PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشهایی برای یافتن دلیل کمی سرعت اینترنت و بهبود کیفیت آن

صفحه ها : [1] 2 3

satttanism
17-05-2010, 17:34
سرعت اتصال به اینترنت مسئله ای است که فکر و ذهن همه کاربران را به خود مشغول کرده است. در کشور ما هم علاوه بر کمی کیفیت سرویس ارائه شده، قیمت آن نیز بالا است و علاوه بر همه اینها محدودیت هایی هم از طرف دولت بر همین اینترنت ضعیف اعمال می شود. اما بعضی وقتها اشکال از جای دیگری است و کسی هم نیست که به شما در یافتن دلیل کمی سرعت کمک کنید. وقت آن است که آستینها را بالا بزنید و خودتان اشکال کار را بیابید. در این نوشته من به شما برای یافتن اشکال کمک خواهم کرد. 1. اگر با کاهش سرعت یا قطعی ارتباط روبرو شدید اولین قدم خاموش کردن مودم است. اول مودم را خاموش کرده و چند دقیقه ای منتظر بمانید و سپس مودم را روشن کنید. کاربرد اصلی این روش بیشتر زمانی است که چراغ ADSL یا Status مودم روشن است اما اطلاعاتی رد و بدل نمی شود.
2. تمام برنامه ها (آنتی ویروس و فایروال را هم) ببندید و با استفاده از سایت speedtest.net ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سرعت دانلود و آپلود فعلی خود را بیابید.
3. برای اطمینان از اینکه برنامه ای (مانند جاسوس افزارها) بدون اطلاع شما در حال استفاده از اینترنت نیستند مراحل زیر را انجام دهید:
1.بر روی Start کلیک کنید.
2. بر روی Run کلیک کنید.
3. تایپ کنید CMD
4. برای اجرا شدن خط فرمان (cmd) ترکیب کلیدی Ctrl+Shift+Enter را بزنید. در ویستا و سون استارت را باز کرده و تایپ کنید cmd و ترکیب کلیدی ذکر شده را بزنید.
5. فرمان netstat –b –f 5 را تایپ کنید.
حالا در نتایج نمایش داده شده نام برنامه هایی که در حال استفاده از اینترنت هستند را خواهید دید. آیا برنامه ای در این لیست هست که بدون اطلاع شما در حال استفاده از اینترنت باشد؟

4. برای بدست آوردن حد اکثر سرعتی که ISP می تواند در اختیار شما قرار دهد به صفحه تنظیمات مودم ADSL مراجعه کنید. برای اینکار معمولا باید در مرورگر خود تایپ کنید 192.168.1.1 و سپس نام کاربری Admin کلمه عبور Admin را تایپ کنید. اگر با این روش نتوانستید به صفحه تنظیمات مودم دسترسی پیدا کنید باید با پشتیبانی سرویس دهنده تماس بگیرید. پس از ورود به صفحه تنظیمات، بر روی Statics و از آنجا بر روی گزینه ADSL کلیک کنید. از جدول نمایش داده شده مقادیر آیتمهای Line Attenuation، Sync Speed و SNR Margin را که در ستون Downstream نوشته شده است یادداشت کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1. Line Attenuation یا Loop Loss: این عدد نشان دهنده مقدار سیگنالی است که در حال انتقال از مرکز مخابرات به رایانه شما از دست رفته است. هر چه فاصله شما از مرکز مخابرات بیشتر باشد این عدد بزرگتر خواهد بود. توجه کنید که هر عددی زیر 50db قابل قبول است. 2. Sync Speed یا Rate: سرعتی که مودم با آن به مرکز مخابرات متصل شده است.
3. SNR Margin یا Noise Margin: این عدد نشان دهده نسبت "سیگنال به نویز" فعلی شما و "سیگنال به نویز" مورد نیاز برای سرعت مشخصی است. اگر عدد SNR کم باشد، پش سر هم ارتباط شما قطع خواهد شد. این عدد باید 12db و یا بیشتر باشد.

حالا این اعداد را وارد این ماشین حساب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] SL%2Fdefault.aspx) کنید تا حداکثر سرعتی که ISP می توانید به شما ارائه دهد را به دست بیاورید.
اگر SNR Margin کم باشد یا Line Attenuation بالا باشد و یا عدد حداکثر سرعت اینترنت را که توسط ماشین حساب بدست آوردید کمتر از سرعتی است که برای آن پول پرداخته اید، اشکال کار باید جایی میان مودم ADSL و مرکز مخابرات باشد. برای بالا بردن دقت کار بهتر است در زمانهای مختلف و روزهای مختلف این اعداد را یادداشت کنید و سپس آنرا به مرکز مخابرات گزارش دهید. حل مشکل با توجه به این اعداد تنها به دست دوستان مخابراتی است.
[منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] nternet%2Ffix-slow-internet-connection%2F13619%2F)]

iclub.ir

hassan_sia
17-05-2010, 19:11
ممنون جالب بود مخصوصا Noise Margin

Exir
17-05-2010, 19:47
NOISE MARGIN بین 10 تا 35 مودم پایداره .
بین 20 تا 30 خوبه.
ولی عالی ترین حالتش بین 25 تا 29 هست.
زیر 6 هم مودم دیسکانکت میشه مثل وضعیت اسف باره فعلی من که ناشی از همون نویز خطه.

hassan_sia
17-05-2010, 19:47
ضمنا یه سری مسایل دیگه هم هست که از بس ما گفتیم زبونمون مو در آورد ! :31:

1. آپدیت کردن مرورگر اینترنت

2. آپدیت کردن سیستم عامل

3. آپدیت کردن آنتی ویروس - فایروال - آنتی اسپایور و یا هر نرم افزار امنیتی که استفاده می کنید

4 . مراقبت کامل از حافظه های جانبی مثل فلش مموری یا حافظه های موبایل یا هارد های اکسترنال و حافظه های دوربین و...

برای جلوگیری از ویروسی شدن ( استفاده از usb vaccine توصیه میشه )

5. هر فایلی رو از اینترنت دانلود نکنید چون ممکنه ویروسی باشه و باعث آلوده شدن سیستم و کاهش سرعت اون و

در نهایت اگه تروجانی یا اسپای باشه ممکنه باعث اشغال پهنای باند و کم شدن سرعت اینترنت هم بشه

6. ایمیج گرفتن از سیستم عامل ( تا هر زمان که به آلوده بودن سیستم شک کردین فورا ایمیج رو restore کنید )

باور کنید با رعایت چند نکته بالا خیلی از مشکلات حل میشه البته سرعت اینترنت بیشتر به همون شرکتی بستگی

داره که ازش اشتراک میگیرین که فعلا تو ایران هیچ شرکت درست و حسابی وجود نداره :13:

se.va
20-05-2010, 09:21
جالب بود ممنون

shahab-rayane
22-05-2010, 08:21
اقا نیازی به این همه حساب کتاب نداره از این حرف هایی که زدی انیشتین هم سر در نمیاره
چه برسه بقیه

بهترین روش تقسیم سرعت خریداری شده از شرکت تقسیم بر 8 است

مثال : 512 تقسیم بر 8 که میشه 64 سرعت دانلود
حالا64 را بر 8 ضرب کن که میشه 512 کیلو بایتی که از شرکت گرفتی
آسون بود برو حالشو ببر

samfire
23-05-2010, 04:39
اقا نیازی به این همه حساب کتاب نداره از این حرف هایی که زدی انیشتین هم سر در نمیاره
چه برسه بقیه

آسون بود برو حالشو ببر

:-L:18: :13:

hassan_sia
23-05-2010, 10:09
چه برسه بقیه

آسون بود برو حالشو ببر

حرف شما کاملا درسته ولی اینجا صحبت سر چیز دیگه ای هست بحث تبدیل کیلو بیت به کیلو بایت نیست

A.M.D.D.E.V.I.L
23-05-2010, 10:12
این آی پی برای من کار نمیکنه
192.168.1.1

Exir
23-05-2010, 10:13
چه برسه بقیه

آسون بود برو حالشو ببر

هر کیلو بایت 8 کیلوبیت.

این رو باید اضافه کنم سرعت خریداری شده بر حسب کیلوبیت میباشد. ولی سرعت دانلود برحسب کیلوبایت میباشد.

البته باید در این محاسبه افت کیفیت خط در اثر مسافت و سیمها و ... را هم به حساب آورد.
که معمولاً به جای 8 تقسیم بر 9 میکنند.

مثلاً شما اگر سرویس 256 داشته باشید و در مودم مشاهده کنید که دان استریم شما روی همون 256 بسته شده. در اصل شما باید با 32 دانلود کنید ولی در اثر افت کیفیت در خطوط سیم مسی شما 256 را بر 9 تقسیم کرده و بدین صورت سرعت شما از 28.5 نباید کمتر باشد. که در صورت کمتر بودن نشان از کمبود پهنای باند و کمفروشی شرکت می باشد.

128/8=16 ظرفیت اسمی
128/9=14.2 جابجایی حقیقی

256/8=32 اسمی
256/9= 28.5 حقیقی

saba-aria
16-06-2010, 05:57
هر کیلو بایت 8 کیلوبیت.

این رو باید اضافه کنم سرعت خریداری شده بر حسب کیلوبیت میباشد. ولی سرعت دانلود برحسب کیلوبایت میباشد.

البته باید در این محاسبه افت کیفیت خط در اثر مسافت و سیمها و ... را هم به حساب آورد.
که معمولاً به جای 8 تقسیم بر 9 میکنند.

مثلاً شما اگر سرویس 256 داشته باشید و در مودم مشاهده کنید که دان استریم شما روی همون 256 بسته شده. در اصل شما باید با 32 دانلود کنید ولی در اثر افت کیفیت در خطوط سیم مسی شما 256 را بر 9 تقسیم کرده و بدین صورت سرعت شما از 28.5 نباید کمتر باشد. که در صورت کمتر بودن نشان از کمبود پهنای باند و کمفروشی شرکت می باشد.

128/8=16 ظرفیت اسمی
128/9=14.2 جابجایی حقیقی

256/8=32 اسمی
256/9= 28.5 حقیقی

یعنی سرعت دانلود من که 128 دارم باید یه چیزی بین 14 تا 16 باشه حتی شبانه رایگان که فرض رو براین میگیریم که هر 8 نفر در حال دانلود کردن باشن........

پس چرا مدتیه سرعت دانلود من زیر 5 شده...

سرعت دانلودی که ازش صحبت میکنین همون سرعت دانلود خود اکسپلورره یا سرعتی که با دانلود همزمان دو فایل تو منیجر میشه داشت.؟

یرعت دانلود یک فایل یا دو فایل همزمان....
چون معمولا بعضی شرکتها سرعت رو برای یک فایل محدود میکنن...

abolfazl_gallant
16-06-2010, 09:46
من در حالتی که از اینترنت هیچ استفاده ای نمیکنم باز یکسره چراغ status روشنه هیچ برنامه ای هم نصب نیست حتی آنتی ویروس به شدت سرعت اومده پایین قبلا چنین مشکلی نداشتم امروز اینجوری شده
(سرعت 256 )

mehrdad38
16-06-2010, 10:04
خوب توصیه هایی که تو پست اول هست رو اجرا کن .:20:

frankval
16-06-2010, 12:13
ممنون به خاطر اطلاعات مفیدی که در اختیار همه قرار دادید!
من SNR Margin دان استریم 21 و آپ استریم 32 هست ولی قطعی ندارم.چرا؟

Exir
16-06-2010, 12:27
یعنی سرعت دانلود من که 128 دارم باید یه چیزی بین 14 تا 16 باشه حتی شبانه رایگان که فرض رو براین میگیریم که هر 8 نفر در حال دانلود کردن باشن........

پس چرا مدتیه سرعت دانلود من زیر 5 شده...

سرعت دانلودی که ازش صحبت میکنین همون سرعت دانلود خود اکسپلورره یا سرعتی که با دانلود همزمان دو فایل تو منیجر میشه داشت.؟

یرعت دانلود یک فایل یا دو فایل همزمان....
چون معمولا بعضی شرکتها سرعت رو برای یک فایل محدود میکنن...

سرویس دهنده شما پهنای باند کم داره شبانه چون رایگانه و همه دانلود میکنن پهنای باند کم میاد اگه تو مر کز مخابراتیتون یوزر زیاد باشه.
اگه روزها هم با سرعت 128 دانلود شما زیر 13 کیلوبایته پیشنهاد میکنم سرویس دهنده رو عوض کنید چون داره کم فروشی میکنه.

برای دانلود کردن از نرم افزار internet download manager یا idm استفاده کنید.
برای تست سرعت اینترنت هم از speedtest.net سرور باکو یا سایت speed.io استفاده کنید.

---------- Post added at 01:27 PM ---------- Previous post was at 01:25 PM ----------

ممنون به خاطر اطلاعات مفیدی که در اختیار همه قرار دادید!
من SNR Margin دان استریم 21 و آپ استریم 32 هست ولی قطعی ندارم.چرا؟

snr margin بین 20 تا 30 نشان از بهترین شرایط خط از نظر نویزه. زیر 6 و منفی دیسکانکت میشه.

cell_phone-banned
16-06-2010, 13:12
آقا این snr margin اگه 41 باشه , چی ؟
وقتی اعداد رو وارد کردم به من گفت اگه adsl داری که خیلی وضعیتت خوبه ,ولی اگه adsl 2+ داری همچین دلچسب نیست .

saba-aria
16-06-2010, 20:43
سرویس دهنده شما پهنای باند کم داره شبانه چون رایگانه و همه دانلود میکنن پهنای باند کم میاد اگه تو مر کز مخابراتیتون یوزر زیاد باشه.
اگه روزها هم با سرعت 128 دانلود شما زیر 13 کیلوبایته پیشنهاد میکنم سرویس دهنده رو عوض کنید چون داره کم فروشی میکنه.

برای دانلود کردن از نرم افزار internet download manager یا idm استفاده کنید.
برای تست سرعت اینترنت هم از speedtest.net سرور باکو یا سایت speed.io استفاده کنید.

---------- Post added at 01:27 PM ---------- Previous post was at 01:25 PM ----------

سرعت روزانه ام خوبه حتی به بالای 90 هم میرسه خودشون میگن پهنای باند باز گذاشتن گاهی با 120 هم تو روز دانلود دارم ولی شبا نه اش خیلی افتضاح شده چند شبه زیر 5 اومده...

اگه هر 8 نفر هم در حال دانلود باشن به گفته شما سرعتم نباید کمتر از 13 بیاد ...
چون دانلود شبانه اینقدر سرعتش پایینه یعنی دارن کم فروشی میکنن یا دلیل دیگه ای دارده چون سرعت دانلود روزانه ام بالاست.....

Exir
16-06-2010, 21:49
آقا این snr margin اگه 41 باشه , چی ؟
وقتی اعداد رو وارد کردم به من گفت اگه adsl داری که خیلی وضعیتت خوبه ,ولی اگه adsl 2+ داری همچین دلچسب نیست .

مشکلی نداره.

---------- Post added at 10:49 PM ---------- Previous post was at 10:45 PM ----------

سرعت روزانه ام خوبه حتی به بالای 90 هم میرسه خودشون میگن پهنای باند باز گذاشتن گاهی با 120 هم تو روز دانلود دارم ولی شبا نه اش خیلی افتضاح شده چند شبه زیر 5 اومده...

اگه هر 8 نفر هم در حال دانلود باشن به گفته شما سرعتم نباید کمتر از 13 بیاد ...
چون دانلود شبانه اینقدر سرعتش پایینه یعنی دارن کم فروشی میکنن یا دلیل دیگه ای دارده چون سرعت دانلود روزانه ام بالاست.....

دانلود شبانه ملاک نیست چون سرویس دهنده برای روزانه ترافیکی که به یوزرها فروخته محاسبه کرده و پهنای باند خریده ولی شب چون ترافیک رایگانه همه بدون ترس از تموم شدن ترافیک دانلود میکنن و پهنای باند کم میاد.

bxit
18-06-2010, 18:19
سلام من تو ایپی میرم و پسورد هم میزنم اما این چیزا که می گین این نوشتها نیست
مودمم zyxel

pooyan.saj
12-08-2010, 13:41
سلام من در مشهد از اینترنت شاتل استفاده میکنم. اخیرا روزی چند بار چراغ اینترنت مودمم قرمز میشه و ارتباطم قطع میشه(چراغ adsl سبز میمونه) مودم رو که خاموش روشن میکنم معمولا درست میشه. زنگ زدم شرکت گفتند خطتون نویز داره اما اشکال از مخابرات نیست از شبکه داخلیتون هستش اما من مودمم با یک سیم مستقیم به دم در وصله.
مودمم maxnet هستش کانکشن بریج یعنی یک دسکتاپ دارم که با لن وصله و یه لپ تاپ که با وایرلس وصله اینم یه عکس[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته snr margin معمولا روی 6 هستش
لطفا همه اشکالاتی رو که ممکنه وجود داشته باشه ذکر کنید

parsa5564
04-10-2010, 15:48
با سلام خدمت دوستان
حتما تا حالا با بحث هایی شبیه این بر خوردید که به بررسی کیفیت خطوط ADSL پرداخته اند.اما در اینجا قصد داریم کمی دقیقتر و حرفه ای تر این موضوع را بررسی کنیم.
با انجام این بررسی ها و تست هایی که در زیر اموزش داده میشود بسیاری از کاربران می توانند اطلاعات دقیقتری نسبت به کیفیت خطوط خود و تاثیر ان بر روی سرویس اینترنت ADSL خود بدست اورند.

چند نکته:
1- تست ها باید همگی در یک زمان انجام شود و وقفه ای بین هر یک از تست ها نیفتد
2- تست سرعت اینترنت از سایت speedtest.net باید حتما از سرور baku انجام شود
3- تست پینگ از سایت pingtest.net باید حتما از سرور TromsA باشد که در قسمت بالای سمت چپ اروپا واقع شده که در تصویر زیر هم مشاهده می کنید

تصویر حذف شد!

اشنایی مختصر با چند اصطلاح:

پینگ (Ping) چیست؟
معیاری ست تا از طریق آن متوجه شویم که چه مقدار زمان طول می کشد تا یک “بسته” از داده از سمت کامپیوتر شما به سمت سرور رفته و دوباره آن مسیر را برگردد. واضح است که هر چقدر این عدد کوچکتر باشد کیفیت خط ارتباطی بالاتر است. معمولا از هر ارتباط خوب عددی پایین تر از ۱۰۰ میلی ثانیه انتظار می رود.

اتلاف بسته (Packet Loss) چیست؟
همانطور که از نامش مشخص است، اتلاف بسته زمانی اتفاق می افتد که بسته یا بسته هایی از داده که قرار است از طریق خطوط ارتباطی به کامپیوتر مقصدشان برسند، نمی رسند. اتلاف بسته در انتقال فایل و کار با ایمیل فاکتور بسیار تعیین کننده ایی است.

