PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روش هایی برای داشتن شکمی صاف!(tumy tips)

saba_moha
23-07-2010, 00:31
سلام

یه مدتی هست که عضو سایت ه [[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]] هستم...و هر هفته یک سری دستور العمل های کوتاه با نام (tummy tip) در رابطه با کاهش چربی بدن به خصوص شکم میفرسته به mail...فکر کنم بد نباشه برای دوستانی که علاقه مند باشند توی این زمینه... فعلا یکیشو میذارم ،سعی میکنم بقیه اش رو هم زودتر بذارم

tummy tip 1

روزانه یک مشت بادام بخورید.

نگذارید که شایعات شما را بترسانند.بله،بادام از نظر چربی بسیار غنی هست،ولی چربی ان غیر اشباع هست با یک پیوند دوگانه_مشابه این نوع چربی در روغن زیتون،که مفید برای کاهش ریسک بیماری قلبی هست،یافت میشود.

همچنین بادام غنی از پروتئین نیز هست و معده شما ان را دوست خواهد داشت.بنابراین فراموش نکنید که یک مشت کوچک از انرا هر روز صبح بخورید.نه تنها باعث سیری شما میشوند بلکه خوشمزه هم هستند!

ایا نیاز دارید که شکمتان را قبل از صرف غذا خالی نگه دارید؟ حدود 15 بادام بخورید و یک لیوان اب بنوشید.شما شگفت زده خواهید شد که چگونه این ترفند گرسنگیتان را تا صرف غذا به تعویق می اندازد.

امیدوارم مفید باشه براتون...:20:

kiarash3500
23-07-2010, 12:57
یکی به منم کمک کنه وزنم 56 هست استخونای قفسه سینه ام رو میشه شمرد رگ های بدنم مث کراکی ها زده بیرون اما شیکم دارم!!!!

saba_moha
23-07-2010, 13:16
ایا علاوه بر لاغری شدیدی که دارید علایمی مثل پرفشاری خون،افسردگی ،اکنه ،ریزش مو،پرمویی دارید؟

saba_moha
23-07-2010, 13:26
tummy tip 2

هر نفسی که میکشید....

درست تنفس کردن حین تمرینات ورزشی بسیار مهم است،چون به شما در خوش فرم ساختن عضلات ناحیه شکم کمک میکند.به عنوان مثال موقعی که در حال انجام تمرینات درازو نشست هستید،باید همیشه بازدم خود را با بلند شدن از زمین و دم خود را با با خوابیدن به روی زمین تطبیق دهید.

kiarash3500
23-07-2010, 14:53
ایا علاوه بر لاغری شدیدی که دارید علایمی مثل پرفشاری خون،افسردگی ،اکنه ،ریزش مو،پرمویی دارید؟

مشکل غدد یا هورمونی ندارم
من یه زمانی وزنم بالا بود
این شیکمم هم همش پوسته چربی نداره یادگار دوران چاقیمه...

saba_moha
24-07-2010, 10:49
tummy tip 3

تمرینات بالا بردن پاها با استفاده از صندلی سر کار

اینجا یک تمرین موثر برای کوچک کردن شکم خواهیم گفت که همین الان میتوانید ان را پشت میزتان انجام دهید.

پشتتان را به صندلیتان بچسبانید و صاف بنشینید.دست هایتان را بر روی میز روبرویتان و یا روی پاهایتان قرار دهید.

به ارامی پاهایتان را به طرف سینه تان از زمین بلند کنید و به مدت 5 ثانیه نگه دارید.سپس به ارامی ان ها را پایین اورید تا کمی بر روی زمین استراحت کنند.هنگامی که پاهایتان را به طرف بالا می اورید بازدم و با پایین اوردن ان ها دم را انجام دهید.شما باید در حین انجام این تمرین احساس کنید که ماهیچه های تحتانی شکمتان در حال فعالیت هستند.

tummy tip 4

وضعیت شل بدن

وضعیت بد بدن میتواند حتی باعث جلوتر امدن شکمتان بشود....به خصوص قسمت تحتانی شکم.یک راه که کمک میکند به سفت ساختن ماهیچه های این قسمت این است که همیشه به صورت کاملا صاف و مستقیم بنشینید.با این کار ماهیچه های شکمتان در یک حالت نیمه انقباضی هستند و شما در طول زمان از تفاوتی که در وضعیت شکمتان ایجاد میشود تعجب خواهید کرد.

این را به خاطر داشته باشید که تنها برامده نبودن شکم ملاک نیست،بلکه داشتن شکمی خوش فرم که عضلات ان خود نمایی کنند ملاک زیبایی بدن شماست

saba_moha
28-07-2010, 17:37
tummy tip 5

ایا شما نفخ شکم دارید؟

بیشتر افرادی که از شلی عضلات شکمشان شکایت دارند،از نفخ شکم نیز رنج میبرند که میتواند ناشی از همین شل بودن عضلات باشد.موارد زیر میتواند باعث نفخ شکم بشود:

1.جویدن ادامس(به خاطر بلعیدن هوا)
2.نوشیدنی های کربن دار شده
3.شیرینیجات بدون شکر(بدن شما نمیتواند شیرین کننده های جایگزین شده شکر را تجزیه کند و این مواد تولید گاز میکنند)
4.مصرف زیاد میوه
5.مصرف زیاد فیبر(فیبرهاا را به تدریج به رژیم غذاییتان اضافه کنید تا بدن شما بتواند با ان سازگار شود)
6.نمک/سدیم
7.محصولات لبنی

کاهش موارد بالا میتواند به صاف کردن سطح شکمتان کمک کند-به خصوص اگر شما به میزان زیادی از این خطا های بالا را انجام میدهید.

kiarash3500
29-07-2010, 15:30
بیشتر افرادی که از شلی عضلات شکمشان شکایت دارند،از نفخ شکم نیز رنج میبرند که میتواند ناشی از همین شل بودن عضلات باشد

میشه منبعتون رو بگین؟
چون این دو تا صد در صد ربطی به هم ندارن...

saba_moha
29-07-2010, 18:26
منبع رو تو پست اولی ذکر کردم که سایت معتبرامریکایی هست در این زمینه...ولی اینکه این مورد در مورد خودتون یا اشنایانتون صادق نیست نمیشه گفت 100 در 100 درست نیست.تو پزشکی هیج جیز مطلق نیست دوست عزیز...در این مورد هم اشاره شده که ،بیشتر افراد ،که درصد ی حدود 60 رو به خودش اختصاص میده. و منظور این نیست که دائم نفخ شکم داشته باشند ،بلکه بیشتر از افراد عادی دچارش میشوند.

p30 arman
29-07-2010, 18:29
این سایت که میگی این چیزارو انگلیسی مینویسه یا فارسی ؟؟میشه خوب ترجمش کرد؟

kiarash3500
29-07-2010, 19:18
آخه پوست شل و کار نکردن روده از نظر منطقی هم با هم ست نمیشه کردشون...
پس اگه این طور باشه خانومایی که تازه زایمان کردن یا افراد سن بالا دیگه رنگ اسهال یا مدفوع معمولی رو نمیبینن دیگه!!!

