PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتقا گرافیک Asus M2V- TvM

rshafiiy
03-06-2010, 20:05
سلام من می خوام گرافیک کامپیوترم رو ارتقا بدم مادربوردم Asus M2V- TvM و در حال حاضر 6200 256 دارم . بهترین مدلی که می تونم بخرم چیه و اگه سایتی سراغ دارین معرفی کنین قیمت بین 90 تا 120 باشه مرسی

امير موسر
03-06-2010, 20:23
سلام من می خوام گرافیک کامپیوترم رو ارتقا بدم مادربوردم Asus M2V- TvM و در حال حاضر 6200 256 دارم . بهترین مدلی که می تونم بخرم چیه و اگه سایتی سراغ دارین معرفی کنین قیمت بین 90 تا 120 باشه مرسی

بقیه قطعاتت چیه !؟ با این بودجه 4770 اگه پیدا کنی عالیه ! کمیابه !

rshafiiy
04-06-2010, 01:10
بقیه قطعاتت چیه !؟ با این بودجه 4770 اگه پیدا کنی عالیه ! کمیابه !

رم 1.5 گیگ
سی پی یو 3400 amd sempron
تازه هاردم داره کامپیوترم :31:

JEskandari
04-06-2010, 06:58
فکر کنم 9800gt بشه 130 تومان گیر آورد

امير موسر
04-06-2010, 07:08
رم 1.5 گیگ
سی پی یو 3400 amd sempron
تازه هاردم داره کامپیوترم :31:

به فکر ارتقا کلی باش !

rshafiiy
04-06-2010, 14:35
به فکر ارتقا کلی باش !

فعلا که نمیتونم ایشالا بعدا میشه بدونم با این مادربوردی که الان دارم چقدر میتونم سی پی یو رو ارتقا بدم؟ حالا بلاخره 9800 یا 4770؟:31:

iceweek
04-06-2010, 16:57
فعلا که نمیتونم ایشالا بعدا میشه بدونم با این مادربوردی که الان دارم چقدر میتونم سی پی یو رو ارتقا بدم؟ حالا بلاخره 9800 یا 4770؟:31:

با این مادر برد به فکر ارتقا نباش.4770

rshafiiy
04-06-2010, 17:11
با این مادر برد به فکر ارتقا نباش.4770

نه انگار می خواین یه خرج حسابی رو دستم بزارین خب یه سیستم پیشنهاد بدین شاید پایه شدیم . فقط سوالم اینه اگه الان قط گرافیک بخرم این گرافیک بدردم می خوره اگه بعدا کل سیستمو عوض کنم یا اول برم مادربورد رو عوض کنم

iceweek
04-06-2010, 17:17
نه انگار می خواین یه خرج حسابی رو دستم بزارین خب یه سیستم پیشنهاد بدین شاید پایه شدیم . فقط سوالم اینه اگه الان قط گرافیک بخرم این گرافیک بدردم می خوره اگه بعدا کل سیستمو عوض کنم یا اول برم مادربورد رو عوض کنم

اگر گرافیکی بخرین بعد میتونید رو مادر برد جدید هم ببندید ولی موضوع اینه که cpu برای گرافیک خیلی محدودیت ایجاد میکنه.
شما بودجه و کاربردتو بگو

rshafiiy
04-06-2010, 17:21
اگر گرافیکی بخرین بعد میتونید رو مادر برد جدید هم ببندید ولی موضوع اینه که cpu برای گرافیک خیلی محدودیت ایجاد میکنه.
شما بودجه و کاربردتو بگو

لطفا اول مشخصات کامل این گرافیکو بهم بدین اگه لینکی از سایتی چیزی بدین که ببینم مشخصاتشو خوبه

راستش بودجه ندارم فقط 120 تا 130 گذاشتم واسه گرافیک ولی تو اولین فرصت مادربورد و سی پی یو رو هم عوض می کنم پولش خیلی مهم نیست فقط زیاد گرون نباشه
واسه بازی می خوام :31:

iceweek
04-06-2010, 17:26
لطفا اول مشخصات کامل این گرافیکو بهم بدین اگه لینکی از سایتی چیزی بدین که ببینم مشخصاتشو خوبه

راستش بودجه ندارم فقط 120 تا 130 گذاشتم واسه گرافیک ولی تو اولین فرصت مادربورد و سی پی یو رو هم عوض می کنم پولش خیلی مهم نیست فقط زیاد گرون نباشه
واسه بازی می خوام :31:
پس ارتقا فعلا نمیشه
شما اگر برا بازی میخواید ارزونترین گزینه خرید کنسول بازی هست.که اونم ظاهرا فعلا بودجشو ندارین.
دوست عزیز گرافیک خریدن با این cpu به درد نمیخوره.اما باشه اگر منظورتون 4770 هست این لینکش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rshafiiy
04-06-2010, 22:59
پس ارتقا فعلا نمیشه
شما اگر برا بازی میخواید ارزونترین گزینه خرید کنسول بازی هست.که اونم ظاهرا فعلا بودجشو ندارین.
دوست عزیز گرافیک خریدن با این cpu به درد نمیخوره.اما باشه اگر منظورتون 4770 هست این لینکش

جالبه من همش فکر می کردم گرفیک های nvidia بهترن .

iceweek
05-06-2010, 08:26
جالبه من همش فکر می کردم گرفیک های nvidia بهترن .

