا اگر کسی خواست از این نوعش رو بخره بدونه باید توی جعبه اش چی باشه. این طور که شنیدم دستهایی توی جهبه میره و وسائل هایی کم میشه :31:

برای اینکه صفحه سنگین نشه عکس ها رو در منوی مخفی قرار میدم. لینک هر کدوم از عکس ها رو هم زیرشون میزارم تا اگر عکسی براتون باز نشد بصورت دستی اقدام کنید و اون رو در مروگرتون باز کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر عکس زیر هم کشوری که این کارت توش ساخته شده رو بر خلاف هارد که ژاپن بود تایوان زده. :20:

محتوای داخل جعبه...

پشت ExpressCard هم Made in Taiwan رو زده.

من فقط نفهمیدم اون سوراخ کوچیک که در عکس بالا معلومه واسه چیه. توی کاتالوگش نوشته USB DC Cable. البته سیمش هم داخل جعبه اش بود اما یادم رفت ازش عکس بگیرم. سیمش یک طرفش USB 2.0 هست و طرف دیگه اش هم مثل سیم های آداپتور برق میمونه که میتونه برق رو به یک دستگاه برسونه.

عکس زیر هم دل و روده داخل ExpressCard رو نشون میده. USB 3.0 معمولا با رنگ آبی شناخته میشه. یعنی اگر در لپ تاپی یا پی سی پورت USB دیدید که رنگش آبی بود بدونید که این پورت مروبط به USB 3.0 میشه.

و طریقه ی وصل کردنش به Buffalo DrvieStation و لپ تاپ که از طریق همین ExpressCard انجام شده.

یک توضیح هم در مورد لامپ LED آبی رنگی که بالای هارد روشنه بدم. وقتی هارد از طریق USB 3.0 وصل بشه رنگ این لامپ آبی رنگه در عکس هم معلومه. اما وقتی کابل رو از ExpressCard در بیارم و به یکی از پورتهای معمولی لپ تاپ که USB 2.0 هستند بزنم رنگ لامپ هارد سبز میشه. از این طریق فقط با نگاه کردن به هارد میتونید متوجه بشید که هاردتون از طریق کدام پورت به لپ تاپ یا پی سی و یا هر دستگاه دیگری وصل شده .

بزودی نتایج بنچ مارکهاش رو که هم از طریق USB 3.0 و هم USB 2.0 آزمایش کردم براتون در پست بعدی میزارم.

M E H R A N
30-08-2010, 18:15
تست Buffalo DriveStation از طریق دو پورت USB 3.0 و USB 2.0

قبل از اینکه نتایج این تست رو بزارم باید برای کسانی که اطلاع ندارند و یادشون رفته یادآوری کنم که این تست از طریق لپ تاپ با مشخصات زیر انجام شده.

ASUS M60J
Intel Core i7 720qm
4 GB DDR3 1066MHz
مشخصات هارد اصلی و منبع فایل ها: Seagate Momentus XT 500GB 32MB Cash 4GB SSD 7200rpm
چیپ ست: Intel PM55
وضعیت آنتی ویروس در هنگام تست: خاموش
سیستم عامل: Windows 7 Home Premium 64bit

بنابراین باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر قصد خرید یکی از هاردهای اکسترنال که از پورت USB 3.0 استفاده میکند را برای یک PC دارید نباید این تست را که از طریق سخت افزار بالا انجام شده مبنای انتخابتون قرار بدید. چون مادربرد و سخت افزاری که یک PC خوب میتونه داشته باشه در سرعت کپی کردن فایل ها به هاردیسک اکسترنال تاثیر خیلی بهتری میتونه داشته باشه. شاید 10 تا 20 مگابایت سرعت بیشتری رو در پی سی بدست بیارید تا یک لپ تاپ که از هارد 2.5 اینچی جهت منبع فایل ها استفاده میکنه. :20:

بطور مثال اگر هادیسک داخل لپ تاپتون یا PC با سرعت 5400rpm باشه حتی اگر از USB 3.0 جهت اتصال هارد اکسترنال استفاده کنید نمیتونید به نحداکثر سرعتی که هارد اکسترنال میتونه پشتیبانی بکنه برسید چون هارد 5400rpm سرعت ریدش آنقدری نیست که بتونه تا 150MB بر ثانیه که حداکثر سرعت یک هارد اکسترنال با پورت USB 3.0 است برسه.

