PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کیفیت طرح ها در سایز های بزرگ چاپی و غیر چاپی

sam & snake
26-07-2010, 04:52
سلام من همیشه یک سوال داشتم و دارم که امیدوارم پاسخ اون رو به کمک شما متوجه بشم.

ببینید وقتی ما می خوایم یک تصویر تبلیغاتی بزرگ بسازیم حالا چه چاپی چه غیر چاپی مثلا سایز آ3 یا آ2
باید چطور بفهمیم که کیفیت چاپ به چه شکل هست ؟ پرینت سایز رو که میزنیم اکثرا بی کیفیت و مات هست.
می خواستم ببینم جطوری یک طرح تبلیغاتی در سایز بالا با کیفیت خوب زده میشه البته طرحی که در اون از
عکس های اماده ی روی نت استفاده میشه؟!
اکثر ما برای این سایز ها مثلا با موضوع مثلا پست تصویر یک فرد رو از نت می گیریم که سایزش مثلا 1200 در 1680
هست و وقتی میاریمش داخل طرح اصلیمون اندازش خیلی کوچیکه نسبت به کار خیلی کوچیکه و اکثرمون هم قبل
از اوردن DPI اون تصویر مرد رو 300 می کنیم که وقتی داخل طرح بیاد بزرگ بشه و بعد نسبت به کارمون کوچیکش می کنیم.این کاریه که همیشه من انجام میدم.به غیر از سوال بالا این سوال ها رو دارم :

1- کار من درسته یعنی باید همین کار رو انجام بدم دی پی ای رو بالا ببریم بعد اندازش رو میزون کنم یا اینکه روش دیگه ای هست ؟

2- در طرح های تبلیغاتی مثل بیلبورد یا بنر چطوری کیفیت رو با استفاده از عکس های داخل نت که معمولا حداکثر
2000 در 2000 هست حفظ می کنند ؟ مثلا برای بیلبورد چون فاصلش از ما دوره ما نویز های کار رو متوجه نمیشیم و از دور یکم مات می بینیم برای همین کیفیت بالاست ولی بقیه اینطور نیست ؟
ایا همیشه باید از طرح های با کیفیت استفاده کرد ؟ اگه پیدا نشد نمیشه کیفیت رو بالا برد ؟

در کل من هر موقع طرح بزرگ میسازم از 40 % که نگاه می کنم خیلی با کیفیته ولی همیشه از پرینت سایز بی کیفیت و مات هست .
ممنون میشم کمکم کنید.

huti_421
26-07-2010, 11:42
توجه داشته باشید که تنها Zoom in کردن تو نمایش مانیتوری باعث افت کیفیت نیست، Zoom out هم باعث تراکم پیکسلی و مات و بی کیفیت شدن کار می‌شه ( حالا چه با پرینت سایز، چه با ایمیج سایز )

وقتی شما وارد سایت گوگل و بخش Images اون می‌شید، از سایدبار سمت چپ صفحه کافیه از بخش Any Size روی گزینه‌ی Larger Than کلیک کنید و سایز مد نظر خودتون رو انتخاب و جستجو کنید

عموم طراحان حرفه‌ای برای طراحی بیلبوردهای بزرگ از گرافیک برداری استفاده می‌کنن، یا اگر هم از گرافیک پیکسلی بهره ببرن، عکاس هستن یا عکاسایی دارن که براشون از چیزی که میخوان عکس میگیره

در مورد قسمت DPI هم اگه شما به صورت دستی یه کار که 72 DPI هست رو بخواید به 300 DPI تغییر بدید، مثل این میمونه که خودتون رو گول زده باشید، چون این عدد فقط ظاهری خواهد بود

اگه از تصاویر موجود در وب استفاده می‌کنید، حتماً از تصاویر 300 DPIی تو طراحیتون استفاده کنید

البته من قبلاً هم چندین بار ذکر کردم که برای نمایش از فاصله‌ی دور، نیازی نیست که حتما طرح با سایز اصلی زده بشه

yas.gh
26-07-2010, 14:47
اکثر ما برای این سایز ها مثلا با موضوع مثلا پست تصویر یک فرد رو از نت می گیریم که سایزش مثلا 1200 در 1680
هست و وقتی میاریمش داخل طرح اصلیمون اندازش خیلی کوچیکه نسبت به کار خیلی کوچیکه و اکثرمون هم قبل
از اوردن DPI اون تصویر مرد رو 300 می کنیم که وقتی داخل طرح بیاد بزرگ بشه و بعد نسبت به کارمون کوچیکش می كنيم.

