PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به سوال هام نخندین(خودتون یه روزی مثل من بودید)!!!

S0R3N4
29-05-2010, 21:17
سلام دوستان عزیز
خب
راستش واسه حرفه ای هایی مثل شما این سوالات احمقانه و بسیار سادس!ولی به حرفه ای گری خودتون بنده رو ببخشید و منو یکمی یاری کنید...

خب.راستش از خاص بودن لینوکس خوشم میاد.خیلی دوست دارم کوچ کنم از ویندوز به مکینتاش یا لینوکس.اما اطلاعاتم از لینوکس در حد 0 که چه عرض کنم-شما منفی فرض کنید :31:
یه سری سوال داشتم

روی لپ تاپ اپل.لینوکس در کنار سیستم عامل مکینتاش تداخل پیدا میکنه؟؟؟
سوال دوم من اینه که لینوکس همه چیزش دستوریه؟خب!خوب بیان نکردمش!!مثلا یه جا خونده بودم واسه محدود کردن سرعت دانلود به فلان دانلود منیجر باید از دستور باید استفاده شه!مثل ویندوز با دو کلیک ساده انجام نمیشه!!
سوال بعدیم اینه که اصلا چرا لینوکس؟؟؟چی داره که ویندوز نداره؟فقط امنیت بالا؟؟مثلا نرم افزار هایی مثل ادیوس رو لینوکس پیدا میشه؟ یا خیر؟
من در کل.از اینترفیس اپن سوسه خیلی خوشم میاد!یه فرم باحالیه!کلا دلم میخواد با اون شروع کنم
به نظرتون واسه شروع خوبه؟؟
در کل
یه خواهش دارم نخندین به من و خواهش دومم اینه که با حوصله منو یاری کنید...
مرسی از همه اساتید

undertaker_ss
29-05-2010, 22:23
سلام دوستان عزیز
خب
راستش واسه حرفه ای هایی مثل شما این سوالات احمقانه و بسیار سادس!ولی به حرفه ای گری خودتون بنده رو ببخشید و منو یکمی یاری کنید...

خب.راستش از خاص بودن لینوکس خوشم میاد.خیلی دوست دارم کوچ کنم از ویندوز به مکینتاش یا لینوکس.اما اطلاعاتم از لینوکس در حد 0 که چه عرض کنم-شما منفی فرض کنید :31:
یه سری سوال داشتم

سوال دوم من اینه که لینوکس همه چیزش دستوریه؟خب!خوب بیان نکردمش!!مثلا یه جا خونده بودم واسه محدود کردن سرعت دانلود به فلان دانلود منیجر باید از دستور باید استفاده شه!مثل ویندوز با دو کلیک ساده انجام نمیشه!!
سوال بعدیم اینه که اصلا چرا لینوکس؟؟؟چی داره که ویندوز نداره؟فقط امنیت بالا؟؟مثلا نرم افزار هایی مثل ادیوس رو لینوکس پیدا میشه؟ یا خیر؟
من در کل.از اینترفیس اپن سوسه خیلی خوشم میاد!یه فرم باحالیه!کلا دلم میخواد با اون شروع کنم
در کل
مرسی از همه اساتید

دوست عزیز خنده چرا :20: اصلا انجمن برای همین به وجود اومده
1- اگه یه پارتیشن جدا برای لینوکس بگذاری نباید مشکلی به وجود بیاد
2- هم می شه صرفا دستوری کار کرد هم میشه گرافیکی و دستوری با هم کار کرد
3- کلا لینوکس اذیت نمی کنه مثلا توی سازمانها اون سیستم بیچاره که اون گوشه افتاده مثله چی کار میکنه کاری به کسی هم نداره روش لینوکسه :31: کلا همون طور که می دونی مثلا بالا نیومدن ویندوز یه چیز خیلی عادیه ولی توی لینوکس این طور نیست یعنی خیلی خیلی به ندرت اتفاق می افته یه خاصیت دیگه اش هم امکان customize کردنشه چون open source هست مثلا از یه تیکه اش خوشت نیاد خودت یه اسکریپت می نویسی عوضش می کنی در حالی که ویندوز چنین قابلیتی نداره
suse فکر کنم یه کم سنگینه بیشتر برای سرور ها استفاده میشه شما از اوبونتو یا فدورا شروع کن

sia abedi
29-05-2010, 22:31
سلام دوستان عزیز
خب

یه سری سوال داشتم

در کل
مرسی از همه اساتید
دوست عزيز تا اونجايي كه من مي دونم به لطف سي پي يو هاي اينتل ميشه روي اپل مكينتاش هر سيستم عاملي نصب كرد و لينوكس با هيچ سيستم عاملي تداخل نداره حتي يك بوت لودر داره ميشه داخلش هر سيستم عاملي كه مي خواي بهش معرفي كني و پارتيشن مربوط به اون را بهش معرفي كنيد سپس اون را توي بوت لودرش اضافه كنيد
جواب دوم:لينوكس اساسا دو تا محيط داره ايكس مد(محيط گرافيكي) و تكست مد(همون محيط دستورات) اصل قدرت لينوكس داخل تكست مدشه ولي داخل ايكس مد هم ميشه كارهايي را انجام داد ولي براي قدرت بيشتر بايد از تكست مد كمك گرفت
جواب سوم:اين ديگه سليقه اي و ديگه بسته به كارت ميتوني از هر سيستم عاملي كه ميخواي استفاده كنيد بعضي از نرم افزار ها فقط براي لينوكس وجود دارند ، لينوكس امنيتش بيشتره ، متن بازه يعني شما مي تونيد هر تغييري كه توش مي خوايد بديد ، به خاطر متن باز بودنش الگوريتم هاش براي همه معلومه و در نتيجه اطمينان بهش بيشتره يعني شما مي دونيد كه اين برنامه الآن داره چي كار ميكنه ، مي دونيد كه اين نرم افزار اطلاعات شما را به پايگاه خودش توي اينترنت نمي فرسته (چون سورس برنامه را خونديد) و هزاران دليل ديگه
من خودم با اپن سوزه شروع كردم. البته خيلي وقت نيست. خودمم تازه واردم اگر هر چه زود تر وارد بشي و با اين سيستم عامل كاركني از اينجور سوال ها برات كمتر پيش مياد من خودمم همون اول يك سوال هاي چرندي برام پيش ميومد كه حد و اندازه نداره:27:البته قصد جسارت نداشتم و منظورم اين نبود كه شما سوال هاي چرند مي پرسيد

S0R3N4
29-05-2010, 23:37
مرسی از دوستایی که با حوصله جواب دادن

بهزادlinux
30-05-2010, 00:57
suse فکر کنم یه کم سنگینه بیشتر برای سرور ها استفاده میشه شما از اوبونتو یا فدورا شروع کن
اگه منظور شما همون opensuse هست من نمیدونم چرا میگید سنگینه! اپن سوزه با داشتن yast2 یکم کارهارو اسونتر و گرافیکی تر کرده و فکر نمیکنم برای تازه کار بد باشه ! ولی فدرا هست که ممکنه یکم تازه کارو گیج کنه :13:

rahimihaghighi
30-05-2010, 13:59
سلام دوست عزیز.
چرا بخندیم.من خودم یه زمانی انقدر از کامپیوتر بی اطلاع بودم که میترسیدم بهش دست بزنم.
در مورد نظرات کاربران عزیز باید بهت بگم لینوکس پروژه متن باز و رایگانی بود که برای مقابله با غول ماکروسافت تکامل پیدا کرد.البته شاید فلسفه وچودیش این نبوده.به هر صورت با توجه به متن باز بودن لینوکس توسعه دهندگان لینوکس تمام مردم دنیا هستند.بنابراین شما در لینوکس چیزایی مبیبنی که ممکنه تو ویندوز نبینه.
با توجه به اینکه شما تازه کار هستید من پیشنهاد میکنم از توزیع اوبونتو یا فدورا استفاده کنی.
به هر صورت مخصوصا اوبونتو محبوبیت زیادی در میان کاربران آماتور و حتی حرفه ای دنیا داره.شما به محیط دستوری اون کاری نداری.اوبونتو رو از سایتش دانلود کن و نصبش کن.خودت خواهی دید خیلی راحت همه چیزش رو یاد میگیری.
من خیلی وقت نیست رو لبتابم اوبونتو 10.04 نصب کردم.خواهرام به قدری در بازی هاش حرفه ای شدن که برای پشت لبتاب نشستن تو سر و کله هم میزنن.حالا جالبه که خیلی هم تو ویندوز حرفه ای نیستن.یه کاربر معمولین.و این نشون میده لینوکس برای هر سلیقه ای با هر حد اطلاعات قابل کاربرده.
در مورد مکینتاش کلا اپل سال 2004 قابلیتی رو به لبتاب هاش و محصولات کامضپوتریش اضافه کرد که شما بدون هیچ درده سری به راحتی هر سیستم عاملی رو روشون نصب کنی.البته قبل از این کار تو سایت اپل با وارد کردن سریال لبتاپت مطمئن شو کار خاصی لازم نیست انجام بدی.
هر چند اگر ورژنش 2007 به بعده به قول دوستمون با مدد سی پی یو های اینتل مشکلی نداری.
موفق باشی.

undertaker_ss
30-05-2010, 15:36
اگه منظور شما همون opensuse هست من نمیدونم چرا میگید سنگینه! اپن سوزه با داشتن yast2 یکم کارهارو اسونتر و گرافیکی تر کرده و فکر نمیکنم برای تازه کار بد باشه ! ولی فدرا هست که ممکنه یکم تازه کارو گیج کنه :13:

والا فکر کنم سلیقه ای باشه
من خودم باهاش کار نکردم شنیدم فقط
ولی خودم با فدورا کار کردم خیلی باهاش راحتم
ممنون از توضیحات تون

S0R3N4
31-05-2010, 21:37
باز هم مرسی از همه ی دوستان
ولی یه سوال مهم تر!!
اصلا چرا لینوکس؟؟من که برنامه نویسی بلد نیستم بخوام اونطوری که میخوام بسازمش.تنوع نرم افزاریش کم نیست؟؟؟؟مثلا!!ادیوس و فتوشاپ و افتر افکت و... تحت لینوکس نیستن ولی من الان مکینتاش دارم و هیچ مشکلی با اجراشون ندارم!!این برتری سیستم عامل ویندوز و مکیناش نیس؟؟
همیشه در مورد برتری لینوکس دوستان به سه چیز اشاره میکنند!!
1-اوپن سورس بودن(که اصلا واسه من کارایی نداره)
2-امنیت(که اونم به لطف آنتی ویروس های قدری مثل آویرا و فایروال های خوش دستی مثل اوتپوست تاحالا مشکل نداشتم)
3-اینترفیس که اگه اینترفیس اپل چیزی بیشتر از توزیع های مختلف لینوکس نداشته باشه چیزی کم هم نداره!!

ولی...
واقعا دوست دارم روی بیارم به این سیستم عامل چون چیزی نیس که همه گیر باشه و یه بچه ی 4 ساله هم بتونه بشینه پاس!!
اما هیچ وقت هیچ کدومتون نگفیتد گه تحت ویندوز و مکینتاش چیزی هایی گیرت میاد که هیچ چیزی جایگزینی نه تحت این دو سیستم عامل بلکه تحت هیچ توزیع لینوکسی نمیشه دیدش!(افتر افکت و پریمر و ادیوس و فتوشاپ)البته شاید بشه گفت چیزایی مشابه هست مثلا برای WORD در ویندوز و MAC برنامه ی اپن افیس هست!!ولی یه حساب سرانگشتی و 100 البته عادلانه تفاوت ها کارایی هاشون واقعا برابر نیست!!
عرض کردم!!واقعا اون 3دلیلی که همه میارن و میگن لینوکس بهتر از ویندوز و MAC هست دلایل قانع کننده ی میتونه باشه و با این حساب من میتونم لینوکس این سیستم عامل خاص رو بیارم یا خیر؟؟؟

Javad_Ed
31-05-2010, 23:57
بله نصب میشه
بدون هیچ مشکلی

نه بابا
راحت بدون دردسر هست...
البته در بعضی مواقع به دستور هم احتیاج خواهی داشت ...

این به خودتون بستگی داره ..لینوکس خیلی چیزها داره که بخواید بهش مهاجرت کنید..ولی در مورد ادیوس شرمنده ام ...نرمافزار مونتاژ هست...ولی قوی نیستند...

m a j r i x
01-06-2010, 18:59
همیشه برای کسیکه میخواد تازه شروع به کار کنه نصب روی سیستم پیشنهاد خوبی نیست
شما دیسک زنده Live CD کار کنید بهتره و مشکلات نصب هم نداره
بعدش اگر نظرتون رو جلب کرد و آشنا شدید میتونید روی سیستم نصب کنید

m6120
22-08-2010, 21:23
شرمنده که تو بحث اساتید دخالت میکنم میخواستم بدونم روی لینوکس بازی باز میشه(.exe) آخه بعضی از بازی ها سیستم عامل رو ویندوز نوشته!:18: اگه میشه چطور باید این کار رو بکنم؟:11:

LΩRD
22-08-2010, 22:15
شرمنده که تو بحث اساتید دخالت میکنم میخواستم بدونم روی لینوکس بازی باز میشه(.exe) آخه بعضی از بازی ها سیستم عامل رو ویندوز نوشته!:18: اگه میشه چطور باید این کار رو بکنم؟:11:

خیر ... !
توی لینوکس فایلی با پسوند EXE. وجود نداره !
شما برای اینکه بتونید از بازی های ویندوز در لینوکس استفاده کنید باید از شبیه ساز Wine استفاده کنید
موفق باشید :40:

m6120
23-08-2010, 12:16
ولی برنامه هایی که اسمبلی نوشته میشوند هم پسوند .exe دارند و اسمبلی هم زبان سخت افزار کامپیوتره!:11:

shahyar_2005
23-08-2010, 14:28
اسمبلی زبان سخت افزار نیستش .

بلکه اسمبلی یک زبان برنامه نویسی سطح پایین و اولیه هستش که نزدیک به زبان ماشین هستش .

در کل زبان سخت افزار زبان ماشین هستش که از 0 و 1 تشکیل شده .

یادگرفتن زبان ماشین هم واقعا خسته کننده و سخت هستش .

یک مثال ساده : دستور جمع در اسمبلی ADD هستش و در زبان ماشین 00110011 هستش

سخت افزار فقط همین 00110011 رو می فهمد .

c30tehran
23-08-2010, 14:41
با اين وجود تمام بازي ها و برنامه ويندوزي با wine اجرا نميشه
و براي اين كار هم virtualbox هم مناسب هست كه هر ويندوز و لينوكس رو ميشه نصب و آزمايش كرد
virtualbox هم نسخه ويندوز و هم نسخه لينوكسي داره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

m6120
23-08-2010, 15:19
از هر سه استاد کمال تشکر را دارم :11::11::11::11::11::11::11::11:

pouria_br
27-09-2010, 02:00
آقا ما که فیض بردیم.:31:
استاتید نظرتون درباره BackTrack چیه؟

IP007
27-09-2010, 18:54
باز هم مرسی از همه ی دوستان
ولی یه سوال مهم تر!!
اصلا چرا لینوکس؟؟من که برنامه نویسی بلد نیستم بخوام اونطوری که میخوام بسازمش.تنوع نرم افزاریش کم نیست؟؟؟؟مثلا!!ادیوس و فتوشاپ و افتر افکت و... تحت لینوکس نیستن ولی من الان مکینتاش دارم و هیچ مشکلی با اجراشون ندارم!!این برتری سیستم عامل ویندوز و مکیناش نیس؟؟
همیشه در مورد برتری لینوکس دوستان به سه چیز اشاره میکنند!!
1-اوپن سورس بودن(که اصلا واسه من کارایی نداره)
2-امنیت(که اونم به لطف آنتی ویروس های قدری مثل آویرا و فایروال های خوش دستی مثل اوتپوست تاحالا مشکل نداشتم)
3-اینترفیس که اگه اینترفیس اپل چیزی بیشتر از توزیع های مختلف لینوکس نداشته باشه چیزی کم هم نداره!!

ولی...
واقعا دوست دارم روی بیارم به این سیستم عامل چون چیزی نیس که همه گیر باشه و یه بچه ی 4 ساله هم بتونه بشینه پاس!!
اما هیچ وقت هیچ کدومتون نگفیتد گه تحت ویندوز و مکینتاش چیزی هایی گیرت میاد که هیچ چیزی جایگزینی نه تحت این دو سیستم عامل بلکه تحت هیچ توزیع لینوکسی نمیشه دیدش!(افتر افکت و پریمر و ادیوس و فتوشاپ)البته شاید بشه گفت چیزایی مشابه هست مثلا برای WORD در ویندوز و MAC برنامه ی اپن افیس هست!!ولی یه حساب سرانگشتی و 100 البته عادلانه تفاوت ها کارایی هاشون واقعا برابر نیست!!
عرض کردم!!واقعا اون 3دلیلی که همه میارن و میگن لینوکس بهتر از ویندوز و MAC هست دلایل قانع کننده ی میتونه باشه و با این حساب من میتونم لینوکس این سیستم عامل خاص رو بیارم یا خیر؟؟؟

1- اپن سورس بودن برای ما که ویندوز رو کرک شده استفاده میکنیم معلومه که کارایی نداره:31:
2- همون سیدی لایو توصیه میشه تا امنیت واقعی رو بچشی
3- اپل هم مثل لینوکس بر پایه UNIX ساخته شده، اونم خویه، ولی لینوکس بهتره، تو نت بسرچی Linux or Mac? جواب دستت میاد:46:
4- اینم برای ادیت فیلم : :20:

---
---
---
---

---------------------------------------

IP007
28-09-2010, 01:58
مقاله ،
مک؟
لینوکس؟
ویستا؟؟؟
اکس پی؟؟!
:

IP007
28-09-2010, 02:09
Mac OS X 10.6.3 vs. Windows 7 vs. Ubuntu 10.04 Benchmarks

تعداد صفحه : 5+

IP007
28-09-2010, 02:34
مقایسه پرفورمنس ویندوز 7 با اوبونتو
نتیحه : ویندوز 7 برنده شد

sastwhc
29-09-2010, 08:56
مقایسه پرفورمنس ویندوز 7 با اوبونتو
نتیحه : ویندوز 7 برنده شد

اینجا که همچین نتیجه ای نگرفته اتفاقا کمی هم نتیجه به نفع اوبونتو بوده!!!!:18:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sastwhc
29-09-2010, 09:03
1- اپن سورس بودن برای ما که ویندوز رو کرک شده استفاده میکنیم معلومه که کارایی نداره:31:
2--------------------------------------

[/B]

متوجه منظوره این جمله نشدم.یعنی شما هیچ احترامی برای برنامه نویسان یک محصول قائل نیستی و به همین دلیل از اینکه در جامعه ی اپن سورس این احترام وجود داره باعث ناخوشنودی شماست؟!!!

IP007
29-09-2010, 20:49
نه دوست من، نتیجه به نفع ویندور 7، توهم زدی:46:
خودت کل مقاله رو بخونی منطورمو میفهمی، کاری به اون چارت نداشته باش:27:
---
هر صفجه ی اون مقاله بازی های مختلف رو امتحان کرده، شما چطور نتیجه رو ندیدی؟؟؟ پریدی کدوم صفحه؟؟؟

---------- Post added at 08:49 PM ---------- Previous post was at 08:48 PM ----------

متوجه منظوره این جمله نشدم.یعنی شما هیچ احترامی برای برنامه نویسان یک محصول قائل نیستی و به همین دلیل از اینکه در جامعه ی اپن سورس این احترام وجود داره باعث ناخوشنودی شماست؟!!!

گفتم که ما که برنامه های بسیار قدرتمند و گرون رو مجانی فقط با یه کرک استفاده میکنیم، ارزش اپن سورس رو نمیفهمیم

pouria_br
29-09-2010, 22:12
آقا ما که فیض بردیم.:31:
استاتید نظرتون درباره BackTrack چیه؟
اساتید خیلی ممنون از اینکه جوا سوالمو دادین.
نه.
نه واقعا یه نفر پیدا نمیشه جواب سوال بالاییمو بده؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!:19:

IP007
30-09-2010, 08:07
نه.

من که استاد نیستم :دی
ولی یه نظری میدم :دی
---
اینطور که تو سایتش نوشته، خیلی امنیت بالایی داره و محیط مناسبی رو برای حرفه ای ها ایجاد کرده، از جمله -- کردن
برای تازه کارا هم خوبه
:18:
کلا تا نصب نکردی حرفاشو باور نکن :دی
ولی انگار چیز خوبیه:5:

taia
30-09-2010, 10:16
نه.

دوست عزیز...
این توزیع یعنی BackTrack در واقع یک توزیع امنیتی هست، و بیشتر برای تست به کار می ره، بدرد یک توزیع خانگی و همه کاره نمی خوره، جزو توزیع های خاص هست با کاربرد خاص، البته نه اینکه نتونی به عنوان یک توزیع خانگی ازش استفاده کنی، ولی خوب مشکلات خودش رو در پی خواهد داشت.
توزیع های زیادی هستند که چند منظوره طراحی شده اند با کاربردهای بیشتر.

IP007
30-09-2010, 11:39
باز هم یه مقایسه دیگه :دی
البته لطفا کامنت هاشو هم بخونین، تو کامنتا چیزای جالبی گفته شده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید---
:11:

As a user of both platforms....I find the review a little bit skewed. I'm not calling the reviewer a liar, but some of those numbers are pretty off. Some things have to be kept in mind as well, Vista and Windows 7 both have protection running 24/7, and there's a resource and performance monitor running 24/7 too. To get a completely 'equal' benchmark, you need to disable System Restore and all the resource, reliability and performance monitoring tools within Vista/7. Granted, a straight default compare will show these numbers to the naked eye possibly, but you need to note the fact that these things are going on in the background vs. Ubuntu which is pretty much raw and has no overhead....which also means that if God forbid you have issues somewhere along the line, GL recovering. However, I did some tests on my laptop which is lower powered than the test machine used in this review and I didn't get equally representative numbers by any means. I only used 32 bit software, since I just wanted to get an idea and the machine is a T330 with 2GB Ram and 160GB hard drive. Vista took ~1410 secs, Windows 7 took ~973 secs and Ubuntu 9.10 took ~930 secs. Ubuntu also gave me a helluva time setting up partitions, but I didn't count that.

