PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشورت برای خرید adsl2+

معصومه123
03-07-2010, 14:47
سلام شما کدامیک از ADSL ها را به من پیشنهاد می کنید اگر هرکدام را که تجربه کردید یا از دوستان درباره آن شنیدید مرا
راهنمایی کنید من خیلی در تردید هستم چندین با ر اقدام به خرید کردم هردفعه به بهانه ای منصرف شدم و نتوانستم تصمیم بگیرم .خلاصه درمیان شرکتهای مختلف با قمتهای متفاوت سردرگم شدم لطفا مرا راهنمایی کنید تا درست تصمیم بگیرم.
پارس آنلاین 128 3 گیگ بین14000 تا 15000 تومان - پارسه 256 2 گیگ بین 13000 تا 14000 تومان - صدف پرداز 256 2 گیگ با تخفیف 20% برای تهران 10575 تومان .یا هرشرکت دیگری که شما تجربه کرده اید یا می شناسید و دارای سرعت و کیفیت بالایی نسبت به شرکتهای دیگر است چنندتا سوال دیگر هم دارم:
1- اگر مودم ADSL قطع باشد تا مدتی که می خواهیم مثلا دو ماه استفاده از adsl نداریم اگر مودم را قطع کنیم در اینصورت می توانیم پول شارژ را تا موقعیکه استفاده نداریم ندهیم و مخابرات ADSL ما را قطع نکند.و اینکه مجبور نشویم دوباره پول رانژه مخابرات بدهیم.
2 - آیا کیفیت و سرعت شرکتهای مختلف باهم فرق دارد؟ یا همه دارای سرعت و کیفیت یکسانی هستند . یعنی میشه یک شرکت سرعت و کیفیت بهتری نسبت به دیگری داشته باشد؟یا نه
اختلاف قیمتهایی که در مورد شرکتهای مخلتف وجود دارد به چه علت است؟آیا علت در سرعت و کیفیت است؟
3- چرا هزینه راه اندازی مخابراتی شرکتهای مختلف متفاوت است و قیمت ثابت ندارد مثلا پارس آنلاین اگر خودمان راه اندازی کنیم هزینه رانژه مخابرات 5000 تومان
پارسه 10000 تومان و صدف پرداز حدود 15000 تومان .

KING_DESIGNER
03-07-2010, 15:02
اگر اینترنت حجمی + شبانه دار بگیرید مطمئن باشید که سرویس 128 کیلویی اون با 256 و 512 فرقی نداره چون سرعتشون رو روی 1 مگابایت بسته اند. پس سرعت همشون بالاست و پول الکی به جیب اینها میریزید.

1 - متوجه نشدم .. بهتر بنویسید
2-تا حدودی سرعت با کیفیت فرق داره شما در سرویس نامدود که حجمی هم نیست سرعت رو قانونی دیگه همونی که قرارداد بستی مییگری ولی برای کیفیت . ...باید بگم کیفیت شامل پشتیبانی و قطعی و صلی میشه که در مورد پشتییبانی همشون بی بخار هستند و در مورد قطعی فقط چندتا شرکت هستند که قطعی ندارند و یا از بقیه کمتر دارند مثلا مخابرات اول بسم ا... قطعی هاش شروع میشه.
اختلاف قیمت هم 100 در صد در همین مورده.
3-چون این یه سوپاپ اضافه است که میخوان مشتری رو تیغ بزنند وگرنه یه نامه اسن که رییس امضا میزنه و فرم مشتری رو به مخابرات میبره همین رفتن و اومدن که اقایون رو محاب به دزدی میکنه و گرنه 200 تومن کرایه تاکسی که این حرفها رو نداره مثلا همین مخابرات پول رانزه نمیگیره . یعنی اگر هم ندادی کسی ضرر نکرده
ضمن اینکه شما بگو پیش شماره ات چنده تا چندتا از شرکتهایی که خوب هستند رو بهت معرفی کنم.
4 رقم اول شماره تلفنت رو باید بگی.

mehrdad38
03-07-2010, 15:18
شما با توجه به نیازتون باید سرویس بگیرین. اول از همه ببینید می خواین فقط وبگردی کنید و احیانا دانلود های سبک یا نه جز کاربرای پرمصرف هستین. سرعت چقدر نیاز دارین؟ 128 جوابگوی شما هست یا نه ؟

البته همونطور که کینگ گفت شرکت های که سرویس های حجمی و محدود ارائه می دن 128 ، 256 و 512 رو روی 1 مگا می بندن این سیاست اغلب شرکت های خصوصی هست.