ولي من بر خلاف شما فكر ميكنم كه خيلي از گرافيستا يا چيزي رو كه ميخوان عكاسي ميكنن(يا خودشون يا آتليه) يا طرحش رو توي يك برنامه وكتوري معمولاً ميكشن. و باز كردن يه عكس با رزولوشن 75 و تبديل كردنش به رزولوشن 300 هيچ كمكي به ما نميكنه چون اصل عكس كيفيتش پايينه.
اگه هنوز حرفه اي نشديد و نميتونيد اون چيزي رو كه ميخوايد بكشيد ميتونيد فعلاً از سي دي هاي آماده اي كه انواع طرح ها توش هست( كه بعضي هاشون هم انصافاً خوبن) استفاده كنيد تا حسابي راه بيفتيد يا حتي گاهي با نگاه كردن به اونا ايده بگيريد.
ولي مطمئن باشيد هميشه اون چيزي كه خودتون كار ميكنيد بهتره و تك. هيچ وقت كسي نميتونه بگه شبيه اينو جايي ديدم
موفق باشيد:20:

mortezaon
26-07-2010, 14:59
2- در طرح های تبلیغاتی مثل بیلبورد یا بنر چطوری کیفیت رو با استفاده از عکس های داخل نت که معمولا حداکثر
2000 در 2000 هست حفظ می کنند ؟ مثلا برای بیلبورد چون فاصلش از ما دوره ما نویز های کار رو متوجه نمیشیم و از دور یکم مات می بینیم برای همین کیفیت بالاست ولی بقیه اینطور نیست ؟

اگه از نزدیک یه بیلبورد یا بنر را ببینی که سایزش هم خیلی بزرگه متوجه میشی که از جلو کم کیفیت تره تا زمانی که از دور نگاه می کردی
اگه می خوای پیکسلی کار کنی باید رزولایشن روی 300 باشه
من یه بیلبورد تو رشت طراحی کردم ماله یه آب معدنی بود که تازه تاسیس شده بود تو نت هم عکسس نبود ولی بردم تا عهکاسی صنعتی بشه
تو یه آتلیه معروف
و این عکس بسیار با کیفیت شده بود یه خاطر اینکه با یه دوربین حرفه ای گرفته شده بود
و فرمتش هم raw بود
بردمش تو نرم افزار adobe light room و یه سری تنظیمات خاص بهش دادم
و عالی شد
در ضمن چیزی که بیتر ادمو تو کارهای لارج فرمت اذیت می کنه
حجم فایل تو گرافیک پیکسلی هست
ولی تو گرافیک برداری مثل ایلستراتور یا کورل یا فری هند دیگه شاهد این موضوع نیستی

.

sam & snake
26-07-2010, 18:08
سلام ممنون دوستان اما خیلی وقت ها امکانش نیست کسی بره از چیزی که می خواد عکاسی کنه.
در کل ممنون وستان.

sam & snake
26-07-2010, 18:20
1- از کجا باید بدونم که کیفیت و چیزی که داخل چاپ میشه نه از لحاظ رنگ اون هم هست ولی بیشتر از نظر اندازه و ماتی و خوانایی می خوام
بدونم از داخل فوتوشاپ چطوری میتونم اون قسمت رو ببینم؟

2- اینکه یک پلاگینی هست برای بزرگ کردن تصاویر که داخل امضاتون هم فکر می کنم هست اون ها سازگار نیست ؟ چون همیش
تصاویری که می خوایم پیدا نمیشه ولی من در اموزش ها دیدم که تصاویر رو بزرگ می کنند و ... .

huti_421
26-07-2010, 21:10
تنها گزینه Print size هست

برای بزرگ کردن تصاویر می‌تونید از نرم‌افزار Photo Zoom یا Reshade Image Enlarger استفاده کنید، که البته نرم‌افزار Photo Zoom به همراه پلاگین فتوشاپ منتشر شده

mortezaon
26-07-2010, 21:13
1- از کجا باید بدونم که کیفیت و چیزی که داخل چاپ میشه نه از لحاظ رنگ اون هم هست ولی بیشتر از نظر اندازه و ماتی و خوانایی می خوام
بدونم از داخل فوتوشاپ چطوری میتونم اون قسمت رو ببینم؟

2- اینکه یک پلاگینی هست برای بزرگ کردن تصاویر که داخل امضاتون هم فکر می کنم هست اون ها سازگار نیست ؟ چون همیش
تصاویری که می خوایم پیدا نمیشه ولی من در اموزش ها دیدم که تصاویر رو بزرگ می کنند و ... .
همه چی با چند بار زوم کردن و نگاه کردن به تنظیمات image size مشخص میشه
خوب همینطوری که خودتون می دونید اگه یه عکس معمولی را بزور بزرگ کنیم حالت محو و فلو داره
فرض کن یه بادکنک داری که ترکیده و پاره شده
حالا شما روی این بادکنک با خودکار یه طرح گل بکش
وقتی که از طرفین به زور بادکنک را بکشی چه اتفاقی میفته ؟
تصویر شما لحظه به لحظه مات میشه
خوب همین اتفاق هم برای برنامه های پیکسلی میافته و اجتناب ناپذیره
وقتی به زور بخواهیم یه عکس را که در فتوشاپ کوچیکه بزرگ کنیم
فتوشاپ هم طبق الگوریتم های این قسمت که تو عکس مشخص کردم یه سری از پیکسلها را از پیکسل های بغل دستی همانند سازی می کنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن پیدا کرن نرم افزاری که این مشکل کیفیت رلا حل کنه دقدقه همه گرافیستها هست
تا الان چندین نرم افزار که ادعای همچین چیزی را می کردن تست کردم ولی چیزی عایدم نشد
در حد خیلی کم کمک می کنن.

.