جیتر (Jitter) چیست؟
اگر نخواهم سر در گمتان کنم، جیتر به صورت ساده میزان اختلاف در زمان رسیدن بسته ها به مقصد است. این را هم بدانید که کیفیت کار با صدا و تصویر به شدت به جیتر وابسته است.مقدار جیتر کمتر برابر است با کیفیت بیشتر

SNR Margin چیست؟
نسبت قدرت سیگنال خط شما به نویز روی خط شماست.خب با این حساب هرچی مقدار SNR Margin بیشتر باشه کیفیت خط شما هم بالاتره.نکته ای که در این قسمت وجود داره اینه که هرچی پهنای باند شما بالاتر بره این نسبت کاهش پیدا می کنه.

مقایسه مقادیر SNR Margin

6dB و کمتر بسیار بد است و مشکلات جدی برای شما بوجود می اورد
7dB-10dB بد است اما طوری نیست که نتوان از سرویس ADSL استفاده کرد
11dB-20dB خوب است
20dB-28dB عالی است
29dB و بیشتر بهترین شرایط ممکن برای داشتن یک خط با کیفیت است

Line Attenuation چیست؟
در واقع میزان تخریب سیگنال ورودی به مودم شما و ارسال شده از طرف مرکر مخابراتی را نشان می دهد.که در اصطلاح به ان نویز می گویند.هرچه مقدار Line Attenuation کمتر باشد نویز خط شما کمتر است و به این معنی است که کیفیت دریافت دیتا بر روی خط شما بیشتر است.نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که هرچه فاصله شما تا مرکز مخابراتی یا درواقع همان جایی که خط شما رانژه شده و دیتا برای شما ارسال می شود کمتر باشد نویز خط شما هم کمتر است.البته میزان نویز به عوامل دیگر هم بستگی دارد.مانند کیفیت سیم کشی تلفن منزل یا وجود تلفن بر روی خط در منزل و غیره.

مقایسه مقادیر Attenuation

20dB و کمتر بهترین شرایط ممکن برای داشتن یک خط با کیفیت است
20dB-30dB عالی است
30dB-40dB خیلی خوب است
40dB-50dB خوب است
50dB-60dB ضعیف است و ممکن است اشکالاتی در ارتباط شما ایجاد کند
60dB و بالاتر بسیار بد است و می تواند مشکلات جدی برای ارتباط شما ایجاد کند

Rate چیست؟
ریت در واقع همان سرعت اینترنت شماست بسته به اینکه روی چه مقداری تنظیم شده باشد.

در اخر اگر جایی نکته ای از طرف بنده اشتباه ذکر شده دوستان تصحیح بفرمایند

حالا تست ها را شروع می کنیم:

1- ابتدا مرورگر خود را باز کرده و در نوار ادرس 192.168.1.1 را تایپ کرده و اینتر را بزنید.برای ورود از شما یوزرنیم و پسور می خواهد که اگر انرا عوض نکرده باشید به طور پیش فرض می توانید هر دو را admin وارد کرده و وارد شوید
پس از ورود به صفحه تنظیمات مودم به قسمت زیر بروید:

Device info > Statistics > ADSL

و از صفحه یک اسکرین شات بگیرید که به صورت زیر است:

تصویر حذف شد!

همانطور که مشاهده می کنید مقادیر SN Margin و Attenuation و Rate به شما نمایش داده می شود

2- سپس به سایت speedtest.net رفته و یک تست بگیرید که به صورت زیر است:

3- به سایت pingtest.net رفته و یک تست بگیرید که به صورت زیر است:

خب تمام شد.حالا به توجه به داده هایی که بدست اورده اید و اطلاعات داده شده کیفیت خط و سرویس خود را بررسی کنید
با استفاده از این تست ها اگر سرویس شما دارای افت سرعت باشد متوجه خواهید شد که این افت سرعت از طرف شماست یا از طرف ISP شما

تست های بالا برای سرویس 1 مگ شاتل بود که خودم استفاده می کنم.منتظر تست های شما هستم

mahdi-mb
04-10-2010, 20:39
256 مخابرات همدان
ببینید چجوریه
اینطور که شما میگی کیفیتش پایینه! درسته به نظر شما مشکل از کجاست؟

parsa5564
04-10-2010, 20:59
256 مخابرات همدان
ببینید چجوریه

نویز خط شما خیلی پایینه و این خیلی خوبه.و باعث میشه که مقدار کم SNR MARGIN زیاد خودشو نشون نده.ممکنه توی سرعت های بالاتر براتون مشکل ساز بشه.اما در حال حاضر مشکلی ندارید

mahdi-mb
04-10-2010, 21:17
ممنون
الان یه تست دیگه گرفتم SNR شده 6.5 قبلا" هم چند جای دیگه خونده بودم SNR نباید زیر 12 باشه
سیم خط تلفن من یک تیکه هست به نظر شما اگه زنگ بزنم مخابرات نتیجه داره یا نه؟

parsa5564
04-10-2010, 21:31
ممنون
الان یه تست دیگه گرفتم SNR شده 6.5 قبلا" هم چند جای دیگه خونده بودم SNR نباید زیر 12 باشه
سیم خط تلفن من یک تیکه هست به نظر شما اگه زنگ بزنم مخابرات نتیجه داره یا نه؟
خب سخت رسیدگی می کنن به این جور مسائل.اما اگه اشنایی داشته باشی یا بخت باهات یار باشه ممکنه برات کاری کنن
امتحانش ضرر نداره

parsa5564
04-10-2010, 23:18
یه تست دیگه بعد از اینکه شاتل دان استریممو از 2 مگ به یک مگ کاهش داد:

armin_software
05-10-2010, 15:53
سلام
Noise Margin من بین 5 تا 6 هست و با سرعت 100 هم دانلود داشتم
ولی شب ها سرعتم خیلی پایینه
به خاطر نویز هست یا کم بودن پهنای باند
من چیکار باید بکنم نویز خط من خیلی زیاده

saeid_lion1
05-10-2010, 18:03
سلام دوست عزیز مقدار Attenuation من 54 هست میشه بگی باید چیکار کنم؟

sei_pm
05-10-2010, 20:30
256 مخابرات همدان
ببینید چجوریه

به احتمال خیلی زیاد کم بودن SNR شما به علت این هست که مودم شما با سرعت بالا UP شده اگر ممکنه از صفحه اول که این مقادیر رو نوشته هم عکس بندازید.

سلام دوست عزیز مقدار Attenuation من 54 هست میشه بگی باید چیکار کنم؟

شما اگر در ابتدای خط ورودی به ساختما هم Attenuation بالای 51 باشه هیچ کاری نمی تونید انجام بدید چون به علت دوری از مرکز می باشد.
می تونید همه تلفنها رو از خط خارج کنید و یکبار دیگه تست کنید اگر فرقی نکرد مودم رو ببرید سر ترمینال مجود در ساختمان وصل کنید.

Scary Feelings
06-10-2010, 01:52
سلام
میخواسم بدونم این SNR MARGIN من که بین 6.4 تا 12 هست صبح ها هم که اصلا زیر 6 هست باید چیکارش کنم که درس بشه؟

parsa5564
06-10-2010, 15:41
سلام
میخواسم بدونم این SNR MARGIN من که بین 6.4 تا 12 هست صبح ها هم که اصلا زیر 6 هست باید چیکارش کنم که درس بشه؟
همونطور که دوستمون توی پست بالا گفتن احتمالا مودم شما با سرعت بالا up شده.از صفحه statistics یه اسکرین بگیر بفرست

حد اقل من راهی برای بالا بردن SNR MARGIN سرغ ندارم

Saddest Moon
06-10-2010, 16:17
سلام
این وضعیت مودم منه، سرویس اکو 2 مگ از شاتل
سرعت دانلود رایگان اصلا خوب نیست

sei_pm
06-10-2010, 16:25
همونطور که دوستمون توی پست بالا گفتن احتمالا مودم شما با سرعت بالا up شده.از صفحه statistics یه اسکرین بگیر بفرست

حد اقل من راهی برای بالا بردن SNR MARGIN سرغ ندارم

ممنون از کمکی که میکنید . متاسفانه تنها راهش در صورت دور بودن از مرکز فقط پایین آوردن سرعتی هست که مودم با اون آپ شده. در غیر اینصورت میشه با بررسی کابلها که یکسره باشند و خارج کردن تلفنهای اضافی این مقدار رو بالا برد.

سلام
این وضعیت مودم منه، سرویس اکو 2 مگ از شاتل
سرعت دانلود رایگان اصلا خوب نیست

اگر در روز مشکلی ندارید و فقط شب سرعت میاد پایین مطمئن باشید که مشکلی از طرف مودم و خط شما نیست و این مشکل شرکت هست که سرعت رایگان رو میاره پایین حالا یا به دلیل سیاست کاری یا کمبود پهنای باند و فروش بیش از حد سرویس.

Hamed 360
06-10-2010, 16:30
اینم ماله منه چطوره ؟

Saddest Moon
06-10-2010, 16:54
اگر در روز مشکلی ندارید و فقط شب سرعت میاد پایین مطمئن باشید که مشکلی از طرف مودم و خط شما نیست و این مشکل شرکت هست که سرعت رایگان رو میاره پایین حالا یا به دلیل سیاست کاری یا کمبود پهنای باند و فروش بیش از حد سرویس.
والا خودشون میگن از پهنای بانده که قراره هفته دیگه اضافه بشه
اما مطمئنم دارن دروغ میگن

parsa5564
06-10-2010, 18:47
والا خودشون میگن از پهنای بانده که قراره هفته دیگه اضافه بشه
اما مطمئنم دارن دروغ میگن
نویز خط شما خیلی پایینه و مطمئن باشید هیچ مشکلی از طرف خط شما نیست.فقط اینکه اگر SNR Margin به 21 برسه دیگه عالیه
مطمئن باشید مشکل از طرف isp هست

---------- Post added at 08:47 PM ---------- Previous post was at 08:45 PM ----------

اینم ماله منه چطوره ؟

مقدار نویز خط شما هم پایینه و خیلی خوبه
میتونم بپرسم سرعت اینترنتتون چقدر هست؟

fujitsu.siemens
06-10-2010, 19:42

خط ما چطوره؟

Hamed 360
06-10-2010, 20:38
نویز خط شما خیلی پایینه و مطمئن باشید هیچ مشکلی از طرف خط شما نیست.فقط اینکه اگر SNR Margin به 21 برسه دیگه عالیه
مطمئن باشید مشکل از طرف isp هست

---------- Post added at 08:47 PM ---------- Previous post was at 08:45 PM ----------

مقدار نویز خط شما هم پایینه و خیلی خوبه
میتونم بپرسم سرعت اینترنتتون چقدر هست؟
من سرعت دانلودم 300 هست 512 گرفتم !
راستی به خاطر این که پهنای باندم زیاده SNR MARIGN زیاده !!؟

parsa5564
06-10-2010, 22:10

خط ما چطوره؟

ای بابا خط شما که عالیه.خوش به حالتون:31:

---------- Post added at 12:10 AM ---------- Previous post was at 12:08 AM ----------

شما مطمئنید 512 دارید و با 300 دانلود می کنید؟از کجا گرفتید؟
دقیقا به خاطر rate بالای دان استریمتون هست که SNR Margin هم بالاست

Scary Feelings
06-10-2010, 22:23
Mode: ADSL2+ Line Coding: Trellis On Status: No Defect Link Power State: L0 Downstream Upstream SNR Margin (dB): 15.8 6.1 Attenuation (dB): 63.0 51.6 Output Power (dBm): 17.6 12.9 Attainable Rate (Kbps): 2568 199 Rate (Kbps): 572 158 MSGc (number of bytes in overhead channel message): 99 13 B (number of bytes in Mux Data Frame): 2 2 M (number of Mux Data Frames in FEC Data Frame): 1 16 T (Mux Data Frames over sync bytes): 4 6 R (number of check bytes in FEC Data Frame): 4 16 S (ratio of FEC over PMD Data Frame length): 0.1538 9.1429 L (number of bits in PMD Data Frame): 364 56 D (interleaver depth): 384 8 Delay (msec): 14 18 Super Frames: 4345 4343 Super Frame Errors: 232 123 RS Words: 1825066 18457 RS Correctable Errors: 306838 74225 RS Uncorrectable Errors: 1048 N/A HEC Errors: 77 340 OCD Errors: 0 0 LCD Errors: 0 0 Total Cells: 94372 25783422 Data Cells: 144 1524980 Bit Errors: 0 18283 Total ES: 178 27 Total SES: 107 7 Total UAS: 6735 56712

بیشتر وقت ها هم که اصلا وصل نمیشه..

Mr.Pooya
06-10-2010, 22:27

شما چه شرکتی هستی 512 300 دانلود میکنی ؟؟ 2 مگ شاتل هم انقدر نیست !! :46:

من 512 دارم 70-80 دان میکنم حالا خیلی خوب بشه 100 .

Scary Feelings
06-10-2010, 22:27
حذف شود......

mahdi-mb
06-10-2010, 22:43
به احتمال خیلی زیاد کم بودن SNR شما به علت این هست که مودم شما با سرعت بالا UP شده اگر ممکنه از صفحه اول که این مقادیر رو نوشته هم عکس بندازید.

منظورتون این صفحه هست؟

Macdiano
06-10-2010, 22:48
سلام

اگر امکان داره یکی از دوستان نظرشو بگه

Art4 Shatel:

Mr.Pooya
06-10-2010, 23:00
منظورتون این صفحه هست؟

شما با چه سرعتی داری دان میکنی ؟؟

mahdi-mb
06-10-2010, 23:03
سرعت Downstream من بالا بسته شده سرویس من 256 هست اما سرعت دانلودم بین 20 تا 40 متغییره اینو هم بگم چند روزی سرعتم روی 40 تا 60 بود البته شروع دانلود تا 100 کیلوبایت هم میره البته برای چند ثانیه!

Mr.Pooya
06-10-2010, 23:09
سرعت Downstream من بالا بسته شده سرویس من 256 هست اما سرعت دانلودم بین 20 تا 40 متغییره اینو هم بگم چند روزی سرعتم روی 40 تا 60 بود البته شروع دانلود تا 100 کیلوبایت هم میره البته برای چند ثانیه!

40 که برای 256 معمولی هست بالا بسته شده ؟؟

اون اول دانلود هم برای چند ثانیه مهم نیست ماله منم همینه 512 دارم اولش چند ثانیه سرعت 300 بعد 200 بعد میاد روی 70-80 دان میکنه .

parsa5564
06-10-2010, 23:14
Mode: ADSL2+ Line Coding: Trellis On Status: No Defect Link Power State: L0 Downstream Upstream SNR Margin (dB): 15.8 6.1 Attenuation (dB): 63.0 51.6 Output Power (dBm): 17.6 12.9 Attainable Rate (Kbps): 2568 199 Rate (Kbps): 572 158 MSGc (number of bytes in overhead channel message): 99 13 B (number of bytes in Mux Data Frame): 2 2 M (number of Mux Data Frames in FEC Data Frame): 1 16 T (Mux Data Frames over sync bytes): 4 6 R (number of check bytes in FEC Data Frame): 4 16 S (ratio of FEC over PMD Data Frame length): 0.1538 9.1429 L (number of bits in PMD Data Frame): 364 56 D (interleaver depth): 384 8 Delay (msec): 14 18 Super Frames: 4345 4343 Super Frame Errors: 232 123 RS Words: 1825066 18457 RS Correctable Errors: 306838 74225 RS Uncorrectable Errors: 1048 N/A HEC Errors: 77 340 OCD Errors: 0 0 LCD Errors: 0 0 Total Cells: 94372 25783422 Data Cells: 144 1524980 Bit Errors: 0 18283 Total ES: 178 27 Total SES: 107 7 Total UAS: 6735 56712

بیشتر وقت ها هم که اصلا وصل نمیشه..
نویز خط شما خیلی زیاد بالاست Attenuation (dB): 63.0
به خاطر پهنای باند بالاتون SNR Margin هم پایین اومده SNR Margin (dB): 15.
خط شما اصلا وضعیت خوبی نداره نصبت به سرعت اینترنتتون.منظورم پهنای باندتون هست که بیشتر از 2 مگ هم هست اگه اشتباه نکنم Rate (Kbps): 2568

---------- Post added at 01:14 AM ---------- Previous post was at 01:12 AM ----------

سلام

اگر امکان داره یکی از دوستان نظرشو بگه

Art4 Shatel:

هم کیفیت خط شما و هم سرعتتون نسبت به سرویسی که دارید خوبه :46:

Scary Feelings
06-10-2010, 23:19
نویز خط شما خیلی زیاد بالاست Attenuation (dB): 63.0
به خاطر پهنای باند بالاتون SNR Margin هم پایین اومده SNR Margin (dB): 15.
خط شما اصلا وضعیت خوبی نداره نصبت به سرعت اینترنتتون.منظورم پهنای باندتون هست که بیشتر از 2 مگ هم هست اگه اشتباه نکنم Rate (Kbps): 2568

:دی خوب حالا عکسم گرفتم به هر حال , مشکل از کجاست؟
من از شاتل 128 دارم سرعت دانلودم 60هست , دانلود و سرعتم مشکلی نداره, اما لینک زیاد چشمک زن میشه .. مثلا شبا وصل میشه , اما روزا اوقاتی که همه چیز شلوغ هست چشمک زن میشه :41:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amirfarabi2007
06-10-2010, 23:30
سلام
اکو512 شاتل
SNR margin Upstream :31 db
Line Attenuation Upstream :24 db
SNR margin Downstream :23 db
Line Attenuation Downstream :36 db

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

parsa5564
06-10-2010, 23:37
:دی خوب حالا عکسم گرفتم به هر حال , مشکل از کجاست؟
من از شاتل 128 دارم سرعت دانلودم 60هست , دانلود و سرعتم مشکلی نداره, اما لینک زیاد چشمک زن میشه .. مثلا شبا وصل میشه , اما روزا اوقاتی که همه چیز شلوغ هست چشمک زن میشه :41:

اهان.شما 128 دارید که روی 512 بسته شده و سرعتتتون هم باید 60 باشه که هست.با این سرعت نویز خط شمارو اذیت نمی کنه.اما بیشتر از این براتون مشکل شاز میشه.مثل 1 مگ.در مورد لینک هم خب طبیعیه که وقتی دیتا داره رد و بدل میشه چشمک میزنه.مورد خاصی ندارید.فقط اگر روی خط تلفن دارید حتما از اسپلیتر استفاده کنید برای هر تلفن

---------- Post added at 01:37 AM ---------- Previous post was at 01:35 AM ----------

سلام
اکو512 شاتل
SNR margin Upstream :31 db
Line Attenuation Upstream :24 db
SNR margin Downstream :23 db
Line Attenuation Downstream :36 db

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خط شما مشکلی نداره
اما سرعت دانلودتون باید بالاتر از این باشه.حد اقل باید 44 باشه

Scary Feelings
06-10-2010, 23:49
اهان.شما 128 دارید که روی 512 بسته شده و سرعتتتون هم باید 60 باشه که هست.با این سرعت نویز خط شمارو اذیت نمی کنه.اما بیشتر از این براتون مشکل شاز میشه.مثل 1 مگ.در مورد لینک هم خب طبیعیه که وقتی دیتا داره رد و بدل میشه چشمک میزنه.مورد خاصی ندارید.فقط اگر روی خط تلفن دارید حتما از اسپلیتر استفاده کنید برای هر تلفن

همم من فک میکردم اشتباهی سرعت دانلودم زیاده :دی
راستی منظور من از چشمک زدن لینک اینه که کلا اینترنت قطع میشه , تو این مودم های Tp-link چراغ لینک همون چراغِ ADSL هست,درکل قطع میشه :دی

parsa5564
07-10-2010, 00:03
همم من فک میکردم اشتباهی سرعت دانلودم زیاده :دی
راستی منظور من از چشمک زدن لینک اینه که کلا اینترنت قطع میشه , تو این مودم های Tp-link چراغ لینک همون چراغِ ADSL هست,درکل قطع میشه :دی
به احتمال خیلی زیاد به خاطر همین نویز بالای خط هست که قطع میشه

s_paliz
07-10-2010, 01:53
سلام این برای منه...:20:

۱۲۸ مناطق ویژه پارس دارم.

