PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چجوری فیلم رو وکتور کنم؟

Majid-6120
03-07-2010, 16:58
سلام

میخواستم از دوستان کار بلد بپرسم چجوری تصویر رو وکتور کنم؟.........یعنی فیلم حالت وکتوری پیدا کنه؟.....با فتوشاپ بلدم اما با افتر افکت نه...........ممنون میشم راهنماییم کنید!:40:

ae2009
04-07-2010, 10:38
سلام

میخواستم از دوستان کار بلد بپرسم چجوری تصویر رو وکتور کنم؟.........یعنی فیلم حالت وکتوری پیدا کنه؟.....با فتوشاپ بلدم اما با افتر افکت نه...........ممنون میشم راهنماییم کنید!:40:
جدا با فتوشاپ بلدی؟ من توی فروم فتوشاپ پرسیدم میگن نمیشه!!! ممنون میشم توی فتوشاپ رو توضیح بدی؟
توی افتر بعید میدونم فقط اون قسمت Adjustment رو اگه بزنی لایه ها anti alias میشه نمیدونم منظورتون همینه یا نه؟

specter-1369
04-07-2010, 10:53
دوست عزیز هنوز چیزی به نام وکتور فیلم کشف نشده :18: اگر منظورت اینه که فیلم رو از حالت پیکسلی به برداری تبدیل کنیم

reza2kn
04-07-2010, 13:24
سلام به همه...
خدمت دوست عزیزمون عرض کنم که همونطور که Specter - 1369 گفتند ، معنای تصاویر برداری یا Vector فقط برای عکس تعریف شده ، شما اگه منظورت از وکتور ، کارتونی کردن ویدئو هست که به صورت نقاشی دربیاد پلاگین های بسیار زیادی برای این کار ساخته شده که بهترینش Redgiant ToonIt هست...
موفق باشید:11:

Majid-6120
04-07-2010, 15:35
ممنون از همه به خاطر راهنمایی.............البته بهتر بگم که این وکتور مد نظر من اونی نیست که شما فکر میکنید.....شاید به قول دوستمون کارتونی کردن منظورم بود...این عکس زیر رو ببینید........میخوام فیلم رو اینجوری کنم!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

specter-1369
04-07-2010, 23:58
ممنون از همه به خاطر راهنمایی.............البته بهتر بگم که این وکتور مد نظر من اونی نیست که شما فکر میکنید.....شاید به قول دوستمون کارتونی کردن منظورم بود...این عکس زیر رو ببینید........میخوام فیلم رو اینجوری کنم!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خدمتت عرض کنم که به صورت های مختلفی میشه این افکت رو در آورد حالا من یه جورش رو برات میگم :

اول فیلمت رو وارد کن بعد یه لایه ی solid میسازی لایه solid رو به پایین لایه فیلم منتقل کن بسته به رنگ مورد علاقه خودت رنگ solid رو با استفاده از افکت 4-color-gradiant رو انتخاب کن مثلا من سبز رو در نظر گرفتم البته سعی کن هر چهار تا رنگ یکی نباشن یعنی یکی سبز پرنگ باشه یکی پسته ای یکی کم رنگ و غیره... حالا mode لایه فیلم رو به hard mix تغییر بده حالا افکت tint رو به فیلمت اضافه کن هیچ تغییری لازم نیست حالا افکت dust & scratches رو هم اضافه کن من برای فیلم خودم radius رو 2 و threshold رو 5 قرار دادم تو هم باید متناسب با فیلمت تنظیمات رو تغییر بدی حالا نیاز دارم که لبه ها کمی نرم تر به نظر بیان پس fast blur رو هم به فیلمت اضافه کن و مقدار bluriness رو روی 2 قرار بده برای زیبایی بیشتر کار یه solid دیگه بساز و رنگش رو به قرمز تغییر بده mode لایه رو به liner dodge تغییر بده و هر طور دلت خواست ماسکش کن من اینو تندکی ساختم تو با کمی حوصله و خلاقیت میتونی بهترشو بسازی تموم شد و رفت اگر راضی بودی دعام کن :)
اینم نتیجه کار :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

reza2kn
05-07-2010, 11:58
سلام دوست عزیز...
با تشکر از Specter-1369 جان که روش رو گفتن،من هم یه چیزی اضافه کنم به این تکنیک threshold میگن که کل تصویر رو به 2 رنگ سیاه و سفید در میاره ، این تصویر سیاه و سفید هم میتونه به عنوان یک Matt استفاده بشه و هم مستقیما رنگ بگیره. تو نمونه ای که شما گذاشتین با threshold معین کردن برای تصویر اونو به 2 قسمت تقسیم کردن که دختره و صورتش و درختا یه بخش ، موهاش و بقیه یه بخش هستن. به بخش دختره یه تصویر یا بافت یا حتی یه ویدئو میشه داد ،که این شکلی بشه به اون قسمت موها هم یک Gradiant سبز به قرمز.برای تعیین کردنthreshold برای یک تصویر هم میتونی از پلاگین cc threshold یا rgb threshold استفاده کنی که دومی رنگی این کار رو انجام میده:40:
موفق باشید:11: