PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک بیمار چه ورزشی کند؟

قله بلند
11-06-2010, 19:22
سلام.
به نظر شما یک بیمار، چه ورزشی می تواند بکند که هم بیماریش بدتر نشود و هم از کسالت و خمودگی و خستگی ناشی از ورزش نکردن رها شود.
من پر کاری تیروئید دارم و به سلامتی و میمنت، 5 ماهی هست که دچار تنگی نفس هم شده ام. نوراً علی نور!!!!
حدوداً 4 سال پیش یه بار به مدت 3 هفته توی خونه ورزش کردم ولی حالم خیلی بد شد، طوریکه کارم به انواع آزمایش و فشار روی 7 رسید. 2 ماه حالم خیلی بد بود. تصمیم گرفتم دیگه ورزش نکنم چون حالم رو خیلی بد می کنه. قبل از اینکه پر کاری تیروئید بگیرم اینجوری نبود بلکه باعث شادابی هم می شد.
حالا هم که تنگی نفس دارم و در حالت عادی هم خس خس و سرفه دارم، وای به حال اینکه بخوام به بدنم فشار هم بیارم.
ولی خیلی کسل هستم. حال ندارم. الان هم که دارم این متن رو می نویسم بی حالم، کاری انجام ندادم ولی خسته ام. بدنم درد می کنه.
چی کار کنم؟

Epicuru
11-06-2010, 19:40
من مشکلی شبیه تو داشتم و یه راه حل ابداعی هم پیدا کردم براش
یه توپ تنیس (تنیس روی میز نه ها از اون خاکی ها) بگیر دستت بکوبش به زمین و در و دیوار حیاط یا حتی اتاقت !
جدی میگم !
من تپش قلب و یکمی تنگی نفس داشتم با این کار خیلی اوضام بهتر شد چون ورزش سبک تنگی نفس رو بهتر هم میکنه روحیت روهم بهتر میکنه
هرچقدر هم که بگذره و بدنش آماده تر بشه شدتشو بیشتر کن !
من الان دیگه رسیدم بجایی که توی حیاط با توپ تنیس برگردون هم میزنم (متاثر از جام جهانی) :27: و البته از چند ناحیه مصدوم هستم !

قله بلند
12-06-2010, 11:37
سلام. ممنونم. البته اینجوری که شما فرمودید، خونه شما شخصی هست و مشکل آپارتمان رو ندارید. اگر من بخوام چنین کاری بکنم که همسایه بالایی و پایینی می یان سراغمون!!! از طرفی هم حال رفتن به ورزشگاه رو ندارم. یکی از دوستانم پیشنهاد یه مکانی رو داده که بد مسیره، وقتی فکر رفتن به اونجا رو می کنم خسته می شم وای به حال اینکه بخوام برم. واقعاً آپارتمان هم برای خودش معضلی هست. فقط باید توش راه رفت!! ورزش خونگی که اصلاً نمی شه.راستی الان تپش قلبتون بهتر شده و تنگی نفس هم بهبود پیدا کرده؟ منظورم اینه که بعد از ورزش و قبل از اون از قرص های ضد تپش استفاده نمی کنید و ضربان به صورت طبیعی پایین می یاد؟

morsadr
12-06-2010, 14:29
بنده فکر می کنم در مورد شما که این بیماری را دارید و شاید نمی توانید ورزش های سنگین انجام بدهید بهترین کار پیاده روی می باشد . پیاده روی ورزشیه که نه جا و مکان خاصی نیاز داره و نه زمان خاص . همچنین رایگان هم هست :8:
هیچ لزومی نداره که خودتون را زیاد خسته کنید از روزی چند دقیقه بصورت کاملا تفریحی در یک پارک یا فضای سبز شروع کنید مطمئن باشید بعد از مدتی کوه هم می توانید بروید :10:
از کارهای دیگه که خیلی مفیده استخر می باشد . البته نه شنا کردن حرفه ای بلکه فقط آب تنی که هم جسم را شاداب می کنه و هم روح را .:20:

قله بلند
12-06-2010, 15:58
سلام.
خودم ورزش شنا رو دوست دارم یاد بگیرم ولی از آلودگی هایی که در استخرها ممکنه به بدن آسیب بزنه می ترسم. از طرفی هم حق با شماست. پیاده روی هم رایگانه و هم ساده ولی به شرطی که مناظر هم زیبا باشه! وقتی آدم می خواد تصمیم بگیره که قدمی بزنه، بوی بد سطل های زباله که سر هر کوچه ای هست، بوی بد و مناظر زشت جوی های آب، پیاده روهای نامطلوب، آجر و سیمان و خونه و خونه و خونه.... دیگه ای رمقی برای پیاده روی باقی نمی گذاره تازه دود ماشین ها و ترافیک و بوق و..... رو هم اضافه کنید.
به خاله ام گفتم، خاله جان روزی 30 دقیقه پیاده برو تا وزنت کم بشه، دقیقاً همین پاسخ ها رو داد. یادمه 40 روز پیش که رفته بودم تجریش، یه سر هم با بابام رفتم سربند، عجب جایی، عجب هوایی، عجب لذتی!!! ولی حیف خیلی دوره! به جاش هر چی هوای خوب تنفس کردیم و هر چقدر کیف کردیم، با ترافیک و دود جبران شد!!!!

Epicuru
12-06-2010, 16:39
نگاه کن دوست من چیزی که معلومه شما همه چیزو خیلی سخت میگیری !
پیاده روی شبانه یا صبح خیلی زود خیلی میتونه خوب باشه که بخاطر سروصدا و ترافیک استرس محیط هم بهت وارد نمیشه
ولی اول باید خودت بخوای و بهانه تراشی نکنی

morsadr
12-06-2010, 16:47
خودم ورزش شنا رو دوست دارم یاد بگیرم ولی از آلودگی هایی که در استخرها ممکنه به بدن آسیب بزنه می ترسم
البته بنده عرض کردم فقط آب تنی به تنهایی خیلی می تونه موثر باشه لازم نیست شنای حرفه ای یاد بگیرید .
نکته دوم آلودگیهایی که فرمودید . بنده با این امر موافق نیستم :41: استخرهایی هم وجود دارند که نظر شما را جلب کنند و کلا خیلی درگیر این ماجرا ها نباشید کمی راحت تر برخورد کنید .

به شرطی که مناظر هم زیبا باشه
شرط نگذارید . زیباییها زیادند و اگر بخواهیم می توانیم بجای زشتی ها زیبایی ها را ببینیم :46:
اونی که شما در نظر دارید مدینه فاضله می باشد که وجود خارجی نداره :41: مدینه فاضله را خودمون برای خودمون می سازیم :10:

به خاله ام گفتم، خاله جان روزی 30 دقیقه پیاده برو تا وزنت کم بشه، دقیقاً همین پاسخ ها رو داد
بنظر من این فقط یک توجیه و بهانه است .:41:

abdolahe
12-06-2010, 16:51
اولا براتو از خدا طلب شفاعت و بهبودي دارم..
نظر بنده همون قدم زدن تو محيط اروم هست هم مشكل عصبي رو كم ميكنه هم يك نوع ورزش...

قله بلند
12-06-2010, 19:31
طبیعت زیبا یعنی مدینه فاضله. هر جایی که طبیعت، بدون دود و بوق و کثیفی باشه، آدمیزاد رو محو خودش می کنه ولی وقتی ما آدمها طبیعتمون رو کثیف می کنیم از این مدینه فاضله دورتر می شیم.
حالا من از این بحث ها به یک جمع بندی رسیدم و اون اینکه ترکیبی از پیشنهادها رو انجام بدم. هم پیاده روی و هم بازی با توپ.
امیدوارم اینقدر اراده داشته باشم که بتونم انجامشون بدم و وسط کار آخه و اما نیارم. اگر به نتیجه ای رسیدم خبر می دم.
یه موضوعی رو هم اضافه کنم. بد نیست بقیه هم بدونن. در همسایگی ما یک پیرمرد و پیرزن زندگی می کنن. این پیرمرد خیلی اهل راه رفتن هست. فکر نمی کنم اصلاً ماشین سوار بشه. هم خوش اندامه و هم سالم. من که خیلی ازش خوشم می یاد.