۱- این اعداد مربوط به خط ارتباطی یا سیم‌کشی و مخابرات میشه؟؟ آیا این اعداد ربطی به شرکت دارن؟؟؟

۲- آیا مشکلی داره؟؟؟

۳- اگر مشکلی داره جدیدا به وجود اومده. حول هوش ماه رمضون.

s_paliz
07-10-2010, 01:55
ویرایش شد...........

parsa5564
07-10-2010, 02:39

۱- این اعداد مربوط به خط ارتباطی یا سیم‌کشی و مخابرات میشه؟؟ آیا این اعداد ربطی به شرکت دارن؟؟؟

۲- آیا مشکلی داره؟؟؟

این اعداد مربوط به خط ارتباطی شما هستند و ربطی به شرکت ندارند
خط شما مشکلی نداره:46:

sei_pm
07-10-2010, 08:26
منظورتون این صفحه هست؟

بله سرعت دانلود شما رو چون Attenuation خطتون کم هست 24 توانستند ببندن ولی از طریق اکانتینگشون سرعت رو نسبت به سررویس میارند پایین بهتره بگید Down stream شما رو بیارند پایین.

۲- آیا مشکلی داره؟؟؟

1 - فرقی نمیکنه سیم وصله تا مرکز معمولا مشکل داخلی هست به جنس و قطر سیم هم بستگی داره که تا مرکز رفته اینها مربوط به Attenuation میشه. در مورد SNR سرعت آپ شدن مودم هم نقش داره.
2 - هیچ مشکلی نداره تا 8 مگ هم فکر کنم بدون مشکل می تونید سرویس بگیرید.

s_paliz
07-10-2010, 12:32
این اعداد مربوط به خط ارتباطی شما هستند و ربطی به شرکت ندارند
خط شما مشکلی نداره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2 - هیچ مشکلی نداره تا 8 مگ هم فکر کنم بدون مشکل می تونید سرویس بگیرید.
خدا رو شُـــــــکر... :دی

mahdi-mb
07-10-2010, 16:21
40 که برای 256 معمولی هست بالا بسته شده ؟؟

اون اول دانلود هم برای چند ثانیه مهم نیست ماله منم همینه 512 دارم اولش چند ثانیه سرعت 300 بعد 200 بعد میاد روی 70-80 دان میکنه .

سرعت دانلود معمولیه دوست عزیز منظور من دان استریمه که بالا بسته شده 24389kbps برای 256 بالا نیست؟؟!!

بله سرعت دانلود شما رو چون Attenuation خطتون کم هست 24 توانستند ببندن ولی از طریق اکانتینگشون سرعت رو نسبت به سررویس میارند پایین بهتره بگید Down stream شما رو بیارند پایین.
اگه دان استریم رو بیان پایین چه تاثیری داره؟ راهی برای دور زدن اکانتینگ وجود نداره؟:31:

sei_pm
08-10-2010, 14:11
سرعت دانلود معمولیه دوست عزیز منظور من دان استریمه که بالا بسته شده 24389kbps برای 256 بالا نیست؟؟!!
اگه دان استریم رو بیان پایین چه تاثیری داره؟ راهی برای دور زدن اکانتینگ وجود نداره؟:31:

چرا برای 256 خیلی بالاست کلا مخابرات همدان خطها رو تا هر چقدر میتونه بالا میبنده.
دان استریم رو بیارن پایین snr شما میره بالاتر و خط شمما پایدارتر میشه . خیر راهی برای دور زدن اکانتینگ ندارم.
خط شما dlc یا فیبرنوری هستش؟

mahdi-mb
08-10-2010, 17:03
چرا برای 256 خیلی بالاست کلا مخابرات همدان خطها رو تا هر چقدر میتونه بالا میبنده.
دان استریم رو بیارن پایین snr شما میره بالاتر و خط شمما پایدارتر میشه . خیر راهی برای دور زدن اکانتینگ ندارم.
خط شما dlc یا فیبرنوری هستش؟
تا اونجایی که من میدونم روی فیبر هست

sei_pm
08-10-2010, 18:54
تا اونجایی که من میدونم روی فیبر هست

به همون دلیل هست که می توننند تا 24 مگ هم سرویس رو ببندند وگرنه روی کابل تمام مسی بنا به دلایلی خیلی کم پیش میاد این حالت. میشه بپرسید شرکتهای خصوصی مثل پارس آنلاین یا شاتل و .... هم می تونند روی فیبر نوری سرویس بدند تو همدان؟

The Big Bang Th
09-10-2010, 16:02
با سلام به همه دوستان
عزیزان نویز روی خط من خیلی زیاد است ، همین الان Downstream
50.0 db نویز دارم . الان تلفن رو از طریق لاین Phone به مودم متصل کردم ، اما اگه تلفن را هم جدا کنم 50 db را دارم .
دوستان چه پیشنهاد میدهند ؟

sei_pm
09-10-2010, 17:49
با سلام به همه دوستان
عزیزان نویز روی خط من خیلی زیاد است ، همین الان Downstream
50.0 db نویز دارم . الان تلفن رو از طریق لاین Phone به مودم متصل کردم ، اما اگه تلفن را هم جدا کنم 50 db را دارم .
دوستان چه پیشنهاد میدهند ؟

از صفحه مربوطه مثل سایر دوستان اگر عکس بندازید میشه بهتر راهنماییتون کرد

The Big Bang Th
09-10-2010, 22:00
از صفحه مربوطه مثل سایر دوستان اگر عکس بندازید میشه بهتر راهنماییتون کرد
با سلام و تشکر از همه دوستان .
فقط یک نکته : من تلفن را کنار مودم آوردم و به لاین فون مودم متصل کرده ام .

sei_pm
10-10-2010, 09:26
با سلام و تشکر از همه دوستان .
فقط یک نکته : من تلفن را کنار مودم آوردم و به لاین فون مودم متصل کرده ام .

شما اگر کلیه تلفنها و هر چیزی که رو خط شما هست بکشید و فقط مودم به خط وصل باشه و Attenuation شم باز هم از 50 کمتر نشه دو حالت وجود داره:
1 یا فاصلتون تا مرکز زیاده و نمیشه کاری کرد
2 سیم کشی داخل خانه مشکل داره که اگر مودم رو ببرید سر سیم ورودی به ساختمان وصل کنید و وضعیت خیلی بهتر شد باید به فکر تعویض سیم کشی باشید فقط موقع تست اتصال سیم ورودی رو با خانه قطع کنید.
شما تا سرعت 1 مگ با این وضعیت هیچ مشکلی ندارید.

Mr.Pooya
10-10-2010, 14:33
سلام

کیفیت خط من چطوره :

نویز نداره ؟؟ مشکلی نداره خط ؟؟

sei_pm
10-10-2010, 14:35
سلام

کیفیت خط من چطوره :

نویز نداره ؟؟ مشکلی نداره خط ؟؟

نه مشکلی نداره. در حد معمولیه

Mr.Pooya
10-10-2010, 14:59
نه مشکلی نداره. در حد معمولیه

سلام

در حد معمولیه یعنی چی ؟؟ یعنی کمی نویز داره ؟؟ باعث کاهش سرعت نمیشه ؟؟

sei_pm
10-10-2010, 15:20
سلام

در حد معمولیه یعنی چی ؟؟ یعنی کمی نویز داره ؟؟ باعث کاهش سرعت نمیشه ؟؟

یعنی مثلا روی Adsl2+ سرعت بیشتر از 12 مگ فکر نکنم بتونی بگیری.
سرعت 1 مگ انقدر حساس نیست و تقریبا رو تمام خطوط بدون مشکل جواب میده.

The Big Bang Th
10-10-2010, 17:29
شما اگر کلیه تلفنها و هر چیزی که رو خط شما هست بکشید و فقط مودم به خط وصل باشه و Attenuation شم باز هم از 50 کمتر نشه دو حالت وجود داره:
1 یا فاصلتون تا مرکز زیاده و نمیشه کاری کرد
2 سیم کشی داخل خانه مشکل داره که اگر مودم رو ببرید سر سیم ورودی به ساختمان وصل کنید و وضعیت خیلی بهتر شد باید به فکر تعویض سیم کشی باشید فقط موقع تست اتصال سیم ورودی رو با خانه قطع کنید.
شما تا سرعت 1 مگ با این وضعیت هیچ مشکلی ندارید.

با سلام و تشکر از شما
فقط من چند وقت پیش هم با پشتیبانی ISP م درباره این مشکل صحبت کرده بودم و اسپلیتر را به من پیشنهاد داده بودند ، آیا نصب اسپلیتر برای من باعث کاهش نویز خط میگردد ؟

sei_pm
10-10-2010, 17:44
با سلام و تشکر از شما
فقط من چند وقت پیش هم با پشتیبانی ISP م درباره این مشکل صحبت کرده بودم و اسپلیتر را به من پیشنهاد داده بودند ، آیا نصب اسپلیتر برای من باعث کاهش نویز خط میگردد ؟

درود بر شما.
تا اونجا که من اطلاع دارم خروجی phone در مودمهایی مثل سیمفونی مثل اسپلیتر عمل می کنند. با این حال اگر همه تجهیزات روی خط رو جدا کردین و مودم به تنهایی فقط روی خط بود و snr و attenuation خط شما زیاد فرقی نکرد استفاده از اسپلیتر کمک زیادی نمیتونه به شما بکنه چون فقط باعث گرفتن نویز برای گوشی میشه نه مودم.

mahdi-mb
10-10-2010, 21:31
به همون دلیل هست که می توننند تا 24 مگ هم سرویس رو ببندند وگرنه روی کابل تمام مسی بنا به دلایلی خیلی کم پیش میاد این حالت. میشه بپرسید شرکتهای خصوصی مثل پارس آنلاین یا شاتل و .... هم می تونند روی فیبر نوری سرویس بدند تو همدان؟
متاسفانه شرکتهای دیگه نمیتونن روی فیبر سرویس بدن البته من با شاتل صحبت کردم گفت که در حال مذاکره با مخابرات هستن

hossein-p30-f
11-10-2010, 10:03
سلام دوستان

به نظرتون سرعت دانلود و آپلود من کم نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

512 پیشگامان

من معمولا با 60 دانلود میکنم ، چرا این اینجوری میگه!!!!!!!

.

parsa5564
11-10-2010, 10:15
سلام دوستان

512 پیشگامان

.

شما اگر یه تصویر از اصلاعات مودم بزارید بهتر میشه نسبت به اپ استریم و دان استریمی که براتون بستن نتیجه گرفت

hossein-p30-f
11-10-2010, 10:19
شما اگر یه تصویر از اصلاعات مودم بزارید بهتر میشه نسبت به اپ استریم و دان استریمی که براتون بستن نتیجه گرفت

SA.JJ.AD
11-10-2010, 12:12
دوستان . دمتون گرم ... پس دلیل قطع و وصل شدنه من در حد دیوانه بار واسه اون SNR هستش ؟ من به شاتل فحش میدادم قبلا:27:. دوستان گفتن نباید از 12 کمتر باشه . اما واسه منو تو شاتی که گذاشتن ببینید ... هر چند دقیقه دیگه صفحات باز نمیشه و با خاموش روشن کردن مودم واسه 10 دقیقه خوب میشه اما دوباره ...
.
به نظرتون مشکل باید از مخابرات باشه اره ؟... اینو از جایی میگم که چند هفته پیش . حدود 3.4 روز هیچ قطعو وصلی نداشتم اما بعد دوباره اینطوری شد ... اگه سیم کشی خونمون مشکل داشته بشاه باید همش مشکل دار باشه دیگه . معلوم نیست مرکز مخابراتیمون چه غلطی کرد ... راستی از دوستان کسی میدونه چی به چیه اونجا ؟ (منظورم مخابراته) و دلیلش چیه و چجور باید درست کنن .
.
اینم اسکرین شات از کنسول مودمم

sei_pm
11-10-2010, 12:45
دوستان . دمتون گرم ... پس دلیل قطع و وصل شدنه من در حد دیوانه بار واسه اون SNR هستش ؟ من به شاتل فحش میدادم قبلا:27:. دوستان گفتن نباید از 12 کمتر باشه . اما واسه منو تو شاتی که گذاشتن ببینید ... هر چند دقیقه دیگه صفحات باز نمیشه و با خاموش روشن کردن مودم واسه 10 دقیقه خوب میشه اما دوباره ...
.
به نظرتون مشکل باید از مخابرات باشه اره ؟... اینو از جایی میگم که چند هفته پیش . حدود 3.4 روز هیچ قطعو وصلی نداشتم اما بعد دوباره اینطوری شد ... اگه سیم کشی خونمون مشکل داشته بشاه باید همش مشکل دار باشه دیگه . معلوم نیست مرکز مخابراتیمون چه غلطی کرد ... راستی از دوستان کسی میدونه چی به چیه اونجا ؟ (منظورم مخابراته) و دلیلش چیه و چجور باید درست کنن .
.
اینم اسکرین شات از کنسول مودمم

پشتیبانی شاتل باید نویز خطتون رو چک میکرد و بهتون میگفت که مشکل دارید.
همه تجهیزات روی خط رو به جز مودم بردارید یکبار دیگه تست کید چون Attenuation شما در حد معقول هست پس مشکلتون داخلیه و ربطی به مخابرات نداره به احتمال زیاد.

---------- Post added at 12:45 PM ---------- Previous post was at 12:40 PM ----------

سلام دوستان

512 پیشگامان

.

تستتون نشون میده با سرعت ثابت 53 باید دانلود کنید. چون سرعت داخل مودمتون 512 بسته شده سرعتتون از 55 بیشتر نمیره اگر فکر میکنید باید با 64 دانلود کنید چون فقط از لحاظ تئوری اینجوری دارید اشتباه می کنید.
در هر حال خط شما مشکلی نداره و تا 12 مگ واسه Adsl معمولی جا داره احتمالا برای Adsl2+ سرعت 20 مگ هم ساپورت میکنه.

armin_software
11-10-2010, 14:27
سلام
دوستان اگر idm از 16 کانکشن استفاده کنه و 2 لینک یا بیشتر رو با هم دانلود کنه سرعت بهتر میشه؟

maziarb
11-10-2010, 14:31
دوستان اگر idm از 16 کانکشن استفاده کنه و 2 لینک یا بیشتر رو با هم دانلود کنه سرعت بهتر میشه؟
نه خیلی فرقی نداره، توی سرعت بسیار بالا متوجه تفوت فقط میشی

sei_pm
11-10-2010, 14:41
سلام

اگر از پارس آنلاین استفاده می کید زیاد فرقی نمیکنه ولی چند مدت پیش روی سرویسهای شاتل و صبانت باعث میشد از تمام پهنای باند خطت استفاده کنه.

SA.JJ.AD
12-10-2010, 23:40
دوستان الان وضعیت نرماله به نظرتون ؟!
.
اون SNR رو 6 بود هی قطعو وصل میشد الان اتفاقی شده این و راضیم

parsa5564
12-10-2010, 23:51
.

6 که فاجعه بوده
الان بهتره.پایداره؟یا یهو میاد رو 16 باز برمیگرده 6؟

sei_pm
13-10-2010, 15:39
.

این اطلاعات نشون میده یا سیمکشی داخل خونتون مشکل داره یا تلفنی/وسیله ای دارید روی خط بدون اسپلیتر که این مشکل رو ایجاد میکنه.

SA.JJ.AD
13-10-2010, 19:05
دیروز یکی از شاتل اومد خطمو چک کرد . هم از بالا مشکل داشت و هم از سر خط ... گفت از مخابرات تا خونتون یه جا مشکل داره ... باید بزنگی مخابرات بیان درست کنن .... من زنگ زدم به 117 و ... اینو هم بگم که همیشه مودمم مسقیم به پریز وصل بود . فقط تلفنی که جای دیگه ی خونمون بود بدون اسپلیتر به پریز وصل بود . دیروز اون یارو گفت اونو وصل کنم به تلفن . منم زدم .بعد از یکی دو ساعت شانسکی از دیروز تا الان شده این و الان هم رو 17.5 هست ... کلا هم بین 13 تا 18 میچرخه ... خدارو شکر (اصلا قطعو وصلی ندارم) ... نزدیک 2 ماه بود که داشتم به قول رفیقمون با فاجعه دستو پنجه نرم میکردم و از ADSL نا امید شده بودم و قصد سفر به دیال اپ خودمو داشتم :2:... اما حالا ...:40:...دوستان راستی اگه از سر خط و تو پارکینگمون هم مشکل داشت . چجوری الان خوب شده ؟ احتمال داره ربطی نداشته باشه و زنگی که زدم کارساز واقع شده باشه . (با اینکه میگفت خط شما چک شده و از طرف مخابرات مشکلی ندارید)

-reza-
13-10-2010, 21:39
آقا این لایزر ما افتضاح شده.
بعضی موقع ها صفحه هم باز نمیکنه.
سرعت دانلود شبانه هم که ماشالا خدودای صفر شده.
----
کسی اطلاع دقیق و تست شده نداره در مورد اینکه مودم با مودم تو سرعت اینترنت فرق میکنه یا نه ؟
مثلا مودم asus با مودمی که مارکش Zhone هستش !
یا مثلا اتصال مودم با Usb احتمال داره باعث بالاتر بودن سرعت اینترنت بشه نسبت به lan ؟؟؟؟

sei_pm
13-10-2010, 23:08
آقا این لایزر ما افتضاح شده.
بعضی موقع ها صفحه هم باز نمیکنه.
سرعت دانلود شبانه هم که ماشالا خدودای صفر شده.
----
کسی اطلاع دقیق و تست شده نداره در مورد اینکه مودم با مودم تو سرعت اینترنت فرق میکنه یا نه ؟
مثلا مودم asus با مودمی که مارکش Zhone هستش !
یا مثلا اتصال مودم با Usb احتمال داره باعث بالاتر بودن سرعت اینترنت بشه نسبت به lan ؟؟؟؟

دوست عزیز اینهایی که شما گفتید هیچ تاثیری در سرعت دانلود ندارند.