این نکته در مورد مادر برد و چیپست هم صدق میکنه. پس اول سخت افزار لپ تاپ یا PC را بسنجید تا ببینید که آیا خرید یک هارد اکسترنال با پورت USB 3.0 میتونه در سیستم شما سرعتی رو که میخواهید بهتون بده یا خیر.

مسلما اگر هارد لپ تاپ من یک هارد SSD با سرعت رید بالا بود نتایج این تست حداقل 20 تا 30 مگابایت بیشتر از اون چیزی میشد که الان با هارد 7200rpm انجام دادم.

اما نتایج...

در تست اول فقط از 1 فایل ISO استفاده کردم. به دلیل اینکه وقتی از 1 فایل جهت انتقال استفاده میشه حداکثر سرعت کپی به هارد انجام میشه اما اگر چندین فایل با فرمت های مختلف تست بشه سرعت کپی فایل ها به هارد اکسترنال به همان اندازه پایین تر میاد.

تست زیر از طریق USB 3.0 انجام شده و سرعت مابین 85 تا 110 مگابایت بر ثانیه متغیر بود.

در تست بعدی هارد رو از پورت USB 3.0 جدا کردم و زدم به یکی از پورتهای USB 2.0 که خود لپ تاپ داشت.در این تست از همان فایل ISO استفاده شده که برای تست USB 3.0 استفاده شده بود.

اوایلش سرعت USB 2.0 نسبت به سرعتی که میتونه داشته باشه بد نبود اما بعدش افت های شدیدی کرد و بعضی جاها حتی سرعت به 30 مگابایت هم میرسید.

تست سرعت فایل های مختلف از طریق USB 3.0 و USB 2.0

در این تست من از فایل های تصویری, موزیک PDF و همچنین فایل Setup که بصورت EXE هست استفاده کرد. فایل هایی که در این تست بکار برده شده همراه با حجم کلیشون در عکس زیر معلومه.

و اما نتایج تست کپی فایل های مختلف.

نتایج تست USB 2.0

نتایج تست فایل های مختلف از طریق پورت USB 3.0.

همینطور که از نتایج تست ها مشخصه چه فایلی به صورت تنها کپی بشه و چه از چندین فایل مختلف جهت کپی به Buffalo DriveStation استفاده بشه, سرعت کپی کردن فایل ها از طریق پورت USB 3.0 تقریبا 2 برابر و نیم و در بعضی جاها حتی تا 3 برایر بیشتر از زمانیه که از پورت USB 2.0 استفاده بشه.

نتایج بنچ مارکهایی که از طریق HD Tune Pro بر روی هارد انجام دادم رو در پست بعدی قرار میدم.

M E H R A N
30-08-2010, 18:28
بنچ مارکهای گرفته شده از طریق برنامه HD Tune Pro 4.50

بنچ مارک گرفته شده از طریق پورت USB 3.0 بر روی هاردیسک اکسترنال Buffalo DriveStation 1TB

نتیجه بنچ مارک توسط USB 2.0 بر روی Buffalo DriveStation 1TB

gnulinux
30-08-2010, 18:45
افا مهران دستت درد نکنه

hasanoooooooo
30-08-2010, 19:37
دمت گرم . حالا این دستگاه بوفالیی که شما ازش استفاده کردی با سخت افزاری که روس خود لپتاپ هست چقدر فرق داره؟ بیشتره؟ کمتره؟ پس این که میگن 10 برابر همش دروغه اره؟ فکر نکنم حتی توی pc هم خیلی فرق کنه . ممنون بابت اطلاع رسانی دقیق و زیبا . همچنین بررسیهایی که انجام دادی pcworld باید به داشتن کاربران فعالی مثل شما افتخار کنه .

