PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : cpp 2 java

yas3d
16-08-2010, 15:31
this post is removed!

!Plus
17-08-2010, 17:03
مجموعه کتاب های خانواده C

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن به شما پیشنهاد می کنم که همون ++C رو ادامه بدید...!

جاوا زبان خوبی نیست... و کارایی زیادی نداره...! (حداقل تو ایران نداره...!)

تقریباً تمام نرم افزار های تجاری توسط ++C نوشته شده...! (این یعنی ++C یه زبان قدرتمند و انعطاف پذیره...!)

شما می تونید به جای مهاجرت به جاوا به C++.NET مهاجرت کنید...!

واقعاً حیف ه که ++C رو ادامه ندید... همه برنامه نویس ها بعد از یه مدت به سراغ ++C میرن...! (حتی برنامه نویس های جاوا...!) اونوقت شما می خواید از ++C به جاوا مهاجرت کنید...!

در کل... موفق باشید...!

yas3d
19-08-2010, 13:49
this post is removed!

!Plus
19-08-2010, 22:03
ممنون دوست عزیز.

البته من قصد ترک cpp رو ندارم خدای نکرده!
فقط می خوام یه مقداری جاوا هم یاد بگیرم. هر چند cpp خیلی زبان قویی هست و همه ی برنامه نویس ها هم به این معترفن ولی بالاخره جاوا هم مزیت های خودشو داره.
بالاخره (اونطور که من شنیدم) کد زدن راحت تر توی جاوا و اجرای روی پلتفرم های مختلف و ... می فهمین که !:دی

درسته... برنامه های جاوا رو همه پلتفرم ها اجرا میشه... ولی... برنامه های C هم از این قاعده مستثناء نیستند...!

شما می تونید برنامتون رو به صورت OpenSource بنویسید و تحت مجوز GNU/GPL عرضه ش کنید... اینجوری هر کس که خواست می تونه برنامه رو روی سیستم عاملی که داره... کامپایل و اجرا کنه...!

++C قوی ترین IDE ها و کتابخانه ها رو داره... چیزی تو هیچ زبانی پیدا نمیشه... تو ++C شما میتونید ظاهر برنامتون رو با چند کلیلک ساده... دقیقاً اون طور که می خواید طراحی کنید...! ولی جاوا این طور نیست... شما باید تو محیط کد نویسی... کاملاً چشم بسته این کار رو انجام بدید...!

یه چیز دیگه هم هست... پسوند فایل های خروجی جاوا Class هستش... که غیر از برنامه نویس های جاوا و کاربران سیستم عامل خانواده NIX* کس دیگه ای بلد نیست اجراش کنه...!

جاوا ضعف های زیادی داره... سرعت اجرای برنامه هاش 10 برابر کمتر از ++C ه...!

حجم Runtime اش ... حدود 60 مگابایت ه...! شما تو جاوا دسترسی به سخت افزار ندارید...! تو ++C دست برنامه نویس باز تره... (به دلیل وجود اشاره گر ها و...) و...

اگه هنوز دوست دارید جاوا رو یاد بگیرید... می تونید از منابع زیر استفاده کنید...! (اگه باز هم کتاب خواستید بگید تا براتون آپ کنم...!)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا یه سرچ تو گوگل میشه کلی از این کتاب ها پیدا کرد...! ولی... کلاً EBook خوبی در رابطه با جاوا رو اینترنت نیست...!

و اگه تو تهران زندگی می کنید... حتماً یه سری به کتاب فروشی های انقلاب بزنید...کتاب های خیلی خوبی داره...!

اگه تونستید... کتاب برنامه نویسی جاوا در 24 ساعت رو بخرید... نویسنده ش راجرز کادنهد ه...! من خودم جاوا رو از رو اون کتاب یاد گرفتم...!

موفق باشید...!

yas3d
20-08-2010, 06:03
this post is removed!

!Plus
20-08-2010, 19:44
اقا با اين توصيفات من برم c رو بچسبم که c هم عالمی دارد!

کتابای بالا رو هم دارم دان می کنم تا در موقع مناسب استفاده به عمل آید، ان شاء الله :دی

در ضمن اگه کتاب متاب خوب سراغ دارین (چه تو c چه جاوا) معرفی کنین، ممنون می شم. زبان اصلی هم خوبه. مثلا من این کتاب c دایتلو که خدا بخواد تا چند وقت دیگه تموم می کنم، بعد چی بخونم .... ؟

در کل آقایی، خیلی مخلصیم ...

کتاب دیتل دو جلد ه...! من چاپی ش رو دارم...! :27:

اگه جلد اولش رو تموم کردی... برو سراغ جلد دومش...! (جلد دوم پیشرفته تره...!) :5:

اگه کتاب برنامه نویسی موبایل خواستی بگو تا برات بذارم...! :27:

کلاً در رابطه با برنامه نویسی کتاب زیاد دارم...! هر چی خواستی بگو برات آپ کنم...! :20:

موفق باشی...! :46:

alidata2010
20-08-2010, 19:55
کلا دیتل رو بی خیال شو مزخرف محضه 1200 300 صفحه تف داده

hoax3r
20-08-2010, 20:28
جاوا یک زبان برنامه نویسی پرکربرد و قوی در دنیا هست، بهتره به جای اینکه با سلیقه و علایق شخصی و بدون مطالعه کافی در مورد
زبان های برنامه نویسی هر چیزی که به ذهنمون میرسه و به نظرتون خوب میاد رو بگین ،در موردش کمی تحقیق کنید که این که میگین
جاوا ضعیفه، بی کاربرده، سنگینه یا اینکه میگین ++C بهترین زبان دنیاست از کجا اومده،

!Plus
20-08-2010, 21:02
کلا دیتل رو بی خیال شو مزخرف محضه 1200 300 صفحه تف داده چرا این حرف رو میزنید...؟ میشه بگید مشکل این کتاب ها چیه...؟ من تا بحال افراد زیادی رو دیدم که از روی همین کتاب... برنامه نویسی ++C رو یاد گرفتند...!

جاوا یک زبان برنامه نویسی پرکربرد و قوی در دنیا هست، بهتره به جای اینکه با سلیقه و علایق شخصی و بدون مطالعه کافی در مورد
زبان های برنامه نویسی هر چیزی که به ذهنمون میرسه و به نظرتون خوب میاد رو بگین ،در موردش کمی تحقیق کنید که این که میگین
جاوا ضعیفه، بی کاربرده، سنگینه یا اینکه میگین ++C بهترین زبان دنیاست از کجا اومده،

دوست عزیز... همه میدونن که کلاً قوی ترین و بهترین و انعطاف پذیر ترین و پرکاربرد ترین زبان ها مربوط به خانواده C ه...!

من تا بحال کتاب های زیادی در رابطه با جاوا خوندم... و با این زبان برنامه نویسی آشنا هستم...! از روی سلیقه و علایق پست ندادم...! شما پست های قبلی من رو بخونید...! مگه غیر از اینه...؟! همه حرف هام عین حقیقته...!

اگر خواستید براتون دلیل و مدرک هم میارم...!

موفق باشید...!

god of war 2
20-08-2010, 21:38
در اينكه خانواده C داراي انعطاف ﭘذيري و قدرت بيشتر نسبت به ساير زبانها ميباشند ﮬﻴﭻ جاي ﺷﮑﻰ نيست.

تو ++C شما میتونید ظاهر برنامتون رو با چند کلیلک ساده... دقیقاً اون طور که می خواید طراحی کنید...!
با اين جمله يكم مخالفم!!!

hoax3r
20-08-2010, 22:22
پستهای قبلی شما!!

جاوا زبان خوبی نیست... و کارایی زیادی نداره...! (حداقل تو ایران نداره...!)

مفهومی که تو از کاربرد یک زبان برنامه نویسی داری نشون میده که فکرت فقط محدود به یک کشور (ایران) هست که خودش نشون دهنده علمی نبودن مطلبته
که متاسفانه در این مورد هم داری اشتباه میکنی چون در ایران ++C هم زبان پر کاربردی نیست، #C و VB و Delphi و ......

درسته... برنامه های جاوا رو همه پلتفرم ها اجرا میشه... ولی... برنامه های C هم از این قاعده مستثناء نیستند...!

شما می تونید برنامتون رو به صورت OpenSource بنویسید و تحت مجوز GNU/GPL عرضه ش کنید... اینجوری هر کس که خواست می تونه برنامه رو روی سیستم عاملی که داره... کامپایل و اجرا کنه...!

کلا Platform-independent بودن جاوا رو زیر سوال بردی !!!!!

تو ++C شما میتونید ظاهر برنامتون رو با چند کلیلک ساده... دقیقاً اون طور که می خواید طراحی کنید...!
احتمالا میدونین که با ++C فقط برنامه های کنسولی میشه نوشت،

و ...............

دوست عزیز... همه میدونن که کلاً قوی ترین و بهترین و انعطاف پذیر ترین و پرکاربرد ترین زبان ها مربوط به خانواده C ه...!

این حرفا بر چه استنادی هست؟؟؟؟؟

همین چنتا نقل قول بالا نشون میده نه ++C رو درست میشناسید و نه جاوا رو و فقط دارین شلوغ بازی در میارین.

yas3d
20-08-2010, 22:24
this post is removed!

yas3d
20-08-2010, 22:38
this post is removed!

god of war 2
21-08-2010, 00:22
++C فقط محدود به برنامه هاي كنسولي نيست!!!!
حتي امروزه با ايجاد و ﮔسترش كلاسهاي أماده مانند (MFC) به قابليت هاي اين زبان اضافه شده و كار برنامه نويسان اين زبان راحت تر از قبل شده.
در كل بايد ﮔفت كه هر زباني محاسن و معايب خاص خودشو داره و برنامه نويس بايد با توجه به اهدافش زبان مناسبو انتخاب كنه.

mohsen0000000000
21-08-2010, 07:02
مفهومی که تو از کاربرد یک زبان برنامه نویسی داری نشون میده که فکرت فقط محدود به یک کشور (ایران) هست که خودش نشون دهنده علمی نبودن مطلبته
که متاسفانه در این مورد هم داری اشتباه میکنی چون در ایران ++C هم زبان پر کاربردی نیست، #C و VB و Delphi و ......

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به نظر ميرسه اطلاعات خوبي داري hoax3rعزيز
ميشه بيشتر توضيح بدي؟
در ضمن من با بيشتر كامپايلرهاي زبان c مشكل دارم .اينجا جايي هست كه مطره كنيم.

!Plus
21-08-2010, 13:09
تو ++C شما میتونید ظاهر برنامتون رو با چند کلیلک ساده... دقیقاً اون طور که می خواید طراحی کنید...! با اين جمله يكم مخالفم!!! CPP قوی ترین IDE ها رو داره...! برای مثال MS Visual Studio ...!

شما تو این IDE ها می تونید ظاهر برنامه رو با چند کلیک ساده و با استفاده از الگوریتم های پیشرفته Drag&Drop بسازید... دقیقاً همون طور که می خواید...!

این باعث میشه که شما به سرعت بتونید ظاهر یه برنامه رو طراحی کنید...! و برید سراغ کد نویسی...! و حتی برای بخش کد نویسی هم امکانات پیشرفته زیادی داره...! برای مثال... لیست اینتلیسنس و...!

درسته... تو ایران Delphi بیشتر از بقیه کاربرد داره...! ولی... کسی که داره تو ایران برنامه نویسی رو یاد میگیره... پس می خواد تو ایران هم کار کنه و جاوا اصلاً به درد برنامه نویسی تو ایران نمی خوره...!

کلاً تو ایران... جاوا فقط به درد برنامه نویسی موبایل می خوره...! نه چیز دیگه ای...!

کلا Platform-independent بودن جاوا رو زیر سوال بردی !!!!!همین قابلیته که جاوا رو خراب کرده...! شاید از چند لحاظ خوب باشه... ولی حداقل تو ایران به درد نمی خوره...!

تو ایران همه و همه از ویندوز استفاده میکنن...! (حتی اگه از لینوکس هم استفاده کنن... یه ویندوز در کنارش دارن...!)

پس چه لزومی داره که برنامه بخواد رو چند پلتفرم مختلف اجرا بشه...!

تازه... اگر هم بخواد رو چند پلتفرم اجرا بشه... میشه از C++.NET استفاده کرد... که کاملاًPlatform-independent ه...! (بدون نیاز به کامپایل مجدد...!)

و ...............
این یعنی شما هیچ چیزی از ++C نمی دونید...!

اولاً... این حرف از پایه مشکل داره...! قسمت اعظمی از خود ویندوز با ++C نوشته شده...! و همین طور که می بینید... ویندوز رابط گرافیکی قدرتمندی داره...!

کتابخانه های بسیاری وجود داره که شما می تونید باهاش رابط کاربری گرافیکی درست کنید...!

دوماً... که منظور من از ++C تو همه پست هایی که دادم همون ++VC بود...! شما از همون پست اول بخونید... می فهمید... کلاً کتاب دایتل در رابطه با برنامه نویسی ++VC هست...!

این حرفا بر چه استنادی هست؟؟؟؟؟این نشون میده که اصلاً... حتی با ++C آشنا هم نشدید...!

فقط کافیه که قابلیت هاش رو نام ببرید...!

-------------------

برنامه های ++C و C و... نیاز به کامپایل دارن... این باعث میشه که رفع اشکال سخت تر بشه... شما هر بار باید برنامه رو کامپایل کنید تا بتونید مشکلاتش رو بفهمید و خطا هاش رو پیدا کنید...! ولی... زبان های مفسر دار این طور نیستند... شما می تونید به راحتی برنامه رو اجرا رفع اشکال کنید... خیلی راحت...!

در عوض برنامه هایی که کامپایل میشن دیگه نیازی به مفسر و RunTime ندارن... و با سرعت بسیار زیادی اجرا میشن...! و برنامه هایی که مفسر دارن... باید برای اجرا شدن کتابخانه ها و فایل های مفسر و Runtime زبان رو کنار خودشون داشته باشن... و این حجم برنامه رو بالا میبره... و برنامه هایی که مفسر دارن با سرعت خیلی کمتری نسبت به برنامه هایی که کامپایل شدن... اجرا میشن...!

جالب اینجاست که جاوا هر دوی این ها رو داره... یعنی هم نیاز به کامپایل داره... و هم نیاز به مفسر...! و جالب تر هم اینکه... این باعث شده که نقاط قوت خط بخوره و فقط نقاط ضعف باقی بمونه...!

تو پست های قبلی چیزای بیشتری گفتم...

موفق باشید...!

alidata2010
21-08-2010, 16:52

و ...............

با این یه تیکه کل حرفاتو زیر سوال بردی:27:

hoax3r
21-08-2010, 21:07
تقریبا 80 درصد برنامه هایی که نوشتم با ++C/C بوده تو همه رنجی گرافیکی، سیستمی، کمی شبکه ، دیتابیس و ... حالا نگم خیلی خوب ولی در حد قابل قبولی این زبان ها و کتابخونه های مرتبشو میشناسم
تو پستهایی هم که دادم نگفتم این زبان بده و بیخوده گفتم داری بدون اینکه بدونی جاوا چیه در موردش الکی شلوغ بازی در میاری که بازم میبینم اینکارو داری میکنی بدون داشتن اطلاعات کافی
متاسفانه تمام برسی هم که میکنی به ایران مربوطه کشوری که احتمالا برنامه حسابداری!! بزرگترین پروژه ای بوده که توش ساخته شده
مشکلی که من در موردش حرف می زنم در برنامه های خیلی بزرگ هست نمیدونم بزرگترین برنامه ای که دیدی و درگیرش بودی در چه حدی بوده که اینجوری از ++C دفاع میکنی
ولی لازمه بدونی جاوا برای پروژه های خیلی بزرگ بسیار ایده آله، خصوصا پروژه های سازمانی که شاید لازم باشه روی چندین پلتفرم مختلف
اطلاعات زیادی رو جابجا و پردازش کنه، درگیر مسائل الکی مثل رفع باگ و memory leak و ... خصوصا در سیستم عالی مثل ویندوز که همینجوری هم درب داغونه نباشی
تو پروژ های خیلی بزرگ استفاده از ++C مساوی با صاف شدن دهان برنامه نویس و ایجاد یک بستر unstable

شما تو این IDE ها می تونید ظاهر برنامه رو با چند کلیک ساده و با استفاده از الگوریتم های پیشرفته Drag&Drop بسازید... دقیقاً همون طور که می خواید...!

++C این امکانات رو بهت نمیده بلکه کتابخانه ها هستن که این امکانات رو بهتون میدن، البته احتمالا شما داری در مورد VC++.net (زبان من دراوردی ماکروسافت ) صحبت میکنید که میگین خیلی آسونه

درسته... تو ایران Delphi بیشتر از بقیه کاربرد داره...! ولی... کسی که داره تو ایران برنامه نویسی رو یاد میگیره... پس می خواد تو ایران هم کار کنه و جاوا اصلاً به درد برنامه نویسی تو ایران نمی خوره...!

کلاً تو ایران... جاوا فقط به درد برنامه نویسی موبایل می خوره...! نه چیز دیگه ای...!

توی ایران VB هم برای برنامه نویسی کفایت میکنه

همین قابلیته که جاوا رو خراب کرده...! شاید از چند لحاظ خوب باشه... ولی حداقل تو ایران به درد نمی خوره...!

تو ایران همه و همه از ویندوز استفاده میکنن...! (حتی اگه از لینوکس هم استفاده کنن... یه ویندوز در کنارش دارن...!)

پس چه لزومی داره که برنامه بخواد رو چند پلتفرم مختلف اجرا بشه...!

تازه... اگر هم بخواد رو چند پلتفرم اجرا بشه... میشه از C++.NET استفاده کرد... که کاملاًPlatform-independent ه...! (بدون نیاز به کامپایل مجدد...!)

اتفاقا این قابلیتی که خیلی از شرکت های بزرگ ( منظور از بزرگ شرکتهایی که احیانا در ایران هستن نیست) دنبالشونن بالاتر چراشو گفتم

اما در مورد Net. طبق معمول سیاستهای (کثیف/ابلهانه) ماکروسافت این زبان فقط روی پلتفرم های بر پایه ویندوز کار میکنه و غیر از اون اگه چیزی دیدین
بدونید توسط ماکروسافت بضورت رسمی پشتیبانی نمیشه که نموشن Mono هست

کلا اشتباهه شما اینه که می خواین این دو تا چیز متفاوت یعنی یه زبان برنامه نویسی رو با یه پلتفرم مقایسه کنی که کاربرشون متفاوته

خسته شدم اینقدر تایپ کردم برم استراحت کنم

با این یه تیکه کل حرفاتو زیر سوال بردی

باشه از این به بعد Win32 API ، MFC ، Qt ، wxwidget و خود ++C رو همون ++C میگیم

!Plus
21-08-2010, 22:26
من از روی تعصب صحبت نکردم... (این شما هستید که دارید از رو تعصب صحبت می کنید...) حرف هام کاملاً منطقی و درسته...! (خودتون هم می دونید...!)

قبلاً هم گفتم... من با جاوا آشنا هستم... کتاب های زیادی در رابطه با جاوا خوندم...!

اون برنامه های بزرگی که شما میگید... فقط به صورت تیمی می تونه نوشته بشه...! (هیچ برنامه نویسی نمی تونه تنهایی یه برنامه مثلاً به بزرگی OpenOffice بنویسه...!)

و کار تیمی هم تو ایران معنایی نداره...! (همه این رو میدونن...!)

در ضمن... اگه تعداد برنامه های خیلی بزرگی که با جاوا نوشته شده رو بشمارید... شاید حتی دو رقمی هم نشه...!

ولی تا حالا برنامه های خیلی خیلی بزرگ زیادی هستند که با ++C نوشته شدند...!

مثلاً... آفیس ، اتوکد ، مایا ، تری دی مکس ، فتوشاپ ، کلاً برنامه های شرکت ادوبی ، ویژوال استودیو و خیلی برنامه بزرگ دیگه که خودتون می تونید نام ببرید... حتی میشه گفت بیش از 70% تا 80% درصد از بازی های کامپیوتری با ++C نوشته شده...!

برنامه نویس اگه تو کارش حرفه ای باشه... این چیزا براش مسئله ای نیست...!

اگه فقط مشکل شما هیمنه... از VC++.NET استفاده کنید...!

زبان من دراوردی ماکروسافتواقعاً برای این سطح فکر متأسفم...!

کل دنیا دارن با این زبان کار می کنن...! بزرگترین برنامه های دنیا هم با همین زبان نوشته شده...! (بالا چند تاش رو نام بردم...!) اونوقت شما میگید من در آوردی...!

توی ایران VB هم برای برنامه نویسی کفایت میکنهایران هم فهمیده که VB به درد برنامه نویسی و... نمی خوره... و داره میره سراغ ++C ...!

تا حالا بازی های زیادی با همین ++C تو ایران ساخته شده...!

کلا اشتباهه شما اینه که می خواین این دو تا چیز متفاوت یعنی یه زبان برنامه نویسی رو با یه پلتفرم مقایسه کنی که کاربرشون متفاوتهمن کی این کار رو کردم...؟!

باشه از این به بعد Win32 API ، MFC ، Qt ، wxwidget و خود ++C رو همون ++C میگیمهمون طور که کتاب خونه های جاوا رو جزو جاوا حساب می کنید... پس کتاب خانه های ++C رو هم باید جزو ++C حساب کنید....!

اتفاقا این قابلیتی که خیلی از شرکت های بزرگ ( منظور از بزرگ شرکتهایی که احیانا در ایران هستن نیست) دنبالشونن بالاتر چراشو گفتم بالاتر بهتون نشون دادم که شرکت های بزرگ تر برنامه هاشون رو با چی می نویسن...! در ضمن... شرکت های خارجی هر کاری که خواستن بکنن... به ما ربطی نداره...! ما داریم تو ایران زندگی می کنیم نه خارج...! ( مشکل شما اینه که فرق بین ایران و خارج رو نمی بینید...! )

اما در مورد Net. طبق معمول سیاستهای (کثیف/ابلهانه) ماکروسافت این زبان فقط روی پلتفرم های بر پایه ویندوز کار میکنه و غیر از اون اگه چیزی دیدین
بدونید توسط ماکروسافت بضورت رسمی پشتیبانی نمیشه که نموشن Mono هستلازم نیست ماکروسافت چیزی رو پشتیبانی کنه... مهم اینه که میشه برنامه های کامپایل شده توسط C++.NET رو تو پلتفرم های دیگه اجرا کرد...!

موفق باشید...!

alidata2010
21-08-2010, 22:31
باشه از این به بعد Win32 API ، MFC ، Qt ، wxwidget و خود ++C رو همون ++C میگیماختیار دارین از این به بعد ما به کنسول میگیم cpp :27:
clr, mfc رو هم نادیده میگیریم باشه:31:

hoax3r
21-08-2010, 23:07
ما که هر چی بگیم شما حرف خودتو میزنی تعصباتی که تو روی این زبان داری رو منم قبلا داشتم خیلی از حرفهایی که داری به من
میزنی من قبلا همینجا تو این فروم با کمی درجه تعصب کمتر گفتم برو بخون، ولی الان از این که کلی وقت روی این زبان گزاشتم
و زبان های برنامه نویسی دیگه رو نادیده گرفتم پشیمونم، البته با اینحا از همین زبان دارم نونم میخورم و .... ، به هر حال

در مورد اینکه جاوا چقدر تو دنیا محبوبه این سایتو خواستی ببین

و کار تیمی هم تو ایران معنایی نداره...! (همه این رو میدونن...!)
اتفاقا داری اشتباه میکنی اگر بسترش فراهم باشه اینم ممکنه یعنی نمیشه که نباشه،
برای مثال جایی که کار میکنم روی یه پروژه تیمی نسبتا بزرگ داریم کار می کنیم
و حتی جاهای دیگه رو میشناسم که به همین شکل کار میکنند. و احتمالا خیلی جاهای دیگه من نمیشناسم

من از روی تعصب صحبت نکردم... (این شما هستید که دارید از رو تعصب صحبت می کنید...) حرف هام کاملاً منطقی و درسته...! (خودتون هم می دونید...!)

من تا الان نه گفتم ++C بهتره و نه گفتم جاوا بهترینه، بر عکس تو که از ++C یه غول ساختی

واقعاً برای این سطح فکر متأسفم...!

کل دنیا دارن با این زبان کار می کنن...! بزرگترین برنامه های دنیا هم با همین زبان نوشته شده...! (بالا چند تاش رو نام بردم...!) اونوقت شما میگید من در آوردی...!

باز حرف بی اساس می زنید، خودت می گیی VC++.NET کجای دنیا داره از این استفاده میکنه باز میگفتی MFC یا Qt

احیانا امتحان کنید ببینید کد Net. روی OpenSolaris یا Fedora (بدون Mono چون مال ماکروسافت نیست) یا Symbian و ... اجرا میشه
اگر شد من نظرمو در این مورد عوض میکنم

در ضمن... اگه تعداد برنامه های خیلی بزرگی که با جاوا نوشته شده رو بشمارید... شاید حتی دو رقمی هم نشه...!

در این مورد فقط سکوت میکنم !1

اختیار دارین از این به بعد ما به کنسول میگیم cpp
clr, mfc رو هم نادیده میگیریم باشه

++C استاندارد قبول نداری فقط برای کنسوله ؟؟؟

alidata2010
21-08-2010, 23:46
++C استاندارد قبول نداری فقط برای کنسوله ؟؟؟

نه چون mfc به زبون ماشين يك مرحله نزديكتر از زبانهاي ديگست وابزار خيلي خوبي براي نوشتن برنامه هاي ويندوزيه

!Plus
22-08-2010, 00:07
من تا الان نه گفتم ++C بهتره و نه گفتم جاوا بهترینه، بر عکس تو که از ++C یه غول ساختیCPP در برابر تمام زبان های برنامه نویسی مثل یه غول می مونه... در این شکی نیست...! به ++C می گن زبان برنامه نویسان...!

در مورد اینکه جاوا چقدر تو دنیا محبوبه این سایتو خواستی ببین

دلیل محبوبیت جاوا تو خارج ... رایگان بودن جاواست...!

اونجا محصولات ماکروسافت گرونه... همه میرن سراغ جاوا...! یه جورایی براشون به صرفه تره...!

باز حرف بی اساس می زنید، خودت می گیی VC++.NET کجای دنیا داره از این استفاده میکنه باز میگفتی MFC یا Qt باز هم می گم... کل دنیا دارن از VC++.Net واسه نوشتن برنامه هاشون استفاده می کنن... تو پست قبلی برنامه ها رو براتون نام بردم...!

احیانا امتحان کنید ببینید کد Net. روی OpenSolaris یا Fedora (بدون Mono چون مال ماکروسافت نیست) یا Symbian و ... اجرا میشه
اگر شد من نظرمو در این مورد عوض میکنماین چه حرفی ه که میزنید... شما هم امتحان کنید ببینید جاوا بدون Runtime رو سیستم عامل های مختلف اجرا میشه یا نه...!

برنامه های ترجمه شده به IL واسه اجرا شدن تو ویندوز نیاز به NET Framework. دارن... و تو لینوکس به Mono ...!

تازه با یه SDK میشه این برنامه ها رو روی Symbian و Pocket PC هم اجرا کرد...!

++C استاندارد قبول نداری فقط برای کنسوله ؟؟؟ اگه بیست سال پیش این حرف رو می زدید می شد قبولش کرد... ولی الان دیگه نه... یه جورایی خنده داره...!

دیگه حال تایپ کردن ندارم... اون همه دلیل و منطق براتون آوردم ولی...

نمی دونم که چی از جاوا دیدید که اینجوری ازش دفاع می کنید...!

موفق باشید...!

god of war 2
22-08-2010, 13:13
خسته نشدید انقدر تایپ کردید؟؟؟:18:
متاسفانه یا خوشبختانه امروزه تمام شرکت های بزرگ نرم افزاری (Adobe-Autodesk و ..) از محصولات و ابزار های شرکت Micro$oft برای گسترش پروژه های خود استفاده میکنند البته Micro$oft هم واقعا برای محصولات خود زحمت لازمو میکشه و همین قضیه باعث راضی نگهداشتن شرکت های بزرگ میشه.