همین طور گفتم پوست شیکم من شله اما الان دو ساله که یبوست نگرفتم...

saba_moha
29-07-2010, 23:08
شما منظور من رو در نوشته هام اشتباه متوجه شدید دوست عزیز.....توی پست ها نوشته شده شلی عضلات شکم و نه شل بودن شکم که تعبیر به اسهال بشه ،منظور همون شکم بر امده هست که در مواردی همراه با نفخ شکم دیده میشه و خود نفخ شکم باعث کاهش قوام عضلات و جلو امدن شکم میشه.

farid0485
29-07-2010, 23:18
یکی به منم کمک کنه وزنم 56 هست استخونای قفسه سینه ام رو میشه شمرد رگ های بدنم مث کراکی ها زده بیرون اما شیکم دارم!!!!

خوش به حالت من كه تا ياد دارم.....شكمم همراهم بوده.....

farid0485
29-07-2010, 23:30
من شخصا معتقدم يه مذكر تا چاق نشه مرد نميشه........:31::31::31::31::31::31::31::31: :31::31::31::31::31::31::31::31::31::31::31::31::3 1::31::31::31::31::31::31::31::31::31::31::31::31: :31::31::31::31::31::31::31::31::31::31::31::31::3 1::31::31:

saba_moha
29-07-2010, 23:50
این سایت که میگی این چیزارو انگلیسی مینویسه یا فارسی ؟؟میشه خوب ترجمش کرد؟

یک سایت کاملا انگلیسی هست.اینایی رو که من مینویسم هر هفته برام میفرسته البته باید عضو شد تا بفرسته...شاید با گوگل بشه ترجمش کرد ولی سخته...یه کتابی هم به همین اسم flat stomach exercise هست توی سایتش که انگلیسیه ولی نکات خوبی داره،اگه وقت کنم برای ترجمش ...

---------- Post added at 12:50 AM ---------- Previous post was at 12:47 AM ----------

من شخصا معتقدم يه مذكر تا چاق نشه مرد نميشه

بله عقیدتون درسته!!شروع بلوغ در افراد چاق زودتر رخ میده ولی متاسفانه ادامه این چاقی باعث مشکلات جنسی به خصوص در زنان در حیطه باروری میشه.

saba_moha
31-07-2010, 18:47
نقش رژیم غذایی را دست کم نگیرید

انواع تمریناتی که همراه با خم کردن شکم هستند،زمانی که همراه با رژیم حاوی مقادیر کم چربی باشند، روش های خوبی برای افزایش قوام ماهیچه های شکمی و معده هستند.با این حال،بسیاری از مردم فکر میکنند که میتوانند هر انچه و هر چه قدر از مواد غذایی را بخورند و در عوض برای پایان دادن به چربی شکمشان روزانه 100 تا دراز نشست و یا تمرینات مشابه شکمی انجام دهند.

اگر شما میزان دریافت چربیتان را کاهش ندهید ،هیچ اهمیتی ندارد که روزانه چقدر ورزش و خمش های شکمی انجام میدهید.نه تنها هیچ نتیجه ای نمیگیرید بلکه ممکن است شکمتان بزرگتر هم بشود.چرا؟چون شما در حال ساختن چربی بر روی ماهیچه هایتان

هستید.پس بهتر است که دریافت کالری و چربی روزانه تان را کاهش دهید ودر عوض میزان پروتئین مصرفیتان را بالا برید.زیرا پروتئین برای کاهش چربی و ساخت ماهیچه لازم است.

.با تمرکز تمرینات بر روی یک ناحیه از بدن شما نمیتوانید چربی های ان ناحیه را بسوزانید. مثلا شکم. چون شما به قدر کافی متابولیسمتان را افزایش نداده اید تا چربی اضافه شکمتان بسوزد.

بنابراین کلید انکه به یک شکم مسطح دست یابید این است که متابولیسم بدنتان را افزایش دهید(کاهش وزن و چربی بدن به صورت کلی) ،بنابراین به راحتی میتوانید از دست چربی های اضافه شکمتان و سایر جاهای بدن راحت شوید.اجازه دهید تا با انجام تمرینات ورزشی مناسب کل بدنتان در فعالیت باشد و نه فقط یک قسمت خاص. انجام 25 تا تمرین خمش شکمی با کیفیت خوب خیلی بهتر از انجام 250 تا خمش ولی به صورت نصفه نیمه و بدون کیفیت است.بیشتر مردم فقط میخواهند با دراز کشیدن روی زمین وانجام تمرینات سریع شکمی ،در حالی که اغلب بدون کیفیت لازم هست،شکم خوش فرمی پیدا کنند .

بهترین کار این است که در طی 4 نوبت ،و هر نوبت حدود 20 -25 تا خمش شکمی محکم و جدی انجام دهید.و در فاصله هر دوره حدود 90 ثانیه استراحت کنید

.در بسیاری از موارد تبلیغاتی با این عنوان شده که خیلی سریع به یک شکم صاف و خوش فرم دست یابید.خودتان را دور از تبلیغاتی نگه دارید که میخواهند با کمک یک محلول ،چربیهایی شکمتان را بسوزانند .

بنا براین فراموش نکنید که تنها انجام تمرینات شکمی مهم نیست بلکه در کنار ان تناسب کلی بدن و تغییر رژیم غذایی نیز بسیار مهم هستند.

Tummy tip 6

در زیر تعدادی از غذاهای اورده شده که مناسب هستند برای کاهش توده چربی شکم در کنار تمرینات ورزشی که صورت میگیرد.(.البته اگر متعادل مصرف بشوند)

بادام ها و قرص کمر(درخت بلارد،که یک ماده گیاهی است)

سیب(میوه ها مناسب هستند برایتان ولی همچنین قند بالایی دارند ،کلید مصرف متعادل کردن خوردن انهاست)

موز

زغال اخته،توت سیاه و تمشک

کلم بروکلی

برنج قهوه ای

سفیده تخم مرغ(برای صبحانه یک ساندویچ با نانی که از گندم خالص باشد تهیه کنید)

سیر

پف و فیل یا همان ذرت بو داده( کم نمک)

ارد جوی دو سر(برای شیرین کردن کشمش و عسل به ان اضافه کنید)

روغن زیتون(برای پایین اوردن کلسترول عالی است)

کره بادام زمینی(سرشار از پروتئین)

دانه کدو تنبل

اسفناج

چایی ها(چای سبز کمک به افزایش سوخت و ساز بدنتان (متابولیسم)میکند)

گوجه ها(اغلب گوجه ها را ناچیز میشمارند در حالی که نمیدانید چقدر مناسب است برایتان)

بوقلمون و سایر گوشت های بدون چربی

اب(باعث حرکت مواد غذایی در دستگاه گوارشتان شده و جلوگیری از نفخ معده میکند)

غله های گندمی ( حبوبات غذایی از گندم که از غلات تهیه شده و میتوان با شیر بعنوان صبحانه مصرف کرد)

نان گندم و پاستا

فقط به خاطر داشته باشید ....هرچیزی را به طور متعادل مصرف کنید و خودتان را با مواد غذایی مناسب هر از گاهی درمان کنید.