M E H R A N
30-08-2010, 20:21
دمت گرم . حالا این دستگاه بوفالیی که شما ازش استفاده کردی با سخت افزاری که روس خود لپتاپ هست چقدر فرق داره؟ بیشتره؟ کمتره؟ پس این که میگن 10 برابر همش دروغه اره؟ فکر نکنم حتی توی pc هم خیلی فرق کنه . ممنون بابت اطلاع رسانی دقیق و زیبا . همچنین بررسیهایی که انجام دادی pcworld باید به داشتن کاربران فعالی مثل شما افتخار کنه .

حسن جان ممنون از لطفی که به من داری :11: شما هم یکی دیگه از گل های این انجمن هستی عزیز.

در مورد سرعت 10X که برای USB 3.0 ها نوشتند نمیدونم با چه ضریبی عدد 10 رو بدست آوردند. اگر منظورشون 10 برابر سرعت USB 2.0 باشه باید بگم که بله دروغه و همش تبلیغه برای اینکه بتونند بازار فروش وسائلی که از USB 3.0 استفاده میکنند رو رونق بدند. مثلا چه معلوم 2 ماه دیگه یک مدل تلوزیون رو که الان 1 ملیون قیمت داره, فقط به خاطر اضافه شدن پورت USB 3.0 با قیمت 1.5 ملیون نفروشند؟ یعنی اینجا 500 هزار تومن سوئ میکنند در حالی که پورت USB 3.0 همچین خرجی رو نداشته.

اما اگر ضریب و عدد 10 رو از طریق دیگه ای حساب کرده باشند این رو خبر ندارم.
تبلیغات برای این گونه وسائل که از تکنولوژی های جدید استفاده میکنند همیشه بوده و خواهد بود. اما اون چیزی که من نشون دادم و یا بنچ مارکهای گرفته شده نشون میده سرعت واقعی این پورت رو در سیستم من و دیگران نشون میده و همانطور که از نتایج معلومه حتی اگر ما تبلیغات 10X را برای USB 3 ها نادیده بگیریم باز هم سرعت USB 3.0 خیلی بیشتر از USB 2.0 است و واقعا ارزش این رو داره که آدم بجای یک هارد اکسترنال با پورت USB 2.0 از یک هارد اکسترنال با پورت USB 3.0 استفاده کنه.

اینو هم یادمون نره که هاردهای اکسترنال با پورت USB 3.0 از پورت USB 2.0 هم پشتیبانی میکنند. پس اگر وسیله ای مانند TV, PS3 یا سینمای خانگی در خونه دارید که پورت USB 2.0 داره نباید نگران باشید چون این هاردها روی اونها هم کار میکنند و مشکلی نخواهند داشت. :20:

فکر نکنم حتی توی pc هم خیلی فرق کنه .در پی سی هم آزمایش شده. پست شماره 6 رو در صفحه ی قبل نگاه کن. یک فیلم آنلاین رو از یوتیوب اونجا گذاشتم. در اون تست دقیقا مثل من عمل کردند یعنی هم USB 3.0 و هم USB 2.0 رو با هم آزمایش کردند. جالبه بدونی که این تست در شرکت GigaByte یکی از غولهای سازنده مادربرد انجام شده و تست هم روی یکی از بهترین مادربردهای این شرکت انجام شده. هارد اکسترنالی هم که مورد آزمایش قرار گرفته همین بوفولوی خودمون هست که اینجا تست کردم. پس فرقی بین هاردهای اکسترنال گیگابایت و هاردی که من خریدم نیست.