باشه از این به بعد Win32 API ، MFC ، Qt ، wxwidget و خود ++C رو همون ++C میگیم
درسته که ++C کتابخانه های استاندارد مربوط به خودشو داره اما این دلیل نمیشه که از امکانات دیگر این زبان استفاده نشه و در ساخت پروژه های بزرگ هم همیشه از تمام قدرت و کارایی یک زبان استفاده میشه که میتونه تمام امکانات یک زبانو در بر بگیره و فقط محدود به کتابخانه های استاندارد نمیشه.
هر وقت در رابطه با یک زبان برنامه نویسی بحث میکنید باید تمام امکانات و کارایی های اونو در نظر بگیرید.
باز هم میگم برنامه نویس باید با توجه به هدفی که داره ، زبان مناسبو انتخاب کنه.
انشاالله که این بحث هم هر چه سریعتر خاتمه پیدا کنه.

hoax3r
22-08-2010, 21:19
دیگه دلیلی نمیبینم این بحثو ادامه بدم شما خیلی تعصب الکی دارین، جوابای غیر منطقی احساسی و خیلی بی ربط میدین

مثل این، من چی گفتم شما چی جواب دادین

لازم نیست ماکروسافت چیزی رو پشتیبانی کنه... مهم اینه که میشه برنامه های کامپایل شده توسط C++.NET رو تو پلتفرم های دیگه اجرا کرد...!

اگر شد من نظرمو در این مورد عوض میکنم

این چه حرفی ه که میزنید... شما هم امتحان کنید ببینید جاوا بدون Runtime رو سیستم عامل های مختلف اجرا میشه یا نه...!

برنامه های ترجمه شده به IL واسه اجرا شدن تو ویندوز نیاز به NET Framework. دارن... و تو لینوکس به Mono ...!

تازه با یه SDK میشه این برنامه ها رو روی Symbian و Pocket PC هم اجرا کرد...!

یه بار حداقل این نقاب تعصب رو بردارین پستهایی که دادم دوباره بخونید

اگه بیست سال پیش این حرف رو می زدید می شد قبولش کرد... ولی الان دیگه نه... یه جورایی خنده داره...!

جدیدترین استاندارد ++C بگیرین بخونین، دنبال عبارت ISO/IEC 14882 بگردین، قبل اینکه باز نظر بدین اینکارو حتما انجام بدین

sin2x=2sinxcosx
22-08-2010, 21:58
جاوا زبان خوبی نیست... و کارایی زیادی نداره...! (حداقل تو ایران نداره...!)حتی تو ایران هم کاربرد داره . کارایی هم فوق العاده داره .

تقریباً تمام نرم افزار های تجاری توسط ++C نوشته شده...!منبع لطفا

شما می تونید به جای مهاجرت به جاوا به C++.NET مهاجرت کنید...!این سی پلاس پلاس دات نت خیلی وقته عمرشو داده به سی شارپ .
حالا چرا ؟ برا اینکه با جاوا مقابله کنه . خود مایکروسافت هم گفته که این سی شارپ همون سی پلاس پلاس دات نت هست . ولی یه خورده راحت تر شده . این یعنی ضعیف تر از جاوا و حتی ضعیف تر از سی شارپ .

جاوا ضعف های زیادی داره... سرعت اجرای برنامه هاش 10 برابر کمتر از ++C ه...!خب قبول سرعتش کمه . ولی نه 10 برابر . اون هم دلیل داره که سرعتش کمه . به خاطره Cross Platform بودن .
حالا یه ضعف دیگه بگین .

CPP قوی ترین IDE ها رو داره...! برای مثال MS Visual Studio ...!

شما تو این IDE ها می تونید ظاهر برنامه رو با چند کلیک ساده و با استفاده از الگوریتم های پیشرفته Drag&Drop بسازید... دقیقاً همون طور که می خواید...!اول اینکه همه اینا برا جاوا هم وجود داره . ثانیا این دلیل بر برتری یک زبان هیچ وقت نبوده .

جاوا فقط به درد برنامه نویسی موبایل می خورهحیف برا اون وقتی که گذاشتین و جاوا یاد گرفتین .
(البته طبق گفته خودتون که گفتین خیلی کتاب در موردش خوندم . من شخصا شک دارم).

حداقل تو ایران به درد نمی خورهتو ایران خیلی چیزا به درد نمی خوره .
فکرتونو محدود نکنین .

با این یه تیکه کل حرفاتو زیر سوال بردیجمله خودش مشکل نداره .
دقیقا همینی هست که گفتن . اون کتابخانه ها هستن که به یاری سی پلاس پلاس میان و میشه برنامه گرافیکی نوشت .

و کار تیمی هم تو ایران معنایی ندارهبابا مگه وقتی کار تیمی تو ایران معنا نداشته باشه دلیل میشه که سی برتر از جاوا باشه ؟
اصلا آخه جاوا ایران رو پشتیبانی می کنه ؟

بزرگترین برنامه های دنیا هم با همین زبان نوشته شدهمنبع پلیز

اونجا محصولات ماکروسافت گرونه... همه میرن سراغ جاوا...! یه جورایی براشون به صرفه تره...!نکنه می خواین سی پلاس پلاس رو هم به اسم مایکروسافت بزنین ؟ :20:

!Plus
23-08-2010, 09:59
حتی تو ایران هم کاربرد داره . کارایی هم فوق العاده داره .تو ایران برنامه نویسی فقط واسه ساخت بازی کاربرد داره و بازی ها هم... همه با ++C نوشته میشن تو ایران...!

منبع لطفا
منبع پلیزقبلاً هم نام بردم... خودتون هم می تونید نام ببرید...! ولی باز هم می گم...! آفیس ، ویژوال استودیو ، فتوشاپ ، مایا ، تری دی مکس ، اتوکد ، و تمام برنامه های شرکت ادوبی و... همه و همه با ++C نوشته شدند...!

یعنی واقعاً اینا منبع می خواد...؟!

دلیل همه اینا تعصب بی خوده... الکی دارین خودتون رو ناراحت می کنین...!

این سی پلاس پلاس دات نت خیلی وقته عمرشو داده به سی شارپ .
حالا چرا ؟ برا اینکه با جاوا مقابله کنه . خود مایکروسافت هم گفته که این سی شارپ همون سی پلاس پلاس دات نت هست . ولی یه خورده راحت تر شده . این یعنی ضعیف تر از جاوا و حتی ضعیف تر از سی شارپ .
اگه ضعیف بود اون برنامه که نام بردم باهاش نوشته نمی شد...!

خب قبول سرعتش کمه . ولی نه 10 برابر . اون هم دلیل داره که سرعتش کمه . به خاطره Cross Platform بودن .
حالا یه ضعف دیگه بگین .
این هم یکی دیگه از دلایل ضعف جاوا در مقابل ++C ...!

سرعت برنامه های جاوا ده برابر کمتر از برنامه های ++C ه...! منبع = ویکی...!

اول اینکه همه اینا برا جاوا هم وجود داره . ثانیا این دلیل بر برتری یک زبان هیچ وقت نبوده .هیچ IDE ای... به قدرتمندی ویژوال استودیو نیست...! این رو خودتون هم می دونید...!

حیف برا اون وقتی که گذاشتین و جاوا یاد گرفتین .
(البته طبق گفته خودتون که گفتین خیلی کتاب در موردش خوندم . من شخصا شک دارم).من جاوا بلدم... از نوشتن یه برنامه ساده تحت داس گرفته... تا نوشتن برنامه های گرافیکی و اپلت ها و برنامه های موبایل...!