Amirdb
31-07-2010, 19:25
زغال اخته،توت سیاه و تمشک

دهنم آب افتاد:31:

saba_moha
02-08-2010, 17:10
tummy tip 7

فواید چای سبز

چای سبز فواید زیادی دارد،نه تنها باعث سوزاندن چربیهای شکم و افزایش متابولیسم بدنتان میشود،بلکه حاوی انتی اکسیدان است که باعث افزایش طول عمر و سلامتی میشود....ایا یک فنجان چای سبز امروزتان را خورده اید؟!...

یک قطره از اب لیمو و عسل به ان اضافه کنید و از چایتان لذت ببرید. :46:

tummy tip 8

ایا بزرگترین مشکل شما چربیهای تحتانی شکمتان است؟
در این صورت بهترین تمرینی که میتوانید انجام دهید این است که پاهایتان را دراز کرده و عضلات ان را منقبض نگه دارید در این صورت عضلات تحتانی شکمتان نیز فعال هستند.البته این تمرین بدون کاهش چربی رژیم غذایی و کالری هیچ فایده ای ندارد.

ماهیچه های خم کننده مفصل ران،ماهیجه های هستند که در ران و اطراف ستون مهره ها قرار گرفته اند.بنابراین به هنگام دراز و نشست این ماهیچه ها بیشتر از ماهیچه های شکمی فعالیت میکنند.برای کاهش این مشکل ،هنگام دراز و نشست ،دست هایتان را در جلوی سینه به صورت ضربدری بگذارید.این حالت باعث میشود که ماهیچهای خم کننده ران در حال استراحت بوده و تمرکز بیشتری بر روی ماهیچه های شکمتان بشود....هم چنین یکی دیگر از راه های محکم ساختن عضلات شکمتان انقباضات چند ثانیه ای مداوم عضلات شکم میباشد.

saba_moha
12-08-2010, 15:59
غذا هایی که شکم شما را اب میکند:

1)قطع مصرف هله هوله
بسیاری از اب نباتها و اسنک ها شامل گلیسیرین و شکر بالایی هستند.در معده به طور کامل هضم نمیشوند و این امر سبب میشود که شکم شما نفخ کند.

2)بدوید(در حدود 2 کیلومتر)

ورزش های سنگین ،فشار و تنش فراوانی را بر روی بدن شما میاورند و همین امر باعث میشود که عضلات برای متد طولانی نرم وسست باقی بمانند. اما نرمش متعادل و ملایم مثل یوگا و پیاده روی سریع به اب شدن چربی ها سرعت میدهد و مشکل شما را در مدت زمان کمری حل میکند.(البته شرمنده،این مورد غذا نیست!)

3)در مصرف نمک و ادویه زیاده روی نکنید.
مصرف بیش از حد نمک و ادویه جات باعث میشود که شکم شما نفخ کند.یک چهارم فنجان سس کچاپ سه برابر مقدار سدیمی که بدن شما در طول روز نیاز دارد،را فراهم میسازد.

4)پتاسیم مصرف کنید.

این ماده ادرار اور بوده و اثر نفخ نمک را از بین میبرد.مواد حاوی پتاسیم شامل گوجه فرنگی،موز،ماهی قزل الا،بادام و گیلاس هستند.

5)اب به میزان کافی مصرف کنید.

نوشیدن اب به میزان لازم،باعث میشود تا ابی که در بدن شما به دلیل وجود نمک جمع شده به اسانی خارج شود و نفخ شکمتان از بین برود.البته در مصرف اب نیز زیاده روی نکنید.میوه،سبزیجات و لبنیات خود دارای اب بالایی هستند.

kiarash3500
13-08-2010, 17:31
یه سوال داشتم
کمربند لاغری تو شیکم چه تاثیری داره؟

saba_moha
31-08-2010, 11:42
مکانیزم این کمربندها تقریبا مثل همون سونا هست،یعنی باعث میشه سلول ها اب از دست بدهند و چروکیده بشن واین باعث کوچکتر شدن شکم میشه...البته یعضی ها میگن این روش مناسب نیست و باعث اسیب به سلول ها میشه و فقط سایز رو کوچکتر میکنه و باعث کاهش وزن نمیشه...ولی خوب خیلی ها هم میگن همراه با ورزش براشون کارساز بوده...

saba_moha
31-08-2010, 12:30
4 حرکت شکم که معجزه میکند!3 تمرین اول تمام عضلات شکم را به حرکت وا می دارند،اثر چهارمی بر روی پهلوها می باشد .هر کدام از این حرکات را به ورزش های روزانه خود اضافه کنید انگاه متوجه خواهید شد که پس از چندی باید برای خود لباسی با اندازه جدید خریداری کنید!

دراز نشست استاندارد

در حالی که زانوهایتان خم شده روی زمین دراز بکشید.
کف پاها صاف است و بر روی زمین قرار میگیرد.انگشتان دست را در پشت و یا طرفین سر بگذارید.ارنج ها به سمت طرفین باشد.بال بیایید و ارنج ها را به زانو بزنید و سپس کتف و شانه را پایین اورده تا به زمین بخورند.در حین انجام حرکت سر را صاف نگه دارید و فاصله چانه از سینه حفظ شود.برای چند فانیه در ان حال باقی بمانید و سپس به وضعیت اولیه بازگردید.

توجه:سرخود را با دستانتان نکشید!تصور کنید طنابی به دور کمر شما بسته شده و حرکت را با فشاری که به عضلات شکم و کمر می اورید انجام دهید.

دوچرخه
روی زمین دراز بکشید و دست ها را پشت سر بگذارید.زانوهایتان را خم کنید و پاها را از زمین بلند کنید به طوری که ماهیچه ساق پا موازات زمین قرار بگیرد.ارنج یکی از دست ها را به سمت زانوی مخالف بیاورید.در این حالت پاها باید با هم زاویه 45 درجه بسازند.این حرکت را برای هر دو طرف انجام دهید.نکته ای برای تازه کارها: برای شروع میتوانید پاهای خود را بر روی زمین نگاه دارید.زمانی که ارنج خود را به سمت پا می اورید زانویتان را بلند کنید تا به هم برسند.سپس دوباره انرا روی زمین قرار دهید و حرکت را یکمرتبه دیگر تکرار کنید.

