PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرگیجه در هنگام ایستادن

capitan black
01-07-2010, 16:28
سلام دوستان ..من یه مدته که مثلا از روی صندلی پا میشم احساس سرگیجه میکنم و چشمام سیاه میشه و باید دستمو به یه جا بگیرم که نیفتم...فکر کردم واسه اختلاف فشاره ولی دیدم نه...بیشتر ظهرها اینجوری میشم..ممنونم راهنمایی بفرمایید...:11:

Arpanet
01-07-2010, 19:03
احتمالا افت وضعيتي فشار خونه. دارويي مصرف ميكني ؟

ScKAT LeFT
01-07-2010, 19:07
منم همین مشکل رو دارم !
دکتر گفت دلیلش کم خونی هست ...

capitan black
01-07-2010, 19:31
احتمالا افت وضعيتي فشار خونه. دارويي مصرف ميكني ؟

نمیدونم....نه دارویی مصرف نمیکنم...ممکنه دلیلش کم خونی باشه یا چیز دیگه؟..مرسی:11:

joe_satriani
01-07-2010, 19:57
بله منم دارم همين مشكل رو
واسه كم خوني هست - البته مهمترين علتش همين كم خونيه

موفق باشيد.

MoBn
01-07-2010, 20:00
سلام دوست عزیز !
اگه بیماری خاصی باشه که انشا الله نیست ،
این ممکنه از کم خوابی یا نشستن زیاد پشت کامپیوتر باشه ! به نظر من شما یکم از قرص ها و داروهای شیمیایی فاصله بگیر با چند چیز ساده خودتو در مان کن !
شب موقع خواب یا هنگام کار با کامپیوتر از گلاب استفاده کن یعنی بوی اون رو استشمام کن :46: امیدوارم بهتر بشی !

Masoud-Susa
01-07-2010, 20:29
سلام
من هم این مشکل رو یکی دو سالی هست باهاش دست و پنجه نرم می کنم .
همونطور که دوستان گفتن مشکل کم خونیه ولی خب کسی راهی بلده برای برطرف کردن این نقیصه؟
مرسی :11:

capitan black
01-07-2010, 20:45
سلام دوست عزیز !
اگه بیماری خاصی باشه که انشا الله نیست ،
این ممکنه از کم خوابی یا نشستن زیاد پشت کامپیوتر باشه ! به نظر من شما یکم از قرص ها و داروهای شیمیایی فاصله بگیر با چند چیز ساده خودتو در مان کن !
شب موقع خواب یا هنگام کار با کامپیوتر از گلاب استفاده کن یعنی بوی اون رو استشمام کن :46: امیدوارم بهتر بشی !

سلام دوست گلم..:10:

امیدوارم بیماری خاصی نباشه ...:41:

اره اتفاقا خیلی کم خوابم و کارم بیشتر با pc ...این درسها فشار زیادی روم اورده...قرص یا داروی خاصی استفاده نمیکنم گاهی اوقات مولتی ویتامین فقط...از امروزم هم رسما گیاه خوار شدم :31:
باشه حتما این کارو میکنم و امیدوارم مشکل کم خونی نباشه...چون حالا تو خونه هیچی بیرون این مشکل برام ایجاد شه وسط خیابون چی کار کنم اونوقت ؟!..ممنون از لطفت :40::11::40:

---------- Post added at 09:45 PM ---------- Previous post was at 09:43 PM ----------

سلام
من هم این مشکل رو یکی دو سالی هست باهاش دست و پنجه نرم می کنم .
همونطور که دوستان گفتن مشکل کم خونیه ولی خب کسی راهی بلده برای برطرف کردن این نقیصه؟
مرسی :11:

بله گویا مشکل خیلی از دوستان هست...نمیدونم با مصرف قرص اهن حل میشه مشکلمون یه نه..تازه من میخواستم برم خون هم بدم :31:

hamijoon
01-07-2010, 23:10
منم یه مدت این مشکل رو داشتم اما من کم خونی ندارم . آب کم میخوردم . دکی هم گفت واسه من دلیلش اینه ...

Old_Chater
01-07-2010, 23:16
عزيزم خود------ زياد انجام نميدي؟

S@nti@go_s&k
01-07-2010, 23:20
سلام یکی از مشکلاتش کمبود ویتامین و ضعف در بدن

اینو منم تجربه کردم زمانی که غذام کم میشد قبلا اینجوری میشدم

البته از رو تجربه گفتم شاید علل دیگه مثه همون کم خونی که دکتر هم گفته بوده دخیل باشه

morsadr
02-07-2010, 09:40
سیاهی چشم و سرگیجه در هنگام تغییر وضعیت از نشسته به ایستاده به علت کاهش خونرسانی به سلولهای مغزی می باشد . بصورت طبیعی با تغییر وضعیت به حالت ایستاده قلب و سیستم گردش خون بلافاصله میزان فشار را طوری تنظیم میکند که خون کافی به مغز برسد . اگر به عللی این اتفاق نیوفتد فرد دچار سرگیجه وضعیتی میشه .:13:
از علل آن می تواند کاهش فشار خون بصورت پایه ای باشه . در افرادی که بصورت ذاتی فشارشون پایینه .
از علل دیگر می تونه کم خونی باشه که با وجود کم خونی فشار روی سیستم قلبی عروقی بالاتره و زودتر کم میاره :41:
علت شایع دیگر آن در افراد نوجوان و جوان می باشد که در دوره رشد سریع قدی قرار دارند و چون قد آنان به تازگی رشد زیادی داشته این سیستم قلبی هنوز نتونسته بااین افزایش ارتفاع خودش را عادت بدهد و این علائم ایجاد میشه :46:
خستگی ها کم خوابی و خستگی چشم نیز می تواند از علل این مورد باشه
موفق باشید :11:

