PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آيا نتايج تحليل هاي سايت Cnet و سايتهاي مشابه ، قابل اطمينان است؟

outpost
21-07-2010, 13:08
تحليل هاي حقيقي يا پولي ؟

مدتي پيش بود داشتم مطالب يكي از سايت هاي ايراني كه در مورد فناوري هاي جديد مطالب مختلفي را از سايت هاي خارجي منتشر ميكنه را مرور ميكردم, تو يكي از پست ها در مورد يك مدل جديد از تلويزيون برندی مطلب كوتاهي نوشته شده بود كه الان يادم نيست دقيقا در مورد چي بود! نكته اي كه نظرم را جلب كرد كامنت هاي خوانندگان اون سايت بود كه در مورد برندي نظر داده بودند, تعدادي موافق و تعدادي مخالف بودند. تعدادي از خوانندگان براي اثبات نظرات خود آنچنان محكم و با قدرت نوشته بودند كه اين برند مورد تائيد سايت Cnet هست و ديگه نبايد كسي در مورد محصولي كه Cnet گفته excellent حرفي زد!!!!!

متاسفانه در ايران مردم يا اصلا براي ارزيابي محصولي اعتقاد به سايت ها و فروم هاي معتبر ندارند! يا اگر دارند به سايت هاي مثل همين Cnet اعتماد ميكنند و فكر ميكنند اين گونه سايت ها كه زياد هم هستند مرجع قابل اعتمادي براي خريد يك محصول است.

اين سايت Cnet كه ديگه شاهكار تحليل هست! كل صفحات سايت تبليغ سامسونگ هست! كنار تحليل برندهاي مختلف تبليغات سامسونگ بيشتر نظر را جلب ميكنه تا مطلب نوشته شده! ويدئوهاي تحليلي هم كه ديگه آخرشه! يه پكيج سينماي را مياره معمولا هم يا سامسونگ هست يا سوني! شروع ميكنه به تعريف كردن از طراحي باريك و مد روز محصول! بعد توضيح در مورد پورت USB جلوي پنل و در آخر ورودي و خروجي هاي پشت دستگاه! اين شد تحليل Cnet

اگر يه نگاهي به اسپانسرهاي اين شركت كنيد كاملا متوجه تبليغاتي بودن اين سايت ميشد. در تحليل هاي ويدئوي اين سايت اول تبليغ كمپاني هاي مثل AT&T پخش ميشه و بعد تحليل شاهكار سايت ديده ميشه!
سايت هاي مشابه Cnet زياده حالا چرا اين سايت تا اين اندازه مطرح شده ميتونه به دليل حمايت كمپاني هاي بزرگي مثل سوني, سامسونگ و ديگر كمپاني هاي حامي اين سايت باشه؟

يكي ديگه از همين سايت هاي شبيه به Cnet يه تحليل ويدئوي گذاشته بود از دي وي دي پليرهاي HDMI دار سامسونگ و كارشناس (برجسته) سايت ميگفت چرا پول اضافي براي خريد بلوري پلير بديم! فلان مدل سامسونگ با خروجي HDMI تصاوير وضوح بالا را براي شما اجرا ميكنه با كمترين هزينه! و از اينطور اراجيف
اصلا امكان نداره سايتي در اين وسعت كه گزارشگر به نمايشگاه هاي بين المللي ميفرسته مورد حمايت شركت هاي بزرگ نباشه, هزينه استوديوهاي ضبط, كادر تحريريه و كارشناسان متبحر! اين سايت ها رو كي ميده؟

امروزه تبليغات براي كمپاني هاي بزرگ مهم ترين عامل فروش به حساب مياد, حمايت پشت پرده از سايت ها و فروم هاي مطرح بهترين و كم هزينه ترين روش تبليغات در دنياي است كه مردم فكر ميكنند آنچه در اينترنت مي خوانند حرف اول و آخر است.

به افرادی هم که در سایت ها و فروم های داخلی سنگ این سایت های تبلیغاتی را به سینه میزنند باید بگم مطرح ترین تحلیل گران صدا و تصویر در وب های شخصی تحلیل می نویسند و اینقدر قدرت دارند که یک نظر بد و تحلیل انتقادی از یک برند میتونه فروش جهانی اون محصول را اگر متوقف نکنه به پائین ترین حد ممکن برسونه!

اینجاست که مخاطب Home Theater بايد اينقدر باهوش باشد كه گول اين سايت ها و اراجيف افراد ناآگاه را نخوره.

خوش باشید.

منبع :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Cleeev
21-07-2010, 13:17
طرفی که اینو نوشته احتمالاً یه جورایی مورد عنایت قرار گرفته جو گیر شده اشتباه کرده در خرید اومده عقده گشایی...!!!

واللا.... :27:

طرف اندازه دو زار اطلاعات نداره...!

تبلیغات یه چیزه، تحلیل یه چیزه، نقد و بررسی یه چیز جداس که در همه زمینه cnet یکی از پیشتازان و بهترین ها بوده و هست... همچنین pcworld, pcmag, tom's hardware و غیره...

این سایتا اگه میخواستن عین سایتای * خل تبلیغاتی ایرانی و نویسنده عقده گرفته این وبلاگ عمل کنن، انقدر خواننده و طرفدار نداشتن...! میدونی cnet چقدر فعالیت خبری/کامپیوتری/اینترنتیش گسترده ـس...؟؟؟ مقدار کمیش جلوی چشمه...

البته سایت ها و جامعه های زیاد و معتبر و بزرگ دیگری هم هستن که تعدادشون کم نیست که cnet یکی از بزرگترین و موفق تریناشونه...

peaceful1
21-07-2010, 13:37

مدتي پيش بود داشتم مطالب يكي از سايت هاي ايراني كه در مورد فناوري هاي جديد مطالب مختلفي را از سايت هاي خارجي منتشر ميكنه را مرور ميكردم, تو يكي از پست ها در مورد يك مدل جديد از تلويزيون برندی مطلب كوتاهي نوشته شده بود كه الان يادم نيست دقيقا در مورد چي بود! نكته اي كه نظرم را جلب كرد كامنت هاي خوانندگان اون سايت بود كه در مورد برندي نظر داده بودند, تعدادي موافق و تعدادي مخالف بودند. تعدادي از خوانندگان براي اثبات نظرات خود آنچنان محكم و با قدرت نوشته بودند كه اين برند مورد تائيد سايت Cnet هست و ديگه نبايد كسي در مورد محصولي كه Cnet گفته excellent حرفي زد!!!!!