شما از کافی نت و گیم نت های محله تون هم یه سوال بپرسین بالاخره هر چی باشه اونا کارشون با اینترنت هست و برای جلب مشتری مجبورن از بهترین سرویس دهنده استفاده کنن.

1- وقتی سرویس می گیری یه مدت داره، مثلا 1 ماهه، 3 ماهه یا 6 ماهه. مثلا شما 3 ماهه گرفتین با حجم 15 گیگ. شما تا 3 ماه فرصت دارین اون 15 گیگ رو مصرف کنین. اگر زودتر از اون 3 ماه 15 گیگ رو تموم کنید بعد از اتمام حجم سرویستون قطع میشه و باید ثبت نام مجدد کنید یا حجم اضافی خریداری کنید. و اگر هم 3 ماه سر برسه حجمتون هر چقدر باقی بمونه دیگه از بین خواهد رفت وباید دوباره ثبت نام کنید.

2- خیر کیفیت و سرویس هر شرکتی با شرکت دیگه فرق داره.

3- بعضی شرکت ها هزینه اشتراک ماهیانه سرویس هاشون نسبتا پایین تر از بقیه هستن اما هزینه راه اندازی اولیه رو یه مقدار بالا می گیرن یا عکس این حالت نیز درسته.
اما در اغلب موارد کسب سود بیشتر هست.

معصومه123
03-07-2010, 23:31
سلام سوال اول من این بود که من شنیدم که اگر هرموقع نیازی به اینترنت نداشتیم مودم را از برق قطع کنیم و هرموقع لازم داشتیم وصل کنیم اینطوری لازم نیست هزینه رانژه دوبله بپردازیم تا دوباره ADSL برای ما راه اندازی شود اما اگر مودم مرتب وصل باشد اگر یکماه بگذرد و پول شارژ ماهیانه را پرداخت نکنیم بعد از 20 روز مخابرات ADSL ما را قطع می کند.منظورم این است که من ممکن نخواهم مرتب از اینترنت استفاده کنم که مجبور باشم هرماه پول بدهم می خواهم هرموقع لازم دارم استفاده کنم مثلا ممکن است یکماه استفاده کنم و بعد یکماه استفاده نکنم.باروشی که گفتم یعنی قطع موقت مودم از برق می توان جلوی قطع شدن خط ای دی اس ال را گرفت یا نه؟
درضمن پیش شماره ما 8843 است مرکز بهشتی.به نظر شما مستقیم از خود مخابرات ADSL بخرم بهتر نیست؟لطفا راهنمایی کنید.

KING_DESIGNER
03-07-2010, 23:40
سرکار خانوم من نمیدونم اینو کی به شما گفته ولی فوق العاده خنده داره
ببینید این تعریف رانزه است

رانزه= کلیه عملیاتی که از ارائه درخواست شما به شرکت سرویس دهنده یمشه و همچنین شرکت رو به عنوان کارگزار برای کارهای و امور مخابراتی به پای قرارداد میارید و بعد شرکت از طرف شما مامور به دایرر کردن aDSL روی خط مورد توافق میشود رو رانژه میگن
وقتی هم که خط جمع بشه و قرارا داد تموم بشه ازرانزه در میاد
حالا به نظرتون با قطع کردن سیم مودم مشکل حل میشه ؟

اگر نیمخواید از سرویس استفاده کنید مشکلی نیست هزینه ماهیانه رو پرداخت کنید و استفاده نکنید
اگر پول سرویس رو ندید خطتتون از رانژه خارج میشه یعنی کلیه عملیات بالا رو انجام میدهند و قرارادادتون فسخ میشه
در ضمن اگر خوایدد دوباره وصل بشید باید دوباره ده تومن رو تقبل کنید.

sei_pm
03-07-2010, 23:41
همچین چیزی ممکن نیست
شما با مهرداد هم مرکزی اون بیشتر میتونه کمکت کنه.