در شرایط مساوی از نظر قدرت و قیمت nvidia بهتره.به خاطر physx

rshafiiy
05-06-2010, 11:18
در شرایط مساوی از نظر قدرت و قیمت nvidia بهتره.به خاطر physx

پس چرا همه پیشنهاد ATI میدن من خودم تا حالا هرچی گرافیک داشتم nvidia بوده چه پی سی چه لب تاب ، حالاهم به خاطر داداشم می خوام گرافیک بخرم که همش گله می کنه که بازیهای جدیدو نمیتونه بازی کنه

---------- Post added at 11:18 AM ---------- Previous post was at 11:14 AM ----------

راستی به فرض اینکه بخوام ارتقا کلی بدم سیستم پیشنهادیتون چیه ؟

iceweek
05-06-2010, 12:05
پس چرا همه پیشنهاد ATI میدن من خودم تا حالا هرچی گرافیک داشتم nvidia بوده چه پی سی چه لب تاب ، حالاهم به خاطر داداشم می خوام گرافیک بخرم که همش گله می کنه که بازیهای جدیدو نمیتونه بازی کنه

---------- Post added at 11:18 AM ---------- Previous post was at 11:14 AM ----------

ببینید شما حداقل 440 تومان باید خرج کیس بکنید برای بازی.شما میگید بودجشو ندارید
شما در قسمت مشاور قطعات بگردید سیستم با همه قیمتی سوال شده
CPU:AMD Athlon II X4 620
MSI 770-C45
RAM : 2GB
VGA:MSI 4770
HDD: 250GB
power :GREEN - Power535
اما یه کنسول بازی XBOX حدود 290 تومان میتونید بخرید که همه بازی هارا(بازیهاش بیشتر از کامپیوتر هم هست)را بازی کنید

در مورد گرافیک هم فاکتورهای زیادی هست که باید در نظر گفته بشه.
قیمت-قدرت-مصرف-اینکه از چه directx پشتیبانی میکنه.physx یا havok
خود شما باید تصیمیم بگیری کدوم برات مهمتره.

JEskandari
06-06-2010, 12:02
ببینید شما حداقل 440 تومان باید خرج کیس بکنید برای بازی.شما میگید بودجشو ندارید
شما در قسمت مشاور قطعات بگردید سیستم با همه قیمتی سوال شده
CPU:AMD Athlon II X4 620
MSI 770-C45
RAM : 2GB
VGA:MSI 4770
HDD: 250GB
power :GREEN - Power535
اما یه کنسول بازی XBOX حدود 290 تومان میتونید بخرید که همه بازی هارا(بازیهاش بیشتر از کامپیوتر هم هست)را بازی کنید

در مورد گرافیک هم فاکتورهای زیادی هست که باید در نظر گفته بشه.
قیمت-قدرت-مصرف-اینکه از چه directx پشتیبانی میکنه.physx یا havok
خود شما باید تصیمیم بگیری کدوم برات مهمتره.

دوست عزیز کیفیت تصویر توی یک PC مناسب خیلی بهتر هست تا یک کنسول
Havok سخت افزاری خیلی وقته اصولا بساطش چیده شده
من موندم شما چطوری با گیمپد با بازیهایی مثل Sacred 2 ویا Divinity 2 یا
Neverwinter Night و DragonAge حال میکنید.

به نظر من کنسول فقط بدرد PES میخوره و بقیه بازیها با موس و کیبرد یک چیز دیگه هستند.

---------- Post added at 01:02 PM ---------- Previous post was at 12:59 PM ----------

خوب برای اینه که اگه قدرت تنها را بخواهی و نیاز به امکانات جانبی کارت مثل PhysX و CUDA و
3D Vision نداشته باشی کارتهای ATI در قدرت برابر معمولا قیمت کمتر دارن

amd>intel
06-06-2010, 12:07
دوست من قبل از قبول یا رد ATI یا NVIDIA چند تا بنچمارک از این کارتها رو ببین .

JEskandari
06-06-2010, 12:11
دوست من قبل از قبول یا رد ATI یا NVIDIA چند تا بنچمارک از این کارتها رو ببین .