SA.JJ.AD
14-10-2010, 02:30
6 که فاجعه بوده
الان بهتره.پایداره؟یا یهو میاد رو 16 باز برمیگرده 6؟

فعلا که سومین روز هم شده و لی کم نشده . از وقتی اینطور شد که اون خط تلفن اون اتاقو با اسپلیتر به پریز زدم .... اما چه ربطی داره ؟ چرا از سر خط هم که چک شد زیر 6 بود ؟!!! الان هم اینجوریه ... :40:
.

parsa5564
14-10-2010, 10:41
فعلا که سومین روز هم شده و لی کم نشده . از وقتی اینطور شد که اون خط تلفن اون اتاقو با اسپلیتر به پریز زدم .... اما چه ربطی داره ؟ چرا از سر خط هم که چک شد زیر 6 بود ؟!!! الان هم اینجوریه ... :40:
.

اون اسپیلتر 100% تاثیر داشته.حالا که کیفیت خطتون خوب شده.نویز هم روی سرعت شما خودشو نشون نمیده.خوب شده دیگه.راضی باشید :46:

SA.JJ.AD
14-10-2010, 11:40
اون اسپیلتر 100% تاثیر داشته.حالا که کیفیت خطتون خوب شده.نویز هم روی سرعت شما خودشو نشون نمیده.خوب شده دیگه.راضی باشید :46:

ممنون از لطفتون ... اما پس چرا از سر خط هم مشکل داشت ؟ تو خونه قبلا حتی تلفنو ازپریز میکشیدم هم مشکل داشتم ...:18:این اسپلیتر مگه چی داره ؟:18:...یعنی واقعا ؟.... چه عذابی کشیدم تو او مدت . دکمه ی مودم ترکید از بس خاموش روشن کردم . شما هم ایشالا اینترنتت بشه 1 TB بر ثانیه :27::10::31:

sei_pm
14-10-2010, 14:58
ممنون از لطفتون ... اما پس چرا از سر خط هم مشکل داشت ؟ تو خونه قبلا حتی تلفنو ازپریز میکشیدم هم مشکل داشتم ...:18:این اسپلیتر مگه چی داره ؟:18:...یعنی واقعا ؟.... چه عذابی کشیدم تو او مدت . دکمه ی مودم ترکید از بس خاموش روشن کردم . شما هم ایشالا اینترنتت بشه 1 TB بر ثانیه :27::10::31:

به احتمال سیم سر خونه رو اتصالشو با سیم داخلی خونه قطع نمیکردی واسه همین نتیجه زیاد فرقی نمیکرده.

SA.JJ.AD
14-10-2010, 19:07
به احتمال سیم سر خونه رو اتصالشو با سیم داخلی خونه قطع نمیکردی واسه همین نتیجه زیاد فرقی نمیکرده.

نه نه قطع کرد کاملا ... راستی مخابراتم یه زنگی زدم البته 117 و حدود 6.30 بعد از ظهر . احتمال ربط به اونها هم هست

soheilsh
15-10-2010, 00:52
من کرج مرکز مخابراتی رجایی شهر .
فاصله از مخابرات 5 کیلومتر ، سرویس دهنده شاتل
یکی از بهترین خط هارو من دارم
کسی تاحالا snr 45 دیده ؟؟

sei_pm
16-10-2010, 23:00
من کرج مرکز مخابراتی رجایی شهر .
فاصله از مخابرات 5 کیلومتر ، سرویس دهنده شاتل
یکی از بهترین خط هارو من دارم
کسی تاحالا snr 45 دیده ؟؟

Attenuation شما نشون میده فاصلتون کمتر از 2.5 کیلومتر از مرکز هست.
SNR هم به Rate مودم هم بستگی داره به طوری که اگر Down stream شما رو 1 مگ ببندند به احتمال حدود 30 میشه.
کدوم سرویس شاتل هست که up stream رو 63 میبندن؟ َArt Home هستش؟

kamran2000
19-10-2010, 03:28
دوستان من از مخابرات ( آسیا تک 2 مگ گرفتم )
چرا اینجوریه؟

parsa5564
19-10-2010, 08:53
دوستان من از مخابرات ( آسیا تک 2 مگ گرفتم )
چرا اینجوریه؟

نویز خط شما خیلی بالاست و SNR Margin هم خیلی خیلی پایینه
دلیلش هم پهنای باند بالا میتونه باشه هم فاصله زیاد از مرکر کخابراتی و هم کیفیت ایین سیم کشی یا وجود تلفن بدون اسپلیتر روی خط و ...

sepehr73
19-10-2010, 12:50
واسه من چطوره ؟

SNR margin And Line Attenuation SNR margin Upstream : 32 db Line Attenuation Upstream : 21 db SNR margin Downstream : 40 db Line Attenuation Downstream : 38 db

kamran2000
19-10-2010, 14:15
نویز خط شما خیلی بالاست و SNR Margin هم خیلی خیلی پایینه
دلیلش هم پهنای باند بالا میتونه باشه هم فاصله زیاد از مرکر کخابراتی و هم کیفیت ایین سیم کشی یا وجود تلفن بدون اسپلیتر روی خط و ...

فاصله از مرکز مخابراتی 3200 متر
سر راه این خط هیچ تلفنی وجود نداره و اسپلیتر هم حتی گذاشتم
پس میمونه سیم کشی
البته دیشب با تورنت با سرعت 145 دانلود کردم
با idm هم مرتب نوسان داره . بعضی موقع ها میره بالای 200 ( خیلی کم) . بیشتر بین 130 تا 190 هست.
اساتید محترم با توجه به اینکه 2 مگ گرفتم سرعت دانلود چطوره ؟

parsa5564
19-10-2010, 17:39
واسه من چطوره ؟

SNR margin And Line Attenuation SNR margin Upstream : 32 db Line Attenuation Upstream : 21 db SNR margin Downstream : 40 db Line Attenuation Downstream : 38 db
شما با این وضعیت مشکلی ندارید . خط خوبی دارید

parsa5564
19-10-2010, 17:46
سر راه این خط هیچ تلفنی وجود نداره و اسپلیتر هم حتی گذاشتم
پس میمونه سیم کشی
البته دیشب با تورنت با سرعت 145 دانلود کردم
با idm هم مرتب نوسان داره . بعضی موقع ها میره بالای 200 ( خیلی کم) . بیشتر بین 130 تا 190 هست.
اساتید محترم با توجه به اینکه 2 مگ گرفتم سرعت دانلود چطوره ؟
شما باید از سر سیم ورودی ساختمون امتحان کنید ببینید مربوط به سیم کشی داخلی میشه یا نه

miladddd
19-10-2010, 21:05
دوستان من از مخابرات 128 سه گیگ گرفتم
ولی سرعتش خیلی بده
دانلودم میانگین 14 هست، البته خطم از این فیبر نوری ها بوده، جدیدا adsl براش راه افتاده
چکار باید بکنم!؟

sei_pm
19-10-2010, 21:08

فاصلتون تا مرکز بالای 5 کیلومتره با توجه به Attenuation 59.5 .
شما شیراز هستید؟
تنها راه اینه که سرعت مودم رو 1.5 مگ بکنند.
فکر نکنم سیمکشی خونه رو
Attenuation تاثیر بگذاره مگراینکه کابل مصرفی داخل خانه درصد مسش کم باشه.

دوستان من از مخابرات 128 سه گیگ گرفتم
ولی سرعتش خیلی بده
دانلودم میانگین 14 هست، البته خطم از این فیبر نوری ها بوده، جدیدا adsl براش راه افتاده
چکار باید بکنم!؟

شما کدوم شهر هستید ؟ اگر 128 نامحدود مخابرات رو گرفتید سرعتتون طبیعی هست.

kamran2000
19-10-2010, 21:19
[QUOTE=sei_pm;5534400]فاصلتون تا مرکز بالای 5 کیلومتره با توجه به Attenuation 59.5 .
شما شیراز هستید؟
فکر نکنم سیمکشی خونه رو
Attenuation تاثیر بگذاره مگراینکه کابل مصرفی داخل خانه درصد مسش کم باشه.[COLOR=Silver]

آره من شیراز هستم
من با Google Earth فاصله رو اندازه گرفتم که 3200 متر شد ولی فکر کنم سیم که مستقیم نیومده و ما از زیر زمین که خبر نداریم. برای همین attenution رفته روی 59.5
ساختمان هم جدیده و سیم کشی 2 ساله انجام شده .
این SNR Margin dB چرا اینقدر پایینه ( 6.8) ؟ به خاطر پهنای باند 2 مگ هست؟

sei_pm
19-10-2010, 21:28
[QUOTE=sei_pm;5534400]فاصلتون تا مرکز بالای 5 کیلومتره با توجه به Attenuation 59.5 .
شما شیراز هستید؟
فکر نکنم سیمکشی خونه رو
Attenuation تاثیر بگذاره مگراینکه کابل مصرفی داخل خانه درصد مسش کم باشه.[COLOR=Silver]

آره من شیراز هستم
من با Google Earth فاصله رو اندازه گرفتم که 3200 متر شد ولی فکر کنم سیم که مستقیم نیومده و ما از زیر زمین که خبر نداریم. برای همین attenution رفته روی 59.5
ساختمان هم جدیده و سیم کشی 2 ساله انجام شده .
این SNR Margin dB چرا اینقدر پایینه ( 6.8) ؟ به خاطر پهنای باند 2 مگ هست؟

خوب پس سیمکشی ساختمان هم مشکلی نداره.
درسته مسافت مستقیم ملاک نیست طول کابل تا مرکز مهمه.
ببنید حداکثر سرعتی رو که روی خط میشه بست Attenuation تعیین میکنه که مقابل attainable rate برای شما 1996 زده پس مقدار 2044 برای خط شما با مشکلات جواب میده بهتره Down stream شما رو کاهش بدند.
یا اگر خط فیبر نوری دارید و مخابرات رو اونها سرویس میده با فیبر نوری خط رو عوض کنید یا خط جدید بخرید.

kamran2000
19-10-2010, 21:43
sei_pm عزیز
خط رو جدید گرفتم (3هفته پیش) و مطمئن هستم فیبر نوری نیست و عادی هست . چیکار باید بکنم؟

sei_pm
19-10-2010, 22:25
sei_pm عزیز
خط رو جدید گرفتم (3هفته پیش) و مطمئن هستم فیبر نوری نیست و عادی هست . چیکار باید بکنم؟

دوست عزیز به احتمال منطقتون فیبر نوری نداره چون معمولا خطهای جدید رو روی فیبر میدند . باز هم از امورمشترکین منطقتون سوال بفرمایید که آیا امکانش رو دارند خط dlc به شما بدن و از همه مهمتر اصلا روی خطوط dlc یا همون نوری می تونند سرویس Adsl بدن یا نه.

kamran2000
19-10-2010, 22:47
دوست عزیز به احتمال منطقتون فیبر نوری نداره چون معمولا خطهای جدید رو روی فیبر میدند . باز هم از امورمشترکین منطقتون سوال بفرمایید که آیا امکانش رو دارند خط dlc به شما بدن و از همه مهمتر اصلا روی خطوط dlc یا همون نوری می تونند سرویس Adsl بدن یا نه.

مرکز آزادگان فیبر نوری داره ولی من یه آشنا داشتم که خط جدید رو عادی بهم داد .
من درست متوجه نشدم ، یعنی باید درخواست بدم خط رو dlc ( فیبر نوری ) کنن . خیلی تاثیر داره ؟

sei_pm
19-10-2010, 23:12
مرکز آزادگان فیبر نوری داره ولی من یه آشنا داشتم که خط جدید رو عادی بهم داد .
من درست متوجه نشدم ، یعنی باید درخواست بدم خط رو dlc ( فیبر نوری ) کنن . خیلی تاثیر داره ؟

ببنید من از وضعیت شیراز دقیقا اطلاع ندارم ولی تا اونجا که من می دونم چون فقط Adsl روی کابل مسی ارائه میشه بنابراین Dslam رو به جای اینکه داخل مرکز بگذارند داخل کافوهای نوری میگذارند که از کافو تا درب منزل شما کابل مسی هست و Adsl جواب میده حالا چون کافوها تا منازل معمولا کمتر از 1 کیلومتر فاصله دارند کیفیت خطشون خیلی بهتره.
شکل زیر کافوی معمولی هست. کافوهای نوری بقلشون یک کنتور برق هم وجود داره :

miladddd
19-10-2010, 23:47
شما کدوم شهر هستید ؟ اگر 128 نامحدود مخابرات رو گرفتید سرعتتون طبیعی هست.

اراک هستم
نه 128 با محدودیت ماهیانه 3 گیگ گرفتم

soheilsh
21-10-2010, 00:40
Attenuation شما نشون میده فاصلتون کمتر از 2.5 کیلومتر از مرکز هست.
SNR هم به Rate مودم هم بستگی داره به طوری که اگر Down stream شما رو 1 مگ ببندند به احتمال حدود 30 میشه.
کدوم سرویس شاتل هست که up stream رو 63 میبندن؟ َArt Home هستش؟

سرویس ارت هوم هستش ....
فاصله هم هر جور حساب می کنم دقیقا 5 کیلومتر هستش ...

sei_pm
21-10-2010, 10:25
سرویس ارت هوم هستش ....

کاربرها همیشه تو این موضوع اشتباه می کنند در بدترین شرایط فاصله شما بیش از 3 کیلومتر نیست ولی من نظرم به زیر 2.5 کیلومتره شما می تونید با خطای خیلی کم محاسبه کنید:

alfred30
21-10-2010, 23:14
با سلام خدمت دوستان و اساتید این بخش

مشخصات اتصال مودم من اینه:

----- -Downstream ------- Upstream ---------

SNR Margin----- 23---------- 9

Line Attenuation---- 36----- 46

Sync Rate----- 2048 -------455

با توجه به مواردی که دوستان در تاپیک گفتند به نظر میاد که نویز من در حالت downstream طبیعیه اما در حالت upstream اینطور نیست. یعنی مشکل از کجاست ؟

سوال دوم من اینه که sync rate ای که در مودم نمایش داده می شه همون سرعتی هست که شرکت ISP رو پورت تعریف کرده ؟ من سرویس 128 دارم که البته اون سرعت رو اکانتیک نرم افزاری ISP تعیین می کنه. اما آیا اگر سرعت downstream پورت رو از 2048 فعلی پایین بیارن و روی 512 برای من ببندن کیفیت خط ام بهتر نمیشه ؟ سرعت آپلود چطور ؟ آیا لازمه اونو کاهش بدن ؟

سوال سومی هم داشتم . یکی از دوستان من که فاصله شون از مرکز مخابراتی حدود 5 تا 6 کیلومتره اشتراک ADSL گرفته اما ظاهرا اصلا چراغ ADSL مودمش روشن و حتی چشمک زن هم نشده. شرکت مخابرات مودم اش رو در اتاق MDF چک کرده و تا آخرین قسمت اونجا مشکلی وجود نداشته اما در داخل خونه شون و حتی درب ورودی خانه چراغ ADSL روشن نمیشه انگار که اصلا اینترنتی وجود نداره. مخابرات و شرکت سرویس دهنده بهش گفتن که به علت بعد مسافت اصلا نمی تونه ADSL بگیره در صورتیکه جاهای حتی دورتر شهر الان دارن استفاده می کنن.

wichidika
21-10-2010, 23:28
سرویس ارت هوم هستش ....

من فکر کردم eco2meg داری اگر eco 2meg
هم داری با اون سرویست مشخصات رابگذار تا معلوم بشود کیفیت خطتت خوب هست وگرنه تو سرعتهای پایین که معلوم نمی کنه.:5:

wichidika
21-10-2010, 23:40

با توجه به مواردی که دوستان در تاپیک گفتند به نظر میاد که نویز من در حالت downstream طبیعیه اما در حالت upstream اینطور نیست. یعنی مشکل از کجاست ؟

سوال دوم من اینه که sync rate ای که در مودم نمایش داده می شه همون سرعتی هست که شرکت ISP رو پورت تعریف کرده ؟ من سرویس 128 دارم . آیا اگر سرعت پورت رو مثلا روی 512 برای من ببندن کیفیت خط ام بهتر نمیشه ؟ سرعت آپلود چطور ؟ آیا لازمه اونو کاهش بدن ؟

سوال سومی هم داشتم . یکی از دوستان من که فاصله شون از مرکز مخابراتی حدود 5 تا 6 کیلومتره اشتراک ADSL گرفته اما ظاهرا اصلا چراغ ADSL مودمش روشن و حتی چشمک زن هم نشده. شرکت مخابرات مودم اش رو در اتاق MDF چک کرده و تا آخرین قسمت اونجا مشکلی وجود نداشته اما در داخل خونه شون و حتی درب ورودی خانه چراغ ADSL روشن نمیشه انگار که اصلا اینترنتی وجود نداره. مخابرات و شرکت سرویس دهنده بهش گفتن که به علت بعد مسافت اصلا نمی تونه ADSL بگیره در صورتیکه جاهای حتی دورتر شهر الان دارن استفاده می کنن.

سوال دوم
کیفیت خط به سرعت ربطی نداره یعنی اگر سرعت بیشتر بشود کیفیت خط بهتر نمی شود.
کیفیت خط یک چیز فیزیکی زیر ساختی هست مثل سرعت ماشین مثلاً فلان ماشین حداکثر سرعتش اینقدر هست.

اگر سرعت upstream را روی 512 ببندند قطعاً تاثیر داره بهتر میشه سرعت بیشتری به شما میرسه
کلاً کیفیت خط شما زیاد بدنیست.