خودت میتونی ببینی و نتیجه رو با اینی که من گذاشتم اینجا مقایسه کنی. اگر هم Youtube براتون پیلتر هست میتونید دانلود شده ی اون رو با فرمت MP4 از لینک زیر دانلود کنید. :10:

حالا این دستگاه بوفالیی که شما ازش استفاده کردی با سخت افزاری که روس خود لپتاپ هست چقدر فرق داره؟ بیشتره؟ کمتره؟

این سوالتم یادم رفت جواب بدم.
تا جایی که من خبر دارم فرقی ندارند. اگر لپ تاپ شما پورت USB 3.0 داشته باشه مانند سری N از ایسوس در اینصورت شما نیازی به ExpressCard نداری. چون من ExpressCard رو تنها به دلیل نبود پورتهای USB 3.0 در لپ تاپم استفاده کردم. فیلمی رو که بهت معرفی کردم اگر ببینی متوجه میشی که مادر برد گیگابایت خودش پورت USB 3.0 رو داره اما به دلیل اینکه مادربرد بکار رفته شده از نوع پی سی است و یکی از قویترین ها در تست Multiple Files حدود 10 تا 20 مگابایت سرعتش از مال من بیشتر هست. اگر به فایل هایی که در فیلم نشون داده میشه دقت کنید میبینید که چندین فایل اما همگی با فرمت Vob دارند کپی میشند.

babakwind
30-08-2010, 21:26
آقا دمت گرم! :10:
کارت بیسته!! کاربر فعال یعنی خودت!

خوب هم شد ک به لپ تاپ وصلش نکردم. حالا بعدا براتون میگم جریان چی بوده.
راستی اینو نگفتی؟!

M E H R A N
31-08-2010, 02:08
آقا دمت گرم! :10:
کارت بیسته!! کاربر فعال یعنی خودت!

راستی اینو نگفتی؟!

خواهش میکنم بابک جان , قابلی نداشت :11:

تو چقدر تیزی همه چی رو میبینی. خودمم یادم رفته بود به این اشاره کنم.

به خاطر اینکه اگر میخواستم درایو های USB 3.0 کامل در لپ تاپ نصب بشه قبل از هر کاری اول باید توسط سی دی که همراه ExpressCard بود اونا رو نصب میکردم و بعد ExpressCard رو میزاشتم تو لپ تاپ و در آخر باید هارد رو میزدم که قابلیت Turbo بهش اضافه بشه.

قسمتی از مراحل نصب درایو و برنامه ها..

این نکته رو هم موقع نصب درایو میگه و هم در Manual بهش اشاره کرده بود. الان هم نمیدونم این موضوع چقدر صحت داره و اگر من قبلا هارد رو به لپ تاپ میزدم چه اتفاقی میوفتاد. آیا فقط درایو های USB 2.0 نصب میشدند و یا ممکنه چیز دیگه ای باشه.

اما هر موردی بوده مسلما برای هارد از لحاظ فیزیکی مشکلی بوجود نمیومد چون هارد رو هر موقع که لازم شد میشه فرمت کرد, پارتیشن بندی کرد و یا نوع فرمت درایو رو عوض کرد. هر چیزی که بود مربوط به نصب درایورها در لپ تاپ میشد که از راه درست نصب بشه. :20:

nekooee
31-08-2010, 13:36
شما یکبار از داخل خود هارد اکسترانال به داخل خودشم کپی گرفیتن؟ یعنی از خودش به خودش دیگه آخرین سرعت میشه.... میتونیم ببینیم سرعت چقدر هست.
بعد همون فایل رو از داخل هارد معمولیتون هم داخل خودش کپی کنید و مقایسه کنید

M E H R A N
31-08-2010, 16:04
شما یکبار از داخل خود هارد اکسترانال به داخل خودشم کپی گرفیتن؟ یعنی از خودش به خودش دیگه آخرین سرعت میشه.... میتونیم ببینیم سرعت چقدر هست.
بعد همون فایل رو از داخل هارد معمولیتون هم داخل خودش کپی کنید و مقایسه کنید

سلام عزیز.
راستش کپی کردن و پیست کردن داخل خودش چون یک هارد اکسترنال هست کارکرد روزمره ای فکر نکنم داشته باشه. حتی بنچ مارکهایی که گرفته میشه قدرت رید و رایت یک هارد رو حساب میکنند. یعنی از هارد کپی بشه به یک هارد دیگه و یا از جایی کپی بشه به Buffalo, دقیقا مثل تستی که من انجام دادم.

