PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ریکاوری در لب تاپ lenovo با ویندوز 7

ab2reza1360
24-05-2010, 15:29
سلام دوستان
من یه لب تاپ lenovo y550 خریدم با ویندوز 7 64 بیتی!
اومدم پارتیشن بندیش کنم سیستم رو که ریستارت کردم دیگه بالا نیومد و ازم دیسک ریکاوری رو خواست
منم دی وی دی ریکاوری رو گذاشتم اما به یه مشکل برخوردم موقعی که باید درایوی رو انتخاب کنی که توش ویندوز رو نصب کنه هیچ درایوی فعال نیست که من انتخابش کنم!!فکر کنم پارتیشن بندیم هارد رو کامل به هم ریخته!
باید چیکار کنم؟
یکی از دوستن میگفت باید کل هاردتو فرمت کنی؟
خواهش میکنم کمک کنین بد جور گیر کردم!

H@mid-Vista
24-05-2010, 18:30
اگه دی وی دی ریكاوری داری برو از نو پارتیشن بندی كن و نصب كن
اما فكر كنم مثل روز اول بشه و همه درایوهات بپره

ab2reza1360
25-05-2010, 11:40
اتفاقا یه سی دی بوت واسه پارتیشن بندی خریدم از طریق بوت هارد رو پارتیشن کردم یکی پرایمری بقیه لاجیکال همه درایوارو به غیر از درایو ریکاوری فرمت کردم ولی بهز هم همون مشکله قبلی رو دارم یعنی وقتی دی وی دی ریکاوری رو میذارم اونجایی که ازم میپرسه یه دیسک رو انتخاب کنم واسه نصب OS تمام درایوا غیر فعال هستن!!!!و من هیچ انتخابی نمیتونم بکنم!میگین چیکار کنم؟

majid_3ma
25-05-2010, 16:29
اتفاقا یه سی دی بوت واسه پارتیشن بندی خریدم از طریق بوت هارد رو پارتیشن کردم یکی پرایمری بقیه لاجیکال همه درایوارو به غیر از درایو ریکاوری فرمت کردم ولی بهز هم همون مشکله قبلی رو دارم یعنی وقتی دی وی دی ریکاوری رو میذارم اونجایی که ازم میپرسه یه دیسک رو انتخاب کنم واسه نصب OS تمام درایوا غیر فعال هستن!!!!و من هیچ انتخابی نمیتونم بکنم!میگین چیکار کنم؟
هاردت رو یه بار با نرم افزار فول فرمت کن و همه پارتیشن هارو delete کن مثل یه هارد خام
موقع ریکاوری میتونی یه سایز برای درایو C تعریف کنی و بقیه رو وقتی ویندوز بالا اومد از طریق Disk Management بقیه هارد رو پارتیشن بندی کنی
اگه میتونی با یه هارد دیگه هم امتحان کن شاید هاردت باید low level فرمت بشه

ab2reza1360
27-05-2010, 21:24
هاردم رو یه بار مث روز اول پارتیشن بندی کردم یعنی یه درایو c و یه d درست شد اما موقع پارتیشن بندی فقط میشد به صورت primary هارد رو پارتیشن بندی کرد و وقتی به صورت logical پارتیشن بندی میکردم بعد از ریست کردن یه error میداد و ویندوز بالا نمیومد منم به همون صورت primary پارتیشن بندی کردم!علتش به نظر شما چیه؟یه چیز هم بگم درایو d که از اول هم وجود داشت به صورت logical است و فقط درایوهای ویندوز توشه!

sajjjjy
31-05-2010, 23:42
سلام
آقا من اتفاقی این تایپیکو دیدم.میدونم جای این سوال اینجا نیس ولی من نمیتونم پیغام خصوصی براتون بفرستم.:41:
فهمیدم که شما y550 دارید.چون منم میخواستم این سریو بگیرم یا شاید اگه اومد y560. خواستم بدونم در مورد مانیتورش در حد وایو هست.ازلحاظ بدنه و صدا (که خیلی روش تبلیغ میشه).و در نهایت هم کانفینگ (اگه بتونید rating ویندوز 7 رو بزارید عالی میشه)
خیلی خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.امیدوارم مشکلت هم هرچه زودتر حل بشه :11::11:

ab2reza1360
04-06-2010, 13:23
سلام دوست عزیز
بدنه وصداش که عالیه حتی من باتریشو هم با hp dv6 که مقایسه میکردم خیلی بهتر بود،در مقایسه با وایو نمیدونم ولی در کل ازش راضیم البته هنوز کاری انچنان باهاش نکردم!