سوال سوم خوب بدیهی هست نقطه ضعف adsl , adsl2 , adsl+2
همین فاصله هست وقتی فاصله خیلی زیاد بشه نویز زیاد میشه اصلاً خط پایدار نمیشه یا به قول شما چراغ لینک مودم تو بعضی موارد اصلاً روشن نمیشه یا اگر هم بشود یا چشمک می زند حتی بعضی مواقع اگر پایدار بشود تند تند اینترنت قطع می شود خط اینترنت پایدار نیست.

farbod N73 me
22-10-2010, 01:52
دوستان شرایط من چه طوره؟

farbod N73 me
22-10-2010, 01:52
دوستان شرایط من چه طوره؟

sei_pm
22-10-2010, 09:57

سوال دوم من اینه که sync rate ای که در مودم نمایش داده می شه همون سرعتی هست که شرکت ISP رو پورت تعریف کرده ؟ من سرویس 128 دارم که البته اون سرعت رو اکانتیک نرم افزاری ISP تعیین می کنه. اما آیا اگر سرعت downstream پورت رو از 2048 فعلی پایین بیارن و روی 512 برای من ببندن کیفیت خط ام بهتر نمیشه ؟ سرعت آپلود چطور ؟ آیا لازمه اونو کاهش بدن ؟

1- درست حدس زدید چون مقدار Attenuation در upstream خط شما بالاست بنابراین سرعت آپلود شما نمی تونه از یک حدی بالاتر بره/ شما سرویس 128 پارس آنلاین رو گرفتید به احتمال که سرعت دانلود روی 2048 و آپلود رو روی 512 میبندند .
2- در مورد sync rate حرفتون درسته. downstream شما هیچ مشکلی نداره شما مشکلتون توی upstream هست اگر راحل حلهایی که میگم کارساز نبود فقط مقدار upstream شما رو بیارند روی 256 وضعیتتون بهتر میشه.
3- اگر فاصلشون نزدیک 5 کیلومتره شاید بتونه روی Adsl2+ سرویس 256/256 که روی خطشون بسته میشه رو بگیرند. تاکید میکنم Adsl2+ فقط جواب میده و سرویس پارس آنلاین معمولا Adsl هست.فاصله هم می تونید با گوگل چک کنید:

راه حل: کلیه وسایل روی خط رو جدا کنید و فقط مودم روی خط باشه اگر وضعیت بهتر شد که یکی از وسیله ها مشکل ایجاد میکنه اگر نه سیم ورودی به منزل رو ارتباطش رو با داخل خانه قطع کنید و مودم رو اونجا چک کنید اگر باز هم نشد مجبورید سرعت Upstream رو بیارند روی 256 .

parsa5564
22-10-2010, 10:21
دوستان شرایط من چه طوره؟

خط شما خوبه و مشکلی نداره
فقط یه تصویر هم بزارید تا ببینیم سرعتتون رو روی چند بستن؟

alfred30
22-10-2010, 10:54
سیم رو مستقیم کردم و وسایل دیگه رو قطع کردم و الان یک عکس جدید از مودم گرفتم:

اگر راحل حلهایی که میگم کارساز نبود فقط مقدار upstream شما رو بیارند روی 256 وضعیتتون بهتر میشه.

چه موقع مطمئن بشم که آوردن روی 256 ؟ آیا در همون مودم به جای 357 عدد 256 رو نشون خواهد داد ؟

3- اگر فاصلشون نزدیک 5 کیلومتره شاید بتونه روی Adsl2+ سرویس 256/256 که روی خطشون بسته میشه رو بگیرند. تاکید میکنم Adsl2+ فقط جواب میده و سرویس پارس آنلاین معمولا Adsl هست.

البته سرویس شون مخابرات فارس ( همکاری با آسیاتک ) هست ظاهرا . راستی حداقل نمی بایست مودم چشمک بزنه؟ یعنی اگر دور باشه ممکنه اصلا چشمک هم نزنه ؟

راه حل: کلیه وسایل روی خط رو جدا کنید و فقط مودم روی خط باشه اگر وضعیت بهتر شد که یکی از وسیله ها مشکل ایجاد میکنه اگر نه سیم ورودی به منزل رو ارتباطش رو با داخل خانه قطع کنید و مودم رو اونجا چک کنید اگر باز هم نشد مجبورید سرعت Upstream رو بیارند روی 256

آیا از نظر فنی سرعت upstream نیاز به شرایطی متفاوت از downstream داره ؟

wichidika
22-10-2010, 11:52
دوستان شرایط من چه طوره؟

با چه سرعتی ؟ down stream , up stream ?
اگر روی 512 بستند
کیفیت خطتتون بسیار خوب هست

sei_pm
22-10-2010, 12:08
سیم رو مستقیم کردم و وسایل دیگه رو قطع کردم و الان یک عکس جدید از مودم گرفتم:

چه موقع مطمئن بشم که آوردن روی 256 ؟ آیا در همون مودم به جای 357 عدد 256 رو نشون خواهد داد ؟

البته سرویس شون مخابرات فارس ( همکاری با آسیاتک ) هست ظاهرا . راستی حداقل نمی بایست مودم چشمک بزنه؟ یعنی اگر دور باشه ممکنه اصلا چشمک هم نزنه ؟

آیا از نظر فنی سرعت upstream نیاز به شرایطی متفاوت از downstream داره ؟

خیلی عجیبه خط شما مشکلی نباید داشته باشه یک چیز داخلی روی مودمتون نویز میندازه. وگرنه سرعتهای بالاتر رو به خوبی جواب میده بهتره باپ شتیبانی هم موضوع رو بگید.
اگر سرعت رو بیارند روی 256 شما از همین قسمت می تونید ببنید.
بعضی مودمها اگر لینک روی خط نباشه یا نویز خیلی بالا باشه اصلا چشمک نمی زنند.
خیر فقط چون حداکثر مقدار upstream برای Adsl 1.3 Mb هست بنابراین هرچه upstream به این عدد نزدیکتر باشه و از ظرفیت خط بیشتر استفاده بشه مقدار Snr پایینتر می آید.

soheilsh
22-10-2010, 12:09
کاربرها همیشه تو این موضوع اشتباه می کنند در بدترین شرایط فاصله شما بیش از 3 کیلومتر نیست ولی من نظرم به زیر 2.5 کیلومتره شما می تونید با خطای خیلی کم محاسبه کنید:

اخوی ما هم با این روش حساب کردیم ،
نرفتیم تو خیابون متر بزنیم که :5:

sei_pm
22-10-2010, 12:23

جناب با لحن بهتر هم میشه بحث رو پیش برد من کی گفتم شما متر دستتون گرفتید خیابان رو متر کردید گفتم شاید ذهنی مسیری رو که تا مخابرات رفتید رو تخمین زدید.
شما مرکز و محدوده رو بگید من خودم حساب کنم دوست عزیز.
در هر حال اگر درک این موضوع ثقیل هست براتون می تونید به سایتهای زیر مراجعه کنید:

Less than 1km should be 23-24Mbit
1.0km = 13.81dB = 23Mbit
1.5km = 20.7dB = 21Mbit
2.0km = 27.6dB = 18Mbit
2.5km = 34.5dB = 13Mbit
3.0km = 41.4dB = 8Mbit
3.5km = 48.3dB = 6Mbit
4.0km = 56dB = 4Mbit
4.5km = 62.1dB = 3Mbit
5.0km = 69dB = 2Mbit

* 25 Mbit/s at 1,000 feet (~300 m)
* 24 Mbit/s at 2,000 feet (~600 m)
* 23 Mbit/s at 3,000 feet (~900 m)
* 22 Mbit/s at 4,000 feet (~1.2 km)
* 21 Mbit/s at 5,000 feet (~1.5 km or ~.95 miles)
* 19 Mbit/s at 6,000 feet (~1.8 km or ~1.14 miles)
* 16 Mbit/s at 7,000 feet (~2.1 km or ~1.33 miles)
* 1.5 Mbit/s at 15,000 feet (4.5 km or ~2.8 miles)
* 800 kbit/s at 17,000 feet (~5.2 km or ~3.2 miles)

koorosh2500
22-10-2010, 19:54
سلام خدمت اساتید:
می خواستم ببینم وضعیت اینترنت من چگونه است:
(سرویس خریداری شده 128 Kb/s)

wichidika
22-10-2010, 20:48

سهیل فقط فاصله از مرکز مهم نیست کیفیت سیمهای مخابرات شرط هست اگر همش هم کیفیتش عالی باشه که نیست منبع نویز نباشه فقط کافیه نیمتر ازسیم تو مسیر خراب باشه یا کهنه باشه همه چیز را خراب می کنه
پس زیاد به فکر فاصله نباشید این فاصله ها نسبی هست .

این پارامترها زیاد قابل تغییر نیست فقط کیفیت کلی خط را نسبی میگه.

اگرهنوز اکو 2مگ داری یه عکس از مشخصات مودم بگذار تا معلوم بشه کیفیت خطت چقدر هست :46:

sei_pm
22-10-2010, 21:47
سلام خدمت اساتید:
می خواستم ببینم وضعیت اینترنت من چگونه است:
(سرویس خریداری شده 128 Kb/s)

عالیه سرعت 20 مگ هم رو خط شما جواب میده. کدوم شرکت هست؟
فکر میکنید فاصلتون با مرکز چقدر باشد؟

koorosh2500
23-10-2010, 00:13
کدوم شرکت هست؟
فکر میکنید فاصلتون با مرکز چقدر باشد؟

شرکت پارس آنلاین و مرکز دستغیب شیراز (معالی آباد) و فاصله تا مرکز هم حدود 1 کیلومتر

سرعت 20 مگ هم رو خط شما جواب میده.

فرضا با خوندن این پست توسط هم محله ای های بنده ، اگر تعداد متقاضی های پارس آنلاین در مرکز مخابرات ما زیاد بشه ، روی سرعت اینترنت بنده تاثیر نمی گذاره ؟

sei_pm
23-10-2010, 07:25
شرکت پارس آنلاین و مرکز دستغیب شیراز (معالی آباد) و فاصله تا مرکز هم حدود 1 کیلومتر

فرضا با خوندن این پست توسط هم محله ای های بنده ، اگر تعداد متقاضی های پارس آنلاین در مرکز مخابرات ما زیاد بشه ، روی سرعت اینترنت بنده تاثیر نمی گذاره ؟

این سرعت اتصال شما به پارس آنلاین هست . منظور از 20 مگ هم همین هست چون بعضی از خطوط حالا یا به دلیل کیفیت بد کابل یا به دلیل دور بودن از مرکز مخابرات Attenuation بالایی دارند و بعضا دیده شده 2 مگ رو هم به زور جواب میدند.
شما مطمئن باشید شرکت باید به نسبت پهنای باندی که داره سرویس بفروشه ذر غیر اینصورت با کلی کاربر ناراضی روبرو میشه که کلی اعتبارش زیر سوال میره.

alfred30
23-10-2010, 13:44
[QUOTE=sei_pm;5541965نویز میندازه. وگرنه سرعتهای بالاتر رو به خوبی جواب میده بهتره باپ شتیبانی هم موضوع رو بگید.
اگر سرعت رو بیارند روی 256 شما از همین قسمت می تونید ببنید.
.
[/QUOTE]

با سلام مجدد

بعد از تماس من گفتند که سرعت رو تغییر دادیم و من امروز ظهر دیدم که سرعت ها و متغیرهای مودم به عکس زیر تغییر کرده و ظاهرا SNR من خوب شده ( فکر کنم قبلا upstream رو روی 1024 بسته بودن ! :

اما در مورد اون دوستمون که چراغ لینک شون روشن نمی شد هنوز مشکل وجود داره. آیا لازمه که تاکید کنم که برای اون سرعت رو به 256 کاهش بدن ؟

sei_pm
23-10-2010, 14:32
با سلام مجدد

بعد از تماس من گفتند که سرعت رو تغییر دادیم و من امروز ظهر دیدم که سرعت ها و متغیرهای مودم به عکس زیر تغییر کرده و ظاهرا SNR من خوب شده ( فکر کنم قبلا upstream رو روی 1024 بسته بودن ! :

اما در مورد اون دوستمون که چراغ لینک شون روشن نمی شد هنوز مشکل وجود داره. آیا لازمه که تاکید کنم که برای اون سرعت رو به 256 کاهش بدن ؟

شما از داخل همون صفحه می تونید به طور کلی عکس بگیرید یا ببنید سرویستون Adsl2+ هست یا نه.
سرویس دوستتون باید adsl2+ باشه. سرعتش هم در حد 256 ببندن.

farbod N73 me
23-10-2010, 16:32
با چه سرعتی ؟ down stream , up stream ?
اگر روی 512 بستند
کیفیت خطتتون بسیار خوب هست

این هم شواهد و قراین:
سرویس 1 مگ شاتل دارم.
(فقط بگم که من میخوام 2 مگ بگیرم!! برا اون چه طوره؟؟؟)
در ضمن تو ماشین حساب زدم نوشت تا 8 مگ ساپورت میکنه!!!

wichidika
23-10-2010, 17:22
این هم شواهد و قراین:
سرویس 1 مگ شاتل دارم.
(فقط بگم که من میخوام 2 مگ بگیرم!! برا اون چه طوره؟؟؟)
در ضمن تو ماشین حساب زدم نوشت تا 8 مگ ساپورت میکنه!!!

خیالت تخت باشه اگر شرایط فیزیکی خطتت تغییر نکنه بیشتر از دومگ هم می تونیدد بگیرید فقط
ازشون بخواهید upstream روی 512 ببندند و downstream یک خورده بیشتر از 2048 چون معمولاً سرعت واقعی

کمتر از مقداری هست که می بندند و معمولاً کمی افت سرعت دارد.:46:

Mr.Pooya
24-10-2010, 19:19
سلام
خط من چطوره ؟؟ 2 مگ میشه گرفت رو این خط ؟؟

sei_pm
24-10-2010, 20:21
سلام
خط من چطوره ؟؟ 2 مگ میشه گرفت رو این خط ؟؟

سر کار گذاشتید ما رو؟ :19: همچین اعدای نداریم . پست پایین که وضعتون خوبه و تا 2 مگ هم جواب میده.

Mr.Pooya
24-10-2010, 21:12
سر کار گذاشتید ما رو؟ :19: همچین اعدای نداریم . پست پایین که وضعتون خوبه و تا 2 مگ هم جواب میده.

سلام
منم تعجب کردم ولی این اعداد را من از مودم لینکسیس در آوردم همون قسمت مخفیش و عکس گرفتم اینجا قرار دادم یعنی مودم اشتباه میکنه ؟؟ راستی تو اون پست قبلی تا چند مگ میتونم بگیرم ؟؟

sei_pm
24-10-2010, 22:31
سلام
منم تعجب کردم ولی این اعداد را من از مودم لینکسیس در آوردم همون قسمت مخفیش و عکس گرفتم اینجا قرار دادم یعنی مودم اشتباه میکنه ؟؟ راستی تو اون پست قبلی تا چند مگ میتونم بگیرم ؟؟

روی Adsl فکر کنم 6 مگ رو جواب بده روی Adsl2+ هم احتمالا 10 مگ رو راحت جواب بده.

Mr.Pooya
25-10-2010, 22:33
سلام
الان چطوره ؟؟

مشکلی نداره ؟؟

wichidika
26-10-2010, 12:08
سلام
الان چطوره ؟؟

مشکلی نداره ؟؟

بد نیست ولی متوسط هست
شما اگر میتونی مودم را وصل کن به سر خط تلفن اولین جایی که کابل تلفنوارد خونه میشه بعد یک تست بگذار تا معلوم بشه.

bida
27-10-2010, 12:21
سلام

این آمار منزل خواهرم هست. 256 از پارس آنلاین گرفته ، به نظرم زیاد جالب نیست ، بخصوص سرعت downstream و Attenuation. . میشه دوستان نظرشونو بگن

parsa5564
27-10-2010, 12:51
سلام

این آمار منزل خواهرم هست. 256 از پارس آنلاین گرفته ، به نظرم زیاد جالب نیست ، بخصوص سرعت downstream و Attenuation. . میشه دوستان نظرشونو بگن

این خط شدیدا نویز داره در حد فاجعه 63.0
مقدار SNR Margin هم خیلی پایینه که یکی از دلایلش علاوه بر کیفیت پایین خط اینه که مودم رو روی 1504Kbps بستن

bida
27-10-2010, 17:52
این خط شدیدا نویز داره در حد فاجعه 63.0
مقدار SNR Margin هم خیلی پایینه که یکی از دلایلش علاوه بر کیفیت پایین خط اینه که مودم رو روی 1504Kbps بستن

برای تغییر سرعت مودم میشه کاری کرد ؟ یعنی با شرکت باید هماهنگ کرد یا اینکه ایراد از خطه؟

parsa5564
27-10-2010, 20:25
برای تغییر سرعت مودم میشه کاری کرد ؟ یعنی با شرکت باید هماهنگ کرد یا اینکه ایراد از خطه؟
باید با شرکت صحبت کنید
یه تست اسپید میزارید؟

wichidika
28-10-2010, 19:42

کیفیت خط خوب نیست ولی اگر مشکل قطعی ندارید مهم نیست چون زیاد تو سرعتهای پایین اصلاً تاثیری نداره.
البته کار زیادی هم نمی شود کرد چون جزو خصوصیا ت ذاتی خط هست و بر میگرده به مخابرات
در مورد تغییر سرعت مودم منظورتون چی هست ؟

هرچقدر سرعت بیشتری ببندند بهتر هست:31: ولی اگر مشکلی ندارید احتیاجی نداره که سرعت را کم کنند.

oranoos2007
28-10-2010, 20:03
سلام
یک سوال
آنتی ویروس bitdefender سرعت شبکه و اینترنت خیلی پائین می آورد
در یک سایت باحدودا12 کامپیوتر که باهم شبکه هستند این آنتی ویروس سرعت خیلی پائین میاورد
ممنون

bida
29-10-2010, 22:43
یه تست اسپید میزارید؟

ziarratt
29-10-2010, 23:33
من نویزم تقریبا بالاست و نسبت سیگنال به نویزم هم خیلی بده . من سرویس 1 مگ نامحدود مخابرات رو گرفتم سرعت دانلود 120 الی 135 هست
زیاد قطعی نداره و سرعت دانلودش هم زیاد نوسان نداره
در کل تا حالا زیاد اذیت نشدم

sei_pm
30-10-2010, 13:00
من نویزم تقریبا بالاست و نسبت سیگنال به نویزم هم خیلی بده . من سرویس 1 مگ نامحدود مخابرات رو گرفتم سرعت دانلود 120 الی 135 هست
زیاد قطعی نداره و سرعت دانلودش هم زیاد نوسان نداره
در کل تا حالا زیاد اذیت نشدم

Attenuation شما معمولیه Snr شما پایینه چون Rate دانلود شما رو روی 3 مگ بشتند. احتمال اینکه وسیله ای روی خط داشته باشید که نویز ایجاد بکنه یا اینه سیم کشی منزل مشکل داشته باشه هم هست چون Attenuation شما اندازه ای هست که تا 6 مگ جواب بده.

black.assassin
04-11-2010, 22:46
یه سوال . هر چند زیاد مربوط نیست به تاپیک . شرمنده بابت این . شما کاربر خانگی هستید ؟ چطوری سرعتهای 1 مگ و بالاتر دارید . در ضمن یه چیزی شاتل چرا بده ؟؟ من 512 دارم اینم تستش :

باید بشتر از این باشه سرعت ؟ یا می تونه بیشتر باشه ؟

Mr.Pooya
04-11-2010, 23:28
یه سوال . هر چند زیاد مربوط نیست به تاپیک . شرمنده بابت این . شما کاربر خانگی هستید ؟ چطوری سرعتهای 1 مگ و بالاتر دارید . در ضمن یه چیزی شاتل چرا بده ؟؟ من 512 دارم اینم تستش :

باید بشتر از این باشه سرعت ؟ یا می تونه بیشتر باشه ؟

سلام
نه همه کاربر خانگی نیستند بعضی ها هم ممکنه از سرکار کانکت بشوند . کاربر خانگی هم باشی یه نامه از دانشگاه یا از یه شرکت بگیر برای اینترنت پرسرعت و توش بنویس از فلان شرکت و فلان سرعت بهت سرعت بالا تر هم می دهند . شاتل بد نیست ممکن تو بعضی از مناطق بد باشه تو بعضی از مناطق عالی باشه . الان تو تست سرعت دانلود 512 شما خوبه . سرعت واقعی 512 باید 64 کیلو باشه که شما دارید 61 کیلو دان می کنید . البته شاتل میتونست سرعت شما رو بالاتر از 512 هم ببنده مثل یکی از دوستانم 128 شاتل داره با 30 کیلو دان میکنه . اما بهتر بود سوال خود را در تاپیک زیر

مطرح می فرمودید.