اما به هر حال من این موردی که شما گفتید رو تست کردم و حداقل سرعتی که میتونست فایل ISO رو از داخل خودش به یک فولدر دیگه که اونم داخل Buffalo DriveStation بود کپی کنه 30 مگابایت بود و حداکثر سرعت هم گاهی تا 40 و 42 میرسید.

M E H R A N
31-08-2010, 17:17
من فقط نفهمیدم اون سوراخ کوچیک که در عکس بالا معلومه واسه چیه. توی کاتالوگش نوشته USB DC Cable. البته سیمش هم داخل جعبه اش بود اما یادم رفت ازش عکس بگیرم. سیمش یک طرفش USB 2.0 هست و طرف دیگه اش هم مثل سیم های آداپتور برق میمونه که میتونه برق رو به یک دستگاه برسونه.

این قسمتی رو که نقل قول کردم رو امروز در کاتالوگ E-Book که به صورت PDF بود پیدا کردم. این قسمت همونطور که خودم حدس زده بودم برای رسوندن برق به هاردهای پرتیبل 2.5 اینچی هست و یا وسائلی هست که به برق جهت کار کردن احتیاج دارند.

اگر هاردهای پرتیبل به USB 2.0 که در خود لپ تاپ وجود داره وصل بشند برقش رو از همون طریق میتونه تامین کنه اما اگر از طریق ExpressCard وصل بشه باید برقش رو از یکی از پورتهای USB 2.0 به ExpressCard بدی تا بتونه برق این نوع هاردهای پرتیبل و قابل حمل رو تامین کنه.

دیگه فکر نکنم چیزی برای گفتن مونده باشه . :31:

Phenomenon
01-09-2010, 23:29
آقا یه سوال هارد لپ تاپت رو عوض کردی؟چون این مدل(Seagate Momentus XT 500GB 32MB Cash 4GB SSD 7200rpm) جدید اومده و سرعت فوق العاده ای داره.این هم بی تاثیر نیست.
من می خوام هارد بگیرم.لپ تاپم اچ پی هست و پورت esata داره و هاردم 5400 دور هست.به نظرت اگه esata بگیرم بهتر باشه چون خیلی سریع نیست که usb3 رو جواب بده.درسته؟

من این مدل مدنظرم هست ولی نمی دونم بافرش چند مگ هست

Phenomenon
02-09-2010, 00:03
این هم یه سایت که مارک Buffalo میده

این کارت های sata 6gb و usb3

فقط وسه لپ تاپش رو گیر نیووردم

M E H R A N
02-09-2010, 03:09
آقا یه سوال هارد لپ تاپت رو عوض کردی؟چون این مدل(Seagate Momentus XT 500GB 32MB Cash 4GB SSD 7200rpm) جدید اومده و سرعت فوق العاده ای داره.این هم بی تاثیر نیست.
من می خوام هارد بگیرم.لپ تاپم اچ پی هست و پورت esata داره و هاردم 5400 دور هست.به نظرت اگه esata بگیرم بهتر باشه چون خیلی سریع نیست که usb3 رو جواب بده.درسته؟

من این مدل مدنظرم هست ولی نمی دونم بافرش چند مگ هست

سلام,
بله عزیز هارد لپ تاپ رو با Momentus XT عوض کردم. لپ تاپ منم اول هاردش 5400rpm بود. به این صورت که 2 تا هارد 500 با سرعت 5400 داشت که من یدونشو با Momentus XT عوض کردم و روش ویندوز و برنامه هام رو ریختم و اون یکی هارد هم که مونده به عنوان انباری و آرشیو استفاده میکنم. سرعت Momentus XT م خیلی خوبه چون این 4GB SSD خیلی کمک میکنه و به عنوان کش عمل میکنه اما باید در نظر داشت که هر چقدر هم سرعتش بالا باشه به یک هارد SSD کامل نمیرسه.