The reason deletes/etc. take a while...like copying does as well is that the performance monitor benchmarks everything, and superfetch caches everything. If you check the Reliability and Performance monitor, you can see what I mean. Everything is there.

Windows works with indexing (to find files fast etc.) and superfetch (to read and write files that are repeatedly opened). That means that the first time a certain file is copied/read/written it may take a while, but if that same file is dealt with again the action is much faster. It also means that cutting/pasting is faster than copying. Superfetch means that applications in general run a lot faster after they're used a few times. And indexing while using some overhead, pays off when searching for files. This is an advantage. Because of this, your bootup and shutdown times aren't a true reflection of Vista/7's numbers.
For instance, I run Vista Ultimate 64, I have been for about 2 years (so imagine the gunk in my system?!) and I boot in 47 seconds, start to finish (I have no less than 35 icons starting in my notif. area, mind you) and my system reflects ~17 seconds less than yours. I'm also not running as powerful a system as you are (C2Q 6600@3GHZ, 4GB PC 1000, NV8800 GT, 2+TB HDs, etc.) Shutdown is a solid 15 secs. One reason 7 is faster than Vista is because MS has found some way to optimize the process of monitoring everything at all times.

Now let's talk software. A bunch of people are saying that Ubuntu has so and so installed. Vista and 7 have it all as well, with the exception of an office suite.
If you're going to test amount of clicks it takes from start to finish, it'd be nice if you tested some software installs from sites like betanews etc. to see how quickly something installs in Ubuntu vs. Vista/7.

Now I read the little protection used for the review...."these results reflect what you get you install a plain vanilla OS, like most users do."
That's all well and good. But a great car isn't one that runs perfect in the first week of turning it on. It's the one that lasts and keeps on running. Superfetch and indexing improves Vista/7s numbers over time, and system restore protects users from crashes/install issues. I suggest you use the system for a week or 2 and then benchmark the copies/deletes/boots/shutdowns again.

pouria_br
30-09-2010, 11:40
حالا شد
دمت همتون گرم
ممنون از جوابتون
:11:

Alyssa
01-10-2010, 10:18
خوب ...
اینکه performance به چندین عامل بسنگی داره...

یکیش همین ئکیج های i386 هست که اوبونتو استفاده می کنه. درسته پکیج های 64 بیتی هم هستند ولی هیچ کدوم به صورت بهنیه کامپایل و ئکیج یندی نشده اند.

به علاوه اینکه چندین عامل وجود داره تا کارایی یک لینوکس به حداکثر برسه یکیش همین استفاده از فلگ های برای کامپایل کردنه... هم چنین توی قسمت مهم در لینوکس به نام glibc و GCC هست که کار اصلی بهینه کردن رو انجام میده و از اونجایی که قبلا این کار ها انجام شده دیگه الان بی فایدست .(منظورم اینکه اینها بیس سیستم رو درست می کنند)

در بین خود لینوکحس ها هم توزیع هایی هستند که بالاترین کارایی رو دارند. ئس باید اول بین این توزیع ها گشت و سئس اون رو با ویندوز مقایسه کرد.

در بسیاری از موارد لینوکس(اوبونتو مد نظرم نیست) بالاترو بهتر از ویندوز عمل کرده و در بعضی جهات هم نه! ولی قسمت اعظمش بهترین عمل را در کارایی داشته.

نسخه های متعددد لینوکس بر پایه ی راحتی و نصب اونها بنا میشند و اگر ئیپیدگی داشت لینوکس موفق بود که سادگی رو در کنار حداقل کارایی داشته باشه.

IP007
01-10-2010, 10:38
بله ، صد درصد سرعت دبیان به خاطر سبکیش بیشتره،
اوبونتو هم به خاطر این که سخت افزارای زیادی رو پشتیبانی میکنه یکم سنگین شده
ویندوز فقط تو Game حرف اول رو میزنه،
به نظر من لینوکس با حال تره:دی