PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زانتيا

Переклад не
24-05-2010, 16:49
سلام
دوستان من درمورد زانتيا چنتا سوال دارم
اينم بگم من اصلا نميتونم قيد اين ماشينو بزنم .خب هر كسي سليقه اي داره منم عاشق اين ماشينم
1. چرا اكثرا به زانيتا گير ميدن ميگن ماشينه خوبي نيست؟
2. در كل چه جور ماشينيه از نظر موتورش و امكاناتش(قيافشو كه ديگه نگي :40:)
3. با 20 تمن كه نميشه صفرشو خريد .كدوم مدل (مدل 84 .85 .86 .87 .88) بهتره؟
4.الان صفراش چطورن؟ بعضيا ميگن اين قطعاتشو دسكاري كردن درسته؟
ممنون

MehranVB
24-05-2010, 17:38
1- چون یه ماشین مال دهه 90ه که تولیدش توی اروپا 10 ساله متوقف شده، اما توی ایران هنوز تولید میشه! (مثل 405)که بزرگترین عیبش امنیت بسیار پائینشه که 1 ستاره از 5 ستاره رو گرفت و هنگام تصادف کل اتاق و شاسی و سرشنشینان و همه با هم نابود میشن!
2- در کل مدل 2.0 لیترش که توی ایران موجود و یا 1.8 که روی ELX استفاده میشه، موتور نسبتاً قدرتمندی داره، اما متاسفانه زیادی قدیمی شده و الان توی این حجم موتور، مدلای خیلی بهتر از اون هستن! مثلاً آوانته با اینکه اون هم خیلی جدید نیست ولی هم از نظر امنیت بهتره و هم موتور قویتری داره. و اگه هزینه بیشتری بشه مزدا3 و مگان هم که دیگه نیاز به معرفی ندارن! (البته با 20 تومن فقط میشه مگان 1600 یا همون آوانته کارکرده گرفت)
3- کسایی که زانتیا داشتن همه میگن که بعد از چند سال میفته تو خرج! و قطعاتش هم با اینکه ایران خودرو زیاد داره ولی ارزون نیست! فکر میکنم با 20 تومن مدل 86 تمیز گیر بیاد! مسلماً هر چی مدل جدیدتر باشه بهتره!

---------- Post added at 05:38 PM ---------- Previous post was at 05:37 PM ----------

1- چون یه ماشین مال دهه 90ه که تولیدش توی اروپا 10 ساله متوقف شده، اما توی ایران هنوز تولید میشه! (مثل 405)که بزرگترین عیبش امنیت بسیار پائینشه که 1 ستاره از 5 ستاره رو گرفت و هنگام تصادف کل اتاق و شاسی و سرشنشینان و همه با هم نابود میشن!
2- در کل مدل 2.0 لیترش که توی ایران موجود و یا 1.8 که روی ELX استفاده میشه، موتور نسبتاً قدرتمندی داره، اما متاسفانه زیادی قدیمی شده و الان توی این حجم موتور، مدلای خیلی بهتر از اون هستن! مثلاً آوانته با اینکه اون هم خیلی جدید نیست ولی هم از نظر امنیت بهتره و هم موتور قویتری داره. و اگه هزینه بیشتری بشه مزدا3 و مگان هم که دیگه نیاز به معرفی ندارن! (البته با 20 تومن فقط میشه مگان 1600 یا همون آوانته کارکرده گرفت)
3- کسایی که زانتیا داشتن همه میگن که بعد از چند سال میفته تو خرج! و قطعاتش هم با اینکه ایران خودرو زیاد داره ولی ارزون نیست! فکر میکنم با 20 تومن مدل 86 تمیز گیر بیاد! مسلماً هر چی مدل جدیدتر باشه بهتره!

farshad bugatti
24-05-2010, 18:12
1. چرا اكثرا به زانيتا گير ميدن ميگن ماشينه خوبي نيست؟

زانتیا ماشین بدی نیست اما کسانی که میگن ماشین فقط زانتیا این خوب نیست!
زانتیا نسبت به گذشته خیلی افت کیفیت کرده و قیمتش هم گرون تر شده البته این بلا سره خیلی ماشینا تو ایران اومده مثلا پرشیا - تازگیا تندر 90 - 206 - پراید - و خیلی ماشینای دیگه که تو ایران یه بحث مفصل داره!
پس زانتیا به دلایلی مثل موتور قدیمی تر و پرمصرفتر - کیفیت پایین ساخت - ایمنی کمتر - امکانات در حد متوسط - قیافه تکراری - قطعات بسیار گران که نسبت به قیمتش خیلی گرونه! و سایر موارد که زانتیا در 2 - 3 سال اخیر کم رنگ کرده.
من چون شما گفتید از زانتیا خوشم میاد ماشین دیگه ای رو پیشنهاد نمیکنم قبلا هم در مورد این ماشینا باهاتون بحث کردیم و شما بهتر میدونید وضعیت بازاراز چه قراره!
یه چیزی رو یاد اور بشم که زانتیا هزینه نگهداری بالایی داره و خیلی فرق داره با ماشینای محدوده 20 تومن شاید با 20 تومن نمونه دست دوم ان را خریداری کنید اما در صورت به خرج افتادن ناگهانی و یا خدایی ناکرده در صورت تصادف و ... خیلی هزینش بالاتر از ماشینای زیر 20 میلیونه!