سرعت رایت Momentus XT همان 7200rpm است و SSD اینجا نقشی رو نداره. 4GB SSD زمانی به کمک هارد میاد که در حال رید یعنی خواندن باشه. مثلا برنامه ای رو بخوای باز کنی و یا در هنگام بوت ویندوز اما موقع نصب برنامه ها چون هیچ چیزی در حافظه هارد ثبت نشده پس کشی هم وجود نداره بنابراین سرعت نصب برنامه ها در یک هارد 7200rpm فرق چندانی با Momentus XT نداره. اما حتی اگر Momentus XT را بدون داشتن 4GB SSD در نظر بگیریم باز هم نسبت به هاردهای 7200rpm برتری داره چون 32 مگابایت کش داره.

این هارد سیگیت BlackArmor WS 110 رو در سایت اصلی سیگیت نگاه کردم اما مشخصات بافرش رو ننوشته بود.من میگردم باز هم اگر چیزی در موردش پیدا کردم بهت خبر میدم.

من موقعی که خواستم Buffalo DriveStation رو بگیرم هم به این مشکل برخوردم و نمیدونستم بافرش چنده و تا زمانی هم که با HD Tune Pro تستش نکردم معلوم نشد. اگه به بنچ مارکهای HD Tune Pro نگاه کنی بافرش رو نوشته. شما هم سعی کن دنبال بنچ مارکهایی باشی که از BlackArmor WS 110 گرفته شده شاید بتونی اطلاعاتی رو پیدا کنی.

این طور که من فهمیدم این هارد هم eSATA داره و هم میتونه از طریق USB 2.0 وصل بشه اگر اینطور باشه خوبه چون برای وصل کردن به دستگاههای دیگه مانند تی وی و یا کنسول به مشکل بر نمیخوری اما اگر فقط eSATA داشته باشه باید خوب فکراتون بکنی.

لپ تاپم اچ پی هست و پورت esata داره و هاردم 5400 دور هست.به نظرت اگه esata بگیرم بهتر باشه چون خیلی سریع نیست که usb3 رو جواب بده.درسته؟در این مورد واقعیتش رو بخوای هیچ فرقی نمیکنه شما eSATA بگیری و یا USB 3.0 چون این دو پورت سرعت بالایی دارند. تنها چیزی که این وسط ممکنه کمی کم بیاره هارد داخلی لپ تاپت هست که 5400rpm هست. حتی اگر شما eSATA هم بگیری باز هم نمیتونی به حداکثر سرعتی که هارد eSATA میتونه پشتیبانی کنی برسی چون خود هارد 5400rpm مانعش میشه چونکه سرعت رید و رایت یک هارد 5400rpm مخصوصا در لپ تاپ اینقدری نیست که بتونه به 100 مگابایت در ثانیه برسه.

اما اگر نظر منو میخوای به شرطی eSATA بگیر که پورت USB 2.0 رو هم داشته باشه که در آینده اگر خواستی هاردو به چیزی وصل کنی به مشکل بر نخوردی در غیر اینصورت نظرم روی USB 3.0 هست چون به تمام پورتهای USB میخوره از نسخه 1 میخوره تا 3. اما خوب هارد با داشتن USB 3.0 امکانات جانبی دیگه مانند ExpressCard هم میخواد که اینم خودش یک خرج دیگه است. :46:

راستی این سایتی که Buffalo داشت رفتم دیدم مشخصات رو USB 2.0 زده. شایدم من پیداش نکردم. :20:

ویرایش: بافر هارد سیگیت رو پیدا کردم. 16 مگابایته و دورشم 7200rpm
من نمیدونم از هارد میخوای چه استفاده ای بکنی اما بافر برای یک هارد اکسترنال اینقدر مهم نیست. حتی اگر بافرش 8 مگابایت هم بود تفاوتی در سرعت خود هارد نداشت.

تفاوت بین 2 هارد مشابه اما یکی با 8 مگابایت کش و اونیکی با 16 مگابایت کش رو که بصورت تخصصی آزمایش شدند رو میتونی در لینک زیر ببینی.

IRANER
12-09-2010, 21:20
دوستان سلام
نظرتون در مورد هارد اکسترنال زير چيه؟
verbatim usb 2 /esata combo 1.5 T
SEAGATE BLACK ARMOR WS 110 T 1T USB2 ESATA
مرسي

sobhan1990
13-09-2010, 05:42
آقا مهران سپاس فراوان.