hesamer
25-10-2013, 01:57
راه نابود کردن سرگیجه بهترین راه برای جلوگیری از بروز سرگیجه این است که مقدار زیادی آب طی روز بنوشید.
به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به نقل از باشگاه خبرنگاران، سر وقت و به‌طور منظم وعده غذایی خود را بخورید و تا حد امکان میزان استرس خود را کم کنید.شما می‌توانید با انجام کارهایی از سرگیجه و در نتیجه غش کردن جلوگیری کنید:
هر کاری را که انجام می‌دهید، متوقف کنید. به یاد داشته باشید که هیچ چیز مهم‌تر از سلامتی شما و وضعیت حافظه شما نیست.
روی یک مبل یا صندلی بنشینید و سرتان را پایین بیاورید تا بین زانوهای شما قرار بگیرند. این کار باعث می‌شود جریان خون به سمت مغز برود.
به آرامی و به‌طور عمیق نفس بکشید. هنگام سرگیجه، مغز شما دچار کمبود اکسیژن می‌شود. لذا باید نفس‌های عمیق بکشید تا اکسیژن مغز تأمین شود. ولی باید به آرامی نفس عمیق بکشید و نباید با فشار نفس بکشید.
اگر تنها نیستید و کسی پیش شماست، با تکان دادن سر به او بفهمانید که حالتان خوب نیست و نیاز به کمک دارید.
پشت سر هم با خودتان صحبت کنید. حتی اگر بیدار ماندن برای شما سخت است. با خودتان صحبت کنید تا کمی کمک کرده باشید.
پس از آن که حالت بدتان تمام شد، همچنان بنشینید و بلند نشوید.
یک چیزی بخورید یا بنوشید که ترجیحا دارای قند و کربوهیدرات باشد.کاهش قند خون یا هیپوگلیسمی، علت شایع سرگیجه است. نوشیدن آبمیوه بهترین خوراکی برای رفع این حالت و بالا بردن قند خون است.
به آرامی سرتان را بالا ببرید و اگر دوباره احساس سرگیجه کردید، مجدداً سرتان را پایین ببرید و بین زانوهای خود نگه دارید. این کار را تکرار کنید تا دیگر احساس سرگیجه نداشته باشید.
با دقت و به آرامی از جای خود بلند شوید. اگر می‌خواهید از دیگران برای این کار کمک بگیرید، ولی اگر دوباره احساس سرگیجه کردید، فوراً بنشینید.
کم کم آب بنوشید تا اینکه علائم شما از قبیل عرق سرد، خشکی دهان و حالت تهوع از بین بروند.
اگر داخل خانه یا یک محیط بسته هستید، کمی هوای تازه به داخل اتاق راه دهید، مثلا پنجره‌ها را باز کنید.
نکات
1- بیشترین علت بروز سرگیجه عبارتند از کم‌آبی بدن، نخوردن وعده غذایی و استرس. بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از بروز سرگیجه این است که مقدار زیادی آب طی روز بنوشید، سر وقت و به‌طور منظم وعده غذایی خود را بخورید و تا حد امکان میزان استرس خود را کم کنید.
2- اگر احساس بدحالی می‌کنید، یک سطل زباله نزدیک خودتان بگذارید تا درصورت استفراغ، از آن استفاده کنید.
3- اگر جایی هستید که نمی‌توانید موقع سرگیجه توقف کنید و بنشینید، مثلا از وسط خیابان عبور می‌کنید، کاری که باید انجام دهید این است که به آهستگی راه بروید، در حالی که سرتان رو به پایین باشد و نفس عمیق بکشید، تا اینکه به یک مکان امن مثل پیاده رو برسید.
اما اگر احساس کردید چشم هایتان سیاهی می‌روند، ممکن است غش کنید. در این گونه مواقع راه نروید و نفس عمیق بکشید تا اینکه دیگر چشم تان سیاهی نرود. این را بدانید که کسی که از راه رفتن می‌ایستد، نسبت به کسی که غش می‌کند، کمتر ضربه و آسیبی می‌بیند.
هشدارها
1- اگر سرگیجه شما شدید است و باعث سیاهی رفتن چشم ها، استفراغ کردن یا حتی غش کردن شما می‌شود، فورا به اورژانس زنگ بزنید.
2- اگر هر چند وقت یکبار دچار سرگیجه می‌شوید، به پزشک متخصص مراجعه کنید تا علت آن را تشخیص دهد.
3- اگر نوع شغل یا روش زندگی شما طوری است که خیلی می‌نشینید و به ندرت می‌ایستید، سیستم عصبی سمپاتیک شما، فرآیند ایستادن را فراموش می‌کند و در نتیجه، هنگام ایستادن دچار سرگیجه خواهید شد. مصرف دوز پایین داروهای ضد افسردگی (تحت نظر پزشک متخصص) می‌تواند به رفع این مشکل کمک کند، زیرا سیستم عصبی سمپاتیک را آرام می‌کند.