Переклад не
24-05-2010, 19:19
با تشكر
ولي خيلي جاي تاسف داره كه ايران وضعش به اين صورته
يادمه زانتيا 20 تمن بود صفرش نميدونم چرا
الانم كه افت كيفيت داشته شده 28 تمن
عجب بدبختيم خداييش عوض اينكه كيفيت بيشتر ، قيمت كمتر باشه كه بر عكسش هست
نميدونم اين دوستانمون تو بخش اتومبيل كه كاربران فعال و همكار انجمن و .. هستن چطوري اين مشكلاتو تحمل ميكنن و حرص نميخورد
بگذريم====
با اين حساب بهتره پولمو بذارم جيبم و هيچي نخرم و در حسرت اين ماشين
خداييش الان شما بگو سمند كه هيچ پرايد كه حرفشو نزن پرشيا هم كه نگو زانتيا هم كه نپرس و الان چي مونده كه ما بخريم؟ عجب بدبختيه
واقعا الان من موندم كه چي بخرم حالا اصلا يكي بخواد ماشين بخره چيكار بايد بكنه با اين وضع؟
پولشو دارم اما ....
بهتره برم بخش مشاوره
ممنون

rami_hemi
24-05-2010, 19:33
ما حرص واسه این چیزا نمیخوریم عادت کردیم .
در مورد پولتون باید بگم اولا مقدار پولتون رو بگید و چه انتظاری از ماشین دارید
توی رنج 20 میلیون ماشینهای دیگه ای هم پیدا میشن که اقعا ارزش دارن
مثلا مزدا 323 دست دوم جن2 آوانته و چند مدل دست دوم دیگه در مل توی این رده بهترین انتخاب صفر 206 اس دی- وی 9 هستش
ولی من به شخصه با این پول یه مرسدس بنز w124 230 مدل 1992-93 رو ترجیح میدم یا یه بی ام و 320 e36

Переклад не
24-05-2010, 19:38
رامين جان من 20 تمن دارم (داريم)و تا الانش هيچي براي خريدن پيدا نكردم
از 206 خوشمون نمياد
مزدا 323هم همينطور
آوانته نميشناسم كدوم ماشينه

اين مدل مرسدس كه گفتي كاش عكسشم لطف كني يا بي ام و
جن 2 رو هم خيلي دوستش دارم (قيمت صفرش چنده؟)
========
در ضمن اگه مايل باشيد اسم تاپيكو عوض كنيد
ممنون

رضا صادقی
24-05-2010, 20:23
سلام
صفر جنتو حدودا 24 فك كنم البته دنده دستي
زانتيا هم تا مدل 86 عاليه و فوق العاده هستش

farshad bugatti
25-05-2010, 19:11
مرسدس بنز w124 230 مدل 1992-93 رو ترجیح میدم یا یه بی ام و 320 e36

رامین نگهداری این جور ماشینا کار هر کسی نیست واسه خودشون داستانی دارن! مثلا این دوستمون واسه خانوادشون میخواد شاید مثلا پدرشون تو این سطح ماشین رو قبول نداشته باشه مثلا من که خودم ماشین بازم و به بنز علاقه دارم جرات نمیکنم یک بنز S280 فکر کنم W101 باشه که دیوونشم بخرم! در کل این جور ماشینا نگهداری خاصی میخواد که هرکسی نه پول مصرف بنزین زیادشو داره نه پول قیمت قطعات گرانشو داره و نه حوصله ی کم یابی قطعاتشو داره و نه حوصله ی نداشتن خدمات پس از فروشش رو داره این جور ماشینا رو باید به عنوان کلاسیک یاد کرد و تعطیلات اخر هفته باهاش یه دور زد و حال کرد ... بد که نگفتم....؟!

Переклад не
25-05-2010, 19:27
بچه ها عكساي اون دوتا بنز و بي ام و كه گفتينو نذاشتين كه
آقا من برم كجا مطرح كنم بهتره يا اينجا خوبه؟
ميخوام اينارو بپرسم:
جنتو صفرش 24 تمن شد حالا؟ يا چيز ديگري؟
با زانتيا مقايسش كنيد(افتادن تو خرج و پيدا شدن لوازم و ...)

farshad bugatti
25-05-2010, 19:47
جنتو صفرش 24 تمن شد حالا؟ يا چيز ديگري؟
با
تو همون مایه های 24 - 25 تومن هستش.