دراز نشست عمودی
روی زمین دراز بکشید،پاهایتان را به صورت مستقیم به بالا ببرید،دست های خود را نیز به طور عمودی در دو طرف بدن نگه دارید.نوک انگشتان دست را به نوک انگشتان پا برسانید.در این حرکت باید پاها را تا انجا که میتوانید به بالا بیاورید تا استخوان باسن از روی زمین بلند شود.نکته ای برای تازه کارها: بجای اینکه بطور همزمان دسته و پای های خود را بلند کنید،میتوانید ابتدا نیم تنه بالایی و سپس قسمت پایین دن را بلند کنید.

پهلوها
به سمت یکی از پهلوها دراز بکشید،زانوهای خود را خم کنید و بازویتان را به طور کامل بر روی زمین قرار دهید در حالی که ارنج با شانه در یک راستا باشد.تمام وزن خود را بر روی بازو وارد اورید و نیم تنه بالای بدن و باسن را به ارامی از روی زمین بلند کنید ،بطوریکه یک خط مستقیم از زانو تا سر حاصل شود.هرچقدر میتوانید در این حالت بمانید.برای شروع 10 تا 20 ثانیه کافی است.مدت زمان ای حرکت را باید تا یک دقیقه افزایش دهید.حرکت را برای طرف مقابل نیز انجام دهید.هر چه قوی تر میشوید،سعی کنید به بازوها و سپس پاها نیز کشش بدهید و بعد هر دو را با هم بکشید.

برگرفته از پرتال افتاب

oranoos2007
31-08-2010, 12:30
ممنون از مطالب مفیدتون
من تقریبا 55 کیلو هستم از وزنم خیلی راضی نیستم می خوام به 50 برسم عضلات شکم هم تقریبا خوبه ولی خوب اگه مراقب نباشم چاق می شوم بیشتر عضلات من ناحیه ران و باسن است که می خواهم آنرا کم کنم به نظرتون چطور می تونم این چربی ها را کم کنم یک مدت دراز نشست می رفتم که تاثیرش بیشتر روی شکم بود و مشکل من حل نکرد

kiarash3500
31-08-2010, 13:26
مکانیزم این کمربندها تقریبا مثل همون سونا هست،یعنی باعث میشه سلول ها اب از دست بدهند و چروکیده بشن واین باعث کوچکتر شدن شکم میشه...البته یعضی ها میگن این روش مناسب نیست و باعث اسیب به سلول ها میشه و فقط سایز رو کوچکتر میکنه و باعث کاهش وزن نمیشه...ولی خوب خیلی ها هم میگن همراه با ورزش براشون کارساز بوده...

من که دو ساله دارم استفاده میکنم تاثیری ندیدم به اون صورت...

***Spring***
31-08-2010, 15:02
سلام ...

دانش تــــغــــذيـــــه و تناسب اندام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saba_moha
31-08-2010, 18:02
ممنون از مطالب مفیدتون
من تقریبا 55 کیلو هستم از وزنم خیلی راضی نیستم می خوام به 50 برسم عضلات شکم هم تقریبا خوبه ولی خوب اگه مراقب نباشم چاق می شوم بیشتر عضلات من ناحیه ران و باسن است که می خواهم آنرا کم کنم به نظرتون چطور می تونم این چربی ها را کم کنم یک مدت دراز نشست می رفتم که تاثیرش بیشتر روی شکم بود و مشکل من حل نکرد

خواهش میکنم،امیدوارم کمک کننده باشند:20:....در مورد جنسیتتون نمیپرسم !ولی اگه خانم هستید به طور کلی چربی های نواحی باسن و ران در خانم ها بیشتر هستند...میشه اندازه قدتونو بگید؟در کل ورزش های موضعی اگر همراه با کاهش وزن کلی بدن نباشند تاثیر زیادی ندارند،یه مقاله ای توی پست بعدی میارم که راهکارهایی در مورد مشکل شما داده

با توجه به توضیحاتی که قبلا میدادید شاید به این علت باشه که شکم شما بیشتر به خاطر پوست اضافی داشتن اون ناشی از دوران چاقیتون بوده و چندان چربی نداره...فکر کنم کاهش وزنتون با رژیم بوده بیشتر تا با ورزش،
عیب رژیم هم اینه که فقط کم میکنه وزنو ولی در واقع ماهیچه نمیسازه و برعکس ماهیچه ها رو اب میکنه..که این خودش ممکنه شکمتون و سایر نواحی بدنتونو کوچکتر بکنه ولی پوست و عضلات اون ناحیه رو شل میکنه.

شاید اگه تمرینات ورزشی مستمر مربوط به شکم و کل بدن انجام دهید ، توام با همین کمربند لاغری بهتر نتیجه بگیرید.

oranoos2007
31-08-2010, 18:21
[QUOTE=saba_moha;5347130]خواهش میکنم،امیدوارم کمک کننده باشند:20:....در مورد جنسیتتون نمیپرسم !ولی اگه خانم هستید به طور کلی چربی های نواحی باسن و ران در خانم ها بیشتر هستند...میشه اندازه قدتونو بگید؟در کل ورزش های موضعی اگر همراه با کاهش وزن کلی بدن نباشند تاثیر زیادی ندارند،یه مقاله ای توی پست بعدی میارم که راهکارهایی در مورد مشکل شما داده

سلام
قدم 155 است بالا تنه ام نسبتا لاغر است و مشکلی با آن ندارم مشکلم با پائین تنه است تازمانی که ورزش می کردم خوب بود ولی یک مدت که وقت فرصت ندارم دارم چاق می شوم

saba_moha
31-08-2010, 19:53
سلام
قدم 155 است بالا تنه ام نسبتا لاغر است و مشکلی با آن ندارم مشکلم با پائین تنه است تازمانی که ورزش می کردم خوب بود ولی یک مدت که وقت فرصت ندارم دارم چاق می شوم

سلام،قد 155 با وزن 55 کیلو متناسب هست،در واقع اضافه وزنی ندارید و فکر میکنم 5 کیلو وزن کم کردن یه خورده براتون زیاد باشه....ولی باید خیلی مراقب باشید که چاق تر از این نشید..

.کلا اینو همیشه یادتون باشه این یک تصور غلطه که در بین دخترای جامعه ما رواج پیدا کرده که باید لاغر و نی قلیونی مثل باربی باشند!..نه اینطوری واقعا خوش هیکل نیستند مهم اینه که بدن ورزیده و متناسب باشه..که صد البته در اثر ورزش و رشد عضلانی که ایجاد میکنه به دست میاد...واقعا ادم یه نگاه که به هیکل ورزشکارای زن مثل شناگرا یا ژیمناست ها میندازه خیلی خوب متوجه میشه که واقعا تناسب اندام چی هست.

و مهم نیست که ادم قد بلند باشه یا قد کوتاه،مهم اینه که تناسب اندام داشته باشه که خودشو با هر قدی نشون میده..این مقاله بعدی کمکتون میکنه:20:

saba_moha
31-08-2010, 20:02
[به نظر می رسد که این موضوع این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. مخصوصاً خانم ها این روزها خیلی نگران شکل باسن خود هستند و هر لباسی که تن می کنند نگرانند که باسنشان در آن بزرگ جلوه نکند. در این مقاله می خواهیم چند راه بسیار موثر برای شکل دادن و لاغر کردن باسن های چاق عنوان کنیم.
نام علمی باسن، عضلات سرینی بزرگ می باشد. این عضلات همان عضلات گرد بالای مفصل ران است که در همه حرکات پاها شرکت دارند.
عضلات باسن از عضلات مختلفی تشکیل شده است که عضلات سرینی خوانده می شوند که قوی ترین آنها عضله سریتی بزرگ است. همین عضله است که برای ساختن یک باسن سفت و شکل گرفته باید روی آن کار کنیم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کار کردن روی عضله باسن
تمرین کردن روی عضله باسن آنقدرها هم که فکر میکنید سخت نیست. تقریباً هر زمانی که از پاهایان استفاده می کنید روی این عضله کار می شود اما برای شکل دادن به عضله باید همه آن کارها را کمی سخت تر و شدیدتر از معمول انجام دهید.
حرکات و تمرینات زیر به خوبی روی عضلات باسن کار می کنند:
· پله نوردی
· دویدن در کوه
· دوچرخه سواری
· دو سرعت
· لانگز
· اسکات

اما با انجام اسکات های ساده و معمولی نمی توانیم به عضلات باسن خود شکل بدهیم، با بالا رفتن عادی از چند پله هم همینطور. درمورد این عضله هم درست مثل همه عضلات دیگر برای رشد باید با اضافه کردن وزنه و شدت به تمرینات خود استقامت را بالا ببرید. یکی از بهترین نمونه ها حمل کردن یک ساک سنگین حیت پله نوردی به مدت نیم ساعت است. این حرکت به حدی روی عضلات باسنتان کار می کند که فردای آن حتماً پا درد خواهید داشت.
اما اینهم ککمی افراطی است. بهترین و قدیمی ترین راه برای شکل دادن به عضلات باسن همان انجام تمرینات بدنسازی و کار با وزنه در باشگاه است.
ساختن یک باسن شکل گرفته و زیبا کاری کاملاً احساسی است. مدت زمان زیادی می برد و نتیجه هم خیلی کند عایدتان می شود. اما، با اطلاعاتی که در این مقاله در اختیارتان قرار می دهیم، آب کردن چربی های اضافه باسن و شکل دادن به عضلات آن بسیار ساده خواهد بود. برای از بین بردن چربی های باسن به سرعت هرچه تمامتر باید به موارد زیر دقت کنید:
1. کاهش وزن عمومی بدن
بله، احتمالاً حدس می زدید. اگر می خواهید باسنی خوش فرم و زیبا داشته باشید، باید چربی هایی که احاطه اش کرده است را از بین ببرید. این هم مثل هر ماهیچه دیگر بدن است. اگر می خواهید تفکیک و شکل آن مشخص شود باید لایه چربی روی آن را آب کنید.
اینجا نمی خواهیم به بررسی این بپردازیم که اصلاً باسن بزرگ زیباست یا کوچک. هر دو آنها زیبایی خودشان را دارند. این مقاله مربوط به خانم هایی است که می خواهند چربی باسنشان را آب کنند و ما فقط روی این تمرکز می کنیم.
نکته ای که باید مثل همیشه متذکر شویم این است که شما نمی توانید فقط چربی یک قسمت خاص از بدنتان را آب کنید. اگر می خواهید باسنی خوش فرم داشته باشید باید چربی همه بدنتان را پایین بیاورید.
برای کاهش سریع چربی به سه چیز نیاز دارید:
1. رژیم غذایی
2. تمرینات بدنسازی
3. تمرینات ایروبیک یا هوازی
در این مقاله هر سه آنها را به اختصار بررسی می کنیم. برای کاهش وزن باید ن بیشتر از آنچه که مصرف می کنید، کالری بسوزانید. این را با بالا بردن متابولیسمتان با خوردن غذاهای مناسب و انجام صحیح تمرینات هوازی می توانید تقویت کنید.
2. تمرینات شدید کاردیو (هوازی)
تا به حال یک فوتبالیست یا دونده را دیده اید که باسن زشت و چاق داشته باشد؟ مطمئناً اینطور نیست. این افراد آنقدر می دوند و حرکات مخصوص باسن انجام می دهند که دیگر چربی روی باسنشان نمی ماند. اگر شما هم می خواهید باسنتان را شکل دهید باید همان کارها را انجام دهید.
بهترین نوع تمرینات هوازی مناسب برای باسن، نوع هوازی شدید است. دویدن روی کوه، حرکات لانگز، اسکات با پرش و امثال آن. می بینید وقتی شیل سطح را افزایش می دهید یا ورزش هوازی می کنید که باعث می شود بیشتر از حد معمول خم شوید، از عضلات باسنتان استفاده بیشتری می شود. پس اگر می خواهید باسنتان را شکل دهید باید سخت ترین نوع تمرینات هوازی را انتخاب کنید.
3. تمرینات بدنسازی
تمرینات بدنسازی برای باسن آنقدرها هم سخت نیست اما ضروری است. تمرینات بدنسازی نه تنها به عضلات باسنتان فرم می دهد بلکه متابولیسم بدنتان را هم بالا می برد و درنتیجه کالری و چربی بیشتری می سوزانید و در طول روز کالری کمتری جذب می کنید. همه اینها برای شکل دادن به عضله مورد نظرتان عالی است.
بهترین تمرینات بدنسازی مخصوص باسن:
همانطور که گفتیم، اضافه کردن استقامت به حرکات عادی بهترین ایده ممکن است. در زیر به بهترین تمرینات بدنسازی مخصوص باسن اشاره می کنیم:
1. اسکات پرشی: این حرکت آنچنان روی پایین تنه تان کار می کند که حسابی به درد و سوزش می افتد. این حرکت خیلی سریع نتیجه می دهد.
2. لانگز با وزنه: اگر زانو درد دارید این حرکت را انجام ندهید، در غیر اینصورت حرکتی بسیار عالی برای شکل دادن به عضلات باسن است.
3. استپ با وزنه: ابتدا با وزنه سبک شروع کرده و کم کم آنرا سنگین تر کنید.
4. دویدن روی کوه: یکی از بهترین و محبوب ترین حرکات است.
5. دستگاه پرس پا: این دستگاه بدنسازی اغلب کمتر توسط خانم ها در باشگاه استفاده می شود. با کمک این دستگاه و با استفاده از وزنه های سنگین می توانید خیلی خوب روی عضلات باسنتان کار کنید.
اینها نمونه هایی از بهترین حرکات بدنسازی مخصوص باسن بودند که برایتان عنوان کردیم. اگر همین پنج حرکت را هم به خوبی انجام دهید مطمئن باشید که نتیجه عالی نصیبتان خواهد شد.

oranoos2007
31-08-2010, 20:24
ممنون خوب بود
یک مقدار درباه لانگز باوزنه و اسکات پرشی توضیح میدهید
سابق تکواندو کارمی کردم یک روز درمیان یک ساعتی را میدویدم واقعا سوختن چربی های بدن احساس می کردم خیلی خوب بود ولی متاسفانه دوسالی که به خاطر مشغله های کاری گذاشتم کنار

_ermia
31-08-2010, 21:40

من میخواستم بگیرم، گفتم اطلاعاتی راجع بهش پیدا کنم، راجع مزیت هاش یا مدلهاش،سرچ که کردم تو چندتا سایتی خوندم این شکمبندهای لاغری با لرزش هایی که ایجاد میکنند، باعث شکسته شدن بافت چربی های شکم میشن ( شکسته شدن ها، نه آب شدن)
بعد این چربی های کوچیک شده میتونند خرکت کنند و باعث گرفتگی عروق قلب بشن
و نهایتا اینکه نه تنها سودی ندارن که ضرر هم دارند
متاسفانه این مطلب رو چند وقت پیش خوندم و لینکش رو سیو نکرده بودم

Lady Negar
31-08-2010, 23:17
امروز بیایید به یاد گذشته‌ها مبادله کالا به کالا داشته باشیم.
غذاهای پرچرب را با انواع کم‌چرب یا بدون چربی و یا حتی انتخابهای بهتر مبادله کنیم.
شیرهای کم‌چرب و یا بدون چربی را جایگزین شیر پرچرب کنیم.
گوشت‌های قرمز پرچرب را با ماهی و یا مرغ مبادله کنیم و به جای ساندویچ‌های بی‌فایده سوسیس و کالباس، ساندویچ‌های کم‌چرب سینه مرغ یا بوقلمون بخوریم. سس‌های سالاد پرچرب را با انواع کم‌چرب و یا بدون چربی مبادله کنیم.
شکلات‌های شیری را با شکلات‌های تیره مبادله کنیم اما در مصرف آنها هم زیاده‌روی نکنیم.
غذاهایی که رگ‌های قلب را تنگ می‌کنند با میوه‌ها و سبزیجات پرفیبر مبادله کنیم تا خون هم مانند آبی که در ناودان جاری می‌شود، بدون تنگی و گرفتگی در رگ‌ها و مویرگ‌هایمان جریان یابد.

saba_moha
02-09-2010, 11:07
ممنون خوب بود
یک مقدار درباه لانگز باوزنه و اسکات پرشی توضیح میدهید
سابق تکواندو کارمی کردم یک روز درمیان یک ساعتی را میدویدم واقعا سوختن چربی های بدن احساس می کردم خیلی خوب بود ولی متاسفانه دوسالی که به خاطر مشغله های کاری گذاشتم کنار

حرکت اسکات بدین صورت هست که باید بدن رو به صورتی خم کنید که ران ها و ساق پا با هم زاویه 90 درجه تشکیل بدن،مثل نشستن روی صندلی...حرکت لانگز رو خودم هم دقیقا نمیدونم .

ولی این ادرس سایتی هست که این حرکات رو به خوبی نشون میده ،برید توی قسمت حرکات پاها...همینطور در ادامه حرکات مفیدی هم برای شکم معرفی میکنه.

saba_moha
06-09-2010, 17:00
tummy tip 9

اگر به دنبال یک خوراکی برای رفع گرسنگی بین وعده های غذاییتان هستید ،دانه های افتاب گردان مفید هستند.این دانه ها سرشار اط پروتئین و ویتامین E که یک انتی اکسیدان و ضدالتهاب قوی هست میباشند.

اگر دست کشیدن از غذا برایتان سخت است،غذاهایی را که حاوی پروتئین و فیبر بیشتری هستند امتحان کنید.این غذاها با عث میشوند تا زودتر معده تان احساس سیری کند.

ایا به پاستا علاقه دارید؟ اگر خوردن ماکارونی های معمولی باعث ضعف شما میشود،بهتر است که از پاستاهای که از گندم خالص تولید شده اند استفاده کنید.این پاستا ها نه فقط ویتامین و املاح بیشتری دارند بلکه به طور کلی محصولات غنی شده از گندم مفید برای سلامت قلب و عروق هستند.

ایا شما از توپ های تناسب اندام که swiss ball نیز خوانده میشوند استفاده میکنید؟این توپ ها باعث به کار گرفتن ماهیچه های تحتانی شکم (که در تمرینات مختلف کمتر فعال هستند) میشوند .همچنین سایر ماهیچه های بدنتان را نیز به فعالیت وا میدارند.

saba_moha
18-09-2010, 12:00
این ها تصورات اشتباه هستند و دلایل رد انها در ادامه اورده شده است!

1)برای سفت شدن شکم باید حرکات مربوط به ان را هر روز انجام دهید
دلیل:عضلات شکم نیاز به استراحت و بهبودی دارند.در طول زمان استراحت است که ماهیچه ساخته میشود...یک متخصص میگوید که انجام تمرین های شکمی برای 3 تا 5 روز در هفته موجب میشود شما عضلات سفت ،و شکم صافی پیدا کنید.

2)تمرین کامل شکم نیم ساعت طول میکشد.

دلیل:اگر نیم ساعت طول بکشد تا شما احساس کنید عضلات شکمتان در تحرک هستند ،پس احتمالا حرکات را اشتباه انجام میدهید.بر روی مدت زمان تمرکز نکنید.همیشه کیفیت مهم تر از کمیت است.

3)دراز نشست خیلی ارام،عضلات را محکم تر میکند
دلیل: انقدر که روند معمولی دراز نشست شما را لاغر میکند،ارام انجام دادن ان به اب شدن چربی ها کمک نمیکند.در حقیقت کندی حرکات اصلا سودمند نیست.

4)بهترین زمان برای انجام حرکات شکمی ،اخر تمرین ها میباشد
دلیل: یک محقق میگوید هیچ فرقی نمیکند شما چه ورزش های شکمی را انجام دهید،فقط درست انجام دادن و ثبات در تمرینات است که باید مورد توجه قرار گیرد.بنابراین بهترین زمان وقتی است که احساس کنید میخواهید تمرینات را انجام دهید.اما اگر میخواهید در ابتدای تمرینات حرکات مربوط به شکم را انجام دهید،اول باید خودتان را حسابی گرم کنید.هنگامیکه خون در گردش باشد،می توان به اسانی از بروز بسیاری از اسیب دیدگی ها جلوگیری کرد.

5)با انجام حرکات پایلیت(pilates) نمیتوانید شکم خود را 6 تکه کنید
دلیل:اگر انها را به همراه یک رژیم غذایی سالم انجام دهید،میتوانید لایه های مورد نظر خود را بر روی شکم به وجود اورید.شکل شکم ،قد و بلندی نیم تنه بالایی شما جزء اموری هستند که به ژن هایتان ارتباط پیدا میکند.

6)بدون وزنه و دستگاه نمیتوانید شکم خود را اب کنید

دلیل:شما به هیچ وجه به وزنه نیازی ندارید،البته بسیاری از ورزشکاران بای اینکه توانایی و قدرت خود را افزایش دهند از وزنه استفاده میکنند.بسیاری از دستگاه ها و وزنه ها برای استفاده خانم ها طراحی نشده اند ،اگر شما به طور مناسب در دستگاه قرار نگیرید ،ممکن است فشار به قسمت هایی که نباید،وارد شود.یک نصیحت:به زمین بچسبید که م موثر است و هم ارزان و انرا به راحتی در هرجایی میتوانید پیدا کنید.

saba_moha
21-09-2010, 18:52
تحقیقات نشان میدهد که محصولاتی که از خالص کردن کامل گندم بدست میایند چندان برای شکل شکم شما سودمند نیستند مثل نان های سفید(بدون سبوس)....بنابرای بهتر است که از نان هایی که کاملا از گندم و طبیعی تر هستند استفاده کنید.

شکل شکم شما به طور عمده توسط ژن هایتان مشخص میشود،بنابراین ممکن است هیچگاه نتوانید کاملا چربی های اضافه ان را اب کنید.....اما نگران نباشید در هر حال اگر همیشه بدنتان را در پوزیشن های درست قرار دهید(صاف نشستن و...)،رژیم کم چرب داشته باشید و تمرینات منقبض کننده ماهیچه های شکمی و همینطور ورزش هایی که سیستم قلب و عروقتان را به تکاپو میاندازند(اهسته دویدن و پیاده روی) انجام دهید،انگاه خواهید دید که فرم شکمتان به طور موثری زیبا تر شده است.

اغلب افراد از اینکه وقت و انرژی کافی برای انجام تمرینات ندارند مینالند،اگر شما هم وقت کافی ندارید میتوانید از یک تمرین ساده 15 دقیقه ای،هر روز و در هر کجابهره مند شوید:

1)درجا زدن سریع به مدت 30 دقیقه 2)60 ثانیه درجازدن متعادل و یا پریدن 3)این کار را 10 بار انجام دهید و در هر بار 3-5 دقیقه استراحت نمایید.

5 غذایی که شما باید جدا از خوردن ان ها خودداری کنید حتی به صورت متعادل:

دونات،سودا،فرنچ فرایز،چیپس،غذاهای دریایی سزخ شده به جز ماهی

s_sarvi
21-09-2010, 19:59
شام نخوردن چی؟تاثیر داره؟
پیاده روی عادی چطور؟

saba_moha
22-09-2010, 14:56
شام نخوردن چی؟تاثیر داره؟
پیاده روی عادی چطور؟

شام نخوردن شاید به ظاهر تاثیر داشته باشه...ولی اصلا روش اصولی نیست و قرار نیست با رسوندن کم مواد غذایی به بدنتون خصوصا پروتئین،ماهیچه های خوش فرمی داشته باشید بلکه اون ها رو شل میکنید

شام رو بهتره که سبک بخورید و از خوردن مواد چرب و پختنی خودداری کنید و به قول معروف حاضری میل کنید!

کلا رژیم کم چربی برای خودتون تهیه کنید.

بله پیاده روی عادی هم تاثیر گذاره...در واقع کالری میسوزونه و مانع از تجمع چربی میشه ولی خوب،طبیعتا هر چه سریعتر باشه و فعالیتتون بیشتر بهتر نتیجه میگیرید.ولی مراقب باشید بعد از اون باز مواد پر کالری رو جایگزین اون کالری های از دست رفته حین ورزش نکنید که اونوقت ورزش کردنتون یه کار پوچ بوده!:41:

greena
03-10-2010, 20:27
سلام ودرود
ممنون از تاپیکتون
تو این تاپیک در مورد مصرف پروتئین ها صحبت شد لازم دونستم کمی هم در موردش مطلب بذارم ......درضمن منتظر قسمت 11 هستم ...........

منابع غذایی پروتئینها :

پروتئین ها دو منبع دارند :

۱- منابع حیوانی : که بهترین منبع غذایی پروتئینی یا پروتئین با کیفیت عالی پروتئین سفیده تخم مرغ یا پروتئین تخم مرغ است . به همین علت ارزش بیولوژیکی آن را ۱۰۰ در نظر می گیرند .

پروتئین شیر و لبنیات تقریباً مشابه پروتئین سفیده تخم مرغ است و ارزشی حدود ۹۶ دارد و بعد از آن پروتئین گوشتها اعم از گوشت سفید و قرمز قرار می گیرد .

بنابراین منابع غذایی حیوانی شامل گوشت ، مرغ ، ماهی ، تخم مرغ ، شیر و لبنیات بهترین منابع پروتئین حیوانی هستند .

۲- منابع گیاهی پروتئین : غلات و حبوبات است ( نان ، برنج ، ماکارونی ، رشته ها ، لوبیا ، عدس و ماش )

کیفیت پروتئینی منابع غذایی حیوانی و گیاهی :

از نظر ارزش بیولوژیکی ، بالاترین ارزش را پروتئین سفیده تخم مرغ دارد . بعد از آن شیر ، ماست و پنیر قرار دارد و پروتئین گوشت ها بعد از این در گروه قرار دارد .

saba_moha
09-10-2010, 23:01
سلام ودرود
ممنون از تاپیکتون
تو این تاپیک در مورد مصرف پروتئین ها صحبت شد لازم دونستم کمی هم در موردش مطلب بذارم ......درضمن منتظر قسمت 11 هستم ...........

سلام دوست عزیز....همونطور که میدونید تو این مدت خیلی گرفتار بودم و اصلا فرصت سر زدن به پی سی رو نداشتم ...از مطلب خوبتون و حسن توجهتون سپاسگزارم....امیدوارم مطالب بتونه راه گشای شما و سایر دوستان باشه:11:

saba_moha
09-10-2010, 23:28
همانطور که بارها گفته شده علاوه بر داشتن یک رژیم غذایی مناسب ،انجام تمریناتی که در ان ها پهلوها به نوبت خم میشوند میتواند یکی از راه های موثر اب کردن شکم باشد.

فقط روی زمین دراز بکشید در حالی که زانوانتان را خم کرده و دست هایتان را پشت سرتان به هم قلاب کرده اید.حالابا هربار بلند کردن تنه از زمین ارنج دستتان را به پای مخالف نزیدیک نمایید..با هر بار بلند شدن جای دست ها و پاها را عوض نمایید...برای گرفتن بهترین نتیجه هنگام بلند شدن از زمین کاملا شکمتان را به طرف پا خم نمایید.
یکی از شایع ترین سوالاتی که مردم در زمینه کاهش وزن میکنند این است که چقدر طول میکشد تا وزنشان را کاهش دهند.