متاسفانه در ايران مردم يا اصلا براي ارزيابي محصولي اعتقاد به سايت ها و فروم هاي معتبر ندارند! يا اگر دارند به سايت هاي مثل همين Cnet اعتماد ميكنند و فكر ميكنند اين گونه سايت ها كه زياد هم هستند مرجع قابل اعتمادي براي خريد يك محصول است.

اين سايت Cnet كه ديگه شاهكار تحليل هست! كل صفحات سايت تبليغ سامسونگ هست! كنار تحليل برندهاي مختلف تبليغات سامسونگ بيشتر نظر را جلب ميكنه تا مطلب نوشته شده! ويدئوهاي تحليلي هم كه ديگه آخرشه! يه پكيج سينماي را مياره معمولا هم يا سامسونگ هست يا سوني! شروع ميكنه به تعريف كردن از طراحي باريك و مد روز محصول! بعد توضيح در مورد پورت USB جلوي پنل و در آخر ورودي و خروجي هاي پشت دستگاه! اين شد تحليل Cnet

اگر يه نگاهي به اسپانسرهاي اين شركت كنيد كاملا متوجه تبليغاتي بودن اين سايت ميشد. در تحليل هاي ويدئوي اين سايت اول تبليغ كمپاني هاي مثل AT&T پخش ميشه و بعد تحليل شاهكار سايت ديده ميشه!
سايت هاي مشابه Cnet زياده حالا چرا اين سايت تا اين اندازه مطرح شده ميتونه به دليل حمايت كمپاني هاي بزرگي مثل سوني, سامسونگ و ديگر كمپاني هاي حامي اين سايت باشه؟

يكي ديگه از همين سايت هاي شبيه به Cnet يه تحليل ويدئوي گذاشته بود از دي وي دي پليرهاي HDMI دار سامسونگ و كارشناس (برجسته) سايت ميگفت چرا پول اضافي براي خريد بلوري پلير بديم! فلان مدل سامسونگ با خروجي HDMI تصاوير وضوح بالا را براي شما اجرا ميكنه با كمترين هزينه! و از اينطور اراجيف
اصلا امكان نداره سايتي در اين وسعت كه گزارشگر به نمايشگاه هاي بين المللي ميفرسته مورد حمايت شركت هاي بزرگ نباشه, هزينه استوديوهاي ضبط, كادر تحريريه و كارشناسان متبحر! اين سايت ها رو كي ميده؟

امروزه تبليغات براي كمپاني هاي بزرگ مهم ترين عامل فروش به حساب مياد, حمايت پشت پرده از سايت ها و فروم هاي مطرح بهترين و كم هزينه ترين روش تبليغات در دنياي است كه مردم فكر ميكنند آنچه در اينترنت مي خوانند حرف اول و آخر است.

به افرادی هم که در سایت ها و فروم های داخلی سنگ این سایت های تبلیغاتی را به سینه میزنند باید بگم مطرح ترین تحلیل گران صدا و تصویر در وب های شخصی تحلیل می نویسند و اینقدر قدرت دارند که یک نظر بد و تحلیل انتقادی از یک برند میتونه فروش جهانی اون محصول را اگر متوقف نکنه به پائین ترین حد ممکن برسونه!

اینجاست که مخاطب Home Theater بايد اينقدر باهوش باشد كه گول اين سايت ها و اراجيف افراد ناآگاه را نخوره.

خوش باشید.

منبع :

چیزی که میتونم با اطمینان بگم این هست که بعضی سایت هایی که review میدن به صورت ضمینه ای و تخصصی حرف میزنند پس دقت مقاله ها بیشتره و کامل تره ولی بعضی مثل این سایت بخصوص تو ضمینه هایی که خودم بیشتر دربارش تحقیق کردم. مثل پخش کننده های قابل حمل و هدفون اسپیکر و ... با منابع مرجع این صنف فاصله زیادی دارند.
خوب این طبیعی هست که همه سایت ها و مجله ها خود به خود مقاله هاشون از بازار قالب تاثیر میگیرند( نه این که مبلغ اون ها بشه) باشه و عموما هیچ audiophile (تو صنفی که خودم دنبال میکنم) به چنین رفرنس کلی گویی اعتنا نمیکنه. عموما این جور سایت ها برای عرف جامعه هست ولی افرادی که خیلی تخصصی میبینند به منابع تخصصی تر رجوع میکنند. نه یک سایتی از باله پشه تا جون آدمی زاد رو برسسی میکنه حد اقل افراد با تخصص بیشتر با تامل بیشتری میخونند.
البته اگه سایتی مثل این سایت بخواد همه چی رو انقدر تخصصی ببینه خیلی بوجه و امکانات میخواد وقتی خود شرکت ها حرف های نقیض واشتباه درباره محصولاتشون میزنند چطور میشه انتظار داشت این سایت بتونه بی نقص باشه.
البته غیر ممکنه که این سایت ها اصلا جنبه تبلیغاتی نداشته باشند نمیشه این همه وقت همه عمر واعتبار و زندگیشون رو بزارن و بدون تاثیر از بعضی مسائل برای خیر امواتشون کار کنند نه واقعا ساده لوحانس البته هر چند عموم مجله ها و سایت ها تحت تاثیر چنین مسائلی هستند ولی نه به اون شکل و شدتی که بعضی ها فکر میکنند. اگه باشه 1 در هزار اون هم با اغماز ها و .. کوچیک تو چیز های نزدیک به هم و... تو ایران که کامل اتو مجله ها و مخصوصا تو سایت ها به چشم میاد.
بعضی از حرف های این دوستمون تو وبلاگش واقعا به حقه مثلا این که مردم ما فکر میکنند مقاله های این ها آیه قران هست نه فقط یک نظر ه تخصصیه در صورتی که تو خیلی از صنف ها صلیقه خیلی موثر هست پس نسخه کلی نمیشه پیچید.

طرفی که اینو نوشته احتمالاً یه جورایی مورد عنایت قرار گرفته جو گیر شده اشتباه کرده در خرید اومده عقده گشایی...!!!

واللا.... :27:

طرف اندازه دو زار اطلاعات نداره...!

تبلیغات یه چیزه، تحلیل یه چیزه، نقد و بررسی یه چیز جداس که در همه زمینه cnet یکی از پیشتازان و بهترین ها بوده و هست... همچنین pcworld, pcmag, tom's hardware و غیره...