زانتيا مقايسش كنيد(افتادن تو خرج و پيدا شدن لوازم و ...)

خب جنتو هم موتور بروز و کم مصرفی داره درسته از لحار قدرت و شتاب و نرمی به زانتیا نمیرسه اما قدرت و شتاب راضی کننده و هندلینگ بسیار خوبی داره و ضمن اینکه از لحاز طراحی داخلی خیلی قشنگه حتی از زانتیا...
کیفیت ساختش هم خوبه و امکانات خیلی خوبی داره و تنها مشکلی که داره خدمات پس از فروشه که من از کسانی که داشتن پرسیدم راضی بودن از این حیث.
در کل جنتو ماشین نرم و ارومی هستش و برای خانواده کم جمعیت خوبه.

cupal
26-05-2010, 12:54
سلام
من زانتیا داشتم ماشین خوبیه اگه مثل من اهل گاز بستن و ویراژ نباشی (بلایی به سرم آورد که نمی دونم چطوری الان زندم)زیاد امن نیست.قطعاتشم دست کاری کردن.فکر کن نکنن.در مجموع به مدلهای دیگه فکر کن از من میشنوی

Переклад не
27-05-2010, 08:31
مدل ديگه اي نمونده كه
همين جنتو هست و ديگر هيچ

MCI
27-05-2010, 10:53
من باشم اولین انتخابمو مزدا 323 میکنم اگه احیانا منصرف شدم در مورد خریدش میرم سراغ جنتو

Переклад не
02-06-2010, 22:50
بچه ها من يكم رفتم تحقيق كردم از آوانته خوشم اومد
ماشينه سنگينيه
قيمتش چنده؟
راستش ميخوام 206 بخرم
كدوم تيپ خوبه؟
قيمت تيپهاشون چندن ؟
ممنون
راستي اسم تاپيك هم عوض بشه خوبه ها
زانتيا يا آوانته جنتو يا 206

MoHaMaD ZaNd
02-06-2010, 23:12
دوست عزیز بین زانتیا و 206 و آوانته من صد در صد آوانته رو پیشنهاد میکنم . شتابش به نظر من فوق العادست ( دنده ای )
به نظرم بتونید کارکردشو بگیرید !!
اگه بتونید با 20 تومن کارکردشو پیدا کنید واقعا عالیه !!! فقط داشبوردش یخوره خسته کنندست !!

farshad bugatti
03-06-2010, 14:13
بچه ها من يكم رفتم تحقيق كردم از آوانته خوشم اومد
ماشينه سنگينيه
قيمتش چنده؟

25 دنده ای و 28 اتوماتیک

راستش ميخوام 206 بخرم
كدوم تيپ خوبه؟
قيمت تيپهاشون چندن ؟
ممنون

فعلا 3 تیپ در حال تولید و تیپ 2 و تیپ 3 موتورشون یکیه ولی تیپ 3 فول اپشن هستش و تیپ 2 ساده و تیپ 6 هم هست که اتوماتیکه و فول اپشن!

kiuq
03-06-2010, 14:50
دوست عزیز مگان رو هم از قلم ننداز

kiuq
03-06-2010, 15:01
صفر جنتو حدودا 24 فك كنم البته دنده دستي

تو همون مایه های 24 - 25 تومن هستش.
من از دوتا جا تو همین شهرمون ( رشت ) پرسیدم هردو میگفتن 27.4 یا همین حدود بین 27 تا 28..

Переклад не
03-06-2010, 22:28
فعلا 3 تیپ در حال تولید و تیپ 2 و تیپ 3 موتورشون یکیه ولی تیپ 3 فول اپشن هستش و تیپ 2 ساده و تیپ 6 هم هست که اتوماتیکه و فول اپشن!
فكر كنم تيپ 3 فول آپشن خوب باشه برا ما
راستي فول آپشن چيه؟
حالا قيمتش چنده؟

AmiRreZA_RAcEr
03-06-2010, 23:07
آوانته خیلی بهتره ... اگه ازش خوشت اومده شک نکن

pooria.rio
03-06-2010, 23:24
دوست عزیز بین زانتیا و 206 و آوانته من صد در صد آوانته رو پیشنهاد میکنم . شتابش به نظر من فوق العادست ( دنده ای )
به نظرم بتونید کارکردشو بگیرید !!
اگه بتونید با 20 تومن کارکردشو پیدا کنید واقعا عالیه !!! فقط داشبوردش یخوره خسته کنندست !!

نه،من عید تستش کردم
خیلی شتاب نداره به پای اون موتورش

Переклад не
04-06-2010, 13:56
تورو خدا قيمت اين 206 تيپ 3 فول آپشنم بگيد