AMD>Intel جان یکهو دیدی ایشان رفتن و بنچمارکهایی را دیدن که PhysX روی High بود :27:
بعدشم رفتن بنچمارکهای Unigine Heaven را در حالی که tesselation روی Extreme بود نگاه کردن :21:

البته به نظر من باید نیازهای طرف را نگاه کرد و بعد کارت را انتخواب کرد اگه حداکثر گرافیکی که طرف میخواد
تماشای فیلم هست واقعا بهترین برای وی مادربرد با چیپست Geforce 9400 یا AMD 785g هستش نه یک
کارت گرافیک 200-300 تومان اگه بنده خدا تا حالا اسم PhysX و CUDA نشنیده به نظرمن بی انصافی خواهد بود
که بخاطر این امکانات جانبی بهش کارت Geforce با قیمت بالاتر را پیشنهاد بدی بخاطر این امکانات و بهتر با تفاوت
پول یک کارت بهتر پیشنهاد داده بشه از ATI و یا این پول بیشتر صرف یقیه سیستم بشه.
یا اینکه مثلا میبینیم طرف داره از CUDA توی کارهاش استفاده میکنه و یا مثل من بازیرا در حالت 3d بازی میکنه و بعد
بیاییم بهش بگیم که میتونه از Ati Stream بجای CUDA استفاده کنه و یا اینکه با درایور IZ3D هم میتونه روی ATI بازی
را 3D بازی کنه در حالیکه حقیقت یک چیز دیگه است و در این ضمینه ها کارت NVIDIA حتی اگه با پولی که میدید امکان
خرید کارت سریعتر از ATI وجود داشته باشه بهتر عمل میکنه.

amd>intel
06-06-2010, 12:11
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

JEskandari
06-06-2010, 12:43
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب دوست عزیز این تست Vantage کاملا بی معتا و غلط انداز هست چون مشخص نشده
هدف مقایسه کدوم کارتها بوده اینجا دو تا کارت از NVIDIA هست یکی GTS 250 که با
HD4850 مقایسه میشه که اصلا توی این تست نیست و یکی هم GTX260 که با HD 4870
مقایسه میشه . حالا آیا هدف شما اینه که بگید که NVIDIA کارتی قویتر از این دوتا نداره ؟

iceweek
06-06-2010, 14:14
دوست عزیز کیفیت تصویر توی یک PC مناسب خیلی بهتر هست تا یک کنسول
Havok سخت افزاری خیلی وقته اصولا بساطش چیده شده
من موندم شما چطوری با گیمپد با بازیهایی مثل Sacred 2 ویا Divinity 2 یا
Neverwinter Night و DragonAge حال میکنید.

به نظر من کنسول فقط بدرد PES میخوره و بقیه بازیها با موس و کیبرد یک چیز دیگه هستند.

---------- Post added at 01:02 PM ---------- Previous post was at 12:59 PM ----------

خوب برای اینه که اگه قدرت تنها را بخواهی و نیاز به امکانات جانبی کارت مثل PhysX و CUDA و
3D Vision نداشته باشی کارتهای ATI در قدرت برابر معمولا قیمت کمتر دارن

-1ببخشید ولی رو چه حساب بساط havok برچیده شده؟یه سر بزنید اینجا بازی هاشو بشمارید بعد بیاد بگید برچیده شده.

2-شما انگار تاحالا با کنسول بازی نکردید و هیچ اطلاعی از کنسول ندارید.اصلا میدونید بازی های اختصاصی کنسول برای کامپیوتر تولید نمیشن.یه نمونه god of war که خیلیا فقط به خاطر این بازی هم شده میرن ps3 میخرن.
3
-کیفیت تصویر فرقی انچنانی ندارن(تازه نظر خودم کنسول تصویرش بهتر بوده حالا بماند که دلیلش چی هست با وجود اینکه کارت گرافیک pc مقایسه شده خیلی قویتر از کنسول بوده).بفرمایید این لینک یه نگاه بندازید فرقشونا ببینید.

در ثانی شما پول یک کنسول را با کامپیوتر به قول خودتون درست و حسابی مقایسه کنید .کجا 300 تومان با 500 تومان قابل مقایسه هست

rshafiiy
06-06-2010, 22:27
از همه تشکر می کنم که راهنمایی های خوبی داشتن ببینم مسئله من اینه که می خوام با امکاناتی که فعلا دارم

یعنی همین مادربورد ، سی پی یو و رم به بهترین کیفیت بازی دست پیدا کنم بازیهایی هم که بازی میکنم pes , nfs, counter, gta بیشتر اینا رو بازی می کنم مانیتورمم سامسونگ 1933 هست .

نمی خوام خودمو درگیر مسائل تخصصی گرافیک کنم می خوام یه کلام بهم بگین چی بخرم سقفش که گفتم 130 هست ضمنا این 4770 گویا سخت گیر میاد . بازم ممنون