PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوربین موبایل گرانتر یا دوربین عکاسی؟

ae2009
10-07-2010, 15:05
دوستان کدوم رو ترجیح میدین و چرا؟ دوربین موبایل گرانتر یا دوربین عکاسی؟ نظراتتون رو هم بگین ممنون میشم

S@nti@go_s&k
10-07-2010, 16:01
دوربین عکاسی خوب بهتر عکس میگیره

رو بعضی گوشیها هم دوربینای خوب هست ولی نسبت به پولی که میدی دوربین بهتره هم کیفیت عکس هم فیلم

هم امکانات و کلاس کاری

Diego
10-07-2010, 16:10
دوستان کدوم رو ترجیح میدین و چرا؟ دوربین موبایل گرانتر یا دوربین عکاسی؟ نظراتتون رو هم بگین ممنون میشم

صد البته که دوربین عکاسی بگیری بهتره...لذت عکاسی با دوربین عکاسی زمین تا آسمون فرق میکنه

jamshidjap
10-07-2010, 16:18
100% دوربین عکاسی

ae2009
10-07-2010, 16:21
اگه هر دو یک اندازه مگا پیکسیلی داشته باشن چطور؟ اینکه این سوال رو پرسیدم دلیلش اینه که گوشی همیشه همراهه میشه صحنه ها رو شکار کرد! افسوس میخورم چند سال قبل یک تریلی از پل اویزان بود موبایل نداشت عکسش رو بگیرم...
منتظر دلایل فنی دوستان هستم.:10:

---------- Post added at 05:21 PM ---------- Previous post was at 05:20 PM ----------

100% دوربین عکاسی
با این قاطعیت چرا دوست عزیز؟ دلایلتون رو بگین ممنون میشم. دلایل من رو بخونید و نظر بدین:11:

Diego
10-07-2010, 18:14
اگه هر دو یک اندازه مگا پیکسیلی داشته باشن چطور؟ اینکه این سوال رو پرسیدم دلیلش اینه که گوشی همیشه همراهه میشه صحنه ها رو شکار کرد! افسوس میخورم چند سال قبل یک تریلی از پل اویزان بود موبایل نداشت عکسش رو بگیرم...

---------- Post added at 05:21 PM ---------- Previous post was at 05:20 PM ----------

با این قاطعیت چرا دوست عزیز؟ دلایلتون رو بگین ممنون میشم. دلایل من رو بخونید و نظر بدین:11:

البته من و دوستان با در نظر گرفتن اینکه شما قصد عکاسی تفریحی دارید،دوربین رو پیشنهاد کردیم.
اگه قصد شما شکار اینجور صحنه هاست،که همون موبایل بهتره.
ولی صرفاً به قصد عکاسی،فقط دوربین پیشنهاد میشه.
:11:

shs_micro2
10-07-2010, 18:25
صد البته که هر وصیله ای رو برای کار خاصی ساختن موبایل کارش ایجاد تماسه و دوربین و...جزو کار تخصصیش حساب نمیشه
ولی دوربین رو مخصوص اکاسی ساختن کارش اینه برای همین برای این کاربهتره از وسیله تخصصیش استفاده کنید

V i r u s e r
10-07-2010, 19:07
100% دوربین
شما یه دوربین خوب داشته باشید می تونید همه جا با خودتون ببریدش
الان یه نگاه بندازید همه چی تو ایران شده کیفیت دوربین موبایل:31::41: در حالی که کیفیت خوبش گیر نمیاد
حتی اگه تعداد پیکسل هاشون هم برابر باشه بازم دوربین برای عکس برداری و فیلم برداری پیشنهاد میشه چون هم به صرفه تره هم تخصصی تر

Makan_noor
10-07-2010, 19:29

دوست عزیز مگاپیکسل دوربین بیشتر روی ابعاد عکس تاثیر داره تا کیفیت.کیفیت به عوامل دیگه ای مثل سنسور دوربین ها بستگی داره که تو این زمینه دوربین عکاسی بهتره.به علاوه الان سایز خیلی از دوربین های کامپکت خونگی به اندازه ی یک گوشی موبایله و خیلی راحت تو جیب جا میشن و مشکل زیادی برای حملشون نداری.خود من اغلب اوقات دوربینم تو جیبمه.

ae2009
10-07-2010, 19:40
دوست عزیز مگاپیکسل دوربین بیشتر روی ابعاد عکس تاثیر داره تا کیفیت.کیفیت به عوامل دیگه ای مثل سنسور دوربین ها بستگی داره که تو این زمینه دوربین عکاسی بهتره.به علاوه الان سایز خیلی از دوربین های کامپکت خونگی به اندازه ی یک گوشی موبایله و خیلی راحت تو جیب جا میشن و مشکل زیادی برای حملشون نداری.خود من اغلب اوقات دوربینم تو جیبمه.
میشه یک کوچولوشو معرفی کنین:31:

shahin_100
10-07-2010, 20:01
دوربين ديجيتال بگير . سوني و سامسونگ خيلي خوب هستند .
يه دوربين 12 مگاپيكسلي بگير .
من sumsung PL150 رو بهت معرفي مي كنم .
مشخصات كامل :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
يا مي توني يه گوشي بگيري كه دوربين 12 مگاپيكسلي داره ( sony ericsson satio )
ولي كيفيت و كارايي دوربين عكاسي چند برابر دوربين هاي گوشي هست