این سایتا اگه میخواستن عین سایتای * خل تبلیغاتی ایرانی و نویسنده عقده گرفته این وبلاگ عمل کنن، انقدر خواننده و طرفدار نداشتن...! میدونی cnet چقدر فعالیت خبری/کامپیوتری/اینترنتیش گسترده ـس...؟؟؟ مقدار کمیش جلوی چشمه...

البته سایت ها و جامعه های زیاد و معتبر و بزرگ دیگری هم هستن که تعدادشون کم نیست که cnet یکی از بزرگترین و موفق تریناشونه...
خیلی خوبه که همه نظر بدن تا سطح آگاهی جمع بالا بره ولی لزومی نداره به هم تحمیل کنیم.

Cleeev
21-07-2010, 14:43
خیلی خوبه که همه نظر بدن تا سطح آگاهی جمع بالا بره ولی لزومی نداره به هم تحمیل کنیم.

منم نگفتم cnet بهترینه ولی نویسنده این مطلب خیلی جوگیرانه و دشمنانه نوشته... درسته cnet ریویوهاش و توضیحاتش به اندازه سایتای تخصصی تر نیست ولی فعالیتش خوبه و به خصوص در امر خبررسانی بسیار کارش خوبه و نویسنده ها و مقاله نویسای خیلی خوبی داره...

cnet سعی میکنه معمولی و در سطح عمومی بمونه و خیلی خیلی تخصصیش نکنه... البته مطالب تخصصیم دیده میشه که نویسنده ها بعضاً بنویسن ولی در کل سطح نرمال رو پیش گرفته...

این نویسنده دیگه خیلی جوگیر شده...

outpost
21-07-2010, 16:08
منم نگفتم cnet بهترینه ولی نویسنده این مطلب خیلی جوگیرانه و دشمنانه نوشته... درسته cnet ریویوهاش و توضیحاتش به اندازه سایتای تخصصی تر نیست ولی فعالیتش خوبه و به خصوص در امر خبررسانی بسیار کارش خوبه و نویسنده ها و مقاله نویسای خیلی خوبی داره...

cnet سعی میکنه معمولی و در سطح عمومی بمونه و خیلی خیلی تخصصیش نکنه... البته مطالب تخصصیم دیده میشه که نویسنده ها بعضاً بنویسن ولی در کل سطح نرمال رو پیش گرفته...

این نویسنده دیگه خیلی جوگیر شده...

اتفاقا من با نظر نويسنده كاملا موافقم.

هر وقت بر اساس اين تحليلها و آزمايشات يه جنسي خريدم ، پشيمون شدم.

نمونه آخرش خريد يه دستگاه DVD Recorder سامسونگ بود كه سايت Trusted Reviews درجه Recommended بهش داده بود.

قيمش 350 تومن و مشابه همين دستگاه در ماركهاي سوني و پاناسونيك حدود 500 تومن بود.

اين دستگاه سامسونگ 3 بار درايوش خراب شد. سرعت هاردش بسيار پايين بود. فلشهاي باالاي 4 گيگ رو نميخوند. فايلهاي Dat رو حتي با تغيير پسوند پخش نميكرد. به خاطر نداشتن Photo HD كيفيت پخش عكسهاي JPG بسيار بد بود. خيلي دستگاه كندي بود و كلي مشكلات ريز و درشت.

خلاصه رفتم دسگاه رو با كلي ضرر فروختم و اين بود آخرين تجربه من از اعتماد به اين سايتها.

و تازه اونجاست كه ميفهمي چرا برندهاي ژاپني مثل سوني و پاناسونيك گرونترن.. چون جنس درست حسابي ميدن دست ملت.
=====
من نمونه هاي اينجوري كه سايتهاي معروف باعث خريد بد كاربران ميشن رو خيلي سراغ دارن كه اگه خواستيد باز هم ميتونم بگم.

====
يه نمونه ديگه هم همين تعيين رده تلوزيونها توي Cnet و سايتهاي ديگه است كه با هزار آب و تاب چندتا تلويزون رو برتربرين هاي سال انتخاب ميكنن.

ولي وقتي شما ميريد بازار ميبنيد كه در عمل هيچ تفاوت محسوسي بين تلويزونهاي در يك رنج قيمت وجود نداره . يا اصلا تصاوير اون تلويوني كه Cnet يا بقيه تعريفشو كردن به دلتون نميچسبه.

چيزي كه بهش صد در صد اعتقاد دارم اينه كه توي خريد بايد آزمايشها و تحليلها و آمارها رو خوند و استفاده كرد ولي در نهايت خودتون بايد به بازار بريد محصولي كه ميخواين رو از نزديك ببنيد و تصميم گيرنده نهايي براي خريد ، خودتون باشيد نه Cnet و امثالهم !

outpost
21-07-2010, 16:14
زننده این تاپیک یه فن بویه از اینکه سونی دو سه ساله تو لیست cnet نیست بهش فشار سنگینی وارد شده اگه سونی تو لیست بود الان خودش 50 هزارتا مقاله واسش زده بود.

من برند سوني رو دوست دارم ، اما هيچ وقت كوركورانه و تعصبي خريد نميكنم. همين ديروز يكي از دوستان خواست LCD بخره و بهش سامسونگ رو پيشنهاد دادم.

خودم هم كسي بودم كه تاپيك طرفداران فيليپس رو راه انداختم و در مورد اين كه با پاناسونيك هم مشكل ندارم اين قسمت از مطلبمو بايد ديده باشي.

و تازه اونجاست كه ميفهمي چرا برندهاي ژاپني مثل سوني و پاناسونيك گرونترن.. چون جنس درست حسابي ميدن دست ملت.مساله من اينه كه مثل نويسنده اون مطلب ، هيچ وقت نتوستم حقيقت رو توي اين سايتهاي تحليلي پيدا كنم.

مثلا يه زماني كه اطلاعات نرم افزاريم پايين بود ، به ردبندي و امتيازي كه Cnet به نرم افزار ها ميداد خيلي اهميت ميدادم. ولي امروز كه يه كاربر حرفه اي كامپيوتر شدم ؛ هيج وقت به نظرات و امتيازات Cnet توجه نميكنم.

حالا هم كه بعد از سالها خريد لوازم الكترونيكي دارم ميبينم كه به Cnet و سايتهاي مشابه نميتونم صد در صد اطمينان كنم.

و اين تاپيك رو زدم كه بچه ها در موردش نظراتشونو بگن و هيچ وقت هم معتقد نيستم كه نظر من صد در صد درسته

دقيقا مثل تاپيك " مساله اين است : PC يا سيستمهاي صوتي تصويري " كه خودم راه انداختم و اونجا كلي چيزاي جديد بچه ها از هم ياد گرفتن و نظراتشون رو در باره عقيده من دادن.:11:

love021
21-07-2010, 16:18
اتفاقا من با نظر نويسنده كاملا موافقم.

هر وقت بر اساس اين تحليلها و آزمايشات يه جنسي خريدم ، پشيمون شدم.

نمونه آخرش خريد يه دستگاه DVD Recorder سامسونگ بود كه سايت Trusted Reviews درجه Recommended بهش داده بود.

قيمش 350 تومن و مشابه همين دستگاه در ماركهاي سوني و پاناسونيك حدود 500 تومن بود.

اين دستگاه سامسونگ 3 بار درايوش خراب شد. سرعت هاردش بسيار پايين بود. فلشهاي باالاي 4 گيگ رو نميخوند. فايلهاي Dat رو حتي با تغيير پسوند پخش نميكرد. به خاطر نداشتن Photo HD كيفيت پخش عكسهاي JPG بسيار بد بود. خيلي دستگاه كندي بود و كلي مشكلات ريز و درشت.

خلاصه رفتم دسگاه رو با كلي ضرر فروختم و اين بود آخرين تجربه من از اعتماد به اين سايتها.

و تازه اونجاست كه ميفهمي چرا برندهاي ژاپني مثل سوني و پاناسونيك گرونترن.. چون جنس درست حسابي ميدن دست ملت.
=====
من نمونه هاي اينجوري كه سايتهاي معروف باعث خريد بد كاربران ميشن رو خيلي سراغ دارن كه اگه خواستيد باز هم ميتونم بگم.

====
يه نمونه ديگه هم همين تعيين رده تلوزيونها توي Cnet و سايتهاي ديگه است كه با هزار آب و تاب چندتا تلويزون رو برتربرين هاي سال انتخاب ميكنن.

ولي وقتي شما ميريد بازار ميبنيد كه در عمل هيچ تفاوت محسوسي بين تلويزونهاي در يك رنج قيمت وجود نداره . يا اصلا تصاوير اون تلويوني كه Cnet يا بقيه تعريفشو كردن به دلتون نميچسبه.

چيزي كه بهش صد در صد اعتقاد دارم اينه كه توي خريد بايد آزمايشها و تحليلها و آمارها رو گذاشت كنار . بايد به بازار بريد محصولي كه ميخواين رو از نزديك ببنيد و خودتون تصميم نهايي رو بگيريد .

سلام عزیز من نظرم بر عکس شماس من b650 سامسونگو با کلی تحقیق تو اینترنت خریدم الانم ازش راضیم تو مغازه w550 سونی بعضی جاها بهتر به نظر میومد b650 سامسونگ تو بعضی مغازه ها بهتر بود ولی من b650 خریدم در مقایسه با w550 واقعا بهتره اینو وقتی خونه دوس و همسایه میبینم کاملا حس میکنم.

Sacrament
21-07-2010, 16:27
حالا با cnet کار نداریم این همه سایتو مجله دیگه چی؟ اونا از cnet تخصصی ترن واقعا این همه سایت ممکنه یه دفعه پول گرفته باشن!؟
شما اگه یکی از tv یای سونی تو لیست cnet بود عمرا همچین تاپیکی نمیزدی که هیچ برعکسش تاپیک میزدی من کاری به سونی و پاناسونیک ندارم سامسونگ خیلی عالی داره کار میکنه 4-5 سال پیش فرسنگا با پاناسونیک و سونی فاصله داشت ولی الان بدون هیچ شکی جای سونیو گرفته همینطور در آینده جای پاناسنیکم میگیره که از قدیم تو tv یای larg size همیشه king بود اینو من مطمئنم دلیل اصلیشم بر میگرده به خود سونی اگه با پانا و پایونیر که روی تکنولوژی پلاسما که بومی ژاپنه کار میکردن به این وضع گرفتار نمیشدن ولی رقابت ژاپنیا با خودشون ضعیفشون کرده پاناسونیکم الان داره میلیارد میلیارد دلار با ضرر روی پلاسما هزینه میکنه با ضرر میفروشه تا فقط برندشو بالا نگه داره وگرنه تو lcd اونا خیلی وقته با سامسونگ و ال جی باختن.

outpost
21-07-2010, 16:44
حالا با cnet کار نداریم این همه سایتو مجله دیگه چی؟ اونا از cnet تخصصی ترن واقعا این همه سایت ممکنه یه دفعه پول گرفته باشن!؟
شما اگه یکی از tv یای سونی تو لیست cnet بود عمرا همچین تاپیکی نمیزدی که هیچ برعکسش تاپیک میزدی من کاری به سونی و پاناسونیک ندارم سامسونگ خیلی عالی داره کار میکنه 4-5 سال پیش فرسنگا با پاناسونیک و سونی فاصله داشت ولی الان بدون هیچ شکی جای سونیو گرفته همینطور در آینده جای پاناسنیکم میگیره که از قدیم تو tv یای larg size همیشه king بود اینو من مطمئنم دلیل اصلیشم بر میگرده به خود سونی اگه با پانا و پایونیر که روی تکنولوژی پلاسما که بومی ژاپنه کار میکردن به این وضع گرفتار نمیشدن ولی رقابت ژاپنیا با خودشون ضعیفشون کرده پاناسونیکم الان داره میلیارد میلیارد دلار با ضرر روی پلاسما هزینه میکنه با ضرر میفروشه تا فقط برندشو بالا نگه داره وگرنه تو lcd اونا خیلی وقته با سامسونگ و ال جی باختن.

از اينكه شما هم دوستانه نظرتو ميدي ، ممنونم.

هونطور كه گفتم من نميگم كه اين مطلب درسته و فقط ميخوايم نظرات بچه ها رو بدونيم.

اما يه نكته اي اشاره كردي كه گفتي :

حالا با cnet کار نداریم این همه سایتو مجله دیگه چی؟ اونا از cnet تخصصی ترن واقعا این همه سایت ممکنه یه دفعه پول گرفته باشن!؟ بيين اين "همه" سايت و مجله وجود نداره.

مثلا توي خريد همين تلويزيون ، كلا شايد 10 تا سايت و مجله نباشه كه توي خريد مردم تاثير گذار باشن كه يكيش همين Cnet . پس با حمايت مالي از همين تعداد كم ميشه بازار فروش رو به نفع خودت تغيير بدي.