موفق باشید:11:

IceLord
07-11-2010, 14:29
صبانت مشهد 128Kbps

صفحه تنظیمات مودم باز نشد تا عکسش رو بذارم.

Mr.Pooya
07-11-2010, 15:45
سلام
خط من رو 2 مگ بسته شده(دقیقاً 2048 و آپلود هم 508) این کیفیت خوبه یا بد یا معمولی ؟؟

در ضمن من از چندین شرکت پرسیدم گفتند که منطقه ما بالای 512 را Support نمیکنه قضیه چیه ؟؟ یعنی ممکنه که بخاطر همین باشه ؟؟

wichidika
07-11-2010, 16:19
سلام
خط من رو 2 مگ بسته شده(دقیقاً 2048 و آپلود هم 508) این کیفیت خوبه یا بد یا معمولی ؟؟

در ضمن من از چندین شرکت پرسیدم گفتند که منطقه ما بالای 512 را Support نمیکنه قضیه چیه ؟؟ یعنی ممکنه که بخاطر همین باشه ؟؟

کیفیت متوسط وخوب هست.

درمورد اون شرکتها هم باید بگویم اگر راست بگویند بله بعضی جاها انقدر نویز زیاد هست که SNR به قدری پایین میاد که اصلاً ارتباط برقرار نمی شود و یا هی قطع می شود .
چون وقتی نویز زیاد باشد اگر سرعت بالا ببندند snr به شدت افت پیدا می کند.
مساله بعدی هم کیفیت پایین کابلهای مخابرات هست و فاصله بین مرکز مخابراتی تا مشترک هست که ان هم تاثیر می گذارد .

alfred30
11-11-2010, 19:03
دوستان ؛

من با مودم D-Link مدل 2500U مشکلی دارم.

وقتی که آنرا روی حالت Bridge تنظیم می کنم ، وقتی مودم reset میشه و بالا می آد ، خیلی طول میکشه تا کارت شبکه اونو شناسایی کنه . بعضی وقت ها اصلا روی گزینه aquiring می مونه و در برخی مواقع با حالت limited connectivitity و علامت مثلث زرد رنگ روی آیکون کارت شبکه ، سرانجام وصل میشه. این مشکل در حالت PPOE وجود ندارد. حدس می زنم که مودم در معرفی آدرس IP اتوماتیک به کارت شبکه مشکل داره چون وقتی IP رو به صورت دستی به کارت شبکه ام می دم مشکل حل میشه.

SIMPATICO4949
16-11-2010, 12:52
سلام
ممنون میشم وضعیت خط منم چک کنین

koorosh2500
16-11-2010, 14:12
سلام

یکی از دوستانمان به نام parsa 5564 قبلا در این تاپیک مطالبی را عنوان کرده اند که بسیار مفید است و من لینک آنرا برایتان می گذارم:

sei_pm
16-11-2010, 17:56
سلام

snr خط شما کم هست اون هم به این دلیل که سرعتتون روی 6 مگ بسته شده اگر مشکل قطع و وصلی دارید بهتره بگید سرعتتون رو بیاره پایین.

koorosh2500
01-12-2010, 13:17
snr خط شما کم هست اون هم به این دلیل که سرعتتون روی 6 مگ بسته شده اگر مشکل قطع و وصلی دارید بهتره بگید سرعتتون رو بیاره پایین.

یک سوال داشتم:
ممکنه خط یکی روی 6 مگ بسته شده باشه ولی حداکثر سرعت اینترنتی که ازش استفاده می کنه مثلا 1.5 مگ باشه ، یعنی از خطوط تلفنی که بین مرکز مخابرات تا خونه هست حداکثر 1.5 مگ در ثانیه دیتا عبور می کنه اونوقت snr چطوری به 6 مگ بستگی پیدا می کنه؟
ممنون می شم توضیح بدید

varians
04-12-2010, 11:48
سلام
اگه میشه مال منو هم بصورت کاملا حرفه ای بررسی بفرمائید...
سرویس ADSL 256 مخابرات شهرستان گنبد کاووس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wichidika
04-12-2010, 12:22
سلام
اگه میشه مال منو هم بصورت کاملا حرفه ای بررسی بفرمائید...
سرویس ADSL 256 مخابرات شهرستان گنبد کاووس

نویز خطت بسیار کم هست و بسیار عالی

atteuation یا میرایی سیگنال هم خیلی خوب هست .

کیبفیت سیم کشی بسیارعالی هست .
10 تا 12 mbps را به راحتی جواب میده.

sei_pm
04-12-2010, 16:48
یک سوال داشتم:
ممکنه خط یکی روی 6 مگ بسته شده باشه ولی حداکثر سرعت اینترنتی که ازش استفاده می کنه مثلا 1.5 مگ باشه ، یعنی از خطوط تلفنی که بین مرکز مخابرات تا خونه هست حداکثر 1.5 مگ در ثانیه دیتا عبور می کنه اونوقت snr چطوری به 6 مگ بستگی پیدا می کنه؟
ممنون می شم توضیح بدید

بستر شما 6 مگ هستش پس snr شما به 6 مگ مربوط میشه. اگر تا 1.5 مگ بیشتر نمی تونید استفاده کنید یعنی اینکه isp از طریق اکانتیگ خودش سرعت شما رو محدود کرده.

AB
04-12-2010, 23:17
سلام

چند روزیه که مقدار SNR مودمم اصلا ثابت نیست و از 6-7 تا 12-13 متغییره.قبلا بین 28 تا 32 بود.

پریز و جای مودم رو عوض نکردم ولی چند تا دستگاه دیگه کنارش گذاشتم.اونارو هم خاموش کردم ولی فرقی نکرد.تلفن رو هم از مدار خارج کردم.بازم نشد.بارون هم که نیومده تو سیم ها آب بره.

سرعت تورنتم هم کم شده.به نظرتون اشکال از چی میتونه باشه؟

sei_pm
04-12-2010, 23:53
سلام

چند روزیه که مقدار SNR مودمم اصلا ثابت نیست و از 6-7 تا 12-13 متغییره.قبلا بین 28 تا 32 بود.

پریز و جای مودم رو عوض نکردم ولی چند تا دستگاه دیگه کنارش گذاشتم.اونارو هم خاموش کردم ولی فرقی نکرد.تلفن رو هم از مدار خارج کردم.بازم نشد.بارون هم که نیومده تو سیم ها آب بره.

سرعت تورنتم هم کم شده.به نظرتون اشکال از چی میتونه باشه؟

میشه از صفحه مربوطه عکس بندازید؟
همه وسایل رو از پریز جدا کنید و مودم رو بدون اسپلیتر بزنید و دوباره چک کنید.

AB
05-12-2010, 00:44
میشه از صفحه مربوطه عکس بندازید؟
همه وسایل رو از پریز جدا کنید و مودم رو بدون اسپلیتر بزنید و دوباره چک کنید.

همه چیز قطع

اسپلیتر+مودم مستقیما وصل به پی سی

با اسپلیتر مودم متصل به سوئیج

مودم متصل به سوئیچ و همه دستگاه ها تو برق

sei_pm
05-12-2010, 07:18
همه چیز قطع

اسپلیتر+مودم مستقیما وصل به پی سی

با اسپلیتر مودم متصل به سوئیج

مودم متصل به سوئیچ و همه دستگاه ها تو برق

من نمی دونم سوئیچ چه ارتباطی با خط تلفن داره داره که snr شما اینجا کم شده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدsnr تا زیر 10 نیاد مشکل ساز نمیشه . احتمال اینکه مودم شما ایراد پیدا کرده باشه هم هست.

AB
05-12-2010, 09:57
من نمی دونم سوئیچ چه ارتباطی با خط تلفن داره داره که snr شما اینجا کم شده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدsnr تا زیر 10 نیاد مشکل ساز نمیشه . احتمال اینکه مودم شما ایراد پیدا کرده باشه هم هست.

میشه راجع به ایراد مودم دقیق تر توضیح بدین.(سخت افزاری یا نرم افزاری؟)
از آخرین عکسی که دیشب گرفتم تا الان به هیچی دست نزدم ولی SNR بالا رفته.چند بار هم صفحه رو ریفرش کردم.20 و 28 ثابت هستن.ولی دیشب هر بار که ریفرش میکردم اعداد متفاوتی نشون میداد.

sei_pm
05-12-2010, 14:52
میشه راجع به ایراد مودم دقیق تر توضیح بدین.(سخت افزاری یا نرم افزاری؟)
از آخرین عکسی که دیشب گرفتم تا الان به هیچی دست نزدم ولی SNR بالا رفته.چند بار هم صفحه رو ریفرش کردم.20 و 28 ثابت هستن.ولی دیشب هر بار که ریفرش میکردم اعداد متفاوتی نشون میداد.

فکر نمیکنم مودم شما مشکلی داشته باشه اگر خواستید می تونید فریمور اون رو آپدیت کنید.
SNR دانلود شما درسته بالارفته ولی snr آپلود شما کم شده .بیشتر ممکنه از داخل مرکز و مربوط به بیرون منزل شما باشه چون برای خود من هم snr دانلودم بین 12 تا 19 متغییره و تو روزهای مختلف فرق میکنه در صورتی که تغییری نمی دم.

hellbrain666
05-12-2010, 19:52
سلام
این هم مشخصات خط من :
SNR Margin (dB): 14.9
Attenuation (dB): 33.0
Rate (Kbps): 572

این هم نتیجه :
If your ADSL or ADSL2+ connection speeds are slow for the attenuation of your telephone

نویز خط من مدتیه که بالا رفته و با این پهنای باند تنها 55 کیلوبایت ماکسیمم دانلود دارم!
البته قبلا این اختلاف کمتر بود
حالا باید برای کاهش این نویز چه کرد؟ (با اسپلیتر و بدون اون هیچ فرقی نداره)
ممنون

sei_pm
05-12-2010, 20:10
سلام
این هم مشخصات خط من :
SNR Margin (dB): 14.9
Attenuation (dB): 33.0

این هم نتیجه :
If your ADSL or ADSL2+ connection speeds are slow for the attenuation of your telephone

نویز خط من مدتیه که بالا رفته و با این پهنای باند تنها 55 کیلوبایت ماکسیمم دانلود دارم!
البته قبلا این اختلاف کمتر بود
حالا باید برای کاهش این نویز چه کرد؟ (با اسپلیتر و بدون اون هیچ فرقی نداره)
ممنون

مودم رو سر خط هم چک کردید شاید وسیله ای روی خط دارید که نویز ایجاد میکنه ؟ اگر ریت دانلود شما 572 باشه تقریبا باید با 62 دانلود داشته باشید کم بودن snr اگر زیر 10 نباشه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه.

hellbrain666
05-12-2010, 20:31
ممنون از پاسختون
منظور چه وسیله ای؟
این خط فقط برای adsl هست و گاهی با اسپلیتر یک گوشی تلفن هم بهش وصل میکنم که در هر دو حالت مقادیر ثابتند
مشکل من همانطور که در متن آمده بالا بودن مقدار attenuatio خطم هست
آیا از طریق isp (شاتل) میتونم مقداری نویز رو کاهش بدم؟

AB
05-12-2010, 23:09
SNR حداقل چقدر باید باشه تا خط قطع نشه.چون الان یکی دو بار قطع شد و دیدم رفته روی 6-7.

و سوال دوم این که Upstream و Downstream از هم جدا هستن؟هر دوش که روی یه خطن ولی نمیدونم چرا با هم اینقدر تفاوت دارن.

sei_pm
06-12-2010, 09:11
SNR حداقل چقدر باید باشه تا خط قطع نشه.چون الان یکی دو بار قطع شد و دیدم رفته روی 6-7.

و سوال دوم این که Upstream و Downstream از هم جدا هستن؟هر دوش که روی یه خطن ولی نمیدونم چرا با هم اینقدر تفاوت دارن.

حداقلش بین 6 تا 8 هست که ممکنه اگر پینگ بگیرید پکت لاست هم داشته باشید. در مورد اینکه چرا snr آپلود و دانلود فرق میکنه میتونه دلیلش پایین بودن سرعت آپلود باشه که باعث میشه نویز کمتر و سیگنال قویتر بشه و Snr بره بالا ولی در مورد Attenuation برای خودم هم جای سواله چرا واسه آپلود همیشه کمتر از دانلود بوده .
مشکل شما یا از سیمکشی خونه هست یا رانژه خطتون مشکل پیدا کرده چون Attenuation نباید تغییر کنه در صورتی که واسه شما تغییر کرده تو این چند عکسی که انداختید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداول مودم رو سر خط چک کنید و سیمکشی داخلی رو از کابلی که از بیرون اومده جدا کنید و مودم رو مستقیم وصل کنید اگر درست نشد باید به isp بگید خط شما رو از مرکز چک بکنه.

ممنون از پاسختون
منظور چه وسیله ای؟
این خط فقط برای adsl هست و گاهی با اسپلیتر یک گوشی تلفن هم بهش وصل میکنم که در هر دو حالت مقادیر ثابتند
مشکل من همانطور که در متن آمده بالا بودن مقدار attenuatio خطم هست
آیا از طریق isp (شاتل) میتونم مقداری نویز رو کاهش بدم؟

منظورم دستگاه فکس و تلفن و .. بود . اگر فقط مشکل شما Attenuation هست باید بگم کاری نمی تونید بکنید چون فقط به جنس کابل و فاصله از مرکز بستگی داره.

varians
07-12-2010, 19:26
نویز خطت بسیار کم هست و بسیار عالی

atteuation یا میرایی سیگنال هم خیلی خوب هست .

کیبفیت سیم کشی بسیارعالی هست .
10 تا 12 mbps را به راحتی جواب میده.
ولی IDM دانلود منو 32 نشون میده پس چرا این سایته اسپید تست 24 کیلوبایت نشون میده ؟
البته وقتی توی آپشنز سایت واحد پیش فرض رو که بر حسب مگ هست رو تبدیل به کیلو بایت میکنم بیشتر نشون میده مثلا 29 که در همین حدم هست :13:

AB
07-12-2010, 20:33
ولی IDM دانلود منو 32 نشون میده پس چرا این سایته اسپید تست 24 کیلوبایت نشون میده ؟
البته وقتی توی آپشنز سایت واحد پیش فرض رو که بر حسب مگ هست رو تبدیل به کیلو بایت میکنم بیشتر نشون میده مثلا 29 که در همین حدم هست :13:

احتمالا منظورتون 0.24 مگابیت هست.اگه اینطوریه که مشکلی نیست.

اگه میخایین بر حسب واحدی که شرکت ها میگن(مثلا 256 یا 512)نشون بده باید واحدش رو روی kilobits بزارین.

mohammad.t
07-12-2010, 21:07
دوستان سلام.
من چند وقته قطع و وصلي زياد دارم سرعتم كم نيست ولي قطع و وصل زياد ميشه.
زنگ زدم ميگن خط نويز داره رفتم نماينده ميگن نويز داري شما بي زحمت يه نگاهي بندازيد بگيد بايد چيكار كنم.
مودم رو هم آپديت كردم فقط منوهاش قشنگ تر شده!

ممنون.

AB
07-12-2010, 22:33
دوستان سلام.
من چند وقته قطع و وصلي زياد دارم سرعتم كم نيست ولي قطع و وصل زياد ميشه.
زنگ زدم ميگن خط نويز داره رفتم نماينده ميگن نويز داري شما بي زحمت يه نگاهي بندازيد بگيد بايد چيكار كنم.
مودم رو هم آپديت كردم فقط منوهاش قشنگ تر شده!

ممنون.

خط شما عالیه.SNR بالای 15 و Attenuation زیر 40 یعنی عالی.ایراد از خطتون نیست.اسپلیتر رو چک کنین و ببینین موقع استفاده از تلفن قطع میشه یا نه.اگر اسپلیتر مشکلی نداره اشکال از خود شرکته.برای منم یه موقعی اینطوری شده بود.یا میگفتن اشکال از مخابراته یا خطت نویز داره.دو بار اینو گفتن سومین بار گفتم SNR فلانه و مخابرات اشکالی نداره اونوقت گفت که ایراد از ماست.اگه بفهمن زیاد سر در نمیاری همیشه بهت میگن اشکال یا از مخابراته یا خط.ISP در همه حال معصومه.:27:

mohammad.t
07-12-2010, 23:05
خط شما عالیه.SNR بالای 15 و Attenuation زیر 40 یعنی عالی.ایراد از خطتون نیست.اسپلیتر رو چک کنین و ببینین موقع استفاده از تلفن قطع میشه یا نه.اگر اسپلیتر مشکلی نداره اشکال از خود شرکته.برای منم یه موقعی اینطوری شده بود.یا میگفتن اشکال از مخابراته یا خطت نویز داره.دو بار اینو گفتن سومین بار گفتم SNR فلانه و مخابرات اشکالی نداره اونوقت گفت که ایراد از ماست.اگه بفهمن زیاد سر در نمیاری همیشه بهت میگن اشکال یا از مخابراته یا خط.ISP در همه حال معصومه.:27:

خيالم رو راحت كردي،هي مي پيچونن،
دارم براشون،ميكنمشون معصوميت از دست رفته
بازم تشكر

matink64
09-12-2010, 01:36

جالبه ولی سرعت دانلودم معمولا بین 50 تا 60 هستش توی شب پس خیلی نمی شه روی اسپید نت حساب کرد.

amin_g_p
09-12-2010, 01:36
این چطوره؟

DSL Upstream Rate: 1027900
DSL Downstream Rate: 2041300

Down up
DSL Noise Margin: 8.0 dB 8.70 dB
DSL Attenuation: 23.5 dB 48.0 dB
DSL Transmit Power: 17.5 dBm 12.3 dBm

matink64
09-12-2010, 03:01
NOISE MARGIN بین 10 تا 35 مودم پایداره .
بین 20 تا 30 خوبه.
ولی عالی ترین حالتش بین 25 تا 29 هست.
زیر 6 هم مودم دیسکانکت میشه مثل وضعیت اسف باره فعلی من که ناشی از همون نویز خطه.