ولی غیر از برنامه های موبایل... هیچ کدومش به درد نمی خوره...! (اگه خواستید دلیل هم براتون میارم...!)

تو ایران خیلی چیزا به درد نمی خوره .
فکرتونو محدود نکنین .
ما داریم تو ایران زندگی می کنیم...! وقتی چیزی به درد نمی خوره... پس نباید دنبالش بریم...! چون به درد نمی خوره...!

نکنه می خواین سی پلاس پلاس رو هم به اسم مایکروسافت بزنین ؟اگه ماکروسافت نبود... ++C هیچ وقت انقدر پیشرفت نمی کرد...!

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

من نگفتم که جاوا به درد نمی خوره...! (گفتم تو ایران به درد نمی خوره...!)...! حتی از یه سری از زبان های برنامه بهتر هم هست...! ولی به هیچ وجه به پای ++C نمی رسه...! :27:

god of war 2
23-08-2010, 17:56
متاسفانه بحث داره از حالت علمی درمیاد ...

تقریباً تمام نرم افزار های تجاری توسط ++C نوشته شده...!
منبع لطفا

فکر نمیکنم نیاز به منبع باشه.این بخش جزء اطلاعات عمومی یک برنامه نویس حساب میشه.

این سی پلاس پلاس دات نت خیلی وقته عمرشو داده به سی شارپ .

این حرف از شما(همکار انجمن C) بعیده!!!

QUOTEحالا چرا ؟ برا اینکه با جاوا مقابله کنه .خود مایکروسافت هم گفته که این سی شارپ همون سی پلاس پلاس دات نت هست . ولی یه خورده راحت تر شده . این یعنی ضعیف تر از جاوا و حتی ضعیف تر از سی شارپ

Micro$oft زبان #C رو برای مقابله با Java ابدا کرد اما این دلیل بر ضعفیف بودن VC.Net نیست اصلا VC.Net نیازی نداره که بخواد با Java مقابله کنه.
از کی تا حالا راحت تر شدن یک زبان به معنی قویتر شدن یک زبان هست.
این نتیجه گیری واقعا از شما (همکار انجمن C) بعیده!!!

اون کتابخانه ها هستن که به یاری سی پلاس پلاس میان و میشه برنامه گرافیکی نوشت .
کتابخانه های یک زبان جزء اجزای اصلی یک زبان میباشند.
کتابخانه ها در اصل کدهای آماده از قبل نوشته شده توسط همان زبان هستند که کارو برای برنامه نویسان ساده میکنند.این کتابخانه ها از فضا که نیامده اند!!!

و در آخر هم میخوام یک تاریخچه از Java بنویسم که شاید اکثر شماها قبلا اونو خوانده باشید ولی لازم دونستم که اونو بنویسیم.

شرکت کامپیوتری Sun Microsystems در سال 1991 روی یک پروژه تحقیقاتی به نام Green سرمایه گذاری نمود. نتیجه نهایی این پروژه ، طراحی و تولید زبانی متکی به ++C بود که خالق آن نیز جیمز گاسلینگ James Gosling بود.
پروژه Green با مشکلات متعددی روبرو شد.در اوایل دهه 1990 با آن سرعتی که شرکت Sun پیشرفته بود در دسگاههای الکترونیکی مصرفی هوشمند ، جایی برای آن پیش بینی نشده بود.پروژه در معرض خطر تعطیل شدن قرار گرفت. از خوش اقبالی روزگار شبکه جهانی Web در سال 1993 در اختیار عموم قرار گرفت و شرکت Sun از این فرصت برای Java استفاده نمود
تا موضوعاتی پویا را به صفحات وب اضافه کند.این کارها نفس و جانی تازه در روح پروژه دمید.
---------------------------

Java امروزه زبانی خوب و کارامد محسوب میشه اما این دلیلی برای مقایسه و یا مقابله با زبانی همچون ++C نمیشه.
بنده هیچ تعصبی روی هیچ زبانی ندارم و تمام زبانهای برنامه نویسیرو دوست دارم و از اکثر آنها استفاده کردم و نظر شخصیم اینه که هر زبانی در جای خود کارایی داره.

hoax3r
23-08-2010, 19:26
به نظرم بهتره بحث از کل کل بیاد بیرون یکم بقول پست قبلی علمی تر باشه

نمیدونم چرا VC++.net رو با ++C یکی می دونین در حالی که اون اولی رو ماکروسافت ساخته بر پایه Net. بجز سینتکس هیچ ربطی به هم ندارن
اصلا کسی که ++C رو انتخاب میکنه براش سرعت و performance مهمه نه اینکه زودی یه برنامه بسازیه
VC++.net رو اصلا نباید با ++C مقایسه کرد چون Net. ای هست

من میگم VC++.net زبان من درآوردی ماکروسافته باور ندارین، لینک زیر رو ببینید

خب قبول سرعتش کمه . ولی نه 10 برابر . اون هم دلیل داره که سرعتش کمه . به خاطره Cross Platform بودن .
حالا یه ضعف دیگه بگین .

این هم یکی دیگه از دلایل ضعف جاوا در مقابل ++C ...!

جاوا قرار نبوده سریعتر از ++C باشه چون اصلا برای این کار درست نشده

یه مقاله جالب در مورد جاوا پیدا کردم که دقیقا میگه چی هست، خوب بخونش.

کتابخانه ها در اصل کدهای آماده از قبل نوشته شده توسط همان زبان هستند که کارو برای برنامه نویسان ساده میکنند.این کتابخانه ها از فضا که نیامده اند!!!

کتابخانه ها رو باید دو دسته کرد یکسری کتابخانه های استاندارد زبان که در مورد ++C این کتابخانه هیچ ابزاری برای کار گرافیکی ندراه
ولی یکسری هست که شرکت های دیگه میسازن که حتما هم نباید به همان زبان باشه میتونه به هر زبانی (از نوع native ) باشه

sin2x=2sinxcosx
23-08-2010, 20:18
فکر نمیکنم نیاز به منبع باشه.این بخش جزء اطلاعات عمومی یک برنامه نویس حساب میشه.
اطلاعات عمومی ؟ اون وقت این اطلاعات از کجا حاصل میشه ؟
الان دایره اطلاعات من میگه هر چی برنامه تو دنیاس با اسمبلی نوشته شده .

این حرف از شما(همکار انجمن C) بعیده!!!
این VC++.NET از اولشم زبان گنگ و به قول یکی از دوستان من در اورده بوده و الانم هست . برا همین محبوبیت بسیار کمتر و استفاده کمتر داره .

اصلا VC.Net نیازی نداره که بخواد با Java مقابله کنه.
VC.net نیاز نداره ولی بیلی جون نیاز داره . جنبش کلوز سورس علیه اوپن سورس .

از کی تا حالا راحت تر شدن یک زبان به معنی قویتر شدن یک زبان هست.
من اینو نگفتم . میگم وقتی یه زبان جدیدی میاد و جای قبلی رو میگیره برا مقابله با یه چیزی این میشه ضعف قبلی .

منظورم کتابخانه iostream نیست !!!!!