سرعت کاهش وزنتان به فاکتورهای زیر بستگی دارد:
1)سن
2)وزن
3)جنس
4)متابولیسم
5)میزان و کیفیت تمرینات ورزشی

به خاطر دخیل بودن فاکتورهای زیاد در این پروسه ،نمیتوان به راحتی مدت کاهش وزن را تخمین زد.اما انچه که بر می اید انجام تمرینات حداقل 3 بار در هفته و کاهش مصرف چربی و افزاایش مصرف پروتئین و فیبر بسیار موثر میباشد به طوری که شما را به نتیجه دلخواهتان میرساند.

ورزش بیش از حد؟!

بله!امثلا تمرینات شکمی باید به طور متوسط 3_2 بار در هفته صورت بگیرند تا ماهیچه های شکمتان را به درستی پرورش دهند.اما اگر شما انها را هر روز انجام دهید بازده را پایین اورده و چندان به نتیجه دلخواه نمیرسید.
موفق باشید:20:

saba_moha
30-01-2011, 21:10
tummy tip 12

ورزش زیاد
بله!شما میتوانید خیلی زیاد ورزش کنید.به عنوان مثال انجام تمرینات دراز و نشست و کلا تمریناتی که بر روی ماهیچه های شکمتان کار میکند،تنها باید 2_3 بار در هر هفته صورت گیرد تا عضلات شکمتان را به درستی شکل دهد؟
.اگر شما ان ها را هر روز انجام دهید بازده و نتیجه کار پایین خواهد بود.

ایا میوه ها چاق کننده هستند؟
شما شرط میبندید که هستند!میوه ها مملو از قند هستند.با این که دارای قند طبیعی هستند،اما مقادیر زیاد ان میتواند سب افزایش وزن شما یا کند کردن پروسه کاهش وزنتان در زمان معین شوند
بنابراین به خاطر داشته باشید خوردن یک دانه سیب هر روز مانعی ندارد ،اما افزایش ان به 4 تا 5 در روز ممکن است سبب ایجاد اختلال گفته شده شود.
بنابراین میوه بسیار مفید برای سلامتی شما هست و شما باید ان را مصرف کنید.فقط به مقدار کم و متعادل و مراقب مقادیر قند و کربوهیدرات دریافتی خود باشید
به یاد داشته باشید:....ت-ع-ا-د-ل.

saba_moha
03-02-2011, 14:32
فقط سوزاندن کالری مهم نیست .!

سعی کنید موقعی که از دستگاه های ورزشی استفاده میکنید ،بیشتر تمرکز کنید بر اینکه چقدر به سختی تلاش میکنید و میزان عرقی که میریزید تا اینکه تمرکزتان فقط بر روی مقدار کالری سوزانده شده در بدنتان که دستگاه نشان میدهد باشد.وقتی که شما بر تداوم و افزایش شدت تمریناتتان تمرکز کنید، بازده سیستم قلبی عروقی و کاهش وزن خودتان را افزایش میدهید.

بهترین زمان ورزش کردن کی است؟
همه ما میدانیم که ورزش یک راه بسیار خوب برای سالم ماندن و شادابی هست.اما دقیقا چه زمانی بهترین وقت برای ورزش کردن است؟ ایا در ابتدای صبح قبل از خوردن قهوه ی مان؟ یا بهترین زمان بعد از خوردن شام برای سوزاندن غذای اضافی که خورده اید است؟!
اگر شما فردی هستید که به طور منظم ورزش میکنید ،ممکن است شیوه خاص خودتان را داشته باشید که فقط برای شما جواب میدهد.اما اگر ساعت ورزش شما هر روز متفاوت است و به جای اینکه بدنتان را در شرایط بهتری قرار دهد ،ان را بدتر و خسته تر کند بنابراین شما نیاز به توجه به ساعت شبانه روزی بدنتان دارید تا بتوانید بهترین زمان ورزش کردن را برنامه ریزی کنید.
به عنوان مثال ممکن است شما صبح ها زود از خواب بیدار میشوید و اصلا مشکلی با اینکه در همان ابتدای صبح ورزش کنید را ندارید.بنابراین اگر احساس میکنید که این زمان بازده شما را بالا میبرد ،ورزش کردن در این ساعت را ادامه دهید. اما توجه داشته باشید اگر شما خودتان را مجبور به بیدار شدن در ابتدای صبح میکنید فقط به خاطر اینکه اینگونه برنامه ریزی کرده اید و اصلا احساس سرحالی نمیکنید و ناخوشایندتان است،ممکن است که با شکست مواجه شده و لازم است که یاد بگیرید چگونه ان را اثر بخش کنید.
بهترین زمان ورزش کردن به ریتم شبانه روزی بدنتان وابسته است.این ریتم ها تمام اتفاقات بدنتان را مثل دمای بدن و متابولیسم و فشار خون و ترشح هورمون ها و...تنظیم میکند.دانشمندان مطالعاتی را بر روی ریتم های شبانه روزی بدن انجام داده اند تا مشخص شود چه ساعاتی از شبانه روز بدن انسان بیشترین بازده و سر حالی را برای ورزش کردن و انجام سایر کار ها دارد.
بدن های ما یک سیکل 24 ساعته تاریکی_روشنایی دارند که هر کدام از ما میتوانیم مشخص کنیم در کدام زمان بیشترین بازده جهت انجام کارهایمان داریم.اگر فردی بگوید من انسان سحر خیزی نیستم،نباید خود را تحت فشار برای ورزش در صبح زود بگذارد.
دانشمندان ثابت کرده اند که به نظر میرسد اثر ریتم های شبانه روزی بر دمای بدن ،بیشترین کنترل را بر بازده کارها دارد.وقتی که دمای بدنتان در بیشترین محدود خود باشد ،احتمالا بازده شما نیز بیشترین خواهد بود وبالعکس این موضوع در پایین ترین دمای بدنتان رخ خواهد داد.در هر کجا که باشید دمای بدنتان معمولا 1تا 3 ساعت قبل از اینکه از خواب برخیزید در پایین ترین نقطه خود خواهد بود.اما به تدریج در بعد ازظهر به پیک خود میرسد.
تحقیقات پزشکی نشان داده اند که افراد در طول روز ،وقتی که دمای بدنشان در بالترین نقطه خود است، بهتر و پر قدرت تر میتوانند ورزش کنند.ماهیچه ها گرم تر و انعطاف پذیر تر هستند،واکنش های رفلکسی بدن سریعتر(عکس العمل نسبت به اتفاقات و شرایط)، و شما در بالاترین محدوده قدرت بدنی بوده و کمترین احتمال اسیب بدنی وجود دارد.
سعی کنید این تجربه را در مورد خودتان بیازمایید.شما میتوانید در 5 روز متوالی دمای بدنتان را در ساعات مختلف روز بستجید و انگاه باید سعی کنید که ورزش را در 3 ساعت قبل یا بعد از زمان بالاترین دمای بدنتان انجام دهید.