مال من حدود 40 هستش ولی با مودم tp-link8109g اما با مودم tp-link 8811 حدود 22 هست . چرا؟

floorfilla73
09-12-2010, 08:22
دوستان این اعداد تقریبی هست و به مدل مدم شما و شرایط سرویس دهنده نیز بستگی دارد.بعنوان مثال عدد ateniu من نزدیک 70 هست که با توجه به جدول باید مشکلات عمده داشته باشم که ندارم و راحت از اینترنت حتی برای بازی نیز استفاده میکنم.همچنین عدد margin من یکبار بخاطر مشکل نویز افتاد روی 10 الی 12 که کلا نمیتونستم از اینترنت استفاده کنم اما با استفاده از مدل دیگری از مودم DSL با همان شرایط قادر به استفاده بودم.یعنی خودتون رو در چارچوب اعداد قرار ندهید.والسلام

wichidika
09-12-2010, 11:44

جالبه ولی سرعت دانلودم معمولا بین 50 تا 60 هستش توی شب پس خیلی نمی شه روی اسپید نت حساب کرد.

کیفیت فیزیکی خط در حد ایده ال هست اگر می شود بقیه تنظمیات را هم قرار بده تا دقیقتر بشود اظهار نظر کرد.

wichidika
09-12-2010, 11:57
این چطوره؟

Down up

بقیه موارد و پارامترها را هم قرار بدهید تا بشود دقیق اظهار نظر کرد.

amin_g_p
09-12-2010, 14:41
این چطوره؟

Down up

با IDM و Du meter هم معمولا بالی 120 تا 230 سرعت دارم بسته به سایت

wichidika
09-12-2010, 16:12

با IDM و Du meter هم معمولا بالی 120 تا 230 سرعت دارم بسته به سایت

l
منظورم پارامترهایی که مودم نمایش میده کامل علاوه بر rate و snr , attenuation

مارک مودم را بگید.

به هرحال نویز خط شما زیاد هست غیر عادی .
از سر خط تلفن تست کنید.
attenuation هم زیاد هست اگر از سر خط زیاد باشد فاصله شما تامرکز مخابراتی زیاد هست.

matink64
09-12-2010, 20:58
کیفیت فیزیکی خط در حد ایده ال هست اگر می شود بقیه تنظمیات را هم قرار بده تا دقیقتر بشود اظهار نظر کرد.

مودم من tp-link 8101g هست در ضمن خط من ایکو 128 شاتل هست .
در مورد سایر پارامتر ها مودم من فقط همینا رو نشون میده.

matink64
09-12-2010, 21:21

amin_g_p
09-12-2010, 23:30
l
منظورم پارامترهایی که مودم نمایش میده کامل علاوه بر rate و snr , attenuation

مارک مودم را بگید.

به هرحال نویز خط شما زیاد هست غیر عادی .
از سر خط تلفن تست کنید.
attenuation هم زیاد هست اگر از سر خط زیاد باشد فاصله شما تامرکز مخابراتی زیاد هست.

--- DSL Information ---
DSL Driver Version: E.25.41.39
DSL VPI/VCI: 8/35
DSL Status: Showtime
DSL Mode: ADSL2+
DSL Channel: 64
DSL Upstream Rate: 851900

Down up
DSL Noise Margin: 8.0 dB 12.65 dB
DSL Attenuation: 24.0 dB 48.0 dB
DSL Transmit Power: 17.4 dBm 12.3 dBm

لینکسیس wag54g2
علتش می تونه این باشه که سیم کشی برق و تلفن کنار هم اند؟

koorosh2500
10-12-2010, 08:35
--- DSL Information ---

Down up

لینکسیس wag54g2

برای اکثر ISP ها مقدار VPI=0 است ولی تو تنظیمات شما VPI رو 8 نشون می ده
به نظر بنده به پشتیبانی ISP تون زنگ بزنید شاید مال شما هم 0 باشه.

wichidika
10-12-2010, 12:45

بله همین پارامترها
پارمترها در حد ایده ال هستند.
بدون شک کیفیت در عالی هست.

wichidika
10-12-2010, 13:18
--- DSL Information ---

Down up

لینکسیس wag54g2

بله صدرصد سیمهای برق می تونند نویز شدید ایجاد کنند کلاً وسایل برقی از هر نوعی.

سعی کنید مودم را قدری از سیمهای برق و حتی خود کیس کامپیوتر درو کنید البته سیمهای کهنه تلفن هم تاثیر دارند.
اگر می تونید از سر خط تلفن پیش کنتور برق سیم جداگانه بکشید تا پیش مودم

به vpi وvci هم ربطی نداره.

راههای دیگه هم هست .

sei_pm
10-12-2010, 15:59
--- DSL Information ---

Down up

لینکسیس wag54g2

Attenuation مربوط به آپلود شما بیش از اندازه بالاست اگر سیمکشی برق و تلفن شما یکی هست احتمال اینکه مشکل ایجاد کنه هست وای برای خود من هم که یکی هست تا حالا زیاد مشکلی ایجاد نکرده.
شما اول تمامی وسایل رو از تلفن بکشید و مودم رو بدون اسپلیتر بزنید به تلفن و دوباره نتیجه رو چک کنید.

hellbrain666
13-12-2010, 23:22
سلام
لطفا کمی در مورد ویژگی Enable Quality of service در مودم های tp link توضیح دهید
آیا این امکان تاثیری در مقادیر SNR و Attenuation دارد؟

mohsenmas
14-12-2010, 00:18
مودم 2640u .عدد منفی تو تنظیمات دلیلش چیه؟مشکلی داره.

sei_pm
14-12-2010, 00:32
سلام
لطفا کمی در مورد ویژگی Enable Quality of service در مودم های tp link توضیح دهید
آیا این امکان تاثیری در مقادیر SNR و Attenuation دارد؟

خیر روی مقادیری که گفتید تاثیری نداره و کاربردش به شکل زیره:

Quality Of Service یک سرویس جهت بهبود کیفیت ارتباطات می باشد. بعنوان مثال در سرویس ها VOIP یا Telephony یا Video Streaming که کیفیت و نظم بسته های اطلاعاتی از اهمیت بالایی برخوردار است از سیستمهای QOS استفاده می شود.

SA.JJ.AD
19-12-2010, 21:08
بعد از اینکه شاتل سرعت هارو دو مگ کرد . خطم نمیکشه سرعت دو مگ رو و تو مودم ببینید چی دیدم ::31:نخندیدا : میزان SNR رو نگاه کنید ::18::27:

به نظرتون این طبیعیه ؟!!!!!!!!!!!:27:

sei_pm
20-12-2010, 19:16
بعد از اینکه شاتل سرعت هارو دو مگ کرد . خطم نمیکشه سرعت دو مگ رو و تو مودم ببینید چی دیدم ::31:نخندیدا : میزان SNR رو نگاه کنید ::18::27:

به نظرتون این طبیعیه ؟!!!!!!!!!!!:27:

اینکه SNR منفی شده می تونه پیش بیاد ولی فورا لینک خط میپره بعدش .
اینکه SNR شما با این سرعت انقدر افتضاحه غیر طبیعیه چون با توجه به Attenuation شما که 40 هست روی Adsl2+ می تونید تا 10 مگ رو به راحتی روی خطتتون سرویس بدهند.
شما تمام وسایل رو از روی تلفن بردار و مودم رو بدون اسپلیتر وصل کنید یکبار دیگه وضعیت رو چک کنید.

SA.JJ.AD
21-12-2010, 20:23
اینکه SNR منفی شده می تونه پیش بیاد ولی فورا لینک خط میپره بعدش .
اینکه SNR شما با این سرعت انقدر افتضاحه غیر طبیعیه چون با توجه به Attenuation شما که 40 هست روی Adsl2+ می تونید تا 10 مگ رو به راحتی روی خطتتون سرویس بدهند.
شما تمام وسایل رو از روی تلفن بردار و مودم رو بدون اسپلیتر وصل کنید یکبار دیگه وضعیت رو چک کنید.

متاسفانه هیچی رو خط تلفنم نیست و گمونم مشکل از مرکز مخابراطی یا خطوط داخلی خونمون باشه !! حالا که مجبور شدم و درخواست دادم تا سرعتمو کم کنند و وقتی به 512 کاهش دادن خوب شد و این وضعمه !:13:حیف که از سرعت گذشتم ! اما ایراد نداره بازم برا 128 خوبه و میصرفه !

Download Master
27-12-2010, 10:36
کار من با اینترنت در حد سرچ و یا حد اکثر You,Tub و اینچیزاس و اصلا و ابدا دانلود خاصی ندارم (یعنی دارم تو دانشگاه با سرعت 6-7 MB دانلود میکنم به اسمم شک نکنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
کار اصلی من با اینترنت بازی آنلاین مخصوصا Garena و Dota است. این بازی ها هم حدود 5-15 KB/S بیشتر نمیخوان. مسئله مهم ping , dly , lag و DC هست که اگه اینا نباشه حله.

میخواستم چه نوع مودم و سرویس ADSL به نظرتون بهترین کارایی رو میده.از هر شرکتی بود مسئله ای نیست فقط بالای ماهی 30-40 تومن نباشه

منطقه مخابراتی هم فرد اسدی (نزدیک میدون آزادی تهران ) و نزدیک مخابرات هم هستیم . (حدود 400-500 متر فاصله )

اگه راه کار خاصی هم برای کم کردن ping , ... به نظرتون میرسه لطف کنید خیلی ممنون میشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشکر

AB
27-12-2010, 10:56
کار من با اینترنت در حد سرچ و یا حد اکثر You,Tub و اینچیزاس و اصلا و ابدا دانلود خاصی ندارم (یعنی دارم تو دانشگاه با سرعت 6-7 MB دانلود میکنم به اسمم شک نکنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
کار اصلی من با اینترنت بازی آنلاین مخصوصا Garena و Dota است. این بازی ها هم حدود 5-15 KB/S بیشتر نمیخوان. مسئله مهم ping , dly , lag و DC هست که اگه اینا نباشه حله.

میخواستم چه نوع مودم و سرویس ADSL به نظرتون بهترین کارایی رو میده.از هر شرکتی بود مسئله ای نیست فقط بالای ماهی 30-40 تومن نباشه

منطقه مخابراتی هم فرد اسدی (نزدیک میدون آزادی تهران ) و نزدیک مخابرات هم هستیم . (حدود 400-500 متر فاصله )

اگه راه کار خاصی هم برای کم کردن ping , ... به نظرتون میرسه لطف کنید خیلی ممنون میشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشکر

برند مودم تاثیری نداره.برای بازی آنلاین پینگ باید دو و بر 100 میلی ثانیه باشه که فکر نکنم هیچ آی اس پی تو ایران این پینگو داشته باشه.(البته به طور مقطعی یکی دو بار دیدم که برای چند ساعت 80 میلی ثانیه بود ولی بعدش برگشت رو حالت قبلی):10:تو تاپیک زیر میتونی پینگ و اسم شرکت ها رو پیدا کنی.

navid_3941
08-01-2011, 12:01
سلام.مودم من linksys هست. این قسمت noise که میگین من ندیدم.میشه راهنمایی کنید

koorosh2500
08-01-2011, 14:30

نویز رو مودمها معمولا با Attenuation نشون میدن.
یکی از دوستانمون در این مورد در همین تاپیک مفصل صحبت کرده:

:20:

WorldOfWarcraft
08-01-2011, 22:15
آیا نرم افزاری هست که بشه سرعت ADSL رو بالا برد یا اگر هم بشه لگ نداشته باشه ؟

AB
09-01-2011, 09:29

معمولا تو قسمت Status(یا همچین چیزی) کلمات SNR و Attenuation نوشته شده که اگه میزان اولی بیشتر از 15 و دومی کمتر از 40 باشه خطتون خیلی خوبه و مشکلی نداره.

آیا نرم افزاری هست که بشه سرعت ADSL رو بالا برد یا اگر هم بشه لگ نداشته باشه ؟

خیر.همچین چیزی نیست.برای بهبود جزئی میتونین از نرم افزار TCP Optimizer استفاده کنین.

بعد از اجرا سرعت خطتون رو تنظیم کنین و تغییرات رو اعمال کنین.شاید بعد از اعمال تغییرات نیاز به ریستارت هم باشه.

sevenkel
16-01-2011, 16:51
سلام دوستان لطفا بگین مال من چطوره
یه اشتراک گرفتم ..گفت نه 128 هستش نه 256 ولی از سرعت دانلود راضی نیستم
snr 9.6 14.1
attention 38 15
rate 1021 508

sevenkel
17-01-2011, 11:16
سلام .دوستان خواهش میکنم یکی به من پاسخ بده
من از اسپلیتر استفاده نمیکنم و ندارم.و snr حدود 6 شده ولی وقتی سیم تلفن رو در میارم میشه 19 .ایا باید اسپلیتر بخرم؟ ایا تاثیری در سرعتم داره؟

sevenkel
17-01-2011, 11:29
راستی یه تلفن دیگه هم داشتیم اونم کشیدم snr شد 32 و attention شد 30

koorosh2500
17-01-2011, 11:59
سلام .دوستان خواهش میکنم یکی به من پاسخ بده
من از اسپلیتر استفاده نمیکنم و ندارم.و snr حدود 6 شده ولی وقتی سیم تلفن رو در میارم میشه 19 .ایا باید اسپلیتر بخرم؟ ایا تاثیری در سرعتم داره؟

حتما اسپلیتر بخر. وجودش خیلی موثره
از جنس خوبش هم بخر مثلا SMC یا dlink که قیمتشون حدود 4 - 5 هزار تومنه
از جنسهای بنجل 1500 یا 2000 تومنی نخر

Download Master
08-02-2011, 22:45
من واسه بازی آنلاین اینترنت گرفتم

اولش شاتل داشتم ولی پینگش بعد از مدتی خراب شد الان از آسیا تک سرویس دارم که از لحاظ پینگ خیلی خوبه (تو Garena تقریبا تمام پینگا دو رقمیه !)

حالا یه مشکل دیگم هست (البته شاتلم داشتم این مشکل بود ) اونم اینه که اینترنت خود بخود یهو قطع میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یعنی چراغ اینترنت مودم خاموش میشه و چراغ تلفن هم چشمک زن میشه یه دیقه بعد دوباره خودش وصل میشه . تو بازی آنلاین این یعنی DP شدن و اعصابخوردی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تنظیمات مودم یکمی ور رفتم دیدم مثل اینکه نویزم داغونه . ممکنه مشکل از نویز باشه ؟
مودم Zyxel p660RU-T1 v2

noise margin upstream: 8 db
output power downstream: 17 db
attenuation upstream: 25 db

noise margin downstream: 16 db
output power upstream: 12 db
attenuation downstream: 31 db

تلفنم رو خط ندارم ، خط مستقیم به مودم وصله و مودمم PPPoE به کامپیوتر ،

برای بر طرف کردن نویز چی کار کنم ؟ یعنی چه چیزایی باعث میشن نویزم بره بالا

koorosh2500
09-02-2011, 20:19
من واسه بازی آنلاین اینترنت گرفتم

اولش شاتل داشتم ولی پینگش بعد از مدتی خراب شد الان از آسیا تک سرویس دارم که از لحاظ پینگ خیلی خوبه (تو Garena تقریبا تمام پینگا دو رقمیه !)