Java امروزه زبانی خوب و کارامد محسوب میشه اما این دلیلی برای مقایسه و یا مقابله با زبانی همچون ++C نمیشه.
ما هم نگفتیم کدوم یکی بهتره . فقط داریم در مقابل انتقادهای سرسختانه در مقابل جاوا می ایستیم .

!Plus
23-08-2010, 21:06
اطلاعات عمومی ؟ اون وقت این اطلاعات از کجا حاصل میشه ؟
الان دایره اطلاعات من میگه هر چی برنامه تو دنیاس با اسمبلی نوشته شده .ولی دایره اطلاعات من چیز دیگه ای میگه...! هر چی برنامه تو دنیاست... با زبان ماشین نوشته شده...! یعنی همون صفر و یک...!

بحث ما جدی هستش... لطفاً شوخی نکنید...!

این VC++.NET از اولشم زبان گنگ و به قول یکی از دوستان من در اورده بوده و الانم هست . برا همین محبوبیت بسیار کمتر و استفاده کمتر داره .از نظر شما گنگه...! این برمیگرده به خود برنامه نویس...! اگه بتونید درکش کنید دیگه گنگ نیست...!

در ضمن... جمله آخر رو کاملاً بر عکس گفتید...! درستش میشه... : استفاده بیشتر...!

و یه زبان برنامه نویسی در صورتی استفاده بیشتر خواهد داشت که محبوبیت بیشتری داشته و قوی تر و انعطاف پذیر تر باشه...!

پس بنابراین... محبوبیت بیشتر... و استفاده بیشتر...!

اگه محبوب نبود هیچ وقت شرکت های بزرگ سراغش نمی رفتند...! نمونه این برنامه ها رو قبلاً براتون گفتم...! (این نشون دهنده استفاده بیشتر هم هست...!)

VC.net نیاز نداره ولی بیلی جون نیاز داره . جنبش کلوز سورس علیه اوپن سورس .نرم افزار باید کلوز سورس باشه...! سودی که تو برنامه کلوز سورس هست... هیچ وقت تو برنامه اپن سورس نیست...!

من اینو نگفتم . میگم وقتی یه زبان جدیدی میاد و جای قبلی رو میگیره برا مقابله با یه چیزی این میشه ضعف قبلی .
مشکل اینجاست که چون یکسری از قابلیت های اصلی زبان قبلی از بین رفته... و زبان جدید راحت تر شده... همه میرن سراغش...! دلیلش هم تنبل بودن برنامه نویس هاست...!

منظورم کتابخانه iostream نیست !!!!!فرقی نمیکنه که یه کتابخانه همراه با زبان ارائه بشه... یا بعداً در اینترنت قرار بگیره... و یا... مهم اینه که کتابخانه ی اون زبان ه...!

ما هم نگفتیم کدوم یکی بهتره . فقط داریم در مقابل انتقادهای سرسختانه در مقابل جاوا می ایستیم . شما دقیقاً دارید تو سر ++C می زنید...!

نمیدونم چرا VC++.net رو با ++C یکی می دونین در حالی که اون اولی رو ماکروسافت ساخته بر پایه Net. بجز سینتکس هیچ ربطی به هم ندارن
اصلا کسی که ++C رو انتخاب میکنه براش سرعت و performance مهمه نه اینکه زودی یه برنامه بسازیه
VC++.net رو اصلا نباید با ++C مقایسه کرد چون Net. ای هستقبلاً هم گفتم... اگه ماکروسافت نبود... ++C تا این حد پیشرفت نمی کرد...!

در واقع ++C تو نسخه دات نت بود که به اوج خودش رسید...! دات نت خیلی از قسمت های پیچیده این زبان رو ساده کرد...! (توجه کنید... حذف نکرد... ساده کرد...!) برنامه نویس می تونه خودش انتخاب کنه که به چه صورت می خواد کد بزنه و...!

VC++.NET هم سرعت بالا داره و هم کارایی خوب...! به اضافه این که سرعت برنامه نویسی افزایش پیدا میکنه...!

جاوا قرار نبوده سریعتر از ++C باشه چون اصلا برای این کار درست نشدهضعف جاوا رو با دلیل های الکی نپوشونید...!

یه مقاله جالب در مورد جاوا پیدا کردم که دقیقا میگه چی هست، خوب بخونش.من از این مقاله ها زیاد خوندم...!

شما باید یه مقاله ++C بخونید...!

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

مشکل شما اینجاست که می خواید یه زبان برنامه نویسی رو بدون هیچ کدوم ابزار و امکاناتش در نظر بگیرید...! که این کار کاملاً اشتباهه...!

شما وقتی می خواستید زبان برنامه نویسی تون رو انتخاب کنید هم همین طور قضاوت می کردید...؟ قطعاً خیر...! وقتی می خواید یه زبان برنامه نویسی رو برای نوشتن برنامه تون انتخاب کنید... از همه ابعاد به اون زبان نگاه می کنید...! مثلاً چه کتابخانه هایی داره... چه کتابخانه هایی نداره...! کدوم کتابخانه های رو باید خودم بنویسم...! واسه دیباگ کردن برنامه مشکلی برام پیش میاد یا نه...؟! و...

البته فرقی هم نمی کنه...! ++C با دست خالی هم در برابر Java پیروز میشه...! شک نکنید...!

یکی از بازر ترین مشکلات Java اینه که یه IDE درست حسابی ویژوال نداره...! (البته بنا به یه سری دلایلی... نمی تونه داشته باشه...! و در آینده هم بعد می دونم براش بسازن...! چون در این صورت یه سری از قسمت هاش باید حذف شه...!) البته منظور من از ویژوال... ابزاری برای طراحی ظاهر برنامه هست...! داشتن یه IDE خوب... به برنامه نویس کمک بسیار زیادی می کنه...! (خودتون هم اینو می دونید...!) این باعث میشه برنامه نویسی لذت بخش بشه... و برنامه نویس وقت خودش رو سر چیز های الکی نذاره... و زود تر بره سراغ اصل مطلب...!

موفق باشید...!