در ضمن معتقد نيستم كه مثلا سامسونگ مستقيما پول ميده تا نتايج تغيير پيدا كنه ، بلكه نويسنده مطلب ميدونه كه چون سامسونگ بهشون تبلييغات زيادي ميده پس نبايد ازش بد بگه و حتما بايد جايگاهي توي ليست داشته باشه.

خلاصه كلام اينكه اين شركتها به طور غير مستقيم در نحوه ي گزارشهاي و رده بندي هايي كه ازشون ميشه ، دست دارند و به خاطر همين هيچ وقت نميشه به اين سايتها و مجلات به ديدگاه " ختم كلام " نگاه كرد.

===========

درضمن اينو بگم كه من اين مطلب رو از وبلاگ Home theater آوردم كه خود اين شخص در زمينه تست لوازم صوتي و تصويري خيلي حرفه اي هستش و مطالبش همينجوري تو شكمي نيست !

اول وبلاگشو بخونيد ، بعد در مورد اين پستي كه داده و من هم نقل كردم ، فكر كنيد و بعد نظر بديد.

*Alucard*
21-07-2010, 17:58
وبسایت Cnet وبسایت خوبیه نمیشه گفت همه تحلیلاش بده ولی بعضی مواقع احساس میشه به اسپانسراش ارفاق میکنه برای همین خیلی مورد انتقاده ولی با این حرفا نمیتونه خیلی دور از حقیقت ریویو کنه چون اعتبارش میره زیر سوال ولی من خودم متن خیلی از ریویوهای این سایت رو خوندم که به عنوان مثال به یک نکته منفی اشاره کرده ولی در آخر برای اسپانسرهاش تو امتیاز دهی از اون مشکل صرف نظر کرده در حالیکه در مورد برندهای دیگه اون مشکل رو امتیاز منفی محاسبه کرده.

peaceful1
21-07-2010, 18:50
از اينكه شما هم دوستانه نظرتو ميدي ، ممنونم.

هونطور كه گفتم من نميگم كه اين مطلب درسته و فقط ميخوايم نظرات بچه ها رو بدونيم.

اما يه نكته اي اشاره كردي كه گفتي :

بيين اين "همه" سايت و مجله وجود نداره.

مثلا توي خريد همين تلويزيون ، كلا شايد 10 تا سايت و مجله نباشه كه توي خريد مردم تاثير گذار باشن كه يكيش همين Cnet . پس با حمايت مالي از همين تعداد كم ميشه بازار فروش رو به نفع خودت تغيير بدي.

در ضمن معتقد نيستم كه مثلا سامسونگ مستقيما پول ميده تا نتايج تغيير پيدا كنه ، بلكه نويسنده مطلب ميدونه كه چون سامسونگ بهشون تبلييغات زيادي ميده پس نبايد ازش بد بگه و حتما بايد جايگاهي توي ليست داشته باشه.

خلاصه كلام اينكه اين شركتها به طور غير مستقيم در نحوه ي گزارشهاي و رده بندي هايي كه ازشون ميشه ، دست دارند و به خاطر همين هيچ وقت نميشه به اين سايتها و مجلات به ديدگاه " ختم كلام " نگاه كرد.

===========

درضمن اينو بگم كه من اين مطلب رو از وبلاگ Home theater آوردم كه خود اين شخص در زمينه تست لوازم صوتي و تصويري خيلي حرفه اي هستش و مطالبش همينجوري تو شكمي نيست !

اول وبلاگشو بخونيد ، بعد در مورد اين پستي كه داده و من هم نقل كردم ، فكر كنيد و بعد نظر بديد.

آره من یک نگاهی به آرشیوش کردم واقعا بیش از یک وبلاگ شخصی بود از معرفی همچین رفرنسی متشکرم. مشخصا نفعی برای اون بنده خدا نداره این همه مطلب درباره این همه وسلیه بنویسه معلومه قبل از آپلود رو نوشتن خیلیاش وقت گذاشته بوده واقعا دستش درد نکنه.
من تو این فرروم های خارجی گاهی اشتباهاتی رو تو لفظ یا تو بیان گفتم از طرف افراد پیگیر تر به صورت دوستانه توصیه و نقد و اصلاح شدم ولی تو رفرنس های ایرانی و بعضی رفرنس های خارجی با احتیاط زیاد پست میدم چون افراد بیشتر از این که سعی کنند از یک دیگه یاد بگیرند و مخصوصا مخصوصا تلاش کنند یاد بدند قضاوت میککند. من شخصا اگه تو کلی فرروم عضوم فقط و فقط برای یاد گرفتن و بس و از همه افرادی که تو این راه کمک میکنند همیشه تشکر میکنم و به راحتی از کنار پست هایی که نمیفهمم یا ... میگذرم.

best
21-07-2010, 20:13

دوست عزیز
با تاپیکی که گذاشتی الان مورد آماج حملات یه سری متعصب و یه سری بازاریاب که در پست های مختلف همین فروم به فروشنده بودن خود اذعان داشتند ، قرار می گیری.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به طور کلی اگه رویویی ارائه بدی که ال سی دی آقایون یا برند محبوبشان در اون رویو بالاترین امتیاز رو آورده باشد، بدون توجه به روش تست و رویو، فوری 10تا تشکر برات می دن یا بیشتر

ولی اگه رویویی باشه که در آن ال سی دی یا برند محبوبشان امتیاز مناسبی نیاورده باشد، بدون توجه به روش تست و رویو، فوری اعتبار سایتی که رویو داده رو می برند زیر سوال، بعد هم اسلحه می کشنو می بندنت به گلوله!

صحبت از Cnet کردی،
پیشنهاد می کنم یک ال سی دی مشخص (با مشخصات یکسان در اروپا و آسیا) ، در دو سایت reviews.cnet.com و asia.cnet.com/reviews ببین و رویو و امتیازی که آقایان Philip Wong و David Katzmaier در دو سایت مختلف از Cnet ارائه کرده اند را با هم مقایسه کن تا جواب سوالت رو بیابی.

و این همه سایت که رویو ارائه می دهند. حالا یا 5تا یا 10تا یا 100تا حالا هرتعداد... رویو همه رو بذار کنار هم و با هم مقایسه کن! بیشتر این ال سی دی ها و ال ای دی ها و پلاسما ها در ایران هست و می شه اونا رو از نزدیک در نمایندگی ها و یا منزل دوستان و آشنایان دید و با آنچه در رویو ها آمده مقایسه کرد...

مثلا:
SL80 در یک سایت به قول بعضی از آقایون ، معتبر، به عنوان یه ال سی دی بد معرفی شده.
بعد همون SL80 با همون مشخصات در سایت دیگر ، باز از نظر همون آقایون، سایت معتبر ، به عنوان یه ال سی دی خوب معرفی شده!

یا، یه ال سی دی در بیشتر سایت ها مطرحه! بعد منزل یکی از آشنا ها می بینی و با خودت می گی: این همه ازش تعریف می کنن ... اینه!

در کنار تخصص! فاکتور هایی چون سلیقه طرف رویو کننده و همینطور تبلیغات را باید در نظر گرفت
دیگه قضاوت با خودتون

Terry Bogard
21-07-2010, 22:26
معلومه که من نظر این سایتارو قبول دارم فرق بین سی نت آسیا با آمریکا واسه خاطر سیستم پخششونه تو آسیا پاله تو آمریکا ntsc ولی کلا cnet آمریکا از بقیه cnet معروفتره لابراتوارشونم مجهزتره.

zed2
22-07-2010, 00:31
معلومه که من نظر این سایتارو قبول دارم فرق بین سی نت آسیا با آمریکا واسه خاطر سیستم پخششونه تو آسیا پاله تو آمریکا ntsc ولی کلا cnet آمریکا از بقیه cnet معروفتره لابراتوارشونم مجهزتره.
نظر سایتا همیشه از نظر فن بویایی مثل جناب best (فن بوی ال جی) outpost (فن بوی سونی) قابل قبولتره.

و البته یک نفر هم می تونه همین نسبت رو به شما به عنوان فن بوی پاناسونیک بزنه......که در اخر این بحث ها کمکی به هیچ کس نمی کنه......:41:

دوستان خواهشا با شرح دیدگاهاتون نظرتون رو نسبت به این موضوع و درست بودن و یا نبودن از دیدتون رو منتقل کنین چون این جور بحث ها کمکی به دوستان تازه کار که می خوان خرید کنن نمی کنه.:13:

خوش باشید.

منبع :

من در چند بخش موافق و چند بخش مخالف هستم

برای کسانی که اولین بار هست می خوان تلویزیون بخرن بعد از مدت ها و از تکنولوژی ها خبر ندارن و بخوان مطالب اولیه رو بدست بیارن و یا مدل هارو مقایسه اولیه کنن این سایت و تمام سایت هایی که مقایسه و معرفی هارو انجام داده باسه شروع بهترین منابع است ولی اگر کاربر با این موارد اشنا شده باشه و حرفه ای بخواد بشه و بخواد از تمام توانایی های تلویزیون استفاده کنه ( من جزو این دسته نیستم ولی می دونم برای انها هر مسئله کوچکی مهم میشه براشون و به کوچکترین جزئیات و مسائل توجه می کنن ) ارزش این مطالب کم میشه چون هر کاربر بسته به نیاز های خودش که می خواد با تلویزیون کار کنه دنبال ریزه کاری های خاص است که تو این گونه سایت ها پیدا نمی شه و باید خود طرف در اینترنت بگرده و ان مطالبی که احتیاج داره رو در فروم های تخصصی که توسط کاربرای حرفه ای تلویزیون بررسی میشه باید جوابش رو انجا پیدا کنن....( که الکی سعی نکنین برین تو این جور سایتها چون بعضی مواقع اگر ندونین واقعا دونبال چی می گردین ممکنه بیشتر گیج یا گمراه بشین )
در حالت عادی کسایی که استفاده معمولی از تلویزیون می کنن به سختی می تونن بین تلویزیون ها فرق اساسی تو جزئیات و .... بزارن ( فوقش همان قابلیت پورت usb که تو یک محصول هست و تو یکی دیگر نیست ... البته این مثال بود )و معمولا این گونه بحث ها برای ان گروه تاثیری نداره ولی اگر بخوان به استفاده حرفه ای بپردازن و از تمام قابلیت ها استفاده کنن باید بدونن که حتما اطلاعات عمومی و پایه لازم رو باید بدست بیارن که اینگونه مطالب در تو این جور سایت ها کم پیدا میشه.

Terry Bogard
22-07-2010, 01:23
من فن بوی پاناسونیکم قبول ولی وقتی پاناسونیک محصول خوبی نداشته باشه نمیام خودمو پاره پوره کنم از یک وبلاگ دوزاری مطلب اینجا بزارم که مطالبش ترجمه شده مطالب همین سایتای اینترنتیه!!!
به آدم خیلی فشار وارد میشه یه فن بوی میاد اینجا میگه فلان سایت فلانه چون برند مورد علاقش توش نیست!!!!
عجب زمونه ای شده !!!!!!!!!!!!
cnet تبلیغیه!!؟؟
اینا چی؟
avforum
hdtv test
flatpanels hd
hd televizija
home cinema choice
home theater magazine
digital versus
dpreview
trusted reviews

خلاصه نرود میخ آهنی در سنگ.

afshin b
22-07-2010, 11:28
.
.
.

چيزي كه بهش صد در صد اعتقاد دارم اينه كه توي خريد بايد آزمايشها و تحليلها و آمارها رو خوند و استفاده كرد ولي در نهايت خودتون بايد به بازار بريد محصولي كه ميخواين رو از نزديك ببنيد و تصميم گيرنده نهايي براي خريد ، خودتون باشيد نه Cnet و امثالهم !

به نظر من كه اصلاً نميشه به مقايسه توي نمايندگي ها اعتماد كرد، چون اصلاً استانداردي وجود نداره، مثلاً ممكنه سورس ها متفاوت باشه (كه حتماً هست) يا تنظيمات متفاوت باشه يا حتي كابل ها و ... پس مطمئناً اين سايت ها خيلي خيلي قابل اعتمادترن تا اين جور مقايسه توي فروشگاه ها.

zed2
22-07-2010, 11:30
من فن بوی پاناسونیکم قبول ولی وقتی پاناسونیک محصول خوبی نداشته باشه نمیام خودمو پاره پوره کنم از یک وبلاگ دوزاری مطلب اینجا بزارم که مطالبش ترجمه شده مطالب همین سایتای اینترنتیه!!!
به آدم خیلی فشار وارد میشه یه فن بوی میاد اینجا میگه فلان سایت فلانه چون برند مورد علاقش توش نیست!!!!
cnet تبلیغیه!!؟؟
اینا چی؟
avforum
hdtv test
flatpanels hd
hd televizija
home cinema choice
home theater magazine
digital versus
dpreview
trusted reviews

اول بفرمایید یک لیوان چایی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر یک تازه کار وقت می زاشت و همه اینهارو می خوند که خیلی از مشکلات ما حل شده بود..........
معمولا بیشتر کسایی که باسه خرید میان بیشتر لقمه اماده می خوان و وقت باسه خوندن این جور موارد نمی زارن حالا هرچه کسی که اطلاعات لازم رو برای افراد می زاره بی طرفانه تر و منطقی تر بزار کمک بیشتری به دیگر دوستان انجام می ده.

خلاصه نرود میخ آهنی در سنگ.برای سوراخ کردن یک سنگ صبر داشتن و استفاده از اب نرم بهتر از عجله و استفاده از میخ سخت است و راحتتر میتونه در سنگ سوراخ ایجاد کنه.:11:
( البته خطاب من باسه همه دوستانی است که دارن اینگونه رفتار می کنن)

davood-d
24-07-2010, 15:54
cnet تبلیغیه!!؟؟
اینا چی؟
avforum
hdtv test
flatpanels hd
hd televizija
home cinema choice
home theater magazine
digital versus
dpreview
trusted reviews

پسر خوب وب جناب برزين مرجع هست! ترجمه كرده چيه! ميدوني با شركت هاي Hi-end فروش در رابطه هست؟ ميدوني هاي اند چيه؟

Terry Bogard
24-07-2010, 22:09
اولا که پسر خوب خودتی دوما فقط تو میدونی high end چیه باور کن به یه تو بمیری راست میگم سوما لازم نکرده بیای اینجا واسه من تبلیغ وبلاگ دوزاری کنی.
گوشه ای از تحلیلهای وبلاگ رفرنس!!!

لحظه اي با شهدا

و این هم گوشه ای از تحلیل واقعا علمی و فنی..

آخراي اين 2012 هم براي من همينطور شده بود! من فكر نميكنم هيچ بچه مدرسه اي فكر ميكرد كشتي گير كرده در بين صخره ها موفق نميشه نجات پيدا كنه و همه سرنشينانش كشته ميشن! اين كشتي نوح امريش فقط زرافه و فيل كم داشت تا يك كشتي نوح كامل بشه! البته اينجا ما سه تا كشتي ميبينيم! با يك كشتي ديگه كافي بود كاپيتان هم با عصا بياد وايسه جلوي كشتي! بعد در آخر فیلم باز شدن دروازه ها و اون نور خورشيد و مردم نجات يافته با خوشحالي ميان رو عرشه كشتي و خوشحال كه نجات پيدا كردن! اما معلوم نيست اين آدم هاي نجات يافته اميدشون به كجاست؟ البته اميد همه ما به خداوند هست, اما در اين فيلم فرق ميكنه! به گفته فرمانده كشتي يا زير دريائي يا چيزي بين اين دو, بيش از 70% دنيا را آب گرفته, چيزي هم كه از آمريكا نمونده, پس اين آدم ها خوشحال دارن به كجا ميرن؟ شايد هم اون بخشهاي خشكي كه از زمين نشان داده ميشه "اسرائيل" هست. داستان منجي يهوديان و ظاهر شدنش از اورشليم را هم كه حتما ميدونيد؟ آيا نجات يافتگان اين فيلم قوم بني اسرائيل نيستند؟
فيلم هاي آخرالزماني در اين سالها زياد ساخته شده, و 2012 ديگه آخر همشون بود, هاليوود در فيلم هاي زيادي آمريكا را منجي بشريت نشان داده اما در بين اين همه فيلمي كه ساخته شده فيلم هاي مثل سه گانه ماتريكس و اين آخري 2012 ديگه خيلي دستشون رو شده در نشان دادن آمريكا به عنوان نجات دهنده بشريت و الغاء اين نكته كه فقط آمريكاست كه ميتونه بشريت را از هر بلايي نجات بده!
تو ماتريكس كه مستقيما به اسم "يعقوب" اشاره ميشه! يعغوب در زبان ابري يعني اسرائيل! در اون فيلم ديالوگي هست كه ميگه مواظب پسر من يعقوب باش كه در كشتي تو هست! توجه كنيد ميگه مواظب اسرائيل باش! اين ديگه تخيلات من نيست, اين همه هزينه ميشه براي ساخت اين فيلمها آيا فقط براي سرگرمي؟ و گيشه است؟ نه هدفي فراتر از صنعت سنما پشت اين گونه از فيلم ها هست؟اصلا مگه میشه امریش یه فیلم صرفا سرگرم کننده ساخته باشه اون هم با این همه شعارهای به سطح آمده؟ فیلم های شبیه به ۲۰۱۲ کم نیست! فیلمی مثل روز استقلال که خیلی واضح داره صحبت میکنه که منجی یک صهیونیسم هست! یا جنگ دنیاها اسپيلبرگ, خود اسپیلبرگ داره میگه من این فیلمو بعد از ۱۱ سپتامبر ساختم! تو فیلم داره اشاره میشه این هیولاها تروریسم هستند, دختر بچه از باباش تو ماشين ميپرسه, امروز مشخصه تروريسم به كي ميگن؟
شايد براتون جالب باشه كه بدونيد در 40 سال پيش كمپاني ژيلت براي تبليغ تيغ هاي ريش تراشي خودش با همكاري كمپاني هاي فيلم سازي روشي را ابداع كرده بوده كه فكر نميكنم تا به امروز نمونه اي داشته باشد, همانطور كه ميدانيد در نمايش فيلم در سينما از 24 فريم در ثانيه استفاده ميشه, در آن زمان اسم ژيلت را به فاصله هاي مشخص به جاي يك فريم جايگزين ميكردند, چشم قادر نبود در سرعت 24 فريم بر ثانيه اين تصوير بسيار سريع را ببيند اما در دراز مدت مغز تصوير ژيلت را در خود ثبت ميكرد! ژيلت پوسترهاي بزرگ خود را كه دقيقا همان تصويري كه به جاي فريم هاي فيلم جايگزين شده بود را در خروجي سالن نصب ميكرد, تماشاگر در هنگام خروج از سالن و ديدن لوگو و اسم ژيلت اين احساس را داشت كه چقدر اين لوگو و اسم براش آشناست! و اين در ذهنش براي خريد ثبت ميشد.
اكثر توليدات مطرح امروز هاليوود داره همين كارو با بيننده جهاني خود ميكنه, اول اينكه آمريكا منجي عالم هست و دوم اسرائيل در خطره و اگر نجم بيم اسرائيل از دست رفته...

ما نفمیدیم این وبلاگ که به جز خودش هیچ سایتیو در چهار گوشه عالم قبول نداره فقط بلده بیاد فیلم ببینه بیاد برای بقیه تعریف کنه شده رفرنش!!!! ما یه بچه محل داریم از این یارو بهتر فیلم تعریف میکنه

davood-d
24-07-2010, 22:56
اولا که پسر خوب خودتی دوما فقط تو میدونی high end چیه باور کن به یه تو بمیری راست میگم سوما لازم نکرده بیای اینجا واسه من تبلیغ وبلاگ دوزاری کنی.

لحظه اي با شهدا

ما نفمیدیم این وبلاگ که به جز خودش هیچ سایتیو در چهار گوشه عالم قبول نداره فقط بلده بیاد فیلم ببینه بیاد برای بقیه تعریف کنه شده رفرنش!!!! ما یه بچه محل داریم از این یارو بهتر فیلم تعریف میکنه

ارزش جواب دادن نداري!

davood-d
24-07-2010, 23:11
آره من یک نگاهی به آرشیوش کردم واقعا بیش از یک وبلاگ شخصی بود از معرفی همچین رفرنسی متشکرم. مشخصا نفعی برای اون بنده خدا نداره این همه مطلب درباره این همه وسلیه بنویسه معلومه قبل از آپلود رو نوشتن خیلیاش وقت گذاشته بوده واقعا دستش درد نکنه.
من تو این فرروم های خارجی گاهی اشتباهاتی رو تو لفظ یا تو بیان گفتم از طرف افراد پیگیر تر به صورت دوستانه توصیه و نقد و اصلاح شدم ولی تو رفرنس های ایرانی و بعضی رفرنس های خارجی با احتیاط زیاد پست میدم چون افراد بیشتر از این که سعی کنند از یک دیگه یاد بگیرند و مخصوصا مخصوصا تلاش کنند یاد بدند قضاوت میککند. من شخصا اگه تو کلی فرروم عضوم فقط و فقط برای یاد گرفتن و بس و از همه افرادی که تو این راه کمک میکنند همیشه تشکر میکنم و به راحتی از کنار پست هایی که نمیفهمم یا ... میگذرم.

سلام برادر

خوشحالم شما هم متوجه زحمات جناب برزين شدين:10:
من يك سالي است با ايشون در رابطه هستم, واقعا نظرم در مورد صدا و تصوير عوض كرده.

افرادي هم كه اينجا صحبت هاي از روي نا آگاهي ميكنند گناهي ندارند! نخواستند با واقعيت مثل آقاي برزين كه خودشون هم ميدونند تفاوت هاي اساسي در تفكر و نوع تحليل با ديگران دارند مواجه شوند.

lebowski
24-07-2010, 23:21
ببین داداش تو یه چند وقتی هست میای اینجا تبلیغ وبلاگ میکنی نکنه پول مول میگیری!؟
چی شده یه دفعه همه دنیا نا آگاه شدن فقط یه وبلاگ سیاسی تبلیغی خود آگاه شده!!؟

لحظه اي با شهدا

دمت گرم خیلی باحال بود کلا این یارو پاچه خاره.

davood-d
24-07-2010, 23:28
ببین داداش تو یه چند وقتی هست میای اینجا تبلیغ وبلاگ میکنی نکنه پول مول میگیری!؟
چی شده یه دفعه همه دنیا نا آگاه شدن فقط یه وبلاگ سیاسی تبلیغی خود آگاه شده!!؟

دمت گرم خیلی باحال بود کلا این یارو پاچه خاره.

پاچه خار بودن بهتر از بي ادب بودن است.
شما ها نميتونيد بالاتر از خودتون ببينيد! البته اگر خودتون چيزي باشيد.

mr_rayan
24-07-2010, 23:35
دوستان خواهشا کمی با هم مهربون تر باشید.این همه خشونت لازم نیست.
منم جناب برزین رو می شناسم و قبولش دارم ولی نیازی به این نیست که اینجا از ایشون تبلیغ کنم و یا نظرات شخصیه خودم و انتقاداتم رو نسبت به وبلاگشون اینجا بیان کنم.
خواهشا از بحث تاپیک خارج نشید.

lebowski
24-07-2010, 23:38
پاچه خار بودن بهتر از بي ادب بودن است.
شما ها نميتونيد بالاتر از خودتون ببينيد! البته اگر خودتون چيزي باشيد. بیا برو جمعش کن بابا
من اصلا این یارو رو قبول ندارم کسی که میاد فیلم میبینه واسه بقیه تعریف میکنه شده واسه ما شاخ بقیه مطلباشم اینجا بعضیا یه جوری هر میزنن هر کی ندونه فکر میکنه این یارو با 5 تا دکترا به دنیا اومده اونم رفته چندتا مطلب وبلاگشو تو اینترنت خونده بقیشم که اراجیفه منم بلدم بنویسم که مثلا فلان پلیر فلان مارک فلان بود....

davood-d
24-07-2010, 23:43
دوستان خواهشا کمی با هم مهربون تر باشید.این همه خشونت لازم نیست.
منم جناب برزین رو می شناسم و قبولش دارم ولی نیازی به این نیست که اینجا از ایشون تبلیغ کنم و یا نظرات شخصیه خودم و انتقاداتم رو نسبت به وبلاگشون اینجا بیان کنم.
خواهشا از بحث تاپیک خارج نشید.

دوست عزيز هر محلي لات و لوت داره! اينها هم لات و لوت اينجا هستند.

love021
24-07-2010, 23:47
من این وبلاگو اصلا قبول ندارم خیلی از مطالبش اشتباهه.

davood-d
24-07-2010, 23:48
من این وبلاگو اصلا قبول ندارم خیلی از مطالبش اشتباهه.

لطفا نمونه بگو؟

*Alucard*
25-07-2010, 01:16
از خوندن بعضی پستا تو این تاپیک واقعا شاخ درآوردم...
دوستان اگر کسی این سایت یا سایتهای مشابه دیگه رو قبول داشته باشه که قبول داره اگرم کسی قبول نداره میتونه هر چی که خودش دوست داره قبول داشته باشه پس دلیلی برای بحث وجود نداره.
--------------------------------
تاپیک قفل میشه و لینک این تاپیک رو برای مدیرهای سایت میفرستم تا به رفتار بعضی دوستان رسیدگی جدی بشه.