PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای تغییر رنگ بکگراند

farzan311
12-08-2010, 20:54
سلام دوستان
امیدوارم جای درستی درخواستمو مطرح کرده باشم
راستش من یه عکس دارم با پس زمینه سفید حالا میخوام پس زمینه شو عوض کنم که یکم برا من سخت بود یعنی سخت که نه بد در میومد اگه کسی میتونه پس زمینه اینو سیاه کنه به طوری که فقط رنگ سیاه و قرمز اون اژدها باقی بمونه خیلی ممنون میشم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hmd1371
12-08-2010, 21:41
سلام

خدمت شما

تنها 2 دقیقه ...........
کار نشد،نداره

Saeed kmss-D
12-08-2010, 22:02
سلام...

البته در تکمیل پست دوست عزیزمون یک توضیحی هم بدم،
شما خیلی راحت میتونید از ابزار Magic Wand ناحیه رنگی مورد نظر رو ( که اینجا سفیده ) انتخاب و حذف کنید.

البته راه های دیگه ای هم هست که ...فعلا نیازی نیست!

راستی فکر کنم اگه یک توضیح اضافه ای هم بدم، بد نباشه! ( برای بقیه دوستان ممکنه مفید باشه )
به خاطر کیفیت پایین این تصویر، و پیچیدگی که در طرح وجود داره، استفاده از ابزاری مثل Magic Wand کارآمد هست، ولی سطح دقت بالایی نخواهیم داشت و متوجه میشیم که اطراف و مرز های کار هنوز اثراتی از رنگ بک گراند قبلی دارند که ممکنه مطلوب نباشه!
میتونیم کمی ابتکار به خرج بدیم و یه کاری بکنیم.در این مورد که زمینه سفید هست و ما ( شما ) قصد دارید که مشکی بشه! ( ینی دو رنگ متضاد کامل ) میشه با Ctrl+I روی تصویر، رنگ های اون رو برعکس کرد، حالا زمینه تصویر ما مشکی و یکدست و بدون مرز رنگی میشه! اما طرح رنگ مخالف رنگ اصلی، ینی آبی خواهد داشت که خیلی راحت و با استفاده از Ctrl+U میشه اون رو دوباره به قرمز برگردوند!
مشاهده خواهید کرد که تصویر بسیار مطلوب تر از انی هست که با استفاده از magic Wand تغییر رنگ دادیم!
البته! نور طرح متضاد قبلی هست و به نظرم با توجه به تغییر رنگ بکگراند این شکلی بیشتر بهش میاد!

در آخر این نکته آموزشی رو به همه کاربران فتوشاپ بگم که برای هر کاری، تنها یک روش وجود نداره! گاهی لازمه کمی فکر کرد و بهترین رو انتخاب کرد! حتی اگه از روش های معمول استفاده نشه!

موفق باشید♥♥♥

s_r_asadiyan
13-08-2010, 01:48
باسلام
آقا سعید این فرمان ctrl+I رو بیشتر توضیح می دید چه طور مشخص می کنه که رنگ زمینه رو مشکی کنه؟ بیشتر در چه مواردی بکار می ره؟ فرمان اصلی از کدوم قسمت اعمال میشه (بدون میان بر CTRL+ I

farzan311
13-08-2010, 01:57
سلام...

البته در تکمیل پست دوست عزیزمون یک توضیحی هم بدم،
شما خیلی راحت میتونید از ابزار Magic Wand ناحیه رنگی مورد نظر رو ( که اینجا سفیده ) انتخاب و حذف کنید.

البته راه های دیگه ای هم هست که ...فعلا نیازی نیست!

راستی فکر کنم اگه یک توضیح اضافه ای هم بدم، بد نباشه! ( برای بقیه دوستان ممکنه مفید باشه )
به خاطر کیفیت پایین این تصویر، و پیچیدگی که در طرح وجود داره، استفاده از ابزاری مثل Magic Wand کارآمد هست، ولی سطح دقت بالایی نخواهیم داشت و متوجه میشیم که اطراف و مرز های کار هنوز اثراتی از رنگ بک گراند قبلی دارند که ممکنه مطلوب نباشه!
میتونیم کمی ابتکار به خرج بدیم و یه کاری بکنیم.در این مورد که زمینه سفید هست و ما ( شما ) قصد دارید که مشکی بشه! ( ینی دو رنگ متضاد کامل ) میشه با Ctrl+I روی تصویر، رنگ های اون رو برعکس کرد، حالا زمینه تصویر ما مشکی و یکدست و بدون مرز رنگی میشه! اما طرح رنگ مخالف رنگ اصلی، ینی آبی خواهد داشت که خیلی راحت و با استفاده از Ctrl+U میشه اون رو دوباره به قرمز برگردوند!
مشاهده خواهید کرد که تصویر بسیار مطلوب تر از انی هست که با استفاده از magic Wand تغییر رنگ دادیم!
البته! نور طرح متضاد قبلی هست و به نظرم با توجه به تغییر رنگ بکگراند این شکلی بیشتر بهش میاد!

در آخر این نکته آموزشی رو به همه کاربران فتوشاپ بگم که برای هر کاری، تنها یک روش وجود نداره! گاهی لازمه کمی فکر کرد و بهترین رو انتخاب کرد! حتی اگه از روش های معمول استفاده نشه!

موفق باشید♥♥♥
دقیقا مشکل منم همین بود تونستم رنگشو عوض کنم ولی چون این عکس طرح اژدها کناره های از طیف سفید میره به طرف قرمز یکم خراب میشد دیگه اینجا کار استادا بود که من بلد نبودم خیلی ممنون

huti_421
13-08-2010, 02:54
این فرمان ctrl+I رو بیشتر توضیح می دید چه طور مشخص می کنه که رنگ زمینه رو مشکی کنه؟ بیشتر در چه مواردی بکار می ره؟ فرمان اصلی از کدوم قسمت اعمال میشه (بدون میان بر CTRL+ I

این دستور که اسمش Invert هست، که بهش می‌گن نگاتیو کننده، هر رنگ رو به متضادش تبدیل می‌کنه، یعنی سفید به سیاه و برعکس ( رنگ‌های دیگه هم به همین صورت ( تو مود RGB ))

مثال عینی این رو هم می‌تونید تو فیلم‌های عکاسی ببینید، که رنگ‌ها برعکس هستن تا موقع چاپ با دوباره برعکس کردنشون، به حالت اول برگردن

مسیر این ابزار هم Image > Adjestments > Invert هست