god of war 2
23-08-2010, 22:12
تو این پست میخوام یکم بحثو روشن تر کنم و صریحا چندتا از ضعفهای Java رو در مقابل ++C بگم.شاید به خاتمه دادن بحث و روشن شدن مطلب کمک کنه.
جاوا به زبان (++C نتيجه مستقيم زبان C ) وابسته است . بسياري از خصلتهاي جاوا بطور مستقيم از اين دو زبان گرفته شده است . دستور زبان جاوا گرفته شده ازدستور زبان C است . بسياري از جنبه هاي oop زبان جاوا ازC++ بعاريت گرفته شدهاست . در حقيقت بسياري از خصلتهاي زبان جاوا از اين دو زبان مشتق شده يا باآنها مرتبط است .
زبان جاوا در مقابل زباني مثل ++C ساده تر و يادگيري ان آسانتر است. اين آسانتر بودن به سادگي به دست نيامده است بلکه با حذف بسياري از موارد که باعث قدرتمند تر بودن زبان ++C بوده‌اند ايجاد شده است. مهم‌ترين اين موارد اشاره گرها و وراثت چندگانه بوده‌اند که در زبان جاوا يافت نمي شوند. از آنجايي که جاوا زباني با عدم وابستگي به بستر مي باشد پس استفاده از توابع سيستم عامل را در برنامه نمي پذيرد. به همين صورت نمي‌توان از واسط‌هاي برنامه نويسي غير از جاوا در آن استفاده نمود.
جاوا از وراثت منفرد Single استفاده مي کند . وراثت منفرد يعني هر کلاس جاوا مي تواند فقط يک فوق کلاس داشته باشد . اما عکس آن درست نيست ، يعني يک کلاس مي تواند چندين زير کلاس داشته باشد .
در زبانهاي شيء گراي ديگر ، مانند ++C، يک کلاس مي تواند از چند فوق کلاس به ارث ببرد . به اين وضعيت وراثت چند گانه (Multiple) گفته مي شود . با وراثت چند گانه مي توان کلاس هاي فوق العاده جالبي بوجود آورد ، ولي کد نويسي آنها بسيار دشوار است .
ديديد که در جاوا هر کلاس فقط از يک فوق کلاس ارث مي برد . با اينکه وراثت منفرد برنامه نويسي را ساده تر مي کند ولي کمي محدودتر هم هست . مثلاً ، اگر در شاخه هاي مختلف يک سلسله مراتب متدهاي مشابهي داشته باشيد ، بايد تمام آنها را جداگانه پياده سازي کنيد .
مهم‌ترين ايرادي که برنامه نويسان ساير زبان‌ها به زبان جاوا مي گيرند سرعت اجرايي بسيار پايين جاوا است. يک برنامه جاوا به صورت بايتکد مي باشد و بايد در ماشين مجازي جاوا اجرا گردد. به همين دليل سرعت اجراي پاييني را در مقابل زبان‌هاي قدرتمندي همچون ++C دارد.
جاوا علي رقم شيء گرا بودن در بخشي از قسمت‌ها براي ايجاد انعطاف بيشتر يا بازاريابي بهتر برخي اصول شي گرايي را ناديده گرفته است. از جمله اين قسمت‌ها قابليتبازتاب Reflection مي باشد. هدف اصلي بازتابش اين است که استفاده مجدد از کدها و گسترش کدهاي موجود و مهم‌تر از همه نوشتن برنامه‌هاي الحاقي آسان گردد ولي اين مهم با زير پا گذاشتن بعضي اصول ممکن شده است. براي نمونه با کمک بازتابش به راحتي مي‌توان متدهاي خصوصي ديگر کلاس‌ها را فراخواني کرد!

این قسمتی از مقایسه Java و ++C بود.

hoax3r
23-08-2010, 22:38
قبلاً هم گفتم... اگه ماکروسافت نبود... ++C تا این حد پیشرفت نمی کرد...!

حرف بامزه ای بود، متاسفانه حتی یه نگاه هم به استاندارد ++C ننداختین ببینید اصلا ++C چی هست
برای خودتون یکسری افکار ساختگی پرورش دادین و کوکورانه بر اساس اونا نتیجه گیری میکنید

در واقع ++C تو نسخه دات نت بود که به اوج خودش رسید...! دات نت خیلی از قسمت های پیچیده این زبان رو ساده کرد...! (توجه کنید... حذف نکرد... ساده کرد...!) برنامه نویس می تونه خودش انتخاب کنه که به چه صورت می خواد کد بزنه و...!

ماکروسافت باعث پیشرفت ++C نشده(تفکرات کودکانه)، چیزی که ماکروسافت ساخته ترکیبی از زبان ++C و API های سیستم عامل خودش هست
در واقع بستری برای ساختن برنامه های قابل اجرا برای ویندوز کاری بیشتر از این نکرده،
به خاطر اشتباهی که برخی از نویسندگان محترم(ابله) در انتخاب عنوان کتابشون یعنی انتخاب عنوان Visual C++.Net ولی یاد دادن کتابخانه MFC
باعث شده که این اشتباه رو بکنید که این زبان همون Visual C++.Net دات نتی هست. که در واقع اینطور هم نیست

من از این مقاله ها زیاد خوندم...!

شما باید یه مقاله ++C بخونید...!

خوندن مقاله های اشتباه باعث این تفکرات کودکانه شده، شخصی که مقالشون رو بهتون معرفی کردم یکی از با سواد ترین آدمهایی
هست که در ایران وجود دارن، و مقالات ایشون هر مقاله ای نیستن، چون با ایشون آشنا نیستین و (غرور کاغب) باعث شده از این مقاله خیلی راحت بگزرین

مشکل شما اینجاست که می خواید یه زبان برنامه نویسی رو بدون هیچ کدوم ابزار و امکاناتش در نظر بگیرید...! که این کار کاملاً اشتباهه...!

مشکل شما هم اینه که فکر می کنید این زبان رو بهتر از سازنده این زبان میشناسید، کتاب سازنده ی این زبان را یک بار بخونید که البته میدونم نمی خونید
چون از این جور مقاله ها زیاد خوندید و نیازی به دونستن ندارید

!Plus
23-08-2010, 23:25
چرا انقدر تو سر ++C می زنید تا بگید که جاوا خوبه...؟

واقعاً چه چیزی تو این زبان دیدید که انقدر بهش وابسته شدید...؟

دو دقیقه پیش خودتون فکر کنید... اونوقت می فهمید که ++C خیلی قوی تر از Java ه...!

فقط کافیه قابلیت ها و امکانات این زبان ها رو نام ببرید و بشمرید...! اونوقت می فهمید که ++C خیلی بهتره...!

البته سخت بودن ++C رو نباید جزو ضعف هاش حساب کرد...!

پست god of war جان رو هم بخونید...! (البته تو پست های قبلیم یه جورایی همین حرف ها رو گفتم...!)

راستی... چرا انقدر با ماکروسافت مشکل دارید...؟

دلیل همه اینا... تفکر سازی اشتباه کاربران لینوکس و... درباره ویندوزه...!

نمی دونم تا کی می خوان با این تفکر مسخره OpenSource پیش برن...!

مطمئن باشید که اگه همین جوری پیش بره و لینوکس جای ویندوز رو بگیره... (که فکر نمی کنم این جوری بشه...!) و اگه تفکر OpenSource جای CloseSource رو بگیره... دیگه نمیشه با برنامه نویسی پول درآورد...! (اگر هم بشه... پول زیادی نمیشه درآورد...!)

یکی از با سواد ترین آدمهایی
هست که در ایران وجود دارنمیشه اسمش رو بگید...؟

مشکل شما هم اینه که فکر می کنید این زبان رو بهتر از سازنده این زبان میشناسید، کتاب سازنده ی این زبان را یک بار بخونید که البته میدونم نمی خونید
چون از این جور مقاله ها زیاد خوندید و نیازی به دونستن ندارید
سازنده این زبان... زبان رو به وجود آورده...! ولی وسعتش نداده...! این برنامه نویس ها بودن که این زبان رو وسعت دادن و جهانی ش کردن...! (ماکروسافت تو این زمینه نقش به سزایی داشت...!)

شما مثل بچه ها بحث می کنید...!

خودتون هم می دونید که ++C قوی تر از جاواست ولی... نمی خواید قبول کنید...! چون غرورتون اجازه نمی ده...!

امیدوارم یه روزی به اشتباهتون پی ببرید...!

موفق باشید...!