حالا یه مشکل دیگم هست (البته شاتلم داشتم این مشکل بود ) اونم اینه که اینترنت خود بخود یهو قطع میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یعنی چراغ اینترنت مودم خاموش میشه و چراغ تلفن هم چشمک زن میشه یه دیقه بعد دوباره خودش وصل میشه . تو بازی آنلاین این یعنی DP شدن و اعصابخوردی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تنظیمات مودم یکمی ور رفتم دیدم مثل اینکه نویزم داغونه . ممکنه مشکل از نویز باشه ؟
مودم Zyxel p660RU-T1 v2

noise margin upstream: 8 db
output power downstream: 17 db
attenuation upstream: 25 db

noise margin downstream: 16 db
output power upstream: 12 db
attenuation downstream: 31 db

تلفنم رو خط ندارم ، خط مستقیم به مودم وصله و مودمم PPPoE به کامپیوتر ،

برای بر طرف کردن نویز چی کار کنم ؟ یعنی چه چیزایی باعث میشن نویزم بره بالا

به جز noise margin upstream ، بقیه گزینه ها آنچنان هم داغون نیست ، متوسطه.
به نظرم چه گوشی تلفن وصل باشه چه وصل نباشه حتما از یک اسپلیتر خوب استفاده کنید.
یک سوال داشتم:
بنده از مودم زایکسل وایرلس P-660HW-T1 v3 استفاده می کنم ولی نمی دونم چرا تو تنظیمات مودم گزینه ای به نام output power نمی بینم ؟

armin_software
09-02-2011, 22:53
سلام
دوستان SNR Margin من 5 یا 6 هست
چه جوریه؟
چیکار باید کرد؟

reza-ps3
09-02-2011, 23:45
Downstream Upstream
SNR Margin (0.1 dB): 246 331
Attenuation (0.1 dB): 340 176
Output Power (0.1 dBm): 111 49
1284 10604 :(Attainable Rate (Kbps
سلام دوستان - من اصلا هیچ سردر نمیارم از این اعداد :23: طلف میکنید نظرتون رو در مورد کیفیت خط ADSL من بگید :46:
ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنید :11:

koorosh2500
10-02-2011, 08:04
سلام
دوستان SNR Margin من 5 یا 6 هست
چه جوریه؟
چیکار باید کرد؟

خوب نیست.
به نظر بنده چندین علت می تونه داشته باشه. کیفیت سیم کشی، پریز تلفن، جنس اسپلیتر، کیفیت مرکز مخابرات...

koorosh2500
10-02-2011, 08:17
Downstream Upstream
SNR Margin (0.1 dB): 246 331
Attenuation (0.1 dB): 340 176
Output Power (0.1 dBm): 111 49
1284 10604 :(Attainable Rate (Kbps
سلام دوستان - من اصلا هیچ سردر نمیارم از این اعداد :23: طلف میکنید نظرتون رو در مورد کیفیت خط ADSL من بگید :46:
ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنید :11:

کیفیت خط شما عالیه ، حرف نداره. سرعت شما هم روی 10 مگ بسته شده. برای اشخاص عادی روی این سرعت نمی بندن. فکر کنم شرکتی ، اداره ای ، دانشگاهی ، ... هستید!
در مورد این اعداد و ارقام هم قبلا یکی از دوستان در این مورد صحبت کرده است :

reza-ps3
10-02-2011, 14:19
کیفیت خط شما عالیه ، حرف نداره. سرعت شما هم روی 10 مگ بسته شده. برای اشخاص عادی روی این سرعت نمی بندن. فکر کنم شرکتی ، اداره ای ، دانشگاهی ، ... هستید!
در مورد این اعداد و ارقام هم قبلا یکی از دوستان در این مورد صحبت کرده است :

خیلی ممنون از راهنماییتون :10:

koorosh2500
10-02-2011, 16:56
خیلی ممنون از راهنماییتون :10:

خواهش می کنم.
البته بنده یک اشتباه کوچکی کردم و Attainable Rate را با Rate اشتباه گرفتم و گفتم خط شما روی 10 مگ بسته شده.
ولی در هرحال کیفیت خط شما معرکه است و حرف نداره.

rezsna
17-02-2011, 21:42
سلام دوستان

SNR Margin
Downstream=31 Upstream=31

Line Attenuation
Downstream=21 Upstream=11

Data Rate
Downstream=570 Upstream=255
اين اعداد واسه ي صبح هستش اين موقع سرعتم خوبه
ولي بعد از ظهر SNR دان استريمش مياد رو 16 و آپش رو 6 ميره سرعتمم داغون ميشه در حد 2 كي:41:
به نظرتون مشكل از خط منه كه SNR مياد پايين يا از ISp هستش ويا اصلا واسه snr سرعت مياد پايين؟ يه نكته هم اينكه صبها هميشه SNR خوبه و بالاست

Amirwwe619
22-04-2011, 23:24
دوستان خط ما چطوره؟

Downstream Upstream SNR Margin (dB): 12.4
32.5

Attenuation (dB): 58.0
34.2

Output Power (dBm): 13.8
9.1

158

sei_pm
23-04-2011, 21:08
سلام دوستان

SNR Margin
Downstream=31 Upstream=31

Line Attenuation
Downstream=21 Upstream=11

Data Rate
Downstream=570 Upstream=255
اين اعداد واسه ي صبح هستش اين موقع سرعتم خوبه
ولي بعد از ظهر SNR دان استريمش مياد رو 16 و آپش رو 6 ميره سرعتمم داغون ميشه در حد 2 كي:41:
به نظرتون مشكل از خط منه كه SNR مياد پايين يا از ISp هستش ويا اصلا واسه snr سرعت مياد پايين؟ يه نكته هم اينكه صبها هميشه SNR خوبه و بالاست

انواع و اقسام نویزها تو طول شبانه روز موجوده و این طبیعیه که مقدار snr متغییر باشه ولی نه به این شدت که شما میگید این نشون میده وسیله ای تو اون زمان روی خط شما داره نویز میندازه.
معمولا پایین بود snr تاجایی که روی دوان استریم تاثیر نگذاره توی سرعت دانلود مشکلی ایجاد نمیکنه بیشترین تاثیر رو روی پینگ داره / شما Attenuation خوبی دارید که نشون میده فاصلتون از مرکز زیاد نیست.

دوستان خط ما چطوره؟

Downstream Upstream SNR Margin (dB): 12.4
32.5

Attenuation (dB): 58.0
34.2

Output Power (dBm): 13.8
9.1

158

خطتون افتضاحه شاید سرعت بالای 1 مگ رو به زور ساپورت کنه یا شاید هم ساپورت نکنه.

parsa5564
23-04-2011, 22:10
انواع و اقسام نویزها تو طول شبانه روز موجوده و این طبیعیه که مقدار snr متغییر باشه ولی نه به این شدت که شما میگید این نشون میده وسیله ای تو اون زمان روی خط شما داره نویز میندازه.
معمولا پایین بود snr تاجایی که روی دوان استریم تاثیر نگذاره توی سرعت دانلود مشکلی ایجاد نمیکنه بیشترین تاثیر رو روی پینگ داره / شما Attenuation خوبی دارید که نشون میده فاصلتون از مرکز زیاد نیست.

تایید میشه.تا جایی که ممکنه سعی کنید با تعویض سیم کشی یا استفاده از اسپایتر وضعیت رو بهتر کنید

اینم وضعیت خط من با پهنای باند 2 مگ ( این شرایط به دلیل تعویض کابل کشی منطقه و قرار گرفتن خط روی فیبر نوری بوجود اومده)

Downstream - Upstream --> SNR Margin (dB): 32.7 - 24.8 _ Attenuation (dB): 17.5 - 3.7

Amirwwe619
24-04-2011, 23:25

مشکل چیه؟ :41:

sei_pm
24-04-2011, 23:55
تایید میشه.تا جایی که ممکنه سعی کنید با تعویض سیم کشی یا استفاده از اسپایتر وضعیت رو بهتر کنید

اینم وضعیت خط من با پهنای باند 2 مگ ( این شرایط به دلیل تعویض کابل کشی منطقه و قرار گرفتن خط روی فیبر نوری بوجود اومده)

Downstream - Upstream --> SNR Margin (dB): 32.7 - 24.8 _ Attenuation (dB): 17.5 - 3.7

شما چقدر طول کشید خطتون فیبر بشه ؟ چند روز لینکتون قطع بود ؟ به جز شاتل از شرکتهای دیگه هم می تونید بگیرید ؟ اهواز بودید دیگه ؟

مشکل چیه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر از سر خط که سیم تلفن وارد ساختمان میشه تست بگیرید و نتیجه همین بشه مشکل از دوری از مرکز مخابراتی هستش و هیچ کاری نمیشه کرد.

parsa5564
25-04-2011, 00:55
شما چقدر طول کشید خطتون فیبر بشه ؟ چند روز لینکتون قطع بود ؟ به جز شاتل از شرکتهای دیگه هم می تونید بگیرید ؟ اهواز بودید دیگه ؟

2 روز تلفن قطع بود تا شد فیبر نوری.3 روز بعد از وصل شدن تلفن اینترنت هم وصل شد.شیراز هستم.در مورد شرکت های دیگه نمیدونم اما فکر کنم همه شرکت ها میتونن روی فیبر بدن.فقط باید مخابرات گیر نشه

Squall Leonhart
25-04-2011, 15:56
برای فیبر نوری کردن سیم کشی ساختمان باید چه مراحلی رو طی کرد؟

هزینه داره؟

تلفن های معمولی و مودم قبلی ADSL کار میکنن؟

کلا یه کم توضیح بدین. میخوام فیبر نوری بکنم تا شاید وضع پینگم بهتر بشه.

parsa5564
25-04-2011, 16:19
برای فیبر نوری کردن سیم کشی ساختمان باید چه مراحلی رو طی کرد؟

هزینه داره؟

تلفن های معمولی و مودم قبلی ADSL کار میکنن؟

کلا یه کم توضیح بدین. میخوام فیبر نوری بکنم تا شاید وضع پینگم بهتر بشه.

فیبر نوری رو شما نمیتونید انجام بدید

فیبر نوری دست خود مخابرات هست که بعضی منطقه ها رو میاد فیبر نوری می کنه که من دلیلشو نمیدونم

فیبر نوری تا نزدیکترین کافو به منزل شما میاد و از اونجا همون سیم مسی های قبلی رو استفاده می کنند که البته چون بست های زیر زمینی سر سیم مسی ها رو هم تعویض می کنند و پوشش چسب مانند روی این بست ها رو هم عوض می کنند کیفیت خطوط مسی هم خیلی خیلی بهتر.الان روی این خط من تا 20 مگ پهنای باند میتونه ساپورت کنه

Squall Leonhart
25-04-2011, 18:34
تا اونجایی که میدونم از قرار معلوم در خواست بدم میاد فیبر نوری میکشن. پاراگراف سومت هم خیلی سخت هست اصلا متوجه نشدم چی گفتی! بالاخره سیم مسی بهتره یا فیبر نوری؟! تا اونجایی که میدونم از مزایای فیبر نوری عدم تاثیر گذاری نویز و پهنای باند و پینگ بهتر نسبت به سیم مسی هست.

amin1374
27-04-2011, 09:07
سلام میشه بگید کیفیت خطم چه طوریه من سرویس 512 نامحدود مخابرات مشهد دارم تست سرعت و..... در امضام هست

راستی چه طوری میتوان نویز خطم رو کم کرد و ...............................(کار های برای بهبود سرعت اینترنت ارایه دهید.)

دوشتان لینک عکس تو دلیل ویرایش هشت
لینک عکس در صورت عدم نمایش:

Download Master
28-04-2011, 13:58
سلام میشه بگید کیفیت خطم چه طوریه من سرویس 512 نامحدود مخابرات مشهد دارم تست سرعت و..... در امضام هست

راستی چه طوری میتوان نویز خطم رو کم کرد و ...............................(کار های برای بهبود سرعت اینترنت ارایه دهید.)

دوشتان لینک عکس تو دلیل ویرایش هشت
لینک عکس در صورت عدم نمایش:

نویز خطتون خیلی خوبه . مشکلی نیست .

GHAGHALEELEE
01-05-2011, 01:30
سلام.من تنظیمات مودمم درست هست؟از مخابرات گرفتم

GHAGHALEELEE
01-05-2011, 01:44
سلام.من تنظیمات مودمم درست هست؟از مخابرات گرفتم

starpars
20-05-2011, 23:33
دوستان من 256 دارم چند وقته سرعت دانلودم يدفه حدود 8 كيلو كم شده قبلا با متوسط 33 دان ميشد الان 25 ولي جالبه سرعت آپلودم خيلي خوبه مثلا با 37 يا بيشتر آپلود ميكنه امروز مودمو نگاه كردم مقدار نويز اينطوريه
مقدار SNR روي 11 بود كه اسپليترو كه كندم شد 20 و Attenuation تغير نكرد سرعتمم تغير خاصي نكرد ولي همونطور كه تو عكس دوم معلومه بعد از چند دقيقه SNR شده 14 و همينطور تغير ميكنه
بنظرتون مشكل از كجاست قبلا كه سرعت خوب بود يادم نيست اين مقادر چند بود

GHAGHALEELEE
21-05-2011, 06:39
سلام اینها اعداد منه.فکر کنم دانلود snr ماله تو پایین اومده.چون اپلودهامون مثل همه ولی دانلود تو خیلی پایین تره.همین طور attrnuation

Downstream Upstream

SNR Margin

:
42.0 30.8db

Line Attenuation

:
5.9 3.9 db

Data Rate

:
256 127 kbps

maziarb
27-05-2011, 11:58
ممنون بابت آموزشها

Hamed 360
15-06-2011, 07:47
این برا من خوبه !؟

SNR Margin Down/Up(dB)41.5/26.0
Attenuation Down/Up(dB)16.5/10.0

H 2 H
15-06-2011, 08:07
این برا من خوبه !؟

SNR Margin Down/Up(dB)41.5/26.0
Attenuation Down/Up(dB)16.5/10.0

یه مقدار زیاده فکر کنم !!!

Hamed 360
15-06-2011, 09:32
یه مقدار زیاده فکر کنم !!!
خب snr margin هر چی زیاد تر باشه بهتره ! دیگه !

GHAGHALEELEE
15-06-2011, 10:29
خب snr margin هر چی زیاد تر باشه بهتره ! دیگه !
منظورش دومی بوده.واسه منو نگاه کن دور و بر 3-4 هست

Hamed 360
15-06-2011, 11:54
منظورش دومی بوده.واسه منو نگاه کن دور و بر 3-4 هست
عدد دوم هم که تو پست اول گفته زیر 50 خوبه !
البته من اطلاعی ندارم پست اول رو خوندم دیدم اینجوری گفته !

GHAGHALEELEE
15-06-2011, 14:55
سلام اینها اعداد منه.فکر کنم دانلود snr ماله تو پایین اومده.چون اپلودهامون مثل همه ولی دانلود تو خیلی پایین تره.همین طور attrnuation

Downstream Upstream

SNR Margin

:
42.0 30.8db

Line Attenuation

:
5.9 3.9 db

Data Rate

:
256 127 kbps
line attrnuation من رو ببین 5.9 , 3.9 هست.البته مال من خیلی دیگه پایینه چون خونمون دقیقا روبروی مخابرات هست ولی این عددت بالاست

ehsannnn00004
22-08-2011, 11:43
سلام . من downstream مودمم خیلی بالاست .چطوری میتونم کمش کنم ؟

sei_pm
22-08-2011, 23:21
سلام . من downstream مودمم خیلی بالاست .چطوری میتونم کمش کنم ؟

تنها شرکتی که ازشون سرویس گرفتید میتونه کمش کنه . با پشتیبانی تماس بگیرید.

eblisandenzo
27-08-2011, 14:26
سلام دوستان . من 256 از مخابرات دارم . میشه بگین وضعیت من چطوره ! دانلودم روی 30 هستش !

Le0nard0
27-08-2011, 16:21
علت اینکه downstream گاهی بالا پایین میشه و با روشن خاموش کردن مودم تغییر میکنه چیه؟ از طرف Isp هست؟ ضمنا upstream هیچ تغییری نمیکنه وثابته .

amin_g_p
27-08-2011, 23:38
وضعیت مودم من اینه:

بعضی ساعات روز قطعی زیاد می شه قبلا این قدر Attenuation زیاد نبود سر خط هم تست کرد فرقی نداره ایراد از چی می تونه باشه؟

fariborz.j
29-08-2011, 05:03
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کمبود سرعت و قطع وصل شدن مداوم اینترنت گوشی
با سلام

یه سوال دارم واون اینه که وقتی با گشی ارکسون 800 به اینترنت وصل میشم سرعت دانلود خیلی پایین میاد وهمچنین تند تند قطع میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی وقتی با خود گوشی وصل میشم خیلیم خوب جواب میده

لطفا راهنماییم کنید

باید بگم که صد بار ویندوز وکنکشن های اینترنت را پاک ودو باره نصب کردم ولی جواب نداده

DragonVsPhoenix
31-08-2011, 01:34

مشکل اینترنت من چی میتونه باشه؟ خواهش میکنم کمکم کنید.
متشکرم

DragonVsPhoenix
31-08-2011, 08:38

مشکل اینترنت من چی میتونه باشه؟ خواهش میکنم کمکم کنید.
متشکرم

راستی این تصویر، نمودار سرعت دانلود یه فایل رو نشون میده . مشخصه حین دانلود، سرعت دائما در حال تغییره و اکثر اوقات صفر و با هر لینک دیگه ای این مشکلو دارم.

emfaaa
12-11-2011, 18:46
با سلام.
از اساتیدی که جواب سوال بنده رو میدونن تقاضای کمک دارم.بنده isp دارم.نمیدونم چجوری میتونم rate کاربرای Adsl رو تغییر بدم.توی dslam هیچ جا پهنای باند کاربرامو محدود نکردم.
اما تو بعضی خطوط تلفن که رانژ میکنم rate رو میزنه 256 و بعضی جاهای دیگه .1023
امیدوارم جای درستی سوالمو پرسیده باشم.email رو میزام که دوستان لطف کنن شماره تلفنشون رو برام بزارن.
هزینه ی وقت با ارزش اساتید رو هم تقدیم می کنم.
emfaaa@gmail.com
با تشکر

Arash+
08-12-2011, 18:45
درود بر همه دوستان
میخواستم بدونم وضعیت خطم چطوره؟ خیلی درامه؟
سرویسم 512 هستش.
اسپلیتر هم روی خطم دارم نمیدونم چرا اینقدر( اس ان آر) پایینه؟!
چیکار باید کرد؟

ممنون.

amin_knight
23-01-2012, 00:33
سلام حدود 8 ساله منتظرم ای دی اس ال بکشم . حالا هم که شده به علت نویز زیاد کلافه شدم . نویزم روی 6 هست و همش قطعی دارم.هیچکسی هم اهمیتی نمیده . نه مخابرات نه شرکت مربوطه.
واقعا دیگه میدونم چیکار کنم.
خیلی کارها کردم ولی اصلا درست نمیشه .تنها مونده تعویض فیوز خطم در مخابرات .
که بعید میدونم حل شه.سرعتم روی 120-150 متغیره ولی اصلا سرعت برام مهم نیست.فقط ارتباط دائم میخوام.
خواهش می کنم اگه دوستان تجربه ای دارند در اختیار من و دوستان بزارند تا استفاده کنیم ممنون

sei_pm
23-01-2012, 03:53
درود بر همه دوستان
میخواستم بدونم وضعیت خطم چطوره؟ خیلی درامه؟
سرویسم 512 هستش.
اسپلیتر هم روی خطم دارم نمیدونم چرا اینقدر( اس ان آر) پایینه؟!
چیکار باید کرد؟

ممنون.

به دلیل دور بودن شما از مرکز مخابراتیتون خط شما کشش سرویس 2 مگ رو نداره به خوبی.

سلام حدود 8 ساله منتظرم ای دی اس ال بکشم . حالا هم که شده به علت نویز زیاد کلافه شدم . نویزم روی 6 هست و همش قطعی دارم.هیچکسی هم اهمیتی نمیده . نه مخابرات نه شرکت مربوطه.
واقعا دیگه میدونم چیکار کنم.
خیلی کارها کردم ولی اصلا درست نمیشه .تنها مونده تعویض فیوز خطم در مخابرات .
که بعید میدونم حل شه.سرعتم روی 120-150 متغیره ولی اصلا سرعت برام مهم نیست.فقط ارتباط دائم میخوام.
خواهش می کنم اگه دوستان تجربه ای دارند در اختیار من و دوستان بزارند تا استفاده کنیم ممنون

شما از اطلاعات خطتتون مثل کاربر بالایی عکس بگیرید تا وضعیت خطتتون رو چک کنم اگر فاصلتون زیاد باشه down stream رو روی 512 یا 1024 ببندند مشکل حل میشه.
سرویس دهندتون کدوم شرکته؟