mehrdad38
04-07-2010, 05:19
سلام سوال اول من این بود که من شنیدم که اگر هرموقع نیازی به اینترنت نداشتیم مودم را از برق قطع کنیم و هرموقع لازم داشتیم وصل کنیم اینطوری لازم نیست هزینه رانژه دوبله بپردازیم تا دوباره ADSL برای ما راه اندازی شود اما اگر مودم مرتب وصل باشد اگر یکماه بگذرد و پول شارژ ماهیانه را پرداخت نکنیم بعد از 20 روز مخابرات ADSL ما را قطع می کند.منظورم این است که من ممکن نخواهم مرتب از اینترنت استفاده کنم که مجبور باشم هرماه پول بدهم می خواهم هرموقع لازم دارم استفاده کنم مثلا ممکن است یکماه استفاده کنم و بعد یکماه استفاده نکنم.باروشی که گفتم یعنی قطع موقت مودم از برق می توان جلوی قطع شدن خط ای دی اس ال را گرفت یا نه؟
درضمن پیش شماره ما 8843 است مرکز بهشتی.به نظر شما مستقیم از خود مخابرات ADSL بخرم بهتر نیست؟لطفا راهنمایی کنید.

دوست خوبم کینگ کامل و جامع پاسخ دادن. این رو هم من اضافه کنم که وقتی شما درخواست سرویس رو می دین یه مدت زمان داره اگر مدت زمان اشتراک به پایان برسه شما باید دوباره ثبت نام مجدد کنید اگر این کار صورت نگیره خط شما از رانژه اون شرکت یا سرویس دهنده خارج می شه . اگر هم نمی خواین از سرویس استفاده کنین باید شارژماهانه سرویس رو پرداخت کنین تا سرویستون پا برجا بمونه.

سرویس های ADSL مخابرات 128 کیلوبیت و نامحدود هست. سرعت دانلود روی 14 هست. قعطی نداشتم تا به امروز و سرعتم هم افت نداشته. منم مرکز مخابرات بهشتی هستم.

معصومه123
04-07-2010, 11:47
سلام آقای کینگ از اینکه کامل و جامع توضیح دادید متشکرم یکی از شرکتهایی که برای ADSL تماس گرفتم گفت مودم را قطع کن اگر قطع نکنی و پول شارژ را 20 روز عقب بیاندازی مخابرات خط را جمع می کنه.این توضیحی که درباره رانژه دادید اگر درست فهمیده باشم منظورتان این است که همانطور که خط تلفن معمولی را وقتی می خریم هر دوماه قبضی صادر می شود با مقداری آبونمان و عوارض و..چه دستگاه تلفن به خط وصل باشد چه نباشد و استفاده شود یا نه هر دوماه قبضی صادر می شود و مبلغی را باید پرداخت کنیم رانژه هم به این صورت است درست فهمیدم یا نه؟ اما به هرحال اصلا خوب نیست و این یکی از معایب ADSL است که چه استفاده کنیم چه نکنیم باید پول شارژ را بدون کم و کسری کامل بپردازیم .
خب شما گفتید 4 شماره اول را بگویم مرا راهنمایی می کنید که از کدام شرکت بخرم که هم سرعت و هم کیفیت نسبت به شرکتهای دیگر بهتر باشد؟
مخابرات سرعت دانلودش 14 است و این خیلی کم است یعنی تقریبا دو برابر دایل آپ درصورتیکه من کافی نت رفتم سرعت دانلود عالی بود یعنی از 20 -30 تا حتی بالای 250 و پرسیدم گفت سرویس حجمی 256 11 گیگ از پارس آنلاین است قیمت هم بالای 30000 تومان. تنها فایده مخابرات نامحدود بودن حجم است و البته ارزانتر است اما سرعت راضی کننده ای ندارد.شما نظرتان چیست آیا شما هم پارس آنلاین را تایید می کنید و به من پیشنهاد می کنید درموردش شک نکنم.
درضمن برای بازنشسته های مخابرات تخفیف برای خرید ADSL تعلق می گیرد؟ یانه