noisymind
10-07-2010, 20:46
دوست عزیز از دوربین موبایل ( حتی اگه 20 مگاپیکسل هم باشه ) فقط برا عکس یادگاری یا ...( مثل همون تریلی که گفتی ) میشه استفاده کرد. که در این صورت هم یک گوشی با دوربین 5 مگاپیکسل جوابگو هست که همیشه هم پیش آدم باشه. پس ارزش نداره فقط به خاطر دوربین بابت موبایل این همه پول بدی که تازه سر 6 ماه کلی هم قیمتش میاد پایین :46:
بنابراین اگه مثل من کلا زیاد عکس میگیرید توصیه من اینه که یک گوشی با دوربین خوب و قیمت مناسب بگیرین و بعدا یک دوربین دیجیتال خیلی خوب بگیرین که تا چندین سال ( بر خلاف موبایل ) نیازی به تعویض هم نداره .
( مگاپیکسل بالاتر دلیل بر کیفیت بالاتر نیست , الان کنون G11 یکی از بهترین دوربینهای نیمه حرفه ای هست که همه حرفه ای های عکساسی قبولش دارن با این حال 10 مگاپیکسل هست و نیاز اون حرفه ای ها رو براورده کرده )

Makan_noor
10-07-2010, 22:14
میشه یک کوچولوشو معرفی کنین:31:
راستش مدل اینقدر زیاده که من دقیق حضور ذهن ندارم ولی میتونی سری Tو سری W دوربین های کامپکت سونی رو ببینی.دوربین خود من از سری sd دوربین های کامپکت کانن هستش.از این مدل های کوچک تو تمامی برندها وجود داره.اگه میخوای راهنمایی دقیق بگیری برو اینجا:

bleu2u4u
28-07-2010, 02:37
منم خودم چون عکاسی میکنم میگم دوربین
من حتی گوشیه جدیدم دوربین VGA هم نداره چون با دوربین گوشی قبلیم حتی 1 دونه عکس هم ننداختم

---------- Post added at 03:37 AM ---------- Previous post was at 03:37 AM ----------

منم خودم چون عکاسی میکنم میگم دوربین
من حتی گوشیه جدیدم دوربین VGA هم نداره چون با دوربین گوشی قبلیم حتی 1 دونه عکس هم ننداختم

R@R#M@N
28-07-2010, 08:39
صحبتای noisymind عزیز تایید میشه
ضمن اینکه دوربین هم خودش با کامپکت و دی اس ال آر و اس ال آر داره
نظر من رو نیمه حرفه ای هاش هست !
من خودم عاشق یه مدل نیکون (فک کنم پ100) شدم ! به قیمتش سنسور 10 مگا سیموس داره و فول اچ دی 30 فریم فیلم میگیره | 26 برابر زووم اپتیکال !!! قیمتش هم 400 450 تومنه !
اینم لینکش :

ستاره ی وسط دیجی و کالا رو بردار !

land-dreams
11-08-2010, 16:47
منم با دوربین عکاسی خوب موافقم یه مقطعی میگفتم موبایل همیشه همراته ولی دوربین نه موبایل رو میتونی همه جا ببری ولی دوربین نه اما الان به این نتیجه رسیدم پول پای دوربین گوشی دادن فقط ضرره چون همون طور که دوستان گفتن مگاپیکسل فقط سایز عکس و زیاد تو کیفیت تاثیر گذار نیست
دوربین موبایل برای شکار لحظه ها تا 5 خوبه ولی بیشتر دیگه ارزش نداره اگه هدفت از خرید گوشی دوربین باشه!
در ضمن چطور میشه مثلا یه دوربین 12 بگیری 300 تومن بعد یه گوشی 12 مگا پیکسلی که کلی چیزه دیگه هم داره بگیری 300 بعد کیفیتشون یکی باشه!!
مسلما کیفیتشون خیلی فرق میکنه!

R@R#M@N
16-08-2010, 19:59
البته سنسور هم توی کیفیت موثره و خوب سایز گوشی رو هم بالا میبره
الان ن8 نوکیا با سنسور و لنز جدیدش کیفیت خیلی خیلی عالی ای داره !
و میتونه جای یه کمرا کامپکت رو پر کنه !

ابوالفضل.ا
05-09-2010, 02:14
از سوالت معلومه میخای کم پول خرج کنی واسه همین من میگم برو کنون بگیر هم ارزونه هم کیفیتش بالاست
باور کن ضد لرزشی داره که اگه با تمام سرعت بچرخونیش و عکس بگیری کاملا شفافه که این چیزارو هیچ گوشیی نداره

faghat AMD
25-11-2010, 00:15
به عنوان یک قانون کلی همیشه اینو به خاطر داشته باشید:
سایز ccd نسبت مستقیمی با سایز دهانه لنز دوربین داره و حتما خبر دارین که سایز ccd مهم ترین فاکتور در کیفیت عکس هست.

پس:

به عدد مگاپیکسل توجه نکنید،
هر چه دهانه لنز دوربین عکاسی یا دوربین موبایل بزرگتر باشه، عکس های باکیفیت تری می گیره

در مورد مقایسه بین موبایل و دوربین عکاسی که نتیجه کاملا مشخصه: قطر دهانه لنز دوربین های عکاسی بسیار بیشتره

ولی در مورد موبایل هم می تونید با مقایسه قطر دهانه لنز دوربین گوشی های مختلف به کیفیت عکاسیشون پی ببرید.