KING_DESIGNER
04-07-2010, 13:17
سلام
تعریف رانزه رو الان درست گرفتید مثل مخابرات که اگه پول ندید خط رو جمع میکنند ولی هر بار قبض رو صادر میکنند 1000 تومن برای ابومان از شما دریافت میکنند.
ADSL برای کسی هست که حداقل روزی 2 ساعت در ماه از اسرویس استفاده کنه و یا 3 روز در هفته رو کانکت باشه وگرنه اصلا خریدش صرف نمیکنه این سرویس برای کسی که میخواد ماهی یه بار وصل بشه اصلا نمیصرفه اگر کار شما با دایال آپ راه میفته اصلا طرف همچین خرج و مخارجینیرید
این بچه های اینجا رو دیدید ؟ اینها روی 25 ساعت کانکت هستند همیشه هم در حال دانلود فیلم و موزیک هستند اگر اینها درخواست میکنند دلیل دارند و هدف دارند ولی اگر شما استفاده وبگردی و تحقیق مقاله و از ین چیزا دارید اصلا سمت این سرویس نیاید که هزینه اش در همون حدودهاست که خودتون خبر دارید.
ضمنا اون اقا کافی نتیه هم زیاد حالیش نبوده چون دلیل دارم
اولا به این فروم پارس انلاین برید و ببنید توی این تاپیک چقدر از این سرویس بد و بیراه میگن روزهای حماسی ملت ( به قول بچه های اینجا روزهای موعود) همیشه این سرویس قطع میشه
یعنی حتی اگه همه سرویسهای وصل باشه این شرکت سرویس رو قطع میکنه حالا این که پارس چرا این کار و میکنه مشخصه چون صاحبش یه ادم اعطلاعاتیه و خوب خودش صلاح میدونه این کار رو انجام بده و به ضرر کاربرا سرویس رو قطع کنه و متاسفانه به کاربران میگه که سرویس از مرکز قطعه !!!
دوم این که در سرویس ها حجمی !! تمامی سرویس های حجمی شما سرعت 128 هم بخری به اندازه 1 مگ سرعت داره دقیقا همون چیزی که توی کافی نت دیدی رو میشه با سرعت 128 هم بگیری این سیاست کثیف شرکتهاست . برای این که حجمت رو زودتر خالی کنی شما ارسال کنی و دریافت کنی جزو اون 8 گیگ حساب میشه.
خود پارس انلاین هم درتهران به درد نمیخوره شخصا در شرکت دوستم با این سرویس کار کردم و از این شرکت منزجر شدم چون باری باز کردن 3 تا سایت به نفس نفس افتاد !
بهترین شرکت ها فعلا شرکتهایی هستند که صداشون در نمیاد یکی مثل عصر جدید و فن اوا و لایزر اگه دقت کنین توی این فروم کسی از این شرکتها فعلا ! گله ای نداره.
صبانت و شاتل و که شبها رایگان هستند در همین فروم تاپیک دارند ببینید چقدر پشت سر این شرکت حرف میزنند.
واسه همین من توصیه میکنم که سمت شرکتهایی برید که زیاد توی چشم نیستند همین مخابرات هم چیز بدی نیست سرعتش هم اینقدری که میفرمایید کم نیست یه ذره از اون 256 و ... کمتره چون سرعت باز کردن صفحات هرچقدر هم سریع باشه در اخر باید به این فکر کنید که محدوده و حجمی معین داره اگر حجمتون تموم بشه دیگه کاری نیمشه کرد جز این که برید هر گیگ به قیمت 5 تومن بخرید ! خوب این خوب نیست برای همین من مخابرات رو پیشنشهاد کردم

در مورد بازنشستگی هم باید عرض کنم که اگر استخدامی قبل از انقلاب هستید عمرا تحویل نیمیگرند ولی اگر عد از انقلاب هستید و در طرح های عمرانی شرکت داشتید احتمالش هست یه گوشه چشمی به شما داشته باشند و بتونید سرویسهای نامحدود ارزون قیمت مخابرات رو بگیرید که مثلا 512 رو 20 تومن میده و نامحدوده ویا 26 رو که 12 تومن میده .
سئوئالی بود بپرسید.

KING_DESIGNER
04-07-2010, 13:23
اینجا رو هم بخونین تا تصدیقی باشه بر گفته های من

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید